Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 13:59   #3571
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Byłam u dermatologa. Powiedział, że mój trądzik po kuracji to anomalia i wysłał mnie na badania hormonów. Nigdy nie miałam problemów z hormonami, ale zrobie dla świętego spokoju. Teraz mam być leczona dermatologicznie. Tyle przegrać :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 14:58   #3572
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa. Powiedział, że mój trądzik po kuracji to anomalia i wysłał mnie na badania hormonów. Nigdy nie miałam problemów z hormonami, ale zrobie dla świętego spokoju. Teraz mam być leczona dermatologicznie. Tyle przegrać :/
Masakra, współczuje
Koniecznie pisz co i jak, może jeszcze poprostu twój organizm potrzebuje troche więcej czasu...
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 15:35   #3573
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny miałyście też problem z uszami?
Moje mają tak dwa razy dziennie napady gorąca i buraka
Wstyd włosy spiąć, a w rozpuszczonych aż trudno wytrzymać
Chyba zacznę sobie lód przykładać
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 16:07   #3574
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

kilka razy zdarzylo mi się, że uszy były bardzo gorące, ale nie przypisywałam tego izo
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 17:14   #3575
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam problemów z hormonami, ale zrobie dla świętego spokoju.
A kiedy robiłaś badania? Nie chcę straszyć, bo nie o to chodzi, ale fakt, że kiedyś było w porządku nie świadczy o tym, że nadal jest.
Co dokładnie będziesz badać? Może przydałyby się bardziej szczegółowe badania.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 17:44   #3576
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa. Powiedział, że mój trądzik po kuracji to anomalia i wysłał mnie na badania hormonów. Nigdy nie miałam problemów z hormonami, ale zrobie dla świętego spokoju. Teraz mam być leczona dermatologicznie. Tyle przegrać :/
Kurcze,przykro mi,trzymaj się,wierze że jeszcze wszystko będzie ok,może Twój organizm potrzebuje więcej czasu albo innego leczenia. Jeszcze nic nie jest przekreślone

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałyście też problem z uszami?
Moje mają tak dwa razy dziennie napady gorąca i buraka
Wstyd włosy spiąć, a w rozpuszczonych aż trudno wytrzymać
Chyba zacznę sobie lód przykładać
A wiesz,że faktycznie ostatnio czuje taki gorąc w uszach,nie zastanawiaĺm się nigdy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 18:41   #3577
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
A wiesz,że faktycznie ostatnio czuje taki gorąc w uszach,nie zastanawiaĺm się nigdy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzisiaj mnie czerwone uszy trzymają od 4 h jak nie dłużej
Najśmieszniejsze było jak kiedyś taki burak wyskoczył mi na brzuchu Leżałam sobie na łóżku i czytałam, najpierw jakby lekko swędziało a później burak jak po niezłym opalaniu Musiałam chłodny prysznic wziąć, bo nie umiałam wytrzymać
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 19:30   #3578
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dzisiaj mnie czerwone uszy trzymają od 4 h jak nie dłużej
Najśmieszniejsze było jak kiedyś taki burak wyskoczył mi na brzuchu Leżałam sobie na łóżku i czytałam, najpierw jakby lekko swędziało a później burak jak po niezłym opalaniu Musiałam chłodny prysznic wziąć, bo nie umiałam wytrzymać
ale dziwnie takich problemów akurat nie miałam ani razu.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa. Powiedział, że mój trądzik po kuracji to anomalia i wysłał mnie na badania hormonów. Nigdy nie miałam problemów z hormonami, ale zrobie dla świętego spokoju. Teraz mam być leczona dermatologicznie. Tyle przegrać :/
niefajnie trzymaj się, może skóra się jeszcze opamięta...

wiem, że nie na temat ale zapytam. Używałyście może szczotki tangle teezer? Zastanawiam się nad jej kupnem, a mało nie kosztuje więc nie wiem czy jest warto... Kiedyś nie zwracałam uwagi na to czym czeszę włosy (w ogóle nic z nimi nie robiłam skoro nie miałam z nimi problemów), a teraz ciężko mi się je rozczesuje zwykłym grzebieniem gdy tak lecą. Ponoć ta szczotka jest delikatniejsza i nie szarpie tak mocno włosów. Mimo, że mam tych włosów trochę mniej niż kiedyś (albo to tylko moje wrażenie) to nadal strasznie mi się kołtunią.

