Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część V - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-25, 10:44   #3601
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Potrzebuję dobrego słowa Biorę tabletki od kilku lat. Zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenie w postaci prezerwatywy (moja psychika nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że można bez). W tym miesiącu po przerwie zapomniałam o tabletce z nowego opakowania około 2-3 dni. Po tej przerwie przyjęłam 2 tabletki, i odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Wiem, że istnieje ryzyko zajścia, ale zastanawiam się jak realne ono jest? Czy w tym czasie mogła wystąpić owulacja? Mam dodatkowo problem z pcos, więc moje hormony są szalone. Pobolewa mnie jajnik, i podbrzusze. Mam zgagę która nigdy nie występowała. Jednak wydaje mi się że to może być tylko i wyłącznie moje nastawienie psychiczne na to że mogło się zdarzyć. Minęło 12 dni, chciałabym wykonać test jednak obawiam się że jeszcze nic nie wykryje, a biorę tabletki i obawiam się że w razie czego mogły by zaszkodzić.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 12:21   #3602
zyjmiloscia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy zdarza wam się popijać tabletki gorącą wodą? Ponieważ miałam ostatnio taką sytuację, że popiłam w ten sposób tabletkę i widziała to koleżanka, która powiedziała, że źle zrobiłam, bo gorąca woda może rozpuścić szybko tabletkę i ona nie zadziała. Trochę się wystraszyłam przez to i chciałam się kogoś poradzić, czy faktycznie tak mogło się stać i tabletka się nie przyjęła przez takie coś.
dodam, że to była przedostatnia tabletka z opakowania, a krwawienie dostałam tak jak zwykle.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Potrzebuję dobrego słowa Biorę tabletki od kilku lat. Zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenie w postaci prezerwatywy (moja psychika nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że można bez). W tym miesiącu po przerwie zapomniałam o tabletce z nowego opakowania około 2-3 dni. Po tej przerwie przyjęłam 2 tabletki, i odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Wiem, że istnieje ryzyko zajścia, ale zastanawiam się jak realne ono jest? Czy w tym czasie mogła wystąpić owulacja? Mam dodatkowo problem z pcos, więc moje hormony są szalone. Pobolewa mnie jajnik, i podbrzusze. Mam zgagę która nigdy nie występowała. Jednak wydaje mi się że to może być tylko i wyłącznie moje nastawienie psychiczne na to że mogło się zdarzyć. Minęło 12 dni, chciałabym wykonać test jednak obawiam się że jeszcze nic nie wykryje, a biorę tabletki i obawiam się że w razie czego mogły by zaszkodzić.
Skoro w pierwszym tygodniu zapomniałaś tabletki i kochałaś się bez zabezpieczenia, to oczywiste, że ryzyko ciąży istnieje i to niemałe.
zyjmiloscia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 14:30   #3603
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy zdarza wam się popijać tabletki gorącą wodą? Ponieważ miałam ostatnio taką sytuację, że popiłam w ten sposób tabletkę i widziała to koleżanka, która powiedziała, że źle zrobiłam, bo gorąca woda może rozpuścić szybko tabletkę i ona nie zadziała. Trochę się wystraszyłam przez to i chciałam się kogoś poradzić, czy faktycznie tak mogło się stać i tabletka się nie przyjęła przez takie coś.
Nie załamuj mnie, błagam.

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Potrzebuję dobrego słowa Biorę tabletki od kilku lat. Zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenie w postaci prezerwatywy (moja psychika nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że można bez). W tym miesiącu po przerwie zapomniałam o tabletce z nowego opakowania około 2-3 dni. Po tej przerwie przyjęłam 2 tabletki, i odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Wiem, że istnieje ryzyko zajścia, ale zastanawiam się jak realne ono jest? Czy w tym czasie mogła wystąpić owulacja? Mam dodatkowo problem z pcos, więc moje hormony są szalone. Pobolewa mnie jajnik, i podbrzusze. Mam zgagę która nigdy nie występowała. Jednak wydaje mi się że to może być tylko i wyłącznie moje nastawienie psychiczne na to że mogło się zdarzyć. Minęło 12 dni, chciałabym wykonać test jednak obawiam się że jeszcze nic nie wykryje, a biorę tabletki i obawiam się że w razie czego mogły by zaszkodzić.
Ryzyko jest bardzo duże- zapomniałaś tabletki z pierwszego tygodnia (który jest najmniej bezpieczny przy pominięciu tabletki o 12h), poza tym kochałaś się z chłopakiem, więc tym bardziej- gdzie ty miałaś głowę? Odczekaj jeszcze te dwa dni i rób test. I nie przerywaj brania tabletek.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 14:34   #3604
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Ryzyko jest bardzo duże- zapomniałaś tabletki z pierwszego tygodnia (który jest najmniej bezpieczny przy pominięciu tabletki o 12h), poza tym kochałaś się z chłopakiem, więc tym bardziej- gdzie ty miałaś głowę? Odczekaj jeszcze te dwa dni i rób test. I nie przerywaj brania tabletek.
Nie z chłopakiem a z mężem, i to nie będzie problem jeżeli będę w ciąży, więc głowę miałam chyba na dobrym miejscu Jedyna kwestia to obawa aby przez te kilka dni nie zaszkodziły ewentualnej ciąży.

