Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-01, 17:53   #3841
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marcia Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za kolejną profesjonalną odpowiedź. Skład, nawet dla laika, wyglądał świetnie. Jedyne, czego moje cienkie włosy mogą się bać, to obciążenie.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Jeszcze prośba o porównanie odżywki - siostry

John Masters Organics Rosmary & Peppermint Detangler - Rozmaryn i Mięta odżywka wygładzająca ułatwiająca rozczesywanie

SKŁAD
Aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel,• aqua (water), behentrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, panthenol (vitamin B5), hydrolyzed soy protein, wheat amino acids, sorbitol, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil,• cocos nucifera (coconut) oil,• helianthus annuus (sunflower) seed oil,• lecithin, tocopherol, glycerin, citric acid, citrus mentha piperita (peppermint) leaf oil,• rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil,• rosa damascena (rose) flower oil,• pelargonium graveolens?(geranium) flower oil,• mentha spicata (spearmint) leaf oil,• nardostachys jatamansi (spikenard) leaf oil,sodium benzoate, potassium sorbate, arnica montana (arnica) flower extract,• camellia sinensis (white tea) leaf extract,• chamomilla recutica (chamomile) flower extract,• calendula officinalis (calendula) flower extract,• equisetum hiemale (horsetail) leaf/stem extract,• foeniculum vulgare (fennel) seed extract,• lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, linum usitatissimum (flaxseed) seed oil,• borago officinalis (borage) seed oil,• sodium hyaluronate (hyaluronic acid), sulfur

Czy rozmaryn doda objętości?
Składy są bardzo podobne: ten i
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3803

Tutaj mamy składniki tytułowe zaznaczone na pomarańczowo: mięta i rozmaryn. Generalnie to takie "orzeźwiające" składniki, mogłyby nadać objętości, ale tutaj są jednak za konserwantem, w małych ilościach, więc ciężko mi powiedzieć czy tak konkretnie one podziałają.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 20:16   #3842
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Rozumiem, jakkolwiek - serdecznie dziękuję!
marcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 23:17   #3843
jeanettex3
Raczkowanie
 
Avatar jeanettex3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 232
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mrs. Potter's , Balsam, odbudowa i nawilżenie, aloes i jedwab
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis, Camellia Sinensis, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothiazolinone, Citrid Acid, Linalool

Wiem , że jest już zanalizowany na forum jednak wydaję mi się że ten skład nieco różni się od tego który tu podaje , proszę o analize
__________________
Nie używam prostownicy od 1.09.2011r.
jeanettex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 00:08   #3844
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jeanettex3 Pokaż wiadomość
Mrs. Potter's , Balsam, odbudowa i nawilżenie, aloes i jedwab
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis, Camellia Sinensis, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothiazolinone, Citrid Acid, Linalool

Wiem , że jest już zanalizowany na forum jednak wydaję mi się że ten skład nieco różni się od tego który tu podaje , proszę o analize
Balsamu Mrs. Potter's z jedwabiem nie widzę w analizach

Ale skład standardowy dla tej serii kosmetyków Forte Sweden.

Emolient odżywczy, antystatyk (zapobiega elektryzowaniu się włosów), lekki silikon zmywalny wodą, humektant zatrzymujący wilgoć no i najlepsze składniki - odżywczy jedwab, herbata (), nawilżający aloes.

Skład prosty, lekki i ładny
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:16   #3845
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cześć dziewczyny

Wiem, że ten kosmetyk był już analizowany, ale ja mam trochę inny skład niż na KWC i chciałabym się dowiedzieć czy zawiera silikony i czy mogę, go używać jako bazy do olejku rozmarynowego, jako wcierkę w skalp? Wiem, że zawiera alkohol, ale mi on krzywdy nie robi Aha i czy takie połączenie może mieć jakiś wpływ na przetłuszczanie włosów (pozytywny lub negatywny)?

Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów


Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense, Cameliaa Sinensis, Panthenol, Laureth-10, Polyquaternium-28, PEG - 25 Paba, Inulin, DMDM Hydantoin, Metchylchloroisothiazolin one, Methylisothhiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.

Aha dziewczyny i jeszcze jedno takie dodatkowe pytanie, czy orientujecie się czy szampony z Joanny z serii Rzepa zawierają silikony? I czy ten szampon jest w stanie zmniejszyć przetłuszczanie i nie będzie wysuszał włosów?

Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide Dea, Cocamide DEA, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate, Laureth-10, Cocamide MEA, Allantoin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arctium Lappa Extravt, Humulus Lupulus Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone

Z góry dziękuję

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-10-05 o 21:46
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 23:32   #3846
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Wiem, że ten kosmetyk był już analizowany, ale ja mam trochę inny skład niż na KWC i chciałabym się dowiedzieć czy zawiera silikony i czy mogę, go używać jako bazy do olejku rozmarynowego, jako wcierkę w skalp? Wiem, że zawiera alkohol, ale mi on krzywdy nie robi Aha i czy takie połączenie może mieć jakiś wpływ na przetłuszczanie włosów (pozytywny lub negatywny)?

Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów


Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense, Cameliaa Sinensis, Panthenol, Laureth-10, Polyquaternium-28, PEG - 25 Paba, Inulin, DMDM Hydantoin, Metchylchloroisothiazolin one, Methylisothhiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.
Silikonów nie, ale kondycjoner powłokotwórczy.

Jeśli alkohol nie szkodzi, to w zasadzie nie widzę przeszkód wielkich do stosowania na skalp, chociaż moim zdaniem można by poszukać czegoś lepszego, z większą ilością ekstraktów i bez kondycjonera.

Co do przetłuszczania, to powtórzę - skoro alkohol nie przeszkadza to nie powinien sprawy pogorszyć, ale nie sądzę żeby i polepszył

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Aha dziewczyny i jeszcze jedno takie dodatkowe pytanie, czy orientujecie się czy szampony z Joanny z serii Rzepa zawierają silikony? I czy ten szampon jest w stanie zmniejszyć przetłuszczanie i nie będzie wysuszał włosów?

Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide Dea, Cocamide DEA, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate, Laureth-10, Cocamide MEA, Allantoin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arctium Lappa Extravt, Humulus Lupulus Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone

Z góry dziękuję
Nie ma silikonów i innych kondycjonerów. Myślę, że nie wysuszy, bo zioła nie są w dużych stężeniach i mamy też glicerynę neutralizującą działanie detergentów. One są jednak typowo silne, z rodziny Sulfates, nie liczyłabym na jego pomocną dłoń w niwelowaniu przetłuszczania
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 08:58   #3847
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Silikonów nie, ale kondycjoner powłokotwórczy.

Jeśli alkohol nie szkodzi, to w zasadzie nie widzę przeszkód wielkich do stosowania na skalp, chociaż moim zdaniem można by poszukać czegoś lepszego, z większą ilością ekstraktów i bez kondycjonera.

Co do przetłuszczania, to powtórzę - skoro alkohol nie przeszkadza to nie powinien sprawy pogorszyć, ale nie sądzę żeby i polepszył

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------



Nie ma silikonów i innych kondycjonerów. Myślę, że nie wysuszy, bo zioła nie są w dużych stężeniach i mamy też glicerynę neutralizującą działanie detergentów. One są jednak typowo silne, z rodziny Sulfates, nie liczyłabym na jego pomocną dłoń w niwelowaniu przetłuszczania
Witam Shawtty Znowu Ci dziękuję.

Mam jeszcze takie pytanie, czy mogę ten olejek rozmarynowy wlać bezpośrednio do butelki z Radicalem? Nie zajdzie jakaś reakcja, albo nie stracą swoich właściwości

I skoro piszesz, że warto znaleźć coś bardziej wartościowego, to może jakaś woda brzozowa albo pokrzywowa, co myślisz?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 19:34   #3848
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Witam Shawtty Znowu Ci dziękuję.

Mam jeszcze takie pytanie, czy mogę ten olejek rozmarynowy wlać bezpośrednio do butelki z Radicalem? Nie zajdzie jakaś reakcja, albo nie stracą swoich właściwości

I skoro piszesz, że warto znaleźć coś bardziej wartościowego, to może jakaś woda brzozowa albo pokrzywowa, co myślisz?
Witaj

Osobiście mieszam wcierki z olejem/olejkiem bezpośrednio przed nałożeniem, nie wlewam do butelki. Ciężko mi powiedzieć, niektóre specyfiki mogłyby znacznie skrócić datę ważności produktu, osiąść się w buteleczce (kosmetyki są zazwyczaj na bazie wody i nie połączą się z olejem automatycznie). Do tego w takim Radicalu masz skoncentrowane składniki, a dolewka jest już naturalna

Tak, ja właśnie używam wód - brzozowej i pokrzywowej, firmy Barwa. Proste i konkretne są - woda, alkohol, pokrzywa/brzoza (wyciąg), konserwant
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 20:03   #3849
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Witaj

