Sierpniowy shred językowy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-15, 21:43   #391
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Melduje, że właśnie skończyłam całą książkę Edgar Kolokacje. Zaczęłam ją jakoś na początku sierpnia i myślałam prawdę mówiąc, że do końca sierpnia starczy ale cóż.

Jest ich ponad 1000, jak będę je powtarzać do końca miesiąca to dokładnie zliczę. Winna jestem tej książce przeprosiny bo ja pierwsze rozdziały faktycznie były banalne to potem zaczęły się schody - szczególnie przy języku biznesowym ale udało się.

To zasługuje na wielki kubek herbaty z cytryną i odcinek Desperate Housewives.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-15 o 21:46
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 22:21   #392
Marola
Raczkowanie
 
Avatar Marola
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 36
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Trudny mam ostatnio czas językowy i domowy. Wyrabiam minimum, czyli w miarę systematycznie Anki, słucham francuskich piosenek i zaglądam do zeszytu z notatkami (gramatyka i słownictwo). Śledzę Wasze postępy, co mnie chwilowo nie motywuje, bo chyba zazdroszczę

Z konwersacji, o których wspominałam nic nie wyszło i też mi szkoda, bo się nastawiłam...

Sytuacja domowa jest napięta, bo dopadły nas choroby - na razie średnie dziecko i ja, ale najmłodsze chyba do nas dołączy
W ogóle wakacyjnie troje dzieci i mąż do tego na urlopie nie sprzyjają nauce ukochanego francuskiego... Nie wiem, co będzie, gdy wrócę do pracy i dojdą mi obowiązki zawodowe...

Dla uczących się rosyjskiego - znajomi polecili bajkę "Misza i Masza". Córki oglądają i nie przeszkadza im język, którego nie znają. Można się osłuchać. Ja wyłapuję pojedyncze słówka (uczyłam się rosyjskiego w podstawówce).

Wątek idealnych zeszytów (A5, koniecznie z niebieską kratką), kolorowych karteczek, segregatorów, zakreślaczy i pisaków nie jest mi obcy. Czas kompletowania przyborów szkolnych to dla mnie raj. Z tego się nie wyrasta

Czytam "Rewolucję w uczeniu" Gordona Drydena i Jeannette Vos. Dowiaduję się ciekawych rzeczy na temat funkcji mózgu i sposobów poprawy jakości uczenia się m.in. języków obcych. Znacie tę pozycję?

Za polecenie słowników dziękuję - szukam dla dzieci

Hmmm... powinnam pisać częściej, a mniej
Marola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 22:31   #393
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Marola Pokaż wiadomość
Trudny mam ostatnio czas językowy i domowy. Wyrabiam minimum, czyli w miarę systematycznie Anki, słucham francuskich piosenek i zaglądam do zeszytu z notatkami (gramatyka i słownictwo). Śledzę Wasze postępy, co mnie chwilowo nie motywuje, bo chyba zazdroszczę

Z konwersacji, o których wspominałam nic nie wyszło i też mi szkoda, bo się nastawiłam...

Sytuacja domowa jest napięta, bo dopadły nas choroby - na razie średnie dziecko i ja, ale najmłodsze chyba do nas dołączy
W ogóle wakacyjnie troje dzieci i mąż do tego na urlopie nie sprzyjają nauce ukochanego francuskiego... Nie wiem, co będzie, gdy wrócę do pracy i dojdą mi obowiązki zawodowe...

Dla uczących się rosyjskiego - znajomi polecili bajkę "Misza i Masza". Córki oglądają i nie przeszkadza im język, którego nie znają. Można się osłuchać. Ja wyłapuję pojedyncze słówka (uczyłam się rosyjskiego w podstawówce).

Wątek idealnych zeszytów (A5, koniecznie z niebieską kratką), kolorowych karteczek, segregatorów, zakreślaczy i pisaków nie jest mi obcy. Czas kompletowania przyborów szkolnych to dla mnie raj. Z tego się nie wyrasta

Czytam "Rewolucję w uczeniu" Gordona Drydena i Jeannette Vos. Dowiaduję się ciekawych rzeczy na temat funkcji mózgu i sposobów poprawy jakości uczenia się m.in. języków obcych. Znacie tę pozycję?

