Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-30, 16:36   #4171
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Klaudenc dziękuję, faktycznie gliceryna wyzej w skladzie, nie wiem czy to lepiej czy nie. Zależy chyba dla kogo.
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-30, 21:20   #4172
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Klaudenc dziękuję, faktycznie gliceryna wyzej w skladzie, nie wiem czy to lepiej czy nie. Zależy chyba dla kogo.
Osobiście uważam że gorzej.. dlaczego? Bo ciężko znaleźć czysto emolientową odżywkę, do tego gliceryna jest obecna w wielu innych kosmetykach, jest tania i łatwodostępna więć ten kto lubi może sobie jej dokapać, no a są osoby które gliceryna przesusza niemiłosiernie, a najgorsze to to że latem to już chyba się nie nada bo będzie puszyć, zimą też może nie za bardzo
Wcześniej stosowałam inną odżywkę z Garniera, też z olejem palmowym ale ma humektant więc kupiłam Aika a teraz patrzę że ma glicerynę i działanie w sumie to samo, chociaż po tamtej byłam co nieco napuszona a po aiku jest ok
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 07:19   #4173
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Cześć! Mój pierwszy wpis na forum Dla Zakręconych. Przejrzałam już chyba wszystkie polecane dla "nowych" wątki ale postanowiłam i tak napisać i zapytać o poradę. Od dziecka mam kręcone włosy, objętości zbytnio nie mają, nie są najgorsze, ALE. Wypadają, mocno. Ostatnio po przeczytaniu kilku wpisów tutaj zaczęłam rozczesywać je na mokro, gdy mam odżywkę na włosach i jest coraz lepiej. Czeszę je na sucho - wiem, nie powinnam - grzebieniem, zwykłym. Postanowiłam, że nie będę już tego robić i zobaczę jakie będą efekty, ale za każdym razem gdy chcę wyjść tak z domu, wyglądam okropnie.. Włosy są przyklapnięte, niby się kręcą ale raczej średnio. Rozczesuję i spryskuję wodą, jest no, powiedzmy, że lepiej. Jeśli chodzi o pielęgnację, używam szamponu Loreal Extraordinary Clay i odżywki z tej samej serii. Dwa razy myję szamponem, kładę odżywkę, rozczesuję, spłukuję. Mieszkając jeszcze w Polsce używałam masek Kallosa i odżywek w sprayu Gliss Kur. Włosy mam lekko przetłuszczające się i zdecydowanie suche na końcach i do takich właśnie włosów przeznaczony jest ten szampon. Póki co go lubię, ale chciałabym mieć piękne loki, w miarę gęste.. Co robić? Proszę o porady napisane w miarę prosto. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą wiedzę, bo ja już nie mam pomysłu, co mogłabym robić.

PS: Dodam, że mieszkam w UK, ale jadę niedługo do Polski więc mogą być produkty polskich marek.
PS2 (Skleroza na szczęście nie boli): Mam wycieniowane włosy, co chyba było błędem, ponieważ wcześniej układały się o wiele lepiej. Długość mniej więcej do ramion, mam zamiar ściąć krócej. Były rozjaśniane - ombre ok. 2 lata temu, potem wróciłam do naturalnych, w tym roku znów rozjaśniane - sombre. Teraz znów naturalne, ale mam wrażenie, że ostatnie farbowanie dokuczyło włosom.
Na zahamowanie wypadania - najlepiej dobrać jakaś wcierke, moze być Jantar albo cos z Radicala ( jak będziesz w PL to zapoluj). Włosom suchym dobrze zrobi olejowanie, przynajmniej raz w tygodniu, dobór oleju to juz kwestia indywidualna, wypróbuj np. migdałowy.
Mylengrave- sa typy skrętu którym cieniowanie nie służy lepiej wyglądają obcięte na prosto z minimalnym wycieniowaniem samych koncowek.
Dostałam paczkę od mamy - mam szampon kawiorowy Biovaxa. Dziś nim myłam, jest bardzo milutki.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 23:41   #4174
meowxallie
Przyczajenie
 
