Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-29, 14:15   #4081
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Jest januszowaniem wybieranie prezentu wg rangi wesela i liczenia "za talerzyk".

Jest jeszcze większym januszowaniem spisywanie w notesiku kwot z kopert. Od cioci Wandzi 200 zł- skąpa, Od Ziutki 500- no tak ta ma dobrze, że może sobie na tyle pozwolić a widziałaś jej sukienkę?... Od Kowalskich 300zl- a my im daliśmy 400!!!
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 14:36   #4082
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Januszowaniem jest dla mnie w ogóle liczenie, że wesele się "zwróci".
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 15:03   #4083
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Weterynarze to czesto polecaja przeplacone karmy ze zbozem, wiec trzeba trafic na dobrego.

Czasem wystarczy poszukac, w cenie whiskasa w saszetkach (min 4 kurczaka, reszta uj wie czego) jest bozita( w sklepach internetowych) Owszem, sa pewnie karmy z jeszcze lepszym zestwem witamin (ale to mozna samemu dodac) ale przynajmniej ma sklad typu 76 kurczaka, pare procent czegos.

Drazni mnie jak ludzie uwazaja, ze kot moze jesc byle co, a sami kupuja rzeczy ktorych malo uzywaja albo wcale, albo za duzo ludzkiego jedzenia i je wywalaja ale kto widzial, zeby mruczkowi trzeba bylo isc po karme dalej niz do biedronki.
A te biedronkowe karmy to trucizna jakich malo.

Dla mnie Januszowe jest jeszcze- kotke sterylizuje bo to moj problem, kocura juz nie, bo to nie moj problem.
To jak w końcu z tą karmą, dawać czy nie?
Bo na moje to jednak wychodzi że resztka krupniku na mięsie z warzywami zdrowsza jest niż 4% mięsa i reszta gruzu
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 15:07   #4084
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
Na ślub kościelny wypada dać więcej moim zdaniem
Niby czemu? W czym ksiazulek lepszy od urzedasa?
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 15:18   #4085
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Ślub cywilny poza urzędem to 1048 zł. Koszt księdza to "co łaska" (ale nie mniej niż...) mi wychodzi, że SAM ŚLUB kościelny (bez dekoracji, muzyki) jest tańszy niż cywilny w plenerze xd
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 16:13   #4086
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
To jak w końcu z tą karmą, dawać czy nie?
Bo na moje to jednak wychodzi że resztka krupniku na mięsie z warzywami zdrowsza jest niż 4% mięsa i reszta gruzu
Resztka krupniku stoi na tym samym poziomie co zlej jakosci karmy marketowe.
Wyzej sa karmy, ktore maja duza ilosc miesa.
Wyzej karmy z duza iloscia miesa i bez odrobiny zboz, kukurydzy.
Wyzej karmy mokre od suchych (ale tez sa stopniowane - malo miesa, duzo miesa, duzo miesa i brak zboz).
Wyzej barf czyli karmienie zbilansowanym surowym.

W przypadku kotow dochodzi jeszcze to, ze koty nie bardzo pija, w przeciwienstwie do psow nie uzupelnia tyle wody ile trzeba poprzez picie i wode biora z karmy (miesa). Wiec koty w ogole suchych jesc nie powinny, bo to droga do niewydolnosci nerek i innych problemow.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 16:22   #4087
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez Kocik123 Pokaż wiadomość
Na ślub kościelny wypada dać więcej moim zdaniem
A ja uważam, że każdy daje tyle, na ile go stać, niezależnie, czy ślub kościelny, czy cywilny. I stawianie tu jakichkolwiek żądań jest nie na miejscu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 16:22   #4088
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Resztka krupniku stoi na tym samym poziomie co zlej jakosci karmy marketowe.
Wyzej sa karmy, ktore maja duza ilosc miesa.
Wyzej karmy z duza iloscia miesa i bez odrobiny zboz, kukurydzy.
Wyzej karmy mokre od suchych (ale tez sa stopniowane - malo miesa, duzo miesa, duzo miesa i brak zboz).
Wyzej barf czyli karmienie zbilansowanym surowym.

