Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 09:10   #3871
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Czesc. A ja wciaz nie odzywam się z mężem. Swietnie nie ma jak zrypany humor od rana
A co narozrabiał
Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Witam w pierwszym dniu L4 I co tu robić cały dzień...????
Niby prasowanie rzeczy Mikołaja czeka ale moze sobie poczekać chyba się przejdę do sklepu...
Napiszę co ja mam dziś w planach, może coś Ci się spodoba
Pierwsze dwie rzeczy mało inspirujące, więc można pominąć (czekam na hydraulika i muszę wymyć podłogi)
Poza tym wybieram się do Ikei, pooglądać jakies dzieciowe akcesoria
Wczoraj doszła zamówiona paka książek z Merlin.pl, same soczyste thrillery, już się cieszę
Może zamówię dziś łóżeczko
Poza tym sobie pomyślałam, że Ty, Ollciaa i ja (chyba nie ma nikogo więcej z Wawy ) mogłybyśmy się któregoś dnia umówić na mieście na jakąś kawkę Zawsze dzień miło zleci a trzeba korzystać póki nie mamy małych ssaczków jeszcze przy sobie Co Wy na to?


Phadwao- wszystkiego najlepszego kochana, spełnienia marzeń, szczęśliwego rozwiązania i zdrowego maluszka!!!!!

__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:10   #3872
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

ivoncia widzę Cię Co tam u Ciebie?
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:11   #3873
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Phdwao wszystkiego naj Mamuśko Szczęśliwego rozwiązania, terminowego of course Zdrowego Malucha... Szczęścia i radości dla Ciebie, spełnienia marzeń!!!



Ja przestałam pracować po I trymestrze, ale nie żałuję. Gdybym pracowała sama sobie to jeszcze. Ale szefowanie zespołowi ludzi - Albo bym zawalała, albo bym się wykończyła.



Pumcia już nie będziesz mieć zadnego usg? U mnie to było ostatnie..
bede miała ale zwykłe usg, nigdy nie miałam 4d, bo lekarz sie obraził, ze to nie kino...

Ja załuje,ze pracowałam tylko do 33 tygodnia, bo czas mi sie dłuży okropnie.

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ale goraco

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

nie wiem co zrobic,
zaraz wychodze na zakupy chcialabym troche opalic buzie ale bez makijazu wygladam jak potwor :P
I teraz malowac sie czy nie
w uk ludzie sie tym przejmuja myslisz? idz bez make upu.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:17   #3874
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
bede miała ale zwykłe usg, nigdy nie miałam 4d, bo lekarz sie obraził, ze to nie kino...
Haha, wiem, ja też się bałam, ze mój się "obrazi" bo on taki zasadniczy jest. Usg jest do celów diagnostycznych i ja się z tym zgadzam i długo z TŻ się opieraliśmy by zrobić 3d, w 32 tc. nie wytrzymałam. Lekarz o dziwo był wręcz zachwycony, bo Mała się pięknie uśmiechała i stwierdził, że to rzadki widok
Na koniec powiedział, że jeśli nie ma wskazań medycznych to już usg się nie robi do końca
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:20   #3875
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Nie mam się ostatnio czasu odezwać, ale podczytuję Was w miarę na bieżąco Gratuluję wszystkich wizyt, rozpoczętych tygodni itd.

My byliśmy na USG z pomiarami w zeszłym tygodniu, wszystko właściwie w 50. centylu, a maluch ważył nieco ponad 1400g. Położenie podłużne główkowe, i tak też faktycznie od pewnego czasu czuję -- że mi nogi wypycha wysoko na brzuchu, a głowę ma na dole gdzieś po lewej stronie. Łożysko i szyjka super. Za jakiś tydzień idziemy jeszcze raz na wizytę, bo raczej będę się w końcu zmywać na L4, moje pierwsze w życiu zresztą Czuję się świetnie póki nie muszę siedzieć iluś godzin przed komputerem, to wtedy twardnieje mi brzuch etc.

