Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 06:18   #4171
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

@alex971, Jeśli nie musisz - to nie bierz. Im mniej hormonów tym dla organizmu lepiej.



Dziewczyny, dostałam luteinę pod język na wywołanie i w 9 dniu (na 10) pojawiła się @. Czy myślicie, że jest wywołana luteiną? Słyszałam głosy że jeśli dostanę w trakcje jej brania, to tak jakbym jej nie brała. Ale w 9 dniu to chyba miało jakiś wpływ? Czy powinnam ten 1 ostatni dzień jeszcze ją brać?
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 09:49   #4172
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
W maju po 4 latach brania tabletek anty odstawiłam je. Początkowo brałam Cilest, byłam mega zadowolona, ale niestety zostały wycofane. Potem Microgynon, źle się po nich czułam i na końcu Lesinelle. Tabletki odpowiadały mi, skóra ładna, libido trochę spadło ale i tak nie narzekałam, zero huśtawek nastrojów. To co teraz dzieje się z moim organizmem przerasta mnie i chyba wrócę do tabletek.
Włosy lecą garściami, myję je codziennie rano a i tak już wieczorem mam tłuste. Dostałam wysypu na twarzy, od drobnej kaszki po wielkie bolące gule. Dodatkowo okres mam co 21-23 dni, nie wiem kiedy dostanę, pierwszego dnia umieram z bólu co nigdy nie zdarzyło mi się. I te wahania nastroju, przed okresem mam taką burzę w głowie, chce mi się płakać a małe problemy wyolbrzymiam do takiej skali, że sama w to nie wierze.
Jedyną moją obawą jest kwestia późniejszej płodności. Naczytałam się, że tabletki nie mają na to wpływu ale jakoś boję się. Co prawda ciążę "planuję" na za około 2 lata, ale mam dziwne shizy
Mi gin mówiła, że tabletki nie wpływają na płodność.
Zaraz po odstawieniu nawet łatwiej zajść.

Ja mam odwrotnie, bo dzieci mieć nie chce i póki co nie widzę alternatywy dla tabsow.
Biorę już długo, kiedyś próbowałam odstawić, ale szybko do nich wróciłam.
Ten stres, że zajdę, ta niepewność kiedy okres przyjdzie...
Kobiety, które ucieszą się z ewentualnej wpadki mają w tej kwestii łatwiej.
Ja jeszcze pewnie trochę pobede sztucznie sterowana :P
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 14:42   #4173
annamia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - czy dalej czekać?

Na poniedziałkowej wizycie oczywiście nie udało mi się zdobyć żadnego skierowania na badanie hormonów, za to wyszłam z receptą na luteinę. Jajniki są czyste, nie ma torbieli, ale nie ma też pęcherzyków...
Czekam na wizytę prywatną.
annamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 10:03   #4174
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Happy woman.
Po odstawieniu tabletek odczekałam pół roku i zaczełam starać się o dziecko. I udało się. Jestem teraz w 4 miesiącu. Ale pamiętaj to nie ma reguły.Teraz kobiet mają problem i starają się latami. Nie wiem czym to jest spowodowane.
Ja wiem jedno nie wróce do tabletek już nigdy. Było fajnie jak je bralam,ale fajnie jest znać swoje cykle,mam uczucie ze jest się wtedy taką kobietą na 100% A ten okres który masz teraz w końcu przejdzie i poznasz siebie,taką prawdziwą.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 10:25   #4175
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Mój piąty cykl po odstawieniu trwał 35 dni. Cera dalej się przetłuszcza i mam pełno wyprysków, włosy przetłuszczają się mniej.

Zauważyłam, że naruralna @ jest krótsza, niż krwawienie z odstawienia, ale bardziej intensywna.

Wysłane z telefonu.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 11:27   #4176
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

U mnie 20.11 minął miesiąc od odklejenia ostatniego plastra. Od tamtej pory 28.10 skończyło się krwawienie z odstawienia i na razie cisza...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 12:06   #4177
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

A czy któraś z was miała zaraz po odstawieniu regularne cykle, a potem cisza? Miałam już dwa książkowe, 28-dniowe cykle po odstawieniu, a teraz nic...
Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa i wszystko było ok.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-23, 14:13   #4178
annamia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A czy któraś z was miała zaraz po odstawieniu regularne cykle, a potem cisza? Miałam już dwa książkowe, 28-dniowe cykle po odstawieniu, a teraz nic...
Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa i wszystko było ok.
A jak długo teraz czekasz?
annamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 06:28   #4179
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Dopiero drugi dzien, ale wczesniej miałam jak w zegarku. A @ ani widu, ani słychu, tylko lekko mnie brzuch pobolewa

