Wybór laptopa. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 11:59   #391
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Wybór laptopa.

Ja od 3 miesięcy mam używanego laptopa .Kupiłam w sklepie ,mam rok gwarancji. Wydałam 600 zł. Nie jest z górnej półki ale mi lepszy i droższy nie potrzebny
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:04   #392
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
nie polecam, tylko kolor ma fajny, oddałam po tygodniu do sklepu

wszystkim, którzy chcą poczytać testy i opinie polecam stronę:
http://www.notebookcheck.pl/

dzięki tej stronie zdecydowałam się na laptopa firmy Samsung choć wogóle nie brałałam tej firmy pod uwagę

szukałam:
- nowoczesnego, w miarę szybkiego laptopa
- potrzebowałam go głównie do internetu, pisania, oglądania filmów (więc ważne było, żeby miał dobrą matrycę,
- zawsze trzymam laptop na kolanach więc nie powinien się bardzo grzać
- no i ważna była dla mnie jakość wykonania (w poprzednim non stop łamały się zawiasy), jeżdżę myszką obok touchpada (nie lubię touchpadów) więc zależało mi żeby te miejsce się nie rysowało
- a i jeszcze ważny był duży dysk i znośne głośniki (o ile o takich można mówić w laptopie)

znalazłam:
- wspomnianego Sony Vaio (ale bardzo się grzał, piszczał i nie działał tak szybko jak chciałam)
- Lenovo Y560 (trochę za szybko się nagrzewał wg testów, głośniki super, ale matryca też taka sobie, nie byłam przekonana do wyglądu)
- Samsunga RF510 z procesorem i5- tego wybrałam pomimo mało kobiecego wyglądu ma to czego potrzebowałam jest szybki, ma fajną matrycę, jest cichutki i nie grzeje w kolana poza tym ma bardzo przydatną dla mnie opcję- ładuje telefon podłączony do USB nawet wtedy gdy laptop jest wyłączony
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0.43344.0.html
http://www.notebookcheck.pl/ to świetna stronka ma też forum, na której można się poradzić osób, które lepiej się znają na komputerach i pomogą dobrać odpowiedni laptop do naszych potrzeb.

w wakacje kupowałam laptopa i również zdecydowałam się na Samsunga. z tym, że na model R530. jestem bardzo zadowolona, a i wygląda ładnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg samsung-r530-back.jpg (92,2 KB, 21 załadowań)
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:33   #393
eruannalle24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 35
Dot.: Wybór laptopa.

Witam, jak większość osób tutaj poszukuję laptopa do użytku domowego (internet, filmy, muzyka), byłam w sklepie i takich wybrałam oto faworytów:

Lenovo G560
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0.35916.0.html

HP Probook 4520s
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...s.33872.0.html

Samsung NP-RV511 lub 520
jeśli chodzi o design to ten najbardziej mi odpowiadał, ale nie znalazłam nigdzie opinii w internecie...

Te laptopy wybierałam głównie pod względem ceny (max. około 2500zł), teraz proszę was o opinię. Co byłoby najlepszym wyborem?
eruannalle24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 18:49   #394
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez eruannalle24 Pokaż wiadomość
Witam, jak większość osób tutaj poszukuję laptopa do użytku domowego (internet, filmy, muzyka), byłam w sklepie i takich wybrałam oto faworytów:

Lenovo G560
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0.35916.0.html

HP Probook 4520s
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...s.33872.0.html

Samsung NP-RV511 lub 520
jeśli chodzi o design to ten najbardziej mi odpowiadał, ale nie znalazłam nigdzie opinii w internecie...

Te laptopy wybierałam głównie pod względem ceny (max. około 2500zł), teraz proszę was o opinię. Co byłoby najlepszym wyborem?
tylko nie HP. badziewie jakich malo..
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 21:56   #395
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez eruannalle24 Pokaż wiadomość
Witam, jak większość osób tutaj poszukuję laptopa do użytku domowego (internet, filmy, muzyka), byłam w sklepie i takich wybrałam oto faworytów:

Lenovo G560
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0.35916.0.html

HP Probook 4520s
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...s.33872.0.html

Samsung NP-RV511 lub 520
jeśli chodzi o design to ten najbardziej mi odpowiadał, ale nie znalazłam nigdzie opinii w internecie...

