Wspomnienia z Dominikany - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-30, 14:45   #391
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

O naszej podróży można książkę napisać Z Białegostoku wybraliśmy się autobusem do Niemiec gdzie koczowaliśmy na podłodze w poczekalni kilka godzin dlatego, że było jeszcze zamknięte. Ponad godzina lotu z Niemiec do Francji i tam już podróż wieeelkim samolotem chyba 9 godzin na Dominikanę. Podróż samolotem odbyła się bez problemów. Nie wiem co tu ci napisać więc jeśli się wybierasz i masz jakieś pytania to śmiało
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:30   #392
karmaj17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Ja mam pytanie mianowicie jak się ubrać na podróż.bo tutaj jest zimno a tam znowu gorąco.Przebieraliście się w samolocie?
karmaj17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:27   #393
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Edek powiedz mi, czy teraz plaze są przepełnione?
który z fajnych hoteli miał plaze z klimatem, na której nie ma leżaka na leżaku?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:41   #394
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

karmaj17 Mieliśmy długie spodnie i kurtki. Kurtki upchaliśmy do walizek przed odprawą. W samolocie włączają klimatyzację i jest dosyć chłodno (dają koce i alkohol także nie było sensu się przebierać. Dopiero na lotnisku uderzenie gorąca ale tam czekał klimatyzowany autobus także wytrzymaliśmy. W samolocie bez problemu można się przebrać.
Mell_xx nie wiem gdzie teraz jest pusto ale wątpie żeby było gdzieś pusto. Może na Saonie ale wieczorem kiedy nie przypływają łodzie z turystami Jak zauważyliśmy wszędzie było pełno ludzi i leżaków.
Przypomniało mi się, że ktoś pisał o alkoholu ile można przywieźć itd. My mieliśmy walizki napakowane rumem, kawą, cygarami i nie było problemu z przywiezieniem tego do kraju. Jedna uwaga odnośnie hoteli-jest tam strasznie drogo jeśli chcemy kupić pamiątki,kawę itd. Najlepiej pojechać do miasta i tak za połowę ceny. My odkryliśmy na plaży takie baraki na samym brzegu i tam poszliśmy jeśli nam czegoś zabrakło i można było się targować jak chciałeś. Co do bezpieczeństwa muszę przyznać, że nie widziałem żeby biali krzątali się po mieście i sam się bałem na początku. W hotelu poznaliśmy gościa z którym pojechaliśmy do Higway i ku mojemu zdziwieniu nikt nie zwracał na nas uwagi także zrobiliśmy zakupy i jak normalni mieszkańcy już zami wróciliśmy do hotelu. Pytajcie a ja chętnie odpiszę.
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 07:51   #395
pati_mrowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

och dzięki za info na temat alkoholu

'edekzkrainykredek"
jesli masz ochotę napisz nam coś na temat wycieczek fakultatywnych. jakie wybralisie? za ile?
z góry dzięki, pozdrawiam!
pati_mrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:20   #396
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez pati_mrowka Pokaż wiadomość
och dzięki za info na temat alkoholu