Osobiście mieszam wcierki z olejem/olejkiem bezpośrednio przed nałożeniem, nie wlewam do butelki. Ciężko mi powiedzieć, niektóre specyfiki mogłyby znacznie skrócić datę ważności produktu, osiąść się w buteleczce (kosmetyki są zazwyczaj na bazie wody i nie połączą się z olejem automatycznie). Do tego w takim Radicalu masz skoncentrowane składniki, a dolewka jest już naturalna

Tak, ja właśnie używam wód - brzozowej i pokrzywowej, firmy Barwa. Proste i konkretne są - woda, alkohol, pokrzywa/brzoza (wyciąg), konserwant
Dziękuję, jesteś Niezastąpiona

Spróbuję wlać ten olejek do tego Radicala, najwyżej stracę
I jutro chyba zakupię te wody (tylko odkąd czytam ten Nasz wizaż to powoli brakuje mi miejsca na półce w łazience )
A ogólnie jak stosujesz te wody, na przemian czy razem? I czy mogę codziennie?
Rozumiem, że tylko na skalp i np. na noc, a rano normalnie umyć włosy?

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Dziewczyny a co myślicie o tym szamponie (moja teściowa go dostała i zastanawiam się czy go nie użyć), będzie się nadawał do włosów przetłuszczających i ogólnie czy coś w ogóle da ?

EWA szampon miodowy

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl, Betaine, Citric Acid, Parfum.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 20:30   #3850
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję, jesteś Niezastąpiona

Spróbuję wlać ten olejek do tego Radicala, najwyżej stracę
I jutro chyba zakupię te wody (tylko odkąd czytam ten Nasz wizaż to powoli brakuje mi miejsca na półce w łazience )
A ogólnie jak stosujesz te wody, na przemian czy razem? I czy mogę codziennie?
Rozumiem, że tylko na skalp i np. na noc, a rano normalnie umyć włosy?

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Dziewczyny a co myślicie o tym szamponie (moja teściowa go dostała i zastanawiam się czy go nie użyć), będzie się nadawał do włosów przetłuszczających i ogólnie czy coś w ogóle da ?

EWA szampon miodowy

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl, Betaine, Citric Acid, Parfum.
Wody stosuje na przemian, czasem 2 razy dziennie nawet używałam. Nie jest konieczne mycie włosów po nich generalnie, one nawet unoszą mi włosy u nasady

A ten szampon to silne myjadło - woda, detergenty, konserwant i zapach. Mocno oczyści, ale może być zbyt agresywny dla skalpu nawet i zaefektować późniejszym przetłuszczaniem.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 21:17   #3851
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Wody stosuje na przemian, czasem 2 razy dziennie nawet używałam. Nie jest konieczne mycie włosów po nich generalnie, one nawet unoszą mi włosy u nasady

A ten szampon to silne myjadło - woda, detergenty, konserwant i zapach. Mocno oczyści, ale może być zbyt agresywny dla skalpu nawet i zaefektować późniejszym przetłuszczaniem.
No to z szamponu tego zrezygnuje, nie będę ryzykować.
A te wody na pewno sobie kupię
A nie wiesz gdzie mogę je kupić oprócz dozu, bo pytałam tam i nie mają na stanie, a zamawiać przez internet nie chce, bo trzeba za min. 20 zł
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 22:05   #3852
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to z szamponu tego zrezygnuje, nie będę ryzykować.
A te wody na pewno sobie kupię
A nie wiesz gdzie mogę je kupić oprócz dozu, bo pytałam tam i nie mają na stanie, a zamawiać przez internet nie chce, bo trzeba za min. 20 zł
Ja znajduje w takim małych drogeriach albo kioskach Ruchu
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 22:09   #3853
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Ja znajduje w takim małych drogeriach albo kioskach Ruchu
Ok dziękuję

Jutro popytam, tylko wolałabym w mgiełce (bo takie też są z firmy Barwa), łatwiej nałożyć tylko na skórę głowy, chyba, że masz jakiś patent na to?

Aha a nie wiesz czy w superpharmie dostanę?

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-10-06 o 22:24
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 22:40   #3854
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ok dziękuję

Jutro popytam, tylko wolałabym w mgiełce (bo takie też są z firmy Barwa), łatwiej nałożyć tylko na skórę głowy, chyba, że masz jakiś patent na to?

