Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 20:29   #4051
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

O dziękuję Ciekawa jestem czy będą mieli wszystko co chciałam zamówić
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 01:08   #4052
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
phenomena mleczan sodu mozesz dodawac do kremow tonikow ser do twarzy to bardzo fajny nawilrzacz w przypadku mojej suchej skóry dobrze sie sprawdza w kremie z dodatkiem gliceryny i D-pantenolu.
Ok a mogę go dodawać do gotowych kremów/tonikow sklepowych czy raczej własnej roboty?

Przepraszam, że tak męczę, ale kompletnie się na tym nie znam...

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 06:59   #4053
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

phenomena

informacja ze ZSK :
Cytat:
Może być stosowany we wszelkich kosmetykach pielęgnacyjnych (kremach, balsamach, mleczkach, tonikach a także w produktach do mycia – żelach i szamponach). Przy zastosowaniu wspólnie z detergentami łagodzi wywołane przez nie podrażnienie, nie dopuszcza do silnego wysuszenia skóry.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 09:32   #4054
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny bardzo prosze o pomoc.
Kompletuję właśnie zamówienie .Chciałabym zamówić tonik depigmentacyjny oraz serum anty - aging (oba z PHA ) do uzywania rano naprzemiennie z serum z wit.C.
Kusi mnie również ten krem http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...dalowym-50-g/7
do stosowania na noc.
Czy będzie to dobry zestaw takie pomieszanie kwasów i czy przy tym kremie musze uzywać filtrów.?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 15:24   #4055
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pytanie może głupie, ale to moje pierwsze zamówienie na zsk i męczy mnie to.


Czy jak kupuję np. 200 gram korundu to on przyleci do mnie w woreczku czy pudełku? Bo nie wiem czy pudełka do przesypania sypkich półproduktów dokupować czy nie...
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 17:31   #4056
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

w pudełku
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 17:39   #4057
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
w pudełku
Dziękuję
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 20:51   #4058
szlamek1000
Raczkowanie
 
Avatar szlamek1000
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Ja mam w szafce w swoim pokoju na najniższej półce nawet w te upały max do 22st, przymocowałam tam termometr z ciekawości, podczas gdy w pokoju waha się 24-26 tym samym termometrem mierzone. Wiec trzymam tam dla wygody to co bezpośrednio używam, a nie wymaga lodówki.
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Większość w lodówce, ale np.mocznik, ekstrakty owocowe, witaminy itp (inne 'proszki'). przechowuję w ciemnej szafce


Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Hej, mam do Ciebie pytanie w związku z cieniami pod oczami. Sama niestety jestem ich "szczęśliwą" posiadaczką. Nie licząc okolicy oczu mam cerę mieszaną - zdecydowanie nie jest naczynkowa.

Powiedz mi czy znalazłaś coś co rzeczywiście i widocznie rozjaśnia cienie pod oczami? Ja próbowałam różnych kremów - droższych i tańszych, próbowałam się porządnie wyspać itd. - co bym nie robiła cienie mam cały czas. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że takie cienie są wynikiem cienkiej skóry pod oczami spod której prześwitują naczynia krwionośne - uznałam, że tak musi być skoro nic mi nie pomaga, a wiadomo skóry nie pogrubię żadnym kremem itd.

Jako że jestem nowa w naturalnych kosmetykach i półproduktach zapytam jeszcze tutaj - czy jest coś co rzeczywiście niweluje ten problem, ale tak widocznie, nie jakoś ledwo zauważalnie?
Na mnie też żadne kremy nigdy nie działały albo max przez tydzień
Teraz robię sobie taką recepturę: 1kropla skwalanu, trochę lecytyny (z kapsułki), mieszam, 2 krople wody do iniekcji, kropla kwasu HA, odrobinka kofeiny (tak na czubek łyżeczki 0,15ml), znowu mieszam aż do rozpuszczenia kofeiny, dodaję kroplę ekstraktu na naczynka, znowuż mieszam delikatnie i sru pod oczy. Na razie stosuję to dopiero od 4 dni, na noc, rano kładę pod filtr serum z wit C, efekty są fajne fajne spróbuję jeszcze zacząć się wysypiać... Dam znać za jakiś czas do czego to prowadzi
szlamek1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:59   #4059
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ekstrakt z soku borówki czarnej barwi skórę, czy spokojnie mogę go nakładać jako maskę w wysokim stężeniu ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:15   #4060
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczynki!
Przychodzę do Was z pewnym pytankiem. Otóż nigdy jeszcze nie wzbogacałam gotowego, sklepowego kremu produktami z ZSK. Teraz kompletuję kolejne zamówienie i tak zachciało mi się pokombinować
Stąd też moje pytanie - mam krem AA cera wrażliwa - chciałabym dodać czegoś, co podziała na moje wypryski, nie jakieś tragiczne, ale jednak są. Do tego może coś, co by delikatnie wygładzało skórkę? Macie jakieś pomysły? Aktualnie leci do mnie zamówienie w którym kliknęłam niacynamid, nadaje się? Co byście poleciły oprócz tego?
będę wdzięczna za wszelkie sugestie!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:24   #4061
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

