Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 19:27   #4291
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja kiedys najadłam sie dużo wędzonej ryby jak miał 2 mce i skonczylo sie u niego biegunką, wiec jednak z tym jedzeniem róznie bywa - pewnie zależy od dziecka

Jesteś pewna, że to nie był przypadek?
Ogólnie w szkołach rodzenia uczą teraz, że "dieta matki karmiącej" jest typowo polskim wymysłem.
W każdym razie ja się nie bałam, przy drugim też nie zamierzam stosować diety.

Edit: przypomniało mi się, że w SR mówili, że jeśli dany produkt był spożywany w ciąży to śmiało można go jeść w czasie karmienia.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2015-06-02 o 19:29
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 20:05   #4292
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
I nie bałaś się, że coś ciężkiego może zaszkodzić dziecku?Że będzie je bolał brzuszek itd?
Ale co ma zaszkodzić? Mleko robi się z krwi a nie z żołądka. Nawet niedożywiona matka wyprodukuje jakościowo dobre mleka (mleko europejek a kobiet na afrykański nie różni się zbytnio składem, jeśli na bieżąco brak składników to czerpie z zasobów matki). Jeśli coś uczuli to owszem, warto odstawić. Ale profilaktycznie 90% produktów i głodzić się?

Warto wiedzieć, że czosnek (w dużej ilości) zmienia smak mleka zjedzenie pizzy z sosem czosnkowym (duża pizza, dużo sosu) i mleko jechało czosnkiem
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 21:03   #4293
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie, bo pokarm robi się z krwi, a nie z jedzenia.
Od początku karmienia jadłam wszystko włącznie z cebulą, kapustą, czosnkiem, czekoladą, etc.
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ale co ma zaszkodzić? Mleko robi się z krwi a nie z żołądka. Nawet niedożywiona matka wyprodukuje jakościowo dobre mleka (mleko europejek a kobiet na afrykański nie różni się zbytnio składem, jeśli na bieżąco brak składników to czerpie z zasobów matki). Jeśli coś uczuli to owszem, warto odstawić. Ale profilaktycznie 90% produktów i głodzić się?
Skoro tak to po co te całe zamieszanie z dietą matki karmiącej?
Dlaczego też podczas kp nie są zalecane diety odchudzające?Nie mam tu na myśli bardzo restrykcyjnych diet ale po prostu racjonalne diety o mniejszej kaloryczności, dzięki którym łatwiej dojdziemy do figury.
Ja podczas kp niektórych rzeczy nie jadłam ale nie znaczy, że się głodziłam
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 22:18   #4294
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Skoro tak to po co te całe zamieszanie z dietą matki karmiącej?
Dlaczego też podczas kp nie są zalecane diety odchudzające?Nie mam tu na myśli bardzo restrykcyjnych diet ale po prostu racjonalne diety o mniejszej kaloryczności, dzięki którym łatwiej dojdziemy do figury.
Ja podczas kp niektórych rzeczy nie jadłam ale nie znaczy, że się głodziłam

No, pomyśl sama, mleko jest bogate w składniki odżywcze, jeśli matka stosuje drastyczną dietę odchudzającą, to albo jest to dieta uboga i monotonna, albo pożywienia jest za mało, żeby pokryć zapotrzebowanie na składniki odżywcze dla matki i dodatkowo dziecka. Organizm sięga wtedy do własnych "zapasów", w celu pokrycia wapnia zabiera go z zębów, etc., przez co się wyniszcza.

Racjonalne diety nie są zabronione, po 6 miesiącu kp śmiało można ograniczyć kaloryczność dbając o spożywanie warzyw, owoców, itp. i zbilansowanie diety.

A dieta matki karmiącej to taki archaizm, stara szkoła, podobnie jak przekonanie, że można dawać niemowlęciu widę z glukozą, etc.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2015-06-02 o 22:20
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 11:23   #4295
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Aha rozumiem... Szkoda tylko, ze położne/pielęgniarki itd nie idą z duchem czasu a cały czas mówią o tym, co kiedyś tam się nauczyły. Eh...
Aha mnie też polecano dawać wodę z glukozą!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 13:34   #4296
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że to nie był przypadek?
Ogólnie w szkołach rodzenia uczą teraz, że "dieta matki karmiącej" jest typowo polskim wymysłem.
W każdym razie ja się nie bałam, przy drugim też nie zamierzam stosować diety.

