Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-25, 18:41   #361
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
A wczoraj byliśmy w Gdańsku z O. i tam przeszliśmy z nim koszmar- ja na tyle go dosadnie przeżyłam że wylądowałam na szpitalnej kozetce

a tak w ogóle... Nie mogłabym mieszkać w Gdańsku. Za dużo się dzieje dla mnie. Kilka godzin tam spędziliśmy a w drodze powrotnej mąż wiózł do domu pół-trupa Tak mnie siekło z nóg! Także Nawijko szacun dla Ciebie że się tam odnajdujesz
Ty to nigdy sie nie przyznasz PRZED przyjazdem, ze bedziesz!

Nie jest tak zle

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Ja dziś się dowiedziałam,że w moim szpitalu wprowadzili zakaz odwiedzin z powodu grypy.
Wystraszyłam się czy będzie mógł być mąż przy porodzie,ale na szczęście tak. Ale i tak załamałam się że nie będzie nas mógł odwiedzić.... Teraz większość szpitali to wprowadziła
U mnie tak bylo jak rodzilam Kubę.
Na porodowce TZ byl, na oddzial poporodowy nie mogl wchodzic, ja musialam wychodzic z Kuba do pokoju odwiedzin.
W sumie chyba lepiej... Obcy nie krecili sie po sali, kobiety maja wiecej spokoju
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 18:45   #362
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:08   #363
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
ja też
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:09   #364
Delicjanka
Zakorzenienie
 
Avatar Delicjanka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6 733
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez ninagg Pokaż wiadomość
Bardzo dobre poduszki kołdry są z AMW, mieliśmy 6 lat. Lepsze od Lidlowych, bo teraz mamy z Lidla i ta tkanina zewnętrzna jest śliska. Poduszki też dobre mieliśmy długo, a kupiłam jakieś niby fajne z Jyska teraz i po 2 miesiącach się zrobiły beznadziejne.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------



U nas dziś była akademia i durni rodzice puścili tak chore dzieci, że jak moje nie będą chore to będzie święto. Dziewczynka przez całą akademię kaszlała takim okropnym oskrzelowym kaszlem :/ i jeden chłopiec. Już po jasełkach miałam dzieci chore, więc teraz zapowiada się to samo
oja, wspólczuje.... ja już mam dość, Amela wymęczona i no wiadomo kasa na leki ;o od połowy grudnia wydałam 350zeta, poszlo jak bańka mydlana.


Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
według OM mam termin na 22 luty, a według usg na 18 luty
ale dziękuję,że pytasz. Jest mi coraz ciężej. Brzuch mnie tak ciśnie na dół. Mam wrażenie,że mała się obniżyła.

dokładnie



Zdrówka!!!!!

I dla wszystkich chrowitków ZDRÓWKA!
Daria tydzień przed feriami była chora. Także nie posyłałam jej w ferie do przedszkola,żeby do końca się wyleczyła. Jeszcze do końca tego tyg ferie i idzie od pon. Już 3 tydzień w domu



Daria też miała taki balon i do tego balony z krainy lodu i tort z Anną i Elsą zachwyt nie z tej ziemi
Też mam wrażenie,że czas umyka gdzieś... Jak pomyślę że już skończyła 4 latka to wierzyć mi się nie chce. Dlatego cieszę się,że znów takiego bobaska będziemy mieli chociaż z drugiej strony przeraża mnie to



Darii też nie było na dniu babci i dziadka bo chora była. A przez miesiąc sie uczyli wierszyków



Szklanko, rodzisz na Goduli teraz?

Ja dziś się dowiedziałam,że w moim szpitalu wprowadzili zakaz odwiedzin z powodu grypy.
Wystraszyłam się czy będzie mógł być mąż przy porodzie,ale na szczęście tak. Ale i tak załamałam się że nie będzie nas mógł odwiedzić.... Teraz większość szpitali to wprowadziła
No ale chociaż będzie przy porodzie, jak ja rodziłam to nikt nie mógł w ogóle wejscbuuuuuuuuuu ............... dlatego chybabym wolała rodzic w maju teraz haha tzn kiedyś moze;p
Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
__________________
Moja najukochańsza kruszynka
Amelia
10.01.2013

Skalpel wyzwanie z Ewką!
cel : piękne ujędrnione ciało
waga: 48, 60cm w brzucholu.

Delicjanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:12   #365
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ty to nigdy sie nie przyznasz PRZED przyjazdem, ze bedziesz!

Nie jest tak zle


U mnie tak bylo jak rodzilam Kubę.
Na porodowce TZ byl, na oddzial poporodowy nie mogl wchodzic, ja musialam wychodzic z Kuba do pokoju odwiedzin.
W sumie chyba lepiej... Obcy nie krecili sie po sali, kobiety maja wiecej spokoju
no masz rację. Ale w "moim" szpitalu chyba nie ma takiego czegoś jak pokój odwiedzin

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Delicjanka Pokaż wiadomość
oja, wspólczuje.... ja już mam dość, Amela wymęczona i no wiadomo kasa na leki ;o od połowy grudnia wydałam 350zeta, poszlo jak bańka mydlana.




No ale chociaż będzie przy porodzie, jak ja rodziłam to nikt nie mógł w ogóle wejscbuuuuuuuuuu ............... dlatego chybabym wolała rodzic w maju teraz haha tzn kiedyś moze;p
też chciałam w maju. Ale nie przypuszczaliśmy,że uda sie za pierwszym razem

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Silver-szkoda z tymi odwiedzinami no ale jak mus to mus. Na chore ciezarne wplywu nie mamy ale odwiedzający czasem sa zupelnie bez pomyslunku wiec w sumie lepiej moze ze jest ten zakaz. 3 dni szybko zleca. A moze Ci sie trafia fajne współlokatorki?
Ja mialam taka jajcare, ona rozmieszala mnie a ja ja do tej pory kontakt mamy
haha gdybym trafiła na taką super jajcare jak Ty to pewnie wesoło bym miała
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:40   #366
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Nawijko- jakoś tak się zawsze składa że jak jedziemy na kontrolę to akurat nie udzielam się w tym czasie na forum dlatego też,wiesz (albo i nie bo raczej rzadko o tym pisze ) po czasie że byliśmy A jeździmy niezmiennie co 3 msc. I tak pewnie by Cię to nie urządzało bo ostatnio jeździmy na 10tą-a Ty przecież pracujesz . Ale kiedyś trzeba się zgadać w końcu i zorganizować jakieś pogaduchy
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:43   #367
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Dlaczego?
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 19:49   #368
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Odwrocę pytanie : jaki widzisz w tym pozytyw? I co się dzieje jeśli dziecko tego zadania nie zrobi a co jeśli zrobi?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 19:58   #369
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Odwrocę pytanie : jaki widzisz w tym pozytyw? I co się dzieje jeśli dziecko tego zadania nie zrobi a co jeśli zrobi?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

To moze powiem jak wyglądały te prace domowe do tej pory. Blanka w piątek dostawała kartkę z krótkim tekstem, max 15 slow oraz kolorowanka.
Zadaniem dziecka jest zaznaczyć w kółeczko literkę, ktorej uczyli sie w danym tygodniu.
Nie dzieje sie nic. Chyba Nie wiem czy inne dzieci odrabiają, ale Blanka zawsze tak i o dziwo nie przypominam Jej o tym. Sama pamięta i chętnie to robi. Ona bardzo lubi wszelkiego rodzaju karty pracy itp. Nie widzę w tym nic złego. To nie jest praca która zajmuje jej każdy wieczór i to cały, jak jest w szkołach.
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 20:42   #370
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez szklanka19 Pokaż wiadomość
Bokeh wrzucę po urodzinach

