Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 11:59   #4111
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Co powiecie na temat składu tego kremu, jak z ochroną, nawilżeniem, rozświetleniem skóry (bo to ma czynić):

SVR, Chronolys Bonne Mine spf 15


Formula INCI: Aqua, dicaprylyl carbonate-cyclopentasilo xane, octocrylene, iso-hexadecane, ethylhexyl, methoxycin Namata, beheneth-25, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate copolymer, beheneth-10, Butyrospermum parkil butter (shea butter), hydrolized hibiscus esculentus extract, Magnesium PCA, sodium hyaluronate, cucumis mielo, melon fruit extract, tocopherol, poluisobutene, dextrin, ammonium acryloydimethyl taurate vp copolymer, paraffinum liquidum, xanthan gum, polysorbate 20, polyhydroxystearic acid, crosspolymer, sorbitan isostearate, dimethiconol, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymene-5-0L, BHT, fragrance frangrance.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:30   #4112
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Niestety producent tego podkładu nie podaje na stronie pełnego składu. Ale za to znalazłam podkład niby 100% natura z podanym składem benecos – naturalny kremowy fluid
INCI: AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, ALCOHOL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII, SILICA, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, HYDROGENATED LECITHIN, CITRIC ACID, p-ANISIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, LIMONENE, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, CITRAL, LINALOOL, TALC, (+/- (MAY CONTAIN) IRON OXIDES (CI 77491), (CI 77492), (CI 77499), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)

Czy rzeczywiście to jest 100% natura i czy raczej nie powinien zapychać? Pokrzywa czy Ty też na podstawie składu jesteś w stanie ocenić właściwości kryjące tego podkładu? (wciąż zadziwia mnie wiedza eskpertów)
ten podklad w porownaniu do podkladu atelier wypada lepiej pod wzgledem pielegnacyjnym.
Zawiera olej z nasion jojoby , maslo shea, olej slonecznikowy antyoksydant- ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT itd ale nie bedzie taki trwaly . Uwaga na alcohol w skladzie. Cery tluste musza na sobie przetestowac (moze zapchac ale nie musi) – wrazliwe takze (alcohol)
wlasciwosci kryjace trudno mi w tym przypadku przewidziec- sadze ze beda mniejsze niz we fluidzie atelier

ja nie jestem zadnym ekspertem- po prostu nie moglam wytrzymac ze nie znam sie na skladach kosmetykow i nie moge dokonywac swiadomych zakupow- usiadlam i nauczylam sie
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 15:35   #4113
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ja nie jestem zadnym ekspertem- po prostu nie moglam wytrzymac ze nie znam sie na skladach kosmetykow i nie moge dokonywac swiadomych zakupow- usiadlam i nauczylam sie[/QUOTE]

Pokrzywa tym bardziej chapeau bas. Bardzo Ci dziękuję. Dzięki Tobie już wszystko jasne )Pozdrawiam
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 15:57   #4114
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
ja nie jestem zadnym ekspertem- po prostu nie moglam wytrzymac ze nie znam sie na skladach kosmetykow i nie moge dokonywac swiadomych zakupow- usiadlam i nauczylam sie
Pokrzywa tym bardziej chapeau bas. Bardzo Ci dziękuję. Dzięki Tobie już wszystko jasne )Pozdrawiam[/QUOTE]

Tez myślałam pokrzywa ze studiowałas jakąs chemie czy coś Wielki szacun

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-26 o 19:08
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 22:18   #4115
Humbelina93
Przyczajenie
 
Avatar Humbelina93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje bardzo za poprzednią analizę
i proszę o kolejną:
Alverde, Getonte Tagescreme (Tonujący krem migdałowy)
Skład: Aqua, Zea Mays germ oil, Glyceryl Stearate SE, Simmondsia Chinesis seed oil*, Theobroma Cacao butter, Glyceryl Stearate Citrate, Glycine Soja oil*, Prunus Dulcis oil*, Glycerin, Calendula Officinalis flower extract*, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum**, Tocopherol, Limonene**, Linalool*, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

swoją drogą może mogłybyście polecić jakiś krem tonujący bądź lekki podkład o przyzwoitym składzie, który by nie zapychał dla cery mieszanej/normalnej, lekko zaczerwienionej

Edytowane przez Humbelina93
Czas edycji: 2011-08-24 o 22:23 Powód: .
Humbelina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 10:01   #4116
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogłabym prosić o analizę? (cera tłusta z trądzikiem)

Biolander Argile Provence Płyn Micelarny do demakijażu

INCI : aqua, Rosa damascena aqua*, glycerin, Centaurea cyanus aqua*, sodium cocoyl glutamate, Ziziphus joazeiro bark extract, biosaccharide gum-1, benzyl alcohol, sodium benzoate, potasium sorbate, Aniba raseadora, linalool. Eaux florales de Rose*BL*, Ziziphus Joazeiro du Brésil.

