Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-30, 18:32   #3781
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
@ przeżyję, choć sama bym tak nie napisała i jest to dla mnie lekko infantylne, ale serduszkowanie to jest absolutna tragedia. @ to skrót i można szybciej wyrazić to, co się na na myśli, ale serio nie byłabym w stanie wziąć na poważnie dorosłej kobiety piszącej, że serduszkuje z partnerem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To serduszkowanie wzięło się z aplikacji do śledzenia cyklu. Jak zaznaczysz że uprawiałaś w danym dniu seks to w większości aplikacji przy tym dniu pojawia się serduszko.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja też żałuję, że tak długo zwlekałam z odstawieniem anty, może dlatego, że się naczytałam o hiper złych skutkach odstawienia od innych wiizazanek.

Ja się po prostu na tabletkach mega męczyłam. Okropne bóle nóg (koło południa już nie mogłam uchodzić na nogi, takie moalam opuchnięte), do tego migreny, mega zatrzymywania wody w organizmie, stany depresyjne.

Tragedia.
Jak odstawiłam to dopiero zaczęłam żyć pełnią życia. Bez kitu to pisze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja z kolei po prawie 3 latach od odstawienia zaczynam tęsknić za tabletkami. Tyle że ja czułam się na tabletkach super, odstawiłam je żeby zajść w ciążę. Po tym czasie w ciąży nie jestem, a pojawiły się u mnie problemy zdrowotne które nie dość że w zasadzie uniemożliwiają zajście w ciążę to jeszcze powodują kijowe samopoczucie. Pewnie gdybym nigdy nie brała tabletek to te problemy pojawiłyby się dużo wcześniej. Powoli zaczynam się zastanawiać nad powrotem do tabletek i gdyby nie chęć zajścia w ciążę to pewnie bym się nie wahała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 18:45   #3782
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
To serduszkowanie wzięło się z aplikacji do śledzenia cyklu. Jak zaznaczysz że uprawiałaś w danym dniu seks to w większości aplikacji przy tym dniu pojawia się serduszko. A ja z kolei po prawie 3 latach od odstawienia zaczynam tęsknić za tabletkami. Tyle że ja czułam się na tabletkach super, odstawiłam je żeby zajść w ciążę. Po tym czasie w ciąży nie jestem, a pojawiły się u mnie problemy zdrowotne które nie dość że w zasadzie uniemożliwiają zajście w ciążę to jeszcze powodują kijowe samopoczucie. Pewnie gdybym nigdy nie brała tabletek to te problemy pojawiłyby się dużo wcześniej. Powoli zaczynam się zastanawiać nad powrotem do tabletek i gdyby nie chęć zajścia w ciążę to pewnie bym się nie wahała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Branie infantylnego słownictwa z aplikacji nie sprawia, że widzę takie osoby poważniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:01   #3783
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Czy spinki do mankietów są uniwersalne? W sensie, że jeśli kupię męskie, to będą pasować do damskiej koszuli?
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:10   #3784
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A ja z kolei po prawie 3 latach od odstawienia zaczynam tęsknić za tabletkami. Tyle że ja czułam się na tabletkach super, odstawiłam je żeby zajść w ciążę. Po tym czasie w ciąży nie jestem, a pojawiły się u mnie problemy zdrowotne które nie dość że w zasadzie uniemożliwiają zajście w ciążę to jeszcze powodują kijowe samopoczucie. Pewnie gdybym nigdy nie brała tabletek to te problemy pojawiłyby się dużo wcześniej. Powoli zaczynam się zastanawiać nad powrotem do tabletek i gdyby nie chęć zajścia w ciążę to pewnie bym się nie wahała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też się dziwię, bo ja sobie tabletki bardzo chwalę - dopiero teraz czuję, że żyję. Skończyły się bóle przed okresem, w trakcie i po, wymiotowanie z bólu, bóle przy owulacji, wieczne poddenerwowanie i PMS. Urlopu by mi brakło, gdybym miała brać na pierwsze dwa dni, które zazwyczaj przemęczałam leżąc gdzieś trupem i biorąc jak najwięcej przeciwbólowych, ile się dało zgodnie z zaleceniami.