Silver chyba tak. Zastanawiałam się teraz nad Łubinową, ale z tym moim łożyskiem to chyba jednak nie będę ryzykować. Chyba, że jednak będę mieć cesarkę to wtedy chyba Łubinowa bo tam mąż może być razem ze mną i od razu dostanie Małą do kangurowania. A o zakazie odwiedzin właśnie przeczytałam i mnie ciarki przeszły, bo ja nie jem mięsa i jakby mi mąż nie przywoził codziennie jedzenia to bym padła z głodu Dobrze, że porodów rodzinnych nie odwołali i może jak będziesz rodzić to już to zniosą? Oby
Choć jak tam leżałam teraz na patologii, to powiem Ci, że kiepsko to wyglądało bo większość ciężarnych tam była chora. Co chwilę któraś kaszlała jakby miała płuca wypluć i w sumie zakaz odwiedzin nie wiem czy w czymś pomoże, bo jedna laska była przyjmowana na oddział i nawet nie potrafiła mówić, miała taką chrypkę i sama położnej przyznała, że jest chora...
no ale tego to się nie przewidzi jednak


Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Silver-szkoda z tymi odwiedzinami no ale jak mus to mus. Na chore ciezarne wplywu nie mamy ale odwiedzający czasem sa zupelnie bez pomyslunku wiec w sumie lepiej moze ze jest ten zakaz. 3 dni szybko zleca. A moze Ci sie trafia fajne współlokatorki?
Ja mialam taka jajcare, ona rozmieszala mnie a ja ja do tej pory kontakt mamy
Dokładnie
Ja z Dorką miałam super babki - każda po cc z nas akurat i to wyszło w trakcie, jednak tylko pierworódka położenie pośladkowe i nie ryzykowali normalnego, druga 23 lata - zanikało tętno, trzecia też, ja z zaklinowaniem. Ale ogólnie dziewczyny świetne

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Ogólnie też jestem - chociaż w szkole zadaję.
Agatka dostaje bardzo rzadko, a dokładnie w tym roku chyba raz czytanka, i to zawał miałam prawie...Wracam do domu od fryzjera o 18:30, a ona ze skowronkiem na ustach: mamusiu, mam czytankę na jutro!

Zbladłam 4 linijki tekstu... Po czym okazało się, że mają 2 razy przeczytać tylko, bo już czytali i ona to umie. Faktycznie umiała

Ogólnie uważam, że kart pracy nie. Ale jeśli dziecko nie zna kolorów, nie przelicza do 10, nie dzieli na sylaby itd. - czyli kuleje z podstawami, to jednak rodzic powinien poświęcić czas na co dzień i też ćwiczyć. Nasze panie tłukły zawsze: wracacie z przedszkola - policzcie auta, ławki, psy. Nazwijcie kolory samochodów. Dzielcie na sylaby na zmianę, raz dziecko, raz rodzic.
Grupa jest świetnie przygotowana, wstępna diagnoza na koniec października: większość wysoko, kilka osób średnio, nikogo na niskim poziomie (testy kompetencji 6latka).