Avatar meowxallie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj spróbowałam (chyba.. hah) metody omo, włosy wydają sie spoko w dotyku i ogólnie, potem zmieszałam płyn podkreślający loki z Joanny z wodą (jedyne co miałam, jutro mam zamiar kupić słynny krem z Bootsa) i loczki były piękne.. No właśnie, "były" to słowo klucz. Po całym dniu niektóre się wręcz rozprostowały, były lekko zafalowane.. Nie wiem, o co chodzi. Dołączam zdjęcie suchych włosów po umyciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1080.jpg (128,1 KB, 43 załadowań)
meowxallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 07:13   #4175
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj spróbowałam (chyba.. hah) metody omo, włosy wydają sie spoko w dotyku i ogólnie, potem zmieszałam płyn podkreślający loki z Joanny z wodą (jedyne co miałam, jutro mam zamiar kupić słynny krem z Bootsa) i loczki były piękne.. No właśnie, "były" to słowo klucz. Po całym dniu niektóre się wręcz rozprostowały, były lekko zafalowane.. Nie wiem, o co chodzi. Dołączam zdjęcie suchych włosów po umyciu
Witamy w gronie tych którym cieniowanie nie służy .
Po myciu - na mokre włosy odzywka bez spłukiwania, przeczesać włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, wgnieść stylizator.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 16:53   #4176
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cieniowanie często nie służy włosom cienkim i delikatnym bo wyglądają wtedy często jak postrzępione lepiej wtedy leciutko same końce właśnie albo subtelne warstwy zrobić czy ściąć w U.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 17:48   #4177
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Myślę że wyglądają dobrze, chociaż mogłabyś spróbować ściąć na warstwy bo takie cięcie na warstwy dodaje ładnej objętości i loki mają miejsce by się regularnie skręcać
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 19:01   #4178
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chodzi o coś takiego jak na fotce:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 294249_main.jpg (96,4 KB, 42 załadowań)
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 07:35   #4179
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Urocze lokasy.
Pewnie tak, skoro sa wycieniowane i niezle wyglądają. Choć troszke suche sie wydają.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Chodzi o coś takiego jak na fotce:
Świetny efekt to ciecie warstwami?
Nie wiesz czy to sie nie nazywa po angielsku " slice into" bo to ciecie sie musi czymś różnic od " layering" ja z terminologia juz całkiem głupieje
Ten artykuł jest fajny http://thebeautydepartment.com/2014/...layers-part-2/
Tylko ze ja musiałabym sie z fryzjerem po szwedzku dogadywać
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 12:35   #4180
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Świetny efekt to ciecie warstwami?
Nie wiesz czy to sie nie nazywa po angielsku " slice into" bo to ciecie sie musi czymś różnic od " layering" ja z terminologia juz całkiem głupieje
Ten artykuł jest fajny http://thebeautydepartment.com/2014/...layers-part-2/
Tylko ze ja musiałabym sie z fryzjerem po szwedzku dogadywać
Tak to warstwy Szczerze to nie znam się na terminach fryzjerskih i nie rozróżniam tego, to tak jakby mnie ktoś pytał o fizykę kwantową Ja mam warstwy od kilku lat, miałam keidyś cieniowanie ale cieniowsnie dało przychlast na górze i pudla na końcach, coś jak Kopernik xD
W ogóle znalazłam więcej fotek z tym cięćiem, jak komuś potrzebne to niech luknie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10429437_679934065433883_4471189835405590047_n.jpg (70,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10444571_664038407023449_2757011725234501444_n.jpg (64,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10463892_655413071219316_4983231217849752378_n.jpg (63,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1148d.jpg (94,5 KB, 29 załadowań)
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-12-03 o 12:38
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 13:42   #4181
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

O jak już jesteśmy przy cięciach to pokażę własne. Wybieram się do fryzjera.. jak je ciąć? Czy dalej w U? Cieniowałam mocno ostatnio jakieś półtora roku temu, a na fotelu byłam tylko podciąć końcówki jakoś w kwietniu Lubię się w długich, czuję się lepiej w takich niż krótkich.. no ale już sama nie wiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1475.JPG (257,5 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1446a.jpg (94,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1481a.jpg (184,9 KB, 41 załadowań)
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-03, 17:19   #4182
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
O jak już jesteśmy przy cięciach to pokażę własne. Wybieram się do fryzjera.. jak je ciąć? Czy dalej w U? Cieniowałam mocno ostatnio jakieś półtora roku temu, a na fotelu byłam tylko podciąć końcówki jakoś w kwietniu Lubię się w długich, czuję się lepiej w takich niż krótkich.. no ale już sama nie wiem
Piękne ja bym tylko końcówki podcięła i nic więcej