Za polecenie słowników dziękuję - szukam dla dzieci

Hmmm... powinnam pisać częściej, a mniej
U mnie fatalna sytuacja w domu przełożyła się na naukę ale odwrotnie - uciekłam w książki choć i tak uważam, że mam kiepską produktywność. Tylko książki nie przypominają mi o tych paskudnych chwilach w szpitalu, a tylko się od nich oderwę to już zdradziecko wkradają się pod powiekę.

Książkę zapisuje, lubię takie know-how, szczególnie dotyczące rozwoju osobistego - pozytywnego myślenia czy języków.

Sama też boje się października. Pisanie licencjata i ta presja, żeby napisać go jak najlepiej bo inaczej mi się nie uda przenieść + kupa dzieciarni pchająca się na korepetycje drzwiami i oknami - boje się, że francuski ucierpi. Na pewno ucierpi.

Trzymaj się.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-15 o 22:33
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 22:53   #394
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja też mam nieciekawą sytuację rodzinną, ale trochę z innej strony. Poza tym w domu mam wiecznego przeszkadzacza i czasami dostaję szału. Wtedy odechciewa mi się wszystkiego i nawet nie patrzę na książki. Chyba zacznę po prostu wychodzić do parku, żeby się pouczyć, bo niedługo coś mnie strzeli. - . -


Dzisiaj zrobiłam powtórkę słówek z poprzednich dni, kolejny dział z repetytorium (słówek nie musiałam się uczyć, bo akurat wszystkie znałam), 10 phrasal verbs, rozmawiałam trochę po angielsku i obejrzałam kilka vlogów.
A co do hiszpańskiego, to zrobiłam pół lekcji z NHP i HW3M. Spisałam sobie też kilkanaście słówek z Profesora Pedro.
Ze szwedzkiego tylko pół rozdziału ze szwedzki nie gryzie.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 22:59   #395
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ja też mam nieciekawą sytuację rodzinną, ale trochę z innej strony. Poza tym w domu mam wiecznego przeszkadzacza i czasami dostaję szału. Wtedy odechciewa mi się wszystkiego i nawet nie patrzę na książki. Chyba zacznę po prostu wychodzić do parku, żeby się pouczyć, bo niedługo coś mnie strzeli. - .
Rany, przypomniała mi się jedna laska, z którą miałam nieszczęście w akademiku mieszkać. Pamiętam, że awanturowała się o to, że szafa jest nie domknięta czy różne rzeczy w tym stylu, a potem zaczęła mi robić na złość - ja mam 5 kolokwiów na następny dzień, a ona z koleżanką robi sobie karaoke z ruskim disco polo. Jak ja zaczęłam być złośliwa to się wyprowadziła pod moją nieobecność. Jak wróciłam i zobaczyłam, że nie ma jej rzeczy to zaczęłam piszczeć z radości.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-15 o 23:01
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 23:10   #396
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Rany, przypomniała mi się jedna laska, z którą miałam nieszczęście w akademiku mieszkać. Pamiętam, że awanturowała się o to, że szafa jest nie domknięta czy różne rzeczy w tym stylu, a potem zaczęła mi robić na złość - ja mam 5 kolokwiów na następny dzień, a ona z koleżanką robi sobie karaoke z ruskim disco polo. Jak ja zaczęłam być złośliwa to się wyprowadziła pod moją nieobecność. Jak wróciłam i zobaczyłam, że nie ma jej rzeczy to zaczęłam piszczeć z radości.
Ja niestety będę musiała z tą osobą mieszkać jeszcze przez jakiś czas. Później z dziką rozkoszą wyprowadzę się na inny kontynent i będę ją widywać raz na rok. > . >" Przynajmniej będę miała warunki do nauki, ciszę i spokój.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 23:14   #397
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ja niestety będę musiała z tą osobą mieszkać jeszcze przez jakiś czas. Później z dziką rozkoszą wyprowadzę się na inny kontynent i będę ją widywać raz na rok. > . >" Przynajmniej będę miała warunki do nauki, ciszę i spokój.
Jakieś rodzeństwo?
Ja mam teraz bardzo miłą współlokatorkę, tylko śpi i płacze, że ma cellulit. Mam spokój.

Przerabiałam jeszcze laskę z roku, która podkładała mi nogi bardzo typu spytałaś ją co ma być na kolokwium to z wielką rozkoszą kłamała. Miała obsesje na punkcie stypenidium i % liczyła ile osób odpadnie z każdej grupy (bo stypendium mogło dostać u nas 10% ludzi na roku). No ale nie dostała, what a shame.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-15 o 23:16
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 23:33   #398
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jakieś rodzeństwo?
Ja mam teraz bardzo miłą współlokatorkę, tylko śpi i płacze, że ma cellulit. Mam spokój.

