Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 10:05   #3691
blue93eyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Alternatywa dla tabletek

NPR narazie odpada, bo po odstawieniu tabletek bede miec tak nieregularne cykle i owulacje ze to niemozliwe wyliczyc dobrze dni płodne i bezpłodne. Wiem ze stosunek przerywany to nic miłego , ale cały czas mam przed oczami sytuacje kiedy kocham się z chłopakiem do końca i nagle orientujemy się ze gumka strzelila, wiem ze są tabletki 72 po , ale nerwy związane z dostaniem sie do ginekologa i z cała sytuacja mnie przerazaja. Mimo wszystko ,chociaz dobrze wiem ze w preejakulacie mogą być plemniki on mnie mniej przeraza , niz sperma. Myslalam nad tymi globulkami,ale slyszalam ze sa tak malo skuteczne ze nie wiem czy warto na nie pieniadze wydawacm. No i znowu jestem miedzy młotem a kowadłem ;/ tabletki = mozna uprawiac sex ale sie nie chce , gumki = chce sie uprawiac sex, ale sie boje eh

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

A może zamiast tabletek zainteresuj się plastarami bądź krążkiem dopochwowym ?

plastry niestety działają tak samo jak tabletki,wiec rownie dobrze moge zmienic tabsy ale jak juz pisalam chce sie wyleczyc z tej depresji. Zainteresowalam sie tym krążkiem, któraś z dziewczyn go stosowała ?
blue93eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 10:17   #3692
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Alternatywa dla tabletek

To wszystko ma hormony - nawet wkładki domaciczne (są takie i bez, ale nie wiem czy zakładają nieródkom). Owszem, zależnie od zmiany skutki mogą się różnić lub całkowicie zniknąć, tylko weź pod uwagę, że to po prostu inna forma podania organizmowi hormonów.

A globulki potrafią mocno uczulać - ja bym ich odradzała.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 11:17   #3693
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez blue93eyes Pokaż wiadomość
NPR narazie odpada, bo po odstawieniu tabletek bede miec tak nieregularne cykle i owulacje ze to niemozliwe wyliczyc dobrze dni płodne i bezpłodne.
NPR polega na wyznaczaniu, a nie wyliczaniu dni płodnych i niepłodnych (nie bezpłodnych), dlatego z powodzeniem można go stosować nawet przy nieregularnych cyklach i/lub po odstawieniu tabletek. Choć, oczywiście, zasady dla kobiet, które dopiero odstawiły hormony są bardziej restrykcyjne. No i zaleca się korzystanie jedynie z III fazy, bo I można źle wyznaczyć.

Cytat:
(…) ale cały czas mam przed oczami sytuacje kiedy kocham się z chłopakiem do końca i nagle orientujemy się ze gumka strzelila, wiem ze są tabletki 72 po , ale nerwy związane z dostaniem sie do ginekologa i z cała sytuacja mnie przerazaja.
Można wyposażyć się w tabletkę PO i trzymać ją w domu, na wypadek, gdyby miała być potrzebna. Raz, że nie trzeba wtedy biegać po lekarzach, a dwa, że skraca to czas między seksem a przyjęciem tabletki, co zwiększa jej skuteczność.

Cytat:
plastry niestety działają tak samo jak tabletki,wiec rownie dobrze moge zmienic tabsy ale jak juz pisalam chce sie wyleczyc z tej depresji. Zainteresowalam sie tym krążkiem, któraś z dziewczyn go stosowała ?
Krążek działa tak samo, jak tabletki i plaster, to też jest metoda hormonalna.