Już się boję odstawiania, jak będę chciała zajść w ciążę. Oby było pierwszym strzałem, bo inaczej to się umęczę
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:23   #3785
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Chcę wyjechać do pracy za granicę. Przeglądam oferty, w których wymagany jest język angielski w stopniu komunikatywnym (A1/A2? To jest ten poziom komunikatywny? Jak to się ustala? Trzeba na to jakiś papier?). Mój problem polega na tym, że rozumiem, co się do mnie mówi i niby potrafię na to odpowiedzieć, ale przy rozmowie z obcymi ludźmi na wejściu zżera mnie stres i zapominam nawet jak się nazywam, przez co zaczynam dukać i się jąkać (wspomnę może, że nawet jak ktoś w mojej rodzinnej miejscowości zapytał się o drogę albo jakąś osobę miałam zawsze tę samą reakcję). Z drugiej strony rozmawiając z kimś bliższym okazuję się, że nie mam z tym większego problemu. Jak sobie z tym poradzić? Czy może przed wyjazdem za granicę powinnam najpierw pomyśleć o jakimś kursie angielskiego? Jak sprawdzają stopień znajomości języków przy rozmowie kwalifikacyjnej?

Edytowane przez 9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Czas edycji: 2019-12-30 o 19:25
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:30   #3786
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=9dc9f077b88e2e6074b7e6b 2ea51cb621a80eea0_6418f3a 67e28c;87460160]Chcę wyjechać do pracy za granicę. Przeglądam oferty, w których wymagany jest język angielski w stopniu komunikatywnym (A1/A2? To jest ten poziom komunikatywny? Jak to się ustala? Trzeba na to jakiś papier?). Mój problem polega na tym, że rozumiem, co się do mnie mówi i niby potrafię na to odpowiedzieć, ale przy rozmowie z obcymi ludźmi na wejściu zżera mnie stres i zapominam nawet jak się nazywam, przez co zaczynam dukać i się jąkać (wspomnę może, że nawet jak ktoś w mojej rodzinnej miejscowości zapytał się o drogę albo jakąś osobę miałam zawsze tę samą reakcję). Z drugiej strony rozmawiając z kimś bliższym okazuję się, że nie mam z tym większego problemu. Jak sobie z tym poradzić? Czy może przed wyjazdem za granicę powinnam najpierw pomyśleć o jakimś kursie angielskiego? Jak sprawdzają stopień znajomości języków przy rozmowie kwalifikacyjnej?[/QUOTE]

Moim zdaniem w tym pomaga tylko praktyka.
I nie przejmuj się, większość ludzi tak ma.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:41   #3787
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87459647](...)

sraczkowy, zawsze przeczytam sraczkowy [/QUOTE]

nie ukrywam, że sama dokładnie literowałam to słowo w poście Persephone, bo mi coś nie pasowało
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-30, 19:56   #3788
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Samsung na taką apkę sleep as droid, budzi mnie w odpowiedniej fazie snu. Polecam, bardzo ją lubię.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Właśnie ją ściągam, mam samsunga, ale nie bylo jej. Jedynie coś takiego, że 3 min przed budzikiem takie lekkie sygnały puszcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 19:59   #3789
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87454984]Szukam bronzera dla jasnej karnacji, ale w ciepłym odcieniu. Z drogerii, raczej tańszego I złotawego rozświetlacza, mogę przetestować różne, bo mam aktualnie fazę na błysk



Działa Wam strona tołpy? Douglasa? czy zepsułam przeglądarki czy internet? xD[/QUOTE]

Ja też polecam Wibo albo jakieś właśnie te tańsze marki. Uważam, że w droższe nie ma sensu inwestować. A jak już są te promi -40% to już w ogóle się opłaca.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale jakie słodkie

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;87458140]Takie rzeczy które nie bardzo wiem gdzie wyrzucić to zostawiam w zabudowanym śmietniku, obok ściany, zazwyczaj ktoś zabiera, różne rzeczy ludzie zbierają...[/QUOTE]

Ja bym też tak zrobiła. Może są stare i zużyte na maksa, ale myślę, że teraz zimą jakiś bezdomny nimi nie pogardzi.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Zapisuje i czekam na dalsze propozycje. Te frytki mi nie leżą. Będę ogrzewać w mikrofali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja bym chyba wolała coś na zimno. Dla mnie większość potraw po odgrzaniu w mikrofalówce traci smak i jest sucha.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87459482]Akurat miesiączka to dla mnie okropne słowo, wprost z uświadamiających książeczek.
Tylko słowa okres używam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja mam tak samo Miesiączka to tylko w jakiś książkach edukacyjnych dla nastolatek. A takich dziwacznych skrótów to ja w ogóle nie rozumiem. Akceptuję tylko takie powszechnie znane typu wg, w/w, itp.