Przerabiałam jeszcze laskę z roku, która podkładała mi nogi bardzo typu spytałaś ją co ma być na kolokwium to z wielką rozkoszą kłamała. Miała obsesje na punkcie stypenidium i % liczyła ile osób odpadnie z każdej grupy (bo stypendium mogło dostać u nas 10% ludzi na roku). No ale nie dostała, what a shame.
Ojciec.

Życzyła wszystkim źle i w końcu to do niej wróciło, w innej postaci niż chciała. Często tak bywa.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 00:17   #399
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ojciec.

Życzyła wszystkim źle i w końcu to do niej wróciło, w innej postaci niż chciała. Często tak bywa.

Oj, mój ojciec też jest paskudny ale na szczęście nie mieszkam z nim i nie gadałam z nim od jakichś 4 czy 5 lat. Życzę rychłej wyprowadzki gdzie tylko chcesz.


---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Dzisiaj kolejny dzień z cyklu słabe - nie wiem jak ja to robię, że spędzam cały dzień nad książką, a robię tak mało. Rozprasza mnie milion rzeczy,

- 5 rozdziałów kolokacji edgar
- 2 czasowniki nieregularne z francuskiego
- 12 lekcji z Duolingo (staram się przekonać )
- 1 odcinek Desperate Housewives
- 1 rozdział CPE na Memrise + notatki ze słówek do zeszytu

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-16 o 03:37
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 09:00   #400
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość

Oj, mój ojciec też jest paskudny ale na szczęście nie mieszkam z nim i nie gadałam z nim od jakichś 4 czy 5 lat. Życzę rychłej wyprowadzki gdzie tylko chcesz.
Dzięki.



Ja do pracy zabiorę się późnym popołudniem, bo mam zakręcony dzień i muszę odwiedzić kilka miejsc. Ale i tak wezmę sobie EM, żeby poczytać trochę po angielsku.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 09:22   #401
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość

Oj, mój ojciec też jest paskudny ale na szczęście nie mieszkam z nim i nie gadałam z nim od jakichś 4 czy 5 lat. Życzę rychłej wyprowadzki gdzie tylko chcesz.


---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Dzisiaj kolejny dzień z cyklu słabe - nie wiem jak ja to robię, że spędzam cały dzień nad książką, a robię tak mało. Rozprasza mnie milion rzeczy,

- 5 rozdziałów kolokacji edgar
- 2 czasowniki nieregularne z francuskiego
- 12 lekcji z Duolingo (staram się przekonać )
- 1 odcinek Desperate Housewives
- 1 rozdział CPE na Memrise + notatki ze słówek do zeszytu
Też nie przekonuje Cię Duolingo? Ja kiedyś bardzo lubiłam, a teraz mam wrażenie, że bardziej mnie to irytuje niż pomaga, dziwne.
cpp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 09:27   #402
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Też nie przekonuje Cię Duolingo? Ja kiedyś bardzo lubiłam, a teraz mam wrażenie, że bardziej mnie to irytuje niż pomaga, dziwne.
Mnie się na początku spodobało, ale szybko się zniechęciłam i zdradziłam DL z Memrise.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 09:52   #403
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Też nie przekonuje Cię Duolingo? Ja kiedyś bardzo lubiłam, a teraz mam wrażenie, że bardziej mnie to irytuje niż pomaga, dziwne.
No właśnie mnie też, może dlatego, że najpierw poznałam Memrise - trzeba przynać, że przy ilości słówek w jednym kursie Memrise miażdży Duolingo i jakoś za dużo bajerów w tym jest, gubię się. No ale zaczęłam ten kurs z francuskiego to go skończę. Nie byłabym sobą.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:31   #404
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Ja mam jedno dziecko prawie 8 miesięcy i mam czas, tylko gdy śpi lub jak ktoś weźmie na spacer, ale Ciebie to podziwiam, że masz czas na trzy języki Ja się zastanawiam jak to będzie przy dwójce, a chciałabym języków się uczyć i książki sobie czytać. Chyba długość snu trzeba będzie skrócić na wszystkie moje zachcianki.