Mnie właśnie dopadło wypadanie włosów po ciąży boję iść się kąpać lecą mi w takich ilościach

Jakaś mamusia na wątku może mi powiedzieć ile to potrwa? odrastają później w miarę mocne? stosowałyście coś i możecie polecić? ja biorę vitapil mama, myje pharmacerisem stymulującym wzrost i wcieram tonik orientany wiem, że to hormony i zapewne nic to nie da ale muszę coś robić łudzę się, że jednak coś to da i nie zostanę całkiem łysa
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 17:34   #4183
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Sandra ja jestem Mamą od 10 msc do pół roku wypadały mi garściami. Później samo z siebie przestało. Zdrowa dieta, ja piłam olej z avocado teraz wcieram Jantar. Nie podobają mi się moje zakola, nie są mocne ale ja widzę na tyle że coś z nimi robię. W każdym razie te co wypadły już odrastaja
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 21:29   #4184
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
O jak już jesteśmy przy cięciach to pokażę własne. Wybieram się do fryzjera.. jak je ciąć? Czy dalej w U? Cieniowałam mocno ostatnio jakieś półtora roku temu, a na fotelu byłam tylko podciąć końcówki jakoś w kwietniu Lubię się w długich, czuję się lepiej w takich niż krótkich.. no ale już sama nie wiem
Nie będę oryginalna, ale naprawdę ładne i ten kolor

Moje odkąd sięgają pasa nie chcą się tak ładnie kręcić, są takie marne fale, i łatwiej mi z nich zrobić proste (wystarczy tylko suszarka i szczotka). I nie wiem czy ścinać i mieć kręcioły czy zostać przy tej długości. Moje włosy są w avku (teraz są nawet nieco dłuższe, bo zdjęcie sprzed 3 mscy)
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 21:54   #4185
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No dobra, dodaję. Ale od razu przepraszam za jakość i w ogóle wybaczcie za fotę bo strasznie trudno strzelić sobie selfhair

Zdjęcie sprzed kilku minut, więc światło nie to, bez lampy, ta smuga to żarówka
Włosy tylko umyte, kallos banan, i odżywka w sprayu, trochę pogniotłam i wsio.

I pytanie:

Lepiej te fale czy proste(mój avek?)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0253~2~2.jpg (61,6 KB, 49 załadowań)
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 22:41   #4186
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To są najmilsze słowa jakie kiedykolwiek usłyszałam
Dziękuję
Aż sobie gdzieś to wydrukuję albo sam zrzut ekranu wystarczy i na pulpit, żeby pamiętać, bo czasem łapię takiego doła bo włosy fiksują, robią co chcą, puch i kokodżambo, aż chce się je ściąć
I to najcześciej tak jest jak musze gdzieś wyjść, a jak siedzę w domu to minimum pielęgnacji i wyglądają.

Moim marzeniem to zawsze były albo proste z taflą, albo świderki jak u Gesslerowej Ale kurczę nie mam ani tego ani tego. Nie można mieć w życiu wszystkiego
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 23:21   #4187
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Szczególnie jak się jest włosomaniaczką i o włosy się walczy już prawie 5 lat. Moze gdzieś znajdę fotę jak wyglądały w 2011 roku, ale nie wiem czy straszyć Połamane, porozdwajane, przesuszone za sprawą codziennego prostowania. Dopiero na poczatku tego roku dostrzegłam że moje włosy to nie prosty puch tylko włosy z tendencją do falowania i wszystko się zmieniło o 180 stopni, serio. Włączyłam do pielęgnacji sylikonowe serum/olejek, stylizator drogeryjny i naturalny i jest ok. Jedynym moim włosowym grzechem jest suszarka, ale to i tak nie niszczy włosów jak prostownica, w dodatku używana tak nieumiejętnie, bez zabezpieczenia, na max temperaturze

Ale się rozpisałam. Ale mam pytanie do Ciebie mylengrave: używasz czasem siemienia na włosy? U Ciebie są piękne świderki, ale myślę że przez rozjaśnianie są trochę przesuszone i siemię naprawdę daje mocnego kopa nawilżajacego! Wiem to po sobie. Nic mi tak nie nawilża włosów jak siemię
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 23:41   #4188
meowxallie
Przyczajenie
 
Avatar meowxallie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Bardzo wam dziękuję za wszystkie porady. Moje włosy są zdecydowanie cienkie, chyba właśnie dlatego cieniowanie wygląda tragicznie. Doradziła mi to fryzjerka a ja się (niepotrzebnie) posłuchałam. No cóż, za błedy się płaci. magda1706 - ah jak ja bym chciała takie piękne, długie włosy Niestety moje im dłuższe, tym mniej się kręcą. Dlatego mam zamiar ściąć je trochę w Polsce, bo te najdłuższe, pod spodem na samym dole głowy robią się w ciągu dnia wręcz proste..