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
To wszystko ma hormony - nawet wkładki domaciczne (są takie i bez, ale nie wiem czy zakładają nieródkom).
Nie ma znaczenia czy hormonalna, czy nie, w przypadku zakładania spirali nieródkom istotna jest wielkość samej spirali. Dawniej nieródkom się ich nie zakładało, ale coraz częściej znajdują się ginekolodzy, którzy chcą to zrobić. Wybierają wtedy małą wkładkę A za granicą są specjalne wkładki dla nieródek
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 12:06   #3694
geekgirl
Raczkowanie
 
Avatar geekgirl
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 64
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Możesz spróbować brać inne tabletki - często jest tak, że jedne powodują właśnie obniżenie libido i inne dokuczliwe skutki uboczne, a inne są dobrze tolerowane. Mnie się to zdarzyło: po moich pierwszych tabletkach czułam się koszmarnie, pełnoobjawowa depresja i zero zainteresowania seksem, a potem dostałam inne i czułam się zupełnie normalnie, tak jakbym nie przyjmowała żadnych hormonów.

Z drugiej strony jednak uważam prezerwatywy za skuteczny sposób antykoncepcji. Jeśli się prawidłowo ich używa, nie powinny pękać (mnie się to nigdy nie zdarzyło, a używałam prezerwatyw przez ładnych kilka lat). Co do stosunku przerywanego - wiadomo, że rzadko kiedy jest on komfortem, raczej stresem.
geekgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 12:18   #3695
blue93eyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Alternatywa dla tabletek

poczytałam troche o tych krążkach dopochwowych i zasugeruje to jutro mojej Pani ginekolog, bo jednak mimo wszystko po roku braniu tabsów bardzooo ciezko zaufac prezerwatywom, ale jak bede musiala to trudno;> dziekuje dziewczynki za wszystkie odpoowiedzi, jutro dam Wam znac co doradzila mi ginekolog bo jak widze sa tu osoby ktore maja ten sam problem co ja
blue93eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 13:17   #3696
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
To wszystko ma hormony - nawet wkładki domaciczne (są takie i bez, ale nie wiem czy zakładają nieródkom). Owszem, zależnie od zmiany skutki mogą się różnić lub całkowicie zniknąć, tylko weź pod uwagę, że to po prostu inna forma podania organizmowi hormonów.

Jeśli mówisz np. o Mirenie, to owszem, hormony zawiera. Ale działające MIEJSCOWO, a to jest zasadnicza różnica.

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 13:32   #3697
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Ale tak czy siak hormony ulegają metabolizmowi, a za to odpowiedzialna jest wątroba. Czytałam o tym, bo mnie ta kwestia bardzo interesowała. Hormon wchodzący w skład Mireny, jak i tabletek "po" rozkłada się w wątrobie.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 13:37   #3698
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Ale tak czy siak hormony ulegają metabolizmowi, a za to odpowiedzialna jest wątroba. Czytałam o tym, bo mnie ta kwestia bardzo interesowała. Hormon wchodzący w skład Mireny, jak i tabletek "po" rozkłada się w wątrobie.

Ale autorka tu mówi oskutkach ubocznych takich jak spadek libido i depresja, a to jest bardzo, bardzo rzadki efekt uboczny przy stosowaniu spirali. Jeśli się tą kwestią interesowałaś, to wiesz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 14:05   #3699
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Są inne skutki, niejednokrotnie gorsze (bóle i krwawienia - moja mama ma Mirenę od 2 lat i niestety trochę przecierpiała). Libido, a raczej jego brak, jest w tym momencie naprawdę przyjemnym skutkiem. ; )
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 14:19   #3700
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Są inne skutki, niejednokrotnie gorsze (bóle i krwawienia - moja mama ma Mirenę od 2 lat i niestety trochę przecierpiała). Libido, a raczej jego brak, jest w tym momencie naprawdę przyjemnym skutkiem. ; )

Mirena jest zalecana przy obfitych krwawieniach, gdyż je znacząco zmniejsza (97% po roku stosowania). W większości przypadków - albo Twoja mama jest wyjątkiem, albo ma źle założoną wkładkę. Ale jesli tak cierpi, to czemu wkładki nie wyjmie?

