Wrześniówki 2016 <3 - cz.II - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-06, 16:28   #3751
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Pozdrawiam Moje Drogie z Krakowskiego Rynku mam dzis dzien relaksu. Cieszę sie,
Ja ostatnio widuję Rynek tylko podczas dreptania do laboratorium na Sławkowskiej Ale podobno szewc bez butów chodzi to i rodowita Krakuska Rynek rzadko widuje A od siebie na nogach mam jakieś 20 min, autobusem 15

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko dobrze i wszystko ma na swoim miejscu, dzieć ma z 10 cm i waży 160g, i uwaga uwaga, będzie druga córka! Jestem przeszczęśliwa wsumie jakby powiedziała, że będzie syn to moja reakcja byłaby taka sama, dobrze wiedzieć kto tam mieszka
Gratuluję córy
Tak się zastanawiam, wydawało mi się, że na wczorajszej wizycie gin powiedział, że Młode waży 253g ale skoro Twoja córeczka waży 160g to chyba musiałam coś pokręcić bo to za duża różnica. Może powiedział 153g "Wzrostu" nie wiem ile ma bo powiedział, że na tym etapie już się nie mierzy, sprawdzał szerokość główki i jakieś inne parametry
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 16:46   #3752
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Manddy a nie dostajesz wydruku USG? Tam jest waga też podana
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 16:55   #3753
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Heh, u nas to Tż będzie fotelik ogarniał, ale sama też chcę coś o tym wiedzieć. Mój na szczęście się angażuje, czyta, edukuje się, sporo o dzieciu rozmawiamy. Tylko on to by chciał mieć gotowy plan, instrukcję najlepiej wcześniej przygotowaną i na razie nie bierze pod uwagę że tak się nie da w 100%
Mój wynalazł ostatnio jakiś blog ojca o ojcostwie i podczytuje. Zagląda ludziom do wózków ukradkiem i podpatruje kolegów z dziećmi. Chyba tak po męsku działa

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez LiliowaGwiazdka Pokaż wiadomość
Na abc-bobasa.pl jest fajnie wypisana wyprawka do wydrukowania. Opisane co do spania, do kapania, do podrozy, do karmienia, do higieny, dla mamy do szpitala....

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Dziewczyny w ktorym tygodniu idziecie na polowkowe? Bo w jednym miejscu pisze 18-22 tc w innym 20-22tc.. To w ktorym w koncu mozna isc??
O, fajnie, dzięki za listę
Ja chcę na połówkowe iść pod koniec kwietnia, ale mnie pani w recepcji straszy, że może nie być u tego lekarza miejsc, jutro się okaże. Jak nie będzie, to dopiero 11 maja będę mogła iść, a to już będzie po 21 t.c. :|

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
mój tż w 1 ciąży też taki był, ciągle cyztał jakieś gazetki i książki o ciąży teraz też się angażuje ale już bez gazetek bo w sumie to wszystko wiemy fury ze mną ogląda




pewnie zielony co, jak dla żaby?



na innym wątku widziałam jak babeczki zrobiły listę ktora ma jaki wozek z linkiem od razu do opinii i fajnie sie szukalo, ja sama kilka nowych modeli odkryłam
A gdzie - znając go, to fotelik samochodowy dobierze pod kolor tapicerek

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Absurdalna07 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w Orsay'u, oglądałam tę sukienkę kwiecistą krótką - ona jest baaardzo krótka, dla mnie wygląda jak tunika Niemniej urokliwa jest.
Noo..i do tego szpilki na platformie w odcieniu pudrowego różu...
Oj niech przygrzeje trochę, póki jeszcze mam siłę w takich chodzić

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Pozdrawiam Moje Drogie z Krakowskiego Rynku
Zazdroszczę :< Całe życie byłam przekonana, że zamieszkam w Krakowie i co tam jestem, to jednak jest taki smuteczek, że mnie tam nie ma stale.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko dobrze i wszystko ma na swoim miejscu, dzieć ma z 10 cm i waży 160g, i uwaga uwaga, będzie druga córka! Jestem przeszczęśliwa wsumie jakby powiedziała, że będzie syn to moja reakcja byłaby taka sama, dobrze wiedzieć kto tam mieszka
Gratki

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

A nie wiem czy Wam pisałam, jakiego mam słodziaka w rodzinie Siostrzenica moja bardzo się cieszy na kolejnego kuzyna i jak nocowałam u siostry, to wpadła z misiem do mnie do łóżka spać, przy czym najpierw wyściskała mnie na dobranoc, a potem mojego brzucha z tekstem: "Dobranoc Franuś!"

