Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-21, 15:23   #3601
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
pytalam bo tez dostalam wlasnie ten olejek pachnie tak jak tamanu.

ja slyszalam ze macerat z kasztanowca mozna klasc pod oczy i daje ladne efekty
Można, można Sprawdza się naprawdę nieźle przy zasinieniach, ale u siebie pierwsze efekty zauważyłam po kilku miesiącach używania.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 18:28   #3602
sahana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 220
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

witam w tym dziale jestem nowa, chciałabym się zapytać - czy możecie mi polecić wątki, gdzie dziewczyny/kobiety piszą o pielęgnacji przeciwstarzeniowej? czy w ogóle o pielęgnacji cery dojrzałej? przeglądam forum ale nic takiego "zbiorczego" nie moge znaleźć, odeślijcie mnie prosze do czegoś
chodzi mi właśnie o to, jakie olejki stosować, jakies naturalne preparaty albo co wybierać z BU... no chyba że to w tym wątku jest :P to napiszcie, a ja sobie go przeszperam

z góry dziękuje za pomoc w odnalezieniu!
__________________
nie tracę motywacji i kiedyś SKOŃCZĘ MOJE STUDIA


Edytowane przez sahana
Czas edycji: 2012-04-21 o 18:29
sahana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 21:02   #3603
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dziwne pytanie :P : czy któraś z Was próbowała stosować oleje na zwierzętach? Mój pies ma atopowe zapalenie skóry, wydrapuje sobie całe boki, ma czerwone plamy i pryszcze. Niestety leki weterynaryjne, kąpiele dermatologiczne nie działają. Pomyślałam, że może mogłabym przecierać mu zaognione zmiany olejem z pachnotki???
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 21:30   #3604
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
dziwne pytanie :P : czy któraś z Was próbowała stosować oleje na zwierzętach? Mój pies ma atopowe zapalenie skóry, wydrapuje sobie całe boki, ma czerwone plamy i pryszcze. Niestety leki weterynaryjne, kąpiele dermatologiczne nie działają. Pomyślałam, że może mogłabym przecierać mu zaognione zmiany olejem z pachnotki???
Twoje pytanie nie jest dziwne, studiuję Med.Wet. i sama zastanawiałam się nad tym gdy zobaczyłam jak na moja skórę działa olej tamanu. Przez dłuższy czas zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że jeżeli dany olej nie zawiera substancji alergizujących dane zwierzę to warto spróbować tym bardziej, że niektóre szampony dla psów z AZS zawierają oleje. Uważam jednak, że warto byłoby przedyskutować to z lekarzem prowadzącym Twojego psa.
Evet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 06:31   #3605
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
a nie zauważyłaś że jest mniej hydrolatów ? Ok są nowe ale gdzie reszta ?
jakoś nie odczułam tego, że mniej, ale uważam, że na zsk ogólnie od jakiegoś czasu częściej pojawiają się braki..
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 07:42   #3606
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
robiłam zakupy wczoraj i kliknęłam hydrolat lawendowy, bo oczarowego nie było. Mogłam poczekać, bo wprost kocham jego działanie
a jak na Ciebie dziala ten hydrolat?



Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
Twoje pytanie nie jest dziwne, studiuję Med.Wet. i sama zastanawiałam się nad tym gdy zobaczyłam jak na moja skórę działa olej tamanu. Przez dłuższy czas zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że jeżeli dany olej nie zawiera substancji alergizujących dane zwierzę to warto spróbować tym bardziej, że niektóre szampony dla psów z AZS zawierają oleje. Uważam jednak, że warto byłoby przedyskutować to z lekarzem prowadzącym Twojego psa.
czy olej tamanu rozcienczasz? bo slyszalam, ze solo na twarz klasc sie nie powinno, a ja tak w sumie robilam..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 12:36   #3607
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, przesunęłam posty o hydrolatach ZSK do wątku ZSK:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post33733747
(to tak z nadzieją, że ktoś ze sklepu czyta wątek i weźmie pod uwagę nasze opinie).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 12:40   #3608
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a jak na Ciebie dziala ten hydrolat?
Jeśli pytasz o lawendowy to nic Ci nie powiem, bo to mój pierwszy raz
A oczarowy bardzo bardzo zmniejsza mi pory, łagodzi cerę, odpręża. W połączeniu z olejem z nasion (pestek?) malin w miesiąc doprowadziłam swoją cerę do porządku - jest znormalizowana, nie pojawiają mi się większe niespodzianki, jedynie takie "jednodniowe" wypryski w okolicach brody.
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:00   #3609
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