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Odwrocę pytanie : jaki widzisz w tym pozytyw? I co się dzieje jeśli dziecko tego zadania nie zrobi a co jeśli zrobi?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Pozytyw będzie w odniesieniu do dziecka, którego rodzice nic z dzieckiem nie robią prócz sadzania przez bajkami. Znam niestety takich dziecko nie zna w domu farb, plasteliny, kredek, wycinania - nie mówiąc o różnych dziecięcych książeczkach z zadaniami. Ale spora grupa wśród takich rodziców jest, która dostanie zadanie i dziecko je wykona - coś tam poćwiczy.
W przedszkolu da się to załatwić tak, że zadania dostają dzieci, które wymagają tego wsparcia, którego rodzic im nie da.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 20:55   #371
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Hej dziewczyny Leos spi mam chwilke i emocje opadly wiec napisze. Od kilku dni Leos mial zapuchniete oczka jakos mi sie to nie podobalo. Poczatkowo myslalam ze to moze od plywania bonplywa intensywnie bo woda to jego zywiol. Dostalismy krople zero poprawy. W miedzyczadie byl bilans potem jesczcze raz wizyta dostal klemastyne bo to na pewni alergia ale cos mi nie dawalo spokoju. Zrobilam na wlasna reke krew i mocz i wyszedl dramat. Bialko w moczu bylo 300!!!! Natychmiast szpital obrzeki zaczely sie powiekszac, wodobrzusze, obrzeki konczyn. Moj chlopczyk ma zdiagnozowana nerczyce jest to tkz zespol nerczycowy. W tej chwili lekarze probuja uszczelnic nerki i rozpoczynamy trudna droge. Przed nami przynajmniej miesiac lezenia. Moj bohater jest bardzo dzielny i nawet nie widac ze jest chory a mi serce peka. Dzielnie poddaje sie wszystkim badaniiom, grzecznie wytrzymuje nawet 2,5 godzinne wlewy gdzie nie moze chodzic, nie marudzi nie narzeka. Badzcie z nami myslami i nigdy nie dajcie sie splawic lekarzom na drzewo, jedlinintuicja Wam podpowiada to trzeba jej sluchac. Kciuki potrzebne!!! Jutro wazne badanie a ja umieram ze strachu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 21:18   #372
gojka24
Zakorzenienie
 
Avatar gojka24
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 4 094
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Debrah, nie tylko Ty. Ja ogólnie nie rozumiem fenomenu prywatnych przedszkoli. Ile tam zajęć nie ma.. Mnie to nie przekonuje wcale.



Deli ja tyle a czasem i więcej miesięcznie na leki wydaje. Zdarzało się ze i prawie 2 razy tyle szło..



Masi, trzymam kciuki i wierze ze będzie dobrze. Informuj nas na bieżąco..
gojka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 21:34   #373
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Marsi, matko boska kciuki! Uściski dla dzielnego L.!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 21:39   #374
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Jezu Marsi trzymajcie się dzielnie, dużo siły dla Was i ogromne kciuki!
Leoś Słońce zdrowiej! I ogromne brawa za tyle dzielności
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 22:29   #375
ezzo
Zadomowienie
 
Avatar ezzo
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Marsi zdrowka dla Leosia i sily duzo dla waszej rodziny! Trzymam za was kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ezzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 22:32   #376
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Marsi, dużo sił dla Was !!! Trzymam mocno kciuki!!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-25, 22:58   #377
mikakrolikowa
Zakorzenienie
 
Avatar mikakrolikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 094
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Marsi mocne kciuki zdrowiejcie szybko, rozumiem że w szpitalu jesteście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikakrolikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 00:28   #378
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Ja jestem zdecydowanie przeciwna. Ba, jestem przeciwna nauce literek, arytmetyki, angielskiego i prowadzenia ukierunkowanych zajec sportowych. Dlatego wybralam przedszkole, w ktorym Yae bedzie sie bawic i miec swobode a z oferty klasycznych zajec nie bedzie nic
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 03:20   #379
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

O jejku, Marsi :-( duzo zdrowka dla Leosia!
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-26, 05:34   #380
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Czy tylko ja byłabym przeciw 'zadaniom domowym' u przedszkolaków?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Ja też jestem na nie ale może wynika to z tego co Szaja powiedziała
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;70144516]


