Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 22:52   #391
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tak można zapytać o każdą dziedzinę nauki.

Ja np. nie umiem przeliczać skali, określać położenia, słabo orientuję się w geografii Polski i świata (raczej na poziomie średnio zaangażowanego w naukę ucznia z podstawówki)
Akurat ja posiadam te umiejętności
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
a jednocześnie mam jakieś niesamowite, pierwotne i naturalne wyczucie kierunku i nie ma takiej opcji abym się zgubiła gdzieś, a jeśli już się zgubię (bo ktoś inny prowadził) to bez trudu i natychmiast odnajduję właściwą drogę - czy to w nieznanym sobie mieście, lesie czy na pętlach autostrady.
Tę umiejętność też posiadam I dlatego zawsze ja jestem przewodnikiem, bo nawet jeśli jestem pod wpływem, to i tak nie ma szans, żebym się zgubiła Do tego uwielbiam wszelkie mapy, więc umiem z nich korzystać w razie czego :P I szczerze mówiąc, dla mnie to jest tak oczywiste, że to potrafię, że jak dowiaduję się, że ktoś potrafi zgubić się w mieście, w którym mieszka od urodzenia, to równie dobrze mógłby mi oznajmić "Nie umiem jeść zupy łyżką"

Za to nie potrafię mrugać jednym okiem Najwyżej uda mi się przyknąć, wykrzywiając przy tym pół twarzy. Tak więc nie mogę puszczać do nikogo puszczać oczek

Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Dorzuciłabym do tego podstawowe założenia i informacje o ideologiach i kierunkach politycznych, tak żeby liberalizmu nie mylić z socjaldemokracją, albo socjaldemokracji z socjalizmem itd.
Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość

i w ogóle znać programy poszczególnych partii, by nie głosować na zasadzie "obiecał zapalić zioło, to zagłosuję na niego"

W ogóle umiejętność krytycznego myślenia powinna być kształtowana. Ludzie powinni się odnosić do informacji z dystansem, a nie łykać wszystko co im ktoś powie.
Zgadzam się


Wczoraj usłyszałam hit hitów Koleżanka mojej siostry- studiuje porządny, techniczny kierunek, matmę i fizykę ma w jednym palcu. Za to innej wiedzy(oprócz znajomości języków) raczej nie posiada Toczy się rozmowa, w radiu coś mówili o pomyłkach dot. badań zwłok po katastrofie smoleńskiej. Nagle owa koleżanka powiedziała:
-W ogóle ostatnio pomylili się w radio, bo mówili, że ekshumują zwłoki prezydenta Kaczorowskiego, a przecież on miał na nazwisko Kaczyński.

Ja i moja siostra:
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:29   #392
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Wczoraj usłyszałam hit hitów Koleżanka mojej siostry- studiuje porządny, techniczny kierunek, matmę i fizykę ma w jednym palcu. Za to innej wiedzy(oprócz znajomości języków) raczej nie posiada Toczy się rozmowa, w radiu coś mówili o pomyłkach dot. badań zwłok po katastrofie smoleńskiej. Nagle owa koleżanka powiedziała:
-W ogóle ostatnio pomylili się w radio, bo mówili, że ekshumują zwłoki prezydenta Kaczorowskiego, a przecież on miał na nazwisko Kaczyński.

Ja i moja siostra:
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:17   #393
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość


Wczoraj usłyszałam hit hitów Koleżanka mojej siostry- studiuje porządny, techniczny kierunek, matmę i fizykę ma w jednym palcu. Za to innej wiedzy(oprócz znajomości języków) raczej nie posiada Toczy się rozmowa, w radiu coś mówili o pomyłkach dot. badań zwłok po katastrofie smoleńskiej. Nagle owa koleżanka powiedziała:
-W ogóle ostatnio pomylili się w radio, bo mówili, że ekshumują zwłoki prezydenta Kaczorowskiego, a przecież on miał na nazwisko Kaczyński.

Ja i moja siostra:
a może to gazowane lody były?
chociaż ona ponoć pedagogikę ''studiuje''.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:57   #394
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

Heh, to w takim razie nie jest jeszcze ze mną tak źle, bo minimalnie w sprawach bieżących się orientuję
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:23   #395
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

http://www.youtube.com/user/crashcourse?feature=watch

Warto poświęcic trochę czasu i obejrzeć, aby nadrobić zaległości z biologii i historii Do tego John robi kolejny CC na temat literatury, Hank na temat ekologii Polecam wszystkim szczególnie historię, ironicznie, zabawnie, ale jednocześnie uczy
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:09   #396
Kenusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe PL
Wiadomości: 144
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

up
Kenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:17   #397
Remina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 32
Post Co każdy człowiek powinien wiedzieć

Hello!
Ostatnimi czasy wiele rozmyślam o przyszłości oraz wiedzy, którą posiadłam podczas swojego żywotu. To mnie nakłoniło do refleksji na temat wiedzy, którą każdy powinien mieć, bardzo możliwe, że mam olbrzymie braki i chciałabym poszerzać swoje horyzonty zaczynając od rzeczy koniecznych
Co według Was powinien wiedzieć każdy człowiek? A przynajmniej osobnik mieszkający w Polsce? Czego wstyd jest nie wiedzieć, lub czego nie wyobrażacie sobie nie umieć, znać?
Zachęcam do dyskusji!
Remina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 17:19   #398
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Co każdy człowiek powinien wiedzieć

Był już kiedyś na Wizażu wątek n/t wiedzy podstawowej czy jakoś tak, poszukaj.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 17:48   #399
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Co każdy człowiek powinien wiedzieć

Wystarczy obejrzeć parę odcinków "Matura to bzdura", tam jest wiedza ze wszystkich przedmiotów, ale taka bardzo podstawowa- czyli, jak nie umiesz odpowiedzieć na te pytania, to faktycznie lekko wstyd
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:11   #400
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

rozumiem, że pewne zagadnienia powinny być powszechnie znane, ale mam wrażenie, że ten wątek jest przez niektórych traktowany trochę w celu dowartościowania się czekam na gromy
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:53   #401
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wiedza podstawowa, ogólna - jakie jest Wasze zdanie?

Wiedza z chemii, biologii i fizyki byłaby bardzo przydatna, gdyby nauczyciele odnosili to wszystko do praktycznych sytuacji, niestety, przynajmniej jak ja byłam w liceum i gimnazjum to było to wkuwanie na pamięć regułek i definicji, nie wiedząc co one oznaczają w odniesieniu do rzeczywistości.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-22 14:53:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.