Kilka pytań - czy krem z Bootsa to stylizator? I czy mogłybyście doradzić jakieś łatwo dostępne odżywki bez spłukiwania?
meowxallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 23:54   #4189
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez anka_ Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, jestem tu nowa. Przeczytałam już chyba wszystkie informacje - FAQ, pigułka itp., wydaje mi się, że już mniej więcej ogarniam.

Brakuje mi tylko w kosmetyczce odżywki bez spłukiwania. Nigdy takiej nie używałam, a myślę, że mogłaby mi pomóc, bo puch mam od kilkunastu lat okrutny. Bez względu na to czy farbuję, czy nie, czy dbam o nie bardziej czy mniej.

No i trochę jest problem z tą odżywką - bo nie znalazłam żadnego z polecanych tu produktów ani w Rossmanie ani w pobliskim supermarkecie, internetowo też nie bardzo. Odżywki Joanny b/s chyba już nie są produkowane, są jakieś odżywki w sprayu, ale one mają silikony i/lub inne szkodzące rzeczy.

Blog o kosmetykach CG chyba nie jest aktualizowany. Dlatego pytam tutaj - napiszcie proszę, czego aktualnie używacie b/s?
Witaj
Bez spłukiwania z powodzeniem od dłuższego czasu używam rozwodnionych, emolientowych kallosów Czyli np. multivitamin, blueberry - te najlepiej się u mnie spisują, ale może być też omega czy cherry. Silikony mają po zapachu, moje włosy w ogóle ich tam nie czują

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Cześć! Mój pierwszy wpis na forum Dla Zakręconych. Przejrzałam już chyba wszystkie polecane dla "nowych" wątki ale postanowiłam i tak napisać i zapytać o poradę. Od dziecka mam kręcone włosy, objętości zbytnio nie mają, nie są najgorsze, ALE. Wypadają, mocno. Ostatnio po przeczytaniu kilku wpisów tutaj zaczęłam rozczesywać je na mokro, gdy mam odżywkę na włosach i jest coraz lepiej. Czeszę je na sucho - wiem, nie powinnam - grzebieniem, zwykłym. Postanowiłam, że nie będę już tego robić i zobaczę jakie będą efekty, ale za każdym razem gdy chcę wyjść tak z domu, wyglądam okropnie.. Włosy są przyklapnięte, niby się kręcą ale raczej średnio. Rozczesuję i spryskuję wodą, jest no, powiedzmy, że lepiej. Jeśli chodzi o pielęgnację, używam szamponu Loreal Extraordinary Clay i odżywki z tej samej serii. Dwa razy myję szamponem, kładę odżywkę, rozczesuję, spłukuję. Mieszkając jeszcze w Polsce używałam masek Kallosa i odżywek w sprayu Gliss Kur. Włosy mam lekko przetłuszczające się i zdecydowanie suche na końcach i do takich właśnie włosów przeznaczony jest ten szampon. Póki co go lubię, ale chciałabym mieć piękne loki, w miarę gęste.. Co robić? Proszę o porady napisane w miarę prosto. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą wiedzę, bo ja już nie mam pomysłu, co mogłabym robić.

