Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-22, 14:53   #4141
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Gosiu bidulka jestes z paznokciem.
A kapiel ahhh super . Odgapiara jestrm
Co do nocy to ehhh ja mam ciagle pobodki ... Nocy jeszcze przespanej nie mialam od urodzenia Mai.

Daszna moja tez jak byla mala zalapala butle. Potem nie bylo potrzeby to nir dawalam no i mam teraz
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 15:39   #4142
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nowa mam to samo 😖
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 17:45   #4143
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Pur zazdroszcze kolezanka zaproponowala mi wyjscie na dzien kobiet ale nie wiem jak to zrobic... moglabym odciagnac i sprobowac wyjsc ale co z tym mlekiem z %? odciagac na imprezie? cycki mi nie eksploduja? i musialabym raz sprobowac czy sie uda zanim wyjde a nie spod klubu na syrenie leciec
Kiedy mieliśmy wyjść na Walentynki (poszliśmy do kina na 50 twarzy Greya- jak się okazało nuuudyyu) to piątek i w sobotę zrobiłam próbę jak to będzie jak teściowa będzie musiała dać moje odciągnięte mleko na to popołudniowe karmienie i poszło bardzo dobrze, także spokojnie poszliśmy. Podobno lepiej żeby matka wyszła na czas tego karmienia aby dziecko jej nie czuło. Oczywiście w kinie siedziałam z telefonem w ręku a moje cyce odezwały się dokładnie w porę karmienia hehe.

Gosia współczuję, nie wiem co można w takiej sytuacji zrobić
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 18:13   #4144
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Chmurkom chce właśnie tak zrobić...
Gosiak współczucie...
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 19:20   #4145
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Gosia - miałam to kiedyś na jednym dużym palcu. Nie pocieszę Cię - u mnie skończyło się zabiegiem chirurgicznym

Wasze dzieci też zaczęły wcześniej wstawać? Mam wrażenie, że to przez szybszy wschód słońca. Wczoraj zrobiłam próbę czy da się oszukać zasuniętymi zasłonami i udało się - pospała 1h dłużej. Ale to mógł być przypadek, więc będę próbować dalej

A dziś się dowiedziałam, że moja koleżanka jest w ciąży a termin porodu ma na urodziny mojej córy Więc jest październikówką 2015
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 19:40   #4146
Lunnas
Raczkowanie
 
Avatar Lunnas
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cześć Dziewczyny
Niestety nie mam jak was nadrobić bo W znowu złapał zapalenie płuc...
Przed chwilką swoją pierwszą inhalacje przeżył i nie spodobało mu się.
Ogólnie to od dwóch nocy śpi po jakieś 20 min w dzień cały czas marudzi i jest śpiący ale nie udaje mu się zasnąć. Na jedzenie też nie bardzo ma ochotę. Mam nadzieję że dziś po tej inhalacji chociaż pośpi troszkę dłużej.
Mój biedny synek
Przepraszam że tak tylko o sobie, nadrobię was jak już będzie lepiej z Małym.
__________________
Czekamy na naszego Skarba - 20.05.2018r.
Wiktorek jest już z nami od 30.09
Lunnas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 19:47   #4147
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Lunnas zdrówka dla synka!
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 19:49   #4148
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Lunnas o rety, taki maluszek i juz drugi raz zapalenie płuc? Biedactwo. Nie wysłali Was do szpitala?
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 19:58   #4149
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Lunnas ojej biedny Wiktorek! Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje. Trzymajcie się.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:00   #4150
Lunnas
Raczkowanie
 