Dzisiaj radio i 5 rozdziałów Czarnoksiężnika, skończyłam czytać tę książkę. Będę musiała jakąś recenzję na blogu umieścić.
U mnie niestety nauka idzie jak krew z nosa nad czym bardzo ubolewam. Ciężko jest znaleźć chwilę, a wieczorem padam na ryj. Podziwiam dziewczyny jak widzę ile udaje im się zrobić w ciągu dnia. Motywuje mnie to bardzo . I dzięki temu udaje mi się jednak do czegoś zajrzeć chociaż to zaledwie niewielki procent tego co planowała. Ale to zawsze coś

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Marola Pokaż wiadomość
Trudny mam ostatnio czas językowy i domowy. Wyrabiam minimum, czyli w miarę systematycznie Anki, słucham francuskich piosenek i zaglądam do zeszytu z notatkami (gramatyka i słownictwo). Śledzę Wasze postępy, co mnie chwilowo nie motywuje, bo chyba zazdroszczę

Z konwersacji, o których wspominałam nic nie wyszło i też mi szkoda, bo się nastawiłam...

Sytuacja domowa jest napięta, bo dopadły nas choroby - na razie średnie dziecko i ja, ale najmłodsze chyba do nas dołączy
W ogóle wakacyjnie troje dzieci i mąż do tego na urlopie nie sprzyjają nauce ukochanego francuskiego... Nie wiem, co będzie, gdy wrócę do pracy i dojdą mi obowiązki zawodowe...

Dla uczących się rosyjskiego - znajomi polecili bajkę "Misza i Masza". Córki oglądają i nie przeszkadza im język, którego nie znają. Można się osłuchać. Ja wyłapuję pojedyncze słówka (uczyłam się rosyjskiego w podstawówce).

Wątek idealnych zeszytów (A5, koniecznie z niebieską kratką), kolorowych karteczek, segregatorów, zakreślaczy i pisaków nie jest mi obcy. Czas kompletowania przyborów szkolnych to dla mnie raj. Z tego się nie wyrasta

Czytam "Rewolucję w uczeniu" Gordona Drydena i Jeannette Vos. Dowiaduję się ciekawych rzeczy na temat funkcji mózgu i sposobów poprawy jakości uczenia się m.in. języków obcych. Znacie tę pozycję?

Za polecenie słowników dziękuję - szukam dla dzieci

Hmmm... powinnam pisać częściej, a mniej
Hej Marola, jak organizujesz sobie czas na naukę przy trójce dzieci o mężu nie wspomnę? Ja z czwórką mam problem i nie wiem, czy to brak organizacji, czy tak już po prostu jest.
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:33   #405
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
U mnie niestety nauka idzie jak krew z nosa nad czym bardzo ubolewam. Ciężko jest znaleźć chwilę, a wieczorem padam na ryj. Podziwiam dziewczyny jak widzę ile udaje im się zrobić w ciągu dnia. Motywuje mnie to bardzo . I dzięki temu udaje mi się jednak do czegoś zajrzeć chociaż to zaledwie niewielki procent tego co planowała. Ale to zawsze coś

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------



Hej Marola, jak organizujesz sobie czas na naukę przy trójce dzieci o mężu nie wspomnę? Ja z czwórką mam problem i nie wiem, czy to brak organizacji, czy tak już po prostu jest.

BOŻE, podziwiam Was i jak Was czytam to mi jeszcze bardziej wstyd za moją produktywność. Wakacje, święty spokój, a mnie idzie jak krew z nosa. Winię milion przeszkadzaczy - komputer, telefon. Eh.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:48   #406
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Maguda jak pracujesz z tą książką? Piszesz sobie zdania jakoś, czy robisz coś innego?
A wiesz, to różnie Teraz gdy pracuję z idiomami, akurat mam o kolorach, to wypisuję sobie definicje ze słownika (gdyby ktoś nie znał: polecam, sorki, zapisane na ostatnim zwrocie, który szukałam http://www.redensarten-index.de/such...men&suchspalte[]=rart_ou ) i potem przepisuję sobie zdanie jako przykład ze słownika i właśnie z tej książki, oczywiście zaznaczając kolorem odpowiednią frazę (wita kolejna maniaczka kolorów ). Przy przeciwieństwach sobie je wypisuję w kolumnach, a przy czasownikach myślę, że będę robić bazę myśli. Tak czy siak, super książka, trzeba znaleźć na nią swój sposób
Diana, a Ty wspominałaś wcześniej o tej ksiażce? http://books.google.pl/books?id=zbyp...page&q&f=false
Możesz powiedzieć o co w niej chodzi, bo nie za bardzo rozumiem? To nie jest zwykłe repetytorium, prawda?