właśnie zastanawiam się nad wyborem pierwszego zestawu do zrobienia serum, czy mogłybyście mi powiedzieć coś na temat serum 10% SAP ? używałyście, sprawdziło się? zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad tym serum z kwasami PHA.
szukałam opinii o tych serach na forum, ale niestety za wiele nie znalazłam.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 15:28   #4062
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
właśnie zastanawiam się nad wyborem pierwszego zestawu do zrobienia serum, czy mogłybyście mi powiedzieć coś na temat serum 10% SAP ? używałyście, sprawdziło się? zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad tym serum z kwasami PHA.
szukałam opinii o tych serach na forum, ale niestety za wiele nie znalazłam.

Używam serum SAP i sobie chwalę.Nie zapycha,nie podrażnia.
Ma wodnistą konsystencję.Minusem jest słabe nawilżenie skóry ale można je nakładać pod krem lub filtr albo mieszać na dłoni z olejem.
Warto dokupić do niego konserwant FEOG bo choć buteleczka jest mała serum jest bardzo wydajne i na pewno nie zuzyjesz go w dwa tygodnie.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 21:24   #4063
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Używam serum SAP i sobie chwalę.Nie zapycha,nie podrażnia.
Ma wodnistą konsystencję.Minusem jest słabe nawilżenie skóry ale można je nakładać pod krem lub filtr albo mieszać na dłoni z olejem.
Warto dokupić do niego konserwant FEOG bo choć buteleczka jest mała serum jest bardzo wydajne i na pewno nie zuzyjesz go w dwa tygodnie.
dziękuję bardzo za opinię
o konserwancie właśnie myślałam, bo faktycznie pojemność jest trochę za duża jak na dwu tygodniowe używanie jak zamówię, to na pewno też się wypowiem na temat działania.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:42   #4064
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez szlamek1000 Pokaż wiadomość




Na mnie też żadne kremy nigdy nie działały albo max przez tydzień
Teraz robię sobie taką recepturę: 1kropla skwalanu, trochę lecytyny (z kapsułki), mieszam, 2 krople wody do iniekcji, kropla kwasu HA, odrobinka kofeiny (tak na czubek łyżeczki 0,15ml), znowu mieszam aż do rozpuszczenia kofeiny, dodaję kroplę ekstraktu na naczynka, znowuż mieszam delikatnie i sru pod oczy. Na razie stosuję to dopiero od 4 dni, na noc, rano kładę pod filtr serum z wit C, efekty są fajne fajne spróbuję jeszcze zacząć się wysypiać... Dam znać za jakiś czas do czego to prowadzi
Wow brzmi to dość skomplikowanie, ale jeśli będą spektakularne efekty to pewnie się skuszę... daj znać co i jak po jakimś czasie
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 23:43   #4065
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny gdzie moge przechowywac kwas glikolowy 70% jak juz go rozciencze do 50%? musze kupic jakas plastikowa a moze szklana buteleczke?
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:00   #4066
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie - czy można nakładać olejek rycynowy solo bądź zmieszany z innymi olejkami na buzię wieczorem? W celu oczyszczenia porów głównie?

Mam olejek rycynowy, którego termin ważności się niedługo kończy i nie bardzo mam pomysł co z nim zrobić? Używam go tylko miejscowo w razie wyprysków, które na szczęście są bardzo rzadko więc olejku nie ubywa...
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:04   #4067
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy można nakładać olejek rycynowy solo bądź zmieszany z innymi olejkami na buzię wieczorem? W celu oczyszczenia porów głównie?