Avatar Lunnas
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

powiedzieli że jeśli uda nam się załatwić inhalator to wystarczy że podamy mu antybiotyk i inne leki + inhalacja i możemy go leczyc w domku a jeśli nie to do szpitala. Na razie pożyczam od sąsiadki rodziców ,ale że jej dzieci też chore to tak wędruje z jednego domu do drugiego, a jutro postaramy się załatwić jakiś z przychodni bo podobno wypożyczają
__________________
Czekamy na naszego Skarba - 20.05.2018r.
Wiktorek jest już z nami od 30.09
Lunnas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:18   #4151
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dobry wieczór ! Ja Was jakoś bardzo nie nadrobię bo padam
Wczorajszy wieczór/noc super ! Ależ się zrelaksowałam !
Dziewczyny było na 19, pojadłyśmy, wypiłyśmy, naśmiałyśmy się. W między czasie nakarmiłam Olinka (20 to jego pora) i ululałam. Pojechałyśmy koło 22 potańczyć. Po 1 cycuchy dawały mi tak o sobie znać, że musiałam wracać do domu, a, że na 4, 3 z nas są karmiące, więc wszystkie się zebrałyśmy do domu. Wystarczyło 3 godziny balowania na parkiecie, ależ kalorii poleciało Na prawdę było bosko. Myślałam o Olim, tęskniłam, martwiłam się, czy mama sobie radzi, telefon ciągle przy tyłku, ale nie był używany !
Pytacie "jak to zrobiłam". Tak jak napisałąm, o 20 Oli jadł ostatni raz, koło północy mama zrobiła mu 90 mm ale zjadł tylko 40 i poszedł spać. Ja jak wróciłam, ściągnęłam mleko ( w dokładnie 8 minut udało mi się 120 ml ) ale wylałam na wszelki wypadek.
Oli jadł koło 3 z cycusia, zgodnie z opinią Hafiji, której linka wstawiała Elianka bodajże mogłam już mu wtedy podać. Nic mu nie było, więc chyba nie miałam już alkoholu w sobie. Na pewno go nie czułam
Także dałam radę ! Kolejne wyjście na pewno w kwietniu

Monic, używanych smoczusiów się nie używa, ale np ja zostawiam, bo mam dla Olego pudełko z pamiątkami (szpitalna czapka z pierwszymi włoskami wytartymi, bransoletka szpitalna, pierwsze smoczusie itp)
A sen super Może zacznij grac ? Może to jakiś znak ?

Elianka, dokładnie. Ja jestem kp, ale Maleńtas dostał trochę mm. Trudno, nic mu nie będzie. Obiecuję sobie, że może kiedyś uda mi się rozkręcić laktację i będę ściągać, ale ja jestem kawał dnia codziennie poza domem i mam problem
Ja się dziś kąpałam z Synkiem Co prawda On nie jest sobą w takiej kąpieli bo w bez ruchu czeka, rzadko się tak z nim kąpie przez te plastry na przepuklinę, więc za każdym razem to dla niego nowość, ale może się kiedyś przyzwyczai

Morti, Nowa, każda z nas musi znaleźć swój odpowiedni czas na wyjście pierwszy raz i zostawienie Dzidziola sam na sam z kimś innym. Mi też to łatwo nie przychodzi, dziś Oli nie mógł zasnąć, budził się co chwile przez 40 minut i patrzył czy jestem A dziś rano pierwszy raz od urodzenia zrobił mi pobudkę o 6 (jakby chciał powiedzieć :nie wychodź więcej: ) i 1,5 h była zabawa ! Później przysnął a po 8 moja mama go wzięła i mogłam pospać

Daszna, napisałam jak to zrobiłam u góry Nie wiem, na ile miałabyś wyjść, jeśli na dłużej, to proponuję zabrać ze sobą laktator i ściągać

Gosiaku, przytulam Cię ! Nic Ci nie poradzę, bo nie miałam takiego problemu ale jak Ci się wrastają to wrastać będą Moja znajoma jest podologiem i zajmuje się takimi rzeczami, w najgorszym przypadku, zakłada jakieś klamry na paznokcie, może się przejdź do specjalisty ?
Co do Julcia, to Oli ma całkiem podobnie. Też się kręci w nocy, nad ranem...Może to ten skok tak działa, albo to, że robi się szybciej jasno ? A może faktycznie więcej wrażeń...Albo może kolejne ząbki mu idą i bolą ?

