Joga - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 19:50   #3631
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Joga dla początkujących - 16 minut trwał filmik. Ogólnie trenkerka bardO fajna osoba, miły głos, fajnie nagrane ale ten zestaw w ogóle mi się nie podobał. Gdybym swoją przygodę z joga zaczęła od tego filmiku to już nigdy bym więcej nie próbowała. Po prostu nudne to było . Ale ćwiczyłam już coś innego i wiem ze mi się podobało.
Może spróbuje jeszcze jej inny filmik aby dać jej druga szanse


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Aha, miałam wam jesCze napisać ze sprawdzałam ceny jogi u mnie w mieście i norlmalnie szczeka mi opadła. Jakie to jest drogie !!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzeczywiście ten filmik taki sobie. Ja lubię na równowagę i hormonalna najbardziej. Jak chcesz dostać w kość to joga dla biegaczy wymiata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 07:27   #3632
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Aha, miałam wam jesCze napisać ze sprawdzałam ceny jogi u mnie w mieście i norlmalnie szczeka mi opadła. Jakie to jest drogie !!!!

No niestety... pojedyncza sesja 35... a w karnetach niewiele taniej...
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:36   #3633
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Miałam miesięczną przerwę od zajęć w klubie spowodowaną trzytygodniowym urlopem, wyjazdami i remontem łazienki. Wszystko wywrócone do góry nogami. Zabrałam z klubu matę z nadzieją, że będę praktykować samodzielnie, ba! nawet kupiłam jogową płytę Agnieszki Maciąg. I co? I pstro. Nawet jej nie odpakowałam z folii. Ani razu nie poćwiczyłam. Popuściłam też z odżywianiam. Prawie codziennie lody i wino. No i mam 2 kg na plusie

Tak więc wracam do gry.

Karnety u nas też cholernie drogie. Ja kupuję dwumiesięczny open za który płacę 320 zł no ale cóż, on się najlepiej kalkuluje.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:01   #3634
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

35 zł to normalna rynkowa cena za niemasowe zajęcia fizyczne.
Instruktor zarabia 100-200 zł za godzinę, a klub też musi się utrzymać, opłacić czynsz i rachunki, zarobić na recepcjonistkę i sprzątaczkę i jeszcze coś dla właściciela.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 11:45   #3635
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
35 zł to normalna rynkowa cena za niemasowe zajęcia fizyczne.
Instruktor zarabia 100-200 zł za godzinę, a klub też musi się utrzymać, opłacić czynsz i rachunki, zarobić na recepcjonistkę i sprzątaczkę i jeszcze coś dla właściciela.
100-200 zł? Niestety stawki są niższe. Licz poniżej stówki, i to sporo niżej.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:03   #3636
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
100-200 zł? Niestety stawki są niższe. Licz poniżej stówki, i to sporo niżej.
Dokładnie... Instruktorów zarabiających 100 i więcej za godzinę to można policzyć na palcach jednej ręki, nie wiem czy stawki się zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat, ale to co pamiętam to dramat.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:07   #3637
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Dokładnie... Instruktorów zarabiających 100 i więcej za godzinę to można policzyć na palcach jednej ręki, nie wiem czy stawki się zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat, ale to co pamiętam to dramat.
Jak patrzę na zestawienia na necie, ile to niby powinien instruktor zarabiać, śmiać mi się chce Gdzieś trafiłam na artykuł, że instruktor fitness ma 80 zł, a zumby ponad 100 zł. Śmiechłam
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-01, 12:43   #3638
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Nie wiem, gdzie chodzicie, ale w krakowskich szkołach stawka instruktora jogi to minimum 100 zł.
Moi instruktorzy tańca też tyle zarabiają.
Cenią się wyżej niż instruktorzy fitness, bo i mniej osób zmieści się na zajęciach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2017-09-01 o 12:44
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 19:37   #3639
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
No niestety... pojedyncza sesja 35... a w karnetach niewiele taniej...
Normalna cena. W szkole jogi ( nie mówię o zajęciach w klubach fitnes) to cena za małe grupy, kameralne sale, indywidualne podejście, brak gadających spóźnialskich co popijają wodę i na zajęcia wnoszą komórkę.
Do tego cena wynajmu sali, podatki, ZUsy, ogrzewanie, maty itd.