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Część funkcji jest płatna, ale korzystam z tych darmowych od lat i styka. W aplikacji możesz też monitorować jakość snu i nagrywać dźwięki, jakie wydajesz w trakcie snu.

Opcja wybudzenia w płytkiej fazie snu zakłada, że dajesz aplikacji margines czasu, w jakim ma Cię wybudzić. I to naprawdę dobrze działa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Zdaje się, że na podstawie ruchów/oddechu? Telefon musisz mieć w miarę blisko. Przyznam że nie pamiętam szczegółów, korzystam z niej od lat i jeśli się tym interesowałam, to w momencie instalacji, na dziś wystarczy mi, że działa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Mnie takie coś kompletnie nie przekonuje. Telefon jest szkodliwy i ja idąc spać staram się go trzymać jak najdalej od głowy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:16   #3790
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Też się dziwię, bo ja sobie tabletki bardzo chwalę - dopiero teraz czuję, że żyję. Skończyły się bóle przed okresem, w trakcie i po, wymiotowanie z bólu, bóle przy owulacji, wieczne poddenerwowanie i PMS. Urlopu by mi brakło, gdybym miała brać na pierwsze dwa dni, które zazwyczaj przemęczałam leżąc gdzieś trupem i biorąc jak najwięcej przeciwbólowych, ile się dało zgodnie z zaleceniami.


Już się boję odstawiania, jak będę chciała zajść w ciążę. Oby było pierwszym strzałem, bo inaczej to się umęczę
Po dodaniu do Twoich objawów mega obfitych krwawień mogłabym powiedzieć że miałyśmy identyczne okresy.
Pocieszę Cię, mimo tego że teraz jest kiepsko to i tak jest o wiele lepiej niż przed tabletkami. Przez jakieś dwa lata od odstawienia było ok, dopiero potem zaczęły się pojawiać coraz mocniejsze bóle brzucha - choć i tak nieporównywalnie mniejsze niż przed tabletkami i ani razu nie tak silne żeby spowodowały wymioty. Także jest nadzieja że zanim dopadną Cię "efekty uboczne odstawienia" zdążysz zajść w ciążę i jednak nie będziesz się męczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:18   #3791
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Część funkcji jest płatna, ale korzystam z tych darmowych od lat i styka. W aplikacji możesz też monitorować jakość snu i nagrywać dźwięki, jakie wydajesz w trakcie snu.

Opcja wybudzenia w płytkiej fazie snu zakłada, że dajesz aplikacji margines czasu, w jakim ma Cię wybudzić. I to naprawdę dobrze działa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Zdaje się, że na podstawie ruchów/oddechu? Telefon musisz mieć w miarę blisko. Przyznam że nie pamiętam szczegółów, korzystam z niej od lat i jeśli się tym interesowałam, to w momencie instalacji, na dziś wystarczy mi, że działa.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na podstawie ruchów ciała i odgłosów. Tylko nie wiem, jak to działa, kiedy się śpi we dwoje. Nie bardzo rozumiem wyjaśnienie na przykładzie Sleep Cycle:

Does Sleep Cycle work with two people sharing bed?
iPhone
Sleep Cycle works well for two persons sharing bed using microphone motion detection. When both are connected on the same WifI, you will automatically link with each other, providing a much more accurate sleep analysis.
Sound decays exponentially with distance, this means that sounds generated by your partner will have a much lower volume than sounds generated by you. And when you are linked over WiFi Sleep Cycle will be able to locate from where the sound originates.

Android
This feature is yet not available for Android users.