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę sobie na lang-8 i mam mieszane uczucia. ;< Ktoś poprawił mi kilka zdań, chociaż były dobrze napisane. I zmienił mi tym samym całe znaczenie tego, co miałam na myśli (kurczę, chyba lepiej wiem czy jestem znudzona czy nudna, podekscytowana czy ekscytująca). Jednak wolałabym, żeby nie każdy miał możliwość poprawiania, tylko native speaker danego języka. :< Bo tak to trochę bez sensu...
Zarejestrowałam się kiedyś na lang-8, ogólnie sama idea portalu jest super, tak myślę, ale ... sama kiedyś poprawiłam Polaka, który błędnie poprawiał tekst Japonki - native i native, tia

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Kiedyś spotkałam się z Turkiem z Interpalsa, bo niby chciał się trochę polskiego nauczyć i żeby go oprowadzić po Warszawie. Nie byliśmy nawet w połowie drogi na Starówkę (szliśmy od Pałacu Kultury), a już się zaczęło. Tragedia. Nie wiem co tacy ludzie mają w głowie. Wszędzie chcą kogoś wyrwać. Na każdym kroku. xD
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja wiem, że to pewnie jakiś przejaw rasizmu ale dzięki takim jednostkom jak widzę zaproszenie do konwersacji i arbskie/tureckie imię to odrzucam. No way.
Na studiach miałam fajnego Turka, nikogo nie podrywał, chyba tylko ci internetowi są tacy dziwni

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Ja mam jedno dziecko prawie 8 miesięcy i mam czas, tylko gdy śpi lub jak ktoś weźmie na spacer, ale Ciebie to podziwiam, że masz czas na trzy języki Ja się zastanawiam jak to będzie przy dwójce, a chciałabym języków się uczyć i książki sobie czytać. Chyba długość snu trzeba będzie skrócić na wszystkie moje zachcianki.

Dzisiaj radio i 5 rozdziałów Czarnoksiężnika, skończyłam czytać tę książkę. Będę musiała jakąś recenzję na blogu umieścić.
A tylko spróbuj, potem nic nie będziesz w stanie robić i normalnie funkcjonować

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
BOŻE, podziwiam Was i jak Was czytam to mi jeszcze bardziej wstyd za moją produktywność. Wakacje, święty spokój, a mnie idzie jak krew z nosa. Winię milion przeszkadzaczy - komputer, telefon. Eh.
Dlatego próbuję ograniczyć bytność na wizażu, ale coś średnio mi to wychodzi Poza tym polecam sobie wyznaczenie deadline'ów, takich realnych albo zapisanie się na egzamin - nie ma lepszego motywatora niż kończący się czas
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:55   #407
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dlatego próbuję ograniczyć bytność na wizażu, ale coś średnio mi to wychodzi Poza tym polecam sobie wyznaczenie deadline'ów, takich realnych albo zapisanie się na egzamin - nie ma lepszego motywatora niż kończący się czas
Ha, wiem dlatego ciągle mam w głowie DELF B1/B2! Kiedy do niego przystąpię to nie wiem bo jednak licencjat ważniejszy ale sama świadomość, że sobie obiecałam, że to zrobię działa mobilizująco - w wakacje naliczyłam dosłownie parę dni w których nic nie zrobiłam.