BTW ile według Ciebie powinny kosztować zajęcia?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 21:16   #3640
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Co jest złego w piciu wody?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 05:27   #3641
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Co jest złego w piciu wody?
Picie wody w trakcie jogi, w małych ilościach i wtedy kiedy jest to potrzebne jest normalne, ale picie jej w taki sposób jak to sie robi na treningu funkcjonalnym czy zumbie jest głośne, przeszkadzające i robi zament.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 12:41   #3642
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Serio? Picie wody Cię rozprasza? Może komuś jest potrzebne częste picie wody nawet na jodze. Jak idę na grupę zaawansowaną to tam jest taki zapieprz i takie tempo, że bez wody to słabo by było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 14:00   #3643
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Serio? Picie wody Cię rozprasza? Może komuś jest potrzebne częste picie wody nawet na jodze. Jak idę na grupę zaawansowaną to tam jest taki zapieprz i takie tempo, że bez wody to słabo by było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozprasza mnie picie wody jak na TF, czyli bieganie do butelki i z powrotem co 5 minut, głośne picie i hałas na sali oraz wymaganie od instruktora przerw na picie.
Na jodze wolę jak jest cicho i spokojnie, bez zbędnego ruchu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 15:28   #3644
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Rozprasza mnie picie wody jak na TF, czyli bieganie do butelki i z powrotem co 5 minut, głośne picie i hałas na sali oraz wymaganie od instruktora przerw na picie.
Na jodze wolę jak jest cicho i spokojnie, bez zbędnego ruchu.
Wodę mam obok maty, a przerwę na picie wtedy, gdy instruktor pokazuje nową asanę i tłumaczy jakieś drobiazgi. w życiu nie wpadłabym, że to komuś przeszkadza. Gdy były upały po 30st to nie wyobrażam sobie nie pić wody w trakcie 1,5h zajęć. Instruktor też pytał, czy ktoś potrzebuje wodę, bo w razie czego jest woda dostępna. Lepiej tak niż ktoś miałby zemdleć i dopiero wtedy rozwalić zajęcia
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 07:38   #3645
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Normalna cena. W szkole jogi ( nie mówię o zajęciach w klubach fitnes) to cena za małe grupy, kameralne sale, indywidualne podejście, brak gadających spóźnialskich co popijają wodę i na zajęcia wnoszą komórkę.
Do tego cena wynajmu sali, podatki, ZUsy, ogrzewanie, maty itd.


BTW ile według Ciebie powinny kosztować zajęcia?
Może i normalna, ale ogólnie wysoka.
Gdyby nie multisport, to musiałabym z czegoś zrezygnować, bo karnet do klubu i szkoły jogi kosztowałyby mnie ok 450 PLN miesięcznie, a to jest ogromna kwota.
Szczęśliwie Shakti uznaje kartę z niewielką dopłatą.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Wodę mam obok maty, a przerwę na picie wtedy, gdy instruktor pokazuje nową asanę i tłumaczy jakieś drobiazgi. w życiu nie wpadłabym, że to komuś przeszkadza. Gdy były upały po 30st to nie wyobrażam sobie nie pić wody w trakcie 1,5h zajęć. Instruktor też pytał, czy ktoś potrzebuje wodę, bo w razie czego jest woda dostępna. Lepiej tak niż ktoś miałby zemdleć i dopiero wtedy rozwalić zajęcia
Dokładnie...
Lepsze takie podeście, luźne i swobodne, niż reżim jak w wojsku. Nie rozmawiać, cisza, nie pić... baczność.
Oczywiście pewne skupienie musi być, ale trudno nie rozmawiać ze sobą gdy pracuje się w parach...
Chodziłam do takiej szkoły z "żołnierskim" podejściem... to nie dla mnie
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 08:04   #3646
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Rozprasza mnie picie wody jak na TF, czyli bieganie do butelki i z powrotem co 5 minut, głośne picie i hałas na sali oraz wymaganie od instruktora przerw na picie.
Na jodze wolę jak jest cicho i spokojnie, bez zbędnego ruchu.