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-05-14 o 19:33
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 19:56   #3579
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

allex nie zastanawiaj się ani chwili nad TT!
ja swoją kupiłam 5 lat temu w UK,za całe 12 Funciaków... szczotka działa do dziś,nic jej się nie dzieje!
A co do samego użytkowania- nie szarpie,nie wyrywa,w jakiś magiczny sposób rozczesuje,nie elektryzuje włosów!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 21:27   #3580
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dzisiaj mnie czerwone uszy trzymają od 4 h jak nie dłużej
Najśmieszniejsze było jak kiedyś taki burak wyskoczył mi na brzuchu Leżałam sobie na łóżku i czytałam, najpierw jakby lekko swędziało a później burak jak po niezłym opalaniu Musiałam chłodny prysznic wziąć, bo nie umiałam wytrzymać
To faktycznie nawet zabawna przypadłość,organizm szaleje;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
ale dziwnie takich problemów akurat nie miałam ani razu.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------



niefajnie trzymaj się, może skóra się jeszcze opamięta...

wiem, że nie na temat ale zapytam. Używałyście może szczotki tangle teezer? Zastanawiam się nad jej kupnem, a mało nie kosztuje więc nie wiem czy jest warto... Kiedyś nie zwracałam uwagi na to czym czeszę włosy (w ogóle nic z nimi nie robiłam skoro nie miałam z nimi problemów), a teraz ciężko mi się je rozczesuje zwykłym grzebieniem gdy tak lecą. Ponoć ta szczotka jest delikatniejsza i nie szarpie tak mocno włosów. Mimo, że mam tych włosów trochę mniej niż kiedyś (albo to tylko moje wrażenie) to nadal strasznie mi się kołtunią.
Mam tą szczotke i jestem z niej bardzo zadowolona więc polecam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 21:27   #3581
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Będę robiła hormony tarczycy i te wszystkie żeńskie, zobaczymy czy coś wyjdzie ciekawego. Osobiście wydaje mi się, że jest to efekt dochodzenia 'do siebie', no ale to tylko przeczucie. Wyniki będę miała jeszcze w tym tygodniu, także dam znać

Co do szczotki TT - uważaj żeby nie kupić nowej wersji, które nazywa sie Pro Salon czy jakoś tak. To w dalszym ciągu TT, ale o obniżonej jakości wykonania, drapiąca i z plastiku. Ja niestety taką kupiłam i nie nadawała się do niczego, te pierwotne wersje są podobno o niebo lepsze.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 21:44   #3582
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ok, dzięki dziewczyny za mini recenzje TT

jeśli będę miała gotówkę to się skuszę, tym bardziej, że odkryłam gdzie mogę ją dostać stacjonarnie (chyba że na necie będzie dużo taniej bo jeszcze dokładnie się nie orientowałam w cenach).
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 22:02   #3583
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
ale dziwnie takich problemów akurat nie miałam ani razu.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------



niefajnie trzymaj się, może skóra się jeszcze opamięta...

wiem, że nie na temat ale zapytam. Używałyście może szczotki tangle teezer? Zastanawiam się nad jej kupnem, a mało nie kosztuje więc nie wiem czy jest warto... Kiedyś nie zwracałam uwagi na to czym czeszę włosy (w ogóle nic z nimi nie robiłam skoro nie miałam z nimi problemów), a teraz ciężko mi się je rozczesuje zwykłym grzebieniem gdy tak lecą. Ponoć ta szczotka jest delikatniejsza i nie szarpie tak mocno włosów. Mimo, że mam tych włosów trochę mniej niż kiedyś (albo to tylko moje wrażenie) to nadal strasznie mi się kołtunią.
Moja siostra ma TT i sobie chwali
Na stronie kosmetykizameryki.pl jest ta szczotka za 30zl + przesylka 12 wiec jest tanio, sama zamierzam sobie ja kupic, bo moje wlosy sa nie do zniesienia zima

