Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 14:56   #361
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Szczepionka na grzybice?

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Hejka. Zalozylam drugi ten sam watek w nadzieji na jakąś odpowiedz.
Mam nawracające sie stany zapalne narządów rodnych. Już 4 raz sie leczę.Lekarz zaproponował mi szczepionkę uodparniającą.Czy stosowałyście ją i wiecie moze w jakiej ona jest mniej wiecej cenie?Chodzi mi o to czy np. nie kosztuje poza tysiac zlotych.
Jest wątek zbiorczy na temat grzybicy!
Prędzej czy później ten wątek pewnie i tak zostanie podczepiony tam.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:06   #362
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Mam nawracające sie stany zapalne narządów rodnych. Już 4 raz sie leczę.Lekarz zaproponował mi szczepionkę uodparniającą.Czy stosowałyście ją i wiecie w jakiej ona jest cenie?
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:55   #363
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: maści przeciwgrzybicze

Cytat:
Napisane przez czerwonazabka Pokaż wiadomość
Hej, byłam dziś u ginekologa i stwierdził u mnie zapalenie pochwy i cewki moczowej. Dostałam receptę na maść Pimafucin. Wiem, że w czasie jej używania nie można współżyć, ale czy jako antybiotyk stosowany zewnętrznie może ona mieć wpływ na skuteczność tabletek? (czy muszę się powstrzymać od współżycia 7 dni od zaprzestania stosowania).
Maść nie ma nic wspólnego z działaniem pigułek anty, więc oto się nie martw Jeżeli lekarz nie przepisał nic dla partnera, to niech sobie chociaż kupi Clotrimazolum /bardzo tanie/ do smarowania, bo co z tego, że Ty się wyleczysz jeśli on jest pewnie nosicielem.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:59   #364
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Szczepionka na grzybice?

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Prędzej czy później ten wątek pewnie i tak zostanie podczepiony tam.
W tej właśnie chwili
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:18   #365
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: maści przeciwgrzybicze

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
Maść nie ma nic wspólnego z działaniem pigułek anty, więc oto się nie martw Jeżeli lekarz nie przepisał nic dla partnera, to niech sobie chociaż kupi Clotrimazolum /bardzo tanie/ do smarowania, bo co z tego, że Ty się wyleczysz jeśli on jest pewnie nosicielem.
A te bakterie czy tam grzyby przechodzą przez lateks?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 20:21   #366
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: maści przeciwgrzybicze

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
A te bakterie czy tam grzyby przechodzą przez lateks?
nie wiem czy przez lateks, raczej nie, skoro gumki stosuje się żeby zapobiegać chorobom wenerycznym, ale pewnie mogą się przenosić przez dotyk (np. pieszczoty miejsc intymnych), no chyba, że ktoś w ogóle nie praktykuje gry wstępnej przed stosunkiem
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 15:44   #367
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: maści przeciwgrzybicze

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Mam nawracające sie stany zapalne narządów rodnych. Już 4 raz sie leczę.Lekarz zaproponował mi szczepionkę uodparniającą.Czy stosowałyście ją i wiecie w jakiej ona jest cenie?
hej, tutaj ktoś pisał, że stosuje i że działa. ja osobiście nie stosowałam - u mnie lepiej działa, jak łykam probiotyk regularnie niż raz na jakiś czas w większych rzutach (bo szczepionka to w sumie takie rzuty mam wrażenie, też z lactobacillusami).