AVA BIO Rokitnik Płyn micelarny do demakijażu

INCI: Aqua, Poloxamer 188, Glycerin, Sea Buckthorn Extract, Sodium Hyaluronate, PEG-26/Buleth-26/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium PCA, Centaurea Cyanus (Bluebottle) Extract, Sodium Dehydroacetate, Parfum, EDTA

Edytowane przez april_20
Czas edycji: 2011-08-25 o 10:04
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 11:45   #4117
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej prosze zerknij fachowym okiem na kremy nowej polskiej firmy Phenome
podoba mi sie ten
" Krem nawilżający do cery odwodnionej i suchej"



INGREDIENTS:
Aloe Barbadensis Leaf Water**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water**, Rosa Centifolia Flower Water**, Squalane**, Glycerin**, Isopropyl Palmitate**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Cetearyl Alcohol**, Bentonite*, Glyceryl Stearate Citrate**, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Betaine*, Dicaprylyl Ether**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Hydrogenated Vegetable Oil*, Aqua**, Panthenol, Xanthan Gum**, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice**, Rosa Gallica Extract*, Rosa Damascena Oil*, Passiflora Incarnata Extract**, Calendula Officinalis Flower Extract*, Sodium Hyaluronate**, Sodium Phytate**, Sodium Stearoyl Lactylate**, Cetyl Alcohol**, Vegetable Oil**, Tocopheryl Acetate, Tocopherols**, Glycine Soja (Soybean) Sterols**, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Sodium Lactate**, Carnosine**, Lactic Acid**, Dehydroacetic Acid, Parfum*, Benzyl Alcohol, Citronellol***, Geraniol***, Limonene***, Linalool***
*Certified Organic, **Natural Raw Materials, ***Components of Natural Essential Oils

i ten
"Przeciwzmarszczkowy krem do cery suchej i wrażliwej"

INGREDIENTS:
Camellia Sinensis Leaf Water**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Glycerin**, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane**, Dicaprylyl Ether**, Glyceryl Stearate**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Shorea Stenoptera Seed Butter*, Betaine*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Aqua**, Stearic Acid**, Rhodiola Rosea Root Extract**, Myristyl Myristate**, Camellia Sinensis Extract*, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice**, Iris Florentina Root Extract**, Leucojum Aestivum Bulb Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Tocopherols**, Xanthan Gum**, Sodium Phytate**, Silica**, Dehydroacetic Acid, Parfum**, Caramel**, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate***, Citronellol***, Limonene***, Linalool***
*Certified Organic, **Natural Raw Materials, ***Components of Natural Essential Oils

różnią się jakoś znacząco?
mam ochotę spróbować, najpierw oczywiście próbek, ale czy warto zawracać sobie głowę
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 13:13   #4118
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej czy mogłabym prosic o przeanalizowanie składu kremu pod kątem zapychaczy?

La Roche Posay, Kerium DS Creme (Kojący krem do skóry łojotokowej ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień, stosowany w Łojotokowym Zapaleniu)

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Dimethicone, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Zinc Pca, Glyceryl Stearate SE, Sodium Hydroxide, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Capryloyl Glycine, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Parfum

Jakie mogą być róznice w działaniu kremu Kerium i pod kątem zapychaczy w porównaniu z wycofanym już przez LRP kremem Pityval?

La Roche Posay, Pityval (Krem do skóry łojotokowej ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień, stosowany w Łojotokowym Zapaleniu Skóry)

Skład: aqua, propylene glycol, octyldodecanol, peg-30 stearate, paraffinum liquidum, glyceryl stearate, stearic acid, palmitic acid, dimethicone, cetyl alcohol, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, peg-4, myristic acid, piroctone olamine, capryloyl glycine, methylparaben, iodopropynyl butylcarbamate, parfum


Pozdrawiam serdecznie
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 14:45   #4119
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize maści propolisowej GorVita

skład Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/ Capric, Trigliceride, Cetyl Alkohol, Cetyl Ricinoleate Propolis Extract, isopropyl Mirystate, Glycine, Soja, Carthamus Tinctorius, Linoleic Acid, Tocopherol, Retinyl Palmitate, methylparaben, Allantoin, D-panthenol

Bardzo proszę

maść jest dla brata ma ropny trądzik
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-08-29 o 11:13
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 15:59   #4120
primula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
kremy na dzien
pierwszy krem to zapychacz. Nie polecam cerze tradzikowej. Zaraz na poczatku skladu Isopropyl Myristate - składnik przyczyniający się do powstawania wągrów i trądziku . Ponad to Octyl Palmitate , który tez moze zapchac pory. Krem zawiera wosk i kontrowersyjny konserwant o ktorym na tym forum juz pisalam ...podsumowujac dla cery tradzikowej no i krem moze byc tlusty


w swietle tych informacji lepiej zdecydowac sie na krem nr 2

nie potrafie wybrac lepszego kremu sposrod tych na noc
dzięki za odezwę
ten pierwszy krem rzeczywiście jest tłusty, ale byłam skłonna go używać, bo znalazłam informacje, że nadaje się także do cer trądzikowych, a moja cera potrzebuje nawilżenia. poza tym ta firma wyda
je mi się porządna, ale po Twoim poście wiem już, że to za duże ryzyko.
kiepsko rozmieściłam te składy i rzeczywiście można je źle odczytać, jednak kremem na noc byłby tylko jeden, ten 3, bo to także Adamed tylko właśnie na noc.