W przypadku kotow dochodzi jeszcze to, ze koty nie bardzo pija, w przeciwienstwie do psow nie uzupelnia tyle wody ile trzeba poprzez picie i wode biora z karmy (miesa). Wiec koty w ogole suchych jesc nie powinny, bo to droga do niewydolnosci nerek i innych problemow.

Send from my mind using the Force.
Mój kot jest jakimś kosmitą, bo jedzenie to jej nie gila jakoś strasznie, ale za czystą wodę to by zabiła. Nie można szklanki z wodą postawić na stole nawet na pięć minut, bo od razu tam pakuje ryło, łapy, co tylko wejdzie. Jak jej wymieniam wodę z misce to od razu biegnie, pije, jak pięć minut później jej znów wymienię, to znów będzie piła. Kiedyś ją tak pęknę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 16:29   #4089
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Mój kot jest jakimś kosmitą, bo jedzenie to jej nie gila jakoś strasznie, ale za czystą wodę to by zabiła. Nie można szklanki z wodą postawić na stole nawet na pięć minut, bo od razu tam pakuje ryło, łapy, co tylko wejdzie. Jak jej wymieniam wodę z misce to od razu biegnie, pije, jak pięć minut później jej znów wymienię, to znów będzie piła. Kiedyś ją tak pęknę
Moze wlasnie dlatego, ze... pic jej sie chce Ps. To jeden z objawow problemow z nerkami. Badaj mocza i krwia. Na wszelki.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 16:42   #4090
eemilka
Raczkowanie
 
Avatar eemilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 269
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Dla mnie Januszowe jest jeszcze- kotke sterylizuje bo to moj problem, kocura juz nie, bo to nie moj problem.
Tylko jeśli mieszkasz w bloku a kot jest niewychodzący i jest jedynym kotem w domu, to jest duże prawdopodobieństwo że nie będzie znaczyl terenu, wtedy sterylizacja nie jest konieczna.
Natomiast kotki gdy są w rui są nie do wytrzymania i męczą się okropnie. Moja przez 2 dni wypinala tylek na mojego tatę. Pędem leciałam do weterynarza po antykoncepcje, bo nie szło. :-D Krótko po tym została wysterylizowana.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
" Mamy dzieci"
Ja już nie liczę, ile razy słyszałam ten argument w pracy a pracuję nie za długo.Trzeba zrobić coś wspólnie? Singelki mają wykonać lwią część, bo przecież my nie mamy dzieci a tym samym przecież żadnych obowiązków bo co my tam wiemy o życiu i co mamy innego do roboty poza fryzjerem i makijażem? I tak, los nas urządzi jak same zostaniemy matkami.

Ja rozumiem, że w życiu bywa różnie. Można pomóc, dlaczego nie? Ale nie ciągle i nie na zasadzie: "bo my mamy dzieci".
Nigdy nie robiłam wymowek w pracy bo mam dziecko. Jednak z marszu wypisalam oświadczenie że nie zgadzam się na nadgodziny, nocki i pracę poza miejscem pracy ze względu na to, że mam dziecko poniżej lat 4. To jest moje prawo a moje życie nie kończy się na pracy.
O ile z jednym dzieckiem jeszcze jest ok o tyle przy 2 mam Armageddon.
7 miesiąc macierzynskiego. O pracy to ja już marzę.



Wysłane z mojego D6503
eemilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 17:26   #4091
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Moze wlasnie dlatego, ze... pic jej sie chce Ps. To jeden z objawow problemow z nerkami. Badaj mocza i krwia. Na wszelki.

Send from my mind using the Force.
Ale ona tak od kociaka, niezależnie od rodzaju karmy, a badana jest regularnie i zawsze wsio ok
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 17:41   #4092
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ale ona tak od kociaka, niezależnie od rodzaju karmy, a badana jest regularnie i zawsze wsio ok
Moja tak samo - codziennie duża miska wody + to co znajdzie w domu, czyli woda ze szklanek, spod prysznica, z kibelka jak zapomnę zamknąć, ostatnio chłeptała ze stojaka na choinkę.

aa no i ze zdrowiem u niej też wszystko cacy
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 18:58   #4093
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Resztka krupniku stoi na tym samym poziomie co zlej jakosci karmy marketowe.
Wyzej sa karmy, ktore maja duza ilosc miesa.
Wyzej karmy z duza iloscia miesa i bez odrobiny zboz, kukurydzy.
Wyzej karmy mokre od suchych (ale tez sa stopniowane - malo miesa, duzo miesa, duzo miesa i brak zboz).
Wyzej barf czyli karmienie zbilansowanym surowym.