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
A te bakterie czy tam grzyby przechodzą przez lateks?
nie, niemniej i tak lepiej w czasie infekcji nie współżyć
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 21:00   #368
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: maści przeciwgrzybicze

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość

nie, niemniej i tak lepiej w czasie infekcji nie współżyć
Wiem, wiem, ale chodzi o to, że zawsze piszecie, że partner też powinien się leczyć. Ale nie rozumiem po co, skoro jak wspolzyje sie z gumką to nie ma mozliwosci zarażenia go. Po co ma sie leczyć skoro nie jest chory?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 20:56   #369
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

no ja jestem po kuracji 10-dniowej Nystatyna,bralam tez LF ,teraz biore Iladian(doustnie) i mam pytanie:mam brac to caly czas czy przez te 20 dni?...bo ja na wszelki wypadek bym lykala caly czas...poswiece sie
A Kupilam Iladian bo byl tanszy o 10zl od LF...boze jak te leki drozeja,jeszcze zeby to starczylo na miesiac a tam tylko 10 kapsulek...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 14:09   #370
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

sardynka wiem ze LF jest dobra,nawet bardzo dobra ale w tym momencie wybralam Iladian bo narazie krucho z kasa mam wiec dobre i to...U mnie LF jest prawie 30zl,a Iladian 18zl..wiec roznica jest....Jak jest LF w promocji czyli po jakies 24-24zl (zadna mi promocja no ale pare groszy taniej) to kupuje 2 opakowania...
Kiedys bralam Iladian ale nieregularnie i chyba dobrze nie dzialal wiec sie na nim zawiodlam.Kupilam teraz bo jest najtanszy a dopochwowe tez sa drogie,wiec ani tak ani siak..ale kazda wybiera to co dla niej dobre...
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 16:20   #371
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
sardynka wiem ze LF jest dobra,nawet bardzo dobra ale w tym momencie wybralam Iladian bo narazie krucho z kasa mam wiec dobre i to...U mnie LF jest prawie 30zl,a Iladian 18zl..wiec roznica jest....Jak jest LF w promocji czyli po jakies 24-24zl (zadna mi promocja no ale pare groszy taniej) to kupuje 2 opakowania...
Kiedys bralam Iladian ale nieregularnie i chyba dobrze nie dzialal wiec sie na nim zawiodlam.Kupilam teraz bo jest najtanszy a dopochwowe tez sa drogie,wiec ani tak ani siak..ale kazda wybiera to co dla niej dobre...
Ja też ostatnio kupowałam i to jest jakaś kpina, żeby 10 kapsułek kosztowało 30 zł :/ sprawdzałam na allegro i następnym razem tu zamówię, bo za opakowanie razem z przesyłką wychodzi 20 zł...
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 17:34   #372
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

U mnie LF w aptece kosztuje 17zł
w Dozie chyba troche drożej bo 24zl.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:18   #373
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, ale chodzi o to, że zawsze piszecie, że partner też powinien się leczyć. Ale nie rozumiem po co, skoro jak wspolzyje sie z gumką to nie ma mozliwosci zarażenia go. Po co ma sie leczyć skoro nie jest chory?
ja jestem za leczeniem w ogóle partnera dopiero w przypadkach nawracających grzybic - no i wtedy mimo gumki na wszelki wypadek lepiej przeleczyć. przy pierwszym, jednorazowym przypadku infekcji a jeszcze jak współzyjecie zawsze z gumkę, to nie jestem za choć oczywiście zaszkodzić by mu nie zaszkodziło, ale nie ma takiej konieczności

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
sardynka wiem ze LF jest dobra,nawet bardzo dobra ale w tym momencie wybralam Iladian bo narazie krucho z kasa mam wiec dobre i to...U mnie LF jest prawie 30zl,a Iladian 18zl..wiec roznica jest....Jak jest LF w promocji czyli po jakies 24-24zl (zadna mi promocja no ale pare groszy taniej) to kupuje 2 opakowania...
Kiedys bralam Iladian ale nieregularnie i chyba dobrze nie dzialal wiec sie na nim zawiodlam.Kupilam teraz bo jest najtanszy a dopochwowe tez sa drogie,wiec ani tak ani siak..ale kazda wybiera to co dla niej dobre...
a lacibios co drugi dzień łykać - próbowałaś? ale rzeczywiście bardzo drogi u Ciebie, ja kupuję max za 20zł a zazwyczaj jest promocja i taniej kupuję...