Poruszyłyście wczoraj ciekawy temat, mianowicie aktywność fizyczną w ciąży i bieganie. Ja akurat biegałam przed ciążą, przez całą ciążę i biegam nadal, codziennie jakieś 5km. Teraz może trochę wolniej niż przed ciążą, czasem odpoczywam w trakcie spacerując, jak się czuję gorzej to nie biegam wcale, natomiast ogólnie bieganie to dla mnie w ciąży błogosławieństwo. Czuję się rewelacyjnie, wyniki mam super, jak czytam o niektórych Waszych dolegliwościach (duszności, problemy z oddychaniem, puchnięcie, najrozmaitsze bolesności), to ja nie mam żadnych... i to działa w dwie strony, to znaczy nie jest tak, że ja biegam, bo się dobrze czuję, tylko raczej dobrze się czuję, bo biegam. Czy będzie to miało wpływ na łatwiejszy poród i łatwiejsze zrzucanie kilogramów po ciąży to oczywiście nie wiem, ale póki co i ja, i dziecko mamy się z tym bardzo dobrze.
Sala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:21   #3876
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

phdwao Wszystkiego Najlepszego!!! I super latwego porodu
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:21   #3877
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Uciekam sprzątać
Ja dzisiaj z mężem jadę po kwiatki na balkon jeszcze nie wiem, co chcę i pewnie będę długo wybierać, ale w końcu będę miała ładny balkon
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 09:23   #3878
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Sala Pokaż wiadomość
Nie mam się ostatnio czasu odezwać, ale podczytuję Was w miarę na bieżąco Gratuluję wszystkich wizyt, rozpoczętych tygodni itd.

My byliśmy na USG z pomiarami w zeszłym tygodniu, wszystko właściwie w 50. centylu, a maluch ważył nieco ponad 1400g. Położenie podłużne główkowe, i tak też faktycznie od pewnego czasu czuję -- że mi nogi wypycha wysoko na brzuchu, a głowę ma na dole gdzieś po lewej stronie. Łożysko i szyjka super. Za jakiś tydzień idziemy jeszcze raz na wizytę, bo raczej będę się w końcu zmywać na L4, moje pierwsze w życiu zresztą Czuję się świetnie póki nie muszę siedzieć iluś godzin przed komputerem, to wtedy twardnieje mi brzuch etc.

Poruszyłyście wczoraj ciekawy temat, mianowicie aktywność fizyczną w ciąży i bieganie. Ja akurat biegałam przed ciążą, przez całą ciążę i biegam nadal, codziennie jakieś 5km. Teraz może trochę wolniej niż przed ciążą, czasem odpoczywam w trakcie spacerując, jak się czuję gorzej to nie biegam wcale, natomiast ogólnie bieganie to dla mnie w ciąży błogosławieństwo. Czuję się rewelacyjnie, wyniki mam super, jak czytam o niektórych Waszych dolegliwościach (duszności, problemy z oddychaniem, puchnięcie, najrozmaitsze bolesności), to ja nie mam żadnych... i to działa w dwie strony, to znaczy nie jest tak, że ja biegam, bo się dobrze czuję, tylko raczej dobrze się czuję, bo biegam. Czy będzie to miało wpływ na łatwiejszy poród i łatwiejsze zrzucanie kilogramów po ciąży to oczywiście nie wiem, ale póki co i ja, i dziecko mamy się z tym bardzo dobrze.
Super

Wow skad Ty bierzesz sile na bieganie? Dla mnie czasami wejscie po schodach/ganianie za Michalem po placu zabaw to horror
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:24   #3879
Balbinka1983
Rozeznanie
 
Avatar Balbinka1983
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 644
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Hehe no ja mam nadzieję, ze jakoś się wyluzuję za parę dni i przestanę myśleć o pracy...

Byłam w spożywczaku i mam taką refleksję - ile tam się o tej porze kręci starych ludzi... a jacy oni nieogarnięci, snują się między półkami bez celu...