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 23:36   #3584
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
Używałyście może szczotki tangle teezer? Zastanawiam się nad jej kupnem, a mało nie kosztuje więc nie wiem czy jest warto...
Wychodzi na to, że wszystkie mamy tutaj TT. Też mam.
Niestety być może trochę ostudzę twój entuzjazm, ale dla mnie to raczej w miarę dobra szczotka, a nie cud. Mam ją jakieś 2 lata, kupiłam na fali ogromnych problemów z wypadaniem włosów - i nie powiem, że nie, bo włosów leci mniej, ale dlatego że uregulowałam niedoczynność, biorę suplementy i stosuję mnóstwo wcierek, masek, itd. Sama szczotka moim zdaniem niewiele pomogła. Mnie i tak elektryzują się po niej włosy.

AHa. I na pewno mam oryginalną TT, a podobno oryginalna a nie to jakaś różnica.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 08:12   #3585
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja nie mam tej szczotki
czy wy wszystkie macie piękne i gęste włosy? bo ja raczej należę do tych co mają cienkie i delikatne do tego łamliwe wiec tym bardziej drżę przed możliwością ich utraty.

co do uszu, nie mam czerwonych ale mam problem z ich suchością. muszę je nawilżać tak samo jak twarz, w przeciwnym razie skóra staje się sucha i odpada jak po zbyt mocnym opalaniu...

wczoraj byłam u dermy. wyniii ok, ale musze odwiedzić internistę bo ferytrynę mam poniżej normy. najprawdopodobniej czeka mnie łykanie żelaza. no i moje zmiany niestety nie znikają. trochę się podgoiły ale w innym miejscu jakby ponownie tworzy się jakiś stan zapalny. derma nie była zachwycona. zastanawiała się nad zwiększeniem dawki ale stwierdziła, że na lato jednak tego nie zrobi. cholera mam nadzieję, że pozbędę się tego w końcu.
rożnice widzę taką, że już nie sączy mi się z tych zmian i są jakby bardziej zasuszone i nie tak zaognione. ale od marca po takim czasie chyba powinno być już lepiej.... ???
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 09:32   #3586
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
ja nie mam tej szczotki
czy wy wszystkie macie piękne i gęste włosy? bo ja raczej należę do tych co mają cienkie i delikatne do tego łamliwe wiec tym bardziej drżę przed możliwością ich utraty.

co do uszu, nie mam czerwonych ale mam problem z ich suchością. muszę je nawilżać tak samo jak twarz, w przeciwnym razie skóra staje się sucha i odpada jak po zbyt mocnym opalaniu...

wczoraj byłam u dermy. wyniii ok, ale musze odwiedzić internistę bo ferytrynę mam poniżej normy. najprawdopodobniej czeka mnie łykanie żelaza. no i moje zmiany niestety nie znikają. trochę się podgoiły ale w innym miejscu jakby ponownie tworzy się jakiś stan zapalny. derma nie była zachwycona. zastanawiała się nad zwiększeniem dawki ale stwierdziła, że na lato jednak tego nie zrobi. cholera mam nadzieję, że pozbędę się tego w końcu.
rożnice widzę taką, że już nie sączy mi się z tych zmian i są jakby bardziej zasuszone i nie tak zaognione. ale od marca po takim czasie chyba powinno być już lepiej.... ???
Ja mam TT, ale nie zachwycam się nim. Ot, fajna zabawka. Nie wiem czemu, ale zimą bardzo mi się elektryzowały włosy jak nim czesałam(odstawiałam i problem znikał). Teraz rzadko go w ogóle używam.
Mi zaczęło się poprawiać po 3 miesiącu i chyba duzo osób właśnie po tym czasie zauważa istotne zmiany.
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 12:04   #3587
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie teraz najbardziej nurtuje kwestia przebarwień. Podczas izo gojenie się całkowicie wstrzymało, w efekcie czego teraz mam twarz w ciapki. Myślicie, że one będą się rozjaśniać czy już takie to wszystko zostanie? Lekarz nie umiał mi odpowiedź na to pytanie :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 12:22   #3588
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Mnie teraz najbardziej nurtuje kwestia przebarwień. Podczas izo gojenie się całkowicie wstrzymało, w efekcie czego teraz mam twarz w ciapki. Myślicie, że one będą się rozjaśniać czy już takie to wszystko zostanie? Lekarz nie umiał mi odpowiedź na to pytanie :/
ja tez mam mnóstwo przebarwień , i jakos nie widze żeby się wybielaly.