Te laptopy wybierałam głównie pod względem ceny (max. około 2500zł), teraz proszę was o opinię. Co byłoby najlepszym wyborem?
jak dorzucisz jeszcze 49 zł to będziesz miała dell inspiron 15r alu
http://www.x-kom.pl/p/59194-notebook...20-7hp64x.html

lenovo, z tego co słyszałam, lubi być awaryjne. hpki są dobre, ale odradzam wszelkie serie biurowe. w praktyce wychodzi, że na czymś zaoszczędzili co akurat może ci być potrzebne.

Edytowane przez szprotka_
Czas edycji: 2011-05-06 o 21:58
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 12:37   #396
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Wybór laptopa.

po raz drugi stoję przed wyborem laptopa(do użytkowania w domu, programy office, filmy, muzyka, photoshop, corel, internet), mam 3 typy, co lepsze:

1.http://www.primakomp.pl/p/79/57439/d...-netbooki.html

2.http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...7hp.bhtml#opis

3.http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...7hp.bhtml#opis
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2011-06-23 o 12:46
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:35   #397
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Wybór laptopa.

Na pewno nie Acer-są awaryjne;
ja bym brała samsunga-najbardziej opłacalny
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 01:55   #398
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Acery nie są już tak awaryjne jak 3-4 lata temu. Mój pierwszy acer posypał się po roku użytkowania, drugi, ma już ze dwa lata i jest w stanie idealnym, a używałam ich w podobnym stopniu, czyli baaaaaaaaaaaardzo
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:39   #399
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wybór laptopa.

Zgadzam się - Acery znacznie się poprawiły pod względem awaryjności. Zresztą, te wyższe modele zawsze były dobrej jakości.

Osobiście mam Asusa z którego jestem bardzo zadowolona. Mam go już dwa lata i nic się nie dzieje - wygląda jak nowy, działa jak nowy...
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:46   #400
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Wybór laptopa.

Tak jak większość wizażanek, szukam laptopa do użytku domowego- słuchanie muzyki, oglądanie filmów, sufrowanie po internecie, pisanie dokumentów. Dużo dobrego słyszałam o firmie Asus, a środki mam bardzo ograniczone, dlatego myślałam nad tym modelem: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1057895
Co myślicie? Opłacalne? Aktualnie pracuję na dość wiekowym PC-cie, więc wolny procesor będzie dla mnie szedł jak burza
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 14:08   #401
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Wybór laptopa.

Eee pc to komputery dobre w podróż lub jako dodatkowy komputer- nie wyobrażam sobie oglądąć filmu na matrycy 10 cali... Procesor słabiutki- nie za wiele z nim będzie można zrobić, a co do wiekowego PC to musiałabyś go mieć sprzed 15 lat, żeby twierdzić, że to bedzie działać szybciej Jeśli to ma być twój jedyny komputer to odradzam, człowiek szybko się męczy na takim maleństwie (używałam jakiś czas w podróżach, nawet po necie nie chciało mi się na tym surfować).
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 15:01   #402
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Tak jak większość wizażanek, szukam laptopa do użytku domowego- słuchanie muzyki, oglądanie filmów, sufrowanie po internecie, pisanie dokumentów. Dużo dobrego słyszałam o firmie Asus, a środki mam bardzo ograniczone, dlatego myślałam nad tym modelem: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1057895
Co myślicie? Opłacalne? Aktualnie pracuję na dość wiekowym PC-cie, więc wolny procesor będzie dla mnie szedł jak burza
Moja znajoma go ma - wygląda ładnie, jest poręczny, funkcjonalny, lekki. Świetnie sprawdza się jako komputer na uczelnię lub dla osoby będącej w ciągłych podróżach. No i chyba na tym kończą się jego zalety. Nie wyobrażam sobie na nim pracować, oglądać filmów, myślę, że nawet zwykłe przeglądanie stron byłoby dla mnie męczące
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 20:11   #403
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Tak jak większość wizażanek, szukam laptopa do użytku domowego- słuchanie muzyki, oglądanie filmów, sufrowanie po internecie, pisanie dokumentów. Dużo dobrego słyszałam o firmie Asus, a środki mam bardzo ograniczone, dlatego myślałam nad tym modelem: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1057895
Co myślicie? Opłacalne? Aktualnie pracuję na dość wiekowym PC-cie, więc wolny procesor będzie dla mnie szedł jak burza
przejdź się najlepiej do sklepu i pobaw się nim moim zdaniem za mała matryca do użytku domowego
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 21:33   #404
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Wybór laptopa.

