Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 17:25   #4051
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

kefii wzruszające jest to co przechodzisz. Oby jak najszybciej udało się pomyślnie przeprowadzić tą operację.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:34   #4052
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

kefii aż sie popłakałam jak przeczytałam Twój opis. Strasznie dzielni jesteście

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Walczę o mój sen poranny Przy pierwszej oznace marudzenia wieczornego wsadzilam Emila do chusty i przysnął. Śpi już z 10 minut, dam mu pospać jeszcze z pól godziny, zeby nie przedobrzyc. Potem mam nadzieje wytrzyma do 20h30.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:50   #4053
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej Dziewczyny U nas też piękna pogoda, więc byliśmy na dwóch spacerach Mamy z tymi spacerami problem bo Smerf nie toleruje gondoli. Nienawidzi być w wózku no. Pół godziny czasem da pochodzić i włącza syrenę - taką, że nie idzie uspokoić, trzeba biegusiem do domu lecieć i tam szybko cyca zapodawać. W piątek poszliśmy z wózkiem do księdza (bo w końcu udało nam się zebrać) i co? Całą drogę powrotną (około 2km) nieśliśmy małego wyjca na rękach, nie ucichł nawet na chwilę. Po wszystkim bolały nas plecy (bo Smerf już ponad 6kg) i dodatkowo ludzi patrzyli na nas jak na jakąś patologię. Po tej akcji byłam gotowa porzucić spacery w ogóle, przynajmniej dopóki nie będzie na tyle ciepło żeby bez kurtki w chuście iść, jak Roane (btw świetnie wyglądacie! ). Moja siostra cioteczna dała mi radę - żeby spróbować z fotelikiem, przypiąć go do stelażu wózka i tak powozić. Pomyślałam - czemu nie, Smerf fotelik lubi. I rzeczywiście! Młody ładnie spał w foteliku, jak się budził to pooglądać świat i sprawdzić czy aby matka dalej obok Nawet jak zaczynał płakac to po chwili przestawał. Pewnie zlinczujecie mnie za takie praktyki.. Wiem, że to niedobrze dla kręgosłupa takiego malucha, zamierzam przestawić się na chustowanie jak się zrobi cieplej. No nie chcę z małym ciągle w domu siedzieć a spacery z gondolą to dla mnie trauma. Jeszcze jak jestem z tż to pół biedy ale jak sama mam iść to aż mnie telepie na samą myśl o tym wyciu. I jak już idę sama to chodzę w kółko blisko domu, rzygam już tymi samymi uliczkami. A mieszkam w miejscowości turystycznej, wokół lasy, jeziora, rzeka, mozna malucha ładnie dotlenić a nie tylko telepać na krzywych chodnikach w tę i nazad. Myslicie, że dużą krzywdę zrobię mu jak przez jakiś czas go powożę w foteliku tak max 2h dziennie? Jak czytam o Waszych kilkugodzinnych spacerach to nie mogę w to uwierzyć, moje dziecko najdłużej wytrzymało 1h15min. No i dziś w sumie jakieś 2h tyle że rozłożone na dwa spacery 1,5h w południe i 0,5h po obiedzie.

Postaram sie odnieść się do Waszych postów wieczorem, teraz będziemy kąpać Smerfa
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:51   #4054
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej
Magnusia maść nagietkowa dziala rozgrzewajaco i nie sądzę ze to dobry pomysł. Ja stosowałam za rada pediatry clotrimazolum maść, i zawijalam tylko w tetre taj jak kiedyś robili, na noc pampersa tylko. I pupa myta przegotowana woda, osuszana (nie wycierana!) flanelka i poprawa jest całkiem szybko. Teraz do pupy uzywam krem nivea baby i jest dobrze.

Keffi zryczałam się, bo wiem jak to jest patrzec jak zabierają dziecko do innego szpitala. Tylko, ze u nas zabieg nie byl koniecznością tylko ewentualnością gdyby leczenie farmakologiczne nie pomoglo.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:05   #4055
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

sadlaczyca jesli nie trzymasz go w domu w bujaczku to chodzilabym na spacery w foteliku, bez przesady. Do wiosny już niedaleko, to przerzucicie się na chustę. A potem w spacerówce bedzie już inaczej.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:05   #4056
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Wyszliśmy o 13 i dopiero niedawno wróciliśmy. Pogoda cudowna 20 stopni było u Nas. Marcel miał na sobie spodnie dresikowe, skarpetki, body z dł rękawem i cienką bluzę. Byl bez czapeczki. Ja w samym sweterku, TŻ też. Marcel w ogóle nie płakał położyłam go na płasko przodem do jazdy w wózku i oglądał świat między drzemkami. Aż mi lepiej na psychice jak tak wyszłam.

