Sierpnióweczki 2016! Część VII. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 10:55   #4291
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dostal 5w1 + Zoltaczke.
Rozplakal się, poleciala oierwsza w zyciu łezka. I bardzo szybko sie uspokoił. Szczerze to ja tez bym płakała jakby mi taka igle wbili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 10:57   #4292
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze maluszki przesypiaja lacznie godzin? A ile w nocy? I co robicie, gdy sa aktywne. Moja mala caly czas placze tylko na rekach sie uspokaja. Chyba lapie mnie kryzys...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W nocy różnie, 2,5 - 4 godzin, czasami 5, a rekord to 7. W dzień max 3 godziny. W czasie aktywności noszę na rękach, kołyszę w kołysce, śpiewam piosenki, daję smoczek, bo chciałby ssać pierś i nie pić, odwracam na brzuszek.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 12:28   #4293
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

My wczoraj byliśmy na szczepieniu 6w1 i pneumokoki płakał ale szybko się uspokoił, nie było praktycznie żadnych powikłań, nie gorączkował, nie zrobił mu się czerwony odczyn, jedynie w nocy częściej się budził i chciał jeść, ale może to tylko przypadek.
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 13:11   #4294
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Franek jest bardziej marudny. Ale czekalismy troche w przychodni, wypadł mu poranny spacer i może dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 13:39   #4295
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dzis weszłam na wagę i mam 10 kg mniej do wagi sprzed ciąży zostało mi 4,5 kg bardzo szybko mi jeszcze lecą kg (odpukać), spadło mi 3,5 kg od soboty
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 15:55   #4296
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Mi spadło też ok 10-11, a zostało 4-5 ale już wchodzę w spodnie 34-36
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 16:19   #4297
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Mi spadło też ok 10-11, a zostało 4-5 ale już wchodzę w spodnie 34-36

Ja marzę o tym zeby zrzucić dodatkowo jesCZe z 6 kg, oprocz tych po ciąży
Ale takiego rozmiaru zazdroszczę
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 17:08   #4298
LunaLov
Raczkowanie
 
Avatar LunaLov
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 348
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Kasia sie juz dawno nie odzywała
Dziewczyny, ktore karmią mieszanie, dajecie tylko wit D? Czy tez K?
Ja karmie mieszanie i daje obie witaminy.
Jutro umawiamy sie na szczepienie, już sie boje reakcji Zuzy. Ostatnie 2 dni to był horror, cały czas na rękach albo krzyk, cała robiła się czerwona, sztywniała...masakra. A dziś jak ręką odjął! Anioł normalnie! Na spacerze 1,5 godz rozgladania sie i snu, a nawet postanowila chwycic cyca bez kapturka! i caly dzien tak sobie ssie, a jak possie to lula - raj na ziemi!

My kąpiemy w okolicy 21, zalezy jak karmienie mi wypadnie (tak nie mamy jeszcze stałych godzin) codziennie i codziennie myje włoski. Mała uwielbia się kapac Zazwyczaj mała troche pomarudzi/pooglada swiat/ zje i zasypia do ok 3 - 4 rano. Potem budzi sie ok 6. Także noce przesypiam

Kasmina Zazdroszcze rozmiaru! Ja mam -5kg w stosunk do wagi sprzed ciąży, ale to ciagle o 20kg za duzo :-(
__________________
Zuzia - 29.07.2016 19:01
LunaLov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 17:50   #4299
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Mimo tego że mieszcze się w ubrania to nie podoba mi się mój brzuch, jest mało jędrny... Po wizycie u gina mam zamiar zacząć ćwiczyć ale to dopiero za ponad 2 tyg
Będziemy się wspierać mam nadzieję
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 19:42   #4300
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Ja ważę 3 kg mniej niż przed ciążą i niektóre ubrania są za duże, ogólnie jakbym kiedyś w przyszłości chciała schudnąć, to zapodam sobie dietę cukrzycową.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 21:56   #4301
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Wiekszosc dzieci uspokaja sie jak sie je nosi na rękach, natomiast na mojego syna to nie działa on jak juz płacze to zazwyczaj chce jesc i noszenie na rekach czy kołysanie nie robi na nim wrażenia dlatego tego nie praktykujemy
Florencee no Ty na tej diecie cukrzycowej to bardzo malutki przybrałas ale racja ze to chyba swietna metoda na schudnięcie
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 06:38   #4302
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
Ja ważę 3 kg mniej niż przed ciążą i niektóre ubrania są za duże, ogólnie jakbym kiedyś w przyszłości chciała schudnąć, to zapodam sobie dietę cukrzycową.
Ja ważę 1 kg mniej niż przed ciążą ale mój brzuch tez jest mało jędryny jak kasmina