Mam olejek rycynowy, którego termin ważności się niedługo kończy i nie bardzo mam pomysł co z nim zrobić? Używam go tylko miejscowo w razie wyprysków, które na szczęście są bardzo rzadko więc olejku nie ubywa...
Zapraszam na wątek o OCM
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:25   #4068
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny gdzie moge przechowywac kwas glikolowy 70% jak juz go rozciencze do 50%? musze kupic jakas plastikowa a moze szklana buteleczke?
Możesz trzymać w lodówce. Na etykiecie samego kwasu była informacja o przechowywaniu w lodówce, właściwie nie wiem dlaczego, DuPont zaleca temperaturę pokojową. Buteleczka może być albo szklana, albo plastikowa.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:57   #4069
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Zapraszam na wątek o OCM
Słyszałam o OCM, ale to jest sposób oczyszczania buzi, a ja do oczyszczania mam swój ukochany płyn i nie chcę go zamieniać na OCM. Jednakże olejek rycynowy bym chciała spożytkować zanim się przeterminuje, a oprócz OCM nie znam innego zastosowania.

Próbowałam raz na włosy ale była katastrofa
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 13:37   #4070
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Szykuję się dziś do złożenia kolejnego zamówienia na ZSK ponieważ ostatnim razem zapomniałam o konserwancie i przez jego brak wstrzymuję się ze zrobieniem kremu z kwasem migdałowym

myślę co jeszcze dobrać do zamówienia,
wrzuciłam gume ksantanowa
olejek jojoba (głownie do włosów)

i zastanawiam się nad olejkami eterycznymi
do mgiełek do włosów żeby lepiej pachniały
lub do płukanek do włosów z l-cysteiną...
jaki mi polecicie ?
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 08:43   #4071
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Co polecicie na zaskórniki, które powstały na skutek zapychania ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:51   #4072
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Co polecicie na zaskórniki, które powstały na skutek zapychania ?
Kwasy, łagodna pielęgnacja np. nawilżające toniki zamiast tłustych kremów ;p
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:55   #4073
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez em!L!a Pokaż wiadomość

i zastanawiam się nad olejkami eterycznymi
do mgiełek do włosów żeby lepiej pachniały
lub do płukanek do włosów z l-cysteiną...
jaki mi polecicie ?
moim ulubieńcem jest lawendowy
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 13:01   #4074
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Próbowałam zakryć smród cysteiny olejkiem mandarynkowym i nie udało mi się
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:23   #4075
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W jaki sposób mogę połączyć olej z mleczanem sodu ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 05:13   #4076
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
W jaki sposób mogę połączyć olej z mleczanem sodu ?
może jakiś emulgator dodać albo gumę ksantatową?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:43   #4077
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

1) Czy mogę do kremu np. babydream lub bezzapachowego z Alterry dodać mleczan sodu i mocznik ?
2) Jak mogę wykorzystać lanolinę ?
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:54   #4078
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Proszę pomóżcie,bo jestem ciemna jeśli chodzi o obliczanie stężeń
Chcę zrobić tonik z kwasem kojowym 4%, jakie muszą być proporcje na 50 ml toniku ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:25   #4079
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Proszę pomóżcie,bo jestem ciemna jeśli chodzi o obliczanie stężeń
Chcę zrobić tonik z kwasem kojowym 4%, jakie muszą być proporcje na 50 ml toniku ?
Najłatwiej z proporcji Jeśli 50 to 100% to 4% to 2
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 13:16   #4080
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Proszę pomóżcie,bo jestem ciemna jeśli chodzi o obliczanie stężeń
Chcę zrobić tonik z kwasem kojowym 4%, jakie muszą być proporcje na 50 ml toniku ?
Rozpuszczanie kwasu w czystej wodzie nie jest dobrym pomysłem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post35543949.

Można zrobić coś na wzór toniku depigmentacyjnego ZSK (z arbutyną albo glukozydem ketonu malinowego, albo z samym kwasem kojowym).

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Najłatwiej z proporcji Jeśli 50 to 100% to 4% to 2
W ten sposób oblicza się stężenia wagowe, a Palala na pewno chce, żeby podać objętość kwasu. Gramy trzeba zamienić na mililitry.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.