Co do przeszkadzaczy to u mnie najgorzej jest na Memrise. Wypisuje słówka - stop, wizaż, ytb, dalej. Teraz robię tak, że póki nie zrobię 5 słówek nie zaglądam i skutek jest całkiem niezły bo skupiam się maksymalnie, żeby ja najszybciej skończyć. Było jakieś prawo psychologiczne które mówiło o tym chyba XD
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 12:11   #408
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Co do przeszkadzaczy to u mnie najgorzej jest na Memrise. Wypisuje słówka - stop, wizaż, ytb, dalej. Teraz robię tak, że póki nie zrobię 5 słówek nie zaglądam i skutek jest całkiem niezły bo skupiam się maksymalnie, żeby ja najszybciej skończyć. Było jakieś prawo psychologiczne które mówiło o tym chyba XD
Dlatego jak poważnie chcę zająć się nauką, odłączam laptopa od kabla internetowego (cały czas walczę, żeby nie mieć w domu wifi, bo wtedy przepadłabym na dobre ). Dopiero gdy potrzebuję słownika online, bo znajduję więcej ciekawych wyjątków czy form użycia niż w tych standardowych, zaczyna się powrót na wizaż i inne portale
Memrise działa? W sensie czy uważacie go za skuteczną naukę? Kiedyś może spróbuję, ale nie widzę tam japońskiego, więc może "odgrzeję" z nim kiedyś francuski
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 12:17   #409
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dlatego jak poważnie chcę zająć się nauką, odłączam laptopa od kabla internetowego (cały czas walczę, żeby nie mieć w domu wifi, bo wtedy przepadłabym na dobre ). Dopiero gdy potrzebuję słownika online, bo znajduję więcej ciekawych wyjątków czy form użycia niż w tych standardowych, zaczyna się powrót na wizaż i inne portale
Memrise działa? W sensie czy uważacie go za skuteczną naukę? Kiedyś może spróbuję, ale nie widzę tam japońskiego, więc może "odgrzeję" z nim kiedyś francuski
U mnie bardzo dobrze działa. Główną wadą jest to, że trochę czasu mi zajmuje wklepanie nowych słówek (wrzucam swoje z fr) ale to jedyna wada. A co do wifi to ja przepadłam bo mam Lumie i mam wszędzie internet, nie wiem jak to działa ale mnie gubi.

Oj, dużo jest japońskiego tylko głównie po angielsku chyba - proszę. http://www.memrise.com/courses/english/japanese/
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 12:37   #410
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
U mnie bardzo dobrze działa. Główną wadą jest to, że trochę czasu mi zajmuje wklepanie nowych słówek (wrzucam swoje z fr) ale to jedyna wada. A co do wifi to ja przepadłam bo mam Lumie i mam wszędzie internet, nie wiem jak to działa ale mnie gubi.

Oj, dużo jest japońskiego tylko głównie po angielsku chyba - proszę. http://www.memrise.com/courses/english/japanese/
Dzięki Szukałam przy tej opcji przy flagach, nie znalazłam, więc doszłam do wniosku, że nie ma ... ale proszę mnie nie kusić, japoński wróci do łask dopiero gdy rozprawię się z niemieckim
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 12:58   #411
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
A wiesz, to różnie Teraz gdy pracuję z idiomami, akurat mam o kolorach, to wypisuję sobie definicje ze słownika (gdyby ktoś nie znał: polecam, sorki, zapisane na ostatnim zwrocie, który szukałam http://www.redensarten-index.de/such...men&suchspalte[]=rart_ou ) i potem przepisuję sobie zdanie jako przykład ze słownika i właśnie z tej książki, oczywiście zaznaczając kolorem odpowiednią frazę (wita kolejna maniaczka kolorów ). Przy przeciwieństwach sobie je wypisuję w kolumnach, a przy czasownikach myślę, że będę robić bazę myśli. Tak czy siak, super książka, trzeba znaleźć na nią swój sposób
Diana, a Ty wspominałaś wcześniej o tej ksiażce? http://books.google.pl/books?id=zbyp...page&q&f=false
Możesz powiedzieć o co w niej chodzi, bo nie za bardzo rozumiem? To nie jest zwykłe repetytorium, prawda?
Tak dokładnie, to ta książka. Jest podzielona na działy tematyczne i w ramach jednego działu układa się zdania z podanych wyrazów. Książka ma podane, czy zdanie ma być w Präteritum, czy w Präsensie, czy ma być Perfekt, czy nie. Na podstawie wytycznych masz ułożyć zdanie, ale nie wszystkie elementy są podane, trzeba znać odpowiednią formę czasownika, odmianę przymiotnika itp. Tak jak już gdzieś wspominałam, książka to takie trochę gramatyczne B2. Jest świetna, jeśli chodzi o słownictwo.

Podany przez Ciebie redensarten-index jest świetny, często korzystam z tej strony.

A wracając do Twojej książki to też ją mam, ale nie wiem jak ją ogarnąć , nie mam zupełnie pomysłu na nauczenie się tych wyrażeń inaczej niż przez zwykłe zakuwanie, a to jest dla mniej najgorsza możliwa metoda, bo najmniej w ten sposób zapamiętuję Najbardziej lubię właśnie pisanie całych zdań, albo ewentualnie uzupełnianie luk.