I tak samo jak się żegnała, to najpierw ze mną, a potem z brzuchem Urocza jest (jak chce)
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:04   #3754
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Weselna to ty nosisz nie tyle żabę, co żabka
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:19   #3755
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Absurdalna07 Pokaż wiadomość
Cieszę się razem z Wami

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------



Nie widziałam, bo nie mam dostępu do klubu. W takim razie udanej sesji

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------



Dobrze, że nie zaczęła Ci tam rodzić pomiędzy jednym ujęciem a drugim

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Byłam dzisiaj w Orsay'u, oglądałam tę sukienkę kwiecistą krótką - ona jest baaardzo krótka, dla mnie wygląda jak tunika Niemniej urokliwa jest.
Mierzyłam skórkę wiosenną taką błękitną - kurtka śliczna, ale co z tego, jak mój rozmiar był zdecydowanie za mały - w brzuchu nie było szans się zapiąć, załamka.
Pocieszyłam się dwiema apaszkami
Ja też dzisiaj przymierzałam tę sukienkę, jako sukienka może nawet narazie by mogła być, ale później jakby brzuch mi ją z przodu trochę podniósł to raczej by za tunikę robiła, tylko ona ma pod spodem podszewkę która boję się że za jakieś 1,5 miesiące może być za mało rozciągliwa żebym na brzuch ją nałożyła. Ostatecznie stwierdziłam że aż tak mnie nie urzekła, jak będzie za miesiąc to może ją kupię.

Za to przymierzałam tą ciążową z h&m granatową w motylki i się na nią bardziej napaliłam ale w sklepie 130zł kosztuje, więc stwierdziłam że w domu zamówię przez neta a tu nie ma juz S a jeszcze wczoraj były. No trudno pech

Za to kupiłam sobie buty. Więc zakupy częściowo udane Ubranka dla dzieci też mnie kusiły dlatego wolałam się do nich nie zbliżać i nie oglądać

Edytowane przez rybka15035
Czas edycji: 2016-04-06 o 17:21
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:31   #3756
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Weselna: wolałabym mieszkać w Trojmiescie, niz z Krakowie z drugiej strony byłoby za daleko w gory!

Mandy: mam to samo, na Rynku tylko od wielkiego dzwonu. Zdecydoeanie za tłoczno, ale dzis było całkiem przyjemnie

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Weselna to ty nosisz nie tyle żabę, co żabka

Serio? Weselna, bedzi chłopczyk? Cos przegapilam?
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:39   #3757
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Weselna to ty nosisz nie tyle żabę, co żabka
Żabon Ojjj naprawdę widzę jego przyszłość na zielono i z motywami wśród zabawek
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 17:40   #3758
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Manddy a nie dostajesz wydruku USG? Tam jest waga też podana
No właśnie ostatnio mi nie daje a ja jestem zakręcona i się nie upominam

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Mandy: mam to samo, na Rynku tylko od wielkiego dzwonu. Zdecydoeanie za tłoczno, ale dzis było całkiem przyjemnie
Bo pogoda nie dopisała Wczoraj pewnie były tłumy
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:42   #3759
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość

Serio? Weselna, bedzi chłopczyk? Cos przegapilam?
Ba. Pisałam o tym już 15 marca, że lekarz na pierwszych prenatalnych pokazał nam bezwstydnie rozłożone nogi i między nimi dobitnie było widać [wstaw nazwę własną], który to post przeszedł bez echa ( #wpogonizaatencją)
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:45   #3760
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
No właśnie ostatnio mi nie daje a ja jestem zakręcona i się nie upominam

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------



Bo pogoda nie dopisała Wczoraj pewnie były tłumy
Ja też na ostatniej wizycie nie dostałam zdjęcia i też już nie miałam mierzonego całego dzidzia tylko głowę brzuch i nogę, więc ja wyszłam z założenie że dzidzia już się w kadrze nie mieści i dlatego zdjęcia całości mi nie dał
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 17:57   #3761
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Ba. Pisałam o tym już 15 marca, że lekarz na pierwszych prenatalnych pokazał nam bezwstydnie rozłożone nogi i między nimi dobitnie było widać [wstaw nazwę własną], który to post przeszedł bez echa ( #wpogonizaatencją)

