Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-18, 18:55   #391
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jaka zielona herbatę smakową (koniecznie w torebkach) polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teekanne, big active (ma wersje sypane i w torebkach) z opuncją i mango, Lord Nelson z Lidla też jest spoko (chociaż tu lubię najbardziej białą z aloesem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 19:00   #392
8a2f9fb51c587df16e9198a7f25e9b452978d109_622be72bc6161
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 62
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Teekanne, big active (ma wersje sypane i w torebkach) z opuncją i mango, Lord Nelson z Lidla też jest spoko (chociaż tu lubię najbardziej białą z aloesem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ta jest super.
8a2f9fb51c587df16e9198a7f25e9b452978d109_622be72bc6161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 19:36   #393
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Lipton green tea z owocami cytrusowymi lub z czerwonymi owocami. Pycha.
O tak, ta jest najlepsza ze wszystkich zielonych, supermarketowych herbat Jeszcze super jest biała z aloesem od Big Active, jak ktoś lubi zielone herbaty, to i ta biała mu się spodoba.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 19:54   #394
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89080301]Czy któraś z Was robiła test Gallupa i uważa, że warto? Widzę, że znów wróciła na niego moda za sprawą insta influencerek i trochę mnie ciekawi, bo sama jestem na takim etapie rozwoju zawodowego, że szukam swojej drogi. Fajnie by było móc wpisać jakieś konkretne swoje cechy osobowości w CV, a nie jechać banałami czy tym co mi się wydaje. Ale nie wiem czy sam test to nie bulshit i marnotrastwo pieniędzy [/QUOTE]Ja uważam, że warto coś takiego zrobić, zwłaszcza jeśli szukasz swojego miejsca w sensie zawodowym. Są też fajne testy bezpłatne w typie Gallupa, ja robiłam jeden (wydaje mi się dobry) i bardzo dużo mi rozjaśnił w głowie. Nad Gallupem też się zastanawiam, ale nie wiem, czy po tym teście to nie będzie powielenie informacji i tym samym kasa w błoto. Zwłaszcza, że aktualnie nie szukam pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 19:57   #395
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że warto coś takiego zrobić, zwłaszcza jeśli szukasz swojego miejsca w sensie zawodowym. Są też fajne testy bezpłatne w typie Gallupa, ja robiłam jeden (wydaje mi się dobry) i bardzo dużo mi rozjaśnił w głowie. Nad Gallupem też się zastanawiam, ale nie wiem, czy po tym teście to nie będzie powielenie informacji i tym samym kasa w błoto. Zwłaszcza, że aktualnie nie szukam pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
podrzucisz link do tego testu z którego korzystałaś?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 20:00   #396
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
podrzucisz link do tego testu z którego korzystałaś?
https://high5test.com/strengthsfinder-free/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

(mam nadzieję że regulamin nie zabrania)
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 20:03   #397
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
https://high5test.com/strengthsfinder-free/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

(mam nadzieję że regulamin nie zabrania)
dziękuję!
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 20:54   #398
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89081058]O tak, ta jest najlepsza ze wszystkich zielonych, supermarketowych herbat Jeszcze super jest biała z aloesem od Big Active, jak ktoś lubi zielone herbaty, to i ta biała mu się spodoba.[/QUOTE]Tą herbatą przekonałam TŻ do picia herbaty. A bardzo nie lubił herbaty w ogóle.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 20:57   #399
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Tą herbatą przekonałam TŻ do picia herbaty. A bardzo nie lubił herbaty w ogóle.
Ta mango z big active to była moja pierwsza zielona herbata i od niej się zaczęło

Teraz te w torebkach tylko w pracy, w domu mam prawilne z herbacianego sklepu. I uwielbiam próbować nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 21:04   #400
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ta mango z big active to była moja pierwsza zielona herbata i od niej się zaczęło

