Mamy wrześniowe 2021 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-29, 05:59   #4201
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, wrzućcie jeszcze foto albo nazwę tej maszynki bo się cofam w postach i znaleźć nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 06:25   #4202
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Super dziewczyny ze wypoczywacie
Ja dziś mialam wizyte i ginekologa. Moja Dzidzia standardowo maleńka- 20 centyl, waga 1414g w dniu skonczonego 30stego tygodnia.
Wczesniej była na 25tym centylu, potem 18ty, potem 23ci i dziś 20sty..wiec tak sobie skacze....ale tak czy siak jest malusia. Przez dwa tygodnie przybrala 300g. Ja przez ten czas nie przytylam nawet kg....jakos się przystopowala mi moja waga. Poza tym wszystko ok, wszystkie przeplywu posprawdzane więc lozysko wydolne. Szyjka od dwoch miesiecy stale 37mm.
Ogolnie to szykuje się na cesarke...i pewnie ze wzgl ze Dzidzia mala to beda chcieli Ją przetrzymac we mnie jak najdluzej...i wyznacza termin cesarki w dniu planowanego terminu porodu albo pozniej.....a ja się boje rozkrecenia akcji porodowej w domu...bo meza nie będzie więc kto mnie zawiezie, bo nie zdarze do szpitala jak zacznie się w szczycie (mieszkam pod Wroclawiem), bo nie beda mieli wolnego anastezjologa...wiecie tysiac powodow dla których wolalabym by zaplanowali to wczesniej niż wypadal by porod SN. Po poprzedniej ciazy po prostu jak mysle o porodzie to mam w glowie ze mi dziecko nieprzetrwa porodu SN....eh..to chore ale tak mam...czekam na wizyte u psychologa...chociaz wczesniej myslalam ze szkola rodzenia mi pomoze...chodze i jest fajnie...ale moj strach o utrate dziecka przy porodzie i wizje z poprzedniego porodu martwego dziecka wciaz wracaja. Jak nie mysle o samym porodzie to jest ok....ciesze sie tą malą Dzidzią
Będzie dobrze ustalisz z lekarzami plan działania i od razu lepiej się poczujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:25 ---------- Poprzedni post napisano o 06:21 ----------

Ja wczoraj i dziś wstałam o 6, a nie o 5 więc jest sukces dziś mamy w planach morfologię, mocz i toxo, TŻ przejmie wtedy dzieciaki i połazi z nimi po rynku, a potem ja z nimi pójdę na plac zabaw się pobawić, a on pojedzie zawieźć papiery do pracy, bo w czwartek zaczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 06:46   #4203
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wrzućcie jeszcze foto albo nazwę tej maszynki bo się cofam w postach i znaleźć nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bic Miss Soleil, takie żółto-różowe opakowanie i w środku widać maszynki żółtą, mocno pomarańczową i mocno różową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 07:05   #4204
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mam jakieś schizy po szczepionce na krztuśca że coś jest nie tak bo mała wczoraj jakaś nadaktywna, dziś to nawet kopniaki rano mnie obudziły
Nie wiem co myśleć czy to zbieg okoliczności czy reakcja na szczepionkę rzeczywiście bo ja nic nie czułam


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Auto już jest do odbioru ale pójdziemy po nie jutro rano, teraz i tak nie ma tu gdzie zaparkować. My to mamy szczęście w nieszczęściu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O mamo rzeczywiście pech! Ale zawsze lepiej w trakcie niż w drodze powrotnej


Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Super dziewczyny ze wypoczywacie
Ja dziś mialam wizyte i ginekologa. Moja Dzidzia standardowo maleńka- 20 centyl, waga 1414g w dniu skonczonego 30stego tygodnia.
Wczesniej była na 25tym centylu, potem 18ty, potem 23ci i dziś 20sty..wiec tak sobie skacze....ale tak czy siak jest malusia. Przez dwa tygodnie przybrala 300g. Ja przez ten czas nie przytylam nawet kg....jakos się przystopowala mi moja waga. Poza tym wszystko ok, wszystkie przeplywu posprawdzane więc lozysko wydolne. Szyjka od dwoch miesiecy stale 37mm.
Ogolnie to szykuje się na cesarke...i pewnie ze wzgl ze Dzidzia mala to beda chcieli Ją przetrzymac we mnie jak najdluzej...i wyznacza termin cesarki w dniu planowanego terminu porodu albo pozniej.....a ja się boje rozkrecenia akcji porodowej w domu...bo meza nie będzie więc kto mnie zawiezie, bo nie zdarze do szpitala jak zacznie się w szczycie (mieszkam pod Wroclawiem), bo nie beda mieli wolnego anastezjologa...wiecie tysiac powodow dla których wolalabym by zaplanowali to wczesniej niż wypadal by porod SN. Po poprzedniej ciazy po prostu jak mysle o porodzie to mam w glowie ze mi dziecko nieprzetrwa porodu SN....eh..to chore ale tak mam...czekam na wizyte u psychologa...chociaz wczesniej myslalam ze szkola rodzenia mi pomoze...chodze i jest fajnie...ale moj strach o utrate dziecka przy porodzie i wizje z poprzedniego porodu martwego dziecka wciaz wracaja. Jak nie mysle o samym porodzie to jest ok....ciesze sie tą malą Dzidzią
Dobrze że z dzidzia wszystko Ok a z dojazdem nie dojeżdża do Ciebie żadna taxi ? Ew może by poszukać jakas firmę typu przewozu ludzi z okolicy? Albo jakis sąsiad ?

