Majówki 2016 - część szósta - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-15, 13:11   #361
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Kocie jakie mleko podajesz Wojtusiowi?
Ja szukam jakiegoś HA. na próbę masz może jakieś strony linki lub sama wiesz jakiego składu unikać. Wiem, że temat kiedyś był ale nawet nie wiem w której części musiałabym szukać... 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez jak anulus kojarze ze Kot mowila ze kupuja hipp. I ze pod wzgl skladu jest ok bebilon pronutra albo profutura czy jakos tak.
No ale niech nas Kot poprawia.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 14:00   #362
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mamy biała kropkę przy 4 jakby już trochę przebity ząb i wrócił apetyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 14:19   #363
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mamy biała kropkę przy 4 jakby już trochę przebity ząb i wrócił apetyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
9ty?
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 14:50   #364
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

mia , ja daję hipp bio combiotik. Jeszcze jak będę siedzieć przy komputerze to wyszukam dokładnie, ale dobrze jest jeśli w mm nie ma zapychaczy w stylu tauryny (mam nadzieję, że nie pokręciłam), syropu glukozowo - fruktozowego i chyba jeszcze coś było. Z tego co spojrzałam na szybko to chyba z mm typu HA przyzwoity skład ma hipp ha combiotik, ale spojrzę jeszcze.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 15:03   #365
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny podróżniczki mam pytanko.Jedziemy na tydzień do Czech za parę dni na narty. Jazda 6.5g. Jak Wy sobie zawsze ogarniacie podróż z maluchami? My nie pokonywalismy takich tras od września.Glownie chodzi mi o posiłki w czasie podróży i pobytu np. W hotelu. Oraz co z aktywnością dziecka w samochodzie? No bo jednak przerwy w takiej trasie są potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 15:35   #366
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
9ty?
Tak 9, ale myślę że trochę zejdzie zanim wyjdą. Slini sie i pcha tam wszystko w to miejsce także myślę że to kawałek zęba się przebił. Widać to przy zabawie jak jest jasno w dzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Ula ja właśnie boję się wyjazdu bo u nas jest masakra w samochodzie. Mam nadzieję że następny fotelik trochę pomoże bo może jest jej niewygodnie. Jednak kruszynka to nie jest chociaż głowa nie wychodzi jescze ale następny też będzie tyłem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 16:47   #367
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

mia, pobuszowałam więcej i potwierdzam - hipp ha combiotik ma najlepszy skład.
Ogólnie dobrze, żeby w składzie nie było:
1. syrop kukurydziany, maltodekstryna - powinna być tylko laktoza.
2. sztuczne (tuczące dzieci) składniki odżywcze - nukleotydy, tauryna, l-karnityna, l-metionina
3. konserwanty - palmitynian askorbylu, beta karoten.
Te warunki spełnia właśnie ten hipp.
Drugie miejsce dałabym Nan Ha Optipro czy jakoś tak - z wyżej wymienionych "bubli" ma maltodekstrynę, ale nie ma tych sztucznych składników tuczących i konserwantów.
Z mm typu HA znalazłam też Bebiko i Bebilon, ale w obydwu jest tauryna i l-kartynina.
Tylko jeden psikus - coś mi mignęło, że Hipp HA Combiotik 2 jest dostępny tylko na dodomku.pl, stacjonarnie chyba nie da się dostać a przynajmniej np w rossmannie nie widzę. Ale z tego sklepu już zamawiałam i go polecam, więc bez obaw
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 17:33   #368
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Kaylla, ja też z doświadczenia znajomych obserwuję że dziaciaczki na mm, zwlaszcza już w tym "wieku" śpią dużo lepiej niż te kp, budzą się rzadziej lub wcale. Myślę że te przylepy kp często gęsto budzą się bardziej na tulinki niż jedzenie. Nina sama nierzadko się wybudza, i albo złapie pierś i od razu odlatuje bez ani jednego ciumknięcia albo zasypia jak tylko się wtuli czy zostanie pogłaskana
U naszych dochodzi jeszcze kwestia braku smoczka. Jak dla mnie pobudki nad ranem są tylko po to, żeby possac, a nie z głodu...
Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mamy biała kropkę przy 4 jakby już trochę przebity ząb i wrócił apetyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo! Góra czy dół?
Ja wczoraj tylko górę dojrzałam, ale zębali nie ma, nie wiem, jak dół, trudno tak głęboko do paszczy zajrzeć, musi się śmiać na całego, żeby zerknac 😉
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 18:14   #369
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
mia, pobuszowałam więcej i potwierdzam - hipp ha combiotik ma najlepszy skład.
Ogólnie dobrze, żeby w składzie nie było:
1. syrop kukurydziany, maltodekstryna - powinna być tylko laktoza.
2. sztuczne (tuczące dzieci) składniki odżywcze - nukleotydy, tauryna, l-karnityna, l-metionina
3. konserwanty - palmitynian askorbylu, beta karoten.
Te warunki spełnia właśnie ten hipp.
Drugie miejsce dałabym Nan Ha Optipro czy jakoś tak - z wyżej wymienionych "bubli" ma maltodekstrynę, ale nie ma tych sztucznych składników tuczących i konserwantów.
Z mm typu HA znalazłam też Bebiko i Bebilon, ale w obydwu jest tauryna i l-kartynina.
Tylko jeden psikus - coś mi mignęło, że Hipp HA Combiotik 2 jest dostępny tylko na dodomku.pl, stacjonarnie chyba nie da się dostać a przynajmniej np w rossmannie nie widzę. Ale z tego sklepu już zamawiałam i go polecam, więc bez obaw