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Franek jest bardziej marudny. Ale czekalismy troche w przychodni, wypadł mu poranny spacer i może dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dziś mamy lekarza
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 12:40   #4303
gosiaczkam
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczkam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE/Krk
Wiadomości: 295
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Czy Wasze maleństwa przechodziły już przez pierwszy skok rozwojowy? długo trwał? kiedy się zaczął (czy dokładnie w 5 tyg?)? czym się objawiał?
gosiaczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 13:51   #4304
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

My juz po pierwszum. Pisalam tutaj kiedy był. Przed 5 tyg ale nie pamietam dokladnie. Dzien lib dwa nasze dziecko było niieodkladalne, najważniejszy był cyc i malo spał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 15:11   #4305
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Zonamojegomeza my już teraz drugi skok więc się szykuj

U mnie było płakanie i marudzenie, oczywiście tylko pierś pomagała. Spać chciała tylko przy piersi a jak zasnela i ją odłożyłam od razu oczy otwarte. U mnie trwało około tygodnia i uspokoiło się z dnia na dzień. I zrobiło się bardziej kumate dziecko

Co kupujecie do założenia na jesień i zimę dla dzieci na zewnątrz? Jakiś kombinezon? Na stronach widziałam polarowe i takie grubsze bluzowate, nie wiem na co się zdecydować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 15:35   #4306
gosiaczkam
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczkam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE/Krk
Wiadomości: 295
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dzieki dziewczyny. To my wlasnie drugi dzien mamy tego skoku. Ciagle tylko na raczkach jak ja odloze to wrzask i tylko ciumkanie uspokaja. Na nieszczescie jestem strasznie zaziebiona i zamiast ograniczyc do minimum kontakt to caly dzien wdycha moje zarazki. Cale szczescie noce przesypia w lozeczku.

Na jesien mam polarowy grubszy pajacyk i bluze taka ciepla misiaczkowa, a na zime jakis kombinezon. Mysle ze starczy



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
gosiaczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 18:00   #4307
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

navioe może się już zaczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 18:49   #4308
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Pierniku, jestem po wizycie położnej i obie zachowanie syna zwalamy na ten upał i gorąc... xD Poradziła mi też, żeby kłaść go na brzuszku do uspokojenia się, tak śmiesznie podwinęła mu rączki pod niego, żeby brzuszek nie był zbyt mocno uciskany i rzeczywiście Dawid się uspokoił, potem obróciła go na boczek, za pleckami wałki z kocyków, z przodu poduszki i zrobiła mu taką miękką jaskinię. Mały w niej śpi już godzinę. Powiedziała, że jak on zasypia i jest otulony nami (czuje brzuszek i rączki), to jak się wybudza i tego nie ma, to się rozbudza i nie śpi.
Nie wiem, na jak długo pomoże, ale będę próbować.
Na pocieszenie, tż rozmawiał ze swoją koleżanką, która powiedziała, że ich syn też miał fazę spania na rękach do 6 tygodnia życia... :/

Kąpaliśmy co drugi dzień, ale jak są upały, albo zrobi kupę po pachy to kąpiemy tak czy siak.
Na początku najpierw przewijaliśmy, potem karmiliśmy, ale on był sfrustrowany tym, że na głodniaka wszystko leci. Więc najpierw go karmię. No chyba, że kupa w pieluszce, to najpierw pielucha do wymiany. Ekhm, dochodzę do wniosku, że przestałam zwracać na to uwagę...
W nocy też go przewijamy jeden raz albo jak wyczuwamy kupę, jak jej nie ma, to karmię i spaciu dalej. Dziecko żyje, nie ma odparzeń, jest szczęśliwsze w nocy, że nikt go nie katuje.
W nocy też go nie odbijam, tylko po karmieniu dłużej trzymam na rogalu pod kątem, a do kołyski kładę na boczku i wałek przy pleckach, żeby nie przekręcił się na plecki - nie ulewa.

No i Dawid kończy dziś równo 3 tygodnie!
sprawdzają sie u was nadal te metody położnej? ja obkładam Mała do snu też wałkami,ale na brzuszku chyba by się nie uspokoiła..

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
My wczoraj zaliczyliśmy pierwsza kąpiel Maks chyba nie do końca ogarnął sytuacje bo był bardzo spokojny, wręcz zrelaksowany, nawet jak główka była myta
Czy myjcie główkę tez płynem dla dzieci czy tylko woda? I potem spłukujecie ręką czy polewacie jakos głowy dzieciaków? (Wodą z miski czy kubka?)
my do kąpieli dajemy krochmal albo nic i tym samym myjemy głowę..
spłkujemy też normalnie tą samą wodą kapielową reką..