'edekzkrainykredek"
jesli masz ochotę napisz nam coś na temat wycieczek fakultatywnych. jakie wybralisie? za ile?
z góry dzięki, pozdrawiam!
Na forach internetowych czytaliśmy dużo o wycieczkach z villapolonia jednak nie udało nam się z nimi skontaktować na miejscu ponieważ nie odpisywali na emaile. Wzieliśmy sprawy w swoje ręce i postanowiliśmy poszukać sami takich firm. Ogólnie na plaży i przy basenach naciągacze sami was znajdą Proponowane wycieczki to: park zoologiczny, pływanie z delfinami, wyspa saona, plantacja kawy(zwiedzanie szkoły,jazda konna), quady, zjeżdżanie w dżungli na linach itp. Pojechaliśmy tam na dwa tygodnie ale leżenie brzuchem do góry znudziło się po kilku dniach. My wybraliśmy Saonę i plantację kawy i było warto. Ceny każdej z wycieczek to ok 100 dolarów i wszędzie można wybrać wersję deluxe (my wybraliśmy tańszą wersję i jeździliśmy na wychudzonych koniach natomiast widzieliśmy wersję deluxe i jeździli w kaskach i na pięknych klaczach. Tak samo było z plantacją kawy deluxe jeździli wilką wypasioną ciężarówką a my czymś podobnym do ciężarówki ale było fajnie. Ogólnie jeśli znacie angielski, francuski, rosyjski to nie zginiecie ponieważ tłumacze rozmawiają w tych językach. My dogadywaliśmy się w każdym:P Wycieczka na Saonę wygląda tak, że wiozą ludzi autobusem ponad godzinę potem przesiadają się na szybką łódź i płyną już na wyspę. W międzyczasie zatrzymują się i wyskakujecie do krystalicznie czystej wody(karaiby- podobno kręcili tam piratów z karaibów) pijecie rum i robicie zdjęcia. Potem jest już wyspa gdzie leżakujecie, jecie obiad, szukacie muszli (radzę zabrać buty bo plaża była usiana muszlami więc można się skaleczyć ale warto poszukać bo można znaleźć wielkie piękne muszle). Powrót odbywa się katamaranem gdzie gra muzyka i wlewają w ciebie rum Na podsumowanie dodam jeszcze raz, że warto się targować. Pytajcie chętnie odpowiemy
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:32   #397
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Dodatkowe foto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6125 [800x600].jpg (65,3 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5902 [800x600].jpg (63,3 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6094 [800x600].jpg (58,0 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6082 [800x600].jpg (49,0 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6073 [800x600].jpg (48,7 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6064 [800x600].jpg (48,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5909 [800x600].jpg (48,1 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6228 [800x600].jpg (46,3 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5916 [800x600].jpg (42,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6129 [800x600].jpg (39,4 KB, 53 załadowań)
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 09:33   #398
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5936 [800x600].jpg (24,6 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5917 [800x600].jpg (29,0 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6232 [800x600].jpg (30,2 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5986 [800x600].jpg (30,4 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5995 [800x600].jpg (39,1 KB, 161 załadowań)
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:39   #399
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Edek... jestes kobieta czy mężczyna?
Dzięki za zdjecia
fotka w szkole ekstra!

Jaka byla pogoda bo widzę, ze niebo często zachmurzone.

jelsi moge jeszcze poprosic o jakies zdjecie z plazy przy Bahii, chętnie zobaczę jak ona wyglada i jak ten tłum sie tam "rozkłada"

Pisałes/as juz z jakieo biura leciałas i ile Cię wyniosło?
ja na newno nie polecę z Polski bo najdrozej, mieszkam w Amsterdamie i wyląty stad w podobnych cenach jak z Niemiec, a nie bedziemy musieli dojezdzac.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac

Edytowane przez Mell_xx
Czas edycji: 2011-02-01 o 11:41
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:14   #400
karmaj17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

edekzkrainykredek dziękuje za odpowiedź.Jak oglądam Twoje zdjęcia to się już doczekać nie mogę a to dopiero jutro Warto zabrać ze sobą jakieś zakryte buty typu adidasy?Pływaliście z delfinami?
karmaj17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:24   #401
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Mell_xx jestem facetem Przez dwa tygodnie mieliśmy 2 zachmurzone dni i lałoooo! Wtedy chodzi się do lobby, wypija się wszystkie drinki z menu i wypala cygara Wszyscy polecają mamahuana, która smakuje jak wino (ich afrodyzjak). Lecieliśmy z biurem ElMundo a zapłaciliśmy 2800 euro za 2 osoby.
Chodziliśmy tam w japonkach ale jeśli się gdzieś wybieracie polecam takie zakryte to chodzenia w wodzie dlatego, że tak jak pisałem na Saonie jest dużo muszli i można się skaleczyć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6335 [800x600].jpg (54,0 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6227 [800x600].jpg (41,7 KB, 126 załadowań)
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 16:41   #402
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Edek, rozumiem, ze z cygarem to Ty
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:36   #403
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

To ja
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:12   #404
karmaj17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