Mimo wszystko wydaje mi się, że taki sposób zajścia nie jest aż tak ekstremalnie możliwy. Dałabym 50% gdzie 100% to zajście bez żadnej antykoncepcji przez normalną zdrową kobietę.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 14:39   #3605
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Potrzebuję dobrego słowa
Co przez to miałam rozumieć? Skoro się zabezpieczasz to znaczy, że na ciążę nie jesteś jeszcze gotowa, więc skąd miałam wiedzieć, że to nie byłby dla ciebie i twojego męża problem? Skoro tabletkę pominęłaś i nie zastosowałaś się do ulotki- tak, może zdarzyć się wpadka, a dziecku nic nie będzie, tabletki wtedy ciążę podtrzymują.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 14:44   #3606
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Co przez to miałam rozumieć? Skoro się zabezpieczasz to znaczy, że na ciążę nie jesteś jeszcze gotowa, więc skąd miałam wiedzieć, że to nie byłby dla ciebie i twojego męża problem? Skoro tabletkę pominęłaś i nie zastosowałaś się do ulotki- tak, może zdarzyć się wpadka, a dziecku nic nie będzie, tabletki wtedy ciążę podtrzymują.
Dobre słowo to informacja jaka jest możliwość zajścia, oraz jak tabletki mogą wpłynąć na ciążę w razie czego. Zabezpieczam się tylko i wyłącznie "leczniczo" bo mam problemy z hormonami, nie robię tego dla antykoncepcji(która jest mi zbędna, bo dziecko i tak planujemy - fakt że za kilka miesięcy). Uspokoiły mnie słowa że tabletki nie zaszkodzą. Test kupiony, jutro rano wykonam. A za trochę ponad tydzień i tak mam wizytę u ginekologa to jeszcze w razie czego sprawdzę drugi raz
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 14:45   #3607
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Test kupiony, jutro rano wykonam. A za trochę ponad tydzień i tak mam wizytę u ginekologa to jeszcze w razie czego sprawdzę drugi raz
W takim razie trzymam za ciebie kciuki, daj znać jutro jaki wynik.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 14:47   #3608
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
W takim razie trzymam za ciebie kciuki, daj znać jutro jaki wynik.
Dzięki, dam znać. Chociaż spodziewam się, że jeszcze nawet jeżeli to pewnie test nie będzie aż tak czuły aby wykryć po 13 dniach. Ale wszystko jest możliwe, zobaczymy
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 15:05   #3609
Aga334
Raczkowanie
 
Avatar Aga334
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wszędzie tam gdzie ty
Wiadomości: 188
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Mam pytanie, a właściwie tylko potrzebuje potwierdzenia. Nie chcę mieć krwawienia na weekend majowy ponieważ wyjeżdżam z Tżtem i w związku z tym mogę dziś już nie brać tabletki i przerwę zacząć wcześniej niż zawsze? (zostały mi 4 tabl. do końca opakowania) i te które mi zostaną wezmę za tydzień do nowego opakowania czyli 21 +4 dobrze będzie?
Aga334 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 15:26   #3610
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Potrzebuję też waszej porady. Od kilku dni fatalnie się czuję, ale nie wiem czy słusznie łączę to z Vibinem mini. Jestem na drugim opakowaniu (16 tabletka), z pierwszego wzięłam 20 + 6 dni przerwy. Głowa mi dosłownie pęka, czuję straszny pulsujący ból z prawej strony sięgający oka, zwłaszcza nasila się przy zmianach pozycji, mam nudności, obolały brzuch. Jako, że przed braniem tabletek często shizowałam czy nie jestem w ciąży teraz te objawy również wydają mi się podejrzane, ale wszystko robię zgodnie z ulotką więc staram się jed odsuwać. Myślicie, że to może być skutek uboczny tabletek? Podczas pierwszego opakowania miałam lekkie plamienia plus obolałe piersi. Teraz plamień nie ma, piersi bolą znacznie mniej.
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 16:03   #3611
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Co przez to miałam rozumieć? Skoro się zabezpieczasz to znaczy, że na ciążę nie jesteś jeszcze gotowa, więc skąd miałam wiedzieć, że to nie byłby dla ciebie i twojego męża problem? Skoro tabletkę pominęłaś i nie zastosowałaś się do ulotki- tak, może zdarzyć się wpadka, a dziecku nic nie będzie, tabletki wtedy ciążę podtrzymują.
Czy mogłabyś bardziej to wytłumaczyć? Kiedyś się o to zapytałam na forum, ale wtedy nikt nie wiedział do końca jak to jest.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 17:10   #3612
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś bardziej to wytłumaczyć? Kiedyś się o to zapytałam na forum, ale wtedy nikt nie wiedział do końca jak to jest.
Tabletki mają w sobie progesteron, czyli luteinę, która tą ciążę podtrzymuje bodajże do 1 trymestru (bardzo często lekarze przepisują ją kobietom w początkowej fazie ciąży).
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 17:30   #3613
Kikunia2702
Przyczajenie
 