Skowronek, październik 2015 To niby tyyle miesięcy ale minie jak z bicza....A nasze Maluszki będą koło roczku, masakra

Lunnas dużo zdrówka dla Małego !
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 20:30   #4152
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Lunnas Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Niestety nie mam jak was nadrobić bo W znowu złapał zapalenie płuc...
Przed chwilką swoją pierwszą inhalacje przeżył i nie spodobało mu się.
Ogólnie to od dwóch nocy śpi po jakieś 20 min w dzień cały czas marudzi i jest śpiący ale nie udaje mu się zasnąć. Na jedzenie też nie bardzo ma ochotę. Mam nadzieję że dziś po tej inhalacji chociaż pośpi troszkę dłużej.
Mój biedny synek
Przepraszam że tak tylko o sobie, nadrobię was jak już będzie lepiej z Małym.
Lunnas zdrówka dla Twojego synka, gdzieś ktoś pisał że inhalują dziecko tak, ze nakrywają łóżeczko i wpuszczają to powietrze pod spód. Podobno dużo łatwiej.

Gosiakk spróbuj to przebić w miejscu ropy i mocz to w wodzie z szarym mydłem, powinno pomóc.

Ja dość często wychodzę z domu, na spacer z młodym kilka razy w tygodniu, ale też sama na 3-4 godziny. Mnie jest dużo łatwiej bo Tz ma zawsze butle przygotowane w lodówce i jedyne co mnie ogranicza to pojemność moich piersi... no i tęsknota za maluchem

PurBlanka szkoda że wylałaś to mleko, mogłaś zostawić i dodać do kąpieli.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:36   #4153
Putkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 138
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Jak się zrobi ciepło to planuję kupic dodatkowo lekką spacerowke miejską na lekkich kołach i składana "na walizkę". Nie chodzę z wózkiem "w teren" i nie będę ale latem bym się chciała polansowac z wózkiem po parku Mój wybór padł na mamas & papas armadillo a jak nie znajdę używki to britax b-agile
Oooooo! Ja jestem zakochana w mamas&papas armadillo. Och.. Jak ja bym chciała ten wózek!!! Ale to czysta fanaberia bo wózków u nas dostatek i te co mam też lubię i też spełniają moje wymagania. Więc (na razie) się powstrzymuję :-D Szukałam używki ale nic nie było. Ale wydaje mi się że ten wózek składa się jak.... a właśnie doczytałam bo wydawało mi się że napisałaś "na parasolkę" a napisałaś "na walizkę"... No właśnie, on się składa "na walizkę", ja to mówię "na kanapkę". A o wózkach britaxa też mam dobre zdanie. Ja mam britax b-dual dla dwójki. Bardzo go lubię. Ja ogólnie uwielbiam oglądać wózki. I rozmawiać o wózkach. I właśnie mnie sprowokowałaś do rozmyślań o Armadillo... :-D
A jak wygląda ten holenderski koelstre?
Putkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:37   #4154
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Lunnas zdrówka dla Twojego synka, gdzieś ktoś pisał że inhalują dziecko tak, ze nakrywają łóżeczko i wpuszczają to powietrze pod spód. Podobno dużo łatwiej.

Gosiakk spróbuj to przebić w miejscu ropy i mocz to w wodzie z szarym mydłem, powinno pomóc.

Ja dość często wychodzę z domu, na spacer z młodym kilka razy w tygodniu, ale też sama na 3-4 godziny. Mnie jest dużo łatwiej bo Tz ma zawsze butle przygotowane w lodówce i jedyne co mnie ogranicza to pojemność moich piersi... no i tęsknota za maluchem

PurBlanka szkoda że wylałaś to mleko, mogłaś zostawić i dodać do kąpieli.
Kurcze nie pomyślałam o tym w nocy Człowiek mądry po szkodzie...