mogłabyś jeszcze napisać co sądzisz o tym?
Physiogel, krem hypoalergiczny
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3

zastanawiam się, który z nich byłby najciekawszy.
primula_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 16:40   #4121
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę:

Ziaja Med, Kuracja antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1)

Najbardziej zależy mi na wiadomości, jakie kwasy zawiera ten krem i czy ma dużo składników zapychających.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 12:53   #4122
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam bardzo proszę o analizę mleczka Babydream Lotion z wit. E.
Szukałam ale nie mogłam znależć, jest tylko omawiana stara wersja.
Chodzi mi głównie czy może zapychać i czy ma jakieś działanie odżywcze (stosując na twarz)?

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Persea Gratissma Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide


I jeszcze jedno, chodzi mi o kremy Soraya Care&Control (było już te pytanie, jednak nie ma odpowiedzi). Chciałam wiedzieć czy te kremy faktycznie mogą zmniejszyć blizny po trądziku i czy nie będą zapychać?

Soraya Dermo Therapy, Maxima, Skóra Tłusta, Łojotokowa, Krem redukujący niedoskonałości i blizny potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, Dimethicone, Allantoin, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine


Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

Z góry dziękuję za analizy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 14:41   #4123
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize składu kremu:
Oceanic AA Help Cera Atopowa, krem, nawilżający

Skład:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Myristyl Myristate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Squalane, Borago Officinalis Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate/ Copolymer, Isohexadecane, Behenyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Arachidyl Glucoside, Allantoin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80.
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 19:03   #4124
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej !
Mam prośbę - aktualnie przebywam w Portugalii i skończyła mi się odżywka do włosów. Kupiłam więc inną, wydaje mi się, że dość dobrą, pełną wyciągów (byłam dość zaskoczona składem, bo to Garnier). Mogłaby któraś przeanalizować i powiedzieć czy będzie nawilżać, a nie obklejać ?
Dziękuję !

Garnier Ultra Suave cacao

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Coconut Oil, Hydroxycitronellal, Stearamidopropyl, Dimethylamine, Cocoa Seed Butter, Chlorhexidine Dihydrochloride, Linalool, Isopropyl Alcohol, Carmel, Glycerin, Citric Acid.
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "

Edytowane przez cytrusiatko
Czas edycji: 2011-08-27 o 19:05
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 07:39   #4125
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;28946074]Znalazlam olejek do wlosow bez silikonow

Tylko czy on mi nablyszczy wlosy?
rzuci ktos okiem?

Hydro Cordium, Silicom Derivative, Purely Natural Plant Control-oil , Multiple Tartaric Acid Complexes[/QUOTE]

To nie jest skład INCi, w każdym razie silikony sa jak byk. Na pewno nabłyszczy.

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,

Co powiecie na temat składu tego kremu, jak z ochroną, nawilżeniem, rozświetleniem skóry (bo to ma czynić):

SVR, Chronolys Bonne Mine spf 15


Formula INCI: Aqua, dicaprylyl carbonate-cyclopentasilo xane, octocrylene, iso-hexadecane, ethylhexyl methoxycinnamate, beheneth-25, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate copolymer, beheneth-10, Butyrospermum parkil butter (shea butter), hydrolized hibiscus esculentus extract, Magnesium PCA, sodium hyaluronate, cucumis mielo, melon fruit extract, tocopherol, poluisobutene, dextrin, ammonium acryloydimethyl taurate vp copolymer, paraffinum liquidum, xanthan gum, polysorbate 20, polyhydroxystearic acid, crosspolymer, sorbitan isostearate, dimethiconol, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymene-5-0L, BHT, fragrance frangrance.
Filtry są dwa, chroniąca gł. przed UVB, ochrona przed UVA słabiutka (tyklo w krótszej części pasma). Raczej nawilży, co do rozświetlenia, to watpie - jest tu jeden składnik obecny w składnikch(mieszankach) rozjasniających - dextryna, ale sama w sobie chyba nie rozjaśnia i stęzenie malutkie.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za poprzednią analizę
i proszę o kolejną:
Alverde, Getonte Tagescreme (Tonujący krem migdałowy)
Skład: Aqua, Zea Mays germ oil, Glyceryl Stearate SE, Simmondsia Chinesis seed oil*, Theobroma Cacao butter, Glyceryl Stearate Citrate, Glycine Soja oil*, Prunus Dulcis oil*, Glycerin, Calendula Officinalis flower extract*, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum**, Tocopherol, Limonene**, Linalool*, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

swoją drogą może mogłybyście polecić jakiś krem tonujący bądź lekki podkład o przyzwoitym składzie, który by nie zapychał dla cery mieszanej/normalnej, lekko zaczerwienionej
Olej kukurydziany jest wg niektórych źródeł uważany za umierkowanie zapychajacy, samoemulgujący Glyceryl Stearate jest zapychaczem, podobnie jak masło kakaowe czy olej sojowy. Lekki to on na peweno nie jest, bo są to głównie emolienty, jednyny humektant to gliceryna, stojąca za wieloma olejami i emulgatorami
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 08:49   #4126
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analize:

Estee Lauder, Double Wear Light

Skład:
Active Ingredient:
Titanium Dioxide 1.00%.