W zeszłym tygodniu było biednie językowo - oprócz oglądania seriali i zajęć z włoskiego prawie nic nie zrobiłam :/.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 13:03   #412
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dzięki Szukałam przy tej opcji przy flagach, nie znalazłam, więc doszłam do wniosku, że nie ma ... ale proszę mnie nie kusić, japoński wróci do łask dopiero gdy rozprawię się z niemieckim
No właśnie oni czasem kursów nie podciągają przy flagach. Długo się uczysz japońskiego? Jak Ci wchodzi?
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 15:08   #413
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Kupiłam pięęęękny zeszyt w sówki i aż mam ochotę brać się za naukę.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 16:29   #414
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Sierpniowy shred językowy

dziewczyny, ja też lubię mieć ładny zeszyt, ładne zakreślacze, zakładki segregujące i całą masę papierniczego badziewia bo inaczej mi nauka też nie idzie, jak kolorowe długopisy to muszą być ładne a nie jakieś za 1 zł odkąd pamiętam to tak mam, czasem to tak miałam nazakreślane i naćkane w książkach i zeszytach że było jak na odpuście
tylko jak tu spożytkować zeszyt jak się sama będę uczyła, chyba do wpisywania słówek :P
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 17:56   #415
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

a nawiązując do zeszytów, ja mogę co prawda mieć jak już pisałam byle co ale za to..... książki muszę mieć ładnie wydane Jakieś zdjęcia, kolorki, poukładane wszystko ładnie schematycznie bez żadnego rozgardiaszu to lubię - a jak ja się frustruję jak mi się róg zagnie albo coś w tym stylu, normalnie od razu mi się w moich oczach książka zmienia Też tak macie?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 17:59   #416
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
a nawiązując do zeszytów, ja mogę co prawda mieć jak już pisałam byle co ale za to..... książki muszę mieć ładnie wydane Jakieś zdjęcia, kolorki, poukładane wszystko ładnie schematycznie bez żadnego rozgardiaszu to lubię - a jak ja się frustruję jak mi się róg zagnie albo coś w tym stylu, normalnie od razu mi się w moich oczach książka zmienia Też tak macie?
Lubie mieć ładnie wydane i takie z których mi się dobrze uczy ale o to czy rogi zagięte czy coś to jakoś nie dbam szczególnie.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 18:27   #417
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja nie lubię, kiedy w książce jest dużo zdjęć, obrazków, komiksów i tego typu rzeczy. Jakoś zawsze mi się wydaje, że wciskają je tam w ramach zapychaczy. Dlatego bardzo podoba mi się Destination, gdzie nie ma obrazków, za to jest dużo tabelek, z których akurat świetnie mi się uczy.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 18:32   #418
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ja nie lubię, kiedy w książce jest dużo zdjęć, obrazków, komiksów i tego typu rzeczy. Jakoś zawsze mi się wydaje, że wciskają je tam w ramach zapychaczy. Dlatego bardzo podoba mi się Destination, gdzie nie ma obrazków, za to jest dużo tabelek, z których akurat świetnie mi się uczy.
Tablelki są super. Ogólnie to ostatnio gadałam tak z moją korepetytorką (uczy również niemieckiego) to stwierdziła, że najpaskudniejsze wydania książek to właśnie te niemieckie. Coś w tym jest.

Pamiętam, że drażniły mnie książki do angielskiego w gimnazjum i liceum- te ciuchy tych nastolatków z którymi mieliśmy się niby identyfikować. Jakby 10 lat do tyłu, a książka nowa. WTF.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-16 o 18:34
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 18:32   #419
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Sierpniowy shred językowy

o - książka też musi być fajnie wydana, tak jak pisze Springsteen czyli z tabelkami, ale kilka ładnych obrazków mi nie przeszkadza
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 18:40   #420
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Kilka obrazków może być, ale nie muszą być na każdej stronie i wszędzie naćkane, jak to teraz w wielu książkach bywa. Strasznie mnie to razi i nie lubię tego typu książek. Ja lubię dosyć proste i jakoś tak z sensem zaplanowane. Nie to co moja książka do phrasal verbs, gdzie autor nie zaznajomił się ze spacją i wszystko jest pod sobą, nawet bez jakiegoś większego wytłuszczenia. xD Zastanawia mnie kto w ogóle wydał taką książkę. Przecież z tego tragicznie się uczy i tylko człowiek się męczy i zniechęca. Jak chcieli zaoszczędzić trochę miejsca, to im się udało. Aż do przesady. XDDD
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 07:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.