pozwole sobie na ot: powiedzcie jeśli kupic taka szczotkę to którą? bo jest trochę ich z tego co widzę...
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-05-15 o 12:34
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 12:29   #3589
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Mnie teraz najbardziej nurtuje kwestia przebarwień. Podczas izo gojenie się całkowicie wstrzymało, w efekcie czego teraz mam twarz w ciapki. Myślicie, że one będą się rozjaśniać czy już takie to wszystko zostanie? Lekarz nie umiał mi odpowiedź na to pytanie :/
Ja mam polika wyglądające jak pizza i mój derm ostatnio o laserze wspominał.
No ale ja mam jeszcze sporo czasu donamysłu...
Ja się nawet nie łudzę, że zejdą one od tak i będzie cudo. Chociaż jak sobie pomyślę, jakie miałam te policzka przed kuracją, to kocham moje przebarwienia

Dziewczyny, a wy zawsze miałyście trądzik o takim samym nasileniu?
Mój to była istna sinusoida. Rok temu, dokładnie o tej porze miałam buzię bez żadnych pryszczy. Z początkiem lipca zaczął się koszmar, który uspokoił się troszkę w grudniu (w styczniu zaczęłam brać izo). I jak sobie przypomnę, to co roku wyglądało to tak samo... Zimą buzia się polepszała, na wiosnę była super (przebarwienia znikały) i latem od nowa W sumie nigdy nie bawiłam się w filtry, ot tyle co w Dermablendzie (choć to pewnie bez znaczenia). Panicznie bałam się, że mnie pozapychają Myślicie, że moja teoria ma sens?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 14:05   #3590
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi też lekarz od razu wyjechał z laserami. Tyle, że przed kuracją przebarwienia mi schodziły normalnie, nawet takie po wielkich, głębokich pryszczach. Fakt, że czasami trwało to nawet 3 miesiące, ale jednak plama zawsze znikała. Zastanawiam się po prostu, czy przez Izotek moja skóra nie będzie już zdolna do rozjaśnienia tych plam? Bo gdybym nie weszła w tę kurację to tych plam dawno by nie było.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Chciałabym też dodac, że dermatolog przepisał mi maść Clindacne. Czy któraś z Was jej może używała? Na wizażu niektórzy piszą, że ona powoduje wysyp na początku, tego mi jeszcze brakuje po nieudanej kuracji :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 14:30   #3591
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie ja używałam bardzo dawno tę maść, ale nie pamietam za bardzo przebiegu leczenia. Jedyne co moge napisac to, że była dośc delikatna, nie podrażniała skóry i chyba miała w miarę ładny zapach (niedrażniący). No, ale to raczej nieistotne. Moja koleżanka ma tę masć i w sumie jest zadowolona.

Moje przebarwienia znikają w bardzo, bardzo wolnym tempie, ale tylko te nowe. Te stare (powstałe jeszcze przed kuracją) po prostu mam wrażenie, że się za bardzo zadomowiły i chyba chcą sobie zostać na zawsze. Tym sposobem jeden policzek jest prawie bez przebarwień, a drugi pizzowaty. Śmiesznie to wygląda, ale mam nadzieje, że zniknie. Może dzieki preparatom regenerującym, no nie wiem