Kurde musze poszukac co to ta maltodekstryna bo o ile bobovita waniliowa ma czysty sklad to w jablkowej juz to cos jest a kupilam jak nie bylo waniliowej. Mam nadzieje ze to nic czego Jogurtasowi nie wolno na diecie.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
mia, pobuszowałam więcej i potwierdzam - hipp ha combiotik ma najlepszy skład.
Ogólnie dobrze, żeby w składzie nie było:
1. syrop kukurydziany, maltodekstryna - powinna być tylko laktoza.
2. sztuczne (tuczące dzieci) składniki odżywcze - nukleotydy, tauryna, l-karnityna, l-metionina
3. konserwanty - palmitynian askorbylu, beta karoten.
Te warunki spełnia właśnie ten hipp.
Drugie miejsce dałabym Nan Ha Optipro czy jakoś tak - z wyżej wymienionych "bubli" ma maltodekstrynę, ale nie ma tych sztucznych składników tuczących i konserwantów.
Z mm typu HA znalazłam też Bebiko i Bebilon, ale w obydwu jest tauryna i l-kartynina.
Tylko jeden psikus - coś mi mignęło, że Hipp HA Combiotik 2 jest dostępny tylko na dodomku.pl, stacjonarnie chyba nie da się dostać a przynajmniej np w rossmannie nie widzę. Ale z tego sklepu już zamawiałam i go polecam, więc bez obaw