Aha a nie wiesz czy w superpharmie dostanę?
Nie, nie mam patentów, wcieram palcami na chama

Niestety nie wiem co do Superpharm.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 22:42   #3855
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Nie, nie mam patentów, wcieram palcami na chama

Niestety nie wiem co do Superpharm.
Ok i tak dziękuję za wszystkie rady
W takim razie jutro wybieram się na poszukiwania
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:06   #3856
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Do Shawtty

Kupiłam dzisiaj tą wodę brzozową firmy Barwa, jednak pokrzywowej nie było z tej firmy i kupiłam inną. Powiedz mi czy też będzie dobra ?

Kulpol, Płyn pielęgnacyjny do włosów, Pokrzywowy

Skład: Alcohol, Water, Succus Urticae, Fragnace, Monosodium L-Glutamate, PEG 40-Hydrogenated Castor Oil

I jeszcze jedno, czy mogę robić tak, skoro myję włosy rano to nakładać tą wodę brzozową na skalp na noc, a rano po myciu ten płyn pokrzywowy?
Nie przetłuści mi włosów?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:41   #3857
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Do Shawtty

Kupiłam dzisiaj tą wodę brzozową firmy Barwa, jednak pokrzywowej nie było z tej firmy i kupiłam inną. Powiedz mi czy też będzie dobra ?

Kulpol, Płyn pielęgnacyjny do włosów, Pokrzywowy

Skład: Alcohol, Water, Succus Urticae, Fragnace, Monosodium L-Glutamate, PEG 40-Hydrogenated Castor Oil

I jeszcze jedno, czy mogę robić tak, skoro myję włosy rano to nakładać tą wodę brzozową na skalp na noc, a rano po myciu ten płyn pokrzywowy?
Nie przetłuści mi włosów?
Jest równie dobra, a nawet składowo widzę w niej lepszy potencjał, bo zawiera trochę pielęgnującej substancji, może złagodzić ostre działanie alkoholu. No i właśnie co do samego alkoholu w płynie - nie jest zanieczyszczony, czyli nie jest denaturyzowany, a czysty.

Tak, możesz to zrobić. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem przetłuszczania po takich wcierkach - jedynie jeśli ktoś ma wrażliwy skalp i alkohol podrażni skórę, to wtedy może się coś dziać, ale to rzadkie przypadki, a Ty pisałaś, że nie szkodzi Ci alkohol (w kosmetykach przynajmniej).
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 21:58   #3858
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Jest równie dobra, a nawet składowo widzę w niej lepszy potencjał, bo zawiera trochę pielęgnującej substancji, może złagodzić ostre działanie alkoholu. No i właśnie co do samego alkoholu w płynie - nie jest zanieczyszczony, czyli nie jest denaturyzowany, a czysty.

Tak, możesz to zrobić. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem przetłuszczania po takich wcierkach - jedynie jeśli ktoś ma wrażliwy skalp i alkohol podrażni skórę, to wtedy może się coś dziać, ale to rzadkie przypadki, a Ty pisałaś, że nie szkodzi Ci alkohol (w kosmetykach przynajmniej).
Dziękuję ślicznie

Właśnie nałożyłam pierwszy raz tą wodę brzozową, a rano po myciu pokrzywowa mnie czeka Chciałam je na początku zmieszać, ale chyba nie ma sensu i najlepiej będzie tak jak wcześniej pisałam.
Tylko mam jeszcze ten Radical i olejek rozmarynowy oi nie wiem co teraz z nimi zrobić, bo się rozpędziłam z zakupami
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 18:43   #3859
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziewczyny, czy quaternium 80 będzie się nadbudowywał na włosach?? gdzieś przeczytalam, że zapobiega elektryzowaniu
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 18:49   #3860
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny czy mogę odżywkę z Joanny Naturii Miód i Cytryna nakładać jako maskę na noc na suche włosy, a rano zmyć? Ma to jakiś sens, będzie miała jakieś działanie odżywcze nałożona w ten sposób? I czy nie jest to za długo? Ogólnie jest bez spłukiwania, więc wydaję mi się, że nie powinna zaszkodzić

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ch.html&next=1
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 20:47   #3861
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mogę odżywkę z Joanny Naturii Miód i Cytryna nakładać jako maskę na noc na suche włosy, a rano zmyć? Ma to jakiś sens, będzie miała jakieś działanie odżywcze nałożona w ten sposób? I czy nie jest to za długo? Ogólnie jest bez spłukiwania, więc wydaję mi się, że nie powinna zaszkodzić