Dzięki dziewczyny, obejrzę na żywo i zobaczę, czy da się na tym pracować
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:57   #405
blueskye
Rozeznanie
 
Avatar blueskye
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 552
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez ankawar Pokaż wiadomość
A co powiecie na SOny Vaio?

Szukam czegoś kolorowego? Kobiecego ale nie infantylnego.
Ja mam Dell Studio 1535 w wersji czerwonej, było wiele innych wersji kolorystycznej. Poza pękniętym zawiasem, sprawuje się idealnie, a ma już 3 lata. Polecam Delle, na pewno w swojej ofercie mają kolorowe modele.

http://www.souq.com/NO-RESERVE-Dell-...ge/6724169-EN/
__________________

blueskye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 23:43   #406
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez blueskye Pokaż wiadomość
Ja mam Dell Studio 1535 w wersji czerwonej, było wiele innych wersji kolorystycznej. Poza pękniętym zawiasem, sprawuje się idealnie, a ma już 3 lata. Polecam Delle, na pewno w swojej ofercie mają kolorowe modele.

http://www.souq.com/NO-RESERVE-Dell-...ge/6724169-EN/
delle sa fajne, jak sa sprawne. sprawa komplikuje sie w przypadku korzystania z serwisu. ale z drugiej strony to ze swieca szukac serwisu do laptopow, ktory nie zaliczyl wtopy.

mojego pierwszego acera chcialam reklamowac z powodu wady ekranu, lub bardziej zwyklemu uszkodzeniu w czasie uzytkowania kabli laczacych ekran z plyta glowna. na ekranie pojawily mi sie pionowe roznokolorowe linie - dalo sie korzystac, jednak bylo to utrudnione.

zadzwonilam na infolinie, podalam numer seryjny lapka, szeczgoly usterki, mailem miano mi podac dane do dogadania sie z kurierem na dogodna dla nie date i godzine do odbioru wadliwego sprzetu.

jakze sie zdziwilam, gdy po otrzymaniu maila okazalo sie, ze kurier ma odebrac.... MONITOR.... i ze ja mam tenze monitor ODLACZYC od reszty sprzetu... nastepne proby kontaktu z infolinia w celu naprostowania pomylki spelzly na niczym.... koniec koncow znajomemu padl procek w podobnym acerze i zlozylismy z 2 lapkow jednego. tzn - ekran znajomego pasowal do mojego lapka inaczej musialabym sobie zakupic cudenko za ok. 100 funtow na ebayu... ehhh....
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2011-07-01 o 23:45
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:33   #407
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Wybór laptopa.

Podbijam temat jako że chciałam się porodzić. Mój pięcioletni Acer Aspire 3000 (swoją drogą awaryjny, chyba nawet dotarł do mnie uszkodzony, ale nic nie mogłam zrobić bo byłam w PLa kupiłam go w USA) sypie się czy mnie wręcz w✂✂✂✂ia (dosłowniej nie da się tego opisać).