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88781358]Sale wy to macie przygody z tym autem

Theali to teraz monitorować tę kość, ale też skoro wiercił się, to pewnie będzie dobrze

Zwyklylogin super, że wizyta udana a powiedz mi co z tymi wynikami z labu?

Ja wczoraj byłam na kontroli szyjki u innego lekarza, bo mój jest na urlopie- wszystko w normie, nawet delikatnie się wydłużyła, także to jest dobra wiadomość i udało mi się dorwać te maszynki, które wrzucała Theali

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Gratulacje szyjki!! Super że się zatrzymała bo zawsze to lepiej być na chodzie niż konieczność leżenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 07:13   #4205
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Na Newbie ma być dodatkowe 20% dla klubowiczów KappAhl ale nie wiem gdzie to się nalicza, bo jakoś nie widzę, chyba jeszcze jestem nieprzytomna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 07:24   #4206
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Na Newbie ma być dodatkowe 20% dla klubowiczów KappAhl ale nie wiem gdzie to się nalicza, bo jakoś nie widzę, chyba jeszcze jestem nieprzytomna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak dodasz do koszyka to wtedy jest -20%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 08:10   #4207
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jak miło, tylko weszłam do laboratorium i od razu jakiś obcy mężczyzna się mną "zajął" i pokierował prosto do wejścia, także miałam dziś obrońcę, bo te labu to wylęgarnia geriatryczna i wieczne tłumy i wieczne kłótnie, więc sama potulnie bym stała a tak sekund dwie i po sprawie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-29, 09:06   #4208
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wrzućcie jeszcze foto albo nazwę tej maszynki bo się cofam w postach i znaleźć nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wrzucam

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
wczoraj i dziś wstałam o 6, a nie o 5 więc jest sukces dziś mamy w planach morfologię, mocz i toxo, TŻ przejmie wtedy dzieciaki i połazi z nimi po rynku, a potem ja z nimi pójdę na plac zabaw się pobawić, a on pojedzie zawieźć papiery do pracy, bo w czwartek zaczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To elegancko

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Mam jakieś schizy po szczepionce na krztuśca że coś jest nie tak bo mała wczoraj jakaś nadaktywna, dziś to nawet kopniaki rano mnie obudziły
Nie wiem co myśleć czy to zbieg okoliczności czy reakcja na szczepionkę rzeczywiście bo ja nic nie czułam





O mamo rzeczywiście pech! Ale zawsze lepiej w trakcie niż w drodze powrotnej




Dobrze że z dzidzia wszystko Ok a z dojazdem nie dojeżdża do Ciebie żadna taxi ? Ew może by poszukać jakas firmę typu przewozu ludzi z okolicy? Albo jakis sąsiad ?



Gratulacje szyjki!! Super że się zatrzymała bo zawsze to lepiej być na chodzie niż konieczność leżenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Schizujesz się, bo przy tych temperaturach mój też czasami jest mniej aktywny, także może zjedz coś słodkiego to pobudzisz małą do kopniaków


Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Jak miło, tylko weszłam do laboratorium i od razu jakiś obcy mężczyzna się mną "zajął" i pokierował prosto do wejścia, także miałam dziś obrońcę, bo te labu to wylęgarnia geriatryczna i wieczne tłumy i wieczne kłótnie, więc sama potulnie bym stała a tak sekund dwie i po sprawie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jak miło ja w sobotę byłam na zakupach na takim ryneczku i stanęłam w długiej kolejce po owoce i warzywa to pani ekspedientka poprosiła mnie, żebym przeszła na sam początek, do kasy i że następnym razem jak będę to też mam przechodzić na początek

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Załącznik 7752195
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 09:16   #4209
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Jak miło, tylko weszłam do laboratorium i od razu jakiś obcy mężczyzna się mną "zajął" i pokierował prosto do wejścia, także miałam dziś obrońcę, bo te labu to wylęgarnia geriatryczna i wieczne tłumy i wieczne kłótnie, więc sama potulnie bym stała a tak sekund dwie i po sprawie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tia, jeszcze pamiętam. W laboratoriach bywa koszmarnie fajnie, że miał kto się Tobą zająć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Ja wczoraj w ZUSie od ręki dostałam zaświadczenie, poszłam poza kolejką, ale nie wiem czy ktoś zobaczył że jestem w ciąży i dlatego od razu mnie pokierowali, czy akurat kobieta zajmująca się sprawami takimi jak moja była wolna a inne nie. Ale fajnie było, czekałam tylko kilka minut a nie pół godziny.

Te maseczki mnie wykończą. Naprawdę źle mi się oddycha, szczególnie w autobusie jeszcze u nas pod domem targ, więc chmara ludzi, niektórzy zachowujący się jak bydło mieliśmy szczęście, że się do autobusu zapakowaliśmy, o miejscach siedzących oczywiście można było pomarzyć, jak zawsze we wtorki i piątki o takiej porze. Ale dojechałam, czekam, zaraz będzie po krzyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 13:38   #4210
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Teraz maseczki to masakra, ja tez cała płynę ale coś mi się wydaje że jeszcze chwila i znów te maseczki wrócą wszędzie

Przyszło zamówienie z newbie, i nie ogarniam te rozmiary zamówiłam body 50 a jak przykładam do innych co mam to wypada rozmiarowo do 56 tak samo z pajacami od nich zamówiłam 50/56 a wypada tak jak 62
Nie wiem gdzie szukać rozmiarów na 50 zeby były rzeczywiście 50.