Other Ingredients:
Water (Aqua Purificata) Purified, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Tribehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl, Acetate, Phenyl Trimethicone, Polymethylsilsesquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumina, BHT, Sodium Dehydroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyethanol.

+/- (May Contain), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891).



-czy moze zapyachac/podrazniac bardziej niz inne podklady?
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 09:22   #4127
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o analizę? (cera tłusta z trądzikiem)

Biolander Argile Provence Płyn Micelarny do demakijażu

INCI : aqua, Rosa damascena aqua*, glycerin, Centaurea cyanus aqua*, sodium cocoyl glutamate, Ziziphus joazeiro bark extract, biosaccharide gum-1, benzyl alcohol, sodium benzoate, potasium sorbate, Aniba raseadora, linalool.

AVA BIO Rokitnik Płyn micelarny do demakijażu

Aqua, Poloxamer 188, Glycerin, Sea Buckthorn Extract, Sodium Hyaluronate, PEG-26/Buleth-26/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium PCA, Centaurea Cyanus (Bluebottle) Extract, Sodium Dehydroacetate, Parfum, EDTA
Pierwszy wygląda łagodnie, oparte na hydrolacie z róży i chabra bławatka o działaniu antyabkteryjnym, antyoksyd. i lekko ściągajace, humektantem jest gliceryna oraz polisacharyd, składnik myjący jest bardzo łagodny. Oprócz tego konserwanty, które moga być podrażniajace dla oczu i składniki zapachowe.

Drugi równiez łagodny, dwa delikatne składniki myjące, bardziej wartościowe dla skóry nawilżacze. Ekstrakty z rokitnika 9bogaty w wit. E i A.) i chabra bławatka (dobry dla oczu) zadziałają antyoksydacyjne i łagodząco. Reszta to: konserwant o małym potencjale podrażniającym oczy i dodatki.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 11:21   #4128
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę

OYSTER Sublime fruit citrus maska regenerujaca do włosów po zabiegach chemicznych

Skład: AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, COCOS NUCIFERA OIL, CITRUS NOBILIS EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM EXTRACT, CITRUS MEDICA, IMONUM EXTRACT, CITRUS GRANDIS EXTRACT, PANTHENOL, TRIDECETH-10, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, GLICERIN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, CI 19140, CO16035


MCG Maska nawilżająca z olejkiem Babassu

Skład: Aqua, Cetosteasryl Alcohol, Cyclometicone, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, d-panthenol, Glycerine, Dimethicone, Polyquaternium-37 (and) Propyle Glycol Dicapryate/Diacprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Hydrolyzed Silk Protein, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, EDTA, Citric Acid
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 11:21   #4129
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nie jest skład INCi, w każdym razie silikony sa jak byk. Na pewno nabłyszczy.

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------


Filtry są dwa, chroniąca gł. przed UVB, ochrona przed UVA słabiutka (tyklo w krótszej części pasma). Raczej nawilży, co do rozświetlenia, to watpie - jest tu jeden składnik obecny w składnikch(mieszankach) rozjasniających - dextryna, ale sama w sobie chyba nie rozjaśnia i stęzenie malutkie.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------



Olej kukurydziany jest wg niektórych źródeł uważany za umierkowanie zapychajacy, samoemulgujący Glyceryl Stearate jest zapychaczem, podobnie jak masło kakaowe czy olej sojowy. Lekki to on na peweno nie jest, bo są to głównie emolienty, jednyny humektant to gliceryna, stojąca za wieloma olejami i emulgatorami
Te wyciągi z hibiskusa i melona są coś warte? Krem warty zachodu?? Niby ma przeciwdziałać zmarszczkom? Wygląda lekko?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 12:05   #4130
kurnachata
Przyczajenie
 
Avatar kurnachata
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Namierzyłam woodoodporny podkład, którym laski na wizazu i nie tylko są zachwycone,
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...doodporny.html
ale jako, że nie jest tani to wolałabym sie upewnić czy mnie to nie zapcha?? Planuję go na wielkie wyjścia, nie nacodzień, ale mimo to dobre krycie i trwałość na pot i łzy wzbudza moje obawy czy nie obudzę się po nim cała w pryszczach, bo mam straszną skłonność do zaskórników i innych niespodzianek.
Interesuje mnie też czy on nie wysuszy, bo walcze z buzia za pomocą Epiduo i wiadomo troszkę jestem wysuszona, więc nie chciała bym zakupić podkładu który pogorszy stan rzeczy.
Do tego jestem wrażliwcem wiec ważne, żeby było tak jak najmniej substancji drażniących. Liczę na pomoc-wielkie dzięki.