mam to samo


Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Hej
Magnusia maść nagietkowa dziala rozgrzewajaco i nie sądzę ze to dobry pomysł. Ja stosowałam za rada pediatry clotrimazolum maść, i zawijalam tylko w tetre taj jak kiedyś robili, na noc pampersa tylko. I pupa myta przegotowana woda, osuszana (nie wycierana!) flanelka i poprawa jest całkiem szybko. Teraz do pupy uzywam krem nivea baby i jest dobrze.

Keffi zryczałam się, bo wiem jak to jest patrzec jak zabierają dziecko do innego szpitala. Tylko, ze u nas zabieg nie byl koniecznością tylko ewentualnością gdyby leczenie farmakologiczne nie pomoglo.
no właśnie też mi coś świta że to nie na odparzenia

Keffi nie łątwa droga przed Wami ale wierzę że dacie rade
Nie jestem w stanie ogarnąć co się przeżywa w Takiej chwili, zwykły katar u moich maluchów mnie stresuje a co dopiero operacja..
Pamiętam gdy siostra opowiadała mi ostatnią operację Niuni.. Znosiła ją na rękach na blok operacyjny bo nie było wolnego wózka, potem oddawała pielęgniarce przed drzwiami, mała płakała, nie chciała puścić mamy, gdy słuchałam sama płakałam a gdybym to ja miała zanosić swoje dzieci.. DUŻO siły Kochana!!!
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:13   #4057
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Położyłam Marcela na macie, a on odbija się nogami o podłogę i zawedrował na dywan
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 18:13   #4058
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Sadlaczyca 2 godz można w foteliku,no i w waszym przypadku to uzasadnione.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:41   #4059
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość


no właśnie też mi coś świta że to nie na odparzenia
Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Hej
Magnusia maść nagietkowa dziala rozgrzewajaco i nie sądzę ze to dobry pomysł.
cholera- pierwsze słyszę aby działała rozgrzewająco nagietek to naturalny antybiotyk jest ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
Jutro pogadam z lekarzem, mam nadzieję że da jakąś maść czy coś bo strasznie się boję np nacinania tego
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:50   #4060
Messsuah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 393
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
Messsuah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:57   #4061
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratunku Co zrobić, zeby mój syn zaczal chodzić pózniej spać?? Dzisiaj pobudka była o 5h15 :ryczesmarkam:

Wczoraj naprawdę wydawało mi się, ze spał dużo.
Obudził się o 6h, a potem drzemki mniej wiecej:
- 7h45-8h30
- 10h-13h30 (spacer i 1,5h po spacerze)
- 15h-15h45
- 17h-17h45 (spacer)

A i tak o 18h45 zaczal mi robić taka awanturę ze zmęczenia, ze nawet chusta nie pomagała. Wiec o 19h15 go wykąpalam i o 19h40 spał jak zabity. Potem pobudki o 2h i 4h, a o 5h15 przywitał dzien. Wzięłam go do siebie do łóżka i nie rozmawiałam z nim, ale on gadał ze sobą cały zadowolony i ani mu w głowie było spanie

milka allesa kupowałam przez internet. Mała bardzo zle przybiera? Jak wyglądają przyrosty?
Ja to bym wiele dała, żeby Waleria chodziła wcześnie spać - u nas wyglada to tak, ze zasypia ok 1-3 w nocy, a potem śpi do 12 lub 14.
Muszę sie dobrze wymierzyć i tez klikne chyba na All stanik, nie mam czasu łazić po kilku sklepach :/

Co do przybierania na wadze to było niedużo, ale w normie. Ostatni tydzień jest kiepski. Wazy teraz 4,14 kg (wczoraj włączyliśmy na naszej wadze) a w przychodni we wtorek ważyła 3,96 kg -czyli w tym tyg przybiera bardzo słabo. W tych siatkach centylowych wychodzi, ze ma 10, a średnia wynosi 50, wiec generalnie słabo wypada. Muszę jeszcze poszukać w necie dokładniejszych wyliczeń. Być może ma na to wpływ jeszcze wzrost, ja jej teraz nie mierzyłam. Na pewno sporo urosła /wydłużyła sie, bo zaczęła używać pampersow 2 i powyrastala z wielu kolejnych ubrań.