Pozytyw będzie w odniesieniu do dziecka, którego rodzice nic z dzieckiem nie robią prócz sadzania przez bajkami. Znam niestety takich dziecko nie zna w domu farb, plasteliny, kredek, wycinania - nie mówiąc o różnych dziecięcych książeczkach z zadaniami. Ale spora grupa wśród takich rodziców jest, która dostanie zadanie i dziecko je wykona - coś tam poćwiczy.
W przedszkolu da się to załatwić tak, że zadania dostają dzieci, które wymagają tego wsparcia, którego rodzic im nie da.[/QUOTE]
A ja właśnie z tych rodziców co siedzą, lepią, wycinają, czytają, bawią się w wymyślone zabawy. Czasem jak opowiadam w pracy ile czasu poświęcam dziecku to patrzą na mnie jak na kosmite. Ale jak słysze znowu ja że chwile się pobawią i włączą bajki to dla mnie dziwne jest.Nie mówię ze ja tak nie robię bo czasem po prostu nie mam siły na ganianie, kręcenie się itp. i włącze jadna bajkę żebym ja odpoczęła ale to jest wyjątek a nie reguła. Ja widze po starszej jak z wiekiem "przestało jej zależeć" na czasie z rodzicami, bo już inne sprawy, koleżanki itp. To co dam jej teraz to jej zostanie a potem będę miała coraz mniej tego czasu z nią bo ona nie będzie chciała.
Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Leos spi mam chwilke i emocje opadly wiec napisze. Od kilku dni Leos mial zapuchniete oczka jakos mi sie to nie podobalo. Poczatkowo myslalam ze to moze od plywania bonplywa intensywnie bo woda to jego zywiol. Dostalismy krople zero poprawy. W miedzyczadie byl bilans potem jesczcze raz wizyta dostal klemastyne bo to na pewni alergia ale cos mi nie dawalo spokoju. Zrobilam na wlasna reke krew i mocz i wyszedl dramat. Bialko w moczu bylo 300!!!! Natychmiast szpital obrzeki zaczely sie powiekszac, wodobrzusze, obrzeki konczyn. Moj chlopczyk ma zdiagnozowana nerczyce jest to tkz zespol nerczycowy. W tej chwili lekarze probuja uszczelnic nerki i rozpoczynamy trudna droge. Przed nami przynajmniej miesiac lezenia. Moj bohater jest bardzo dzielny i nawet nie widac ze jest chory a mi serce peka. Dzielnie poddaje sie wszystkim badaniiom, grzecznie wytrzymuje nawet 2,5 godzinne wlewy gdzie nie moze chodzic, nie marudzi nie narzeka. Badzcie z nami myslami i nigdy nie dajcie sie splawic lekarzom na drzewo, jedlinintuicja Wam podpowiada to trzeba jej sluchac. Kciuki potrzebne!!! Jutro wazne badanie a ja umieram ze strachu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marsi zdróweczka i trzymam kciuki.


Zdróweczka dla wszystkich chorowitków.


A jeszcze a propo kołder, dla nas kupuje w jysku a Oliwka niestety spi pod malutkim kocykiem i za chiny nie mogę jej przekonać ani do kołdry i chociaż do większego koca.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 06:46   #381
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Boze Marysi! Dużo siły

Gojka bo my sie chyba nie zrozumiałyśmy. Panie w starym, państwowym przedszkolu nie robiły z dziecmi NIC! Przed Bożym Narodzeniem nie działo sie nic. A to taka fajna okazja aby dzieciom cos pokazac. Dzieci pojechały na początku grudnia na wycieczkę, to Blanka przez cały dzien nie zrobiła siku! Dlaczego? Bo Panie nie chciały Jej pomoc rozpiąć spodni Po drugie, w przedszkolu pojawiły sie wszy, panie wiedziały ktore dziecko ma i od którego to wyszło. I co? Rozkładały ręce mówiąc, ze musza przyjac to dziecko rano. A ja sie pytam jakim prawem? Wszawica to taka sama choroba jak grypa. Leczy sie ją. A One swoje. Pani dyrektor rozkładała ręce mówiąc ze co Ona ma poradzić? Zero dyplomacji W trakcie roku cieżko jest przenieść dziecko do państwowego przedszkola, wiec zostało nam prywatne. Ilośc zajec w odniesieniu do całego tygodnia wcale nie jest duża. To jest pol godziny dziennie. Czy uwazasz ze to dużo? Ja uważam ze nie. I ja wiem ze nie we wszystkich przedszkolach tak jest, nasze nkestety takie było.