Pies myślał, że wychodzę na cały dzień i był mile zaskoczony jak wróciłam hehe)

Ps. dziś na sr mamy mieć praktykę z masażu stóp tzn panowie będą masować stopy ciężarówkom nie mogę się doczekać

Pumas czy to prawda że buldożki francuskie łatwo się przegrzewają i że trzeba na nie bardzo uważać w upały??? tak słyszałam.

Linka - zaraz sobie odpalę tą pioseneczkę
__________________
Będę mamą w sumie to już jestem
Balbinka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:24   #3880
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Haha, wiem, ja też się bałam, ze mój się "obrazi" bo on taki zasadniczy jest. Usg jest do celów diagnostycznych i ja się z tym zgadzam i długo z TŻ się opieraliśmy by zrobić 3d, w 32 tc. nie wytrzymałam. Lekarz o dziwo był wręcz zachwycony, bo Mała się pięknie uśmiechała i stwierdził, że to rzadki widok
Na koniec powiedział, że jeśli nie ma wskazań medycznych to już usg się nie robi do końca
Spokojnie, w szpitalu przed porodem i tak robia USG
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:25   #3881
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Phdwao wszystkiego naj Mamuśko Szczęśliwego rozwiązania, terminowego of course Zdrowego Malucha... Szczęścia i radości dla Ciebie, spełnienia marzeń!!!



Ja przestałam pracować po I trymestrze, ale nie żałuję. Gdybym pracowała sama sobie to jeszcze. Ale szefowanie zespołowi ludzi - Albo bym zawalała, albo bym się wykończyła.



Pumcia już nie będziesz mieć zadnego usg? U mnie to było ostatnie..
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Dobrze prawi, polać Jej!


Phdwao, wszystkiego dobrego, szczęśliwego rozwiązania i prędkiego powrotu do formy po nim!
Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
PhdwaoWszystkiego najlepszego!!!
Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Ad. 1 Powodzenie u dentysty!
Ad2. Jak każą liczyć, to będę liczyć, muszę się przyzwyczaić. W pierwszej ciąży też liczyłam. Z czasem wchodzi to w nawyk.


Ja też przyznaję się do tego uzależnienia.


Pewnie nieźle się przestraszyłaś?
Najlepszego!
Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
phdwao sto lat!
A mi dziś nie uda się dotrzeć na sr a ma być prelekcja z ordynatorem na temat cesarki.... Ale trudno - zabieramy mamę na zabiegi spa w podziękowaniu za wszystko i z okazji dnia mamy zarazem. Mam nadzieję, że będzie zadowolona. Przy okazji ja też mam zabieg na całe ciało specjalnie dla kobiet w ciąży (to akurat prezent ślubny od znajomych).
Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
A co narozrabiał

Napiszę co ja mam dziś w planach, może coś Ci się spodoba
Pierwsze dwie rzeczy mało inspirujące, więc można pominąć (czekam na hydraulika i muszę wymyć podłogi)
Poza tym wybieram się do Ikei, pooglądać jakies dzieciowe akcesoria
Wczoraj doszła zamówiona paka książek z Merlin.pl, same soczyste thrillery, już się cieszę
Może zamówię dziś łóżeczko
Poza tym sobie pomyślałam, że Ty, Ollciaa i ja (chyba nie ma nikogo więcej z Wawy ) mogłybyśmy się któregoś dnia umówić na mieście na jakąś kawkę Zawsze dzień miło zleci a trzeba korzystać póki nie mamy małych ssaczków jeszcze przy sobie Co Wy na to?