Make-Up Atelier, Waterproof Liquid Make Up (Fluid wodoodporny)

Skład: Aqua Purificata (Pure Water), Cyclopentasiloxane PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Butylene Glycol, Cyclomethicone Dimethicone, Crosspolymer, Cyclomethicone (and) Aluminium Magnesium Hydrixide Stearate, Cyclomethicone, Bis-Hydroxyethoxypropyl Dimethicone, Imidazolidynyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
(+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77288)
kurnachata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 14:23   #4131
Humbelina93
Przyczajenie
 
Avatar Humbelina93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki jeszcze raz za poprzednie analizy
nadal szukam jakiegoś fajnego w miare naturalnego podkładu bądz kremu tonującegoo ehh .. może któryś z tych się nada ?


Alva Płynny Podkład
Skład: Aqua, Glycerin*, Squalane, Decyl Olive Esters, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Tocopherol, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Grape (Vitis Vinifera) Leaf Extract, Yeast Polysaccharide, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Squalene, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Camelina Sativa Seed Oil*, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil*, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Géraniol, Citronellol, d-Limonene.

Może zawierać (+/-): CI 77891, Silica, CI 77491, CI 77492, CI 77499.



Provida Bio-Make-Up
Skład:
woda, słodki olejek migdałowy*, alkohol cetearylowy (emulgator roslinny), sorbitol, sulfat cetearylowy (emulgator roślinny), bioalkohol, palmitynian cetylu (substancja roślinna nadająca konsystencję), witamina E, witamina C, masło shea*, zielona herbata*, pigmenty spożywcze i czysto naturalne olejki eteryczne

AnneMarie Börlind Podkład
Skład: AQUA (WATER), OLUS, SORBITOL, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, MICA, ALUMINA, DISTARCH PHOSPHATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SILICA, SORBITAN STEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-6 DIOLEATE, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, PANTHENOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCERYL LAURATE, XANTHAN GUM, SUCROSE COCOATE, BISABOLOL, LAMINARIA CLOUSTONI EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, AROMA (FRAGRANCE), SODIUM HYALURONATE, LECITHIN, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, COUMARIN, LIMONENE MAY CONTAIN: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77489 (IRON OXIDES), CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES)


Lavera Nawilżający Krem Tonujący

Skład:
żel aloesowy (wodno-alkoholowy, bio-alkohol)*, oliwa z oliwek, olej z octu*, masło shea*, tlenek tytanu, estry glicerynowe kwasów tłuszczowych, alkohol tłuszczowy, olej arganowy*, lecytyna, olej glicerynowy roślinny, tlenek żelaza, faktor nawilżający na bazie cukru, ekstrakt z lukrecji*, olej kokosowy*, ksantan, celuloza, bio-masło kwiatowe, algi, olej z rokitnika zwyczajnego*, sterole roślinne, olej z lnicznika, witamina E, ekstrakt z Cova Btrox, bio-liposomy kwiatowe, olej słonecznikowy, witamina C, mieszanka olejków eterycznych

Logona Podkład Natural Finish

Skład: Aqua (Water), Hydrogenated Vegetable Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Talc, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Hydrogenated Palm Glycerides, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitol, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Lauryl PCA, Hydrogenated Lecithin, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Alaria Esculenta Extract, Oxycoccus Palustris Seed Oil, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Quartz Powder, Amethyst Powder, Amber Powder, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77492 (Iron Oxides)

Edytowane przez Humbelina93
Czas edycji: 2011-08-28 o 14:25
Humbelina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 16:02   #4132
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Hej czy mogłabym prosic o przeanalizowanie składu kremu pod kątem zapychaczy?

La Roche Posay, Kerium DS Creme (Kojący krem do skóry łojotokowej ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień, stosowany w Łojotokowym Zapaleniu)

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Dimethicone, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Zinc Pca, Glyceryl Stearate SE, Sodium Hydroxide, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Capryloyl Glycine, Vitreoscilla Ferment, Citric Acid, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Piroctone Olamine, Parfum

Jakie mogą być róznice w działaniu kremu Kerium i pod kątem zapychaczy w porównaniu z wycofanym już przez LRP kremem Pityval?