Czyli co nie działa dla posiadaczy Androida? Nie mogą oboje korzystać z tej apki śpiąc w tym samym łóżku czy odgłosy wydawane przez nich nie są odpowiednio analizowane/rozróżniane i w związku z tym apka nadaje się tylko dla śpiących solo?
Dziękuję. Z ciekawości zapisałam, moze kiedyś przetestuje na sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-30, 20:19   #3792
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Dziewczyny, badalyscie czy nie macie endometriozy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:33   #3793
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja też polecam Wibo albo jakieś właśnie te tańsze marki. Uważam, że w droższe nie ma sensu inwestować. A jak już są te promi -40% to już w ogóle się opłaca.



Nie wiem, ale jakie słodkie



Ja bym też tak zrobiła. Może są stare i zużyte na maksa, ale myślę, że teraz zimą jakiś bezdomny nimi nie pogardzi.



To ja bym chyba wolała coś na zimno. Dla mnie większość potraw po odgrzaniu w mikrofalówce traci smak i jest sucha.



Ja mam tak samo Miesiączka to tylko w jakiś książkach edukacyjnych dla nastolatek. A takich dziwacznych skrótów to ja w ogóle nie rozumiem. Akceptuję tylko takie powszechnie znane typu wg, w/w, itp.



Mnie takie coś kompletnie nie przekonuje. Telefon jest szkodliwy i ja idąc spać staram się go trzymać jak najdalej od głowy.
Wkładam szklankę z wodą jak grzeje coś do jedzenia i nic nie jest suche

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:38   #3794
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Czy spinki do mankietów są uniwersalne? W sensie, że jeśli kupię męskie, to będą pasować do damskiej koszuli?
Jeśli chodzi o rozmiar, to nie powinno być problemów.
EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:40   #3795
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Też się dziwię, bo ja sobie tabletki bardzo chwalę - dopiero teraz czuję, że żyję. Skończyły się bóle przed okresem, w trakcie i po, wymiotowanie z bólu, bóle przy owulacji, wieczne poddenerwowanie i PMS. Urlopu by mi brakło, gdybym miała brać na pierwsze dwa dni, które zazwyczaj przemęczałam leżąc gdzieś trupem i biorąc jak najwięcej przeciwbólowych, ile się dało zgodnie z zaleceniami.


Już się boję odstawiania, jak będę chciała zajść w ciążę. Oby było pierwszym strzałem, bo inaczej to się umęczę
Pisałam wcześniej migreny co miesiąc, wysoki cholesterol, nadciśnienie, żylak na nodze, stany depresyjne. Nie powinnam brać przy tych schorzeniach tabletek wogole. Jak odstawie to nie zamierzam już wrócić. A być może moje schorzenia wywołują właśnie tabletki antykoncepcyjne... okaże się wszystko

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 20:43   #3796
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Gdzie to na swoim Fb ustawić, że w razie mojej śmierci profil będzie usunięty?

Czy jeśli pójdę do notariusza i złożę pismo, że w razie pogorszenia stanu zdrowia w tym np śpiączki nie chce ratowania życia to będzie to respektowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 21:07   #3797
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez EvelineV Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rozmiar, to nie powinno być problemów.
Spytałam męża i potwierdza, że są uniwersalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 21:08   #3798
katniewojt
Zakorzenienie
 
Avatar katniewojt
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 11 569
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez EvelineV Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rozmiar, to nie powinno być problemów.