Phadwao- wszystkiego najlepszego kochana, spełnienia marzeń, szczęśliwego rozwiązania i zdrowego maluszka!!!!!
Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
phdwao Wszystkiego Najlepszego!!! I super latwego porodu
Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dziękuję za wszystkie życzenia
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 09:34   #3882
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Ciastek super ze wychodzisz

dziś mam taki słaby dzień że masakra, ledwo żyje a jeszcze mi się katar przyplątał dobrze że dziś nie rodze bo nie dałabym rady, no chyba że jakieś dodatkowe zasoby sił się uruchamiają

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki!
Ja tak od 2 dni podczytuje Was, ale się nie udzielam... jakiś słabszy psychicznie czas mam... ryczeć mi się chce co chwile bez wyraźnego powodu... w ogóle czuje się ociężale, nogi serdelki.. jak mogę się pożalić to tęsknie do tego żeby poczuć się znów kobietą nie inkubatorem, wiem że już niedługo będę mogła wracać do formy, ale to też nie będzie takie raz dwa...
oj jak ja Cie świetnie rozumem, brakuje mi mojej dawnej sprawności i figury, pocieszam się że już niedługo będę mieć i synka i dawne ciało


Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
Hej Kochanewpadłam teraz tylko na chwilkę jade na pobranie krwi i póżniej na zajęcia z położną
wczoraj wieczorem jeszcze Asia napisała ale ja już zasnełam
"teraz miałam ktg wyszły mi 2 skurcze na poziomie 80,3 skurcze na poziomie 30,i 2 skurcze na poziomie 10.Ja chce do domu.."
tak mi jej żal oby te skurcze ustąpiły i mogła wrócić do domu!
nie wiem jakie są dopuszczalne ale trzymam kciuki żeby to jeszcze nie były te właściwe
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mialam straszna noc-miałam chwilę bezdechu-obudziałam się spiąc na wznak i miałam zatkany nos, nie miałam powietrza i przez chwile mialam kłopot by je złapac

no i wszystkiego najlepszego i szybkiego bezproblemowego porodu

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
NIe możesz spac na plecach! bo moze cos ci się stac!
pytałam o to moja gin, mówiła że jeśli nie jest mi przez to słabo to czasem można tak poleżeć, ja często budzę się na plecach dlatego o to zapytałam, w ogóle to mam do wyboru tylko lewy bok bo na prawym boli mnie pod żebrami a plecy wiadomo że się unika, dodatkowo jak śpię na którymkolwiek boku to bolą mnie biodra, nie ma się co dziwić że źle sypiam
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ale goraco
a u nas dziś chłodno, chodzę w swetrze


Sala za wizytę z z bieganiem podziwiam, mnie męczy wchodzenie po schodach na pierwsze piętro
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:36   #3883
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cześć Mamusie
Byłam rano na badaniu krwi - znaczy nie tak rano, bo obudziłam się po 9 chwilę zajęło mi wygrzebanie się z domu więc w labie byłam troczę przed 10. Do tego wkurzyła mnie rejestratorka. Nie wzięłam dokumentów i ona miała ciężki problem z moim nazwiskiem. Jest trudne i ona sobie nie da z nim rady, nie i koniec, ma być dokument bo inaczej ona się pomyli Zero dobrej woli, byłam już w tym laboratorium ileś tam razy, mają moje dane w komputerze więc nie rozumiem jaki kobieta ma problem, żeby wpisać moje nazwisko do programu. Coś jej przecież wyskoczy...
Po jakiejś chwili łaskawie zgodziła się, żebym napisała jej nazwisko na kartce... Wizyta zakończyła się sukcesem
A wszystko przez mojego małża, w końcu to on dał mi takie nazwisko
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:38   #3884
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie
Byłam rano na badaniu krwi - znaczy nie tak rano, bo obudziłam się po 9 chwilę zajęło mi wygrzebanie się z domu więc w labie byłam troczę przed 10. Do tego wkurzyła mnie rejestratorka. Nie wzięłam dokumentów i ona miała ciężki problem z moim nazwiskiem. Jest trudne i ona sobie nie da z nim rady, nie i koniec, ma być dokument bo inaczej ona się pomyli Zero dobrej woli, byłam już w tym laboratorium ileś tam razy, mają moje dane w komputerze więc nie rozumiem jaki kobieta ma problem, żeby wpisać moje nazwisko do programu. Coś jej przecież wyskoczy...
Po jakiejś chwili łaskawie zgodziła się, żebym napisała jej nazwisko na kartce... Wizyta zakończyła się sukcesem
A wszystko przez mojego małża, w końcu to on dał mi takie nazwisko
Fajnie ze sie udalo
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:41   #3885
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Super