czy olej tamanu rozcienczasz? bo slyszalam, ze solo na twarz klasc sie nie powinno, a ja tak w sumie robilam..
Wcześniej stosowałam go solo na twarz zwilżoną hydrolatem oczarowym lub różanym (wystarczała 1kropla na cała twarz) teraz mieszam go z olejem z pachnotki lub z róży w stosunku 1:1, też na hydrolat. Moja skóra nie lubi się z HA ani z serum na jego bazie, woli proste olejki bez kombinowania
Evet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:05   #3610
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Fajnie, że hydrolaty i olejki się u Was sprawdzają, bo z moją cerą nie robią nic albo zapychają Tyle się naczytałam o oleju jojoba, maśle shea, frakcji sojowej, hydrolatach, że postanowiłam to wszystko kupić, żeby przetestować i jestem zawiedziona
nhung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 16:58   #3611
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A co nakładacie rano na twarz? pod makijaż? też oleje czy może jakieś kremy?

Obecnie na noc stosuje hydrolat (oczarowy), po chwili differin, znów odczekuje jakis czas i na to żel HA+olej (słonecznikowy, tamanu, ocherz włoski lub dermogal). Dodam jeszcze tylko że mam cerę tłusta skłonną do trądziku. CO myślicie o mojej pielęgnacji? I co radzicie na dzień.

A jeszcze jedno. Kupiłam frakcję sojową ale jakoś nie mam na nią pomysłu. Co z niej "wyczarowac"?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 19:48   #3612
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A co nakładacie rano na twarz? pod makijaż? też oleje czy może jakieś kremy?

Obecnie na noc stosuje hydrolat (oczarowy), po chwili differin, znów odczekuje jakis czas i na to żel HA+olej (słonecznikowy, tamanu, ocherz włoski lub dermogal). Dodam jeszcze tylko że mam cerę tłusta skłonną do trądziku. CO myślicie o mojej pielęgnacji? I co radzicie na dzień.

A jeszcze jedno. Kupiłam frakcję sojową ale jakoś nie mam na nią pomysłu. Co z niej "wyczarowac"?
Ja rano nakładam serum z wit. C pod filtr, nie maluję się
Co do frakcji, to możesz z nią kombinować na wiele sposobów
Cytat z mazideł:
Produkt można stosować jako fazę olejową (samodzielnie lub w połączeniu z wybranym olejem) w ekspresowych serach hialuronowych i algowych.
Frakcję można również dodawać do gotowych kremów i balsamów do ciała i twarzy oraz odżywek do włosów w ilości ok. 5-10%
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 20:30   #3613
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja daje żel aloesowy i na to filtr



a wlasnie izus, nie wiem czy pytałam czy nie, i czy o tym juz pisalysmy, ale czy matowisz jakos filtr? (przepraszam jesli juz to bło, ale naprawde nie pamiętam )
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 20:45   #3614
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja daje żel aloesowy i na to filtr



a wlasnie izus, nie wiem czy pytałam czy nie, i czy o tym juz pisalysmy, ale czy matowisz jakos filtr? (przepraszam jesli juz to bło, ale naprawde nie pamiętam )
Nie nic nie robię Trochę się świecę, ale jakoś super mocno nie, więc nie kombinuję
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 03:17   #3615
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy ktoras z Was stosowala oleju z krokosza barwierskiego do metody naturalnej depilacji http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=385&lang=pl Zastanawiam sie czy to moze naprawde dzialac ?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 21:06   #3616
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Nie nic nie robię Trochę się świecę, ale jakoś super mocno nie, więc nie kombinuję
ale ci fajnie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 23:31   #3617
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was stosowala oleju z krokosza barwierskiego do metody naturalnej depilacji http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=385&lang=pl Zastanawiam sie czy to moze naprawde dzialac ?
Ha, dawno mnie tu nie było
Nie miałam do czynienia z tym olejem, ale bardzo mnie zainteresował
Ciekawe czy dałby radę cienkim włoskom, których nie widzi laser
Może warto spróbować?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 23:44   #3618
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mnie też ten olej zainteresował
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 00:09   #3619
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mnie też ten olej zainteresował
Jeśli on faktycznie ma właściwości depilujące, to bardzo by mi się przydał w celu usunięcia "resztek" po zabiegach laserowych
Jeszcze o nim poczytam i w razie co zaryzykuję w myśl idei "raz się żyje", bądź też "do odważnych świat należy"
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 01:34   #3620
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Tez chyba zaryzykuje
Na glownej stronie wizazu jest polecany do OCM do skory tradzikowej/tlustej wiec chyba chodzi moze o wysuszenie/ wytrucie pryszczy
Ale idac dalej jest na buzie mozna klasc to...
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 09:08   #3621
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Tym bardziej, że nie jest drogi ten olej, więc można przetestować
Fajnie gdyby jeszcze był dostępny gdzieś stacjonarnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 10:07   #3622
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że nie jest drogi ten olej, więc można przetestować
Fajnie gdyby jeszcze był dostępny gdzieś stacjonarnie
chyba jest zblizony do slonecznikowego,ale pewnosci nie mam, wiec moze jest szansa, ze sie go dostanie w sklepie.
Ja u siebie chyba widzialam ,ale ja nie z PL.