La Roche Posay, Pityval (Krem do skóry łojotokowej ze skłonnością do zaczerwienień i podrażnień, stosowany w Łojotokowym Zapaleniu Skóry)

Skład: aqua, propylene glycol, octyldodecanol, peg-30 stearate, paraffinum liquidum, glyceryl stearate, stearic acid, palmitic acid, dimethicone, cetyl alcohol, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, peg-4, myristic acid, piroctone olamine, capryloyl glycine, methylparaben, iodopropynyl butylcarbamate, parfum


Pozdrawiam serdecznie
zaraz na poczatku lekki, nietlusty emolient dalej glycerin , silikon ale tez p.Cynku , ktory bedzie przeciwdzialal nadmiernej produkcji loju, i zahamuje wzrost bakterii na skorze iVitreoscilla Ferment – skladnik ktorego powinny szukac w kremach os z wypryskiem atopowym (http://www.cosmeticscop.com
/cosmetic-ingredient
-dictionary/definition/1578/vitreoscilla-ferment.aspx)

fajny krem, nie powinien zapchac


pierwszy krem wypada lepiej na tle tego drugiego. Zarowno pod wzgledem pielegnacyjnym jak i ''zapychajacym''. Powyzej wymienilam 2 b fajne skaldniki 1 kremu, ktorych nie posiada 2.
poza tym w 2 kremie jest paraffinum liquidum – majac skore skolonna do zapychania warto jej unikac.

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Proszę o analize maści propolisowej GorVita

skład Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/ Capric, Trigliceride, Cetyl Alkohol, Cetyl Ricinoleate Propolis Extract, isopropyl Mirystate, Glycine, Soja, Carthamus Tinctorius, Linoleic Acid, Tocopherol, Retinyl Palmitate, methylparaben, Allantoin, D-panthenol

Bardzo proszę
nie wiem pod jakim katem ja analizowac wiec tak ogolnie-
masc powinna wykazywac dzialanie antybakteryjne, grzybobójcze i dezynfekujące.
Rozumiem ze bedzie stosowana punktowo na uszkodzenia skory. Uzywana w ten sposob przyspieszy regeneracje naskorka.
krokosz barwerski Carthamus Tinctorius czasami uczula (dziewczyny stosujace go w czystej postaci w celu oslabienia mieszkow wlosowych skarzyly sie na podraznienia) ale tutaj jest go malo i ma hamowac stany zapalne. Nie wiem czy te masc mozna stosowac na cala twarz- moze zapchac ale wiadomo cery sa rozne wiec moze ale nie musi.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez primula_ Pokaż wiadomość

mogłabyś jeszcze napisać co sądzisz o tym?
Physiogel, krem hypoalergiczny
Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3

zastanawiam się, który z nich byłby najciekawszy.
nie potrafilam wybrac lepszego kremu bo oba wydaly mi sie tak samo srednie


a co do kremu Physiogel
kremy te sa polecane cerom wrazliwym alergicznym i chyba slusznie bo nie zawiera parabenow jest bezzapachowy nie ma w skladzie niczego co mogloby wywolac podraznienie.
Nie powinien nasilic tradziku . - bardzo chwalony na kwc

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Ziaja Med, Kuracja antybakteryjna, Krem redukujący trądzik

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1)

Najbardziej zależy mi na wiadomości, jakie kwasy zawiera ten krem i czy ma dużo składników zapychających.
Krem nie zredukuje tradziku do 0 ale ma szanse troche ograniczyc wydzielanie sebum i pojawianie sie nowych niedoskonalosci
co w tym kremie jest: z ciekawszych skladnikow to ekstrakt z drzewa Enantia Chlorantha zmniejsza widocznosc porow, zapobiega swieceniu skory i dziala antybakteryjnie. Podobnie antybakteryjnie dziala Oleanolic Acid .
Krem zawiera tez korzeń lukrecji -dzialanie przeciwzapalne.
Dalej takze ekstrakty wykazujace korzystne dzialanie dla cer tlustych.
Mozna probowac- krem dedykowany ewidentnie cerom tlustym
jedna uwaga- brzydkie konserwanty(jak to u ziaji)

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Witam bardzo proszę o analizę mleczka Babydream Lotion z wit. E.
Szukałam ale nie mogłam znależć, jest tylko omawiana stara wersja.
Chodzi mi głównie czy może zapychać i czy ma jakieś działanie odżywcze (stosując na twarz)?

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Persea Gratissma Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide


lotion bedzie mial dzialanie odzywcze;
zawiera olej slonecznikowy (tluste cery moga stosowac -nie zapycha) -bogate źródło kwasów wielonienasyconych i witamin. Wykazuje takze dzilanie rzeciwrodnikowe, przeciwzapalne i reglujace. Dalej olej jojoba i awokado (witaminki dla naszej cery)
olej awokado jest baaaardzo odzywczy
ekstrakt z rumianku- zlagodzi podraznienia
pokusilabym sie o test – nie powinien zapchac

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno, chodzi mi o kremy Soraya Care&Control (było już te pytanie, jednak nie ma odpowiedzi). Chciałam wiedzieć czy te kremy faktycznie mogą zmniejszyć blizny po trądziku i czy nie będą zapychać?