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio kupowałam i to jest jakaś kpina, żeby 10 kapsułek kosztowało 30 zł :/ sprawdzałam na allegro i następnym razem tu zamówię, bo za opakowanie razem z przesyłką wychodzi 20 zł...
tylko trzeba uważać na to, jak było przychowywane

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
U mnie LF w aptece kosztuje 17zł
w Dozie chyba troche drożej bo 24zl.
co apteka to apteka widzę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 20:33   #374
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
U mnie LF w aptece kosztuje 17zł
w Dozie chyba troche drożej bo 24zl.
lo matko..ale tanio..tez bym tak chciala...
Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio kupowałam i to jest jakaś kpina, żeby 10 kapsułek kosztowało 30 zł :/ sprawdzałam na allegro i następnym razem tu zamówię, bo za opakowanie razem z przesyłką wychodzi 20 zł...
a nie boisz sie zamawiac leku przez neta? tez bym chciala sie skusic bo cena dobra a sie boje
Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
j
a lacibios co drugi dzień łykać - próbowałaś? ale rzeczywiście bardzo drogi u Ciebie, ja kupuję max za 20zł a zazwyczaj jest promocja i taniej kupuję...
nie probowalam...ale to cos da?...wole brac codziennie wtedy nie zapomne ..przyznam ze mam czeste nawroty i nie mam ochoty isc do tutejszych ginekologow i odkladam to i ratuje sie tym czym sie da
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 11:03   #375
insane_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 238
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ginekolog przepisał mi dziś Pimafucin i Gynoflor, ale nie dopytałam, które mam zacząć brać najpierw, jak myślicie, jak będzie najlepiej?
__________________
...Jedni wołają ją szczęście...niepojęte...i nni Pani na K...
insane_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 12:44   #376
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez insane_girl Pokaż wiadomość
Ginekolog przepisał mi dziś Pimafucin i Gynoflor, ale nie dopytałam, które mam zacząć brać najpierw, jak myślicie, jak będzie najlepiej?
pimafucin to antybiotyk a gynoflor probiotyk wiec najpierw pimafucin..a potem gynoflor...
Kiedys to bralam wiec mam nadzieje ze dobrze ci doradzilam
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 13:43   #377
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
lo matko..ale tanio..tez bym tak chciala...

a nie boisz sie zamawiac leku przez neta? tez bym chciala sie skusic bo cena dobra a sie boje

nie probowalam...ale to cos da?...wole brac codziennie wtedy nie zapomne ..przyznam ze mam czeste nawroty i nie mam ochoty isc do tutejszych ginekologow i odkladam to i ratuje sie tym czym sie da
Nie ma co się bać zamawiać tego przez internet wystarczy znaleźć dobrego sprzedawcę - takiego, który leki będzie sprzedawał prosto z apteki, będzie miał NIP/REGON, będzie wystawiał fakturę/paragon. No i dobre opinie kupujących też się liczą.
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 14:43   #378
insane_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 238
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
pimafucin to antybiotyk a gynoflor probiotyk wiec najpierw pimafucin..a potem gynoflor...
Kiedys to bralam wiec mam nadzieje ze dobrze ci doradzilam
Dziękuję!! tak też myśłałam opierając się na informacjach z ulotki, ale wolałam dopytać
__________________
...Jedni wołają ją szczęście...niepojęte...i nni Pani na K...
insane_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 16:11   #379
bulineek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 157
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