Wow skad Ty bierzesz sile na bieganie? Dla mnie czasami wejscie po schodach/ganianie za Michalem po placu zabaw to horror
Ale to chyba tak właśnie działa, że... jak jesteś w formie to nawet nie zauważasz, że może być inaczej? Znikąd nie biorę żadnej specjalnej siły, sprawia mi to przyjemność, to to robię, a dzięki temu mam też siłę/ wytrzymałość czy co tam jeszcze , żeby dalej być aktywną?

Zresztą ja sama od początku ciąży nie robiłam żadnych wielkich planów co do tego do kiedy i ile będę się ruszać. Na początku wydawało mi się, że w piątym miesiącu to już będzie max, bo to przecież ciąża ho-ho, zaawansowana Minął piąty, szósty, siódmy, jestem w ósmym i dalej mi się świetnie biega, samo tak jakoś wyszło...

Pytałaś wczoraj chyba, co lepsze na powrót do formy po ciąży, bieganie czy rower. Zdecydowanie bieganie -- z jazdy na rowerze wielkiego spalania kalorii nie ma, chyba że zmusiłabyś się do takiego mega szybkiego i męczącego pedałowania. Zanim zaczęliśmy biegać to jeździliśmy codziennie na rowerze po 20-30km i wydawało nam się, że musimy być w super formie... Przy pierwszym podejściu do biegania po 500 metrach myślałam, że ducha wyzionę , nie umiałam oddechu złapać, wszystko mnie bolało, a zakwasy miałam przez tydzień mimo rozgrzewki Więc zdecydowanie bieganie to większy wysiłek i tym samym lepsze rezultaty...
Sala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:42   #3886
Balbinka1983
Rozeznanie
 
Avatar Balbinka1983
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 644
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Poza tym sobie pomyślałam, że Ty, Ollciaa i ja (chyba nie ma nikogo więcej z Wawy ) mogłybyśmy się któregoś dnia umówić na mieście na jakąś kawkę Zawsze dzień miło zleci a trzeba korzystać póki nie mamy małych ssaczków jeszcze przy sobie Co Wy na to?
Plany masz całkiem spoko hehe
Ja niestety w gorącej wodzie kąpana i wszystko dla malucha kupione, pokoik urządzony
Coś się wymyśli Dobrze że mam psa zawsze to jakiś impuls żeby się poruszać... no i chciałabym pochodzić na basen ale nie wiem czy wejdę w kostium... no i ten cellulit

A jeśli chodzi o spotkanie to czemu nie jestem otwarta na propozycje
__________________
Będę mamą w sumie to już jestem
Balbinka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:43   #3887
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mialam straszna noc-miałam chwilę bezdechu-obudziałam się spiąc na wznak i miałam zatkany nos, nie miałam powietrza i przez chwile mialam kłopot by je złapac
Nieprzyjemne doświadczenie.
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Hej
Witam się średnio wyspana, ale bez kawki, muszę w końcu ją przestać pić na dobre, żeby sobie magnezu nie wypłukiwać
(...)
ooo widzę, że w końcu Izi Go przetestowali. Myślałam nad nim, ale widzę, że oceny ma gorsze niż cabrio fix
Ja nie przestanę! Wolę brać więcej magnezu, niż zasypiać na siedząco i cierpieć z powodu bólu głowy.
***
Szkoda, że baza isofix kosztuje prawie tyle samo, co fotelik.

Phdwao - wszystkiego najlepszego!

Edytowane przez Maciejka__
Czas edycji: 2012-05-25 o 18:50
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:47   #3888
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Sala Pokaż wiadomość
Ale to chyba tak właśnie działa, że... jak jesteś w formie to nawet nie zauważasz, że może być inaczej? Znikąd nie biorę żadnej specjalnej siły, sprawia mi to przyjemność, to to robię, a dzięki temu mam też siłę/ wytrzymałość czy co tam jeszcze , żeby dalej być aktywną?