Avatar Kikunia2702
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Ja też biorę i nie wyobrażam sobie już żyć bez nich. Na początku namawiał mnie chłopak,ale bałam się,że przytyje i takie tam... Później w pracy miałam badania kontrolne. Nasz lekarz zakładowy ma drugą specjalizacje-ginekolog. Popatrzył na mnie i pow,że taka młoda dziewczyna pewnie chciałaby mieć ładną buzie bez krostek. I polecił mi,abym poprosiła mojego ginekologa o tabletki. I tak też zrobiłam. Pani przepisała mi Syndi 35. CUDO! Podczas okresu nie boli mnie brzuch, krwawienie jest mniejsze i ZERO krostek. Mam jedno pytanie do Was Czy to prawda,że później można mieć problem z zajściem w ciąże? Jedni mówią,że tak,a inni,że wcale nie jest to prawdą.
Kikunia2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 17:33   #3614
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Potrzebuję dobrego słowa Biorę tabletki od kilku lat. Zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenie w postaci prezerwatywy (moja psychika nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że można bez). W tym miesiącu po przerwie zapomniałam o tabletce z nowego opakowania około 2-3 dni. Po tej przerwie przyjęłam 2 tabletki, i odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Wiem, że istnieje ryzyko zajścia, ale zastanawiam się jak realne ono jest? Czy w tym czasie mogła wystąpić owulacja? Mam dodatkowo problem z pcos, więc moje hormony są szalone. Pobolewa mnie jajnik, i podbrzusze. Mam zgagę która nigdy nie występowała. Jednak wydaje mi się że to może być tylko i wyłącznie moje nastawienie psychiczne na to że mogło się zdarzyć. Minęło 12 dni, chciałabym wykonać test jednak obawiam się że jeszcze nic nie wykryje, a biorę tabletki i obawiam się że w razie czego mogły by zaszkodzić.
nie moge sie powstrzymac i zapytam:
od lat bierzesz tabletki i dodatkwo sie zabezpieczasz, a kidy pominelas tabletki z 1 tygodnia decydujesz sie na stosunek bez zabezpieczenia? nie pojmuje.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Kikunia2702 Pokaż wiadomość
Ja też biorę i nie wyobrażam sobie już żyć bez nich. Na początku namawiał mnie chłopak,ale bałam się,że przytyje i takie tam... Później w pracy miałam badania kontrolne. Nasz lekarz zakładowy ma drugą specjalizacje-ginekolog. Popatrzył na mnie i pow,że taka młoda dziewczyna pewnie chciałaby mieć ładną buzie bez krostek. I polecił mi,abym poprosiła mojego ginekologa o tabletki. I tak też zrobiłam. Pani przepisała mi Syndi 35. CUDO! Podczas okresu nie boli mnie brzuch, krwawienie jest mniejsze i ZERO krostek. Mam jedno pytanie do Was Czy to prawda,że później można mieć problem z zajściem w ciąże? Jedni mówią,że tak,a inni,że wcale nie jest to prawdą.
tabletki sa antykoncepcja odwracalna. po odstawieniu plodnosc wraca.
u roznych w roznym terminie, ale to juz szczegoly.
sa przeciez osoby ktore nie moga zajsc w ciaze a nigdy tabletek nie braly.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 17:54   #3615
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
tabletki sa antykoncepcja odwracalna. po odstawieniu plodnosc wraca.
u roznych w roznym terminie, ale to juz szczegoly.
sa przeciez osoby ktore nie moga zajsc w ciaze a nigdy tabletek nie braly.
nie ma sie co dziwic pytaniu, moja daleka kuzynka, przyszla polozna (uczy sie wlasnie czy tam studiuje ten kierunek nie wiem) zaszla w ciaze, bardzo sie cieszy, co prawda planowali dziecko pozniej ale ona sie zadnymi tabletkami zabezpieczac nie bedzie bo potem bezplodna bedzie...
podkreslam mowila to przyszla polozna bogowie chroncie przed taka sluzba zdrowia
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:03   #3616
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Kikunia2702 Pokaż wiadomość
Pani przepisała mi Syndi 35. CUDO!
Pamiętaj, żeby Syndi brać maksymalnie do roku czasu, później należy zmienić na inne tabletki.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:45   #3617
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
nie moge sie powstrzymac i zapytam:
od lat bierzesz tabletki i dodatkwo sie zabezpieczasz, a kidy pominelas tabletki z 1 tygodnia decydujesz sie na stosunek bez zabezpieczenia? nie pojmuje.
A czego dokładnie nie pojmujesz? Bo nie wiem jak dokładnie odpowiedzieć. Prezerwatywę zawsze zakładamy pod koniec stosunku, od pewnego czasu zaczęłam się przekonywać że tabletki(których nie traktowałam jako antykoncepcji) chronią mnie jednak przed ciążą, więc przestawaliśmy powoli ich używać. No i zdarzyło się, że ja pod presją chwili stosunek się odbył bez zabezpieczenia. Nie wiem co miałabym jeszcze wyjaśniać ? Dopiero po zorientowałam się że powinnam zacząć nowe opakowanie. Tak jak pisałam, zapomniałam o pierwszych tabletkach.
__________________
RAZEM