Mala - koniecznie idź do specjalisty od bioderek. Może to być dr Sionek albo bardzo znany lekarz prof. Czubak. Obydwaj są specjalistami i pracują w klinice w Otwocku, jednym z najlepszych szpitali ortop. W Pl.
Ja mam lekka paranoję, ale w temacie jestem obeznana i wiem, ze nie każdy lekarz sie na tym zna i stosuje nowoczesne techniki, a medycyna jednak sie cały czas zmienia.
Do dr Sionka najszybciej można sie dostać w CM Arka, potem w Babka Medica. Dysplazja stawu biodrowego to choroba genetyczna.
Prof Czubak jest specem od bioderek, może nawet do niego lepiej iść, poszukam namiarów do niego i Ci podam. Tylko to bedą namiary na wizyty prywatne, do szpitala Grucy w Otwocku można sie dostać na NFZ, ale pewnie o to trudno i odległe terminy.

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Tzn? Ile za mały? Ile przybrała w ciągu miesiąca?
Może być to o czym wcześniej dziewczyny pisały-że mała nie pije mleka z 2 fazy tylko poprzestaje na pierwszej., bo potem jest ciężej ssać i się jej nie chce. Najszybciej tego tłustszego mleka popije po odciąganiu przez Ciebie.
No właśnie obawiam sie, ze tak może być, ze nie chce sie jej wysysac mleka z drugiej fazy.

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
Magnusia, a probowalas Adasia wykapac w krochmalu??

U nas kolejna noc do kitu...Maly ma wiotkosc krtani, wiec pol nocy wydaje koszmarne dzwieki, czesto sie budzi jak mu jedzenie podejdzie, pozniej nie moze zasnac...a co moj TZ zrobil w tej sytuacji- wyniosl sie do salonu zostawiajac mnie z przerazonym i wyjacym dzieckiem....Teraz odsypia, nie wiem co, a ja siedze i pilnuje syna, bo zasnal na brzuszku i pije 2 kawe starajac sie nie zasnac na siedzaco....Plakac mi sie chce, bo nie dosc,ze nie mam tutaj nikogo, to nawet na wlasnego meza liczyc nie moge...
Dziewczyny już wszystko napisały - ja tylko dodam, ze mojemu TZtowi tez muszę zazwyczaj przydzielać zadania. Pomaga w domu i opiekuje sie dzieckiem, ale jest wiele rzecY, które mu do głowy nie przyjdą, bo wcześniej ich nie robił, albo rzadko i trzeba mu mowić prosto co ma wykonać.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 19:14   #4062
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Położyłam Marcela na macie, a on odbija się nogami o podłogę i zawedrował na dywan
Też polozylam dziś Kapra i 2 razy mi się przekopyrtnal z brzucha na plecy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:16   #4063
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

milka rożne wagi pokazują ciut rożne wyniki, wiec dobrze jest ważyć dziecko na jednej wadze. Ale z tego co piszesz wynika, ze niecały tydzien przybrała 180 gramów , czyli bardzo przyzwoicie.
A ze jest drobna to cóż, filigranowe dziewczyny maja wzięcie Z tego co pamietam Ty tez zbyt duża nie jesteś
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:30   #4064
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mój Kacper też na nocny sen zasypia dopiero koło 23,mógłby ze 2 godziny wcześniej
u nas jest to samo, zasypia o 23 a jak próbowałam ją przestawić to odpokutowałam to w nocy.


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Kostka grzybowa powiadasz? Te cholerstwa są najgorsze (kostki, wegety, ziarenka smaku). Spokojnie-dasz trochę rumianku na rozluźnienie, pójdzie kupa i dziecko odżyje (ech...i znowu zazdroszczę tym co jedzą wszystko i dzieciom nic nie jest)
ja również i to bardzo... tym bardziej, że żarłok jjestem.
Cytat:
Napisane przez Messsuah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
bardzo mało, jak śpi ciągiem dwie godziny to jest jakoś nieswojo ja działam na jej trybie, bo usypianie w dzień na silę to dla mnie była strata czasu.

kefii
współczuje przejść
Roane brr.. jaki poród, najważniejsze, że po wszystkim. No zdjęcie w chuście super.