W przypadku kotow dochodzi jeszcze to, ze koty nie bardzo pija, w przeciwienstwie do psow nie uzupelnia tyle wody ile trzeba poprzez picie i wode biora z karmy (miesa). Wiec koty w ogole suchych jesc nie powinny, bo to droga do niewydolnosci nerek i innych problemow.

Send from my mind using the Force.
Dzięki Jud!
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 22:09   #4094
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Z takim podejściem karmienie zwierzęcia wychodzi drożej niż karmienie człowieka.

Co kto lubi. Chciałoby się tylko mięsko jeść
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-29, 22:34   #4095
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Z takim podejściem karmienie zwierzęcia wychodzi drożej niż karmienie człowieka.

Co kto lubi. Chciałoby się tylko mięsko jeść
Barf wychodzi mi najtaniej ze wszystkich opcji.
Ja lubie frytki smazone w glebokim oleju i chcialabym je zrec non stop. Ale jestem rozsadna i tego nie robie. Dlatego moje zwierzeta, nie beda zarly fastfooda, jakim jest np. Pedigree tylko zdrowe dla nich jedzenie - mieso.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 03:25   #4096
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Klasyka januszowania: ustalanie kwoty prezentu ślubnego na podstawie tego, ile te osoby albo ich najbliższa rodzina dali na ślub komuś z "naszych". A kwoty prezentów skrzętnie zapisane, więc łatwo wyliczyć...
To jest januszing level master i jak tylko o tym słyszę to podnosi mi się ciśnienie. Serio, nie wiem jak można wszystkich mierzyć jedna miarą, bogatych wujkow i biednych przyjaciół - studentów. Zapisywanie kwot i przechowywanie tego to już szczyt szczytow i spalilabym się ze wstydu.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 04:31   #4097
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
To jest januszing level master i jak tylko o tym słyszę to podnosi mi się ciśnienie. Serio, nie wiem jak można wszystkich mierzyć jedna miarą, bogatych wujkow i biednych przyjaciół - studentów. Zapisywanie kwot i przechowywanie tego to już szczyt szczytow i spalilabym się ze wstydu.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
Hihihi, my nie planujemy wesela a obiad dla gości i w ramach prezentów prosimy o karmę dla schroniska. Już ja zapiszę, ile kto karmy przytargał i jakiej
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 06:04   #4098
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Januszowaniem jest dla mnie w ogóle liczenie, że wesele się "zwróci".
Gdyby ludzie na to nie liczyli to by prawie wesel nie było taka prawda. No nie licząc tych osób którym wesele sponsoruja lub znacznie pomagają rodzice. Ja nie wyobrażam sobie wydać tyle ciężko zarobionych pieniędzy na wesele po to żeby rodzinka się najadła i popatrzyła jak tańcuje z mężem no nigdy, dla mnie to jest kosmos. Ale czesto rodzina próbuje mnie przekonać właśnie tym argumentem ze przecież się zwróci.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 07:07   #4099
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Może ja jestem jakiś dziwny ale gdyby wesele miało być w jakiejś sporej części sponsorowane przez rodziców to wolałbym Sobie darować uroczystość i w zamian za to pojechać gdzieś na tydzień, zmienić samochód. Cokolwiek byleby nie wydać tyle kasy w ciągu 3 dni

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Barf wychodzi mi najtaniej ze wszystkich opcji.
Ja lubie frytki smazone w glebokim oleju i chcialabym je zrec non stop. Ale jestem rozsadna i tego nie robie. Dlatego moje zwierzeta, nie beda zarly fastfooda, jakim jest np. Pedigree tylko zdrowe dla nich jedzenie - mieso.