Tobie mlesia nie brakuje Ale z tego, co pamiętam, to wracasz do pracy niedługo ? Więc Młodemu nie zabraknie maminych witamin
Tylko, no właśnie, jak wrócisz do pracy, to co ze ściąganiem ? Dasz rade ?
Na prawdę jesteś godna podziwu ! Marzę o rozkręceniu laktacji, ale Ty rozbujałaś się na maksa ! Na prawdę super
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:40   #4155
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Gosia - miałam to kiedyś na jednym dużym palcu. Nie pocieszę Cię - u mnie skończyło się zabiegiem chirurgicznym

Wasze dzieci też zaczęły wcześniej wstawać? Mam wrażenie, że to przez szybszy wschód słońca. Wczoraj zrobiłam próbę czy da się oszukać zasuniętymi zasłonami i udało się - pospała 1h dłużej. Ale to mógł być przypadek, więc będę próbować dalej

A dziś się dowiedziałam, że moja koleżanka jest w ciąży a termin porodu ma na urodziny mojej córy Więc jest październikówką 2015
Oj tak. Zwykle spała do 8-9 a teraz po 7 i już pobudka
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:55   #4156
Putkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 138
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Wasze dzieci też zaczęły wcześniej wstawać? Mam wrażenie, że to przez szybszy wschód słońca. Wczoraj zrobiłam próbę czy da się oszukać zasuniętymi zasłonami i udało się - pospała 1h dłużej. Ale to mógł być przypadek, więc będę próbować dalej
U nas zaciemnienie pokoju działa cuda. Próbuj dalej!
Putkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 20:57   #4157
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Kurcze nie pomyślałam o tym w nocy Człowiek mądry po szkodzie...

Tobie mlesia nie brakuje Ale z tego, co pamiętam, to wracasz do pracy niedługo ? Więc Młodemu nie zabraknie maminych witamin
Tylko, no właśnie, jak wrócisz do pracy, to co ze ściąganiem ? Dasz rade ?
Na prawdę jesteś godna podziwu ! Marzę o rozkręceniu laktacji, ale Ty rozbujałaś się na maksa ! Na prawdę super
Na maksa i dla Maksa
Planowałam zakończyć laktację w 6 miesiącu, ale ostatnio stwierdziłam że może jeszcze trochę przeciągnę temat. Kiedy faktycznie wrócę do pracy to też zależy od naszych perypetii zdrowotnych, jednak wtedy nie chcę już mieć "problemu" mlecznego bo nie będzie to dla mnie komfortowe. Zresztą nie ma szans żebym wytrzymała bez ściągania 9 godzin, to zbyt długo.

Jak się ma takie mleko, które nie będzie wypite, to warto wlać do kąpieli.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa

Edytowane przez Isgaard
Czas edycji: 2015-02-22 o 21:00
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:05   #4158
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Jak się ma takie mleko, które nie będzie wypite, to warto wlać do kąpieli.

Planowałam zakończyć laktację w 6 miesiącu, ale ostatnio stwierdziłam że może jeszcze trochę przeciągnę temat. Kiedy faktycznie wrócę do pracy to też zależy od naszych perypetii zdrowotnych, jednak wtedy nie chcę już mieć "problemu" mlecznego bo nie będzie to dla mnie komfortowe. Zresztą nie ma szans żebym wytrzymała bez ściągania 9 godzin, to zbyt długo.
Już teraz będę wiedziała co mam zrobić z takim mlesiem