mniej mnie na forum bo zjechałam z Bączkiem do rodziców, bo Tż wybiera się na szkolenie i w delegacje, więc nie uśmiechało mi się wojowanie ze wszystkim samej 24h/d 7 dni w tyg. W ten sposób mam za sobą 250 km z dzieckiem i psem w trasie a zapakowałam nawet wanienkę ze stelażem
a w ogóle moja córka pare dni z rzędu urządzała nam dzikie ataki histerii aż ciężko było ją uspokoić oczywiście nosząc na rękach. aż nie wytrzymałam nerwowo otuliłam ją w otulacz, wsadziłam smoczka i odłożyłam do huśtawki- po minucie dziecko było spokojne jak aniołek. zauważyliśmy, że najlepiej jej idzie wyciszanie się odłożonej np do wózka.
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:41   #4065
Messsuah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 393
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
Messsuah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:45   #4066
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Emil dotrzymał jakoś do 20h30. Oby spał do chociaż 6h
Jutro wracam do domu, mam nadzieje, ze podróż w te stronę bedzie równie bezproblemowa.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:59   #4067
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Messsuah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
Mój Mały wciąż dużo śpi w dzień, dziś nie spał w sumie tylko kilka godzin (w czasie których głównie robił kupę). No i noce przesypia całe. Ma to chyba po mnie, bo jestem strasznym śpiochem. Ale Twój synek ma już 3 miesiące, więc to chyba normalne, że mało śpi w dzień. Jeśli nie jest marudny ze zmęczenia, to bym się nie przejmowała.

Kefii, wzruszający opis. Nawet sobie nie wyobrażam, co musisz czuć patrząc na chorego synka. Na pewno wszystko będzie dobrze po operacji.

Perfuzja, kciuki za podróż. Podziwiam, że się nie bałaś. Ja nie lubię jeździć nawet 10 min do marketu, bo widzę, jak Adasiowi niewygodnie w foteliku.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 20:01   #4068
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
Perfuzja, kciuki za podróż. Podziwiam, że się nie bałaś. Ja nie lubię jeździć nawet 10 min do marketu, bo widzę, jak Adasiowi niewygodnie w foteliku.
Emil uwielbia jeździć samochodem, zasypia od razu z bloga mina, a nawet jak sie obudzi to nie płacze.
Oby mu sie nie odmieniło
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 20:03   #4069
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Magnusia spróbuj jeszcze mąka ziemniaczaną, albo kup nadmanganian potasu, zrób fioletowa wodę i wykap go, kilka ziaren wystarczy. U nas pupa była czerwona po Dadach ...
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 20:13   #4070
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Messsuah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
moja mała śpi dużo, tzn spała do dzisiaj bo dzis od 15 walczy sama ze sobą, nie umie zasnąć (obstawiam ze to moja wina, nie chce jej położyć na brzuchu bo ona tak ciągle śpi, aż główka jej się zaczyna wydłużać, tzn tył głowy ma taki wystający, gdy ją kładę na plecach to jakby ją tam parzyło i się wierci) a spać jej się chce bo od 15 miała tylko kilka krótkich drzemek takich 10min a do tej pory spała praktycznie całymi dniami po 2-3h z przerwami na karmienie i moze 1h aktywności czyli rozglądanie się i marudzenie

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Emil dotrzymał jakoś do 20h30. Oby spał do chociaż 6h
Jutro wracam do domu, mam nadzieje, ze podróż w te stronę bedzie równie bezproblemowa.
za podróż moje maluchy tez lubią jeździć i z doświadczenia wiem że z niemowlakiem dużo łatwiej podróżować niż z takim kilkumiesięcznym bąblem który chce aby go zabawiać, zagadywać, potem się nudzi, chce wyjść a w końcu kantuje że chce siku żeby go odpiąć (to już trochę później ale tak robi nasz syn obecnie przy dłuższych trasach)

edit.
w trakcie pisania tego posta tak kwękała i marudziła że w koncu podeszłam i położyłam ją na żabę i śpi, niemal momentalnie ehhh :marzyciel:
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014

Edytowane przez J0zefina
Czas edycji: 2014-03-09 o 20:15
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 20:23   #4071
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Messsuah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?
Mój prawie miesięczny Jaś śpi bardzo mało w dzień. Robi sobie właśnie takie krótkie drzemki (krótkie a częste) a między nimi ma okresy czuwania po 3-4 h. I tak samo w nocy ładnie śpi.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 21:07   #4072
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Senira może dodasz do pierwszej str link Kefii gdzie jest opis choroby i numer konta, Może ktoś się jeszcze dorzuci z podczytujacych
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 21:34   #4073
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Emil uwielbia jeździć samochodem, zasypia od razu z bloga mina, a nawet jak sie obudzi to nie płacze.
Oby mu sie nie odmieniło