Teraz te w torebkach tylko w pracy, w domu mam prawilne z herbacianego sklepu. I uwielbiam próbować nowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biała z Twinings jest też super, tylko mało który sklep ją sprzedaje. Kojarzę tylko w Carrefourze.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-18, 22:07   #401
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Basilur cream fantasy Kupowalam niedawno w Kauflandzie, akurat liściastą, ale w torebkach tez na pewno gdzieś jest.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 23:31   #402
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Od kilku lat staram się znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mi na jakiś ruch i nie będę się musiała do tego zmuszać. A jestem osobą, która sportu, ruchu i świadomego męczenia nienawidzi.
Bardzo długo myślałam i zdecydowałam się na łyżwiarstwo, docelowo figurowe.
Nie, nie chcę jeździć zawodowo itd. Chciałabym to zrobić dla samej siebie. Mieć satysfakcję z tego, że coś takiego mi jako tako wychodzi. ALE tu pojawia się problem. Ja nigdy łyżew na nogach nawet nie miałam , więc kompletna świeżynka jestem w tym.
Od czego powinnam zacząć? Tak, wiem od pójścia na lodowisko . Ale nie wiem czy powinnam np kupić własne łyżwy (jak pomyślę o wypożyczeniu jakichś, które nie wiadomo kto miał na nogach, to mnie odrzuca), co tak naprawdę dla takiej osoby jak ja jest potrzebne, a co zbędne? Kiedy powinnam się zdecydować na jakiegoś instruktora? Od razu, czy po jakimś czasie? No jestem kompletnie zielna w tym temacie. Jest tu ktoś, kto mógłby mnie co nieco pokierować?
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 05:41   #403
8a2f9fb51c587df16e9198a7f25e9b452978d109_622be72bc6161
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 62
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Od kilku lat staram się znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mi na jakiś ruch i nie będę się musiała do tego zmuszać. A jestem osobą, która sportu, ruchu i świadomego męczenia nienawidzi.
Bardzo długo myślałam i zdecydowałam się na łyżwiarstwo, docelowo figurowe.
Nie, nie chcę jeździć zawodowo itd. Chciałabym to zrobić dla samej siebie. Mieć satysfakcję z tego, że coś takiego mi jako tako wychodzi. ALE tu pojawia się problem. Ja nigdy łyżew na nogach nawet nie miałam , więc kompletna świeżynka jestem w tym.
Od czego powinnam zacząć? Tak, wiem od pójścia na lodowisko . Ale nie wiem czy powinnam np kupić własne łyżwy (jak pomyślę o wypożyczeniu jakichś, które nie wiadomo kto miał na nogach, to mnie odrzuca), co tak naprawdę dla takiej osoby jak ja jest potrzebne, a co zbędne? Kiedy powinnam się zdecydować na jakiegoś instruktora? Od razu, czy po jakimś czasie? No jestem kompletnie zielna w tym temacie. Jest tu ktoś, kto mógłby mnie co nieco pokierować?

Jesli nie umiesz jezdzic figurowe sa trudniejsze niz hokejowe do nauki. Wiekszosc zaleca kupno jakis hokejowych na poczatek. Zorientuj sie, czy nie ma jakies szkolki u Ciebie na lodowisku (zazwyczaj sa). Koszt jest duzo nizszy niz instruktor. Polecam zaczac od....pojscia. Nie na szkolke, ale po prostu na lodowisko, nalozenie lyzew i proby jezdzenia. Pewnie pare 1 razy, spedzisz trzymajac sie poreczy - ja tak zaczynalam. Z czasem, bedzie lepiej. Poczatki sa trudne, lodowisko, ludzie potrafia byc przytlaczajace. Ale powodzenia.
8a2f9fb51c587df16e9198a7f25e9b452978d109_622be72bc6161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 07:22   #404
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=8a2f9fb51c587df16e9198a 7f25e9b452978d109_622be72 bc6161;89081386]Jesli nie umiesz jezdzic figurowe sa trudniejsze niz hokejowe do nauki. Wiekszosc zaleca kupno jakis hokejowych na poczatek. Zorientuj sie, czy nie ma jakies szkolki u Ciebie na lodowisku (zazwyczaj sa). Koszt jest duzo nizszy niz instruktor. Polecam zaczac od....pojscia. Nie na szkolke, ale po prostu na lodowisko, nalozenie lyzew i proby jezdzenia. Pewnie pare 1 razy, spedzisz trzymajac sie poreczy - ja tak zaczynalam. Z czasem, bedzie lepiej. Poczatki sa trudne, lodowisko, ludzie potrafia byc przytlaczajace. Ale powodzenia.[/QUOTE]

No trochę bez sensu zaczynać jazdę na hokejowkach, jak się celuje w jazdę figurowa.
To są 2 kompletnie inne techniki jazdy na łyżwach, a dużo trudniej jest pozbyć się złych nawyków niż nauczyć od początku dobrze robić.

Lianhua, najpierw idź kilka razy na lodowisko i wypożycz sobie łyżwy, bo może się okazać ze coś tam sobie wyobrażasz a ostatecznie nie pasuje ci ani lód, ani lodowisko, ani obtłukiwanie się przy upadkach. Potem instruktor, bo tego sportu sama nie ogarniesz.


Swoją droga, dość karkołomny i dziwny, oraz bardzo drogi wybór dla osoby która nie lubi sportu. No ale może akurat.