Poza tym znowu musimy czekać na wózek, ma być po 10tym bo jednak się doliczyli i jednak nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 13:53   #4211
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Wyszłam po szybkie zakupy i do cukierni po coś do imieninowej kawy męża. W drodze powrotnej musiałam na ławce w parku zrobić przystanek, bo znowu gorąco jest i padam. I jak tak sobie na ławeczce siedziałam, to mnie minęła kobieta wioząca dziecko w rowerze cargo... Z wyraźnym ciążowym brzuszkiem. Szacun za siły W ogóle to brakuje mi w tym sezonie roweru, ale do połowy ciąży bałam się przez zawroty głowy, a teraz to już...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-29, 14:34   #4212
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Teraz maseczki to masakra, ja tez cała płynę ale coś mi się wydaje że jeszcze chwila i znów te maseczki wrócą wszędzie

Przyszło zamówienie z newbie, i nie ogarniam te rozmiary zamówiłam body 50 a jak przykładam do innych co mam to wypada rozmiarowo do 56 tak samo z pajacami od nich zamówiłam 50/56 a wypada tak jak 62
Nie wiem gdzie szukać rozmiarów na 50 zeby były rzeczywiście 50.

Poza tym znowu musimy czekać na wózek, ma być po 10tym bo jednak się doliczyli i jednak nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słyszałam, że od drugiej połowy września już mogą wrócić maseczki, także

Kurcze, trochę szkoda, ale przydadzą się na później te ubranka ja nie kupowałam rozmiaru 50, więc nawet nie doradzę gdzie szukać takich maleństw

Ehhh, to jeszcze trochę poczekacie


Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Wyszłam po szybkie zakupy i do cukierni po coś do imieninowej kawy męża. W drodze powrotnej musiałam na ławce w parku zrobić przystanek, bo znowu gorąco jest i padam. I jak tak sobie na ławeczce siedziałam, to mnie minęła kobieta wioząca dziecko w rowerze cargo... Z wyraźnym ciążowym brzuszkiem. Szacun za siły W ogóle to brakuje mi w tym sezonie roweru, ale do połowy ciąży bałam się przez zawroty głowy, a teraz to już...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, ale to kobiety w ciąży mogą jeździć na rowerze? Jeszcze w drugim trymestrze może bym dała radę, ale teraz to już nie ma opcji

Do mnie wczoraj odezwała się koleżanka, od której odkupimy dostawkę, także jak tylko ogarną się z nowym łóżeczkiem to jedziemy do nich i bierzemy
Przed chwilą też dostałam smsa z alertem od RCB

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:40   #4213
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88782338]O kurcze, ale to kobiety w ciąży mogą jeździć na rowerze? Jeszcze w drugim trymestrze może bym dała radę, ale teraz to już nie ma opcji [/QUOTE]

Znam takie, które jeździły prawie do końca. Ale wydaje mi się, że żeby się poczuć pewnie, to tych kilometrów przed ciążą trzeba mieć naprawdę duuużo wyjeżdżonych (a ja poprzedniego lata jeździłam sporo, ale wcześniej przez lata nie siedziałam na rowerze - i czuję, że nadal jeszcze brakuje mi wyczucia różnych rodzajów podłoża i w ogóle). Teraz w trzecim trymestrze to wiadomo, jeszcze zmieniony środek ciężkości dochodzi

A ona jechała czymś takim Kwestia równowagi jest mniej istotna, bo to nie dwukołowiec, ale ruszenie z miejsca jest bardziej wymagające.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:51   #4214
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Teraz maseczki to masakra, ja tez cała płynę ale coś mi się wydaje że jeszcze chwila i znów te maseczki wrócą wszędzie

Przyszło zamówienie z newbie, i nie ogarniam te rozmiary zamówiłam body 50 a jak przykładam do innych co mam to wypada rozmiarowo do 56 tak samo z pajacami od nich zamówiłam 50/56 a wypada tak jak 62
Nie wiem gdzie szukać rozmiarów na 50 zeby były rzeczywiście 50.

Poza tym znowu musimy czekać na wózek, ma być po 10tym bo jednak się doliczyli i jednak nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sprawdź w c&a, kupowałam tam ostatnio 56 i takie dość małe się wydawało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88782338]Słyszałam, że od drugiej połowy września już mogą wrócić maseczki, także

Kurcze, trochę szkoda, ale przydadzą się na później te ubranka ja nie kupowałam rozmiaru 50, więc nawet nie doradzę gdzie szukać takich maleństw

Ehhh, to jeszcze trochę poczekacie




O kurcze, ale to kobiety w ciąży mogą jeździć na rowerze? Jeszcze w drugim trymestrze może bym dała radę, ale teraz to już nie ma opcji

Do mnie wczoraj odezwała się koleżanka, od której odkupimy dostawkę, także jak tylko ogarną się z nowym łóżeczkiem to jedziemy do nich i bierzemy
Przed chwilą też dostałam smsa z alertem od RCB

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Jedna moja znajoma miała pozwolenie od gina na jazdę rowerem, inna kategoryczny zakaz. Ta, która mogła jeździć, jeździła, a za to przy wycieczce w góry zemdlała Ja bym chyba nie wsiadła tak czy siak, bałabym się wstrząsów