Send from my mind using the Force.
Trochę złe porównanie według mnie. Te frytki w tłuszczu można porównać do kości z gotowanego kurczaka a nie do normalnej karmy jaką (albo podobną) żre większość psów wykluczając te szczury które karmi się karma dla kota
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 09:25   #4100
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Może ja jestem jakiś dziwny ale gdyby wesele miało być w jakiejś sporej części sponsorowane przez rodziców to wolałbym Sobie darować uroczystość i w zamian za to pojechać gdzieś na tydzień, zmienić samochód. Cokolwiek byleby nie wydać tyle kasy w ciągu 3 dni [COLOR="Silver"]
Masz na myśli to że nie chciałbyś wydać kasy na wesele tylko w przypadku gdyby płacili za nie rodzice czy też wtedy gdybyście Ty i przyszła żona za nie płacili w całości?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 09:49   #4101
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hihihi, my nie planujemy wesela a obiad dla gości i w ramach prezentów prosimy o karmę dla schroniska. Już ja zapiszę, ile kto karmy przytargał i jakiej
I że Janusz z Grażyną zamiast karmy dali resztki z Twojego poweselnego obiadu
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 10:38   #4102
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Z takim podejściem karmienie zwierzęcia wychodzi drożej niż karmienie człowieka.

Co kto lubi. Chciałoby się tylko mięsko jeść
mój pies jest na BARFie i można przyjąć, ze tak, je tylko mięsko. drożej ode mnie nie je, ale na pewno zdrowiej. to, co ja włożę sobie do talerza to moja sprawa, a mój pies nie ma wyboru i skoro wzięłam za niego odpowiedzialność to moim "psim obowiązkiem" jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia, a nie szukanie czegokolwiek byle taniej.

a koszt? teoretycznie powinien jeść około 1kg pożywienia. czasem zje więcej, czasem mniej ale: koszt kilograma serca wołowego to 4zł, koszt kilograma korpusów kurzych 1,60zł. dam mu pół kilo serca (2zł) i dwa korpusy (pół kilo = 0,80zł) to mi wyjdzie na jeden dzień 2,80zł. dalej masz ćwiartki za 4zł/kg (wychodzą cztery sztuki). są dni, kiedy zje wszystkie 4, a są takie, gdzie zje jedną i więcej nie chce. ostatnio na bazarku kupiłam mu tchawicę i płuca wołowe za 5zł (jakieś dwa kilo wyszło) i jadł to przez dwa dni. czasem dorwę kurczaka za 3,50zł/kg. koszt całego około 7zł, odkrajam z niego piersi dla nas na obiad, a psisko je całą resztę. 7zł na obiad dla psa i dwóch dorosłych osób to tak dużo?
to naprawdę nie jest kwestia finansów tylko chęci i świadomości tego, czym się swoje zwierzątko karmi. owszem, moje żywienie wyjdzie drożej niż żywienie karmą z biedry za 25zł/10kg, ale wiem, ze nie daję psu śmieci. i jasne, jak mówiąc "karmienie psa mięsem" widzisz kupowanie psu piersi z kurczaka, polędwicy wieprzowej czy steku wołowego to będziesz się śmiał, bo jakiś idiota wydaje setki zł na psa. ale najlepsze mięso dla psa to takie, które ma dużo żyłek, tłuszczu, chrząstek czy podroby. a to są tak naprawdę tanie rzeczy i śmianie się, że ktoś tak psa karmi pokazuje jedynie, że śmiejąca się osoba jest po prostu ignorantem. niestety w Polsce to bardzo częste podejście, bo w końcu "to tylko zwierzę":/
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 13:16   #4103
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;5659941 1]mój pies jest na BARFie i można przyjąć, ze tak, je tylko mięsko. drożej ode mnie nie je, ale na pewno zdrowiej. to, co ja włożę sobie do talerza to moja sprawa, a mój pies nie ma wyboru i skoro wzięłam za niego odpowiedzialność to moim "psim obowiązkiem" jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia, a nie szukanie czegokolwiek byle taniej.