Edit: przypomniało mi się, że w SR mówili, że jeśli dany produkt był spożywany w ciąży to śmiało można go jeść w czasie karmienia.
Żonie kuzyna w Niemczech też zalecili dietę w trakcie kp. Ale to wcześniak, może to miało na to wpływ.
Mi mówili, że nie trzeba stosować żadnej diety tylko nie jeść: i tu następowała cała lista. Byłam na gotowanym kurczaku i marchewce przez trzy miesiące, jak tylko zaszalałam to z ciężkiej kolki robiła się kolka masakra.
I tak najgorsze jest jedzenie w szpitalu, ja swoje oddawałam mężowi i żywiłam się kanapkami. A moja własna mama na porodówce 30 lat temu dostała kluski, roladę i zasmażaną kapustę.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 14:16   #4297
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Aha rozumiem... Szkoda tylko, ze położne/pielęgniarki itd nie idą z duchem czasu a cały czas mówią o tym, co kiedyś tam się nauczyły. Eh...
Aha mnie też polecano dawać wodę z glukozą!

Mmmm, o tej wodzie z glukozą napisałam dla jaj, teraz to mnie przeraziłaś..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 16:20   #4298
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Mojej siostry szwagierka urodziła rok temu i też kazali jej przepajac woda z glukoza 😖
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 18:14   #4299
TienShan
Zakorzenienie
 
Avatar TienShan
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 082
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

ja po porodzie dostałam na obiad kotlet z piersi w panierce codziennie do śniadania pomidora nawet sałatka jarzynowa z majonezem się zdarzyła a do tego kiełbaska na ciepło
__________________


TienShan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 22:13   #4300
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez TienShan Pokaż wiadomość
ja po porodzie dostałam na obiad kotlet z piersi w panierce codziennie do śniadania pomidora nawet sałatka jarzynowa z majonezem się zdarzyła a do tego kiełbaska na ciepło
Ja z półtoramiesięcznego pobytu (patologia ciąży+noworodka) pamiętam z jedzenie parówki i mortadele. Dobrze, że niedaleko był lidl to mi mąż normalne jedzenie kupował.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 11:42   #4301
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że to nie był przypadek?
Drugiego podejscia nie robiłam, bo ta "dziwna" biegunka polegała na tym, ze doslownie co 15 minut robil kupe w dzien.

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ja z półtoramiesięcznego pobytu (patologia ciąży+noworodka) pamiętam z jedzenie parówki i mortadele. Dobrze, że niedaleko był lidl to mi mąż normalne jedzenie kupował.
Szpitalne jedzenie to dla mnie koszmar

Mi w szpitalu kazali noworodka poic glukozą, potem wyszlo ze ma żółtacze, to glukoza byla niby obowiazkowa nawet sprawdzaly czy mu podaje i ile wypil.
Podalam mu glukoze tylko w szpitalu, skoro mnie "zmuszały" a zoltacze mial 3 mce aż (w domu mu glukozy nie dawalam).

Co ktos urodzil, to slysze ze daje glukoze zeby dziecko sie "najadlo" a matka odpoczela
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 11:44   #4302
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Te durne matki same niech zamiast obiadu wypiją wodę z cukrem a potem pójdą grzecznie spać
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:30   #4303
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Te durne matki same niech zamiast obiadu wypiją wodę z cukrem a potem pójdą grzecznie spać

Właśnie.
Ciekawe która by chciała wypić lepik zamiast posiłku i iść dpać.
Motylku miałaś prawo odmówić podawania glukozy, ona nic na żółtaczkę nie dała.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:51   #4304
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Motylku miałaś prawo odmówić podawania glukozy, ona nic na żółtaczkę nie dała.
Tak, wiem, ale wiesz jak to jest, odmówisz im, powiesz ze sie mylą, bede cos chciala to mi dadzą głupią odpowiedz potem zresztą wtedy mi sie wydawalo ze one siedzą latami w temacie, a ja dopiero co urodzilam, to co ja wiem
Pediatra tez kazala dawac glukoze ,polozna powiedziala ze moge dawac, ale nie musze
Koniec koncow chcieli mnie dac do szpiatala z dzieckiem, bo jak pisalam bardzo dlugo mial żółtacze
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:59   #4305
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja nawet nie wiem czy moja córka była dopajana glukozą w szpitalu, bo nikt mi nie mówił. Za to dawali mm i smoczek mimo że mówiłam, że chcę sama karmić (ale przyniesienie dziecka do karmienia po cc to przerasta ich możliwości) a smoczek? w końcu niech dziecko zamknie buzię i spi...
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 18:34   #4306
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