Edytowane przez cherrry2009
Czas edycji: 2013-04-25 o 18:46
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 18:58   #3618
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Stąd się biorą później historie w stylu ''brałam tabletki, a zaszłam''.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:01   #3619
Kayrie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Mam do Was pytanie odnośnie działania tabletek.
2 lata temu brałam Cilest do przesunięcia okresu (1 opakowanie). Zawsze zabezpieczałam się prezerwatywą. Teraz znowu jestem w sytuacji, w której okres wypada mi w tak fatalnym dla mnie czasie, że zdecydowałam się go przesunąć. Równocześnie chcę rozpocząć współżycie z obecnym partnerem, bez gumki. Wiem, że tabletki powinno się zaczynać brać z pierwszym dniem okresu, ale ze względu na to, że chcę go przesunąć zaczęłam je brać w poniedziałek, okres wypada mi koło 1-2 dnia miesiąca. Tutaj moje pytanie: kiedy tabletki zaczynają działać, jeśli zacznę je brać w inny dzień niż pierwszy dzień okresu? W internecie zdania są podzielone, mój ginekolog jest na urlopie, a ja zapomniałam go o to zapytać podczas wizyty.
Kayrie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 19:03   #3620
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Stąd się biorą później historie w stylu ''brałam tabletki, a zaszłam''.
W życiu bym tak nie powiedziała Mogłabym powiedzieć "czasami brałam jak pamiętałam i zaszłam" Jestem świadoma swoich błędów, i to byłaby wina mojej sklerozy a nie tabletek

W podświadomości chyba bardzo bym chciała być w ciąży bo moja psychika powoduje że mam już wszystkie możliwe objawy
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:13   #3621
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Zdajesz sobie sprawę, że takim ''braniem kiedy mi się przypomni'' mogłaś namieszać sobie w hormonach?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:17   #3622
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Kayrie Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie odnośnie działania tabletek.
2 lata temu brałam Cilest do przesunięcia okresu (1 opakowanie). Zawsze zabezpieczałam się prezerwatywą. Teraz znowu jestem w sytuacji, w której okres wypada mi w tak fatalnym dla mnie czasie, że zdecydowałam się go przesunąć. Równocześnie chcę rozpocząć współżycie z obecnym partnerem, bez gumki. Wiem, że tabletki powinno się zaczynać brać z pierwszym dniem okresu, ale ze względu na to, że chcę go przesunąć zaczęłam je brać w poniedziałek, okres wypada mi koło 1-2 dnia miesiąca. Tutaj moje pytanie: kiedy tabletki zaczynają działać, jeśli zacznę je brać w inny dzień niż pierwszy dzień okresu? W internecie zdania są podzielone, mój ginekolog jest na urlopie, a ja zapomniałam go o to zapytać podczas wizyty.

zaczna dzialac od nowego kolejnego opakowania po krwawieniu ja dla pewnosci nowe opakowanie rozpoczelabym 1 dnia krwawienia