a koszt? teoretycznie powinien jeść około 1kg pożywienia. czasem zje więcej, czasem mniej ale: koszt kilograma serca wołowego to 4zł, koszt kilograma korpusów kurzych 1,60zł. dam mu pół kilo serca (2zł) i dwa korpusy (pół kilo = 0,80zł) to mi wyjdzie na jeden dzień 2,80zł. dalej masz ćwiartki za 4zł/kg (wychodzą cztery sztuki). są dni, kiedy zje wszystkie 4, a są takie, gdzie zje jedną i więcej nie chce. ostatnio na bazarku kupiłam mu tchawicę i płuca wołowe za 5zł (jakieś dwa kilo wyszło) i jadł to przez dwa dni. czasem dorwę kurczaka za 3,50zł/kg. koszt całego około 7zł, odkrajam z niego piersi dla nas na obiad, a psisko je całą resztę. 7zł na obiad dla psa i dwóch dorosłych osób to tak dużo?
to naprawdę nie jest kwestia finansów tylko chęci i świadomości tego, czym się swoje zwierzątko karmi. owszem, moje żywienie wyjdzie drożej niż żywienie karmą z biedry za 25zł/10kg, ale wiem, ze nie daję psu śmieci. i jasne, jak mówiąc "karmienie psa mięsem" widzisz kupowanie psu piersi z kurczaka, polędwicy wieprzowej czy steku wołowego to będziesz się śmiał, bo jakiś idiota wydaje setki zł na psa. ale najlepsze mięso dla psa to takie, które ma dużo żyłek, tłuszczu, chrząstek czy podroby. a to są tak naprawdę tanie rzeczy i śmianie się, że ktoś tak psa karmi pokazuje jedynie, że śmiejąca się osoba jest po prostu ignorantem. niestety w Polsce to bardzo częste podejście, bo w końcu "to tylko zwierzę":/[/QUOTE]
Bardzo fajna rozpiska, zaraz coś pójdę kupić temu kotku!
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 13:29   #4104
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez sztojabudu Pokaż wiadomość
Bardzo fajna rozpiska, zaraz coś pójdę kupić temu kotku!
dla kotka możesz dodatkowo w necie myszki kupić (mrożone), ale w ich cenach się nie orientuje. jak czegoś nie masz w sklepie mięsnym to zawsze możesz dopytać i część po prostu przy następnej dostawie sprowadzi jakieś cuda. jak zwierzak może jeść wieprzowinę (mój niestety uczulony) to w ogóle jest luz, bo serca, płuca czy nerki w praktycznie każdym mięsnym można znaleźć. ja dobroci typu tchawica z płucami, śledziona, wątroba, nerki (wszystko z krowy) kupuję na bazarku. część rzeczy też dostanę w bardzo dużych marketach (hipermarketach czy jak je tam zwą). tam jest o tyle fajnie, ze na paczkowanych mięsach jest data ważności i jak jest ostatni/przedostatni dzień ważności to mięcho można kupić za grosze
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 13:37   #4105
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Masz na myśli to że nie chciałbyś wydać kasy na wesele tylko w przypadku gdyby płacili za nie rodzice czy też wtedy gdybyście Ty i przyszła żona za nie płacili w całości?
W drugim przypadku na 100 procent nie chciałbym wydawać nie wiadomo ile kasy.

Natomiast w pierwszym przypadku o ile rodzice by coś dokładali to oczywiście wolałbym by było to trochę bardziej pożytecznego, jakiś odpoczynek, meble. Cokolwiek innego o 2 czy 3 dniowego chlania

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;5659941 1]mój pies jest na BARFie i można przyjąć, ze tak, je tylko mięsko. drożej ode mnie nie je, ale na pewno zdrowiej. to, co ja włożę sobie do talerza to moja sprawa, a mój pies nie ma wyboru i skoro wzięłam za niego odpowiedzialność to moim "psim obowiązkiem" jest zapewnienie mu odpowiedniego pożywienia, a nie szukanie czegokolwiek byle taniej.