PS: Dodam, że mieszkam w UK, ale jadę niedługo do Polski więc mogą być produkty polskich marek.
PS2 (Skleroza na szczęście nie boli): Mam wycieniowane włosy, co chyba było błędem, ponieważ wcześniej układały się o wiele lepiej. Długość mniej więcej do ramion, mam zamiar ściąć krócej. Były rozjaśniane - ombre ok. 2 lata temu, potem wróciłam do naturalnych, w tym roku znów rozjaśniane - sombre. Teraz znów naturalne, ale mam wrażenie, że ostatnie farbowanie dokuczyło włosom.
Witamy w zakręconym gronie
Na kosmetykach z UK się nie znam, ale z Polski na pewno coś Ci doradzę Warto zaopatrzyć się w emolientowe kallosy - są już w Polsce na szczęście mniejsze opakowania po 250ml bodajże, np. multivitamin, blueberry, omega, cherry, banana. Dawniej służyła wielu falom i loczkom odżywka garnier awokado i karite - teraz ma wyżej alkohol, ale można spróbować, wiele osób ją nadal lubi. No i maska i odżywka alterra z granatem - te też mają alkohol, ale tyle dobroci w sobie, że często spisują się wspaniale. Z nawilżających produktów - bardzo sobie chwalę nową maskę ziaji z olejem arganowym i tsubaki, a także kallosa aloe. Od czasu do czasu coś proteinowego - może kallos keratin? Albo kupić w sklepie z półproduktami buteleczkę hydrolizowanej keratyny i dokapywać kilka kropel do maseczki

Bez spłukiwania - możesz sobie rozwadniać wyżej podane kallosy

Jakiś stylizator - ciężko teraz o coś fajnego, ja bardzo lubię taki bardzo mocny żel z rossmana, syoss czarno-pomarańczowy, ale jego dosłownie 2 groszki trzeba. Najpierw na ociekające wodą włosy odżywka bez spłukiwania, lekko włosy odcisnąć, ale nie za bardzo i ten żel na takie dość mokre włosy, żeby potem matowe nie było

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj spróbowałam (chyba.. hah) metody omo, włosy wydają sie spoko w dotyku i ogólnie, potem zmieszałam płyn podkreślający loki z Joanny z wodą (jedyne co miałam, jutro mam zamiar kupić słynny krem z Bootsa) i loczki były piękne.. No właśnie, "były" to słowo klucz. Po całym dniu niektóre się wręcz rozprostowały, były lekko zafalowane.. Nie wiem, o co chodzi. Dołączam zdjęcie suchych włosów po umyciu
Wydaje mi się, że potrzeba im intensywniejszej pielęgnacji, bo są chyba troszkę suche - olejowanie (bardzoooo polecam ostatnio lniany), mycie czymś delikatniejszym (może szampon babydream z lewkiem, ułatwiający rozszesywanie?) i odżywienie w postaci maseczek i odżywek

No i uważać z ilością nakładanych produktów, bo chyba masz dość cienki włosy, jak ja

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
O jak już jesteśmy przy cięciach to pokażę własne. Wybieram się do fryzjera.. jak je ciąć? Czy dalej w U? Cieniowałam mocno ostatnio jakieś półtora roku temu, a na fotelu byłam tylko podciąć końcówki jakoś w kwietniu Lubię się w długich, czuję się lepiej w takich niż krótkich.. no ale już sama nie wiem
O rany, jakie one są cudowne Nic bym nie zmieniała, jedynie końcówki lekko, cudne.

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Piękne ja bym tylko końcówki podcięła i nic więcej

Mnie właśnie dopadło wypadanie włosów po ciąży boję iść się kąpać lecą mi w takich ilościach

Jakaś mamusia na wątku może mi powiedzieć ile to potrwa? odrastają później w miarę mocne? stosowałyście coś i możecie polecić? ja biorę vitapil mama, myje pharmacerisem stymulującym wzrost i wcieram tonik orientany wiem, że to hormony i zapewne nic to nie da ale muszę coś robić łudzę się, że jednak coś to da i nie zostanę całkiem łysa
U mnie Kochana trwało to niestety dość długo, bo ponad rok, z tym że ja miałam bardzo mocne stresy i sporo przeżyć w 1 roku życia synka, zatem pewnie dlatego. Problemy z synkiem się ustabilizowały, to i wypadanie ustało. Normą jest ponoć tak kilka miesięcy, będzie dobrze, trzeba to przeżyć Mnie za kilka miesięcy czeka to ponownie

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Bardzo wam dziękuję za wszystkie porady. Moje włosy są zdecydowanie cienkie, chyba właśnie dlatego cieniowanie wygląda tragicznie. Doradziła mi to fryzjerka a ja się (niepotrzebnie) posłuchałam. No cóż, za błedy się płaci. magda1706 - ah jak ja bym chciała takie piękne, długie włosy Niestety moje im dłuższe, tym mniej się kręcą. Dlatego mam zamiar ściąć je trochę w Polsce, bo te najdłuższe, pod spodem na samym dole głowy robią się w ciągu dnia wręcz proste..