dziękuję
katniewojt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 21:39   #3799
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Mam takie pytanie:
Jak wygląda pomoc zwierzakom np. jakby się chciało być domem tymczasowym dla zwierzaków?
Np znalazłam psa na ulicy i go biorę do domu i co? Sama szukam mu domu? Czy można się gdzieś zgłosić do jakiejś fundacji? Czy jest szansa, że w końcu ten zwierzak znajdzie dom stały? A co jak nie znajdzie? Co wtedy? Wtedy trzeba mieć tego zwierzaka aż do jego śmierci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-30, 21:51   #3800
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Jaki polecacie krem na bardzo suche stopy? Szukam czegoś z dobrym skladem bez parafiny itp, bo przez to suche powietrze moje pięty nie są tak dobrze nawliżone jak w innej porze roku
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:15   #3801
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, badalyscie czy nie macie endometriozy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sensie usg, TK czy jakie badanie masz na myśli? [1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87460572]Mam takie pytanie:
Jak wygląda pomoc zwierzakom np. jakby się chciało być domem tymczasowym dla zwierzaków?
Np znalazłam psa na ulicy i go biorę do domu i co? Sama szukam mu domu? Czy można się gdzieś zgłosić do jakiejś fundacji? Czy jest szansa, że w końcu ten zwierzak znajdzie dom stały? A co jak nie znajdzie? Co wtedy? Wtedy trzeba mieć tego zwierzaka aż do jego śmierci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Najlepiej działać z fundacją lub schroniskiem, bo jest się kogo pytać o pomoc. Dajesz dom i opiekę aż do znalezienia domu stałego, fajnie jest działać z fundacją, bo jest wtedy większą szansa na adopcje, mają zniżki lub opłacają weta. Jeśli nikt nie zaadoptuje, a ty chcesz przerwać, to szukają innego tymczasu. A zdarza się, że tymczas staje się domem stałym, bo tak się zżyjesz, że jednak chcesz, żeby został.

Bardzo fajnie, że chcesz pomóc
Zawsze mi się robi miękko, jak ktoś pomaga zwierzętom, zawsze jedno życie uratowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:17   #3802
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87460572]Mam takie pytanie:
Jak wygląda pomoc zwierzakom np. jakby się chciało być domem tymczasowym dla zwierzaków?
Np znalazłam psa na ulicy i go biorę do domu i co? Sama szukam mu domu? Czy można się gdzieś zgłosić do jakiejś fundacji? Czy jest szansa, że w końcu ten zwierzak znajdzie dom stały? A co jak nie znajdzie? Co wtedy? Wtedy trzeba mieć tego zwierzaka aż do jego śmierci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Byłam, a teraz bywam od czasu do czasu dt dla kotów. Działam w porozumieniu z fundacją, która przekazuje mi kota oraz m.in. wskazuje weta, u którego go leczę, jeśli jest taka potrzeba, czasem wspiera karmą, a na koncu publikuje na swoim wallu ogłoszenie o gotowości do adopcji. Sama ogłaszam kota też na innych portalach. Umowa adopcyjna jest na druku fundacji, czasem też proszę fundację o pomoc w weryfikacji nowego domku.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:19   #3803
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Lottie, czasem wystarczy USG, ale czasem dopiero laparoskopia znajduje (tak było u mnie). Generalnie dziwię się, że lekarzowi nie wpadło to do głowy patrząc na to, jak się czujesz przed/w trakcie/po okresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:26   #3804
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
W sensie usg, TK czy jakie badanie masz na myśli? Najlepiej działać z fundacją lub schroniskiem, bo jest się kogo pytać o pomoc. Dajesz dom i opiekę aż do znalezienia domu stałego, fajnie jest działać z fundacją, bo jest wtedy większą szansa na adopcje, mają zniżki lub opłacają weta. Jeśli nikt nie zaadoptuje, a ty chcesz przerwać, to szukają innego tymczasu. A zdarza się, że tymczas staje się domem stałym, bo tak się zżyjesz, że jednak chcesz, żeby został.