co do diety matki karmiacej - owszem, jest to typowo polska praktyka. odchodzi sie jednak od tego nawet i w polsce... w niemczech, jak pytalam, sie, czy moge wszystko jesc, to patrzyli sie na mnie jak na dziwolaga - a niby czemu by pani nie mogla???
i dogrzebalam sie do roznych informacji... poki co wiem tyle, ze badano zwiazek kolki z dieta matki i go zwyczajnie nie ma, jedynie zauwazono, ze u dzieci zagrozonych alergiami, skaza bialkowa itp poprawe przyniosla dieta matki bez produktow mlecznych i bez wolowiny (ponoc jedno z bialek wystepujacych wlasnie w serum miesa wolowego i rowniez w mlecznych produktach przenika z krwi w niezmienionej formie do mleka matki. no i jesli matka sama tez jest na jakies rzeczy uczulona, a o tym nie wie, to spozywa cos, przekazuje przeciwciala i alergeny dziecku... i tez moze sie cos tam dziac. ale sa to raczej rzadkie sytuacje).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 09:26   #4307
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Tak, wiem, ale wiesz jak to jest, odmówisz im, powiesz ze sie mylą, bede cos chciala to mi dadzą głupią odpowiedz potem zresztą wtedy mi sie wydawalo ze one siedzą latami w temacie, a ja dopiero co urodzilam, to co ja wiem
Pediatra tez kazala dawac glukoze ,polozna powiedziala ze moge dawac, ale nie musze
Koniec koncow chcieli mnie dac do szpiatala z dzieckiem, bo jak pisalam bardzo dlugo mial żółtacze
Porażająca jest ignorancja i niewiedza lekarzy i położnych :/
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 22:23   #4308
ametty
Rozeznanie
 
Avatar ametty
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 651
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

No ale wode z glukoza daje sie dziecku nie zamiast posilku tylko jako picie. I chodzi o to, zeby woda zatrzymala sie w organizmie a nie przez niego przeleciala. Przy tej zoltaczce moze nie chceili zeby dziecko sie odwodnilo, bo jednak z lampy moze byc wyjmowane tylko raz na jakis czas a noworodki przy kp potrafia wisiec dlugo na piersi zanim sie nasyca,
Nie wiem czemu tak to demonizujecie.
__________________
ametty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 12:20   #4309
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Jak bylam w domu, kazali mi dawac glukoze, pod lampa byl jedna noc, jednak zoltaczka calkowicie nie zeszla. Jak pisalam mial ja do 3 mca zycia. Nie kazali rezygnowzc z kp, tylko mialo bycmkp i glukoza. W szpitalu obok mnie, lezala kobieta, ktorej dziecko naprawde non stop wisialo na cycku. Polozna przyszla i sama powiedziala zeby dac jej glukozy, bo sie "nie najada" mlekiem, a mama sobie odpocznie.
Jak ktos przyszedl powiedziec ze chce glukoze, dawaly i o nic nie pytaly.
Problem byl, jak chcialam isc na chwile do meza (przywozil mi obiady), bo u nas na wizyty byl specjalny pokoj, nie wolno bylo wchodzic do sal. Nie mialam co zrobic z dzieckiem, chcialam na chwile zostawic u polozych. Powiedzialy "to nie zlobek', nie beda sie zajmowaly dzieckiem"
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 12:56   #4310
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
No ale wode z glukoza daje sie dziecku nie zamiast posilku tylko jako picie. I chodzi o to, zeby woda zatrzymala sie w organizmie a nie przez niego przeleciala.
polecam lekturę: http://www.hafija.pl/2015/01/niemowl...a-i-zycia.html

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
chcialam na chwile zostawic u polozych. Powiedzialy "to nie zlobek', nie beda sie zajmowaly dzieckiem"
masakra...
nie mogę słuchać takich historii.
(leżałam z dwumiesięczną córą w szpitalu. łazienka dla rodziców była dwa poziomy niżej. jak RAZ położna zajęła mi się dzieckiem przez 5 minut /Młoda obudziła się jak mnie nie było/, to prawie ją po rękach całowałam)
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 15:54   #4311
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
No ale wode z glukoza daje sie dziecku nie zamiast posilku tylko jako picie. I chodzi o to, zeby woda zatrzymala sie w organizmie a nie przez niego przeleciala. Przy tej zoltaczce moze nie chceili zeby dziecko sie odwodnilo, bo jednak z lampy moze byc wyjmowane tylko raz na jakis czas a noworodki przy kp potrafia wisiec dlugo na piersi zanim sie nasyca,
Nie wiem czemu tak to demonizujecie.
Dzieciom kp NIE daje sie nic do picia. Dziecko pije i je (jak juz rozrozniasz posilek od napojenia) tylko mleko. Piersza faza mleka jest rzadka i zaspokaja pragnienie, druga gesta i tlusta glod.

z telefonu
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 19:22   #4312
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Moje dziecko ssało bez przerwy. Karmienie trwało ok. 3,5 h. Po jakichś dwóch tygodniach 2,5h. I tak do 5 miesiąca.
Nie robiłam nic oprócz karmienia, karmiłam non stop, wszędzie.
Dałam dziecku 100% bliskości, ssanie to nie tylko jedzenie, także bliskość, dlatego większość dzieci chce ssać ciągle. Do głowy mi nie przyszło napchać go czymś i odpoczywać, po 5 miesiącu kp trwało coraz krócej, ok. 7 już parę minut i odetchnęłam, zleciało szybko.
Może dlatego, że byłam ciągle do dyspozycji syn nie zaakceptował smoczka.
To moje dziecko, sprowadzając je na świat liczyłam się z tym, że przez pewien czas jego potrzeby będą nadtrzędne i tyle.

