Izotek - cz.II - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-04, 09:42   #4021
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie właśnie mijają 3 miesiące odstawienia Izo. Jestem taka szczęśliwa, że zdecydowałam się na kurację bo od tamtej pory mam całkowity spokój i na mojej buzi nie pojawia się nic! teraz mam trochę opaloną twarz dzięki czemu wyrównał się też jej koloryt. Mam nadzieję, że problem trądziku mam już raz na zawsze za sobą.

Dlatego wszyscy, którzy wahają się czy zaczynać kurację czy nie, nie powinni się nawet zastanawiać
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 11:29   #4022
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Hej, zerknijcie, proszę, na zdjęcie, które dołączam (mam nadzieję, że doda się poprawnie). Obudziłam się z takim czymś na stopie dziś rano, wczoraj niczego niepokojącego nie zauważyłam. Nie boli, nie piecze, nie swędzi. Utrzymuje się już przynajmniej 5 godzin (tzn. od czasu, kiedy to zauważyłam). Nie mam pojęcia, co to może być i zastanawiam się, czy to nie od Izoteku, choć wątpię. Może spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Dodam jeszcze, że od poniedziałku nie wychodziłam z domu, bo jestem przeziębiona, więc nie sądzę, by było to np. od słońca... Jadę dzisiaj do lekarza, ale mogę dopiero od 18, bo swojego rodzinnego mam w innym mieście i tutaj korzystam tylko z opieki nocnej i świątecznej.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 12:33   #4023
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Izotek - cz.II

Hej! Tak się ostatnio zastanawiałam jak to jest z tą izotretynoiną.. Są tabletki. I są maści (np. żel). Nie podaje konkretnych produktów, bo aż tak się w to nie wczytałam, ale na pewno znajdą się z tym samym składnikiem aktywnym (czy jak to się nazywa) tabletki i żel.

I tu pytanie. Czy to działa TAK SAMO W sensie wiadomo tabletki na całe ciało, redukują produkcje łoju wszęęęędzie, a żel tylko tam, gdzie się smarujemy. Czy dają te same efekty, tzn czy przy maści też redukowane są jakieś blizenki i zaczerwienienia, czy "suchość" skóry wpada stopniowo jak przy tabletkach czy przy maści jest jeszcze gorzej?

Ciężko mi to ująć w słowa, ale mam nadzieję, że rozumiecie Może ktoś ma taką wiedze/doświadczenie, że jest w stanie obiektywnie porównać działanie tabletek a maści. Albo gdzieś jest taki wątek, a ja go nie widziałam!!
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 12:37   #4024
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Hej! Tak się ostatnio zastanawiałam jak to jest z tą izotretynoiną.. Są tabletki. I są maści (np. żel). Nie podaje konkretnych produktów, bo aż tak się w to nie wczytałam, ale na pewno znajdą się z tym samym składnikiem aktywnym (czy jak to się nazywa) tabletki i żel.

I tu pytanie. Czy to działa TAK SAMO W sensie wiadomo tabletki na całe ciało, redukują produkcje łoju wszęęęędzie, a żel tylko tam, gdzie się smarujemy. Czy dają te same efekty, tzn czy przy maści też redukowane są jakieś blizenki i zaczerwienienia, czy "suchość" skóry wpada stopniowo jak przy tabletkach czy przy maści jest jeszcze gorzej?

Ciężko mi to ująć w słowa, ale mam nadzieję, że rozumiecie Może ktoś ma taką wiedze/doświadczenie, że jest w stanie obiektywnie porównać działanie tabletek a maści. Albo gdzieś jest taki wątek, a ja go nie widziałam!!
Tabletek przyjmujesz zdecydowanie większą dawkę i ogólne działanie jest chyba podobne, ale tabletki są "mocniejsze" niż maść stosowana zewnętrznie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 15:21   #4025
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Hej! Tak się ostatnio zastanawiałam jak to jest z tą izotretynoiną.. Są tabletki. I są maści (np. żel). Nie podaje konkretnych produktów, bo aż tak się w to nie wczytałam, ale na pewno znajdą się z tym samym składnikiem aktywnym (czy jak to się nazywa) tabletki i żel.