A mnie już dopada STRESIKNawet nie mam głowy do tego żeby się spakować a to już dzisiaj
karmaj17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:21   #405
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez edekzkrainykredek Pokaż wiadomość
Mell_xx jestem facetem Przez dwa tygodnie mieliśmy 2 zachmurzone dni i lałoooo! Wtedy chodzi się do lobby, wypija się wszystkie drinki z menu i wypala cygara
My mielismy sztorm i tez 2 dni lalo. Ahhh przypomnialo mi sie zamawianie tych wszystkich drinkow z karty. Wszyscy robili dokladnie ,to samo.
Nam zorganizowali gry i zabawy w hotelu,ale bylo tak parno i takie tlumy,ze zdecydowanie lepiej bylo sie ukryc w klimatyzowanym pokoju....oczywiscie z drinkami
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 09:59   #406
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
My mielismy sztorm i tez 2 dni lalo. Ahhh przypomnialo mi sie zamawianie tych wszystkich drinkow z karty. Wszyscy robili dokladnie ,to samo.
Nam zorganizowali gry i zabawy w hotelu,ale bylo tak parno i takie tlumy,ze zdecydowanie lepiej bylo sie ukryc w klimatyzowanym pokoju....oczywiscie z drinkami
Najfajniejsze były duże fale wtedy wszyscy wskakiwali do wody. Jak padał deszcz to kąpaliśmy się też w basenie bo woda i tak byla ciepła
Podczas lotu najlepiej słuchawki na uszy i filmy lub dobra muzyka
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:20   #407
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez edekzkrainykredek Pokaż wiadomość
Najfajniejsze były duże fale wtedy wszyscy wskakiwali do wody. Jak padał deszcz to kąpaliśmy się też w basenie bo woda i tak byla ciepła
Podczas lotu najlepiej słuchawki na uszy i filmy lub dobra muzyka
U nas byl sztorm,blyskawice i pioruny nikt do Morza nie odwazylby sie isc
Co do lotu, to mi nic nie pomoglo.Nie lubie tak dlugo latac, bardzo sie nudze.Nawet na ksiazce nie moglam sie skupic.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:57   #408
sylwkowa
Raczkowanie
 
Avatar sylwkowa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 164
GG do sylwkowa
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Edekzkrainykredek Możesz opowiedzieć troszkę więcej o wycieczce do Higway? Czy to jest duże miasto, co ciekawego można tam zobaczyć? Chcielibyśmy się gdzieś wybrać na własną rękę i myśleliśmy o tym mieście (jedno z najbliższych) czy na pewno jest bezpiecznie wybrać się samemu?
Ps. Zdjęcia rewelacja!!
__________________
http://s8.suwaczek.com/20100628060113.png[/img][/url]
sylwkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:03   #409
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Wybraliśmy się do Higway wyłącznie po zakupy do supermarketu jedynego tak dużego gdzie można było kupic taniej alkohol i itp. Byliśmy tak również przejazdem podczas jednej z wycieczek. Jedyne co nam pokazali to kościół i kilka sklepików. My jeździliśmy ze znajomym, który pracuje w hotelu i kiedy spytaliśmy się czy to będzie dla nas bezpieczne to się zaśmiał Nikt nas nie zaczepiał i nie zwracał nawet uwagi a wracaliśmy już sami autobusem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7781 [800x600].jpg (71,2 KB, 103 załadowań)
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 19:27   #410
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

mial byc egipt ale:/ wiec szukam zastepstwa i pomyslalam o dominkanie.
Powiedzcie mi ile kasy trzeba zabrac jesli mam wczasy na 2 tygodnie all incl.??
Chcialabym wziasc jakies wycieczki fakultetywne plus pamiatki itp
mysle o 600 dolarow na osobe, starczy na wsyztsko spokojnie?

Byla ktoras w hotelu:
Luperon Beach Rst
ma dosc przystepbe ceny

Aha oriewntujecie sie ile musi byc wazny paszport w momencie wjazu na wyspe??
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:11   #411
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

No to dobrze, sie tak sie stało w Egipcie, bo przynajmniej bedziesz miała fajniesze wakacje
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 07:35   #412
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Aha oriewntujecie sie ile musi byc wazny paszport w momencie wjazu na wyspe??
"How much time do I need to have on my Passport to visit the Dominican Republic?
To enter the Dominican Republic, a Passport must be valid for twice the amount of time the person shall remain in the country (i.e. four weeks from the date of entry if the person remains for two weeks), NOT six months or ten years as is often thought.