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 22:30   #4180
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Poczekaj,spokojne. Cykl dopier się 'ustala'. Mi w końcu wydłużył sie do 30dni i tak już zostało.
Chyba, że naturalne czynniki wpływały na przesunięcie jak stres czy np lot samolotem. Pamietaj to nie tabletkowy okres. I daj mu czas.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2015-11-27 o 22:31
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-05, 11:45   #4181
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Kiepskie samopoczucie po odstawieniu tabletek anty...

Hej

Ponad trzy tygodnie temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez prawie 4 lata. Oczywiście konsultowałam to z lekarzem. Wszystko jest w porządku, radził tylko, żeby odczekać miesiąc aż zacznie się starania o dzidziusia. Jednak jest pewien problem, dokucza mi jednak koszmarne samopoczucie Pomijając już fakt, że pogorszył mi się stan cery (przez cały okres brania była niemal nieskazitelna), wzmożone wypadanie włosów to czuję się po prostu źle... Mam gorszy humor, łapię niewyjaśnione doły, jestem ospała no i co dziwne straciłam apetyt na seks co nie miało miejsca, gdy stosowałam tabletki.

Czy to "prawidłowe" zachowanie organizmu po odstawieniu hormonów? Miała tak któraś z Was? Co mogę na to poradzić, powinnam coś zmienić w stylu życia, diecie itp.? Poradźcie mi coś proszę... Oczywiście jeśli macie jakieś dobre produkty kosmetyczne na problemy z cerą (wypryski, zatkane pory) to oczywiście też chętnie poczytam
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 19:43   #4182
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Hej

Ponad trzy tygodnie temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez prawie 4 lata. Oczywiście konsultowałam to z lekarzem. Wszystko jest w porządku, radził tylko, żeby odczekać miesiąc aż zacznie się starania o dzidziusia. Jednak jest pewien problem, dokucza mi jednak koszmarne samopoczucie Pomijając już fakt, że pogorszył mi się stan cery (przez cały okres brania była niemal nieskazitelna), wzmożone wypadanie włosów to czuję się po prostu źle... Mam gorszy humor, łapię niewyjaśnione doły, jestem ospała no i co dziwne straciłam apetyt na seks co nie miało miejsca, gdy stosowałam tabletki.

Czy to "prawidłowe" zachowanie organizmu po odstawieniu hormonów? Miała tak któraś z Was? Co mogę na to poradzić, powinnam coś zmienić w stylu życia, diecie itp.? Poradźcie mi coś proszę... Oczywiście jeśli macie jakieś dobre produkty kosmetyczne na problemy z cerą (wypryski, zatkane pory) to oczywiście też chętnie poczytam
Tylko miesiąc??
Pół roku jest wskazane. Przecież przez miesiąc nawet organizm dobrze nie załapie, odstawienie hormonów.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2015-12-05 o 19:46
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 00:16   #4183
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Tylko miesiąc??
Pół roku jest wskazane. Przecież przez miesiąc nawet organizm dobrze nie załapie, odstawienie hormonów.
Nie ma przecież przeciwskazań do szybkich starań po odstawieniu
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 08:19   #4184
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;53706945]Nie ma przecież przeciwskazań do szybkich starań po odstawieniu [/QUOTE]

Dokładnie Przecież zdarzają się zajścia w trakcie brania hormonów (wystarczy zapomnieć tabletki albo np.brać antybiotyk) i nie ma to absolutnie żadnego wpływu na ciążę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-06, 08:29   #4185
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Jedyny wpływ to większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej.
Ja uważam,że lepiej poczekać aby organizm 'żył' prawdziwym cyklem.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 14:23   #4186
anusiak555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 13
odstawienie tabletek brak okresu :/

Hej,
musiałam odstawić tabletki anty na jakiś czas.
No i nie mam okresu, tzn 4 dni po terminie pojawiła się dosłownie plamka parę dni temu no i codziennie jest taka plamka.
Nie jak okres, bardziej jak plamienie przy stosowaniu tabletek na początku.
Czy powinnam się martwić, iść już do ginekologa?
Ile można "spokojnie" czekać na okres?
anusiak555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 16:13   #4187
enigmatyczna91
Raczkowanie
 