Soraya Dermo Therapy, Maxima, Skóra Tłusta, Łojotokowa, Krem redukujący niedoskonałości i blizny potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, Dimethicone, Allantoin, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine


Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

Z góry dziękuję za analizy
kremy te nie zmniejsza widocznie blizn (byc moze cos tam wygladza- ja bym na to nie liczyla )
oba moga zapchac pory – jest tu gdzies na wizazu watek o Ethylhexyl Stearate – w skali 5/5 zapycha na 5 czytajac o tym skladniku mozna przeczytac tez opinie ze to lekki emolient.... nie wiem jaka jest prawda.
Ten pierwszy wydaje sie lepszy skladowo
nawiazujac do blizn- lepiej zainwestowac w kwasy i zadbac o ochrone przed sloncem

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez cytrusiatko Pokaż wiadomość
Hej !
Mam prośbę - aktualnie przebywam w Portugalii i skończyła mi się odżywka do włosów. Kupiłam więc inną, wydaje mi się, że dość dobrą, pełną wyciągów (byłam dość zaskoczona składem, bo to Garnier). Mogłaby któraś przeanalizować i powiedzieć czy będzie nawilżać, a nie obklejać ?
Dziękuję !

Garnier Ultra Suave cacao

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Coconut Oil, Hydroxycitronellal, Stearamidopropyl, Dimethylamine, Cocoa Seed Butter, Chlorhexidine Dihydrochloride, Linalool, Isopropyl Alcohol, Carmel, Glycerin, Citric Acid.
olej palmowy- odzywi wlos, b. chloride zapobiegnie elektryzowaniu, wygladzi i ulatwi rozczesywanie, Coconut Oil to wiadomo wszedzie sie zachwala jego cudowny wplyw na wlosy, hydroxycitronellal jest na liscie alergenow ale to odzwka wiec nie swirujmy
garnier sie postaral tym razem- fajna odzywka, stosowana z umiarem nie powinna jakos nadmiernie obciazac fryzury

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Poproszę o analize:

Estee Lauder, Double Wear Light

Skład:
Active Ingredient:
Titanium Dioxide 1.00%.

Other Ingredients:
Water (Aqua Purificata) Purified, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Tribehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl, Acetate, Phenyl Trimethicone, Polymethylsilsesquioxane, Methicone, Laureth-7, Xanthan Gum, Alumina, BHT, Sodium Dehydroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyethanol.

+/- (May Contain), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891).



-czy moze zapyachac/podrazniac bardziej niz inne podklady?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278 post 22

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

*****
na reszte skladow spojrze troszke pozniej



hey gdzies po drodze zniklo moje pytanie- czy olej z rokitnika zapycha pory? sa strony net gdzie mozna poczytac o olejach dla cer tlustych /suchych ale rokitnik nie jest ujety w tych klasyfikacjach....

dodaje sobie kropelke rokitnika do filtra, zdarza mi sie na noc smarowac nim cala twarz (mieszajac z zelem ha) i zastanawiam sie czy to olej zapychajacy pory?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-28 o 16:08
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 16:31   #4133
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hey gdzies po drodze zniklo moje pytanie- czy olej z rokitnika zapycha pory? sa strony net gdzie mozna poczytac o olejach dla cer tlustych /suchych ale rokitnik nie jest ujety w tych klasyfikacjach....

dodaje sobie kropelke rokitnika do filtra, zdarza mi sie na noc smarowac nim cala twarz (mieszajac z zelem ha) i zastanawiam sie czy to olej zapychajacy pory?
Ciężko powiedzieć, bo nie widziałam tego oleju w żadnych tabelach komedogenności. Zakładam że chodzi ci o olej z owoców, wiec jego głównym składnikiem jest kwas palmitynowy, a on jest umiarkowanie komedogenny (2/5), ale nie potrafie powiedzieć jaka bedzie komedogenność w połaczeniu z innymi kwasami. Mysle, ze przy jego ciekawych własciwościach stosowanie od czasu do czasu krzywdy nie zrobi
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 20:07   #4134
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Do Pokrzywy

Bardzo dziękuję Ci za analizę tego Lotionu z BD i tych kremów na blizny Sorayi
Tego Lotiony z BD używam od kilku dni, gdyż ostatnio większość kremów mnie zapychała (przez co wychodziło mi mnóstwo pryszczy) i na razie jest ok tylko nie wiedziałam czy na dłuższą metę nie będzie mnie zapychać,a o te kremy pytałam, bo na razie chcę poużywać czegoś na te blizny potrądzikowe (mam takie ciemne plamy, które okropnie wyglądają ), gdyż dopiero na koniec jesieni planują jakąś kurację kwasami bądź maściami z retinoidami.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 20:31   #4135
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Do Pokrzywy