a koszt? teoretycznie powinien jeść około 1kg pożywienia. czasem zje więcej, czasem mniej ale: koszt kilograma serca wołowego to 4zł, koszt kilograma korpusów kurzych 1,60zł. dam mu pół kilo serca (2zł) i dwa korpusy (pół kilo = 0,80zł) to mi wyjdzie na jeden dzień 2,80zł. dalej masz ćwiartki za 4zł/kg (wychodzą cztery sztuki). są dni, kiedy zje wszystkie 4, a są takie, gdzie zje jedną i więcej nie chce. ostatnio na bazarku kupiłam mu tchawicę i płuca wołowe za 5zł (jakieś dwa kilo wyszło) i jadł to przez dwa dni. czasem dorwę kurczaka za 3,50zł/kg. koszt całego około 7zł, odkrajam z niego piersi dla nas na obiad, a psisko je całą resztę. 7zł na obiad dla psa i dwóch dorosłych osób to tak dużo?
to naprawdę nie jest kwestia finansów tylko chęci i świadomości tego, czym się swoje zwierzątko karmi. owszem, moje żywienie wyjdzie drożej niż żywienie karmą z biedry za 25zł/10kg, ale wiem, ze nie daję psu śmieci. i jasne, jak mówiąc "karmienie psa mięsem" widzisz kupowanie psu piersi z kurczaka, polędwicy wieprzowej czy steku wołowego to będziesz się śmiał, bo jakiś idiota wydaje setki zł na psa. ale najlepsze mięso dla psa to takie, które ma dużo żyłek, tłuszczu, chrząstek czy podroby. a to są tak naprawdę tanie rzeczy i śmianie się, że ktoś tak psa karmi pokazuje jedynie, że śmiejąca się osoba jest po prostu ignorantem. niestety w Polsce to bardzo częste podejście, bo w końcu "to tylko zwierzę":/[/QUOTE]


A ja się wcale nie naśmiewam. Natomiast to, że tam czasem trafisz na kurczaka za 3,50 kg to nic mi nie mówi ponieważ musiałabyś mi powiedzieć ile miesięcznie wychodzi Cię żywienie psa i to też zależy jakiej wielkości.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 13:45   #4106
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Nie wiem jak psa, ale dwa koty wychodzą mnie może ze 100-150zł miesięcznie (niespecjalnie szukam promocji, kurczak, kaczka, indyk, podroby nie są drogie, do tego oczywiście suplementy ale mniej więcej mieścimy się w tej kwocie).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 14:34   #4107
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Ja bym tylko chciała dodać, ,że prawdziwy BARF to nie jest podawanie serc wołowych na zmianę z korpusami. Ale lepszy rydz niż nic.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 17:24   #4108
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda;

A ja się wcale nie naśmiewam. Natomiast to, że tam czasem trafisz na kurczaka za 3,50 kg to nic mi nie mówi ponieważ musiałabyś mi powiedzieć ile miesięcznie wychodzi Cię żywienie psa i to też zależy jakiej wielkości.
ze 150 zl na oko, pies owczarek niemiecki 36kg wazacy. Dokladnie mu nie licze, bo nie zawsze kupione mieso idzie tylko na niego.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dodać, ,że prawdziwy BARF to nie jest podawanie serc wołowych na zmianę z korpusami. Ale lepszy rydz niż nic.
Ja tam nie karmie wg tabelek odmierzajac dokladnie wage i nie widze nic zlego w tym, ze pies dostanie ktoregos dnia kawalek serca z korpusami.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 18:55   #4109
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja bym tylko chciała dodać, ,że prawdziwy BARF to nie jest podawanie serc wołowych na zmianę z korpusami. Ale lepszy rydz niż nic.
żarłabymale nie surowe.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 19:09   #4110
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Januszowania ciąg dalszy, czyli część druga

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
W drugim przypadku na 100 procent nie chciałbym wydawać nie wiadomo ile kasy.

Natomiast w pierwszym przypadku o ile rodzice by coś dokładali to oczywiście wolałbym by było to trochę bardziej pożytecznego, jakiś odpoczynek, meble. Cokolwiek innego o 2 czy 3 dniowego chlania

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------


Dziwi mnie wydawanie 100 tys na wesele przez ludzi zarabiający średnią krajową . Dla mnie to bardzo duzo . wolałabym wydać na mieszkanie lub samochód .

Ludzi nie stać na takie drogie wesela, rodzice biorą kredyty dlatego później jest liczenie ile kto dał w kopercie. młodzi trzęsą gaciami , że nie spłacą wesela . Jak kogoś stać to ma w nosie ile kto dał.

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2016-03-01 o 19:12
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-17 18:41:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.