A masz w ogóle gdzie jeździć cały rok na tych łyżwach i jeszcze żebyś nie miała za daleko, ze musisz dojechać 3 godziny w korkach?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:11   #405
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No trochę bez sensu zaczynać jazdę na hokejowkach, jak się celuje w jazdę figurowa.
To są 2 kompletnie inne techniki jazdy na łyżwach, a dużo trudniej jest pozbyć się złych nawyków niż nauczyć od początku dobrze robić.

Lianhua, najpierw idź kilka razy na lodowisko i wypożycz sobie łyżwy, bo może się okazać ze coś tam sobie wyobrażasz a ostatecznie nie pasuje ci ani lód, ani lodowisko, ani obtłukiwanie się przy upadkach. Potem instruktor, bo tego sportu sama nie ogarniesz.


Swoją droga, dość karkołomny i dziwny, oraz bardzo drogi wybór dla osoby która nie lubi sportu. No ale może akurat.

A masz w ogóle gdzie jeździć cały rok na tych łyżwach i jeszcze żebyś nie miała za daleko, ze musisz dojechać 3 godziny w korkach?
Też sobie o tym pomyślałam. Dla mnie łyżwy to wymagający sport, akurat taki, co by się od razu zniechęcić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:24   #406
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też sobie o tym pomyślałam. Dla mnie łyżwy to wymagający sport, akurat taki, co by się od razu zniechęcić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się kiedyś napaliłam na łyżwy, że będzie fajnie i w ogóle. A jak poszłam, to się okazało, że przez cały czas nie byłam w stanie oderwać rąk od bandy, bo jak bym to zrobiła, to leżałabym na lodowisku. Nigdy więcej tak nie wróciłam
Tak samo napaliłam się na wrotki, miałam kiedyś jechać na tor do innego miasta, bo u mnie nie ma, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Rolki mnie przerażają, bo to tak jak na łyżwach
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:25   #407
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

buahaha ja pamiętam swoje pierwsze razy na wrotkach i łyżwach xd poszłam pełna werwy, wywaliłam się raz, drugi trzeci, zbiłam kolana do krwi i potem mi się odechciało i wrotek i łyżew po wsze czasy^^
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:32   #408
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Od kilku lat staram się znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mi na jakiś ruch i nie będę się musiała do tego zmuszać. A jestem osobą, która sportu, ruchu i świadomego męczenia nienawidzi.

Bardzo długo myślałam i zdecydowałam się na łyżwiarstwo, docelowo figurowe.

Nie, nie chcę jeździć zawodowo itd. Chciałabym to zrobić dla samej siebie. Mieć satysfakcję z tego, że coś takiego mi jako tako wychodzi. ALE tu pojawia się problem. Ja nigdy łyżew na nogach nawet nie miałam , więc kompletna świeżynka jestem w tym.

Od czego powinnam zacząć? Tak, wiem od pójścia na lodowisko . Ale nie wiem czy powinnam np kupić własne łyżwy (jak pomyślę o wypożyczeniu jakichś, które nie wiadomo kto miał na nogach, to mnie odrzuca), co tak naprawdę dla takiej osoby jak ja jest potrzebne, a co zbędne? Kiedy powinnam się zdecydować na jakiegoś instruktora? Od razu, czy po jakimś czasie? No jestem kompletnie zielna w tym temacie. Jest tu ktoś, kto mógłby mnie co nieco pokierować?
Polecam raczej rolki, rower (dłuższe jazdy), pływanie, nordic walking. To są
Jazda na łyżwach jest ciężka i męcząca, nie wiem czemu zakładasz, że to będzie coś, to czego nie będziesz się zmuszać. Lodowisk jest bardzo mało, krótko czynne (bo trenują hokeiści i sekcje sportowe). W cieplejszym sezonie zdarzało mi się bywać na lodowisku, które płynęło, coś okropnego, bo jak się wywalisz - ciuchy mokre. Łyżwy do wypożyczenia są zwykle beznadziejne.
No i największy koszmar - ludzie. Amatorsko to wcale nie wygląda tak pięknie, jak na filmikach z insta. Na lodowisku, w godzinach dostępnych dla wszystkich, jest zwykle kilkadziesiąt (minimum) osób o różnych skillach i technikach. Większość jeździ w kółko w tę samą stronę. Niektórzy próbują czegoś więcej. Przestałam chodzić na lodowisko po tym, jak na jednym wejściu jakiś debil pseudohokeista wjechał we mnie 3 razy, aż się skończyło na mocno obitym nadgarstku. Na jeziorze sobie nie pojeździsz, bo rzadko kiedy temperatura spada na tyle mocno i długo, żeby to było bezpieczne. I żeby akurat trafić w warunki, w których lód nie jest przykryty śniegiem.
Także... Jak się nie mieszka w Kanadzie czy północnych Stanach, gdzie tej infrastruktury jest więcej, to taki średni wybór sportu.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:33   #409
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