Zresztą ja sama od początku ciąży nie robiłam żadnych wielkich planów co do tego do kiedy i ile będę się ruszać. Na początku wydawało mi się, że w piątym miesiącu to już będzie max, bo to przecież ciąża ho-ho, zaawansowana Minął piąty, szósty, siódmy, jestem w ósmym i dalej mi się świetnie biega, samo tak jakoś wyszło...

Pytałaś wczoraj chyba, co lepsze na powrót do formy po ciąży, bieganie czy rower. Zdecydowanie bieganie -- z jazdy na rowerze wielkiego spalania kalorii nie ma, chyba że zmusiłabyś się do takiego mega szybkiego i męczącego pedałowania. Zanim zaczęliśmy biegać to jeździliśmy codziennie na rowerze po 20-30km i wydawało nam się, że musimy być w super formie... Przy pierwszym podejściu do biegania po 500 metrach myślałam, że ducha wyzionę , nie umiałam oddechu złapać, wszystko mnie bolało, a zakwasy miałam przez tydzień mimo rozgrzewki Więc zdecydowanie bieganie to większy wysiłek i tym samym lepsze rezultaty...
Czyli teraz juz po prostu jestes w formie i nie moze byc inaczej Ciekawe jaki bedziesz miala porod...
I dziekuje za odpowiedz. Czyli moze wezme sie za bieganie, ale dla mnie to hardcore. Nigdy tak naprawde nie biegalam, mam za slaba kondycje
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:52   #3889
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Czyli teraz juz po prostu jestes w formie i nie moze byc inaczej Ciekawe jaki bedziesz miala porod...
Sala ja też jestem ciekawa jaki będziesz miała poród, przewiduje że szybki

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Ja nie przestanę! Wolę brać więcej magnezu, niż zasypiać na siedząco i cieprieć z powodu bólu głowy.
ja też nie przestane choć planowałam, tylko po kawie nie jest mi słabo
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 09:52   #3890
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Nie są złe, super jest kostium kąpielowy w paseczki i sukieneczka w stokrotki
Ja wczoraj łażąc po dwóch lumpach stwierdziłam, że z ciuchami dla chłopców jest jedna wielka lipa a dla dziewczynek dużo fajnych strojów, niekoniecznie różowych
ja mam dokładnie odwrotne wrażenie Ciągle natykam się w second-handach na jakieś obłędne 'męskie' koszule w kratę, w rozmiarze 68 na przykład Albo na ogrodniczki z koparkami.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Ja mialam straszna noc-miałam chwilę bezdechu-obudziałam się spiąc na wznak i miałam zatkany nos, nie miałam powietrza i przez chwile mialam kłopot by je złapac
kochana, znam to - uczucie jest rzeczywiście straszne, człowiek myśli, że umiera (z tym że u mnie to żaden objaw ciążowy, mam tak od jakichś 10 lat, w dodatku dość często)

A tak w ogóle to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja dalej wszystko robię tak jak dotychczas, choć wiem, że powinnam wystopować - w końcu to ostatnie tygodnie sielanki, dokładnie przy dobrych wiatrach 5 tygodni - więc pora i czas siąść jak królowa i czekać na usługiwanie
o - to, to
bo jak nie teraz, to kiedy? lada chwila dopiero zacznie się harówka i kołowrotek
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:52   #3891
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość

no i wszystkiego najlepszego i szybkiego bezproblemowego porodu


pytałam o to moja gin, mówiła że jeśli nie jest mi przez to słabo to czasem można tak poleżeć, ja często budzę się na plecach dlatego o to zapytałam, w ogóle to mam do wyboru tylko lewy bok bo na prawym boli mnie pod żebrami a plecy wiadomo że się unika, dodatkowo jak śpię na którymkolwiek boku to bolą mnie biodra, nie ma się co dziwić że źle sypiam
dziekuje

ja mam podobny problem ze spaniem na boku
Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Nieprzyjemne doświadczenie.
Ja nie przestanę! Wolę brać więcej magnezu, niż zasypiać na siedząco i cieprieć z powodu bólu głowy.
***
Szkoda, że baza isofix kosztuje prawie tyle samo, co fotelik.