Trochę dziwne podejście, ale co kto lubi.
Nie wyobrażam sobie nie pić przez całe zajęcia.Tam gdzie chodzę, każdy robi co chce. Jakoś w połowie jest taka "odgórna" przerwa na picie.
U mnie na zajęciach byś się nie odnalazła. Co jakiś czas ktoś wybucha śmiechem, szczególnie przy chaturandze, kiedy wszystkie spadamy na nos
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 08:41   #3647
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Trochę dziwne podejście, ale co kto lubi.
Nie wyobrażam sobie nie pić przez całe zajęcia.Tam gdzie chodzę, każdy robi co chce. Jakoś w połowie jest taka "odgórna" przerwa na picie.
U mnie na zajęciach byś się nie odnalazła. Co jakiś czas ktoś wybucha śmiechem, szczególnie przy chaturandze, kiedy wszystkie spadamy na nos
O tak, to zdecydowanie fajniejszy klimat na sesji. Bez spiny.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 09:54   #3648
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Może i normalna, ale ogólnie wysoka.
Gdyby nie multisport, to musiałabym z czegoś zrezygnować, bo karnet do klubu i szkoły jogi kosztowałyby mnie ok 450 PLN miesięcznie, a to jest ogromna kwota.
Szczęśliwie Shakti uznaje kartę z niewielką dopłatą.
Multisport mnie ratuje i nie przeszkadzają mi do niego dopłaty, ale rozumiem kluby, które wprowadzają ograniczenia, bo dostają z karciarzy połowę normalnej stawki...
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Rozprasza mnie picie wody jak na TF, czyli bieganie do butelki i z powrotem co 5 minut, głośne picie i hałas na sali oraz wymaganie od instruktora przerw na picie.
Na jodze wolę jak jest cicho i spokojnie, bez zbędnego ruchu.
Przyznam, że nigdy nie spotkałam się z praktyką picia wody na jodze. A potem stanie na głowie i wylewka?
W żadnej szkole nikt nie wymuszał na instruktorze przerwy na picie ani nie pił w trakcie zajęć, nawet w trakcie upałów. Chodzę na zajęcia dynamiczne, więc tam nie ma nawet na to czasu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 10:13   #3649
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Multisport mnie ratuje i nie przeszkadzają mi do niego dopłaty, ale rozumiem kluby, które wprowadzają ograniczenia, bo dostają z karciarzy połowę normalnej stawki...

Przyznam, że nigdy nie spotkałam się z praktyką picia wody na jodze. A potem stanie na głowie i wylewka?
W żadnej szkole nikt nie wymuszał na instruktorze przerwy na picie ani nie pił w trakcie zajęć, nawet w trakcie upałów. Chodzę na zajęcia dynamiczne, więc tam nie ma nawet na to czasu.
Ja także nie mam nic przeciwko Wiem też, że szkoły same nie mogą zdecydować o dopłatach. Multi musi wyrazić na to zgodę. To jest ok, bo dzięki takim zabiegom w szkole jest mniej "turystów"

Ja z przerwą też się nie spotkałam, ale niektórzy mają ze sobą butelkę i popijają, nie przeszkadza mi to wcale. To tak jakby przeszkadzało, że np dziewczyna w zaawansowanej ciąży wychodzi na chwilę do toalety
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2017-09-05 o 10:15
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 10:52   #3650
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

U mnie jest sporo śmiechu na zajęciach, a lokal jest na tyle fajny, że na herbatce można zostać po zajęciach
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 21:44   #3651
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Joga