Bardzo fajnie, że chcesz pomóc
Zawsze mi się robi miękko, jak ktoś pomaga zwierzętom, zawsze jedno życie uratowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Byłam, a teraz bywam od czasu do czasu dt dla kotów. Działam w porozumieniu z fundacją, która przekazuje mi kota oraz m.in. wskazuje weta, u którego go leczę, jeśli jest taka potrzeba, czasem wspiera karmą, a na koncu publikuje na swoim wallu ogłoszenie o gotowości do adopcji. Sama ogłaszam kota też na innych portalach. Umowa adopcyjna jest na druku fundacji, czasem też proszę fundację o pomoc w weryfikacji nowego domku.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Dzięki za odpowiedzi
Nie to, że chce pomagać. Po prostu mnie to interesowało. To znaczy może bym i pomogła, ale mam aktualnie 2 koty i 2 psy, także starczy raczej ferajny. Myślałam raczej jakoś w przyszłości, bo psy już stare a jednak na swojego psa już bym się więcej nie zdecydowała a tymczas to fajne rozwiązanie jak można pomóc a w zamian mieć psa "na chwilę" a nie na 15-20 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:37   #3805
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Lottie, czasem wystarczy USG, ale czasem dopiero laparoskopia znajduje (tak było u mnie). Generalnie dziwię się, że lekarzowi nie wpadło to do głowy patrząc na to, jak się czujesz przed/w trakcie/po okresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie coś się zastanawiał, tym bardziej że mam "coś" (guzek, zgrubienie, cysta), ale jedyne co uzyskałam to usg kilka razy w roku żeby kontrolować czy rośnie i cyto raz do roku sumiennie.
Ja ogółem powinnam zostać uczciwie przebadana pod względem endo-gino patrząc na objawy, tylko nigdzie nie mogę takiego lekarza dorwać. Po nowym roku będę chyba miała medicover z pracy i może mnie to zmotywuje do zagłębienia się w sprawę.
Szkoda, że trzeba się samemu starać i myśleć za lekarza, co zbadać, żeby sprawdzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 22:50   #3806
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
U mnie coś się zastanawiał, tym bardziej że mam "coś" (guzek, zgrubienie, cysta), ale jedyne co uzyskałam to usg kilka razy w roku żeby kontrolować czy rośnie i cyto raz do roku sumiennie.
Ja ogółem powinnam zostać uczciwie przebadana pod względem endo-gino patrząc na objawy, tylko nigdzie nie mogę takiego lekarza dorwać. Po nowym roku będę chyba miała medicover z pracy i może mnie to zmotywuje do zagłębienia się w sprawę.
Szkoda, że trzeba się samemu starać i myśleć za lekarza, co zbadać, żeby sprawdzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym domyślaniem się za lekarza to klasyka.

A już w ogóle ciekawie zaczyna się robić kiedy ma się dziecko, bo też nie wszystkie objawy rodzic zauważy, a dziecko często jest za małe, żeby cokolwiek zasygnalizować, albo nie wie jaka jest "norma". A lekarz kompletnie sam z siebie nie zrobi porządnego wywiadu, rodzic, czy w ogóle dorosły też nie zna się na tyle, żeby powiązać różne rzeczy.

Ja trafiłam do alergologa z 5 latkiem z objawami suchego kaszlu, po czym alergolog zbierając informacje i przeprowadzając badanie ustalił, że przyczyną jest zniszczona śluzówka nosa prze refluks niemowlęcy.

Pediatra oczywiście niczego nie zauważył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 23:24   #3807
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Sukienka do pracy - czy sukienka z linka pasuje do pracy, praca w biurze, bez kontaktu z klientem.
https://www.orsay.com/pl-pl/sukienka...183542000.html

W poprzedniej pracy miałam ścisłe zasady ubioru, tu takich nie ma i nie mam wyczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 23:31   #3808
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Sukienka do pracy - czy sukienka z linka pasuje do pracy, praca w biurze, bez kontaktu z klientem.
https://www.orsay.com/pl-pl/sukienka...183542000.html

W poprzedniej pracy miałam ścisłe zasady ubioru, tu takich nie ma i nie mam wyczucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile masz wzrostu? Nie za krótka będzie?
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-30, 23:41   #3809
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Ile masz wzrostu? Nie za krótka będzie?
1,74 m.
Mam ją to najwyżej jutro zobaczę (kupiłam tak o w sumie nie wiedząc na jaką okazję, bo mi się podobała. )
Teraz widzę, że modelka jest mojego wzrostu, jakoś ta sukienka nie wydawała się na mnie taka krótka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2019-12-31 o 00:15
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-31, 00:57   #3810
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.52

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
1,74 m.
Mam ją to najwyżej jutro zobaczę (kupiłam tak o w sumie nie wiedząc na jaką okazję, bo mi się podobała. )
Teraz widzę, że modelka jest mojego wzrostu, jakoś ta sukienka nie wydawała się na mnie taka krótka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o wymiary to zdjęcie swoje, a rzeczywistość swoje zobacz sobie w lustrze czy nie za krótka, czy nic nie widać jak usiądziesz czy się schylisz. Ale tak to jest bardzo ładna, podoba mi się
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-18 11:19:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.