Phdwao - wszystkiego najlepszego!
dziękuje

co do bazy, chciałabym ale strasznie droga
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:54   #3892
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
A wszystko przez mojego małża, w końcu to on dał mi takie nazwisko
no tak w końcu najlepiej na biednego Małża zrzucić winę
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:55   #3893
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja mam podobny problem ze spaniem na boku
chyba nam się biodra rozchodzą mojej siostrze po drugim dziecku już nie zeszły się do poprzednich rozmiarów ale dalej jest szczuplak więc się tym nie przejmuję
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:56   #3894
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Czyli teraz juz po prostu jestes w formie i nie moze byc inaczej Ciekawe jaki bedziesz miala porod...
I dziekuje za odpowiedz. Czyli moze wezme sie za bieganie, ale dla mnie to hardcore. Nigdy tak naprawde nie biegalam, mam za slaba kondycje
Co do porodu, też jestem ciekawa, ale jak mówię, robię to dla przyjemności i dlatego, że czuję, że mi to służy, a nie np. z jakiejś obsesji, że muszę super wyglądać czy że dzięki temu poród będę miała szybki i łatwy.

Co do tego, że masz za słabą kondycję na bieganie -- co najwyżej odwrotnie, masz za słabą, bo nie biegasz Najtrudniej jest zacząć, początki zawsze są trudne, ale ważne, żeby nie stawiać sobie nierealnych celów i się nie zniechęcać. Pierwszego dnia przebiegniesz kilometr i będzie Ci się wydawać, że zaraz umrzesz, po kolejnych kilku razach zobaczysz, że ten kilometr idzie Ci dużo łatwiej, jak zaczniesz go robić bez większego wysiłku, to dołożysz kolejne pół i tak idzie. Nic bardziej nie motywuje od postępu i sukcesu -- a tutaj akurat szybko się widzi poprawę.
Sala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 09:56   #3895
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość



o - to, to
bo jak nie teraz, to kiedy? lada chwila dopiero zacznie się harówka i kołowrotek
no pewnie, Mama mi cały czas przypomina bym korzystała z wolności, bo potem to już rzadziej będę narzekać na nudę
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:00   #3896
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
chyba nam się biodra rozchodzą mojej siostrze po drugim dziecku już nie zeszły się do poprzednich rozmiarów ale dalej jest szczuplak więc się tym nie przejmuję
Nie strasz


Cytat:
Napisane przez Sala Pokaż wiadomość
Co do porodu, też jestem ciekawa, ale jak mówię, robię to dla przyjemności i dlatego, że czuję, że mi to służy, a nie np. z jakiejś obsesji, że muszę super wyglądać czy że dzięki temu poród będę miała szybki i łatwy.

Co do tego, że masz za słabą kondycję na bieganie -- co najwyżej odwrotnie, masz za słabą, bo nie biegasz Najtrudniej jest zacząć, początki zawsze są trudne, ale ważne, żeby nie stawiać sobie nierealnych celów i się nie zniechęcać. Pierwszego dnia przebiegniesz kilometr i będzie Ci się wydawać, że zaraz umrzesz, po kolejnych kilku razach zobaczysz, że ten kilometr idzie Ci dużo łatwiej, jak zaczniesz go robić bez większego wysiłku, to dołożysz kolejne pół i tak idzie. Nic bardziej nie motywuje od postępu i sukcesu -- a tutaj akurat szybko się widzi poprawę.
Kilometr to dla mnie za duzo Nawet na biezni wolalam szybki marsz
No coz bede probowac Dajesz mi nadzieje
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:01   #3897
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Temat: spray do noska...
Jakoś tam te składy się trochę różnią i skąd wiedzieć, który kupić?
Mam tu kilka: Sterimar Baby, Unimer Pediatric Isotonic, Unimer Pediatric Hypertonic, Athomer Baby, Physiomer Baby.