Informacja ze strony Ambasady.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:48   #413
czaplutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Cytat:
Napisane przez sylwkowa Pokaż wiadomość
Czaplutka - zdjęcia boskie!! a można wiedzieć ile płaciliście za wycieczkę i czy organizował ją hotel bo my również chcemy tam pojechać a może masz jakieś zdjęcia z Saony?
Sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale przez pewien czas byłam niedostępna My jechaliśmy na wycieczkę z naszego biura podróży i u rezydenta płaciliśmy 78 Euro (była też cena w dolarach - 104). Podobno przy basenie można było kupić taniej o ok 30 dolarów, ale to wiemy od ludzi, którzy tak wykupili, bo nas jakoś nikt "nie znalazł", a w tamtym miejscu, gdzie stała "budka" z ofertami, my przechodziliśmy jak już nikogo tam nie było. Jakoś póki co wolimy wykupywać wycieczki od rezydenta.
Zdjęcia z wycieczki na Saonę są w zasadzie od tego z rozgwiazdą do tych na katamaranie (ostatnie jak tańczę z murzynem) - wycieczka rewelacyjna!! Tam czuje się te Karaiby tak od początku do końca
W zasadzie tylko na Saonie znaleźliśmy muszle i o ile nie bałam się brać tych malutkich, to mój mąż znalazł jedną taką śliczną, ale dużą. Podobno nie można wywozić muszli większych niż 5 cm, więc trochę się obawiałam, ale udało się - widać naszych walizek nie przeszukiwali
Aha, Mel_xx pytał/a o cenę -wbraliśmybióro podróży Exim Tours Był to nasz 2 urlop z tym biurem i przyznam, że jesteśmy zadowoleni z tego biura Za wylot z Warszawy zapłaciliśmy w sumie 10.100 zł za 2 osoby. Lot długi, ale ja już latałam na tak długich trasach, więc jakoś dałam radę - choć nie przepadam za startem i lądowaniem - ale zaopatrzyłam się w książkę do słuchania, więc miałam co robić No i przyznam, że lepszy był powrót, bo wracaliśmy w nocy i większość lotu przespaliśmy. W czasie pobytu pogoda była extra! Tylko pierwszego dnia było niby trochę pochmurno (podobno w nocy była burza - my nic nie słyszeliśmy), ale i tak już nas zaczęło opalać Poza tym 2, czy 3 razy zdarzyło się, że jak szykowaliśmy się na śniadanie, albo na kolację, to zaczynało lać, ale zanim się wyszykowaliśmy - ok 20 min - to deszczu już nie było, a na chodnikach sporadycznie można było zobaczyć małą kałużę...poza tym było już sucho, jakby w ogóle nie padało.
Także polecamy taką wycieczkę wszystkim

Edytowane przez czaplutka
Czas edycji: 2011-02-07 o 12:09
czaplutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:30   #414
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

hmm na stronie Ministerstwa spraw zagranicznych znalazlam ze 6 miesiecy. pomieszanie z poplatanym normalnie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:30   #415
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

takie 2 male pytanie
-jakie tam sa gniazdka,slyszalam ze inne jest nie tylko wejscie ale i napiecie w gniazdku??
-jak dotarlyscie z lotniska do hotelu?<nie jade przez biuro wiec nie mam transferu >
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:53   #416
edekzkrainykredek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

travis nie ma problemu z napięciem i gniazdkami ponieważ są przystosowane na sprzęt z UE(przynajmniej u nas tak było
Jak tylko wyjdziesz za bramki w lotnisku obskoczą cię kierowcy i zawiozą gdzie chcesz Na parkingu jest pełno autobusów, busów itp. Jak się zakręcisz to możesz się podpiąć pod jakąś wycieczkę do danego hotelu, która ma podstawiony autobus. (musisz zapłacić dla kierowcy)
edekzkrainykredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:22   #417
czaplutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

U nas konieczny był tylko adapter do kontaktu, bo wejścia były takie, jak w USA. Jednak w sklepach można kupić taką przełączkę za kilkanaście złotych. Trochę droższe są na lotnisku, a w sklepie w hotelu kosztowały ok 2-3 $, także też nie ma tragedii. Natomiast z ładowaniem i podłączaniem czegokolwiek nie było problemów
czaplutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 19:49   #418
sylwkowa
Raczkowanie
 
Avatar sylwkowa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 164
GG do sylwkowa
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Edekzkrainykredek dzięki za odpowiedź - szkoda tylko, że z tego co mówisz to jest tylko kościółek do oglądania w tym miejscu.. trochę za mało no ale może jak już wyleżymy się na plaży to się tam wybierzemy na jakieś zakupki
Czaplutka- dzięki bardzo z tego co słyszę to jest to konieczny punkt do odwiedzenia na Dominikanie więc nie mam zamiaru z niego zrezygnować ciekawe tylko jak u Nas będą się przedstawiać koszty i czy będzie można kupić tą wycieczkę nie od rezydenta - raz kozia śmierć - można by zaryzykować no ale o tym dowiem się już na miejscu
Zdjęcia rewelacja!!!!
__________________
http://s8.suwaczek.com/20100628060113.png[/img][/url]
sylwkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 14:58   #419
slawcio00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Czy ktoś z was był może w hotelu
Occidental Grand Punta Cana ?

Jakieś porady odnośnie tego lub innych hoteli?
slawcio00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:17   #420
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Wspomnienia z Dominikany

Mam pytanie do osob ktore były na Dominikanie z dziecmi:
Szczepiłyscie je przed wyjazdem?
Ja mam (prawie) dwulatka i pani w biurze zalecila nam jednak zaszczepic synka.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-05 18:49:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.