Poświęcam Blance dużo czasu w domu, przez wiadoma sytuacje. Tak aby możliwie najłagodniej przeszła. Kleimy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, bawimy się. Blanka nie jest zaniedbanym dzieckiem.

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Dziewczyny a Wasze brzdące wypowiadają "r"? Blanka sie nauczyła niedawno i to takie zabawne
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 07:20   #382
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Fewcia straszne to co piszesz.
Oliwka chodzi do małego wiejskiego przedszkola i czasem mi żal i jakoś tak smutno jak słyszę jakie warunki maja dzieci w miastowych przedszkolach i to nawet nie chodzi o prywatne, ile zajęć "dodatkowych" , wyjścia, przedstawienia. Ale widze tez że panie się bardzo starają i jednocześnie że to ja musze temu dziecko pokazac te wszystkie rzeczy które na wsi są ciężko dostępne a "miastowe" dzieci maja na wyciągnięcie ręki.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 07:59   #383
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Kuba nie mowi ,,r", wybietam sie z nim tak w ogole do logopedy ale jakos wybrac sie nie moge :-P
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 08:28   #384
sylwietta1988
Zakorzenienie
 
Avatar sylwietta1988
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 4 666
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;70144516]




Pozytyw będzie w odniesieniu do dziecka, którego rodzice nic z dzieckiem nie robią prócz sadzania przez bajkami. Znam niestety takich dziecko nie zna w domu farb, plasteliny, kredek, wycinania - nie mówiąc o różnych dziecięcych książeczkach z zadaniami. Ale spora grupa wśród takich rodziców jest, która dostanie zadanie i dziecko je wykona - coś tam poćwiczy.
W przedszkolu da się to załatwić tak, że zadania dostają dzieci, które wymagają tego wsparcia, którego rodzic im nie da.[/QUOTE]
jestm popindolona na tym punkcie, u nas w domu non stop ksiazeczki typu narysuj, połacz, znajdz róznice, akademia czterolatka, nauka poprzez zabawe, policz i narysuj tyle samo kropek, co nie pasuje, pamieciówki (typu popatrz, zakryj, opowiedz) itp itd, klepiemy dzień w dzień, do tego puzzle, układanki typu mozaika, maz sie za głowe łapie a młody to uwielbia
Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Boze Marysi! Dużo siły

Gojka bo my sie chyba nie zrozumiałyśmy. Panie w starym, państwowym przedszkolu nie robiły z dziecmi NIC! Przed Bożym Narodzeniem nie działo sie nic. A to taka fajna okazja aby dzieciom cos pokazac. Dzieci pojechały na początku grudnia na wycieczkę, to Blanka przez cały dzien nie zrobiła siku! Dlaczego? Bo Panie nie chciały Jej pomoc rozpiąć spodni Po drugie, w przedszkolu pojawiły sie wszy, panie wiedziały ktore dziecko ma i od którego to wyszło. I co? Rozkładały ręce mówiąc, ze musza przyjac to dziecko rano. A ja sie pytam jakim prawem? Wszawica to taka sama choroba jak grypa. Leczy sie ją. A One swoje. Pani dyrektor rozkładała ręce mówiąc ze co Ona ma poradzić? Zero dyplomacji W trakcie roku cieżko jest przenieść dziecko do państwowego przedszkola, wiec zostało nam prywatne. Ilośc zajec w odniesieniu do całego tygodnia wcale nie jest duża. To jest pol godziny dziennie. Czy uwazasz ze to dużo? Ja uważam ze nie. I ja wiem ze nie we wszystkich przedszkolach tak jest, nasze nkestety takie było.

Poświęcam Blance dużo czasu w domu, przez wiadoma sytuacje. Tak aby możliwie najłagodniej przeszła. Kleimy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, bawimy się. Blanka nie jest zaniedbanym dzieckiem.