Edit: to jest na doz . pl - trzeba wstawić w miejsce cenzury i .com

Edytowane przez blueberry88
Czas edycji: 2012-05-25 o 10:06
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:03   #3898
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie
Byłam rano na badaniu krwi - znaczy nie tak rano, bo obudziłam się po 9 chwilę zajęło mi wygrzebanie się z domu więc w labie byłam troczę przed 10. Do tego wkurzyła mnie rejestratorka. Nie wzięłam dokumentów i ona miała ciężki problem z moim nazwiskiem. Jest trudne i ona sobie nie da z nim rady, nie i koniec, ma być dokument bo inaczej ona się pomyli Zero dobrej woli, byłam już w tym laboratorium ileś tam razy, mają moje dane w komputerze więc nie rozumiem jaki kobieta ma problem, żeby wpisać moje nazwisko do programu. Coś jej przecież wyskoczy...
Po jakiejś chwili łaskawie zgodziła się, żebym napisała jej nazwisko na kartce... Wizyta zakończyła się sukcesem
A wszystko przez mojego małża, w końcu to on dał mi takie nazwisko
Super, że się dobrze skończyło

Ja mam odwrotnie, tzn. po mężu mam w miarę proste nazwisko, ale on mnie namówił, żebym sobie zostawiła podwójne, bo "swoich korzeni się nie można wypierać" i ja głupia i zakochana uległam. Teraz mi to utrudnia życie na każdym kroku, bo panieńskie mam takie, że każdy się w nim myli. Więc całościowego używam tylko urzędowo, oficjalnie a na codzień tylko nazwiska męża. A a'propos komentarzy na ten temat to usłyszałam od jednej lekarki na badaniu zresztą, że po jakiego grzyba sobie zostawiałam panieńskie, takie brzydkie skoro po mężu mam ładniejsze
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:04   #3899
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Temat: spray do noska...
Jakoś tam te składy się trochę różnią i skąd wiedzieć, który kupić?
Mam tu kilka: Sterimar Baby, Unimer Pediatric Isotonic, Unimer Pediatric Hypertonic, Athomer Baby, Physiomer Baby.
Bez roznicy. I tak uzyjesz tego tylko w chorobie - baaaardzo mocno pryska, to nie jest przyjemne dla dziecka Ja kupuje sterimar baby.
Pediatra polecal patyczki do uszu (te z zabezpieczeniem) polewac sola fizjologiczna i delikatnie przykladac do dziurek tak zeby sol sobie delikatnie do noska poplynela
Tansze wyjscie
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 10:04   #3900
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część X

I jeszcze z zaległości:

Linka, super zdjęcie
Phdwao -- wszystkiego najlepszego!
KarolinaPW -- nie martw się na zapas, może faktycznie pomyślcie, jak zrobić takie minimum, które wystarczy na początek, a do którego stopniowo będziecie mogli dokładać resztę? U nas w sumie sytuacja dość podobna, mamy niezamieszkane piętro domu, wyremontowane 10 lat temu, więc nie w stanie surowym, ale też zdecydowanie wymagającym odświeżenia, różnych napraw itd. Tam ma być nasza nowa sypialnia i pokój dziecka, ale jesteśmy nieco opóźnieni w pracach, mówiąc delikatnie, i też będziemy na ostatni moment robić tyle, ile zdążymy...

Dziewczyny, prośba do Was jednocześnie... przed nami urządzenie pokoju dla malucha i zakup mebli. Możecie się podzielić wskazówkami odnośnie Waszych doświadczeń? Które firmy/ producentów mebli polecacie, a które ładnie wyglądają na zdjęciach, a na żywo to niekoniecznie? Będziemy bardzo, bardzo wdzięczni za wszystkie przykłady i opinie!
Sala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.