Poszukuję laptopa tylko do użytku domowego tzn. internet, filmy, ściąganie muzyki, żadne gry i itp. pierdoły. Mój laptop musi mieć przekątną ekranu 15,6 cala (bo taką mam torbę na Acera) oraz koniecznie musi być w kolorze czerwonym. Mam na oku Samsunga R580, ale jestem otwarta na nowe propozycje w cenia max. ok 2300-2500zł. Sony Vaio odpada ze względu na cenę chyba że znacie jakiś sklep internetowy gdzie jest taniej.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:23   #408
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Wybór laptopa.

Witam
kompletnie nie znam sie na laptopach [to bedzie moj pierwszy]. Wyprowadzam sie na studia i zamierzam kupic sobie laptopa w cenie do ok 2000zl. Potrzebuje glownie do korzystania z neta, sluchania muzyki, a takze do programow np. autocad [studia inzynierskie]. Nie gram w zadne gry anie nie ogladam filmow na kompie.


Moglby ktos cos polecic?
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 16:15   #409
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wybór laptopa.

Ja mam Acer Aspire 5738ZG, mam go ponad rok. Nic się nie zepsuło, laptop się nie wiesza, szybko się uruchamia i jest szybki. Oprócz typowego użytku domowego wykorzystuję go do robienia stron www (corel, photoshop i inne programy graficzne, które wymagają troszkę większej wydajności niż zazwyczaj potrzebna). Zapłaciłam ponad rok temu za niego ok 2000zł. Na początku Acera nie chciałam - bo wiadomo jest tańszy niż inne, a co firmowe to firmowe...jednak kilku znajomych którzy zajmują się komputerami profesjonalnie wyperswadowali mi to. Pokazali mi Toshibę z identycznymi parametrami jak ten Acer z tymże ok 500zł droższego. Dochodzi do tego oczywiście precyzja złożenia podzespołów.
W wielu przypadkach płaci się za markę (+design laptopa) a nie za to co ma w środku.
Słyszałam opinię, że Samsungi są wadliwe ze względu na złożenie podzespołów, mimo że mają "wnętrze" takie jak np. lenovo to samsung będzie bardziej awaryjny.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-28, 16:55   #410
Lavande
Raczkowanie
 
Avatar Lavande
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Neverwhere
Wiadomości: 291
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Witam
kompletnie nie znam sie na laptopach [to bedzie moj pierwszy]. Wyprowadzam sie na studia i zamierzam kupic sobie laptopa w cenie do ok 2000zl. Potrzebuje glownie do korzystania z neta, sluchania muzyki, a takze do programow np. autocad [studia inzynierskie]. Nie gram w zadne gry anie nie ogladam filmow na kompie.


Moglby ktos cos polecic?
Ja niedawno kupiłam Asusa K52J - dla mnie super. Wszystko śmiga, na studenckie potrzeby w sam raz, a nawer lepiej Spokojnie znajdziesz go nawet taniej niż 2000. Polecam na allegro poszukać.
__________________
I used to be schizophrenic, but we're ok now.
Lavande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:16   #411
Fancy Rebel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 270
Dot.: Wybór laptopa.

Sama rozważam zakup laptopa, pieniądze staram się wydać rozsądnie, a jednocześnie zdając sobie sprawę, że to inwestycja na kilka lat( przy dobrym wyborze).

Osobiście zastanawiam się nad laptopami DELLa.
Piękna tradycja, dobre wykonanie i opinie znajomych, którzy byli w ich posiadaniu.
Osobiście rozważam zakup DELLa z serii Vostro, biurowej, bo też i nie potrzebuję komputera do gier
No i rozważam jaki model.
Fancy Rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 19:43   #412
bosky_Roman
Rozeznanie
 
Avatar bosky_Roman
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 935
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Podbijam temat jako że chciałam się porodzić. Mój pięcioletni Acer Aspire 3000 (swoją drogą awaryjny, chyba nawet dotarł do mnie uszkodzony, ale nic nie mogłam zrobić bo byłam w PLa kupiłam go w USA) sypie się czy mnie wręcz w✂✂✂✂ia (dosłowniej nie da się tego opisać).