Nie no pewnie wszystko rozumiem. Ale na prawde możesz być z siebie dumna. Zadbałaś o sporą porcję zapasów tego, co najlepsze dla dziecka. Zazdroszcze, ja jak wychodzę to mama musi podać mm. Ale rzadko tak się dzieje, więc jest ok. Od jutra rana spróbuję trochę się rozbujać, żeby mieć chociaż trochę.
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 21:22   #4159
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Nie no pewnie wszystko rozumiem. Ale na prawde możesz być z siebie dumna. Zadbałaś o sporą porcję zapasów tego, co najlepsze dla dziecka. Zazdroszcze, ja jak wychodzę to mama musi podać mm. Ale rzadko tak się dzieje, więc jest ok. Od jutra rana spróbuję trochę się rozbujać, żeby mieć chociaż trochę.
Wiesz a ja strasznie żałuję że nie udało mi się karmić piersią. Karmiłam chyba tylko niecały miesiąc... dotąd pamiętam ten stan ducha jak mały pił z mojej piersi brakuje mi tego, bardzo.. ale staram się nie myśleć o tym bo wiem ze zrobiłam wszystko żeby było dobrze, ale nie wyszło tak jak powinno.. no i jest trochę inaczej.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 21:58   #4160
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej,
My dziś znowu aktywnie bo u teściów byliśmy, ale mega wypas bo z wózkiem wiec na cały dzień i spacer, trochę histeria była przy powrocie ale tylko 5 min bo za późno wyjechaliśmy i się zdenerwowala. .. ale po chwili opanowalismy i juz jechała spokojnie
tak w ogóle to miałam w nocy dziwne starcie, obudziłam się i słyszę ze mala nawija...jeszcze chwile doleżałam, słyszę zaczyna marudzić to na automacie wstalam i robie mleko (podgrzewacz w nocy w łazience stoi zaraz naprzeciw naszej sypialni i obok pokoju malej), zrobiłam idę do niej.....a ta spi jeszcze zasypiając się skubana uśmiechnęła, a ja zdebialam z butla w ręku do tej pory nie wiem czy gadała przez sen czy mi się śniło czy o co kaman. ..
Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Coffe jak piliśmy jeszcze zwykle mleko to NAN w kartonie kosztował 39 zl za 800 gram. Może spróbuj skoro małej służy zwykłe mleko. A między mlekami tego samego typu to prawie nie ma różnicy jak chcesz to ci wyślę karton na spróbowanie bo nam zostało.
Chętnie, napisz mi na priv ile wysyłka
Cytat:
Napisane przez chmurkom Pokaż wiadomość
Heh słodziak )

Ja używam 3w1 jedo fyn . Świetnie się sprawdził przy córze i nadal daje radę więc nie zmieniam

A ogólnie to jak długo planujecie dawać mm dzieciom? kiedy planujecie przejść na zwykłe mleko?

Jeszcze chciałam Was zapytać o wit D, jak nie dam jednego dnia to następnego podać podwójną dawkę?
O nasz wózek, ja go bardzo lubię, jak się spacerówka sprawowała?

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
A któraś chce te moje mleko? Chętnie wyślę jak ktoś potrzebuje..

Elianka odnośnie mleka przypomniało mi się, że dzieciom które nie tolerują różnych mlek, podawano (kiedyś) mleko kozy? Zastanawialaś się nad tą opcją?
Również chętnie przygarne

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
a ja właśnie wróciłam z małych baletow!! Najpierw laski wpadly do mnie a później moj tata sie poświęcił i odwiozl nas na imprezę. Daaawno sie tak jie nasmialam i natanczylam. Bola mnie nogi i cyce bo wlasnie ssciagnelam 120 mlesia..
Mlody kolo polnocy zjadl 50 mm. Ciekawe kiedy sie wybudzi. Alez za nim tesknilam ! Klade sie spac bo na 12 w odwiedziny do tesciow. Uh Polecam wyjscie Mamusie
Ale zazdroszczę imprezy
Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość
Dzień dobry :-D
my po drugim karmieniu. Dziecie usnelo a ja ttroszkę ssię ogarnę.
Dzięki dziewczyny za zdrówko. Czuje ze dziś jest lepiej. Śniło mi się ze wygrałam w RMF maxx 400tys zł. O Jejku uuu. Po przebudzeniu zastanawiałam ssię na co bym wydała taką sume. Hehe

Pur. Super ze się wybawilas.
Chmurkom nie poddawaj podwójnej dawki. Nie można tak robic. Lepiej ominąć czy dać podwójnie.

Dziewczyny mmoim zdaniem mleko ubranka i wszystko inne dla dziecka powinno kosztować grosze. A oni jeszcze krocie na tym zarabiają. Kiedyś ubranka nie miały VAT/ ( czy był mały. W tej chwili nie pamiętam) i były tanie. Komu to przeszkadzało?

Dziewczyny głupie pytanie mam. Te za małedsmoczki to się wyrzuca czy zostawia dla następnego dzidziusia?

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Jak Ja uwialbiam patrzec jak moje dziecko spi. Prze prze słodki widok.

Miłej niedzieli dziewczyny!
Ubranka zdecydowanie za dużo kosztują. ..

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Gosiu bidulka jestes z paznokciem.
A kapiel ahhh super . Odgapiara jestrm
Co do nocy to ehhh ja mam ciagle pobodki ... Nocy jeszcze przespanej nie mialam od urodzenia Mai.