I tu pytanie. Czy to działa TAK SAMO W sensie wiadomo tabletki na całe ciało, redukują produkcje łoju wszęęęędzie, a żel tylko tam, gdzie się smarujemy. Czy dają te same efekty, tzn czy przy maści też redukowane są jakieś blizenki i zaczerwienienia, czy "suchość" skóry wpada stopniowo jak przy tabletkach czy przy maści jest jeszcze gorzej?

Ciężko mi to ująć w słowa, ale mam nadzieję, że rozumiecie Może ktoś ma taką wiedze/doświadczenie, że jest w stanie obiektywnie porównać działanie tabletek a maści. Albo gdzieś jest taki wątek, a ja go nie widziałam!!
Składnikiem w preparatach do smarowania jest tretynoina, nie izotretynoina. Na pewno nie jest to lek tak skuteczny, jak izo w tabletkach, nie powoduje inwolucji gruczołów łojowych (czyli "cofania się ich w rozwoju", że tak to ujmę). Ma zastosowanie w wielu rodzajach trądziku, ale nie w trądziku różowatym. Osobiście stosowałam ją krótko, w wersji połączonej z antybiotykiem; już po kilku dniach miałam zaczerwienioną, napiętą skórę, natomiast wypryski nie znikały. Część osób sobie ją chwali, myślę, że warto wypróbować przed sięgnięciem po izo.
EDIT: sprawdziłam i faktycznie są środki do stosowania zewnętrznego z izotretynoiną. Zalecane są natomiast do łagodnych i umiarkowanych postaci trądziku.

Btw, lekarka stwierdziła, że nie wie, co to jest na mojej stopie, nie jest w każdym razie spuchnięta i wygląda jej to na siniaka. Po szybkim przestudiowaniu ulotki izo w internecie (nie kojarzyła nawet, co to jest) poradziła mi zrobić badanie na liczbę płytek krwi. Miesiąc temu wynik był bardzo dobry, więc chyba poczekam jeszcze 3 tygodnie do kolejnej wizyty u derma...

Edytowane przez Blondynka93
Czas edycji: 2017-08-10 o 15:27
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 18:01   #4026
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
EDIT: sprawdziłam i faktycznie są środki do stosowania zewnętrznego z izotretynoiną. Zalecane są natomiast do łagodnych i umiarkowanych postaci trądziku.
Ok, dzięki za odpowiedzi. Z powodu mojej obsesji nie jestem w stanie obiektywnie ocenić nasilenia mojego trądziku - wszystkiego po trochu, ale nie wszystko na raz

Teraz jestem na Acnelecu (adapalen) i Clindacne na dzień. Wcześniej derma rzuciła coś o Isotrexinie (tak wydedukowałam potem w googlach), więc muszę zbadać temat, bo pewno po okresie letnim czeka mnie chyba coś tego rodzaju

A napatrzyłam się dzisiaj na dziewczynę, u której Izo (w tabletkach) zdziałało cudeńko, jednak z drugiej strony ja dalej do tabletek nie jestem przekonana. Stąd te maściowanie się
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 20:25   #4027
krzysieek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek - cz.II

Witam. Może opiszę swój przypadek:
Przeszedłem 2 kuracje. Najpierw w Polsce Axotret w dawce 150g/kg. Po odstawieniu leku trądzik wrócił po ok miesiącu. Potem w Niemczech Isogalen dawka już mniejsza ponieważ miała to być kuracja uzupełniająca. Obecnie jestem 3tyg po odstawieniu leku i trądzik znów zaczyna wracać. Codziennie pojawiają się jakieś zmiany na twarzy. Można się załamać. Niestety w Niemczech lekarze są niechętni do wypisywania silniejszych leków i dlatego moja dermatolog odmawia kontynuowania kuracji i postanowiła zastosować jakieś żele ale to nic nie pomaga. Rozmawiałem już z dermatologiem w Polsce ale jest teraz na urlopie i ma zajęte terminy dlatego na wizytę będę musiał poczekać z 3 miesiące.
Dlatego jeżeli ktoś miałby odsprzedać jakieś pozostałości po kuracji itp to proszę o wiadomość na priv. I proszę nie pisać zbędnych komentarzy o ryzyku kuracji na własną rękę. Mam tego pełną świadomość. Pozdrawiam
krzysieek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-11, 09:18   #4028
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez krzysieek Pokaż wiadomość
Potem w Niemczech Isogalen dawka już mniejsza ponieważ miała to być kuracja uzupełniająca.
Mniejsza, tzn. ile mg/kg? I po jakim czasie?
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-15, 20:05   #4029
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