Moje wszystkie dzieciaki tak samo. Eryk cały czas uwielbia jeździć samochodem,chociaż nie śpi w aucie raczej.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 21:35   #4074
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Byliśmy dzisiaj na zakupach w markecie z Alicją. Dużo ludzi się patrzyło i zachwycało szkrabem. Do czasu aż włączyła syrenę

keffi opis porodu - popłakałam się. Kochana jesteś bardzo silna i nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić co przeżywałaś. Trzymam kciuki za Mikołaja i ściskam mocno I rozumiem potrzebę spisania wszystkiego dokładnie - też tak zrobiłam

Roane ale ślicznie wyglądacie z tą chustą No i zazdroszczę tych 20 stopni!!

messuah moja Ala też nie bardzo śpi w ciągu dnia. Co gorsza, jak nie śpi to nie jest aktywna - tzn. jest w tym sensie że płacze. Potrzebuje noszenia na ramieniu albo cycka.

shiloh moja Ala położona na brzuchu zamiast podnosić głowę podnosi pupę :/ i robiąc to prześlizguje się powoli do przodu

Co do dzieci późno chodzących spać, to moja córka też taka jest. Przed 23-24 nie zaśnie, choćby nie wiem jak dużo wcześniej rozpocząć rytuał wyciszający. A potem śpi do 10-11

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Senira może dodasz do pierwszej str link Kefii gdzie jest opis choroby i numer konta, Może ktoś się jeszcze dorzuci z podczytujacych
To jest bardzo dobry pomysł
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 22:07   #4075
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

perfuzja, gosia, dzięki za odpowiedź

magnusia, co do pupy - rilaks! Na pewno opanujecie sytuację U nas Smerf miał odparzony tyłek przy za małych pampkach. Pomógł sudocrem, nadmanganian potasu (tak jak isia pisała), kąpiele w krochmalu i przede wszystkim zmiana pampków na większe. Teraz za każdym razem jak zmieniam pieluchę to robię to baaardzo wolno, żeby pupa trochę się przewietrzyła.

messuah, zazdroszczę wyjazdu co do spania to mój syn śpi różnie. Rzadko kiedy drzemki w ciągu dnia są dłuższe niż godzina, ewentualnie w chuście. Najczęściej odbywa się to na zasadzie "dopóki matka nie odłoży to śpię"czyli około 20 minut jednorazowo. Ja bym nie usypiała na siłę.

milka, może Twoja Waleria po prostu taka ma być? Nie każdy niemowlak musi być grubiutki. 180g w tydzień to nie tak mało.

Shiloh, dla Marcela sky is the limit

kefi, za opis porodu. Jesteś bardzo silna, Twój synek nie mógł sobie lepszej mamy wymarzyć
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 05:21   #4076
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