Dziś wykonałam trening malgosi mostowiak pt ciało i umysł - nagrany na Malediwach . Bardzo mi się podobało o wiele lepsze niż ten pierwszy dla początkujących jak nie ma żadnych pozycji stania na rękach czy zagmatwanych skrętów i wykrętów to mogę robić jako początkująca. Zdaje dobie sprawę ze na pewno robie niektóre ćwiczenia niepoprawnie ale cóż. Ceny w moim mieście wynoszą za miesiąc Ok 60 € i dodatkowo za każde wejście na zajęcia placi się jeszcze 10€ - strasznie
Drogo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
Rzeczywiście ten filmik taki sobie. Ja lubię na równowagę i hormonalna najbardziej. Jak chcesz dostać w kość to joga dla biegaczy wymiata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuje za wskazówki - to może sobie poszukam tych filmików


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 11:57   #3652
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

KLIK Info o dniu otwartym w Shakti.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 21:48   #3653
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Joga

Dziękuje za polecenie jogi hormonalnej malgosi mostowskiej baaaaaardzo mi się podobała.
Jedynie pozycji wielbłąda nie potrafiłam wykonać , ale zrobiłam po prostu na każda stronę tylko tak jak Małgosia mowila. Natomiast przy pozycji pługa - nogi tak mi się
Trzęsły ze masakra i ogólnie myślałam ze się nimi cała zgniote. No ale mam nadzieje ze częstsza praktyka mi ułatwi te ćwiczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2017-09-13 o 14:25
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 06:41   #3654
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dziękuje za polecenie jogi hormonalnej malgosi mostowiak - baaaaaardzo mi się podobała.
Jedynie pozycji wielbłąda nie potrafiłam wykonać , ale zrobiłam po prostu na każda stronę tylko tak jak Małgosia mowila. Natomiast przy pozycji pługa - nogi tak mi się
Trzęsły ze masakra i ogólnie myślałam ze się nimi cała zgniote. No ale mam nadzieje ze częstsza praktyka mi ułatwi te ćwiczenia.
Nie wiem czemu tak reklamujesz jej kanał... i to błędnie wpisując nazwisko.
Pomijam już, że wielbłąd i pług wykonane niewłaściwie mogą spowodować kontuzję i bóle kręgosłupa...
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 06:48   #3655
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu tak reklamujesz jej kanał... i to błędnie wpisując nazwisko.
Pomijam już, że wielbłąd i pług wykonane niewłaściwie mogą spowodować kontuzję i bóle kręgosłupa...
To ja polecalam jej ten kanał, bo mi przypadł do gustu wiec może komuś też. Chyba można? Czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 07:43   #3656
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez dziunkowa Pokaż wiadomość
To ja polecalam jej ten kanał, bo mi przypadł do gustu wiec może komuś też. Chyba można? Czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To, że sama nie chcesz ćwiczyć z nauczycielem, to Twoja sprawa. My tu zawsze odradzamy taką praktykę dla początkujących.
Moje pobieżne spostrzeżenia dotyczące tych filmów są takie, że Pani wykonuje asany niedokładnie, w sposób obciążający dolny odcinek kręgosłupa (np.: wielbłąd, krzesło).
Zatem wg mnie: Nie, nie powinnaś tego polecać, skoro Twoja wiedza na temat jogi jest dość niewielka.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 07:50   #3657
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
To, że sama nie chcesz ćwiczyć z nauczycielem, to Twoja sprawa. My tu zawsze odradzamy taką praktykę dla początkujących.
Moje pobieżne spostrzeżenia dotyczące tych filmów są takie, że Pani wykonuje asany niedokładnie, w sposób obciążający dolny odcinek kręgosłupa (np.: wielbłąd, krzesło).
Zatem wg mnie: Nie, nie powinnaś tego polecać, skoro Twoja wiedza na temat jogi jest dość niewielka.
Dziewczyna pytała o domowe to napisałam. Ale spoko, więcej nie będę tu o tym pisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 08:31   #3658
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Generalnie joga jest super, dzielmy się nią i zachęcajmy do praktykowania, ale zdrowie jest zawsze najważniejsze. To nie jest tylko takie fajne rozciąganko czy machanie nóżką. Jak pompkę czy brzuszki zrobisz niedokładnie, nie stanie się za dużo. Przy większości asan nieprawidłowa postawa może naprawdę źle się skończyć. Tutaj wszystko jest ważne - kąt ustawienia stopy, podwinięte ogonki, długa szyja. Na takich filmach nikt nie skoryguje postawy, nie powie o zabezpieczeniu kręgosłupa, nie zwróci uwagi, że nie wyciągamy siłowo. A większość początkujących ma właśnie tendencje do takiego siłowego wyciągania pozycji - byle tylko dalej i więcej.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