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wy zawsze miałyście trądzik o takim samym nasileniu?
Mój to była istna sinusoida. Rok temu, dokładnie o tej porze miałam buzię bez żadnych pryszczy. Z początkiem lipca zaczął się koszmar, który uspokoił się troszkę w grudniu (w styczniu zaczęłam brać izo). I jak sobie przypomnę, to co roku wyglądało to tak samo... Zimą buzia się polepszała, na wiosnę była super (przebarwienia znikały) i latem od nowa W sumie nigdy nie bawiłam się w filtry, ot tyle co w Dermablendzie (choć to pewnie bez znaczenia). Panicznie bałam się, że mnie pozapychają Myślicie, że moja teoria ma sens?
u mnie odwrotnie. W lato skóra bardzo ładna, a w zimę koszmar. Szczególnie jak zima była bardzo mroźna.. W tym roku było względnie, 60 razy lepiej wyglądałam, niż w tamtym roku, no ale to dlatego, że po prostu zimy nie było.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 16:11   #3592
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
czy wy wszystkie macie piękne i gęste włosy? bo ja raczej należę do tych co mają cienkie i delikatne do tego łamliwe wiec tym bardziej drżę przed możliwością ich utraty.
Ja mam cienkie i delikatne. Kiedyś miałam przeciętnej grubości, 3 lata temu zaczęły strasznie wypadać (włosy na poduszce, na ubraniach, w jedzeniu, zatkane sitka), jak się okazało - przez niedoczynność. Zrobiło ich się o połowę mniej. Akurat jak ustabilizowałam wypadanie, zaczęłam kurację izo. Tak jak pisałam - cały czas stosuję suplementy, wcierki, odżywki, i nie zauważyłam aby stan moich włosów jakoś bardzo się pogorszył od izo. Kurację kończę za 1,5 miesiąca.

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Ja mam polika wyglądające jak pizza i mój derm ostatnio o laserze wspominał.
No ale ja mam jeszcze sporo czasu donamysłu...
Ja się nawet nie łudzę, że zejdą one od tak i będzie cudo. Chociaż jak sobie pomyślę, jakie miałam te policzka przed kuracją, to kocham moje przebarwienia
Dokładnie.
Nie mam obiektywnie ładnej twarzy. Skóra jest brzydka, podziurawiona, przebarwieniami, wielkimi porami. Ale i tak ją teraz uwielbiam, bo nie ma już ropnych wyprysków. Mnie to w 99% satysfakcjonuje. O "normalnej" cerze boję się nawet pomarzyć, choć tak, planuję laser, jeśli tylko kuracja się powiedzie. Problem jest tylko taki, że mam popękane naczynka i nie wiem na ile wyklucza to laser.


Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
J
Dziewczyny, a wy zawsze miałyście trądzik o takim samym nasileniu?
Mój to była istna sinusoida. Rok temu, dokładnie o tej porze miałam buzię bez żadnych pryszczy. Z początkiem lipca zaczął się koszmar, który uspokoił się troszkę w grudniu (w styczniu zaczęłam brać izo). I jak sobie przypomnę, to co roku wyglądało to tak samo... Zimą buzia się polepszała, na wiosnę była super (przebarwienia znikały) i latem od nowa W sumie nigdy nie bawiłam się w filtry, ot tyle co w Dermablendzie (choć to pewnie bez znaczenia). Panicznie bałam się, że mnie pozapychają Myślicie, że moja teoria ma sens?
Mój miał różne okresy, złe i bardzo złe. Na pewno nie było tak, że występowały okresy ładnej cery. Do tego wszelkie blizny i przebarwienia zostają ze mną na zawsze. Generalnie trądzik był średnionasilony, ale co miesiąc, dwa, miałam spory wysyp ropnych pryszczy, które potem się goiły i tak w kółko. Nie było to zależne od pory roku.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Mi też lekarz od razu wyjechał z laserami. Tyle, że przed kuracją przebarwienia mi schodziły normalnie, nawet takie po wielkich, głębokich pryszczach. Fakt, że czasami trwało to nawet 3 miesiące, ale jednak plama zawsze znikała. Zastanawiam się po prostu, czy przez Izotek moja skóra nie będzie już zdolna do rozjaśnienia tych plam
Pojęcie nie mam. Ale chyba powinno być odwrotnie? U mnie nigdy nic nie znikało i nie znika.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 16:37   #3593
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Mi też lekarz od razu wyjechał z laserami. Tyle, że przed kuracją przebarwienia mi schodziły normalnie, nawet takie po wielkich, głębokich pryszczach. Fakt, że czasami trwało to nawet 3 miesiące, ale jednak plama zawsze znikała. Zastanawiam się po prostu, czy przez Izotek moja skóra nie będzie już zdolna do rozjaśnienia tych plam? Bo gdybym nie weszła w tę kurację to tych plam dawno by nie było.
Mogę się podpisać pod twoją wypowiedzią! W chwilach spokoju na buzi wszystko schodziło, goiło się super. Teraz stoi w miejscu.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie mam obiektywnie ładnej twarzy. Skóra jest brzydka, podziurawiona, przebarwieniami, wielkimi porami. Ale i tak ją teraz uwielbiam, bo nie ma już ropnych wyprysków. Mnie to w 99% satysfakcjonuje. O "normalnej" cerze boję się nawet pomarzyć, choć tak, planuję laser, jeśli tylko kuracja się powiedzie. Problem jest tylko taki, że mam popękane naczynka i nie wiem na ile wyklucza to laser..
Brak tych odstających, czerwonych, bolących i ogromnych prycholi
Ja z naczynkami też mam problem, ale derm nic nie mówił...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 17:48   #3594
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
czy wy wszystkie macie piękne i gęste włosy? bo ja raczej należę do tych co mają cienkie i delikatne do tego łamliwe wiec tym bardziej drżę przed możliwością ich utraty.
ja nie mam grubych włosów, ale cienkich też nie. Takie pośrednie bym powiedziała. Izo strasznie mi je zniszczył, łamały się i rozdwajały okropnie (pod koniec kuracji zwłaszcza). Na szczęście udało mi się pod tym względem doprowadzić je do porządku, tak miękkich włosów nie miałam chyba nigdy. Teraz postanowiłam, że przestane je olejować, będę używała tylko odżywek. Nie chce mi się o nie już tak bardzo dbać. Na szczęście tak jak pisałam miałam zawsze dosyć gęste włosy, sam fryzjer mi mówił zawsze, że mam ich bardzo dużo. Pewnie to mnie uratowało przed prześwitami

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Mnie teraz najbardziej nurtuje kwestia przebarwień. Podczas izo gojenie się całkowicie wstrzymało, w efekcie czego teraz mam twarz w ciapki. Myślicie, że one będą się rozjaśniać czy już takie to wszystko zostanie? Lekarz nie umiał mi odpowiedź na to pytanie :/
pewnie, że się rozjaśnią ja też miałam dosyć długo te przebarwienia, a jak skóra doszła do siebie po kuracji to zaczęły ładnie blednąć. Dzisiaj nie mam ani jednej czerwonej kropki. A u kosmetyczki oczywiście nie byłam na żadnym zabiegu.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 18:04   #3595
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mam cienkie, ale dosyc geste wlosy
Ja mam zamiar teraz tylko troche blizna pomoc sie zagoic, tzn. Ponoc zel aloesowy jest bardzo dobry i ostatnio czytalam o mydelku na blizny, ale to sie jeszcze zobaczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:02   #3596
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja mam cienkie i delikatne. Kiedyś miałam przeciętnej grubości, 3 lata temu zaczęły strasznie wypadać (włosy na poduszce, na ubraniach, w jedzeniu, zatkane sitka), jak się okazało - przez niedoczynność. Zrobiło ich się o połowę mniej. Akurat jak ustabilizowałam wypadanie, zaczęłam kurację izo. Tak jak pisałam - cały czas stosuję suplementy, wcierki, odżywki, i nie zauważyłam aby stan moich włosów jakoś bardzo się pogorszył od izo. Kurację kończę za 1,5 miesiąca.