Poza tym, jak mówię - Autorka mówi o kwestiach własnie libido i depresji, a nie krwawień - a te przeciez zdarzają się również u kobiet biorących tabletki/plastry/krążki itd. Dlatego ja mówię o działaniu wkładki własnie w kwestii libido
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-12-10 o 14:20
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 14:33   #3701
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Bo jest dobrze założona i nie ma z nią problemów? Cierpiała - czas przeszły. Niby zmniejsza krwawienia, ale "niby", bo w skutkach ubocznych jest wyraźnie napisane, że krwawienia mogą występować, tak jak i silne bóle. To nie jest kwestia złego założenia wkładki. To jest skutek uboczny tak jak spadek libido przy tabletkach. A moja mama musi brać takie hormony i tyle, nie będę tutaj rozwlekać jej historii zdrowotnej.

Do tego Mirena może powodować stany a'la depresyjne i spadek libido i to również jest napisane w ulotce. Sposób podania hormonu nie ma więc nic do rzeczy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 19:05   #3702
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Do tego Mirena może powodować stany a'la depresyjne i spadek libido i to również jest napisane w ulotce. Sposób podania hormonu nie ma więc nic do rzeczy.

A czy zerknęłaś w badania naukowe jakie robili twórcy tej (i innych form antykoncepcji) wkładki i wiesz, jak czesto wytępują takie akcje przy tabletkach, a jak czesto przy Mirenie ? Podpowiem: przy tabletkach znacznie częściej

Ależ ma. I to bardzo dużo Wystarczy poczytać pierwszy lepszy podręcznik z farmakologii.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 19:16   #3703
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Ja nigdzie nie napisałam, że Mirena powoduje równie często takie skutki. Zwróciłam uwagę, że jest to wymienione w skutkach i może autorce wcale nie być lepiej na takiej alternatywie.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 19:25   #3704
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Alternatywa dla tabletek

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Ja nigdzie nie napisałam, że Mirena powoduje równie często takie skutki. Zwróciłam uwagę, że jest to wymienione w skutkach i może autorce wcale nie być lepiej na takiej alternatywie.

Takie skutki uboczne może powodować bardzo duża część leków, więc wiesz....
Cała rzecz jest w tym, z jaką częstotliwością wystepują.... a tu bzdury piszesz, że nie ma różnicy, jaki sposób podania hormonu
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:31
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 00:03   #3705
ugaczakaaa84
Przyczajenie
 
Avatar ugaczakaaa84
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Hej

Nie bardzo wiem czy nie będzie to off topic ale zaryzykuję.
Niedawno zaczęłam 5 opakowanie Zoely, podczas całego 4tego miałam plamienie(mój gino jasno mi powiedział,że on nie ma pojęcia dlaczego), a teraz od około tygodnia boli mnie wątroba (wiem że próby wątrobowe mam niekorzystne...).
Czy myślicie żeby spróbować przesiąść się na Nuva Ring(łagodnoiejszy dla wątroby)?
Błagam o poradę
__________________
Dziękuję, że jesteś...
ugaczakaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 07:04   #3706
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ugaczakaaa84 Pokaż wiadomość
Niedawno zaczęłam 5 opakowanie Zoely, podczas całego 4tego miałam plamienie(mój gino jasno mi powiedział,że on nie ma pojęcia dlaczego), a teraz od około tygodnia boli mnie wątroba (wiem że próby wątrobowe mam niekorzystne...).
Powinnaś zrezygnować z tych tabletek.

Cytat:
Czy myślicie żeby spróbować przesiąść się na Nuva Ring(łagodnoiejszy dla wątroby)?
A Nuva Ring jest jakoś znacząco łagodniejszy dla wątroby? Konsultowałaś sprawę z ginekologiem? Dlaczego w ogóle ginekolog przepisał Ci antykoncepcję hormonalną, skoro masz problemy z wątrobą?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 09:16   #3707
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Jeśli wątroba się buntuje, trzeba odstawić tabletki, niestety. Przejście na inny środek hormonalny nie polepszy sprawy. Masz idiotę-lekarza! Radziłabym Ci go zmienić, skoro nawet nie wie co oznaczają plamienia w trakcie łykania antyków!
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 15:07   #3708
tearshunter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Jak zażywać tabletki

Witam serdecznie. Miesiąc temu wraz z narzeczoną zdecydowaliśmy się na tabletki antykoncepcyjne, wszystko fajnie pięknie, ale mamy problem.