Kilka pytań - czy krem z Bootsa to stylizator? I czy mogłybyście doradzić jakieś łatwo dostępne odżywki bez spłukiwania?
Tak, krem z bootsa to stylizator U mnie to stylizacji lepiej spisują się żele, ale wiele osób bootsa chwali, z tym że z nim bardzo oszczędnie trzeba

Bez spłukiwania - polecam rozwodnione emolientowe kallosy, niewiele, żeby Ci włosów nie obciążyć, najlepiej na ociekające wodą wgnieść z 2 porcje, tak 1-2 monety 2zł
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-04, 00:39   #4190
meowxallie
Przyczajenie
 
Avatar meowxallie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Witaj
Bez spłukiwania z powodzeniem od dłuższego czasu używam rozwodnionych, emolientowych kallosów Czyli np. multivitamin, blueberry - te najlepiej się u mnie spisują, ale może być też omega czy cherry. Silikony mają po zapachu, moje włosy w ogóle ich tam nie czują



Witamy w zakręconym gronie
Na kosmetykach z UK się nie znam, ale z Polski na pewno coś Ci doradzę Warto zaopatrzyć się w emolientowe kallosy - są już w Polsce na szczęście mniejsze opakowania po 250ml bodajże, np. multivitamin, blueberry, omega, cherry, banana. Dawniej służyła wielu falom i loczkom odżywka garnier awokado i karite - teraz ma wyżej alkohol, ale można spróbować, wiele osób ją nadal lubi. No i maska i odżywka alterra z granatem - te też mają alkohol, ale tyle dobroci w sobie, że często spisują się wspaniale. Z nawilżających produktów - bardzo sobie chwalę nową maskę ziaji z olejem arganowym i tsubaki, a także kallosa aloe. Od czasu do czasu coś proteinowego - może kallos keratin? Albo kupić w sklepie z półproduktami buteleczkę hydrolizowanej keratyny i dokapywać kilka kropel do maseczki

Bez spłukiwania - możesz sobie rozwadniać wyżej podane kallosy

Jakiś stylizator - ciężko teraz o coś fajnego, ja bardzo lubię taki bardzo mocny żel z rossmana, syoss czarno-pomarańczowy, ale jego dosłownie 2 groszki trzeba. Najpierw na ociekające wodą włosy odżywka bez spłukiwania, lekko włosy odcisnąć, ale nie za bardzo i ten żel na takie dość mokre włosy, żeby potem matowe nie było



Wydaje mi się, że potrzeba im intensywniejszej pielęgnacji, bo są chyba troszkę suche - olejowanie (bardzoooo polecam ostatnio lniany), mycie czymś delikatniejszym (może szampon babydream z lewkiem, ułatwiający rozszesywanie?) i odżywienie w postaci maseczek i odżywek

No i uważać z ilością nakładanych produktów, bo chyba masz dość cienki włosy, jak ja



O rany, jakie one są cudowne Nic bym nie zmieniała, jedynie końcówki lekko, cudne.



U mnie Kochana trwało to niestety dość długo, bo ponad rok, z tym że ja miałam bardzo mocne stresy i sporo przeżyć w 1 roku życia synka, zatem pewnie dlatego. Problemy z synkiem się ustabilizowały, to i wypadanie ustało. Normą jest ponoć tak kilka miesięcy, będzie dobrze, trzeba to przeżyć Mnie za kilka miesięcy czeka to ponownie



Tak, krem z bootsa to stylizator U mnie to stylizacji lepiej spisują się żele, ale wiele osób bootsa chwali, z tym że z nim bardzo oszczędnie trzeba

Bez spłukiwania - polecam rozwodnione emolientowe kallosy, niewiele, żeby Ci włosów nie obciążyć, najlepiej na ociekające wodą wgnieść z 2 porcje, tak 1-2 monety 2zł
Oj taaaak zdecydowanie za słabo pielęgnowałam do tej pory włosy, ale postanowiłam, że się za to biorę. Dawniej używałam kallosów i miałam chyba wszystkie, całkiem je lubiłam ale z niewiedzy używałam ich jako zwykłej odżywki.. W Polsce na pewno zakupię kilka rodzajów i zacznę stosować. Szampon babydream też mam w planie. Pozwólcie, że sobie podsumuję. Myć delikatnym szamponem, od czasu do czasu mocniej oczyszczającym, odżywiać, stosować maski. Po odżywce do spłukiwania stylizator, a potem bez spłukiwania, czy na odwrót? Aha no i czy mogę tego samego kallosa używać zarówno jako normalnej maski i jako odżywki bez spłukiwania po rozwodnieniu? I co jaki czas powinnam używać tej proteinowej? No i w końcu.. Co powinna mieć (i czego nie mieć) odżywka, żeby można było jej używać do mycia? Czy każdy szampon dla dzieci jest delikatny i nadaje się dla loków?