Byliśmy dzisiaj na wycieczce, było trochę wdrapywania się do góry i ledwo dałam radę, do tego głupia ubrałam sandałki na brukowane uliczki, zlałam się potem i ślizgałam się w tych sandałkach na każdym kroku 🤦☠♀️ dość szybko wróciliśmy, bo mocno grzało. Jednak kondycja nie ta ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:55   #4215
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Niedzielski dziś coś nawija o tym, że kolejna fala Covid jest prognozowana na drugą połowę sierpnia 🤮 Liczyłam, że przełom sierpnia/września będzie w miarę spokojny, jak rok temu, że może coś więcej zaczną luzować, a tu zamiast tego słyszę, że mój termin może wypaść akurat w kolejnym szczycie zachorowań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 15:01   #4216
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Znam takie, które jeździły prawie do końca. Ale wydaje mi się, że żeby się poczuć pewnie, to tych kilometrów przed ciążą trzeba mieć naprawdę duuużo wyjeżdżonych (a ja poprzedniego lata jeździłam sporo, ale wcześniej przez lata nie siedziałam na rowerze - i czuję, że nadal jeszcze brakuje mi wyczucia różnych rodzajów podłoża i w ogóle). Teraz w trzecim trymestrze to wiadomo, jeszcze zmieniony środek ciężkości dochodzi

A ona jechała czymś takim Kwestia równowagi jest mniej istotna, bo to nie dwukołowiec, ale ruszenie z miejsca jest bardziej wymagające.
Właśnie ja kupiłam rower rok temu w czerwcu, więc trochę jeździłam, ale to nie na tyle dużo, żebym w ciąży jeździła

Kurcze widziałam to raz czy dwa we Wrocławiu, ale to w tym "koszu"/przyczepce też trzeba zachować równowagę

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
sprawdź w c&a, kupowałam tam ostatnio 56 i takie dość małe się wydawało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Jedna moja znajoma miała pozwolenie od gina na jazdę rowerem, inna kategoryczny zakaz. Ta, która mogła jeździć, jeździła, a za to przy wycieczce w góry zemdlała Ja bym chyba nie wsiadła tak czy siak, bałabym się wstrząsów

Byliśmy dzisiaj na wycieczce, było trochę wdrapywania się do góry i ledwo dałam radę, do tego głupia ubrałam sandałki na brukowane uliczki, zlałam się potem i ślizgałam się w tych sandałkach na każdym kroku dość szybko wróciliśmy, bo mocno grzało. Jednak kondycja nie ta ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie bardziej balabym się raz że wstrząsów, a dwa jednak to jest spory wysiłek, którego przed ciążą nie miałam aż tyle

Matko kochana, dobrze, że nic Ci się nie stało w tych sandałkach, my jak byliśmy na Ślęży to wzięłam buty trekkingowe, bo w innych to bałam się chodzić po górach

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Niedzielski dziś coś nawija o tym, że kolejna fala Covid jest prognozowana na drugą połowę sierpnia Liczyłam, że przełom sierpnia/września będzie w miarę spokojny, jak rok temu, że może coś więcej zaczną luzować, a tu zamiast tego słyszę, że mój termin może wypaść akurat w kolejnym szczycie zachorowań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie...

Kghyt sprawdziłam te rozmiary to jeszcze w Tesco są rozmiary dla mniejszych dzieci: są Tiny baby, newborn i potem zaczynają się up to 1 month itd. więc może jeszcze tam coś znajdziesz

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-06-29 o 15:55
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 16:35   #4217
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88782385]Kurcze widziałam to raz czy dwa we Wrocławiu, ale to w tym "koszu"/przyczepce też trzeba zachować równowagę [/QUOTE]

Przy trójkołowym to chyba luz, ale nie wyobrażam sobie jest czymś takim, kiedy z przodu też jest tylko jedno koło A są i takie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 21:20   #4218
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Byłam dziś w pracy bo było pożegnanie koleżanki, i jedna z dziewczyn mi powiedziała żebym już spała w koszulach tych co będę w szpitalu żeby przeszły moją flora, ale tak myśle w praniu to chyba i tak wszystko ginie


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
sprawdź w c&a, kupowałam tam ostatnio 56 i takie dość małe się wydawało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Jedna moja znajoma miała pozwolenie od gina na jazdę rowerem, inna kategoryczny zakaz. Ta, która mogła jeździć, jeździła, a za to przy wycieczce w góry zemdlała Ja bym chyba nie wsiadła tak czy siak, bałabym się wstrząsów

Byliśmy dzisiaj na wycieczce, było trochę wdrapywania się do góry i ledwo dałam radę, do tego głupia ubrałam sandałki na brukowane uliczki, zlałam się potem i ślizgałam się w tych sandałkach na każdym kroku dość szybko wróciliśmy, bo mocno grzało. Jednak kondycja nie ta ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Omg to dobrze że nic się nie stało, tez kiedyś wpadłam na pomysł żeby iść na zwiedzanie w zwykłych sandałach i mało zębów nie wybiłam

Dzięki wybiorę się do c&a zobaczę jakie tam maja

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88782385]Właśnie ja kupiłam rower rok temu w czerwcu, więc trochę jeździłam, ale to nie na tyle dużo, żebym w ciąży jeździła

Kurcze widziałam to raz czy dwa we Wrocławiu, ale to w tym "koszu"/przyczepce też trzeba zachować równowagę



Ja właśnie bardziej balabym się raz że wstrząsów, a dwa jednak to jest spory wysiłek, którego przed ciążą nie miałam aż tyle

Matko kochana, dobrze, że nic Ci się nie stało w tych sandałkach, my jak byliśmy na Ślęży to wzięłam buty trekkingowe, bo w innych to bałam się chodzić po górach



O nie...