O jaaa! To gratuluje! #wpogodniztencja - Hahaha you're soooo bad
milako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 18:05   #3762
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Ba. Pisałam o tym już 15 marca, że lekarz na pierwszych prenatalnych pokazał nam bezwstydnie rozłożone nogi i między nimi dobitnie było widać [wstaw nazwę własną], który to post przeszedł bez echa ( #wpogonizaatencją)

To ja też musiałam przegapić? Matkobosko niemożliwe

Zazdraszczam chłopa, no i gratuluje
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:06   #3763
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Ba. Pisałam o tym już 15 marca, że lekarz na pierwszych prenatalnych pokazał nam bezwstydnie rozłożone nogi i między nimi dobitnie było widać [wstaw nazwę własną], który to post przeszedł bez echa ( #wpogonizaatencją)
Gratulacje Żabona ja nie dostrzegłam wtedy tego posta
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:33   #3764
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Mój wynalazł ostatnio jakiś blog ojca o ojcostwie i podczytuje. Zagląda ludziom do wózków ukradkiem i podpatruje kolegów z dziećmi. Chyba tak po męsku działa

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------



O, fajnie, dzięki za listę
Ja chcę na połówkowe iść pod koniec kwietnia, ale mnie pani w recepcji straszy, że może nie być u tego lekarza miejsc, jutro się okaże. Jak nie będzie, to dopiero 11 maja będę mogła iść, a to już będzie po 21 t.c. :|

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------



A gdzie - znając go, to fotelik samochodowy dobierze pod kolor tapicerek

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



Noo..i do tego szpilki na platformie w odcieniu pudrowego różu...
Oj niech przygrzeje trochę, póki jeszcze mam siłę w takich chodzić

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------



Zazdroszczę :< Całe życie byłam przekonana, że zamieszkam w Krakowie i co tam jestem, to jednak jest taki smuteczek, że mnie tam nie ma stale.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------



Gratki

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

A nie wiem czy Wam pisałam, jakiego mam słodziaka w rodzinie Siostrzenica moja bardzo się cieszy na kolejnego kuzyna i jak nocowałam u siostry, to wpadła z misiem do mnie do łóżka spać, przy czym najpierw wyściskała mnie na dobranoc, a potem mojego brzucha z tekstem: "Dobranoc Franuś!"

I tak samo jak się żegnała, to najpierw ze mną, a potem z brzuchem Urocza jest (jak chce)
Podziel się adresem bloga, podsune mojemu )))
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:37   #3765
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Mój wynalazł ostatnio jakiś blog ojca o ojcostwie i podczytuje. Zagląda ludziom do wózków ukradkiem i podpatruje kolegów z dziećmi. Chyba tak po męsku działa

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------



O, fajnie, dzięki za listę
Ja chcę na połówkowe iść pod koniec kwietnia, ale mnie pani w recepcji straszy, że może nie być u tego lekarza miejsc, jutro się okaże. Jak nie będzie, to dopiero 11 maja będę mogła iść, a to już będzie po 21 t.c. :|

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------



A gdzie - znając go, to fotelik samochodowy dobierze pod kolor tapicerek

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



Noo..i do tego szpilki na platformie w odcieniu pudrowego różu...
Oj niech przygrzeje trochę, póki jeszcze mam siłę w takich chodzić

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------



Zazdroszczę :< Całe życie byłam przekonana, że zamieszkam w Krakowie i co tam jestem, to jednak jest taki smuteczek, że mnie tam nie ma stale.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------



Gratki

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

A nie wiem czy Wam pisałam, jakiego mam słodziaka w rodzinie Siostrzenica moja bardzo się cieszy na kolejnego kuzyna i jak nocowałam u siostry, to wpadła z misiem do mnie do łóżka spać, przy czym najpierw wyściskała mnie na dobranoc, a potem mojego brzucha z tekstem: "Dobranoc Franuś!"

I tak samo jak się żegnała, to najpierw ze mną, a potem z brzuchem Urocza jest (jak chce)
Hmm nie bijcie bo jak się kupuje wózek 3w1 to tam jest jakieś nosidełko i do tego oddzielnie trzeba na sam początek kupować fotelik czy takie nosidełko do auta wystarczy?


Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Ja mam tą samą sytuację i też to wszystko jest dla mnie czarna magią. Ale ciągle wydaje mi się, że mam jeszcze kupę czasu
Zresztą należę do osób, które pod presją czasu potrafią się konkretnie sprężyć i wszystko załatwić. A wcześniej to zawsze mam tyyyyle czasu Zawsze tak miałam i to się tyczy chyba wszystkich dziedzin życia
Moja koleżanka ma termin na na 15.08 ale lekarz jej mówi że urodzi pod koniec lipca i ona już chce całą wyprawkę kompletować bo mówi że już nie ma czasu a co ja mam powiedzieć? <bojęsię> zaczyna mi tego czasu kompletnie brakować a jeszcze ten ślub i dziś ogarnęła mnie histeria, ze na wyprawkę mi pieniędzy nie wystarczy i musiałam sobie popłakać...

Cytat:
Napisane przez LiliowaGwiazdka Pokaż wiadomość
Na abc-bobasa.pl jest fajnie wypisana wyprawka do wydrukowania. Opisane co do spania, do kapania, do podrozy, do karmienia, do higieny, dla mamy do szpitala....

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Dziewczyny w ktorym tygodniu idziecie na polowkowe? Bo w jednym miejscu pisze 18-22 tc w innym 20-22tc.. To w ktorym w koncu mozna isc??


ale gdzie ja to wszystko i kiedy ja to wszystko kupię
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:42   #3766
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Nikaniki z reguły nosidełko w takim wózku jest równocześnie fotelikiem
Sama planuje taki kupic.

Trzeba tylko mieć jeszcze zaczep do tego fotelika w aucie, tu kolejne pieniądze.
Chyba że się kupuje wózek np. Marki riko powyżej 2000 zł to tam dają ten zaczep
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:45   #3767
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Ja też na ostatniej wizycie nie dostałam zdjęcia i też już nie miałam mierzonego całego dzidzia tylko głowę brzuch i nogę, więc ja wyszłam z założenie że dzidzia już się w kadrze nie mieści i dlatego zdjęcia całości mi nie dał
U mnie szukał nawet kości udowej I chyba ją widziałam

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Nikaniki z reguły nosidełko w takim wózku jest równocześnie fotelikiem
Sama planuje taki kupic.

Trzeba tylko mieć jeszcze zaczep do tego fotelika w aucie, tu kolejne pieniądze.
Chyba że się kupuje wózek np. Marki riko powyżej 2000 zł to tam dają ten zaczep
I domyślam się, że te zaczepy nie są uniwersalne? Trzeba kupić pod konkretny model nosidełka?
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:52   #3768
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Nikaniki z reguły nosidełko w takim wózku jest równocześnie fotelikiem
Sama planuje taki kupic.

Trzeba tylko mieć jeszcze zaczep do tego fotelika w aucie, tu kolejne pieniądze.
Chyba że się kupuje wózek np. Marki riko powyżej 2000 zł to tam dają ten zaczep

uff to dobrze ale o zaczepach nie słyszałam dobrze wiedzieć na przyszłość
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 18:53   #3769
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
U mnie szukał nawet kości udowej I chyba ją widziałam



I domyślam się, że te zaczepy nie są uniwersalne? Trzeba kupić pod konkretny model nosidełka?
Tu już niie jestem pewna. Ale riko ma swoje zaczepy np
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 19:00   #3770
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
U mnie szukał nawet kości udowej I chyba ją widziałam



I domyślam się, że te zaczepy nie są uniwersalne? Trzeba kupić pod konkretny model nosidełka?
No właśnie u mnie też to kość udowa była ja to na tym USG mało co rozróżniam prawdę powiedziawszy, lekarz mi np mówi o tutaj mamie rączką macha a tutaj nóżka a ja to tam tylko plamy widzę które się ruszają. Tylko serce umiem rozpoznać :P