Kurde musze poszukac co to ta maltodekstryna bo o ile bobovita waniliowa ma czysty sklad to w jablkowej juz to cos jest a kupilam jak nie bylo waniliowej. Mam nadzieje ze to nic czego Jogurtasowi nie wolno na diecie.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Jakby raz nie wystarczylo...
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 18:54   #370
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Kurde musze poszukac co to ta maltodekstryna bo o ile bobovita waniliowa ma czysty sklad to w jablkowej juz to cos jest a kupilam jak nie bylo waniliowej. Mam nadzieje ze to nic czego Jogurtasowi nie wolno na diecie.
Tak generalnie to jest zagęstnik
Ogólnie nie jest wymieniany jako trujący/niebezpieczny, niemniej ma wysoki indeks glikemiczny - osoby z cukrzycą i skłonnością do tycia powinny jej unikać. Poza tym jest to jednak substancja bardzo wysoko przetworzona, w mleku modyfikowanym jest zwyczajnie zbędna i chociaż to bardzo popularny składnik żywności dla dzieci i niemowląt - ja unikam.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 19:21   #371
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
mia, pobuszowałam więcej i potwierdzam - hipp ha combiotik ma najlepszy skład.
Ogólnie dobrze, żeby w składzie nie było:
1. syrop kukurydziany, maltodekstryna - powinna być tylko laktoza.
2. sztuczne (tuczące dzieci) składniki odżywcze - nukleotydy, tauryna, l-karnityna, l-metionina
3. konserwanty - palmitynian askorbylu, beta karoten.
Te warunki spełnia właśnie ten hipp.
Drugie miejsce dałabym Nan Ha Optipro czy jakoś tak - z wyżej wymienionych "bubli" ma maltodekstrynę, ale nie ma tych sztucznych składników tuczących i konserwantów.
Z mm typu HA znalazłam też Bebiko i Bebilon, ale w obydwu jest tauryna i l-kartynina.
Tylko jeden psikus - coś mi mignęło, że Hipp HA Combiotik 2 jest dostępny tylko na dodomku.pl, stacjonarnie chyba nie da się dostać a przynajmniej np w rossmannie nie widzę. Ale z tego sklepu już zamawiałam i go polecam, więc bez obaw
Dziękuję bardzo 😘😘😘


Nasza skóra dziś znow okropna pierwszy raz Iga zaczęła sie drapać i widać, że ja to swędzi 😔

Przestaje wierzyć, że to antybiotyk. Najdziwniejsze, że nic takiego przez ostatnie trzy dni nie jadłam. W sobotę za to zgrzeszylam możliwe by było że dopiero dziś wyszło na skórze???
Czytałam też o alergii krzyżowej i gdyby Iga miała uczulenie na pyłki to teraz mogloby zaszkodzić jabłko bo pyli brzoza 😱
Wiecie do jakiego doszłam wniosku że bycie alergikiem to beznadziejna sprawa, tak naprawdę nawet lekarz niewiele może, bo to sa tygodnie a czasem lata obserwacji 😞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 19:28   #372
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Tak generalnie to jest zagęstnik
Ogólnie nie jest wymieniany jako trujący/niebezpieczny, niemniej ma wysoki indeks glikemiczny - osoby z cukrzycą i skłonnością do tycia powinny jej unikać. Poza tym jest to jednak substancja bardzo wysoko przetworzona, w mleku modyfikowanym jest zwyczajnie zbędna i chociaż to bardzo popularny składnik żywności dla dzieci i niemowląt - ja unikam.

Aha dziekuje za wyjasnienie.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Mia i Jogurtal ma dzis spora wysypke na brzuchu z nowosci jedlismy kiwi i łososia.
O krzyzowych alergiach az sie boje dociekac.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 19:29   #373
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mamy biała kropkę przy 4 jakby już trochę przebity ząb i wrócił apetyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za kolejnego zębalka!
To już prawie komplet 🙂

Trójki też już wyszły?
Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo 😘😘😘


Nasza skóra dziś znow okropna pierwszy raz Iga zaczęła sie drapać i widać, że ja to swędzi 😔

Przestaje wierzyć, że to antybiotyk. Najdziwniejsze, że nic takiego przez ostatnie trzy dni nie jadłam. W sobotę za to zgrzeszylam możliwe by było że dopiero dziś wyszło na skórze???
Czytałam też o alergii krzyżowej i gdyby Iga miała uczulenie na pyłki to teraz mogloby zaszkodzić jabłko bo pyli brzoza 😱
Wiecie do jakiego doszłam wniosku że bycie alergikiem to beznadziejna sprawa, tak naprawdę nawet lekarz niewiele może, bo to sa tygodnie a czasem lata obserwacji 😞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A już zapowiadalo się że będzie lepiej
Dorosłego szlag trafia jak plecy swędzą i nie ma jak się podrapać a co dopiero taki maluszek.