A ja właśnie mam podobne podejście do Lianhua jeśli chodzi o sport, a łyżwy uwielbiam. Też radziłabym uczyć się na figurówkach, choć rzeczywiście są trudniejsze, bo mają z przodu ząbki. Idź na lodowisko kilka razy i sprawdź czy w ogóle się odnajdziesz. To, że będziesz kilka razy leżeć to normalne, ale będą Cię również boleć stopy na początku. Poszukaj grupy do nauki, ale najlepiej dla dorosłych. Sama trafiłam kiedyś do grupy początkującej z dziećmi, motywacja od razu mi spadła. No i jak pisze Cava pytanie czy jest u Ciebie możliwość jeżdżenia przez cały rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-19, 08:39   #410
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Od kilku lat staram się znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mi na jakiś ruch i nie będę się musiała do tego zmuszać. A jestem osobą, która sportu, ruchu i świadomego męczenia nienawidzi.

Bardzo długo myślałam i zdecydowałam się na łyżwiarstwo, docelowo figurowe.

Nie, nie chcę jeździć zawodowo itd. Chciałabym to zrobić dla samej siebie. Mieć satysfakcję z tego, że coś takiego mi jako tako wychodzi. ALE tu pojawia się problem. Ja nigdy łyżew na nogach nawet nie miałam , więc kompletna świeżynka jestem w tym.

Od czego powinnam zacząć? Tak, wiem od pójścia na lodowisko . Ale nie wiem czy powinnam np kupić własne łyżwy (jak pomyślę o wypożyczeniu jakichś, które nie wiadomo kto miał na nogach, to mnie odrzuca), co tak naprawdę dla takiej osoby jak ja jest potrzebne, a co zbędne? Kiedy powinnam się zdecydować na jakiegoś instruktora? Od razu, czy po jakimś czasie? No jestem kompletnie zielna w tym temacie. Jest tu ktoś, kto mógłby mnie co nieco pokierować?
Idź na lodowisko i spróbuj, czy wogole się odnajdziesz w tym sporcie. Dlaczego wybrałaś lyzwy, jesli wogole nie znosisz wysiłku? To bardzo trudny i kontuzjogenny sport

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 08:41   #411
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja się kiedyś napaliłam na łyżwy, że będzie fajnie i w ogóle. A jak poszłam, to się okazało, że przez cały czas nie byłam w stanie oderwać rąk od bandy, bo jak bym to zrobiła, to leżałabym na lodowisku. Nigdy więcej tak nie wróciłam
Tak samo napaliłam się na wrotki, miałam kiedyś jechać na tor do innego miasta, bo u mnie nie ma, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Rolki mnie przerażają, bo to tak jak na łyżwach
Rolki są cięższe (dosłownie, na nogach), ale bardziej stabilne, trochę więcej wysiłku fizycznego trzeba włożyć w jazdę, ale mniej w trzymanie pozycji. Wywrotki na asfalt trochę gorsze od takich na lód - na lodzie nigdy sobie dużej krzywdy nie zrobiłam, a połamałam się na rolkach, ale też moja wina, zbyt pewna siebie byłam. Podobnie z pęcherzami, rolki nie są tak dopasowane jak figurówki, zawsze miałam bardziej rozwalone stopy od rolek niż łyżew.
Za to miejsc do jazdy jest od groma, jest długi sezon na rolki, sport jest tani, nie ma ograniczonych godzin jego uprawiania.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 09:59   #412
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Basilur cream fantasy Kupowalam niedawno w Kauflandzie, akurat liściastą, ale w torebkach tez na pewno gdzieś jest.
Najlepsza herbata na świecie �� w torebkach jest w Lidlu, Aldim.
Można też zamówić przez internet- często mają promocje.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:10   #413
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Najlepsza herbata na świecie �� w torebkach jest w Lidlu, Aldim.
Można też zamówić przez internet- często mają promocje.
Mówisz właśnie o tej basilur?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:11   #414
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Od kilku lat staram się znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mi na jakiś ruch i nie będę się musiała do tego zmuszać. A jestem osobą, która sportu, ruchu i świadomego męczenia nienawidzi.
Bardzo długo myślałam i zdecydowałam się na łyżwiarstwo, docelowo figurowe.
Nie, nie chcę jeździć zawodowo itd. Chciałabym to zrobić dla samej siebie. Mieć satysfakcję z tego, że coś takiego mi jako tako wychodzi. ALE tu pojawia się problem. Ja nigdy łyżew na nogach nawet nie miałam , więc kompletna świeżynka jestem w tym.
Od czego powinnam zacząć? Tak, wiem od pójścia na lodowisko . Ale nie wiem czy powinnam np kupić własne łyżwy (jak pomyślę o wypożyczeniu jakichś, które nie wiadomo kto miał na nogach, to mnie odrzuca), co tak naprawdę dla takiej osoby jak ja jest potrzebne, a co zbędne? Kiedy powinnam się zdecydować na jakiegoś instruktora? Od razu, czy po jakimś czasie? No jestem kompletnie zielna w tym temacie. Jest tu ktoś, kto mógłby mnie co nieco pokierować?
Ja nigdy na używanych nie jeździłam i rozumiem obrzydzenie
Kilka lat temu udało mi się przekonać męża ( po 40tce ) do pójścia ze mną na lodowisko. Kupiliśmy mu nowe łyżwy ( figurówki, nie hokejowe ) i co ważne, trzeba je naostrzyć w specjalnym punkcie.
Obyło się bez instruktora. Zawsze znajdą się chętni do pomocy na lodowisku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _5902786123285_-001-FROZI-black-embossed_logo_1.jpg (30,2 KB, 111 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:14   #415
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Teekanne, big active (ma wersje sypane i w torebkach) z opuncją i mango, Lord Nelson z Lidla też jest spoko (chociaż tu lubię najbardziej białą z aloesem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z pomarańczą też jest bardzo dobra.