Kghyt sprawdziłam te rozmiary to jeszcze w Tesco są rozmiary dla mniejszych dzieci: są Tiny baby, newborn i potem zaczynają się up to 1 month itd. więc może jeszcze tam coś znajdziesz

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Oo to przejdę się do Tesco póki jeszcze są

Mi na początku ciąży lekarka mówiła że mogę jeździć na rowerze ale tylko na stacjonarnym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 21:57   #4219
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Mi na początku ciąży lekarka mówiła że mogę jeździć na rowerze ale tylko na stacjonarnym
Na stacjonarnym nawet by mi nie przyszło do głowy, że nie można Chociaż fanką nie jestem, bo mnie to nudzi. Z jazdy na rowerze stacjonarnym uznawałam tylko zajęcia typu "power bike", ale na nie w ciąży bym się nie wybrała ze względu na intensywność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-06-29 o 22:03
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-29, 22:52   #4220
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

patka no te bialko co ma 15mg(?) i według labu jest przekroczona to mi gin poza medicoverem powiedzial ze do 30 jest w normie....chociaz dziś w szkole rodzenia powiedzieli mi ze w moczu nie powinno być wogole bialka. Na necie wyczytalam ze w ciazy może się pojawic do 300mg na dobe...ale nie wiem co znaczy „na dobe” w porownaniu z moim wynikiem....nie wiem czy to się jakos z posiewu nie przemnaza czy cos. A co do medicovera..to jak drukuja mi dokumentacje to mam tam logo Synevo.
Tez w koncu dorwalam te golarki z trymerem w rossmanie... my chyba jednak chodzimy do tych samych rosmanow patka Ja tez mam alert...balkon posprzatalam by nic nie fruwalo...ale jest godz 23:55 i cisza.

Michiru dzięki staram się myslec pozytywnie

marijka tak..te maszynki to BIC Miss Soleil ale z dopiskiem Beauty kit....bo tych rodzajow jest dużo i nie maja trymera.....przynajmniej ta która ja kupilam to tak się nazywala..i widac przez opakowanie ze jest nasadka rozowa trymerowa.

Kghyt ..ja na krztusiec ide jutro tj w srode...ale szczepionke kupilam już w poniedzialek(bo taniej wysylkowo) i teraz mam schiza czy trzymam w dobrej temperaturze....niby ma być 2-8 stopni....u mnie w lodowce 6..ale kto to wie.
Taksówka pewnie i dojezdza do mnie..nie wiem..nigdy nie korzystalam tutaj bo mamy dwa auta...ale i tak szalone mysli z tym porodem..glowa ma swoje myslenie i nie chce się przestawic :P

Odnosnie ciuszkow....ze względu ze moja Dzidzia taka mala...i było podejrzenie ze jeśli by nie rosla to mogloby oznaczac niewydolne lozysko i przedwczesne wywolanie porodu...to dostalam "w spadku" male ciuszki...mam nawet 42 rozmiar , 46, 50tki i 52

A tak wogole to polecam apteke apteline kropka pl. Przesylka do większości aptek(niezaleznie pod jakim szyldem) darmowa, niezaleznie od kwoty. Dostawa 24h. Ja zamawialam tak już dwa razy Feroplex(zelazo) który jest na recepte. Roznica w cenie 8 zl(miedzy apteka do której zamowilam odbior, czyli moją najblizsza) więc na już kupionych 5 opakowaniach to 40 zl oszczednosci. Zaplata przy odbiorze. Nie wiem jak wychodza inne leki...czy taniej...ale warto sprawdzac.

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2021-06-29 o 22:56
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 06:16   #4221
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Teraz maseczki to masakra, ja tez cała płynę ale coś mi się wydaje że jeszcze chwila i znów te maseczki wrócą wszędzie

Przyszło zamówienie z newbie, i nie ogarniam te rozmiary zamówiłam body 50 a jak przykładam do innych co mam to wypada rozmiarowo do 56 tak samo z pajacami od nich zamówiłam 50/56 a wypada tak jak 62
Nie wiem gdzie szukać rozmiarów na 50 zeby były rzeczywiście 50.

Poza tym znowu musimy czekać na wózek, ma być po 10tym bo jednak się doliczyli i jednak nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To mnie zmartwiłaś, bo chcę kilka rzeczy z newbie, ale rzeczywiście w rozm.56, 62 a teraz się obawiam.... Jakoś nie chcę zamawiać 50, boję się tego rozmiaru że jednak będzie za mały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:10 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88782338]Słyszałam, że od drugiej połowy września już mogą wrócić maseczki, także

Kurcze, trochę szkoda, ale przydadzą się na później te ubranka ja nie kupowałam rozmiaru 50, więc nawet nie doradzę gdzie szukać takich maleństw

Ehhh, to jeszcze trochę poczekacie




O kurcze, ale to kobiety w ciąży mogą jeździć na rowerze? Jeszcze w drugim trymestrze może bym dała radę, ale teraz to już nie ma opcji