Bardzo dziękuję Ci za analizę tego Lotionu z BD i tych kremów na blizny Sorayi
Tego Lotiony z BD używam od kilku dni, gdyż ostatnio większość kremów mnie zapychała (przez co wychodziło mi mnóstwo pryszczy) i na razie jest ok tylko nie wiedziałam czy na dłuższą metę nie będzie mnie zapychać,a o te kremy pytałam, bo na razie chcę poużywać czegoś na te blizny potrądzikowe (mam takie ciemne plamy, które okropnie wyglądają ), gdyż dopiero na koniec jesieni planują jakąś kurację kwasami bądź maściami z retinoidami.
natezenie promieni uva jest niezmienne- kuracje kwasowe czy ''zoracowe'' sa takim samym ryzykiem latem jak i zima/ rano wieczorem. jesli stosujesz skuteczna ochrone przeciwsloneczna to wrzesien jest idealnym momentem na rozpoczecie kuracji. ja stosuje taka kuracje caly rok. chronie skore przede wszystkim przed uva (chociaz mam pewne problemy filtrowe ale to juz inny temat). jesli masz w planach rozpoczecie takich kuracji to je zacznij po prostu bo sa skuteczne- nie ma sensu w tym wypadku uzywac powyzszych kremow

hey dziekuje ci za odpowiedz- rokotnik to moj ulubiony olej
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 20:41   #4136
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
natezenie promieni uva jest niezmienne- kuracje kwasowe czy ''zoracowe'' sa takim samym ryzykiem latem jak i zima/ rano wieczorem. jesli stosujesz skuteczna ochrone przeciwsloneczna to wrzesien jest idealnym momentem na rozpoczecie kuracji.
To nie prawda, nie wiem czemu taka informacja kraży po polskich stronach "biochemicznych". Promieniowanie UVA jest jak najbardziej zmienne, zarówno dobowo i jak i rocznie oraz zależnie od szer. geo. czy wys. n.p.m., tylko w mniejszym zakresie bo atmosfera nie ma tu wpływu, wiecej tu i tu.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 20:46   #4137
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nie prawda, nie wiem czemu taka informacja kraży po polskich stronach "biochemicznych". Promieniowanie UVA jest jak najbardziej zmienne, zarówno dobowo i jak i rocznie oraz zależnie od szer. geo. czy wys. n.p.m., tylko w mniejszym zakresie bo atmosfera nie ma tu wpływu, wiecej tu i tu.
taka inf krazy poniewaz pani basia tak napisala- a zauwazylam ze na forum wizaz jej zd jest b cenione (sama b je cenie) sprobuje znalezc jej slowa....


edit
http://leba.turystyka.pl/promieniowa...ba/leba_pl.php
i zrodlo (mediweb) art pani barbary kwiatkowskiej http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=906
na forum pani barbary kwiatkowskiej takze mozna przeczytac te inf

nie zmienia to faktu ze przed sloncem chronimy sie caly rok i nie zapalamy w pokoju swiatla dopuki nie wysmarujemy sie filtrem
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:06
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 20:55   #4138
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
taka inf krazy poniewaz pani basia tak napisala- a zauwazylam ze na forum wizaz jej zd jest b cenione (sama b je cenie) sprobuje znalezc jej slowa....
Wiem że m.in. ona tak napisała, ale pisali tez inni na różnych stronach medycznych.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 21:12   #4139
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wiem że m.in. ona tak napisała, ale pisali tez inni na różnych stronach medycznych.
wkleilam str wyzej

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez katia84 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

OYSTER Sublime fruit citrus maska regenerujaca do włosów po zabiegach chemicznych

Skład: AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, COCOS NUCIFERA OIL, CITRUS NOBILIS EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM EXTRACT, CITRUS MEDICA, IMONUM EXTRACT, CITRUS GRANDIS EXTRACT, PANTHENOL, TRIDECETH-10, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, GLICERIN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, CI 19140, CO16035


MCG Maska nawilżająca z olejkiem Babassu

Skład: Aqua, Cetosteasryl Alcohol, Cyclometicone, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, d-panthenol, Glycerine, Dimethicone, Polyquaternium-37 (and) Propyle Glycol Dicapryate/Diacprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Hydrolyzed Silk Protein, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, EDTA, Citric Acid
lepsza jest ta pierwsza. bardziej odzywcza. obie maski zawieraja silikony. mysle ze nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby uzywac tej 1 maski jako odzywki (jesli masz b zniszczone koncowki np)
hitem maski z olekiem babassu jest to ze go nie zawiera
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:16
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 11:17   #4140
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------


nie wiem pod jakim katem ja analizowac wiec tak ogolnie-
masc powinna wykazywac dzialanie antybakteryjne, grzybobójcze i dezynfekujące.
Rozumiem ze bedzie stosowana punktowo na uszkodzenia skory. Uzywana w ten sposob przyspieszy regeneracje naskorka.
krokosz barwerski Carthamus Tinctorius czasami uczula (dziewczyny stosujace go w czystej postaci w celu oslabienia mieszkow wlosowych skarzyly sie na podraznienia) ale tutaj jest go malo i ma hamowac stany zapalne. Nie wiem czy te masc mozna stosowac na cala twarz- moze zapchac ale wiadomo cery sa rozne wiec moze ale nie musi.

strasznie Ci dziękuję pokrzywko brat nabawił się takich ropnych syków Wygląda to ja trądzik i rozsiały się po całej twarzy Właśnie coś takiego przyszyło mi do głowy(coś z propolisem) Mam nadzieję że pomoże

__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.