Wiecie moze jaka jest roznica miedzy olejem Camielia oil Sinensis, a Camelia oil Oleifera? Tzn. wiem, ze ta Oleifera jest bardziej emolient,ale nie wiem co to znaczy bo sie nie znam na tych nazwach wszystkich. A mam smaka na ten olej zeby klasc na twarz.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 13:52   #3623
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, nie łudźcie się...

"Depilujące" działanie oleju z krokosza nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami. Mało tego, w dwóch monografiach, które przejrzałam, nie ma nawet wzmianki o takim działaniu, a wymienia się rozmaite zastosowania rośliny. Tradycyjnie olej był składnikiem indyjskiego olejku do włosów Macassar. W Chinach odnotowano doskonałe efekty w leczeniu łysienia plackowatego przy użyciu mikstury z udziałem krokosza. Skuteczność ekstraktu alkoholowego jako składnika promującego wzrost włosów i zapobiegającego ich utracie została potwierdzona niedawno w tym badaniu. O wzmacniającym wpływie samego oleju pisze na tej stronie absolwentka dermatologii. Jest on stosowany w kosmetykach do pielęgnacji włosów (tu przykłady).

Olej z krokosza został wymieniony jako jeden ze składników papki osłabiającej męskie owłosienie w książce opisującej praktyki plemienne i mikstury stosowane przez indyjskich uzdrowicieli - Indigenous Herbal Medicines: Tribal Formulations and Traditional Herbal Practices (opis specyfiku).

Do traktatów seksuologicznych wspomnianych na polskich stronach (np. tutaj) nie dotarłam, tzn. nie znalazłam niczego o utracie włosów. Interesujące, że na Wizażu (tutaj) pisała o nich osoba, która zajmuje się sprzedażą oleju i kursów depilacji. Nota bene na jej stronę jako źródło powołuje się polska Wikipedia, przytaczająca bzdury o depilacyjnych właściwościach oleju (wstyd!).

Ciekawa jestem, który ze sprzedawców byłby w stanie wyjaśnić mechanizm działania oleju. Chętnie się dowiem, co takiego w sobie ma, że powoduje "kompletne wyniszczenie mieszków włosowych". Pisma staroindyjskie pewnie o tym milczą . Nawet jakby chcieć wierzyć ślepo w mądrość przodków, trzeba by się zastanowić, ile z tego staroindyjskiego oleju mamy w wersji współczesnej.

Niestety nie udało mi się znaleźć wzmianki o badaniach prowadzonych w Instytucie im. Lunysa Paulunga w Kalifornii pod kątem właściwości depilacyjnych, z tego co widzę, uczeni interesowali się dietetycznymi właściwościami oleju (jako jednego z wielu) i kwasów tłuszczowych. Zresztą podobno pionierem w dziedzinie krokoszowej depilacji było Centrum Holistyczne SPA w Szczecinie, w którym można było nabyć olej.

Cóż, można tylko pogratulować polskim sprzedawcom zmysłu marketingowego. Kto chce próbować, niech próbuje. Dobre placebo nie jest złe.