Kiedyś na ich stronie można było skomponować sobie samemu herbatę.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mówisz właśnie o tej basilur?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, o tej co w zacytowanej wypowiedzi- cream fantasy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:34   #416
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Uderzyłam się wczoraj wieczorem w mały palec u nogi o buty wystające. Wydawało mi się, że jest stłuczone, ale do dzisiaj mi nie zeszła opuchlizna.
Jak rozpoznać, że to tylko stłuczenie, a kiedy faktycznie trzeba iść do lekarza?
Zanim ogarnę prześwietlenie to mi zejdzie, bo będę musiała iść do ogólnego, dostać skierowanie, nie wiem, czy zrobię od ręki (na medicover oczywiście).

Jest jakiś sposób na rozpoznanie samemu, czy wszystko jest okej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 10:49   #417
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Pani Mada - próbowałam drugi raz złożyć wniosek o receptę i drugi raz to samo - zniknął. Nadałam też uprawnienia przychodni do mojej historii. Napisałam maila na adres ikp o co chodzi, ciekawe co odpiszą. I kiedy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 11:31   #418
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy karton 60x60x120cm wejdzie mi do typowego samochodu osobowego? Będę musiała przetransportować taki karton taksówką. Będzie lekki, jeśli to ma jakieś znaczenie.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Uderzyłam się wczoraj wieczorem w mały palec u nogi o buty wystające. Wydawało mi się, że jest stłuczone, ale do dzisiaj mi nie zeszła opuchlizna.
Jak rozpoznać, że to tylko stłuczenie, a kiedy faktycznie trzeba iść do lekarza?
Zanim ogarnę prześwietlenie to mi zejdzie, bo będę musiała iść do ogólnego, dostać skierowanie, nie wiem, czy zrobię od ręki (na medicover oczywiście).

Jest jakiś sposób na rozpoznanie samemu, czy wszystko jest okej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym poczekała ze 2-3 dni. Nawet jakbyś złamała, to chyba nie gipsują palców u nogi. Może Ci paznokieć zejdzie i tyle.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 11:38   #419
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Czy karton 60x60x120cm wejdzie mi do typowego samochodu osobowego? Będę musiała przetransportować taki karton taksówką. Będzie lekki, jeśli to ma jakieś znaczenie.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------



Ja bym poczekała ze 2-3 dni. Nawet jakbyś złamała, to chyba nie gipsują palców u nogi. Może Ci paznokieć zejdzie i tyle.
120cm to duzo, raczej nie zmiesci sie do kazdej osobowki, nawet w kombi moze byc problem (chyba ze kierowca zlozy fotel z tylu).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 13:01   #420
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy któraś z Was może polecić jakieś niedrogie słuchawki bluetooth? Nie zależy mi na super jakości dźwięku bo nie będę ich wykorzystywać do słuchania muzyki, raczej do podcastów. Widzę że modeli jest na rynku mnóstwo, da się znaleźć coś sensownego do 100 - 150 zł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.