Poszukuję laptopa tylko do użytku domowego tzn. internet, filmy, ściąganie muzyki, żadne gry i itp. pierdoły. Mój laptop musi mieć przekątną ekranu 15,6 cala (bo taką mam torbę na Acera) oraz koniecznie musi być w kolorze czerwonym. Mam na oku Samsunga R580, ale jestem otwarta na nowe propozycje w cenia max. ok 2300-2500zł. Sony Vaio odpada ze względu na cenę chyba że znacie jakiś sklep internetowy gdzie jest taniej.
KLIK
Jest czerwony i po przygodach z acerem na pewno docenisz fakt 36 miesięcznej gwarancji.


Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Witam
kompletnie nie znam sie na laptopach [to bedzie moj pierwszy]. Wyprowadzam sie na studia i zamierzam kupic sobie laptopa w cenie do ok 2000zl. Potrzebuje glownie do korzystania z neta, sluchania muzyki, a takze do programow np. autocad [studia inzynierskie]. Nie gram w zadne gry anie nie ogladam filmow na kompie.


Moglby ktos cos polecic?
Myślałaś o 17 calach? Na pewno będzie Tobie wygodniej pracować w autocadzie.
Jest fajny asus i prawie mieści się w budżecie ale bez systemu. KLIK

Cytat:
Napisane przez Fancy Rebel Pokaż wiadomość
Sama rozważam zakup laptopa, pieniądze staram się wydać rozsądnie, a jednocześnie zdając sobie sprawę, że to inwestycja na kilka lat( przy dobrym wyborze).

Osobiście zastanawiam się nad laptopami DELLa.
Piękna tradycja, dobre wykonanie i opinie znajomych, którzy byli w ich posiadaniu.
Osobiście rozważam zakup DELLa z serii Vostro, biurowej, bo też i nie potrzebuję komputera do gier
No i rozważam jaki model.
Ogólnie szukajcie czegoś z Sandy Bridge tj i3-2310M lub i5-2410M.
Jeżeli nie gracie wystarczy ''integra''.
Polecam przejrzeć to forum lub założyć swój wątek KLIK
Jeżeli ma, to być przyszłościowy wybór dobrze, aby lapek posiadał USB 3.0
Dell którego podałem na początku posta ma nawet 2 takowe

Edytowane przez bosky_Roman
Czas edycji: 2011-08-28 o 19:48
bosky_Roman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 20:16   #413
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Wybór laptopa.

Ja posiadam Samsunga R540- JA07PL, mimo że kupiłam go stosunkowo niedawno bardzo sobie chwalę, potrzebowałam go do użytku "domowo-uczelnianego", nic wielkiego w sumie, przekopałam masę for i wybrałam Samsunga choć nastawiałam się na Toshibę. Zapłaciłam za Samsunga 1599, bo akurat dorwałam go na promocji. Uważam też, że ma dobre parametry
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:20   #414
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Wybór laptopa.

Zwiedziłam masę wątków o notebookach i już mam trochę dosyć ..
Chciałam zakupić sprzęt z dobrą kartą graficzną (do gier), w miarę niedrogi i.. zaczęły się schody, bo takie laptopy to wydatek rzędu minimum 5 tys.
W końcu znalazłam dosyć przyzwoite notebooki - zarówno do pracy, jak i do gier (karty graficzne drugiej kategorii), tylko teraz jestem w kropce
asus czy toshiba ?

http://komputeryagd.pl/p/98/11166/as...notebooki.html

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-net...7hp.bhtml#opis

o tym asusie nie znalazłam żadnych opinii (konkretnych) a o toshibie, że obudowa jest dość kiepska i że jest głośny.

Edytowane przez doloresd
Czas edycji: 2011-08-30 o 12:26
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 14:39   #415
bosky_Roman
Rozeznanie
 
Avatar bosky_Roman
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 935
Dot.: Wybór laptopa.