czy ktoś z Was miał zgagę na izo? od jakiegoś tygodnia lub więcej pojawia się i znika, NIGDY wcześniej nie miałam tego problemu (a młoda nie jestem ), diety nie zmieniłam i jem jak zawsze, więc zastanawiam się czy mogę to powiązać z izo (obecnie jestem na początku 7 opakowania) może układ pokarmowy juz ma dość
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 08:55   #4030
Pimel
Raczkowanie
 
Avatar Pimel
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 32
Dot.: Izotek - cz.II

Waterfall na Izo to się wszystko może zdarzyć. Lista skutków ubocznych na ulotce długa a i tak niepełna i wybielona, no bo gdy na ulotce czytam, że podczas stosowania "sporadycznie może dojść do pogorszenia trądziku", taaa... sporadycznie... chyba u większości stosujących ta sporadyczność występuje

Ja przedwczoraj zjadlem ostatnie kapsy, po 8 miesiącach kuracji. Dam znać za jakiś czas.

Edytowane przez Pimel
Czas edycji: 2017-08-16 o 08:56
Pimel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-16, 08:57   #4031
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Pimel Pokaż wiadomość
Waterfall na Izo to się wszystko może zdarzyć. Lista skutków ubocznych na ulotce długa a i tak niepełna i wybielona, no bo gdy na ulotce czytam, że podczas stosowania "sporadycznie może dojść do pogorszenia trądziku", taaa... sporadycznie... chyba u większości stosujących ta sporadyczność występuje

Ja przedwczoraj zjadlem ostatnie kapsy, po 8 miesiącach kuracji. Dam znać za jakiś czas.
U mnie nie wystąpiła. Znam osobiście cztery osoby po kuracji i nikt nie miał pogorszenia.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 19:04   #4032
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Pimel Pokaż wiadomość
Waterfall na Izo to się wszystko może zdarzyć. Lista skutków ubocznych na ulotce długa a i tak niepełna i wybielona, no bo gdy na ulotce czytam, że podczas stosowania "sporadycznie może dojść do pogorszenia trądziku", taaa... sporadycznie... chyba u większości stosujących ta sporadyczność występuje
nie mylmy wysypu w trakcie kuracji z nawrotem po kuracji i pogorszeniem trądziku, bo to 3 różne rzeczy

szczerze mówiąc nie znam osoby która przeszła całą kurację i ma gorszy trądzik niż przed znam natomiast ludzi z czystą twarzą wiele lat po kuracji i mniej osób z nawrotem trądziku o mniejszym lub takim samym nasileniu, więc jestem w stanie uwierzyć w tę 'sporadyczność'
obyśmy wszyscy byli w tej pierwszej grupie

Edytowane przez Waterfall92
Czas edycji: 2017-08-16 o 19:06
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 02:56   #4033
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Wróciłam, żeby napisać, że jestem 9 miesięcy po zakończeniu kuracji -
nawrotu brak, jakichkolwiek efektów ubocznych brak
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 20:55   #4034
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Izotek - cz.II