Do mnie wczoraj odezwała się koleżanka, od której odkupimy dostawkę, także jak tylko ogarną się z nowym łóżeczkiem to jedziemy do nich i bierzemy
Przed chwilą też dostałam smsa z alertem od RCB

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Za granicą często jeżdżą na rowerze, jeśli się czują na siłach. To tylko u nas każdy zakłada że nie wolno, bo coś się stanie z bo wypadek będzie itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Niedzielski dziś coś nawija o tym, że kolejna fala Covid jest prognozowana na drugą połowę sierpnia 🤮 Liczyłam, że przełom sierpnia/września będzie w miarę spokojny, jak rok temu, że może coś więcej zaczną luzować, a tu zamiast tego słyszę, że mój termin może wypaść akurat w kolejnym szczycie zachorowań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też mnie to martwi. Zamiast luzować to dadzą lockdown i maseczki🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:14 ---------- Poprzedni post napisano o 06:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Byłam dziś w pracy bo było pożegnanie koleżanki, i jedna z dziewczyn mi powiedziała [b] żebym już spała w koszulach tych co będę w szpitalu żeby przeszły moją flora[b], ale tak myśle w praniu to chyba i tak wszystko ginie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
OMG koszula to koszula, nie musi przechodzić żadną florą, i tak właśnie będzie jeszcze nie raz prana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:16 ---------- Poprzedni post napisano o 06:14 ----------

Zwyklylogin, nie martw się, obie pojedziemy taksówkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 08:07   #4222
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
To mnie zmartwiłaś, bo chcę kilka rzeczy z newbie, ale rzeczywiście w rozm.56, 62 a teraz się obawiam.... Jakoś nie chcę zamawiać 50, boję się tego rozmiaru że jednak będzie za mały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:10 ---------- Poprzedni post napisano o 06:09 ----------

Za granicą często jeżdżą na rowerze, jeśli się czują na siłach. To tylko u nas każdy zakłada że nie wolno, bo coś się stanie z bo wypadek będzie itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------

Właśnie też mnie to martwi. Zamiast luzować to dadzą lockdown i maseczki🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:14 ---------- Poprzedni post napisano o 06:12 ----------


OMG koszula to koszula, nie musi przechodzić żadną florą, i tak właśnie będzie jeszcze nie raz prana.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:16 ---------- Poprzedni post napisano o 06:14 ----------

Zwyklylogin, nie martw się, obie pojedziemy taksówkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, jakbym była w domu, to bym Ci przymierzyła coś z Newbie do czegoś innej marki, bo akurat przed wyjazdem zamawiałam kilka rzeczy i mi przyszły. Ale tak z głowy to nie pamiętam, czy były większe czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 08:33   #4223
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej dziewczyny, Newbie wypada dość duże, porównałabym je do H&M. Mniejsze są np ciuszki Smyka, a najmniejsze z tych, co miałam, to Pepco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 09:18   #4224
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Pepco w ogóle nie biorę pod uwagę na początek poza takimi, które mam w jakim zestawie od kogoś z drugiej ręki, najczęściej z poprzednich sezonów, bo teraz jak idę do pepco to zupełnie najmniejsze rozmiary dla dziewczynek mi się nie podobają. Dopiero jakieś sukienki od 74-80 w górę są naprawdę fajne. Z Pepco wolę zdecydowanie kolekcje dla chłopców ale z rozmiarami mają rzeczywiście jakiś burdel. Niektóre wypadają dobrze, niektóre wypadają na mniejsze. Teraz kupuję Leośkowi 92 i to jest rzeczywiście 92, niektóre nawet większe wychodzą, a najmniejsze rozmiary często wypadają na mniejsze niż powinny.
Taki burdel, nie wiadomo co jakie kupować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 10:00   #4225
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hej ,mi wczoraj przyszło zamówienie z apteki ,trochę sporo tego wyszło ,trzymam to u rodziców bo ja nie mam gdzie.
Jeśli mowa o rowerach to ,bardzo mi brakuje ,bo dużo jeździłam
Jutro jadę na immunoglobuline stresuje się ,nie wiem gdzie mi to będą podawać czy ręką czy pośladek.
Jeśli chodzi o ciuszki to jakoś straciłam zapal i nie zamówiłam nic ostatnio (wiadomo ZUS się do tego przykłada) ale za to rano zamówiłam książkę "rodzić można łatwiej "
I w dodatku spałam dziś w swoim rodzinnym domu ,powiedzmy że spałam ,buszujące koty w domu ,gorąco i w dodatku co chwilę ogłoszenia że jedzie pociąg bez zatrzymywania a od 3:30 już ogłaszanie że opóźnienia 🤣 oszaleć idzie tak się odzwyczaiłem.