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka 89 Pokaż wiadomość
Cześć jutro mój synek kończy 3 tygodnie jak to leci szybko. Czytam na bieżąco, ale nie mam kiedy napisać. Kacper ogólnie jest mało problemowy spacery uwielbia wkładam go do wózka popatrzy chwilę i zasypia budzi się dopiero jak wrócimy. Przeważnie wychodzimy miedzy 16-17. W nocy ładnie śpi wczoraj usnął o 20:30 to obudził mnie dopiero o 1, potem przed 5 na chwilę i spał do 8 rano, ogólnie budzi się tak 7-8 rano. W dzień śpi mało, ale nie wisi cały czas na cycu tylko leży i rozgląda się lub mówię do niego, puszczam muzykę lubi słuchać cieszy się wtedy, potem zje i ucina sobie krótką drzemkę.



My kąpiemy co drugi dzień tak mówiła nam położna. Mały podczas kąpieli szczęśliwy. Nawet jak nieraz przy rozbieraniu się zdenerwuje to jak go tylko w wodzie zanurzyć to od razu zadowolony



Ja przewijam po karmieniu bo Kacper lubi podczas posiłku zrobić kupkę więc przed nie ma sensu. Nawet w nocy najpierw cycuś potem pielucha doje jeszcze chwilę z drugiego cyca i zaśnie przy nim więc wtedy do łóżeczka.

Ostatnio w nocy podczas karmienia zdarza nam się z małym usnąć wybudzam się po czasie zje jeszcze trochę i go odnoszę. Tż się złości na mnie za to i każe na siedząco karmić. Też tak macie, że przyśniecie w nocy?
brzmi jak raj to Wasze rodzicielstwo) oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Hej, my dzisiaj po długim spacerze i mała nie była marudna. włożyłam ją kilka razy do wózka w domu i chyba się zorientowała, że jest fajnie i już nie jest tak źle ze spacerami. Dzisiaj z godzine nie spała i się przygladała wszystkiemu wokół. Ale przekonała się do smoczka i wystarczy jej dać i spokój, chwilę possa i wypluwa ale nadal jest spokojna. Zbawienie.
Do maty się uśmiecha, ale nie wyleży dłużej niż 10 minut, ale każdego dnia jest lepiej
Ja przebieram przed karmieniem- przez ok. 3 tygodnie był płacz, ale nauczyła się i nie przeszkadza już, że na głodniaka. W nocy przebieram, karmię na leżąco, jak zaśnie to podnoszę do odbicia i wkładam do łóżeczka na brzuch, poklepie po tyłeczku, pogłaszcze po buźcie, czasem wyłączam szum i śpi. czasem też na siedziąco, ale ostatnio mi się nie chcę. Młoda spała z nami, albo w dostawce 6tyg i już ją przenieśliśmy do łóżeczka, bo jest łatwiejsza w obsudze w nocy niż dwa tygodnie temu.
Kąpiemy się codziennie, co dwa dni myjemy głowę, ale kąpiemy zawsze o tej samej godzinie i Lilia tak się nauczyła, że po kąpieli pada ok. 20 i śpi do ok. 1 karmimy przed kąpielą. Kąpie naprzemiennie wodą z mlekiem i wodą z płynem. Na przewijaku przemywam osobną wodą buzie i oczka- czasem mlekiem jak ma potówki i potem wodą.
Jutro kupuję chustę boba wrap, ktoś miał, słyszał? Znajoma kupiła, ale syn nie lubił miotania i użyła kilka razy więc przytulę od niej i zobacze czy się sprawdzi, bo tak jak u Was dzieć uwielbia na rękach może chociaż na godzinkę odciąży.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cudnie czytać to co piszesz

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wasze maluszki przesypiaja lacznie godzin? A ile w nocy? I co robicie, gdy sa aktywne. Moja mala caly czas placze tylko na rekach sie uspokaja. Chyba lapie mnie kryzys...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja w dzień śpi od wczoraj..wcześniej miała jedno spanie w ciągu dnia w godz ok 14/15-17..i kilka krótkich drzemek na rękach..wczoraj i dziś spała dwa razy po ok 2godz.. jak nie śpi to karmię/noszę/opowiadam/robie z siebie "głupka"/ pokazuję kontrastowe książeczki/kładę na brzuszku/nosze na ramieniu i sprzatam/gotuję/wychodzę z Nią na taras/wietrze dupkę na przewijaku albo walcze o przetrwanie)
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 19:03   #4309
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Pierniku, z tym brzuszkiem jest różnie... czasem pomaga, czasem nie. Obkladanie walkami raczej sie sprawdza, ale nie za każdym razem, czasami śpi mi na rękach. Ale widocznie potrzebuje takiej bliskości, a ja oglądam wtedy seriale i czytam.