Daszna moja tez jak byla mala zalapala butle. Potem nie bylo potrzeby to nir dawalam no i mam teraz
My tez dziś wspólna kąpiel

A tak sobie myślę próbowałyscie może karmic butla na spiocha? Mój mala ostatnio grymasi przy jedzeniu to jej daje na spiocha i pięknie wciąga, jakie masz butelki? Może te akurat jej nie pasują? My chyba z 5 rodzajów przetestowalysmy

Cytat:
Napisane przez nocnyskowronek Pokaż wiadomość
Gosia - miałam to kiedyś na jednym dużym palcu. Nie pocieszę Cię - u mnie skończyło się zabiegiem chirurgicznym

Wasze dzieci też zaczęły wcześniej wstawać? Mam wrażenie, że to przez szybszy wschód słońca. Wczoraj zrobiłam próbę czy da się oszukać zasuniętymi zasłonami i udało się - pospała 1h dłużej. Ale to mógł być przypadek, więc będę próbować dalej

A dziś się dowiedziałam, że moja koleżanka jest w ciąży a termin porodu ma na urodziny mojej córy Więc jest październikówką 2015
My niestety zaczęliśmy częściej wstawać
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 23:34   #4161
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Coffe wyslij mi adres na priv, to Ci wysle to mleko.

Ja w nocy karmie zawsze na śpiocha i to jest najlepsze karmienie, młody pije spokojnie i bez żadnych ekscesów, bo w dzień to czasem karate już uprawiamy
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 23:37   #4162
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez farminka Pokaż wiadomość
Bo wg kalendarza szczepień szczepionka powinna być w 6 roku życia, a moja dopiero w czerwcu kończy 5, a pielęgniarka uparla sie żeby zaszczepić ją w poniedziałek...
Ale jak wycofali w ogóle? W kalendarzu szczepień nadal jest. Slyszalam, ze zdarzały się wadliwe serie, które byly wycofywane, ale żeby w ogóle?
to u nas tak samo już nam zapowiedzieli że w sierpniu na to szczepienie- ja od razu powiedziałam że owszem w sierpniu ale za rok. Mój też dopiero 5 lat skończy
Całkiem wycofane- ponoć jeszcze próbują tym szczepić ale ogólnie jest zabronione do maja


Jeszcze raz dziękujemy za komplementy dla Hani

CoffeeMonster haha to cię dziecko w bambuko zrobiło trzeba było samej wypić tą butlę hihi


Isgaard jeśli byś chciała zawsze może dalej karmić ale to wymaga cierpliwości mnóstwa żeby przejść przez relaktację (co do pracy, matka karmiąca ma co 3 godz przerwę na ściągnięcie mleka- ja Sebę karmiłam i pracowałam w sklepie, długo nam sie udało aż sami sie odstawiliśmy)

PurBlanka fajnie że się pobawiłaś i wyluzowałaś- takie momenty sprawiają pewnie że na skrzydłach się wraca do dziecka z naładowanymi bateriami na full

U nas Sebik coś pokasłuję i proszę o kciuki żeby się nie rozwinęło- mnóstwo pić dostał bo miał stan podgorączkowy i oczywiście już załatwił łóżko

A Hania dziś po raz pierwszy zassala smoczek!!! Zasnęła z nim! Może uda mi się dziś nie robić za smoka
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 05:33   #4163
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Wiesz a ja strasznie żałuję że nie udało mi się karmić piersią. Karmilam tylko niecały miesiąc... dotąd pamiętam ten stan ducha jak mały pił z mojej piersi brakuje mi tego, bardzo.. ale staram się nie myśleć o tym bo wiem ze zrobiłam wszystko żeby było dobrze, ale nie wyszło tak jak powinno.. no i jest trochę inaczej.
Tym bardziej brawa dla Ciebie..dajesz mu to co najlepsze z pelnym poswieceniem,niejedna by odpuscila

Dariuska kciuki za Sebusia,oby sie nie rozchorowal!! No i brawo dla Hanulki,smoczus dobra sprwa