Edytowane przez meowxallie
Czas edycji: 2016-12-04 o 00:48
meowxallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 07:32   #4191
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
No dobra, dodaję. Ale od razu przepraszam za jakość i w ogóle wybaczcie za fotę bo strasznie trudno strzelić sobie selfhair

Zdjęcie sprzed kilku minut, więc światło nie to, bez lampy, ta smuga to żarówka
Włosy tylko umyte, kallos banan, i odżywka w sprayu, trochę pogniotłam i wsio.

I pytanie:

Lepiej te fale czy proste(mój avek?)
Przepiękne i ten kolor. Rude fale -marzenie. Cud miód i orzeszki.
U licha, zapuszczam, nie obcinam.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 08:10   #4192
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Nie będę oryginalna, ale naprawdę ładne i ten kolor

Moje odkąd sięgają pasa nie chcą się tak ładnie kręcić, są takie marne fale, i łatwiej mi z nich zrobić proste (wystarczy tylko suszarka i szczotka). I nie wiem czy ścinać i mieć kręcioły czy zostać przy tej długości. Moje włosy są w avku (teraz są nawet nieco dłuższe, bo zdjęcie sprzed 3 mscy)
Kolor naturalny w 100% dziękuję

Zetnij jeśli myślisz nad tym. Włosy nie ręka odrosna Ja scielam dwa lata temu bo ni się zachciało znowu krótkich i teraz wiem ze never again


Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Lepiej te fale czy proste(mój avek?)
I te i te jak masz taką dowolność to bym zmieniała w zależności od humoru
Ja jak wysusze na prosto to też mam proste.


Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
Kilka pytań - czy krem z Bootsa to stylizator? I czy mogłybyście doradzić jakieś łatwo dostępne odżywki bez spłukiwania?
Tak stylizator swojego czasu go lubiłam a odżywki bs to stosuje mała ilość odżywek ds

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Dzięki dziewczyny
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 10:20   #4193
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Przepiękne i ten kolor. Rude fale -marzenie. Cud miód i orzeszki.
U licha, zapuszczam, nie obcinam.
Za razem dziękuję i nie moge się powstrzymać od
JESTEM BLONDYNKĄ w 1000%

Zdjęcie może tak wyszło, bo ciemno, ale w avatarze widać, że to blond
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 11:25   #4194
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez meowxallie Pokaż wiadomość
. Po odżywce do spłukiwania stylizator, a potem bez spłukiwania, czy na odwrót? Aha no i czy mogę tego samego kallosa używać zarówno jako normalnej maski i jako odżywki bez spłukiwania po rozwodnieniu? I co jaki czas powinnam używać tej proteinowej? No i w końcu.. Co powinna mieć (i czego nie mieć) odżywka, żeby można było jej używać do mycia? Czy każdy szampon dla dzieci jest delikatny i nadaje się dla loków?
Najpierw odzywka bs, stylizator na końcu.
Proteiny moze z raz w tygodniu tylko, ja daje raz i jest OK.
Odzywka myjąca -najprostszy skład, bez olejów najlepiej. Aby miała Cetrimonium Chloride.
Szampony dziecinne nie wszystkie sa delikatne. Babydream, Hipp, ewentualnie Johnson Baby ( SLES na czwartym miejscu w składzie) płyn Johnson Baby 3w1 tez jest niezły.