Hej,
Ja wrócę jeszcze do tematu filtrów i ogólnie ekspozycji na słońce - czy wy bardzo unikacie słońca ? Nie wyobrażam sobie nie chodzić na spacery,czy spędzać czasu na powietrzu, a mając częściej niż nie makijaż raczej nie da rady nałożyć filtr ponownie za 2h
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-17, 22:28   #4035
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Hej,
Ja wrócę jeszcze do tematu filtrów i ogólnie ekspozycji na słońce - czy wy bardzo unikacie słońca ? Nie wyobrażam sobie nie chodzić na spacery,czy spędzać czasu na powietrzu, a mając częściej niż nie makijaż raczej nie da rady nałożyć filtr ponownie za 2h
ja bardzo unikam wystawiania się na słońce, a gdy to niemożliwe to filtr + czapka z daszkiem, ale i tak panicznie szukam cienia
z tym że ja już 'nie lubiłam' słońca już przed izo, po prostu lubię mieć bladą cerę podoba mi się to i tyle
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 06:19   #4036
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Nie unikałam jakoś wybitnie słońca, byłam nawet na wakacjach w Grecji. Używałam filtrów, nie leżałam plackiem na plaży, ale też nie zasłaniałam się cała całkiem przed słońcem. Po prostu wszystko z umiarem.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 10:00   #4037
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Hej,
Ja wrócę jeszcze do tematu filtrów i ogólnie ekspozycji na słońce - czy wy bardzo unikacie słońca ? Nie wyobrażam sobie nie chodzić na spacery,czy spędzać czasu na powietrzu, a mając częściej niż nie makijaż raczej nie da rady nałożyć filtr ponownie za 2h
Nie unikam słońca jakoś bardzo, nakładam filtr z SPF 50, ale raz dziennie i raczej mniej niż jest to zalecane, bo wyglądałabym, jakbym miała kilo tynku na twarzy :p Zdarzyło mi się też chodzić bez filtra, kiedy cały dzień miało być pochmurno, a tu niespodzianka - słońce jednak wyszło. Ale wtedy starałam się chować gdzieś w cieniu. Czasami wychodzę też bez filtra na nogach, np. dzisiaj - ale jadę tylko do pracy, więc nie będę długo na dworze. Nie zakładam czapek z daszkiem ani kapeluszy, odsłaniam ramiona i dekolt (z filtrem), ale też staram się długo nie siedzieć w jednym miejscu na słońcu. Z drugiej strony nie wiem, jak bym postępowała, gdybym miała dużo pryszczy i przebarwień po nich, szczególnie na twarzy, może wtedy bardziej bym się kryła w cieniu...
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 19:50   #4038
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Izotek - cz.II

Dzięki za odpowiedzi
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-19, 09:40   #4039
Pimel
Raczkowanie
 
Avatar Pimel
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 32
Dot.: Izotek - cz.II

Aaaa to o to wy się tak plujecie... to nie skapnąłem się od razu. Toć mi też o wysyp chodziło, według ulotki występuje sporadycznie
Pimel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 16:16   #4040
aga1111985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Izotek - cz.II

**********

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-08-23 o 10:57 Powód: Próba kupna
aga1111985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 12:35   #4041
deli87
deli87
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

Ja jestem rok po kuracji i cera już nie taka piękna... Ciekawe, czy nie będę musiała powtórzyć.... Nie ukrywam, że nie chciałabym ponownie się w to bawić.
__________________
Zapisz
Zapisz
deli87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 07:25   #4042
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Ja 7 miesięcy po (142mg/kg masy ciala) i poszłam do dermatologa ze względu na wysyp na czole i dekolcie. Dostałam sumamed (antybiotyk), ancnelec do smarowania plus witaminy B2 i PP. Czy ktoś przeszedł coś podobnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:23   #4043
Anjaaa994
Przyczajenie
 
Avatar Anjaaa994
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

Hej 😊 21 września kończę kurację z izotekiem. I chciałam się Was poradzić jakie najlepiej używać kremy, żele itp. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anjaaa994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 11:38   #4044
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Anjaaa994 Pokaż wiadomość
Hej 😊 21 września kończę kurację z izotekiem. I chciałam się Was poradzić jakie najlepiej używać kremy, żele itp. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skończyłam kurację prawie dwa miesiące temu, nadal używam tego samego co podczas kuracji. Skóra nadal jest sucha.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 12:22   #4045
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