Alergia to ustrojstwo jakich mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 19:30   #374
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo 😘😘😘


Nasza skóra dziś znow okropna pierwszy raz Iga zaczęła sie drapać i widać, że ja to swędzi 😔

Przestaje wierzyć, że to antybiotyk. Najdziwniejsze, że nic takiego przez ostatnie trzy dni nie jadłam. W sobotę za to zgrzeszylam możliwe by było że dopiero dziś wyszło na skórze???
Czytałam też o alergii krzyżowej i gdyby Iga miała uczulenie na pyłki to teraz mogloby zaszkodzić jabłko bo pyli brzoza 😱
Wiecie do jakiego doszłam wniosku że bycie alergikiem to beznadziejna sprawa, tak naprawdę nawet lekarz niewiele może, bo to sa tygodnie a czasem lata obserwacji 😞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety ale mogło wyjść dopiero dzisiaj.
Moja Zuzia właśnie już ma katar i kaszel i tak pomyślałam czy aby przypadkiem brzoza już nie zaczęła bo ona na brzozę uczulona ;(

Dziewczyny które mają chłopców, czy Wy coś robicie przy siusiaku? Ja jestem totalnie zielona w temacie i w związku z tym nic nie robię, nie obciagam (chociaż nawet nie wiem co się obciaga) czuję się jak dziecko we mgle. Pediatra nic nie mówiła żeby coś tam robić ale może wyszła z założenia że wszystko wiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:05   #375
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Niestety ale mogło wyjść dopiero dzisiaj.
Moja Zuzia właśnie już ma katar i kaszel i tak pomyślałam czy aby przypadkiem brzoza już nie zaczęła bo ona na brzozę uczulona ;(

Dziewczyny które mają chłopców, czy Wy coś robicie przy siusiaku? Ja jestem totalnie zielona w temacie i w związku z tym nic nie robię, nie obciagam (chociaż nawet nie wiem co się obciaga) czuję się jak dziecko we mgle. Pediatra nic nie mówiła żeby coś tam robić ale może wyszła z założenia że wszystko wiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My niestety robimy - nastraszył nas neonatolog, że ma stulejkę i takie coś może skończyć się operacją rozcinania, bo będzie miał zrośnięte. Oczywiście przy okazji przepisał nam steryd, który służy także do zakrapiania oczu, aby ułatwić odchodzenie. Mąż się przestraszył i dzielnie podjął zadania, mimo temu, ze byłam przeciwna. Międzyczasie wyszukałam, że odciąganie napletka to stara, nieaktualna szkoła. Dodatkowo gość podpadł mi tym, że kazał nam steryd stosować miesiąc co było głupotą i tutaj chociaż tyle, że przestaliśmy stosować zaraz jak zaczęło schodzić, czyli gdzieś po tygodniu.

Najogólniej to jest tak, że jeśli dziecko nie ma problemu z sikaniem i nie wdaje mu się tam żadne infekcje, to nie powinno się nic robić, bo fizjologicznie chłopcom do ok. 3 roku życia napletek odkleja się sam. Jeśli do tego czasu się to nie stanie, to oczywiście nie oznacza od razu też operacji rozcinania. Najczęściej kończy się wizytą u urologa, który przepisuje wpierw odpowiednią maść, która wpływa na oddzielenie.
A piszę, że u nas "niestety" to robimy, bo gdy się zacznie dziecku odciągać, to aby nie zrastało się ponownie i nie doprowadzić do zabliźnień, które są jeszcze gorsze, trzeba to kontynuować.