U nas znowu pobudla o 6. Oli walczy z kupa albo ze snem. Nie wiem co gorsze. Mam nadzieje ze nie bedzie mial zatwardzenia
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 07:04   #4164
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Putkas Pokaż wiadomość
Oooooo! Ja jestem zakochana w mamas&papas armadillo. Och.. Jak ja bym chciała ten wózek!!! Ale to czysta fanaberia bo wózków u nas dostatek i te co mam też lubię i też spełniają moje wymagania. Więc (na razie) się powstrzymuję :-D Szukałam używki ale nic nie było. Ale wydaje mi się że ten wózek składa się jak.... a właśnie doczytałam bo wydawało mi się że napisałaś "na parasolkę" a napisałaś "na walizkę"... No właśnie, on się składa "na walizkę", ja to mówię "na kanapkę". A o wózkach britaxa też mam dobre zdanie. Ja mam britax b-dual dla dwójki. Bardzo go lubię. Ja ogólnie uwielbiam oglądać wózki. I rozmawiać o wózkach. I właśnie mnie sprowokowałaś do rozmyślań o Armadillo... :-D
A jak wygląda ten holenderski koelstre?
Lubie to

Koelstra wygląda tak
https://www.youtube.com/watch?v=aL05EWASNUA
tylko ja mam z dwoma kółkami z przodu, o taki tylko niebieski. Ja nie jestem wózkomaniaczką, bo ja w chustach siedziałam Koelstre kupilismy na olx za 300 zł, jak ja zobaczyłam to mi w środku dygło I to był strzał w dziesiątkę bo ten wózek jest rewelacyjny. A Armadillo to wózek dla mnie na miarę, ale drogi jest... wczoraj miałam taka rozkminkę ze może spacerówka moja się jednak będzie nadawać bo on jak na swoje koła naprawdę niezbyt dużo wazy i się fajnie własnie tak "na walizkę " składa. Armadillo to jednak 1000 można by go inaczej przeznaczyć
Pomysł kupienia drugiego wózka wziął się stad, że Koelstra się nie rozkłada całkiem na płasko. Jeszcze nie wiem czy to będzie dla mnie duży problem, bo w sumie problem wyrastania z gondoli mnie raczej nie dotyczy, do spacerówki się przesiądziemy jak nam będzie w chuście za gorąco.

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Hej,
Chętnie, napisz mi na priv ile wysyłka
Kurcze Coffe ja myślałam, że ty tylko żartujesz i rzutem na taśmę wystawiłam mleko na lokalnej grupie sprzedażowej i wymieniłam na paczkę pieluch. Przepraszam

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Ja w nocy karmie zawsze na śpiocha i to jest najlepsze karmienie, młody pije spokojnie i bez żadnych ekscesów, bo w dzień to czasem karate już uprawiamy
To ja się wyłamię - nie lubię karmić na śpiocha. Cezary jak jest przytomny to normalnie je, a jak karmię go na śpiocha to zasypia kamiennym snem ze smoczkiem w buzi i nie ssie. W ogóle ostatnio się nauczył zasypiać przy butli co jest niewygodne, bo pieluchę zmieniamy po jedzeniu a poza tym co drugie karmienie dostaje jeszcze syrop na refluks z łyżeczki. Więc jak mi zaśnie przy karmieniu to muszę Pisklątko budzić i go jeszcze tarmosić. Bardzo tego nie lubię.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 08:28   #4165
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam!
My mamy już pierwszą drzemkę bo Ola postanowiła dzisiaj wstać o 7

Życzę zdrówka wszystkim chorującym maluszkom. Teraz jest najgorsza pora na różne choróbska, byle do wiosny
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 08:44   #4166
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

A u nas zasłony znowu dały radę żeby pospać do 8
Choć już myślałam, że się nie uda, bo ok 6:30 się obudziła i cała rozbawiona Ale pociumkała z dwóch cycków i zasnęła
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 08:47   #4167
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas Masakra pobudki co 2h nad ranem płacz i tulenie. Dopiero wynurzamy się z wyra.. Ja niezywa Pola zachwycona 😛
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 09:22   #4168
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Lubie to