A to chodzi o zaczepy do stelaża do wózka czy do samochodu? Bo większość fotelików to chyba się za pomocą pasów przypina a ewentualnie dodatkowo bazę można kupić, ale to chyba nie jest obowiązkowe (chociaż chyba wygodniejsze do wpinania niż pasy i chyba też bezpieczniejsze)
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:02   #3771
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Przyjmuje gratki w imieniu Żaby ;-)

http://www.blogojciec.pl/ wspominany blog.
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:02   #3772
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Do samochodu. Też się zastanawiam, czy bez tego zaczepu da się taki fotelik przy twierdzić.
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:16   #3773
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

z tego co ja wiem to zaden z fotelikow nie musi miec koniecznie tej bazy do auta. Te foteliki z maxi cosi ktore np moze kupic razem z wózkiem (tutaj np fajny wózeczek plus fotelik z zaczepami do wózka http://www.dudekdladzieci.pl/pl/p/wo...-CabrioFix/346)
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:34   #3774
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem to zaden z fotelikow nie musi miec koniecznie tej bazy do auta. Te foteliki z maxi cosi ktore np moze kupic razem z wózkiem (tutaj np fajny wózeczek plus fotelik z zaczepami do wózka http://www.dudekdladzieci.pl/pl/p/wo...-CabrioFix/346)

Fajny ten wózek
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:39   #3775
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Ba. Pisałam o tym już 15 marca, że lekarz na pierwszych prenatalnych pokazał nam bezwstydnie rozłożone nogi i między nimi dobitnie było widać [wstaw nazwę własną], który to post przeszedł bez echa ( #wpogonizaatencją)
Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko dobrze i wszystko ma na swoim miejscu, dzieć ma z 10 cm i waży 160g, i uwaga uwaga, będzie druga córka! Jestem przeszczęśliwa wsumie jakby powiedziała, że będzie syn to moja reakcja byłaby taka sama, dobrze wiedzieć kto tam mieszka
Gratulacje dziewczyny!

Nie mogę sie doczekać naszego ujawnienia, połówkowe dooopiero 19 kwietnia

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem to zaden z fotelikow nie musi miec koniecznie tej bazy do auta. Te foteliki z maxi cosi ktore np moze kupic razem z wózkiem (tutaj np fajny wózeczek plus fotelik z zaczepami do wózka http://www.dudekdladzieci.pl/pl/p/wo...-CabrioFix/346)
Tak, też powiedziałabym, że wszystkie foteliki mają możliwość montażu pasami, dodatkowo można /ewentualnie/ dokupić bazę do wpinania. Jeśli ktoś planuje sporo podróży autem, częste wsiadki i wysiadki to bardzo wygodna sprawa.
Specjalne adaptery są czasem potrzebne do wpinania fotelika w stelaż wózka, to już trzeba się wczytywać w opisy konkretnych modeli
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:53   #3776
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
A to chodzi o zaczepy do stelaża do wózka czy do samochodu? Bo większość fotelików to chyba się za pomocą pasów przypina a ewentualnie dodatkowo bazę można kupić, ale to chyba nie jest obowiązkowe (chociaż chyba wygodniejsze do wpinania niż pasy i chyba też bezpieczniejsze)
Z bazą jest wygodniej (i chyba trochę bezpieczniej), ale żeby móc ją zamontować, to trzeba mieć w samochodzie system ISOFIX. Nasz Ford, chociaż całkiem nowoczesny, to nie ma takiego udogodnienia Zresztą u nas i tak zamontowanie bazy by odpadało, bo mąż używa samochodu do pracy i musi mieć na co dzień wolne fotele.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:57   #3777
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Camarelo Sevilla miałam ten wózek i mogę polecić. Minusem sa pasy w spacerówce i wielkość wózka po rozlozeniu -ale to każde Bebetto Tutki Adamexy i inne tego typu tak mają.



Wózków 3w1 nie polecam bo często maja foteliki no name bez testów bezpieczeństwa wiec nie gwarantują ze spełnia swoją funkcję podczas tfu tfu wypadku.



Tak zwane nosidelko to jednocześnie fotelik samochodowy. Sa one zapinane na pasy samochodowe lub na iso fix (jak ktos ma w aucie) lub na pasy i na isofixa. Do tego można dokupić bazę ktora wpina sie w auto na stale a zabiera tylko dziecko z fotelikiem. Wpiecie na klik klik. Mega wygodne i mega szybkie. Miałam i polecam.



Z firm produkujących foteliki Maxi Cosi i Cybex cieszą sie dobrymi opiniamii. Jeszcze Romer.Super sa foteliki BeSafe ale sa droooogie.