Tak więc reasumując - jeśli nic nie robisz i Tymek nie ma problemów z sikaniem ani jakimiś infekcjami, to na razie nie rób nic.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:22   #376
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część szósta

Martunia, nie nic nie majstruje przy Igorowym siusiaku.
Czasem tylko mysle czy zapinajac pampera powinnam go podnosic czy niech sie sam uklada. Wydaje mi sie ze jest scisniety w dole gdy odpinam pampera. Ale nic nie robie bo mysle ze i tak sam sie uklada po swojemu podczas gdy Malutek sie porusza.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
My niestety robimy - nastraszył nas neonatolog, że ma stulejkę i takie coś może skończyć się operacją rozcinania, bo będzie miał zrośnięte. Oczywiście przy okazji przepisał nam steryd, który służy także do zakrapiania oczu, aby ułatwić odchodzenie. Mąż się przestraszył i dzielnie podjął zadania, mimo temu, ze byłam przeciwna. Międzyczasie wyszukałam, że odciąganie napletka to stara, nieaktualna szkoła. Dodatkowo gość podpadł mi tym, że kazał nam steryd stosować miesiąc co było głupotą i tutaj chociaż tyle, że przestaliśmy stosować zaraz jak zaczęło schodzić, czyli gdzieś po tygodniu.



Najogólniej to jest tak, że jeśli dziecko nie ma problemu z sikaniem i nie wdaje mu się tam żadne infekcje, to nie powinno się nic robić, bo fizjologicznie chłopcom do ok. 3 roku życia napletek odkleja się sam. Jeśli do tego czasu się to nie stanie, to oczywiście nie oznacza od razu też operacji rozcinania. Najczęściej kończy się wizytą u urologa, który przepisuje wpierw odpowiednią maść, która wpływa na oddzielenie.

A piszę, że u nas "niestety" to robimy, bo gdy się zacznie dziecku odciągać, to aby nie zrastało się ponownie i nie doprowadzić do zabliźnień, które są jeszcze gorsze, trzeba to kontynuować.



Tak więc reasumując - jeśli nic nie robisz i Tymek nie ma problemów z sikaniem ani jakimiś infekcjami, to na razie nie rób nic.

Kurcze nastraszyl Was czyli tak naprawde to nie ma stulejki i niepotrzebnie zaczeliscie tam cos robic.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:22   #377
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Niestety ale mogło wyjść dopiero dzisiaj.
Moja Zuzia właśnie już ma katar i kaszel i tak pomyślałam czy aby przypadkiem brzoza już nie zaczęła bo ona na brzozę uczulona ;(

Dziewczyny które mają chłopców, czy Wy coś robicie przy siusiaku? Ja jestem totalnie zielona w temacie i w związku z tym nic nie robię, nie obciagam (chociaż nawet nie wiem co się obciaga) czuję się jak dziecko we mgle. Pediatra nic nie mówiła żeby coś tam robić ale może wyszła z założenia że wszystko wiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba już zaczęła, bo ja dziś z młodym wyszłam i od razu katar plus szczypanie oczu, po przeciwalergicznym przeszło. A nie wiem czy i Wojtul nie będzie alergikiem, bo po spacerze znowu mu się woda lała z nosa ale nie kichał

Co do siusiaka nie pomogę - mąż kąpie, bo się zna
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:24   #378
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
My niestety robimy - nastraszył nas neonatolog, że ma stulejkę i takie coś może skończyć się operacją rozcinania, bo będzie miał zrośnięte. Oczywiście przy okazji przepisał nam steryd, który służy także do zakrapiania oczu, aby ułatwić odchodzenie. Mąż się przestraszył i dzielnie podjął zadania, mimo temu, ze byłam przeciwna. Międzyczasie wyszukałam, że odciąganie napletka to stara, nieaktualna szkoła. Dodatkowo gość podpadł mi tym, że kazał nam steryd stosować miesiąc co było głupotą i tutaj chociaż tyle, że przestaliśmy stosować zaraz jak zaczęło schodzić, czyli gdzieś po tygodniu.

Najogólniej to jest tak, że jeśli dziecko nie ma problemu z sikaniem i nie wdaje mu się tam żadne infekcje, to nie powinno się nic robić, bo fizjologicznie chłopcom do ok. 3 roku życia napletek odkleja się sam. Jeśli do tego czasu się to nie stanie, to oczywiście nie oznacza od razu też operacji rozcinania. Najczęściej kończy się wizytą u urologa, który przepisuje wpierw odpowiednią maść, która wpływa na oddzielenie.
A piszę, że u nas "niestety" to robimy, bo gdy się zacznie dziecku odciągać, to aby nie zrastało się ponownie i nie doprowadzić do zabliźnień, które są jeszcze gorsze, trzeba to kontynuować.