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
Za razem dziękuję i nie moge się powstrzymać od
JESTEM BLONDYNKĄ w 1000%

Zdjęcie może tak wyszło, bo ciemno, ale w avatarze widać, że to blond
Fakt. Wyglądają na tym zdjęciu na miodowo -jasnorude.
Ja chce wrócić do dlugosci sprzed półtora roku, obcinalam krótko w grudniu 2015. Teraz jestem na niewdzięcznej dlugosci przejściowej.
Tak wyglądały w lipcu zeszłego roku, świeżo po hennie dodam ze obcięte były na prosto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (108,9 KB, 40 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 20:09   #4195
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kurka wczoraj mój pudel postanowił być fotogeniczny to zaś ręce mi się telepały i takie zamazane zdjęcie wyszło... i lipa i nie ma co pokazać.
A Wy tutaj ile pięknych loczysk pokazałyście, ooooooooo <3

Pokusiło mnie na zakup odżywki Nivea Color, nie wali mydłem i skład przyjemny, przypadła mi bardzo do gustu ale mam pecha bo nie ma jej u mnie w stałej ofercie, bu. Chyba pozostaje tylko zapas zrobić, a Wam Nivejki polecić bo te nowe wersje są przyjemne, chyba wolę bardziej niż dawne odżywki Nivea
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-04, 22:57   #4196
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Mam pytanie odnośnie najwygodniejszych wg was form olejowania włosów. Najbardziej czasowo pasuje mi olejowanie włosów na noc (rano myje włosy), jednak położenie się spać z tłustymi od specyfiku włosami jest bardzo problematyczne – wiąże kłaki w warkocza z jednej strony, zdejmuję z poszewkę, kładę na taką gołą poduchę ręcznik i kilka sztuk bawełnianych koszulek, a na końcu swoją głowę Mimo wszystko nie jest to zbyt wygodne, bo warkocz dotyka twarzy i przeszkadza zarówno mi, jak i mojemu TŻ W związku z tym mam pytanie – jak to robicie by było ok? I czy nakładanie olejku na noc na suche włosy potraktowane uprzednio z samego rana stylizatorami (żel, krem, serum zabezpieczające, pianka, lakier...) ma w ogóle sens? Zaznaczam, że myję włosy każdego ranka.
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 06:11   #4197
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
O jak już jesteśmy przy cięciach to pokażę własne. Wybieram się do fryzjera.. jak je ciąć? Czy dalej w U? Cieniowałam mocno ostatnio jakieś półtora roku temu, a na fotelu byłam tylko podciąć końcówki jakoś w kwietniu Lubię się w długich, czuję się lepiej w takich niż krótkich.. no ale już sama nie wiem
Prześliczne, pamietam Twoje kłaczki, miałyśmy ciutke podobny skręt
Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
No dobra, dodaję. Ale od razu przepraszam za jakość i w ogóle wybaczcie za fotę bo strasznie trudno strzelić sobie selfhair

Zdjęcie sprzed kilku minut, więc światło nie to, bez lampy, ta smuga to żarówka
Włosy tylko umyte, kallos banan, i odżywka w sprayu, trochę pogniotłam i wsio.

I pytanie:

Lepiej te fale czy proste(mój avek?)
zależy jak ty sie czujesz i co Tobie sie podoba
ja zawsze wolę fale
Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Najpierw odzywka bs, stylizator na końcu.
Proteiny moze z raz w tygodniu tylko, ja daje raz i jest OK.
Odzywka myjąca -najprostszy skład, bez olejów najlepiej. Aby miała Cetrimonium Chloride.
Szampony dziecinne nie wszystkie sa delikatne. Babydream, Hipp, ewentualnie Johnson Baby ( SLES na czwartym miejscu w składzie) płyn Johnson Baby 3w1 tez jest niezły.


Fakt. Wyglądają na tym zdjęciu na miodowo -jasnorude.
Ja chce wrócić do dlugosci sprzed półtora roku, obcinalam krótko w grudniu 2015. Teraz jestem na niewdzięcznej dlugosci przejściowej.
Tak wyglądały w lipcu zeszłego roku, świeżo po hennie dodam ze obcięte były na prosto.
zapuszczaj, cudne włosiska




moje od ponad 3 miesięcy nie widziały fryzjera, uraz mam a muszę niedługo się wybrać, brrrrr


__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 07:58   #4198
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Miśka
ja Cie pamietam

__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 08:01   #4199
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
zapuszczaj, cudne włosiska


moje od ponad 3 miesięcy nie widziały fryzjera, uraz mam a muszę niedługo się wybrać, brrrrr
Dzieki
Myśle ze juz na wiosnę beda dorastały do barków, i zacznie to jakos wyglądać.
Pyszne kręcioly kolor mi sie podoba.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-05, 08:35   #4200
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Miśka
ja Cie pamietam

Wszelki duch!!!!!!
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.