Jeszcze odnośnie nazwy - w wątku na Kosmetyczce pojawiła się błędna sugestia, jakoby "barwierski" wskazywał na depilującą funkcję rośliny (daw. barwierz - fryzjer, golarz). W rzeczywistości przymiotnik odnosi się do autentycznej tradycyjnej funkcji krokosza - barwiącej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-27 o 14:29
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 13:59   #3624
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że nie jest drogi ten olej, więc można przetestować
Fajnie gdyby jeszcze był dostępny gdzieś stacjonarnie
oleje z krokosza lubia byc w eko sklepch, a zwykłych to nie wiem, ale firma oleofarm taki produkuje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 20:04   #3625
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Lorri ślicznie dziękuję za wyjaśnienia i informacje





Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oleje z krokosza lubia byc w eko sklepch, a zwykłych to nie wiem, ale firma oleofarm taki produkuje
No i chyba, po poście Lorri odpuszczę sobie testowanie
Skuszę się na testy jedynie jak gdzieś mi wpadnie w oko i to w niskiej cenie


Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 00:15   #3626
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Aha czyli wszystko jasne z tym olejem. No i rzeczywiscie wstyd
Znaczy sie dalej mi wax i zyletka pozostaje.Ehhh

Lorri ja rowniez dziekuje za wytlumaczenie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 17:40   #3627
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Melduję się jako początkująca

Wprawdzie już od dłuższego czasu stosuję oleje do pielęgnacji włosów, ale dzisiaj kliknęłam swoje pierwsze zamówienie na BU.
Wzięłam olejek myjący - drzewko herbaciane i hydrolat oczarowy.
Zastanawiałam się też nad zestawem: żel hialuronowy + serum Lemon Eko, ale tym razem sobie darowałam.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 08:18   #3628
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Melduję się jako początkująca

Wprawdzie już od dłuższego czasu stosuję oleje do pielęgnacji włosów, ale dzisiaj kliknęłam swoje pierwsze zamówienie na BU.
Wzięłam olejek myjący - drzewko herbaciane i hydrolat oczarowy.
Zastanawiałam się też nad zestawem: żel hialuronowy + serum Lemon Eko, ale tym razem sobie darowałam.
daj znac jak sie sprawdzi olejek myjący
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 10:55   #3629
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja na razie nie mogę się przekonać do olejku myjącego Używam go do zmycia całodniowego makijażu i zaskakuje mnie ciągle jak to się pieni jak na takie coś . Wacik niby czysty, ale ciągle myślę o tym oleju słonecznikowym na mojej twarzy

Mam ostatnio problem z nawilżeniem skóry Może Wy mi coś podpowiecie? Do tej pory zawzięcie używałam olejów do twarzy zmiksowanych z HA, jakimś dodatkiem nawilżającym, jakimś ekstraktem, czasem kolagenem etc. Było ogólnie ok.

Teraz na mojej skórze pojawiają się wypryski, do tego suche miejsca, które uwidaczniają się wyłącznie gdy nakładam podkład (suche miejsca: broda, środek czoła, nos i skrzydełka, dół policzków).

Rano myję twarz żelem, przecieram hydrolatem lub nie (jeśli używam flavo C). Dwa dni pod rząd Flavo C co 2 dni, a tak to rano jakąś mieszankę olejową lub na bazie frakcji. Podkład, róż i tyle.

Wieczorem myję olejkiem z BU. Stosuję peeling enzymatyczny (Dermalogica), do tego raz w tygodniu tonik PHA z BU. W zależności od potrzeby (1-2 razy w tygodniu) spirulina na jogurcie z dodatkami oleju itp.

Na noc mieszanka olejowa (do HA dodaję olej z pestek arbuza/czarnuszki/maliny/konopny, jakiś nawilżacz/kolagen/ekstrakt).
Mieszanka wchłania się dość szybko. Przy tym zauważyłam ostatnio, że gdy wcieram w skórę swędzi mnie twarz i w szczególności na linii włosów (tam też pojawiają mi się również drobne krostki).
Skóra po jakiś 10-15minutach jest tłusta w dotyku, ale chropowata w niektóych miejsach i czuję ściągnięcie

Macie może jakieś rady?
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 13:58   #3630
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Zamówiłam na zsk oleje: konopny, z pachnotki i z czarnuszki i już sie nie mogę doczekać aż do nie trafią
Poza tym zamówiła jeszcze żel ha, penthanol, liposomy przeciwtrądzikowe i chyba będę sobie kręcić na rączce sera z tych składników. Nie wiem tylko czy takie coś nadawało by sie na dzień pod makijaż...
A i od jakiego oleju proponujecie zacząc?

I jeszcze jedno pytanie: czy olej słonecznikowy zapycha cerę tłustą?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.