Tak więc reasumując - jeśli nic nie robisz i Tymek nie ma problemów z sikaniem ani jakimiś infekcjami, to na razie nie rób nic.
No właśnie nie zauważyłam żadnych problemów. Ale kuzynka też mówiła że ona coś tam robiła. Będę u pediatry to muszę zapytać.
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Martunia, nie nic nie majstruje przy Igorowym siusiaku.
Czasem tylko mysle czy zapinajac pampera powinnam go podnosic czy niech sie sam uklada. Wydaje mi sie ze jest scisniety w dole gdy odpinam pampera. Ale nic nie robie bo mysle ze i tak sam sie uklada po swojemu podczas gdy Malutek sie porusza.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------




Kurcze nastraszyl Was czyli tak naprawde to nie ma stulejki i niepotrzebnie zaczeliscie tam cos robic.
Dzięki za odp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:27   #379
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas znów gorączka 39 😧
I z nosa ciągle leci

Ja się zastrzele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 20:30   #380
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia, biedna Iga. Niektórzy alergicy twierdzą, że świąd jest najgorszym co ich w życiu spotkało

Co do siusiaka to pediatra kazała nic nie robić. Ja jedynie jak widzę jakieś zaczerwienienie to przemywam rivanolem na wszelki wypadek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
U nas znów gorączka 39 😧
I z nosa ciągle leci

Ja się zastrzele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie ten antybiotyk osłabił odporność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:32   #381
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
U nas znów gorączka 39
I z nosa ciągle leci

Ja się zastrzele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojeju biedula... Zdrowka!
Spokojnej nocy.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:36   #382
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ma te 39,2 ale śpi spokojnie
Wybudzac i robić okłady czy dać spać? Lek dostała pół godziny temu ale temperatura nie spada...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:47   #383
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ma te 39,2 ale śpi spokojnie
Wybudzac i robić okłady czy dać spać? Lek dostała pół godziny temu ale temperatura nie spada...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrówka!!! Ja bym jeszcze poczekala bo lek szybko nie obniży wysokiej temp

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

My przy siusiaku tez nic nie robimy, przy okazji muszę zapytac się lekarza
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 20:50   #384
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
U nas znów gorączka 39
I z nosa ciągle leci

Ja się zastrzele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

zdrówka dla Alusi oby szybko przeszło i nic poważnego się nie rozwinęło!
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 21:39   #385
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Dziewczyny podróżniczki mam pytanko.Jedziemy na tydzień do Czech za parę dni na narty. Jazda 6.5g. Jak Wy sobie zawsze ogarniacie podróż z maluchami? My nie pokonywalismy takich tras od września.Glownie chodzi mi o posiłki w czasie podróży i pobytu np. W hotelu. Oraz co z aktywnością dziecka w samochodzie? No bo jednak przerwy w takiej trasie są potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w dłuższe trasy staramy się po prostu jeździć na wieczór dziecko zasypia na dłużej głębokim snem i można spokojnie jechać

Martunia przy siusiaku nie majstruję, pediatra zalecała odciągać, potem poczytałam, młode sika swobodnie, więc mimo tego, że ujście jest wąziutkie i w pierwszym tygodniu życia było większe, nic nie robię, obserwuję.

Mia jak tam Igusia?