a ja kończę 15.09
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 13:59   #4046
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Anjaaa994 Pokaż wiadomość
Hej �� 21 września kończę kurację z izotekiem. I chciałam się Was poradzić jakie najlepiej używać kremy, żele itp. ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj to musisz poczekać i zobaczyć czego będzie oczekiwać Twoja skóra - ale na pewno dobry nawilżający krem wciąż będzie pomocny. Właśnie tego nauczyło mnie Izo - nawilżenie to podstawa.
Ja pod koniec kuracji i przy zmniejszeniu dawki już miałam lekki powrót większego 'stłuszczenia' skóry, a po całkowitym zakończeniu, miesiąc po, było prawie jak przed Izo Dzisiaj znów muszę ratować się bibułkami matującymi zrobionymi z papieru śniadaniowego
I jak Wizażanka wyżej napisała, że 2 miesiące po Izo ma wciąż suchą - ja na powrót musiałam uczyć się, jak radzić sobie ze skórą przetłuszczającą i z zaskórnikami, a jednocześnie podatną na wysuszenie, ciężko mi było po prawie rocznej przerwie od wszelkich złuszczań i matujących kremów, ale teraz jest już znów okej.

A mam pytanie do tych po: kaszka na brodzie, żuchwie, wokół ust, troszkę pod brodą? Czy to jeszcze jest jakaś odmiana trądziku młodzieńczego czy do czego się to kwalifikuje? Mam 18, prawie 19 lat. Iść z tym gdzieś czy na razie złuszczać, traktować Aknemycinem i czekać?

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2017-08-23 o 14:05
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 14:03   #4047
Anjaaa994
Przyczajenie
 
Avatar Anjaaa994
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Oj to musisz poczekać i zobaczyć czego będzie oczekiwać Twoja skóra - ale na pewno dobry nawilżający krem wciąż będzie pomocny. Właśnie tego nauczyło mnie Izo - nawilżenie to podstawa.
Ja pod koniec kuracji i przy zmniejszeniu dawki już miałam lekki powrót większego 'stłuszczenia' skóry, a po całkowitym zakończeniu, miesiąc po, było prawie jak przed Izo Dzisiaj znów muszę ratować się bibułkami matującymi zrobionymi z papieru śniadaniowego
I jak Wizażanka wyżej napisała, że 2 miesiące po Izo ma wciąż suchą - ja na powrót musiałam uczyć się, jak radzić sobie ze skórą przetłuszczającą i z zaskórnikami, a jednocześnie podatną na wysuszenie, ciężko mi było po prawie rocznej przerwie od wszelkich złuszczań i matujących kremów, ale teraz jest już znów okej.
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź. Na pewno wezmę to pod uwagę 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anjaaa994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:24   #4048
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Ja pod koniec kuracji i przy zmniejszeniu dawki już miałam lekki powrót większego 'stłuszczenia' skóry, a po całkowitym zakończeniu, miesiąc po, było prawie jak przed Izo Dzisiaj znów muszę ratować się bibułkami matującymi zrobionymi z papieru śniadaniowego
I jak Wizażanka wyżej napisała, że 2 miesiące po Izo ma wciąż suchą - ja na powrót musiałam uczyć się, jak radzić sobie ze skórą przetłuszczającą i z zaskórnikami, a jednocześnie podatną na wysuszenie, ciężko mi było po prawie rocznej przerwie od wszelkich złuszczań i matujących kremów, ale teraz jest już znów okej.
a jaką dawkę na kg/mc przyjęłaś?
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 22:36   #4049
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Waterfall92 Pokaż wiadomość
a jaką dawkę na kg/mc przyjęłaś?
120mg na kg, czyli ta minimalna chyba
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 11:38   #4050
Waterfall92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 582
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
120mg na kg, czyli ta minimalna chyba
zastanawiałam się czy tom jaka skóra jest po terapii, zależy od dawki czy nie
ja mam przyjąć prawie 150mg/kg ciała... jeśli o mnie chodzi, to z dwojga złego wolałabym mieć bardzo suchą skórę, niż tłustą
a już na pewno nie chcę wracać do codziennego mycia włosów

Edytowane przez Waterfall92
Czas edycji: 2017-08-24 o 11:39
Waterfall92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.