Dzisiaj mieliśmy wizytę doradcy chustowego. Zamotalismy sie, kupiliśmy cudna chustę o jestem zachwycona, jak motanie uspokaja mojego syna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 21:43   #4310
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Pierniczku właśnie mamy klopot z usypianiem i nasza Natalka malo spi w cisgu dnia moze kilka drzemek i 1 raz tak dluzej ze 3 godziny.
A w dodatku mamy kolki co też nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 05:04   #4311
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
navioe może się już zaczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie jak narazie spokojnie, tylko Lilia chce ze mną spać. jak u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:04 ---------- Poprzedni post napisano o 05:54 ----------

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Pierniku, z tym brzuszkiem jest różnie... czasem pomaga, czasem nie. Obkladanie walkami raczej sie sprawdza, ale nie za każdym razem, czasami śpi mi na rękach. Ale widocznie potrzebuje takiej bliskości, a ja oglądam wtedy seriale i czytam.

Dzisiaj mieliśmy wizytę doradcy chustowego. Zamotalismy sie, kupiliśmy cudna chustę o jestem zachwycona, jak motanie uspokaja mojego syna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, jaką kupiłaś? My mamy elastyka a ja rozgladam się za tkaną bo jest tyle wzorów i nie mogę się zdecydować ale na necie znalazłam mega piękne i już mam swoje typy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:07   #4312
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

[QUOTE=navioe;65344596] u mnie jak narazie spokojnie, tylko Lilia chce ze mną spać. jak u Was?
Tak samo. Walczylismy od 3 o samodzielne spanie. I cyc co godzinę-1,5.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:16   #4313
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Navioe, tkana, bawełna, splot serduszkowy. Mieciutka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:27   #4314
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Wiekszosc dzieci uspokaja sie jak sie je nosi na rękach, natomiast na mojego syna to nie działa on jak juz płacze to zazwyczaj chce jesc i noszenie na rekach czy kołysanie nie robi na nim wrażenia dlatego tego nie praktykujemy
Florencee no Ty na tej diecie cukrzycowej to bardzo malutki przybrałas ale racja ze to chyba swietna metoda na schudnięcie

Tylko 5 kg przybrałam, więc są plusy choróbska. No i odzwyczaiłam od słodyczy, parę razy jadłam ciasto, czekoladki i to już nie to co kiedyś, takie to za słodkie... Nie wiem jak zniosę test obciążenia glukozą, mam zrobić 6 tygodni po porodzie. :P

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Zonamojegomeza my już teraz drugi skok więc się szykuj

U mnie było płakanie i marudzenie, oczywiście tylko pierś pomagała. Spać chciała tylko przy piersi a jak zasnela i ją odłożyłam od razu oczy otwarte. U mnie trwało około tygodnia i uspokoiło się z dnia na dzień. I zrobiło się bardziej kumate dziecko

Co kupujecie do założenia na jesień i zimę dla dzieci na zewnątrz? Jakiś kombinezon? Na stronach widziałam polarowe i takie grubsze bluzowate, nie wiem na co się zdecydować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam trochę bluz i polarowych i bluzowatych, sweterek, pajace welurowe, śpiochy, jeszcze chcę kupić może pajaca polarowego. No i coś na naprawdę zimne dni, nie wiem za bardzo co konkretnie i jaki rozmiar brać...

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Pierniku, z tym brzuszkiem jest różnie... czasem pomaga, czasem nie. Obkladanie walkami raczej sie sprawdza, ale nie za każdym razem, czasami śpi mi na rękach. Ale widocznie potrzebuje takiej bliskości, a ja oglądam wtedy seriale i czytam.