Musze zamówić szlafrok nie bardzo wiem w co pójść czy inwestować czy za 50 zł wystarczy ,zastanawiam się nad drugim rożkiem . Kolejny dylemat to wózek bo wszystkie koleżanki mówią żeby kupić używaną gondole a w spacerówkę zainwestować ,a Wy jakie macie zdanie ? W sumie patrzyłam na olx to można kupić naprawdę w sumie nowe za połowę ceny ,jutro po tym zastrzyku mamy jechać do w końcu obejrzeć wózki żeby mieć chociaż jakieś pojęcie i wiedzieć w razie co czego szukać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 10:48   #4226
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, Newbie wypada dość duże, porównałabym je do H&M. Mniejsze są np ciuszki Smyka, a najmniejsze z tych, co miałam, to Pepco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie szwagierka też mi to dziś powiedziała że z newbie wypadają zawsze większe


Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Pepco w ogóle nie biorę pod uwagę na początek poza takimi, które mam w jakim zestawie od kogoś z drugiej ręki, najczęściej z poprzednich sezonów, bo teraz jak idę do pepco to zupełnie najmniejsze rozmiary dla dziewczynek mi się nie podobają. Dopiero jakieś sukienki od 74-80 w górę są naprawdę fajne. Z Pepco wolę zdecydowanie kolekcje dla chłopców ale z rozmiarami mają rzeczywiście jakiś burdel. Niektóre wypadają dobrze, niektóre wypadają na mniejsze. Teraz kupuję Leośkowi 92 i to jest rzeczywiście 92, niektóre nawet większe wychodzą, a najmniejsze rozmiary często wypadają na mniejsze niż powinny.
Taki burdel, nie wiadomo co jakie kupować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz w pepco nie widziałam mniejszych rozmiarów niż 62
Ale mam jeden pajac od szwagierki z pepco i na nim jest rozm 56 i jest najmniejszy jaki mam z 56 wiec może i by się na 50 łapał, także tam loteria

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Musze zamówić szlafrok nie bardzo wiem w co pójść czy inwestować czy za 50 zł wystarczy ,zastanawiam się nad drugim rożkiem . Kolejny dylemat to wózek bo wszystkie koleżanki mówią żeby kupić używaną gondole a w spacerówkę zainwestować ,a Wy jakie macie zdanie ? W sumie patrzyłam na olx to można kupić naprawdę w sumie nowe za połowę ceny ,jutro po tym zastrzyku mamy jechać do w końcu obejrzeć wózki żeby mieć chociaż jakieś pojęcie i wiedzieć w razie co czego szukać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez jeszcze szlafroka nie mam, bo nie wiem co kupić. Mam co prawda w domu szlafrok ale taki krótki i już brzych wystaje także na porodówkę się nie nadaje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 10:53   #4227
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej ,mi wczoraj przyszło zamówienie z apteki ,trochę sporo tego wyszło ,trzymam to u rodziców bo ja nie mam gdzie.
Jeśli mowa o rowerach to ,bardzo mi brakuje ,bo dużo jeździłam
Jutro jadę na immunoglobuline stresuje się ,nie wiem gdzie mi to będą podawać czy ręką czy pośladek.
Jeśli chodzi o ciuszki to jakoś straciłam zapal i nie zamówiłam nic ostatnio (wiadomo ZUS się do tego przykłada) ale za to rano zamówiłam książkę "rodzić można łatwiej "
I w dodatku spałam dziś w swoim rodzinnym domu ,powiedzmy że spałam ,buszujące koty w domu ,gorąco i w dodatku co chwilę ogłoszenia że jedzie pociąg bez zatrzymywania a od 3:30 już ogłaszanie że opóźnienia 🤣 oszaleć idzie tak się odzwyczaiłem.

Musze zamówić szlafrok nie bardzo wiem w co pójść czy inwestować czy za 50 zł wystarczy ,zastanawiam się nad drugim rożkiem . Kolejny dylemat to wózek bo wszystkie koleżanki mówią żeby kupić używaną gondole a w spacerówkę zainwestować ,a Wy jakie macie zdanie ? W sumie patrzyłam na olx to można kupić naprawdę w sumie nowe za połowę ceny ,jutro po tym zastrzyku mamy jechać do w końcu obejrzeć wózki żeby mieć chociaż jakieś pojęcie i wiedzieć w razie co czego szukać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gondole zwykle są jak nowe po tych paru miesiacach użytkowania, więc potwierdzam, że tak się opłaca, chyba, że pasuje Ci od razu jakiś wózek 2w1

Michiru, szalone wzory w Pepco to jedno, ale w tych ubrankach dla najmłodszych często bawełna jest nieznośnie sztywna fenomen 92 potwierdzam, niektóre ubranka są już za wąskie i za krótkie, a inne w tym rozmiarze mają jeszcze zapas w nogawkach ale za to przynajmniej zdarzają się naprawdę ładne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 12:38   #4228
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Co do używanych wózków to jestem jak najbardziej za, przy pierwszej córce kupiłam najpierw używkę 2w1 z czego korzystałam tylko z gondoli do czasu aż usiadła i wtedy dwie przejażdżki wózkiem spacerowym z zestawu i poszedł na sprzedaż bo był za toporny, a w zamian kupiłam nową spacerówkę, a jak już nie chciała zbytnio w wózku jeździć to i ta spacerówka poszła na sprzedaż a kupiłam ultralekką parasolkę na sytuacje typu idziemy pieszo do znajomych czy do centrum a wracamy późno i mi w niej zasypiała i teraz też mam zamiar kilka wózków mieć bo jest tyle ładnych a to już ostatnia szansa protestować

Obkupiłam lokatorkę z brzuszka i w hm i w smyku fajne promocje teraz

W lipcu mam zamiar skompletować całą wyprawkę, gorzej że coraz bardziej mnie ponosi z innymi zakupami, chcę nowe łóżko dla nas żeby zmieścił się również fotel do karmienia, nową pralkę i do tego suszarkę bo mam dosyć rozstawionych prań w mieszkaniu, a TŻ wymyślił że potrzebne nam większe auto gdzie i tak mamy oba spore ale nie mamy takiego 6osobowego jakieś niecne plany w tym węszę 🤭 no i nagle z niezbyt dużej wyprawki dla dziecka robi się całkiem spory wydatek ale może jakoś damy radę