Avatar enigmatyczna91
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 131
Dot.: odstawienie tabletek brak okresu :/

ile można nie wiem, ale ja czekałam pół roku.. poszłam do ginekologa i po wielu badaniach okazało się, że mam PCOS
__________________
I don`t care about the money, I just want to be wonderful.
Marilyn Monroe

było:72
1. cel:65
2. cel:60
3. cel:55
jest: 57,2
enigmatyczna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 00:50   #4188
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Jedyny wpływ to większe prawdopodobieństwo ciąży mnogiej.
Ja uważam,że lepiej poczekać aby organizm 'żył' prawdziwym cyklem.
Organizm zaczyna zyc naturalnym cyklem od momentu odstawienia.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 08:25   #4189
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Hej

Ponad trzy tygodnie temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez prawie 4 lata. Oczywiście konsultowałam to z lekarzem. Wszystko jest w porządku, radził tylko, żeby odczekać miesiąc aż zacznie się starania o dzidziusia. Jednak jest pewien problem, dokucza mi jednak koszmarne samopoczucie Pomijając już fakt, że pogorszył mi się stan cery (przez cały okres brania była niemal nieskazitelna), wzmożone wypadanie włosów to czuję się po prostu źle... Mam gorszy humor, łapię niewyjaśnione doły, jestem ospała no i co dziwne straciłam apetyt na seks co nie miało miejsca, gdy stosowałam tabletki.

Czy to "prawidłowe" zachowanie organizmu po odstawieniu hormonów? Miała tak któraś z Was? Co mogę na to poradzić, powinnam coś zmienić w stylu życia, diecie itp.? Poradźcie mi coś proszę... Oczywiście jeśli macie jakieś dobre produkty kosmetyczne na problemy z cerą (wypryski, zatkane pory) to oczywiście też chętnie poczytam
Ja tak miałam. Moje nastroje to był prawdziwy rollercoster. Płacz bez powodu, żeby za 2 min śmiać się z byle czego. Kosmos jakiś. Na szczęście już minęło - parę dni tak miałam
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 08:54   #4190
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Hej, a może któraś z Was miała taki sam problem jak ja...
Leci teraz 4 miesiąc od odstawienia i wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że pociemniały mi włosy na ciele i zrobiły się bardziej bujne. Z takich, które zauważyłam to głównie wąsik, w miejscach intymnych aż mi zaczęły schodzić na wewnętrzną stronę ud i pupę, na brzuchu, na nogach... Ktoś może napisać, że to normalne, ale to indywidualna kwestia, ja nigdy takiego owłosienia nie miałam.
Myślicie, że jest szansa, że te włosy się jeszcze "cofną"??
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 09:18   #4191
annamia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Hej, a może któraś z Was miała taki sam problem jak ja...
Leci teraz 4 miesiąc od odstawienia i wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że pociemniały mi włosy na ciele i zrobiły się bardziej bujne. Z takich, które zauważyłam to głównie wąsik, w miejscach intymnych aż mi zaczęły schodzić na wewnętrzną stronę ud i pupę, na brzuchu, na nogach... Ktoś może napisać, że to normalne, ale to indywidualna kwestia, ja nigdy takiego owłosienia nie miałam.
Myślicie, że jest szansa, że te włosy się jeszcze "cofną"??
Myślę, że to sprawka androgenów, więcej męskich hormonów się pojawiło i to jest efekt
annamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 09:27   #4192
MIG29otka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć i czołem!
Postanowiłam się z wami podzielić moimi odczuciami i wrażeniami po odstawieniu hormonów, a dokładniej Diane 35.
Po 4 miesiącach mogę powiedzieć, że wielkiej tragedii nie ma. Wysyp był, nie najtragiczniejszy i do opanowania. Wiadomo, cery idealnej jak podczas brania tabletek mieć nie będę, ale wielkiej tragedii nie ma. Poradziłam sobie z trądzikiem dzięki domowemu tonikowi z rumianku i olejku herbacianego oraz stosując maseczki z ziaji. Ah, no i myję twarz węglowym mydełkiem. Dzięki temu cera jest w miarę opanowana, chociaż się trochę przetłuszcza.

Włosy. No tutaj jest trochę gorzej. Pożegnałam się z myciem włosów co 5 dni, myję teraz co drugi dzień, a czasem nawet codziennie, a łupież sobie w nich wesoło pomieszkuje.