Tydzień temu, godzinę po "wszamaniu" tabletki moja kobieta zwymiotowała - wzięliśmy to pod uwagę jako tabletkę nie zażytą, ale że nie mamy opakowania rezerwowego to po prostu skończyło się tak że tabletka ta traktowana jest jako nie zażyta w tym dniu. To była pierwsza tabletka w trzecim tygodniu (z trzeciego paska na blistrze). Zażywa tabletki Vibin.

Ulotka nam podpowiada żeby w tym momencie nie zażywać 7 tabletek białych (placebo) czyli nie robić sobie 7 dni przerwy tylko od razu rozpocząć drugie opakowanie - co o tym sądzicie, czy to jest bezpieczne i jakie będą konsekwencje tego jak dalej będziemy "działać" według normalnego trybu czyli 7 dni przerwy i dopiero wtedy normalne opakowanie?
tearshunter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 15:15   #3709
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Jak zażywać tabletki

Dlaczego Twoja dziewczyna nie zażyła od razu kolejnej tabletki? Skończyłaby opakowanie dzień wcześniej, nic by się nie stało...
Teraz nie ma innego wyjścia, niech połączy opakowania. Tak, to bezpieczne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 20:51   #3710
kafka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Question zmiana tabletek-zmiana libido?

Cześć dziewczyny . Mam do Was pytanie. Musiałam zmienić tabletki ze względu na 0 libido [ artizia ]. Ginekolog przepisał mi Novynette. Pokładam w nich ogromną nadzieje ze w koncu obudzą we mnie ochote do seksu , ale naczytałam się , ze jesli komuś po jednych tabsach libido spada do 0 to marna szansa ze zmiana na inne coś da i stąd moje pytanie, czy któraś z Was po zmianie tabletek na inne zauważyła skok libido ?

[ nie piszcie mi , ze kazdy organizm jest inny, doskonale to wiem chodzi mi tylko o to czy faktycznie WSZYSTKIE tabsy są zabójcami libido]
kafka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 20:58   #3711
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: zmiana tabletek-zmiana libido?

Cytat:
Napisane przez kafka0 Pokaż wiadomość
chodzi mi tylko o to czy faktycznie WSZYSTKIE tabsy są zabójcami libido]

Odpowiedź jest prosta: nie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 21:01   #3712
kafka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: zmiana tabletek-zmiana libido?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Odpowiedź jest prosta: nie.
uspokoiłaś mnie teraz mam troche inne pytanie. Za libido odpowiadają estrogeny czy rodzaj progesteronu w tabletkach?
kafka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:40   #3713
ugaczakaaa84
Przyczajenie
 
Avatar ugaczakaaa84
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Jeśli wątroba się buntuje, trzeba odstawić tabletki, niestety. Przejście na inny środek hormonalny nie polepszy sprawy. Masz idiotę-lekarza! Radziłabym Ci go zmienić, skoro nawet nie wie co oznaczają plamienia w trakcie łykania antyków!
Nawet nie przyszło mu do głowy , że to może być wina tabletek. Powiedział , że nie wie czemu to tak , i że mam przyjść po konsultacji z endo (bo akurat miałam mieć wizytę na dniach). Endo stwierdził , że z jego strony wszystko ok (temu akurat wierzę bo sprawdzony lekarz). W czwartek idę do tego buca raz jeszcze. Co by przekazać wiadomość od endo





Chatul, czytałam wcześniej dużo o ringu i z racji , że omija układ pokarmowy , dla wątroby jest łagodniejszy. Jeszcze nie konsultowałam( przyszło mi to do głowy po wizycie u niego).
__________________
Dziękuję, że jesteś...