opracowaliśmy sposób mycia pupy w 2 osoby aby dokładnie wymić i osuszyć, ten kur****ski ropień jest tak nabrzmiały że pewnie pęknie i skur***yn rośnie w oczach obecnie jest wielkości mniejszej czereśni i właściwie zasłania cały "wylot". Nie możliwe aby to się zrobiło przez odparzenie, co za syf
jezu oby do tej 14,30 do tej wizyty
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 05:50   #4077
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny U nas też piękna pogoda, więc byliśmy na dwóch spacerach Mamy z tymi spacerami problem bo Smerf nie toleruje gondoli. Nienawidzi być w wózku no. Pół godziny czasem da pochodzić i włącza syrenę - taką, że nie idzie uspokoić, trzeba biegusiem do domu lecieć i tam szybko cyca zapodawać. W piątek poszliśmy z wózkiem do księdza (bo w końcu udało nam się zebrać) i co? Całą drogę powrotną (około 2km) nieśliśmy małego wyjca na rękach, nie ucichł nawet na chwilę. Po wszystkim bolały nas plecy (bo Smerf już ponad 6kg) i dodatkowo ludzi patrzyli na nas jak na jakąś patologię. Po tej akcji byłam gotowa porzucić spacery w ogóle, przynajmniej dopóki nie będzie na tyle ciepło żeby bez kurtki w chuście iść, jak Roane (btw świetnie wyglądacie! ). Moja siostra cioteczna dała mi radę - żeby spróbować z fotelikiem, przypiąć go do stelażu wózka i tak powozić. Pomyślałam - czemu nie, Smerf fotelik lubi. I rzeczywiście! Młody ładnie spał w foteliku, jak się budził to pooglądać świat i sprawdzić czy aby matka dalej obok Nawet jak zaczynał płakac to po chwili przestawał. Pewnie zlinczujecie mnie za takie praktyki.. Wiem, że to niedobrze dla kręgosłupa takiego malucha, zamierzam przestawić się na chustowanie jak się zrobi cieplej. No nie chcę z małym ciągle w domu siedzieć a spacery z gondolą to dla mnie trauma. Jeszcze jak jestem z tż to pół biedy ale jak sama mam iść to aż mnie telepie na samą myśl o tym wyciu. I jak już idę sama to chodzę w kółko blisko domu, rzygam już tymi samymi uliczkami. A mieszkam w miejscowości turystycznej, wokół lasy, jeziora, rzeka, mozna malucha ładnie dotlenić a nie tylko telepać na krzywych chodnikach w tę i nazad. Myslicie, że dużą krzywdę zrobię mu jak przez jakiś czas go powożę w foteliku tak max 2h dziennie? Jak czytam o Waszych kilkugodzinnych spacerach to nie mogę w to uwierzyć, moje dziecko najdłużej wytrzymało 1h15min. No i dziś w sumie jakieś 2h tyle że rozłożone na dwa spacery 1,5h w południe i 0,5h po obiedzie.
Ja tez chodze na spacery z fotelikiem bo mala w gondoli nawet sie polozyc nie da. A fotelik mam bardziej siedzacy i jej to pasuje a spacery to u mnie max godzina bo nie mam gdzie lazic.

Dzien dobry.
Nocka ok nie moge narzekac. Dzien standardowo juz zaczal sie o 5 ( a potem sie dziwic ze o 20 juz spie )
Dzisiaj chyba zajrzy do mnie kumpela to przynajmniej pogadam z kims kto mowi wiecej niz "aaaa eeee yhy yhy".

Send from my IPhone

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Messsuah Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze dzieci spia w ciagu dnia? Moj maly nie chce spac w ciagu dnia czasem moze z 20 min i tyle ale to takie drzemanie raczej, za to przesypia cale noce.... powinnam go w ciagu dnia jakos usypiac? Czy dzialac na jego trybie?

Ami zasypia czasami na 2h a tak to tylko krotkie drzemki po 15-20 minut


Send from my IPhone

---------- Dopisano o 06:50 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Senira może dodasz do pierwszej str link Kefii gdzie jest opis choroby i numer konta, Może ktoś się jeszcze dorzuci z podczytujacych

Pewnie ze tak tylko może mi ktoś na PW podeslać to info ?? bo chyba ślepa jestem ale nie widze gdzie to jest ??


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2014-03-10 o 09:07
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 05:57   #4078
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

dzień dobry
Ale słońce się do mnie wdziera more more more!!!!

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
opracowaliśmy sposób mycia pupy w 2 osoby aby dokładnie wymić i osuszyć, ten kur****ski ropień jest tak nabrzmiały że pewnie pęknie i skur***yn rośnie w oczach obecnie jest wielkości mniejszej czereśni i właściwie zasłania cały "wylot". Nie możliwe aby to się zrobiło przez odparzenie, co za syf
jezu oby do tej 14,30 do tej wizyty
Oddychaj kobieto!!! dobrze że dziś ta wizyta, wytrzymaj do 14 i oby lekarz czym prędzej zaradził coś na to paskudztwo (akysz!!)
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 06:23   #4079
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Udało sie - pospal do 7h a już było groźnie, bo po standardowych pobudkach o 2 h i 4h obudził się tez o 5h. Ale zasnął

magnusia dacie radę!
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 06:51   #4080
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Udało sie - pospal do 7h a już było groźnie, bo po standardowych pobudkach o 2 h i 4h obudził się tez o 5h. Ale zasnął

magnusia dacie radę!

Dominik jak zaśnie w okolicach 20 to budzi sie o 4 zeby zjeść potem spi do 7 troche pogada i jeszcze na godzinke sie kładzie. I o 8:30 juz nie ma siły koniec spania


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.