Dokładnie.
Nie mam obiektywnie ładnej twarzy. Skóra jest brzydka, podziurawiona, przebarwieniami, wielkimi porami. Ale i tak ją teraz uwielbiam, bo nie ma już ropnych wyprysków. Mnie to w 99% satysfakcjonuje. O "normalnej" cerze boję się nawet pomarzyć, choć tak, planuję laser, jeśli tylko kuracja się powiedzie. Problem jest tylko taki, że mam popękane naczynka i nie wiem na ile wyklucza to laser.


.

możesz mi polecić te wcierki?
ja używam co 3-4 dni na noc biowaxu, na przemian z oliwka fioletowa z rossmana albo oliatum do suchej skóry głowy. olejek arganowy czasem, ale nie codziennie, czy robisz te zabiegi codziennie? i codziennie myjesz włosy?

ja też planuje laser, głownie żeby pozbyć się przebarwień i śladów- dziur po zaskórnikach, bo blizny po trądziku mam na szczęście nie na twarzy. ale na razie nie goi się to wszystko tak jak miałam nadzieję, że będzie. ale może to dlatego, że to dopiero 3 opakowanie zaczęłam...
derma policzyła mi dawkę po ostatniej wizycie i mowila, że pewnie jakies 7 miesięcy będę łykać leki.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-05-16 o 08:03
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 10:19   #3597
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Moje przebarwienia znikają w bardzo, bardzo wolnym tempie, ale tylko te nowe. Te stare (powstałe jeszcze przed kuracją) po prostu mam wrażenie, że się za bardzo zadomowiły i chyba chcą sobie zostać na zawsze. Tym sposobem jeden policzek jest prawie bez przebarwień, a drugi pizzowaty. Śmiesznie to wygląda, ale mam nadzieje, że zniknie. Może dzieki preparatom regenerującym, no nie wiem
No właśnie nad tym się zastanawiam, czy przebarwienia sprzed kuracji będą się rozjaśniać normalnie. Naprawdę już zaczęły mnie denerwować, przebijają przez makijaż i wyglądam jak poparzona

Allex dzięki za dobre słowo Mam nadzieję, że do 6 miesięcy po kuracji już zaczną schodzić...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-05-16 o 10:22
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 13:50   #3598
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kurcze moje wypadanie przeszło w kolejną faze - maksymalnego wypadania. Właśnie na mojej ręce znalazło się 40 włosów od samego przejeżdżania po nich. A skończyłam dwie kuracje na wzmocnienie. Allex11, czym leczyłaś wypadanie?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 16:56   #3599
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Kurcze moje wypadanie przeszło w kolejną faze - maksymalnego wypadania. Właśnie na mojej ręce znalazło się 40 włosów od samego przejeżdżania po nich. A skończyłam dwie kuracje na wzmocnienie. Allex11, czym leczyłaś wypadanie?
leczyłam to złe słowo bo tego wypadania nie da się wyleczyć. Wypadanie garściami rok i 7 miesięcy po kuracji na pewno nie jest normalne. Od trzech dni jest lepiej, wypada dużo mniej włosów, ale nie cieszę się zbytnio bo to pewnie i tak przejściowe i nie chcę się rozczarować znowu

używałam miliony wcierek- jakaś od dermatologa, seboradin, ampułki radical i revalid, jantar. Wcierałam też elocom płyn bo tak mi kazała derma. Miałam jeszcze kupić ten alpicort e, ale nie było mnie wtedy stać. Pewnie jeszcze coś używałam, ale już nie pamiętam. Łykałam też vitapil, biotebal, jakieś drożdżowe tabletki, silicę. To chyba tyle jak mi się coś przypomni to dopiszę.

zapomniałam o kozieradce. Nie wiem czy ona mi pomogła, ale po jej stosowaniu włosy wypadały troszkę mniej ;d

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-05-16 o 19:05
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 17:53   #3600
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

strasznie się boje teraz tego wypadania po zakonczeniu kuracji.. Myślałam, że to własnie w trakcie brania leku włosy lecą, a tu jak widzę odwrotnie Obecnie wypada mi (odpukać ) mało włosów, kilka na dzień, ale jeżeli tak ma być po kuracji jak u Was to chyba będe musiała je obciąć, a są takie dlugie
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.