Jestem za asusem, który jest już na Sandy Bridge. Ma lepszą kartę i procek od toshiby. Proszę masz nawet tabelki -
karta
procek
O, ile karty są dość porównywalne, to procek już robi sporą różnicę.
W ogóle, to naprawdę dobra cena jak za lapka z i5-2410M i GT540M-1GB
Tylko sklep jakiś taki nołnejmowaty
Jeżeli szukasz czegoś typowo do giercowania, to rozejrzyj się jeszcze za lapkiem z hd5870 np ASUS G73JH KLIK

Edytowane przez bosky_Roman
Czas edycji: 2011-08-30 o 14:40
bosky_Roman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 08:24   #416
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez bosky_Roman Pokaż wiadomość
Jestem za asusem, który jest już na Sandy Bridge. Ma lepszą kartę i procek od toshiby. Proszę masz nawet tabelki -
karta
procek
O, ile karty są dość porównywalne, to procek już robi sporą różnicę.
W ogóle, to naprawdę dobra cena jak za lapka z i5-2410M i GT540M-1GB
Tylko sklep jakiś taki nołnejmowaty
Jeżeli szukasz czegoś typowo do giercowania, to rozejrzyj się jeszcze za lapkiem z hd5870 np ASUS G73JH KLIK
już za późno ale dzięki za radę. Kupiłam w końcu notebooka Lenovo, ma mniejszy ekran, ale super procesor i kartę graficzną. Zbierał też rewelacyjne recenzje na forach i gazetach komputerowych.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1756139
Czekam na kuriera
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 09:42   #417
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Wybór laptopa.

szukam netbooka. Glownie do lazenia po necie, office'a, chcialabym tez odpalic autocada od czasu do czasu ( ewntualnie inne programy branzowe) Zapewne bedzie robil tez za odtwarzacz dvd. Mozecie cos doradzic?
edit: jeszcze bardzo wazna sprawa- zeby tylko nie mial lustrzanego ekranu
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2011-10-17 o 09:51
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 18:02   #418
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Wybór laptopa.

Nie ma netbooków z napędem, najmniejsze co widziałam z napędem to 13,3". Jak chcesz odpalać poważniejsze programy to odpada atom ze zintegrowaną grafiką, potrzebujesz czegoś mocniejszego.
13,3" był acer aspire 3935 ale ciężko go dostać
14" jest duży wybór modeli acer 4810, 4820, 4830, 4755. Różnią się procesorami, grafiką i ramem, ale wszystkie są wystarczająco mocne do cada i innych tego typu programów, do tego ładne i lekkie. Trochę kosztują, ale niestety małe laptopy o rozsądnych parametrach kosztują więcej od tych dużych.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:59   #419
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Wybór laptopa.

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Nie ma netbooków z napędem, najmniejsze co widziałam z napędem to 13,3". Jak chcesz odpalać poważniejsze programy to odpada atom ze zintegrowaną grafiką, potrzebujesz czegoś mocniejszego.
13,3" był acer aspire 3935 ale ciężko go dostać
14" jest duży wybór modeli acer 4810, 4820, 4830, 4755. Różnią się procesorami, grafiką i ramem, ale wszystkie są wystarczająco mocne do cada i innych tego typu programów, do tego ładne i lekkie. Trochę kosztują, ale niestety małe laptopy o rozsądnych parametrach kosztują więcej od tych dużych.
dzieki nawet nie pomyslalam,ze netbooki nie maja napedow Zalezy mi na ekranie 10,1". Co do cada, nie mam zamiaru robic zbyt powaznych rzeczy na tym netbooku Zapewne sluzylby tylko do sprawdzenia wymiarow na rysunku.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:59   #420
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: jaki notebook ??

toshiba mam ale kupię sobie taki sam bo ten pożyczony i dobrze mi się nan nim piszę nie zawiesza się tylko to 7 i vista
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.