Edytowane przez ugaczakaaa84
Czas edycji: 2012-12-11 o 22:44
ugaczakaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 09:09   #3714
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Ale czy Ty rozumiesz, że tak czy siak hormony ulegają metabolizmowi w wątrobie? Zmienia się sposób podania hormonu, może i dociera w innej dawce, ale tak działa ludzki organizm - hormon to hormon, musi się jakoś zmetabolizować.

Daj sobie siana na jakiś czas z hormonami. Nie napisałaś czy Twoje problemy z wątrobą są permanentne czy tylko chwilowe?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 20:54   #3715
ugaczakaaa84
Przyczajenie
 
Avatar ugaczakaaa84
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Nie napisałaś czy Twoje problemy z wątrobą są permanentne czy tylko chwilowe?

Chwilowe. Aktualnie od dwóch dni jest spokój. Nic się nie dzieje (wątrobowo).

Mimo wszystko i tak idę jutro do tego buraka (gina), możliwe , że po raz ostatni.
__________________
Dziękuję, że jesteś...

Edytowane przez ugaczakaaa84
Czas edycji: 2012-12-12 o 21:29
ugaczakaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 21:45   #3716
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Okej, to wróćmy może do początku:

Wątroba nie boli, skąd więc wiesz, że to ona? Dodam, że wątroba nie jest unerwiona.
Dwa: robiłaś próby wątrobowe, że wiesz, iż są niekorzystne?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 22:47   #3717
ewa1022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

  • WADY
  • Konieczność przyjmowania pigułek o tej samej porze doby, przez kolejnych 21 dni (wiele kobiet ma trudności w przyzwyczajeniu się do tej rutyny, a zapomnienie przyjęcia pigułki łączy się z ryzykiem zajścia w niepożądaną ciążę).
  • Długotrwałe stosowanie może być przyczyną uczucia suchości pochwy oraz bólu podczas stosunków seksualnych.
  • U wielu kobiet odnotowuje się spadek popędu seksualnego (libido).
  • U kobiet chorujących na wątrobę, u których ten organ nie funkcjonuje prawidłowo występuje możliwość pogłębienia się choroby.
  • Większe ryzyko występowania stanów zapalnych pochwy (upławy, świąd, pieczenie).
  • Kobiety z genetycznymi skłonnościami do nieprawidłowej gospodarki tłuszczami, z wysokim poziomem cholesterolu, korzystając z pigułki ryzykują nasilenie się zmian miażdżycowych.
  • Poważniejsze powikłania mogą przydarzyć się kobietom, które cierpią na niektóre schorzenia (na przykład na żylaki). Jeżeli zdecydują się na pigułkę, ryzykują, że choroba może się rozwijać. W żylakach mogą powstawać skrzepy i rozwijać się stany zapalne.
  • Może dochodzić do przetłuszczania się włosów (skutek działania progestagenów),
  • U chorych z zaburzeniami układu krzepnięcia pigułka zwiększa ryzyko powstania zatoru. Zator to zakrzep w tętnicy lub żyle, który może spowodować ciężkie uszkodzenia wewnętrzne.
  • Osoby z chorobą niedokrwienną serca (na ogół są to osoby starsze), a także cierpiące na te choroby serca, które zwiększają ryzyko zakrzepów (między innymi niektóre wady zastawek), również powinny unikać pigułki hormonalnej.
  • Mogą występować plamienia. Zazwyczaj znikają one w pierwszych miesiącach stosowania pigułki antykoncepcyjnej.
  • Prawdopodobne są także kłopoty ze stosowaniem szkieł kontaktowych.
  • Uczucie obrzęku czy bolesności piersi, a także występowanie okresowych nudności.
  • Zaostrzenie się istniejących już wcześniej zapaleń dróg moczowych.
  • Kłopotem może okazać się wzmożona skłonność do depresji. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet, które z natury miewają gorsze nastroje w drugiej połowie cyklu, nudności, wymioty, wzdęcia (skutek działania estrogenów),
  • Ostuda (żółtobrunatne plamki) na twarzy,
  • Nadwrażliwość na światło (skutek działania estrogenów).
__________________
Moje hobby to escorts madrid - Pozdrawiam M4r3tik4
ewa1022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 00:21   #3718
ugaczakaaa84
Przyczajenie
 
Avatar ugaczakaaa84
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Robiłam. Więc wiem. Nie jakaś tragedia ale odchył był.