Koelstra wygląda tak
https://www.youtube.com/watch?v=aL05EWASNUA
tylko ja mam z dwoma kółkami z przodu, o taki tylko niebieski. Ja nie jestem wózkomaniaczką, bo ja w chustach siedziałam Koelstre kupilismy na olx za 300 zł, jak ja zobaczyłam to mi w środku dygło I to był strzał w dziesiątkę bo ten wózek jest rewelacyjny. A Armadillo to wózek dla mnie na miarę, ale drogi jest... wczoraj miałam taka rozkminkę ze może spacerówka moja się jednak będzie nadawać bo on jak na swoje koła naprawdę niezbyt dużo wazy i się fajnie własnie tak "na walizkę " składa. Armadillo to jednak 1000 można by go inaczej przeznaczyć
Pomysł kupienia drugiego wózka wziął się stad, że Koelstra się nie rozkłada całkiem na płasko. Jeszcze nie wiem czy to będzie dla mnie duży problem, bo w sumie problem wyrastania z gondoli mnie raczej nie dotyczy, do spacerówki się przesiądziemy jak nam będzie w chuście za gorąco.



Kurcze Coffe ja myślałam, że ty tylko żartujesz i rzutem na taśmę wystawiłam mleko na lokalnej grupie sprzedażowej i wymieniłam na paczkę pieluch. Przepraszam



To ja się wyłamię - nie lubię karmić na śpiocha. Cezary jak jest przytomny to normalnie je, a jak karmię go na śpiocha to zasypia kamiennym snem ze smoczkiem w buzi i nie ssie. W ogóle ostatnio się nauczył zasypiać przy butli co jest niewygodne, bo pieluchę zmieniamy po jedzeniu a poza tym co drugie karmienie dostaje jeszcze syrop na refluks z łyżeczki. Więc jak mi zaśnie przy karmieniu to muszę Pisklątko budzić i go jeszcze tarmosić. Bardzo tego nie lubię.

No przecież nie ma sprawy wymieniłas to masz po problemie, a spróbuję to NAN może jak będziemy na 2 przechodzic, chociaz zastanawiam się czy nie kupić takiej zbiorczej paki z agito z 6 opakowań, wychodzi dużo taniej ale kto ma jednorazowo 300 zł na samo mleko

Kurcze spatrzylam wózek, ale nie czaje ewenementu, ktoś mnie oświeci czemu on taki drogi

Elianka, a powiedz mi kupiliście ten żel na dziąsła? U nas zębów nie widać, jakieś zgrubienia ma na dole tyle ze wściekle ostatnio nam zje wszystko i sama nie wiem...

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Coffe wyslij mi adres na priv, to Ci wysle to mleko.

Ja w nocy karmie zawsze na śpiocha i to jest najlepsze karmienie, młody pije spokojnie i bez żadnych ekscesów, bo w dzień to czasem karate już uprawiamy
Ja też lubię na spiocha, zje, nie wybudzi się i ja idę spać zamiast sterczec nad nią. Dzisiaj myślałam że się uda bez karmienia o 4 bo dałam smoczka i zaczęła zasypiać, ale 30 min później niestety pociamkala butle i dopiero spać, bez sensu to bo zje mi 30ml i śpi dalej do 7.30, dawalam wodę ale nie chce

Ok to wyślę wiadomość i się jakoś dogadamy

Ja dzis wyspana, lubię to

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
U nas Masakra pobudki co 2h nad ranem płacz i tulenie. Dopiero wynurzamy się z wyra.. Ja niezywa Pola zachwycona 😛
Miałam to poprzednia nocke, tyle że cała noc taka począwszy od wieczora, dzisiaj jedna pobudka wiec dużo .lepiej
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 09:25   #4169
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Coffee mam nadzieję że to jednorazowe...
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-23, 09:51   #4170
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Coffee mam nadzieję że to jednorazowe...
oby oby U mnie co któraś nocka taka wiec dlatego myślę że może ja te dziąsła swędzą...ehh ciężko stwierdzić coś Odsypiaj na drzemkach
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.