Ale to z czym mam przeogromny problem to brwi, które wypadają. Czy któraś z was miała taki problem? Rzęsy są na swoim miejscu, a brwi lecą jak szalone, po kilka włosków dziennie. Nie wiem ile włosków może wypaść dziennie, żeby było to takie fizjologiczne wypadanie. Mi czasem wypada z 5, a czasem 1. Dodatkowo brwi są silnie przetłuszczone, macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?

A, no miesiączki jak nie było tak nie ma. Przed braniem tabsów miała problemy z regularnością, jak nie przyjdzie do stycznia, to lecę do gina.

Jeszcze taką ciekawostkę dodam, że od kiedy nie biorę tabletek, poprawiła mi się znaczenie kondycja Byłam mile zaskoczona, kiedy w końcu udało mi się zrobić progres w bieganiu, którego zrobić nie mogłam kiedy brałam tabsy.
MIG29otka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 10:30   #4193
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Organizm zaczyna zyc naturalnym cyklem od momentu odstawienia.
Jakoś nie zauważyłam :P
Miesiaczki różne,różnie w czasie rozłożone. Zresztą o tym na tym wątku dziewczyny piszą. O tym,że czasem pare miesięcy czekają na okres.
Chodzi mi o to że po pół roku powinny się ustabilizować jesteś w stanie wtedy wyliczyć lub nawet poczuć kiedy występuje owulacja, to wszystko ułatwia jeśli chcesz starać się o dziecko.
Ale oczywiscie można odrazu,jak kto woli. Ja odczekałam i nie żałuje.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2015-12-09 o 10:34
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 11:52   #4194
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: odstawienie tabletek brak okresu :/

Do pół roku jest całkowicie w normie, ale niektóre kobiety czekają nawet rok
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 12:10   #4195
anusiak555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 13
Dot.: odstawienie tabletek brak okresu :/

Serio pół roku? :/

W dniu kiedy miałam dostać okres zaczęło mi się takie brązowe plamienie (niewielkie, nie jak okres). I mam je cały czas, nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę...
anusiak555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 13:01   #4196
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: odstawienie tabletek brak okresu :/

Idz do gina na wszelki wypadek.
Może przepisze Ci tabletki na wywołanie miesiączki.
Wszystko zależy od tego ile nie masz @ i jakie gin ma podejście do tego typu spraw.
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-09, 18:17   #4197
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez annamia Pokaż wiadomość
Myślę, że to sprawka androgenów, więcej męskich hormonów się pojawiło i to jest efekt
Niby tak, ale skoro zanim zaczełam stosować tabletki zupełnie nie miałam tego problemu to teraz już mi to owłosienie zostanie? Czy moja gospodarka hormonalna wróci jeszcze do takiego stanu jak był przed?
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 10:51   #4198
enigmatyczna91
Raczkowanie
 
Avatar enigmatyczna91
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 131
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
Niby tak, ale skoro zanim zaczełam stosować tabletki zupełnie nie miałam tego problemu to teraz już mi to owłosienie zostanie? Czy moja gospodarka hormonalna wróci jeszcze do takiego stanu jak był przed?


Miałam taki sam problem, że po odstawieniu tabletek zaczęły się dziać dziwne rzeczy typu wąsik i ciemniejsze owłosienie, a nawet wypadanie włosów w tzw. zakolach.. Nie wiem czy przed braniem tabletek tego nie zauważałam, czy po prostu problem zaczął się później. Niestety po wielu badaniach okazało się, że mam bardzo podwyższone androgeny i cierpię na hirsutyzm i PCOS, ale jest wiele jego przyczyn, dlatego najlepiej się przebadać. Tabletki anty z tego co wiem łagodzą objawy hirsutyzmu, ponieważ regulują androgeny i są jednym ze sposobów leczenia tego problemu, dlatego biorąc je nie zauważałaś tego.
__________________
I don`t care about the money, I just want to be wonderful.
Marilyn Monroe

było:72
1. cel:65
2. cel:60
3. cel:55
jest: 57,2
enigmatyczna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 22:07   #4199
89_lama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 304
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Dziewczyny, czy któraś z Was odstawiła tabletki antykoncepcyjne z powodu silnych migren? Jeśli tak to po jakim czasie te migreny ustały?
89_lama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-14, 22:14   #4200
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez 89_lama Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was odstawiła tabletki antykoncepcyjne z powodu silnych migren? Jeśli tak to po jakim czasie te migreny ustały?
Takie odstawienie jest wskazane Powinny minąć razem ze spadkiem poziomu hormonów we krwi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.