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ch.html&next=1
ta odżywka ma nikłe działanie odżywcze, poszukaj czegoś treściwszego albo zaopatrz się na mazidłach i sama rób maski
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 20:53   #3862
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ta odżywka ma nikłe działanie odżywcze, poszukaj czegoś treściwszego albo zaopatrz się na mazidłach i sama rób maski
Tą odżywkę poleciło mi już chyba z 10 wizażanek i każda mówiła, że do moich włosów będzie odpowiednia, gdyż mam włosy bardzo przetłuszczające i praktycznie niezniszczone (nie farbuję, nie prostuję, nie suszę.....).
A ona ma lekki skład i przede wszystkim jest bez silikonów, z których jakiś czas temu zrezygnowałam.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 22:04   #3863
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Tą odżywkę poleciło mi już chyba z 10 wizażanek i każda mówiła, że do moich włosów będzie odpowiednia, gdyż mam włosy bardzo przetłuszczające i praktycznie niezniszczone (nie farbuję, nie prostuję, nie suszę.....).
A ona ma lekki skład i przede wszystkim jest bez silikonów, z których jakiś czas temu zrezygnowałam.

no chyba, że tak zazwyczaj jak ktoś chce nakładać na noc to po to żeby regenerować, jak nie masz zniszczonych włosów to nie widzę potrzeby spania w odżywce na głowie bo ani to przyjemne ani konieczne, nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać

ta odżywka to porostu takie mazidło sprawdzające się jako odżywka bez spłukiwania dla kreconowłosych, niweluje sianko i sprawia że włosy są gładkie w dotyku, i tak jak mówiłam zerowe właściwości odzywcze czy regenerujące
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 19:28   #3864
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no chyba, że tak zazwyczaj jak ktoś chce nakładać na noc to po to żeby regenerować, jak nie masz zniszczonych włosów to nie widzę potrzeby spania w odżywce na głowie bo ani to przyjemne ani konieczne, nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać

ta odżywka to porostu takie mazidło sprawdzające się jako odżywka bez spłukiwania dla kreconowłosych, niweluje sianko i sprawia że włosy są gładkie w dotyku, i tak jak mówiłam zerowe właściwości odzywcze czy regenerujące
No właśnie ostatnio staram się bardziej dbać o włosy, żeby się nie niszczyły, a szybciej rosły i dlatego tak pomyślałam o tej odżywce na noc, bo rano po myciu mogę dosłownie tylko leciutko nałożyć na końce, inaczej mam obciążone włosy, nawet po spłukaniu
I nie chodziło mi konkretnie tylko o tą z Joanny, ale pytałam w jej kierunku, bo jest lekka składowo i bez spłukiwania, więc nie powinna źle wpłynąć na włosy jak będzie tyle godzin na nich. Ogólnie używam jeszcze z Alterry odzywki Granat i Aloes i o niej też myślałam, żeby spróbować tak ją używać.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 10:12   #3865
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No właśnie ostatnio staram się bardziej dbać o włosy, żeby się nie niszczyły, a szybciej rosły i dlatego tak pomyślałam o tej odżywce na noc, bo rano po myciu mogę dosłownie tylko leciutko nałożyć na końce, inaczej mam obciążone włosy, nawet po spłukaniu
I nie chodziło mi konkretnie tylko o tą z Joanny, ale pytałam w jej kierunku, bo jest lekka składowo i bez spłukiwania, więc nie powinna źle wpłynąć na włosy jak będzie tyle godzin na nich. Ogólnie używam jeszcze z Alterry odzywki Granat i Aloes i o niej też myślałam, żeby spróbować tak ją używać.

to lepiej będzie jak będziesz na końce na noc nakładać jakis olej, nie dość, że będzie ci wygodniej spać, bo nie będziesz miała mokrej głowy, to jeszcze przynajmniej coś zadziała a ta odżywka nadaje się jako baza do maski, ja dodaje do takiej lekkiej odżywki mieszankę rożnych olejów w dość sporych ilościach, maskę stosuję raz na dwa tygodnie i to jest dopiero odżywcza bomba
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 13:04   #3866
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