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Dziewczyny a Wasze brzdące wypowiadają "r"? Blanka sie nauczyła niedawno i to takie zabawne
jeju Fewciu to nienormalne jest.... Bartus chodzi do wiejskiego przedszkola, gfdzie są dwie grupy po 25 dzieci, panie się nimi zajmują, do łazienki ida w razie potrzeby z nimi, bawią się, siedza z nimi na dywanie, zajecia gimnastyczne robią, motorykę cwiczą, prace reczne, malowanie, układanie....

Bartuś "r" mówił jako 2,5 latek pamietam jak przychodziła moja kolezanka i mowiła "Bartus powiedz traktor" a młody tRRRaktoRRRR

IFWKA, ja tez dzień w dzien z mlodym siedze i klepie, jak napisalam wyzej, oprócz tego bawimy się, wymyslamy rózne inscenizacje (najczesciej młody chce kopiowac to co widział w bajkach- czyli scenki z Reksia, Bolka i Lolka, Stacyjkowa, Psiego Patrolu ), owdszem- oglada bajki ale nie hurtowo i nie na zasadzie idz bo mi sie nie chce bawic, po nocach podłogi myję ale dla młodego zawsze mam czas, a to procentuje- teraz zazyczył sobie żeby mu kupic serię nowych ksiazek o Franklinie bo "sa mu koniecznie potrzebne" a w biblio ich nie ma

Jezu, MARSI tak bardzo mi przykro, dużo siły Wam życze i cąłuski dla Leo.

PSTRYNIU, u nas jest sytuacja taka, że młody mówi np mys zamiast mysz.
sylwietta1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 08:29   #385
fewcia
Zakorzenienie
 
Avatar fewcia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 394
GG do fewcia
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Kuba nie mowi ,,r", wybietam sie z nim tak w ogole do logopedy ale jakos wybrac sie nie moge :-P
Blanka teraz ze skrajności w skrajność Nie ma "tyle", tylko "tyre", nie ma "lalki" tylko "rarki"
fewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 08:31   #386
Ultra81
Rozeznanie
 
Avatar Ultra81
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 733
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Marsi - kciuki za badanie i dużo zdrówka dla Leosia!

Fewciu - co do "r", to Julii teraz wychodzi coś r-podobnego, ale czyste "r" to to na pewno jeszcze nie jest.
Straszne to, co piszesz o tym przedszkolu. Nie dziwię się, że skoro miałaś taką możliwość, to przeniosłaś B.

Moja młoda chodzi do małego wiejskiego przedszkola, ale naprawdę fajnie tam mają. Sporo się dzieje, konkursy, przedstawienia, wyjazdy - widzę, że starają się i to jest dla mnie ważne.
Ultra81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 08:54   #387
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
według OM mam termin na 22 luty, a według usg na 18 luty
ale dziękuję,że pytasz. Jest mi coraz ciężej. Brzuch mnie tak ciśnie na dół. Mam wrażenie,że mała się obniżyła.

dokładnie



Zdrówka!!!!!

I dla wszystkich chrowitków ZDRÓWKA!
Daria tydzień przed feriami była chora. Także nie posyłałam jej w ferie do przedszkola,żeby do końca się wyleczyła. Jeszcze do końca tego tyg ferie i idzie od pon. Już 3 tydzień w domu



Daria też miała taki balon i do tego balony z krainy lodu i tort z Anną i Elsą zachwyt nie z tej ziemi
Też mam wrażenie,że czas umyka gdzieś... Jak pomyślę że już skończyła 4 latka to wierzyć mi się nie chce. Dlatego cieszę się,że znów takiego bobaska będziemy mieli chociaż z drugiej strony przeraża mnie to



Darii też nie było na dniu babci i dziadka bo chora była. A przez miesiąc sie uczyli wierszyków



Szklanko, rodzisz na Goduli teraz?