Aktualnie nie boli, ale przez kilka dni mnie bolało. W tym miejscu gdzie wątroba. Była to pierwsza i jedyna rzecz która przyszła mi do głowy.

Owszem nie mam stu procentowej pewności , ale fakty kojarzyć potrafię.
Byłoby mi jednakże niezmiernie miło gdyby okazało się że wszystko ok, lub że boleści te oznaczały coś innego, niekoniecznie tragicznego.

Dlatego też w tym momencie bardziej niepokoi mnie fakt tego nieszczęsnego plamienia, o którym wspominałam na początku...

Pozdrawiam
__________________
Dziękuję, że jesteś...
ugaczakaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 16:49   #3719
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wypadek, jazda bez prawka-co mi grozi?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Amen.
Poważnie? Poważnie odpowiadasz "Amen" na takie słowa? Ciekawa jestem, jak osoba bez prawa jazdy może stwierdzić, kto niby jeździ gorzej a kto lepiej Ja sama prawka nie mam, podchodziłam kilka razy i nie jestem z tych, którzy głoszą, że "nie zdali, bo się egzaminator uwziął" i nie wierzę w takie głupoty. Nie zdałeś - widocznie nie umiesz jeździć na tyle, by zdać. Nie zdać raz, bo egzaminator miał zły humor - OK. Ale moja koleżanka upiera się, że 7 razy to była wina tylko i wyłącznie egzaminatora Sama prawka nie mam, więc nie oceniam, kto jak jeździ i nie wyrokowałabym, że ktoś mimo braku prawka jeździ lepiej
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 19:53   #3720
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez ugaczakaaa84 Pokaż wiadomość
Nawet nie przyszło mu do głowy , że to może być wina tabletek. Powiedział , że nie wie czemu to tak , i że mam przyjść po konsultacji z endo (bo akurat miałam mieć wizytę na dniach). Endo stwierdził , że z jego strony wszystko ok (temu akurat wierzę bo sprawdzony lekarz). W czwartek idę do tego buca raz jeszcze. Co by przekazać wiadomość od endo





Chatul, czytałam wcześniej dużo o ringu i z racji , że omija układ pokarmowy , dla wątroby jest łagodniejszy. Jeszcze nie konsultowałam( przyszło mi to do głowy po wizycie u niego).
Kochana, nie jestem fachowcem, ale szczerze Ci radzę - ZMIEŃ LEKARZA!
Ginekolog, który twierdzi, że nie wie skąd plamienia przez całe (któreś z kolei) opakowanie tabletek, i jak gdyby nigdy nic przepisuje Ci kolejne, a co najgorsze - nie jest w stanie powiązać złych wyników prób wątrobowych z braniem tabletek to patałach nie lekarz! Poszukaj kogoś innego, bo koleś prędzej Ci rozwali gospodarkę hormonalną.

Żeby nie było kolejnego off topa:
co do skutków tabletek, szczęśliwie pierwsze wypróbowane okazały się dla mnie najlepsze. Ogółem nie zaobserwowałam żadnych negatywnych zmian, waga ta sama, dobre samopoczucie, ogólnie - żadnych skutków ubocznych, wszystko ładnie. Na plus okres regularny co do dnia (dawniej +/- tydzień), krwawienia niewielkie (czasem wręcz tylko plamienia), wręcz bezbolesne. Biorę od roku i mam nadzieję, że sytuacja nie zmieni się na gorsze.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.