U mnie teraz w aptece LF jest za 18zł(jakieś promocyjne opakowania), w środku dwie próbki żeli do higieny intymnej i jakiś żel łagodzący z pałeczkami kwasu mlekowego, podobno wprowadzają nowe produkty
__________________



bulineek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 20:14   #380
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

wow ale tanie macie LF..a w necie to rzeczywiscie tanie sa..nawet z przesylka
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 21:57   #381
insane_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 238
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

jeszcze mam jedno pytanie: ginekolog nie przepisał mi nic doustnego, czy warto na własną rękę kupić jakis provag, czy coś?? co polecacie??
__________________
...Jedni wołają ją szczęście...niepojęte...i nni Pani na K...
insane_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 22:59   #382
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
nie probowalam...ale to cos da?...wole brac codziennie wtedy nie zapomne ..przyznam ze mam czeste nawroty i nie mam ochoty isc do tutejszych ginekologow i odkladam to i ratuje sie tym czym sie da
lepiej lacibios co drugi dzień niż jakiś środek który np. ma nieskuteczne na te sprawy bakterie niemniej spróbuj - może akurat dla Ciebie będzie ok

Cytat:
Napisane przez insane_girl Pokaż wiadomość
Dziękuję!! tak też myśłałam opierając się na informacjach z ulotki, ale wolałam dopytać
potwierdzam!

Cytat:
Napisane przez bulineek91 Pokaż wiadomość
U mnie teraz w aptece LF jest za 18zł(jakieś promocyjne opakowania), w środku dwie próbki żeli do higieny intymnej i jakiś żel łagodzący z pałeczkami kwasu mlekowego, podobno wprowadzają nowe produkty
ten żel to ja mam teraz, bardzo fajny ale on nie ma w składzie bakterii, ma kwas mlekowy, panthenol, glicerynę - łagodzi podrażnienia wszelakie

Cytat:
Napisane przez insane_girl Pokaż wiadomość
jeszcze mam jedno pytanie: ginekolog nie przepisał mi nic doustnego, czy warto na własną rękę kupić jakis provag, czy coś?? co polecacie??
nie wiem, czy jest sens, skoro masz stosować już gynoflor
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 19:03   #383
Patriszja13
Przyczajenie
 
Avatar Patriszja13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ja od sierpnia mam grzybka i nie mogę się z niego wyleczyć. Wywaliłam kupę kasy na lekarstwa itd jak i ginekologa ;/ już sama nie wiem co mam robić nic mi nie pomaga prócz clotrimazolum. Postanowiłam zmienić lekarza, może on zaproponuje lepszy niż do tej pory sposób leczenia. Ehhh już mam dosyć tego syfa i uporczywego męczenia się z tym...
Patriszja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 19:06   #384
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Witam
Msc temu byłam u gina,zapisała mi pewną maść z antybiotykiem,nie pamiętam nazwy,miałam brać ją przez 7 dni brałam na wszelki 27 ,oprócz tego dostałam flumycon,ale zauważyłam że dalej mam białe upławy co to może znaczyć ?
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 23:25   #385
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Patriszja13 Pokaż wiadomość
Ja od sierpnia mam grzybka i nie mogę się z niego wyleczyć. Wywaliłam kupę kasy na lekarstwa itd jak i ginekologa ;/ już sama nie wiem co mam robić nic mi nie pomaga prócz clotrimazolum. Postanowiłam zmienić lekarza, może on zaproponuje lepszy niż do tej pory sposób leczenia. Ehhh już mam dosyć tego syfa i uporczywego męczenia się z tym...
a posiew miałas robiony kiedyś?

Cytat:
Napisane przez Xx Purple cocaine xX Pokaż wiadomość
Witam
Msc temu byłam u gina,zapisała mi pewną maść z antybiotykiem,nie pamiętam nazwy,miałam brać ją przez 7 dni brałam na wszelki 27 ,oprócz tego dostałam flumycon,ale zauważyłam że dalej mam białe upławy co to może znaczyć ?
trudno wyczuć. białe upławy wcale nie muszą oznaczac stanu zapalnego. masz nadal objawy infekcji? jakieś swędzenie, pieczenie? napisz czy teraz coś stosujesz, czy odbudowywałaś florę po /w trakcie leczenia? bo ja jestem zdania że pełna kuracja to globulki (lub/i) tabletki doustne, maść + probiotyk (lacibios w trakcie leczenia i po, inne po).
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 08:25   #386
dona_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 61
Infekcja/grzybica a wczesna ciąża, proszę o pomoc