Dzisiaj mieliśmy wizytę doradcy chustowego. Zamotalismy sie, kupiliśmy cudna chustę o jestem zachwycona, jak motanie uspokaja mojego syna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jaką masz chustę? /doczytałam / Mój bardzo lubi być przytulony w pozycji pionowej i myślę, że chusta byłaby dobrym rozwiązaniem uspokajającym, więc chętnie bym też skorzystała z pomocy takiego doradcy, bo na pewno będę się bała zamotać. :P

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
Pierniczku właśnie mamy klopot z usypianiem i nasza Natalka malo spi w cisgu dnia moze kilka drzemek i 1 raz tak dluzej ze 3 godziny.
A w dodatku mamy kolki co też nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też ciężko u nas z usypianiem, w nocy ładnie śpi, ale w dzień i 10 godzin potrafi tańcować (z mini drzemkami max 20 minut), tak było w środę i zaliczyłam załamanie, że nie umiem się nim opiekować i jestem złą matką... Wczoraj było już dużo lepiej, jakoś wyluzowaliśmy z mężem, że nie musi od razu zasnąć, żebyśmy poszli wreszcie robić swoje rzeczy, tylko towarzyszył nam np. przy kolacji, serialu przytulony i było spokojniej i fajnie zasypiał. No i spacer go usypia, ale budzi się po wejściu do mieszkania.

Dzisiaj 3 tygodnie skończył.

Edytowane przez florencee
Czas edycji: 2016-09-16 o 06:44
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:53   #4315
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Też trochę wyluzowalismy, Bo na poczatku myśleliśmy ze male bonaski powinny sie najesc i zasnac a nasza coreczka nie chciala spac wiec wywniiskowalismy ze ciagle jest glodna. Na szczęście z czasem uczymy się coraz więcej rzeczy

A co do wagi to ja mam nadal Plus 10 kilo😕 no ale w ciąży przytylam az 20 więc jest też minus 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 06:55   #4316
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Florencee, my właśnie dlatego chustujemy. Dawid potrzebuje duzo bliskości, uwielbia leżeć na nas w pionie, w dzień tak zasypia i czasem nie daje się odłożyć. Dlatego przelozylismy wizyte z 24 wrzesnia na wczoraj i od ręki kupiliśmy chustę od doradcy. Wczoraj z mężem motalismy go 4-5 razy i wszystko przespal - tak mu bylo dobrze w chuscie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 07:24   #4317
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
Też trochę wyluzowalismy, Bo na poczatku myśleliśmy ze male bonaski powinny sie najesc i zasnac a nasza coreczka nie chciala spac wiec wywniiskowalismy ze ciagle jest glodna. Na szczęście z czasem uczymy się coraz więcej rzeczy

A co do wagi to ja mam nadal Plus 10 kilo no ale w ciąży przytylam az 20 więc jest też minus 10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie tak samo mieliśmy, mi jeszcze ten długi pobyt w szpitalu namieszał, bo najpierw on rzeczywiście cały czas spał i jadł tylko i przebierałam go jak lalkę... Okazało się, że był chory. Potem stawał się bardziej aktywny, ale miałam jeszcze kłopoty z przystawianiem do piersi, do tego nie umiałam tam jakoś nosić, śpiewać, swobodnie się zachowywać, więc tylko przy cycu był, bo sądziłam że głodny, denerwował się przy próbach przystawiania, jadł albo tylko międlił, a ja płakałam.

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Florencee, my właśnie dlatego chustujemy. Dawid potrzebuje duzo bliskości, uwielbia leżeć na nas w pionie, w dzień tak zasypia i czasem nie daje się odłożyć. Dlatego przelozylismy wizyte z 24 wrzesnia na wczoraj i od ręki kupiliśmy chustę od doradcy. Wczoraj z mężem motalismy go 4-5 razy i wszystko przespal - tak mu bylo dobrze w chuscie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super, że tak mu się spodobała chusta. Właśnie Artur mi też usnął na pionowo, ogarniam się i idę do kompa szukać doradców i chust. Chociaż mięśnie ramion by się pewnie wyrobiły przy samym noszeniu.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 07:25   #4318
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Rany Natalka tez usypia na pionowo i nie daje sie odlozyc, po odlozeniu budzi się w 10 minut i po spaniu. Też biorę się za googlowanie chusty i doradcy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 08:15   #4319
likap
Zadomowienie
 
Avatar likap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 629
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

U nas mala po kapieli jest nerwowa, 3godziny ja uspokajamy, je lapczywie, potem placze, znow je juz nie wiem jak ja uspokoic. Od 3dni po kapieli cos jej sie udziela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're my only hope...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694057[/CENTER]
likap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 08:20   #4320
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

U nas o dziwo kąpiel jest bardzo lubiana i przebiega sprawnie. Płacz zaczyna się po wyjęciu z wody, na szczęście trwa króciutko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

A co do maratonu jedzenie-odbijanie-rozbudzanie to odkryłam że jak Natalka się naje i rozbudzi ja odbijanie to jak sie z nią poloze na kilka minut żeby tylko pociumkala pierś to zaraz zasypia. Pewnie to niezbyt dobrze bo nauczy się zasypiania przy piersi Ale skoro to działa to korzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 12:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.