A, i pożalę się. Rozwaliłam sobie kolano. Nie mogę jogować. Rozpaczam.
W ogóle wie ktoś, czy powinnam się przejmować, jeśli coś mi tam w kolanie trochę skacze, ale nie ma aż takiego bólu? Tzn boli, bo mam głębokie przecięcie. Nie ma żadnego płynu ani stłuczenia. Byłam w szpitalu, spóźniłam się trochę i nie mogli mnie już szyć, nie mówili, że coś jest nie tak z kolanem, jedynie poinstruowali jak bandażować. Jest sens iść jeszcze raz niech mnie obejrzą?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 09:03   #3659
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Generalnie joga jest super, dzielmy się nią i zachęcajmy do praktykowania, ale zdrowie jest zawsze najważniejsze. To nie jest tylko takie fajne rozciąganko czy machanie nóżką. Jak pompkę czy brzuszki zrobisz niedokładnie, nie stanie się za dużo. Przy większości asan nieprawidłowa postawa może naprawdę źle się skończyć. Tutaj wszystko jest ważne - kąt ustawienia stopy, podwinięte ogonki, długa szyja. Na takich filmach nikt nie skoryguje postawy, nie powie o zabezpieczeniu kręgosłupa, nie zwróci uwagi, że nie wyciągamy siłowo. A większość początkujących ma właśnie tendencje do takiego siłowego wyciągania pozycji - byle tylko dalej i więcej.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

A, i pożalę się. Rozwaliłam sobie kolano. Nie mogę jogować. Rozpaczam.
W ogóle wie ktoś, czy powinnam się przejmować, jeśli coś mi tam w kolanie trochę skacze, ale nie ma aż takiego bólu? Tzn boli, bo mam głębokie przecięcie. Nie ma żadnego płynu ani stłuczenia. Byłam w szpitalu, spóźniłam się trochę i nie mogli mnie już szyć, nie mówili, że coś jest nie tak z kolanem, jedynie poinstruowali jak bandażować. Jest sens iść jeszcze raz niech mnie obejrzą?
Dokładnie tak


O matko...
jak to: spóźniłaś się i nie mogli Cię już zszyć?
Poszłabym na Twoim miejscu, a jak coś się tam w środku dzieje...

No ja niestety tez muszę spauzować... łokieć tenisisty tak mi daje do wiwatu, że spać nie mogę.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 09:27   #3660
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Dokładnie tak


O matko...
jak to: spóźniłaś się i nie mogli Cię już zszyć?
Poszłabym na Twoim miejscu, a jak coś się tam w środku dzieje...

No ja niestety tez muszę spauzować... łokieć tenisisty tak mi daje do wiwatu, że spać nie mogę.
Nie pomyślałam, żeby od razu jechać do szpitala. Zabandażowałam i poszłam spać. Rano dopiero się przeraziłam i pojechałam. Szyją do sześciu godzin od zdarzenia.
Właśnie nie wiem czy nie panikuję za bardzo Ale chyba się przejdę, niech prześwietlą, naświetlą, amputują

Auć, widzę same kontuzje. Szybkiego powrotu co zdrówka
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 14:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.