Ja dziś się dowiedziałam,że w moim szpitalu wprowadzili zakaz odwiedzin z powodu grypy.
Wystraszyłam się czy będzie mógł być mąż przy porodzie,ale na szczęście tak. Ale i tak załamałam się że nie będzie nas mógł odwiedzić.... Teraz większość szpitali to wprowadziła
Silver, no niestety teraz panuje taka epidemia grypy, że nie mają innego wyjścia.
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 09:08   #388
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny a Wasze brzdące wypowiadają "r"? Blanka sie nauczyła niedawno i to takie zabawne
Daria nie mówi "r". I zaczynam się martwić

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ninagg Pokaż wiadomość
Silver, no niestety teraz panuje taka epidemia grypy, że nie mają innego wyjścia.
Wiem
ale uspokoiłam się bo myślałam,że nie będzie możliwy poród rodzinny. Na szczęście będzie mógł być mąż przy porodzie. Nie wyobrażam sobie rodzić sama
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 09:10   #389
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Boze Marysi! Dużo siły

Gojka bo my sie chyba nie zrozumiałyśmy. Panie w starym, państwowym przedszkolu nie robiły z dziecmi NIC! Przed Bożym Narodzeniem nie działo sie nic. A to taka fajna okazja aby dzieciom cos pokazac. Dzieci pojechały na początku grudnia na wycieczkę, to Blanka przez cały dzien nie zrobiła siku! Dlaczego? Bo Panie nie chciały Jej pomoc rozpiąć spodni Po drugie, w przedszkolu pojawiły sie wszy, panie wiedziały ktore dziecko ma i od którego to wyszło. I co? Rozkładały ręce mówiąc, ze musza przyjac to dziecko rano. A ja sie pytam jakim prawem? Wszawica to taka sama choroba jak grypa. Leczy sie ją. A One swoje. Pani dyrektor rozkładała ręce mówiąc ze co Ona ma poradzić? Zero dyplomacji W trakcie roku cieżko jest przenieść dziecko do państwowego przedszkola, wiec zostało nam prywatne. Ilośc zajec w odniesieniu do całego tygodnia wcale nie jest duża. To jest pol godziny dziennie. Czy uwazasz ze to dużo? Ja uważam ze nie. I ja wiem ze nie we wszystkich przedszkolach tak jest, nasze nkestety takie było.

Poświęcam Blance dużo czasu w domu, przez wiadoma sytuacje. Tak aby możliwie najłagodniej przeszła. Kleimy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, bawimy się. Blanka nie jest zaniedbanym dzieckiem.

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Dziewczyny a Wasze brzdące wypowiadają "r"? Blanka sie nauczyła niedawno i to takie zabawne

Wymawia w zaleznosci od slowa
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 09:52   #390
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe 2013, część XXVI.

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Leos spi mam chwilke i emocje opadly wiec napisze. Od kilku dni Leos mial zapuchniete oczka jakos mi sie to nie podobalo. Poczatkowo myslalam ze to moze od plywania bonplywa intensywnie bo woda to jego zywiol. Dostalismy krople zero poprawy. W miedzyczadie byl bilans potem jesczcze raz wizyta dostal klemastyne bo to na pewni alergia ale cos mi nie dawalo spokoju. Zrobilam na wlasna reke krew i mocz i wyszedl dramat. Bialko w moczu bylo 300!!!! Natychmiast szpital obrzeki zaczely sie powiekszac, wodobrzusze, obrzeki konczyn. Moj chlopczyk ma zdiagnozowana nerczyce jest to tkz zespol nerczycowy. W tej chwili lekarze probuja uszczelnic nerki i rozpoczynamy trudna droge. Przed nami przynajmniej miesiac lezenia. Moj bohater jest bardzo dzielny i nawet nie widac ze jest chory a mi serce peka. Dzielnie poddaje sie wszystkim badaniiom, grzecznie wytrzymuje nawet 2,5 godzinne wlewy gdzie nie moze chodzic, nie marudzi nie narzeka. Badzcie z nami myslami i nigdy nie dajcie sie splawic lekarzom na drzewo, jedlinintuicja Wam podpowiada to trzeba jej sluchac. Kciuki potrzebne!!! Jutro wazne badanie a ja umieram ze strachu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki za Leosia Kochani będzie dobrze !
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-16 12:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.