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
W życiu bym tak nie powiedziała Mogłabym powiedzieć "czasami brałam jak pamiętałam i zaszłam" Jestem świadoma swoich błędów, i to byłaby wina mojej sklerozy a nie tabletek

W podświadomości chyba bardzo bym chciała być w ciąży bo moja psychika powoduje że mam już wszystkie możliwe objawy
takim braniem- nie braniem tabletek zapominniem mozesz rozregulowac sobie cykl i potem miec problemy z zajsciem w ciaze dlugi czas. jesli chcesz dziecka-odstaw tabletki. wyczuwam u ciebie chec zaplanowanej wpadki chociaz moge sie mylic
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:22   #3623
Kikunia2702
Przyczajenie
 
Avatar Kikunia2702
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

No to dobrze nie chciałabym później mieć w przyszłości problemów i mieć świadomość,że to przez tabletki. Pytam,bo jeden lekarz tak pow mojej koleżance "najpierw bierzecie żeby zapobiec,a później bierzecie co innego żeby zajść". Może tylko chciał ją nastraszyć
Kikunia2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:26   #3624
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Kikunia2702 Pokaż wiadomość
No to dobrze nie chciałabym później mieć w przyszłości problemów i mieć świadomość,że to przez tabletki. Pytam,bo jeden lekarz tak pow mojej koleżance "najpierw bierzecie żeby zapobiec,a później bierzecie co innego żeby zajść". Może tylko chciał ją nastraszyć
Niektórym kobietom niemogącym zajść w ciążę lekarze często przepisują tabletki antykoncepcyjne na miesiąc, dwa, żeby jajniki po tym czasie wzmożyły swoją pracę.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:27   #3625
Kikunia2702
Przyczajenie
 
Avatar Kikunia2702
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Pamiętaj, żeby Syndi brać maksymalnie do roku czasu, później należy zmienić na inne tabletki.
Dlaczego do roku czasu? Nic mi mój ginekolog nie mówił o tym...
Kikunia2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:33   #3626
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Kikunia2702 Pokaż wiadomość
Dlaczego do roku czasu? Nic mi mój ginekolog nie mówił o tym...
Syndi, Diane- są to tabletki starszej generacji, należy brać je do 9 miesięcy, bo głównie są przepisywane na trądzik i nadmierne owłosienie, nie są typowo tabletkami antykoncepcyjnymi, ich ''skutkiem ubocznym'' jest wlaśnie ochrona przed ciążą.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:38   #3627
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Zdajesz sobie sprawę, że takim ''braniem kiedy mi się przypomni'' mogłaś namieszać sobie w hormonach?
Tak, pytałam lekarza po przypomnieniu czy mogę je brać czy też zrobić przerwę. Z moimi hormonami to chyba bardziej się namieszać nie da, bo bez tabletek mam z nimi szaleństwo
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:39   #3628
Kikunia2702
Przyczajenie
 
Avatar Kikunia2702
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

No właśnie... Po roku zrobiłam przerwę. I co? Znów się zaczęło wysypywać na twarzy,a przed okresem to już w ogóle Muszę dziś poczytać ulotkę dokładnie,ale tam chyba nic nie było napisane o tym,że można brać tylko 9 m-cy
Kikunia2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:40   #3629
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
takim braniem- nie braniem tabletek zapominniem mozesz rozregulowac sobie cykl i potem miec problemy z zajsciem w ciaze dlugi czas. jesli chcesz dziecka-odstaw tabletki. wyczuwam u ciebie chec zaplanowanej wpadki chociaz moge sie mylic
Możliwe że jest to taka podświadoma chęć. Ciężko samodzielnie podjąć tak ważna decyzję, może lepiej gdyby podjęła się sama. No niestety bez jak i z będę miała problem z zajściem. Tabletki dostałam właśnie na regulację hormonów, cyklów i walory estetyczne że tak powiem. Bardzo chciałabym ich nie brać
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 20:01   #3630
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez Kikunia2702 Pokaż wiadomość
No właśnie... Po roku zrobiłam przerwę. I co? Znów się zaczęło wysypywać na twarzy,a przed okresem to już w ogóle Muszę dziś poczytać ulotkę dokładnie,ale tam chyba nic nie było napisane o tym,że można brać tylko 9 m-cy
Nie myślałaś po prostu o zmianie na tabletki z nowszej generacji? Też skutecznie radzą sobie z polepszeniem się cery. Te ze starej bardzo obciążają wątrobę i dlatego nie można stosować ich przez dłuższy okres czasu, czyli maksymalnie do ustąpienia trądziku/zaniku owłosienia.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.