A jeszcze was podpytam, korzystacie ze szkoły rodzenia i spotkań z położną? Bo ostatnio się zastanawiałam czy po 6 latach jeszcze cokolwiek pamiętam a już nie wspomnę o tym że tyle się pozmieniało i czy to by nie było najlepsze rozwiązanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 12:40   #4229
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Kolejny dylemat to wózek bo wszystkie koleżanki mówią żeby kupić używaną gondole a w spacerówkę zainwestować ,a Wy jakie macie zdanie ? W sumie patrzyłam na olx to można kupić naprawdę w sumie nowe za połowę ceny ,jutro po tym zastrzyku mamy jechać do w końcu obejrzeć wózki żeby mieć chociaż jakieś pojęcie i wiedzieć w razie co czego szukać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko, napisalam dlugi post i przez przypadek odswiezylam strone
Co do wozkow - popieram. U nas gondola sluzyla ok 5 miesiecy, potem byl bunt, bo cora nic nie widziala na spacerach ;p. Po tych 5 miesiach uzywalam spacerowki w pozycji pochylowej i nosidla. Potem juz w normalnej pozycji i do ok. roku wygodniej mi bylo z nosidlem. Spacerowki tez dlugo nie uzywalismy, bo do ok 18 miesiaca. Jak juz cora nauczyla sie dobrze chodzic ok 15 miesiecy to wolala nozki, wozek byl w uzyciu tylko na drzemki albo zakupy/dluzsze spacery, tylko u nas dzialal usypiajaco, wiec sami postanowilismy w koncu go ograniczyc, bo nie dalo sie wyjsc po poludniu/wieczorem na spacer, bo niestety zasypiala a potem bylaby impreza do 23.
My mamy mutsy evo (gondola, uzywana na olx za 700 zl) i mutsy nexo (spacerowka, tez uzywana za 700 zl na olx) oba w idealnym stanie i po corce nadal takie zostaly tylko to sa wozki bardziej na chodzniki, utwardzana droge, do lasu czy w teren srednie. Nie maja za bardzo amortyzacji, ale dzieki temu sa lekkie i zwinne. To troche tak jak z autem i rowerem - nie da sie miec jednego modelu do wszystkiego

Ja mialam dzisiaj zastrzyk z immunoglobuliny. Dostalam w tylek na razie nic nie boli, chociaz sam zastrzyk srednio przyjemny, bo ja jestem cykor

Co do ciuchow newbie - ja mam bodziaki 56 i 62 to zaraz moge zmierzyc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4283.jpg (181,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4282.jpg (206,0 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez blekitna laguna
Czas edycji: 2021-06-30 o 12:50
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 13:45   #4230
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Hej ,mi wczoraj przyszło zamówienie z apteki ,trochę sporo tego wyszło ,trzymam to u rodziców bo ja nie mam gdzie.
Jeśli mowa o rowerach to ,bardzo mi brakuje ,bo dużo jeździłam
Jutro jadę na immunoglobuline stresuje się ,nie wiem gdzie mi to będą podawać czy ręką czy pośladek.
Jeśli chodzi o ciuszki to jakoś straciłam zapal i nie zamówiłam nic ostatnio (wiadomo ZUS się do tego przykłada) ale za to rano zamówiłam książkę "rodzić można łatwiej "
I w dodatku spałam dziś w swoim rodzinnym domu ,powiedzmy że spałam ,buszujące koty w domu ,gorąco i w dodatku co chwilę ogłoszenia że jedzie pociąg bez zatrzymywania a od 3:30 już ogłaszanie że opóźnienia 🤣 oszaleć idzie tak się odzwyczaiłem.

Musze zamówić szlafrok nie bardzo wiem w co pójść czy inwestować czy za 50 zł wystarczy ,zastanawiam się nad drugim rożkiem . Kolejny dylemat to wózek bo wszystkie koleżanki mówią żeby kupić używaną gondole a w spacerówkę zainwestować ,a Wy jakie macie zdanie ? W sumie patrzyłam na olx to można kupić naprawdę w sumie nowe za połowę ceny ,jutro po tym zastrzyku mamy jechać do w końcu obejrzeć wózki żeby mieć chociaż jakieś pojęcie i wiedzieć w razie co czego szukać .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze warto używkę wziąć, tym bardziej jeśli to gondola. Ja mam ogólnie używkę spacerówkę, do której muszę dokupić gondolę, na pewno lepiej jeśli spacerówka jest lepsza, bo dłużej się z niej korzysta. Ja kupiłam przy średniaku 2w1 i byłam zadowolona. Jedno drugiego wcale nie wyklucza, tylko trzeba znać własne wymagania i pod ich kątem szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ja mam szlafrok przypominający bardziej mgiełkę, ale nie wiem czy w ogóle go założę w szpitalu. Przy poprzednich pobytach praktycznie się nie przydał więc na pewno nie będę inwestować, biorę to co mam byle coś było. W szpitalu, gdzie bd rodzić jest dość ciepło, a to też nie zima. Choć nie wiem jak byłoby po CC, nie wie czy wtedy się bardziej nie przydaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.