Witam. Mam taki problem ponieważ jakoś w środku cyklu przypałętała mi się jakaś infekcja ( odczuwałam świąd zewnętrznych narządów płciowych) więc kilka dni smarowałam klotrymazolem i przeszło ale jakieś 3-4 dni temu znów zaczęło swędzieć więc kupiłam sobie vagical (a dla męża maść klotrymazol), vagikal stosuję już drugi dzień. Od pół roku staramy się o dziecko, @ powinnam mieć wczoraj więc zrobiłam test a tu dwie kreski , ale trochę się przeraziłam przez to że wcześniej stosowałam tą maść a teraz te globulki, wizytę u ginekolog mam dokładnie za tydzień, dlatego proszę was o pomoc w tej sprawie bo dręczy mnie myśl czy to może zaszkodzić mojej fasolce ( licząc od owulacji powinien być to teraz 2 tydzień, licząc od początku cyklu 4 tydz), może któraś z was brała w ciąży te leki i potrafi mi pomóc
dona_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 11:26   #387
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Infekcja/grzybica a wczesna ciąża, proszę o pomoc

ja bym zadzwonila do gina i sie zapytala.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 11:34   #388
dona_1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 61
Dot.: Infekcja/grzybica a wczesna ciąża, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ja bym zadzwonila do gina i sie zapytala.


zadzwoniłam rano do poradni k do której chodzę z zapytaniem i pani położna w rejestracji kazała mi przyjechać do lekarza, pani ginekolog przepisała mi pimafucin (natamycyne) i powiedziała że jest to jedyny bezpieczny lek który można brać w ciąży, powiedziałam, że wzięłam już 3 globulki vagicalu ale powiedziała, że to nic ważne, żeby go już nie brać, a za tydzień na usg, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo trochę się tym wszystkim przejęłam, muszę szybko o tym zapomnieć, żeby móc bez stresu cieszyć się dwoma kreseczkami [COLOR="Silver"]

Edytowane przez dona_1990
Czas edycji: 2012-12-12 o 12:17
dona_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:33   #389
Patriszja13
Przyczajenie
 
Avatar Patriszja13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Nie miałam. Dzisiaj mi ginekolog przepisał Nystatyne dopochwową i Flukonazol Activis. Mam nadzięję, że pomogą, bo tego jeszcze nie brałam :| A Wy co uważacie na temat tych leków ???
Patriszja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 18:35   #390
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja/grzybica a wczesna ciąża, proszę o pomoc

po pierwsze: wielkie gratulacje!

po drugie: pani miała rację, w pierwszym trymestrze tylko pimafucin z przeciwgrzybicznych środków jest całkiem bezpieczny jednak nie wydaje mi się, żeby delikatny bądź co bądź ziołowy vagical mógł coś złego spowodować - ja bym się nie martwiła. maść zewnętrznie też raczej nie, globulki można stosować dopiero w drugim trymestrze ale krem myślę, że nie wyrządził nic złego.

po trzecie: w ciąży jeszcze łatwiej o infekcję, wiec przelecz się natamycyną porządnie, dbaj o okolice intymne, możesz też spokojnie łykać probiotyki dla kobiet (zapytaj się swojego lekarza jeszcze ale warto je brać zapobiegawczo, aby nic się nie przypałętało). jeśli nie używasz płynu do higieny intymnej to też dobrze się zaopatrzyć np. teraz jest specjalny lacibios femina pregna dla kobiet w ciąży - warto wypróbować

po czwarte: jeśli jeszcze nie łykasz kw. foliowego, to powinnaś zacząć
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.