nie znalazłam w obu spisach tej maski, więc prosiłabym o analizę

Farmona, Radical, Maska do włosów farbowanych

Skład: Aqua, Cetyl Acohol, Cetostearyl Alcohol, Peg-20 Stearate, Stearalkonium Chloride, Cyclomethicone, Helianthus Annuus Seed Oil, Propulene Glycol, Ginkgo Biloba Extract, Camellia Sinensis Extract, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Polyquaternium-7, Parfum, Inulin, Tocopheryl Acetate, Inulin Lauryl Carbamate, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Amid, Paba, Disodium Edta, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamaldehyde, 2-(4-Tetr-Butylbenzyl) Propionaldehyde, Linalool, BHA.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 19:27   #3867
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
to lepiej będzie jak będziesz na końce na noc nakładać jakis olej, nie dość, że będzie ci wygodniej spać, bo nie będziesz miała mokrej głowy, to jeszcze przynajmniej coś zadziała a ta odżywka nadaje się jako baza do maski, ja dodaje do takiej lekkiej odżywki mieszankę rożnych olejów w dość sporych ilościach, maskę stosuję raz na dwa tygodnie i to jest dopiero odżywcza bomba
Dziękuję za rady

Na włosy nakładam na noc olejek z BD i jestem zadowolona z efektów.
Chyba będę musiała się przerzucić na mycie włosów wieczorem, bo rano przy córeczce nigdy nie mam czasu na żadne maski, a tak to przynajmniej będę mogła kombinować, więcej
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 13:19   #3868
201604210939
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 761
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam Prosiłabym o analizę odżywki joico k-pak reconstruct:

Deionized Water, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Glycol Stearate, Ceteth-2, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Quadramine Complex), Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilandeiol, Thiotic Acid, Psidium Guava Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Denothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Benzophenone-4, Hyaluronic Acid, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA, PEG-20 Almond Glycerides, Sodium Chloride, Myristyl Myristate, Citric Acid, Glyceryl Stearate, Fragrance (Parfum), Sorbic Acid, Keratin Amino Acids, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Glycerin, Methylchlorisothiazolinin e, Methylisothiazolinone, Methylparaben, Propylparaben


Na wątku z analizą poszczególnych kosmetyków do włosów znalazłam jedynie odżywkę Joico K-pak Deep Reconstructor, składowo się różnią więc jeżeli to możliwe to byłabym bardzo wdzięczna za analizę
201604210939 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 15:13   #3869
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Red face Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam . Ja mam taki fajny szampon bardzo mi sie spodobal jego zapach ale mowiac bez ogrodek jest on wyprodukowany dla tesco:P Na opakowaniu jest naopisane tak : All about shine ogrody swiata zurawina i olejek arganowy. podaje sklad: aqua/water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, cacamide dea, sodium chloride, allantoin, argania spinosa oil, benzophenone-4, citric acid, disodium edta, dmdm hydantoin, panthenol, parfum/fragrance, peg-40, hydrogenater castor oil, polyquaternium-7, propylene glycol, vaccinium macrocarpon (cranberry) extract, hexyl cinnamal, CI14720. Prosze o wyjasnienie mi pozdrawiam
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 17:06   #3870
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość
nie znalazłam w obu spisach tej maski, więc prosiłabym o analizę

Farmona, Radical, Maska do włosów farbowanych

Skład: Aqua, Cetyl Acohol, Cetostearyl Alcohol, Peg-20 Stearate, Stearalkonium Chloride, Cyclomethicone, Helianthus Annuus Seed Oil, Propulene Glycol, Ginkgo Biloba Extract, Camellia Sinensis Extract, Butyrospermum Parkii, Panthenol, Polyquaternium-7, Parfum, Inulin, Tocopheryl Acetate, Inulin Lauryl Carbamate, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Amid, Paba, Disodium Edta, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamaldehyde, 2-(4-Tetr-Butylbenzyl) Propionaldehyde, Linalool, BHA.

Zdecydowanie godna uwagi. Ma sporo emolientów, które będą wygładzać, zmiękczać włosy, mają też działanie odżywcze. Ponadto 2 kondycjonery powłokotwórcze (wygładzenie, efekt zdrowszych włosów), w tym silikon cykliczny, odparowujący z włosa. Mamy też humektant zatrzymujący wodę we włosiu (nawilżanie). I sporo składników naturalnego pochodzenia, po kolei: olej słonecznikowy (odżywczy), wyciąg z miłorzębu japońskiego (odpowiedzialny za ochronę włosa i przedłużenie trwałości koloru), masło shea (odżywia) i witaminki. Pogrubiony zapach - składniki po nim są już w mini mini ilościach

Skład bogaty, wszystko na swoim miejscu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 107 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.