Generalnie im mniejszy zakres wagowy tym lepiej jest dostosowany do dziecka i bezpieczniejszy.

Pierwszy fotelik zmienia sie okolo 6-12mca zycia. Kolejny służy do 3-4lat.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 19:59   #3778
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Z bazą jest wygodniej (i chyba trochę bezpieczniej), ale żeby móc ją zamontować, to trzeba mieć w samochodzie system ISOFIX. Nasz Ford, chociaż całkiem nowoczesny, to nie ma takiego udogodnienia Zresztą u nas i tak zamontowanie bazy by odpadało, bo mąż używa samochodu do pracy i musi mieć na co dzień wolne fotele.
ooo dzięki! Bardzo cenna informacja! Patrzyłam na te bazy isofix i jakoś nie spostrzegłam że to specjalne mocowanie jest potrzebne Ale dzięki Tobie znalazłam listę aut w których ten cały ISOFIX jest i nasz accord ma szczęście Jakby którejś się przydała: lista aut z isofix
http://roemer.com.pl/ISOFIXDUOplusPL.pdf
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 20:06   #3779
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

PS do wózka 2w1 można często dokupić dobry fotelik i adaptery służące do wpinania go na stelaż wózka. Przydatne ale nie zachęcam do używania nosidelka na spacery bo dziecko jest zgięte i może max godzinę tak podróżować. Potem maluch powinien poleżeć na płasko.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Bazy sa na pasy ale sa i na iso fixa. My mieliśmy na obie opcje.

Iso fix można Latwo sprawdzić czy się ma -w aucie na tylnej kanapie za kierowca lub pasażerem miedzy siedziskiem a oparciem w szczelinie powinna być taki pręt wygięty w ucho. Na siedzeniu w tylu zazwyczaj jest napisane jesli jest iso fix zamontowany fabrycznie.



Kupując fotelik i wózek przymierzcie go do auta. Nie każdy fotelik pasuje do kazdej tylnej kanapy na tyle dobrze zeby wpiety sie nie ruszal i nie byl zbyt mocno wychylony lub nie lezal zbyt plasko. A wózek...zeby się zmiescil do bagażnika.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-06, 20:06   #3780
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Wrześniówki 2016 <3 - cz.II

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Camarelo Sevilla miałam ten wózek i mogę polecić. Minusem sa pasy w spacerówce i wielkość wózka po rozlozeniu -ale to każde Bebetto Tutki Adamexy i inne tego typu tak mają.



Wózków 3w1 nie polecam bo często maja foteliki no name bez testów bezpieczeństwa wiec nie gwarantują ze spełnia swoją funkcję podczas tfu tfu wypadku.



Tak zwane nosidelko to jednocześnie fotelik samochodowy. Sa one zapinane na pasy samochodowe lub na iso fix (jak ktos ma w aucie) lub na pasy i na isofixa. Do tego można dokupić bazę ktora wpina sie w auto na stale a zabiera tylko dziecko z fotelikiem. Wpiecie na klik klik. Mega wygodne i mega szybkie. Miałam i polecam.



Z firm produkujących foteliki Maxi Cosi i Cybex cieszą sie dobrymi opiniamii. Jeszcze Romer.Super sa foteliki BeSafe ale sa droooogie.

Generalnie im mniejszy zakres wagowy tym lepiej jest dostosowany do dziecka i bezpieczniejszy.

Pierwszy fotelik zmienia sie okolo 6-12mca zycia. Kolejny służy do 3-4lat.
Z tą przesiadką z pierwszego to może być rożnie. My za 2 miesiące kończymy dwa lata i jeszcze Maxi Cosi Cabriofix (0-13 kg) jest ok
Generalnie ważna jest waga - do maksymalnej i wzrost dziecka - czubek głowy nie może wystawać ponad oparcie fotelika. 13 kg jeszcze nie mamy, a córka mimo że wysoka ponadprzeciętnie główką też nie wstaje. Podobno pierwsze są najbezpieczniejsze i o ile dziecko znosi, to lepiej przeciągać przesiadkę na ile to możliwe. Dla starszego i orientującego się już w sytuacji dziecka fotelik na bazie ma też ten plus, że jest dużo wyżej i wszystko widać przez okno

Edytowane przez deraa
Czas edycji: 2016-04-06 o 20:08
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-21 09:24:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.