Anika dzięki, że pytasz o Hanię. Dopiero teraz, po ok. 3 tygodniach wysypka zaczęła jej schodzić już na całym ciele. Była u pediatry, na izbie przyjęć, u alergologa, w poniedziałek robiliśmy sporo badań, wszystkie wyniki z krwi bardzo ładne, robimy też badanie kału, pierwsza próbka ok, jeszcze dwa wyniki.
Czyli nic nie wiemy, alergolog twierdziła, że to nie wygląda na alergię, pediatra się obraziła, że to przecież alergia nawet jeślli, to nie wiemy, co wywołało tak silną reakcję.. za jakiś czas pewnie zrobimy testy alergiczne, ona ma już 3,5 roku, powinny być miarodajne.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Fab - zdrowia dla Alusi, co też się do niej przypętało? Dość wysoka ta temperatura... oby po nocy było już lepiej
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 21:42   #386
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Fab - ale się do was ta infekcja przyczepiła. Ja bym chyba jeszcze chwilę poczekała i zobaczyła czy lek zacznie działać. Jak temperatura dalej nie będzie spadać, to wtedy okłady.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 22:06   #387
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
U naszych dochodzi jeszcze kwestia braku smoczka. Jak dla mnie pobudki nad ranem są tylko po to, żeby possac, a nie z głodu...

Brawo! Góra czy dół?
Ja wczoraj tylko górę dojrzałam, ale zębali nie ma, nie wiem, jak dół, trudno tak głęboko do paszczy zajrzeć, musi się śmiać na całego, żeby zerknac 😉
Góra, ale nie jestem pewna ze to ząbek chociaż wygląda mi na to i nawet już noce i apetyt się poprawily no i już dzisiaj nie była taka raczkowa, bo ostatnio to nosidelko wróciło do łask😀 kupiliśmy ten tor z kulkami drewniany a kulki spore. Odrazu zajarzyla o co chodzi i już dzisiaj ładnie się bawiła.
Oprócz tego tata wpadł na pomysł noszeniu w koszu na pranie i jazda po podłodze w plastikowym wiadrze. Ledwo tam weszła😂 Niestety te zabawy bardzo podobały się mojemu dziecku ale mąż zabronił mi wrzucić zdjęcia na instagrama😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Brzoza już zaczęła pylic. Mój mąż ma silna alergie i już czuje pomimo leków. Niestety nie może też jesc jabłek i wielu innych owoców bo go dusi bo robi się opuchlizna na sluzowce gardła. Naszczescie przetworzone w temperaturze już może.
Fab trójkek nie mamy bo chyba czwórki pierwsze wychodzą. Narazie mamy komplet 8 no i chyba ten kawałeczek 4, bo dziaslo było opuchniete a teraz już ciut lepiej i aż tak się nie slini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Fab ale macie z tymi infekcjami. Zdrowka☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 22:26   #388
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Góra, ale nie jestem pewna ze to ząbek chociaż wygląda mi na to i nawet już noce i apetyt się poprawily no i już dzisiaj nie była taka raczkowa, bo ostatnio to nosidelko wróciło do łask😀 kupiliśmy ten tor z kulkami drewniany a kulki spore. Odrazu zajarzyla o co chodzi i już dzisiaj ładnie się bawiła.
Oprócz tego tata wpadł na pomysł noszeniu w koszu na pranie i jazda po podłodze w plastikowym wiadrze. Ledwo tam weszła😂 Niestety te zabawy bardzo podobały się mojemu dziecku ale mąż zabronił mi wrzucić zdjęcia na instagrama😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Brzoza już zaczęła pylic. Mój mąż ma silna alergie i już czuje pomimo leków. Niestety nie może też jesc jabłek i wielu innych owoców bo go dusi bo robi się opuchlizna na sluzowce gardła. Naszczescie przetworzone w temperaturze już może.
Fab trójkek nie mamy bo chyba czwórki pierwsze wychodzą. Narazie mamy komplet 8 no i chyba ten kawałeczek 4, bo dziaslo było opuchniete a teraz już ciut lepiej i aż tak się nie slini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Fab ale macie z tymi infekcjami. Zdrowka☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anulus wysłałam priv do Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 22:47   #389
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Myślicie że takie coś mogłoby sprawdzić się latem na balkonie jako basenik? 1489618001408.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-15, 22:51   #390
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona odpisałam😙

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.