Nie znoszę określenia "wiszenie na cycu", jakby dziecko było pasożytem jakimś, no i nie każda kobieta ma cyce, osobiście mam piersi..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 21:17   #4313
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość

Nie znoszę określenia "wiszenie na cycu", jakby dziecko było pasożytem jakimś, no i nie każda kobieta ma cyce, osobiście mam piersi..
Jak Cie to uraziło, to przepraszam, mnie takie określenia nie drażnią.

Moje dziecko też ssalo duzo, bardzo duzo, dzien i noc, dzien i noc, od jego urodzenia jeszcze zadnej nocy nie przespałam pierwsze miesiące wspominam tak, ze on tylko pił i pił, a ja nie mialam tego komfortu, ze moglam go "tylko karmic".
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 06:34   #4314
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Jak Cie to uraziło, to przepraszam, mnie takie określenia nie drażnią.



Moje dziecko też ssalo duzo, bardzo duzo, dzien i noc, dzien i noc, od jego urodzenia jeszcze zadnej nocy nie przespałam pierwsze miesiące wspominam tak, ze on tylko pił i pił, a ja nie mialam tego komfortu, ze moglam go "tylko karmic".

Naprawdę mnie nie uraziłaś, napisałam ogólnie.
Cały swôj wywód był skierowany w stronę położnych w szpitalu. Tam mama nie ma innych obowiązków poza opieką nad dzieckiem, jeśli jest zmęczona po porodzie to pielęgniarki mają jej pomóc, a nie wyszukiwać preteksty do szerzenia starych poglądów i napychania dzieci glukozą czy mm.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 19:55   #4315
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Nic nie musisz robić - jak poczujesz dyskomfort w piersiach to wtedy przystaw dziecko lub odciągnij do uczucia ulgi i już
Nie czuję dyskomfortu, piersi nie są ciężkie ani nabrzmiałe ale gdy nacisnę pierś to jakieś pojedyncze kropelki pokarmu lecą. Nie wiadomo ile tego w środku jest tak naprawdę... Czy coś się stanie jeśli piersi nie opróżnię do zera?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 09:38   #4316
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Gdybyś nawet opróżniła do zera to znowu by się nazbierało
Nic nie musisz robić, z czasem samo zaniknie to co tam jeszcze jest
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 12:36   #4317
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mmmm, o tej wodzie z glukozą napisałam dla jaj, teraz to mnie przeraziłaś..
A ja mówię jak najbardziej serio! Ale nie chodzi o podawanie glukozy zamiast kp tylko tak do picia. Oczywiście wiem, że przy kp nie daje się pić maluchowi bo mleko matki zastępuje i picie i jedzenie
Teraz karmię mm i mam problem bo mała nie chce pić czystej wody ani nawet herbatki a przy tych upałach boję się o nią, żeby się nie odwodniła No i nie chcę przyzwyczajać do słodkiego Co byście radziły?

Cytat:
Napisane przez TienShan Pokaż wiadomość
ja po porodzie dostałam na obiad kotlet z piersi w panierce codziennie do śniadania pomidora nawet sałatka jarzynowa z majonezem się zdarzyła a do tego kiełbaska na ciepło
Teraz to chyba żartujesz
Ja to pamiętam, ze w szpitalu dla ciężarnych i tych po urodzeniu był trochę inny jadłospis. Po porodzie dostałam jakąś lekką zupkę, a na 2 danie ziemniaki z gotowaną rybą i jakaś surówka do tego.

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Szpitalne jedzenie to dla mnie koszmar
No... Choć moja koleżanka, która rodziła przede mną w tym samym szpitalu twierdziła, że dobre jest to jedzenie!
Ale dla mnie było mdłe (słabo doprawione) i jałowe
Nie wiem kto to gotuje naprawdę

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Gdybyś nawet opróżniła do zera to znowu by się nazbierało
Nic nie musisz robić, z czasem samo zaniknie to co tam jeszcze jest
Ok rozumiem Niby dawno temu, gdy moja mama karmiła i chciała przestać to babcia kazała jej kłaść na piersi okłady ze spirytusu, żeby spalić ten pokarm- ale to pewnie starodawne faramzony

Mówicie, że dieta kobiet kp to polski wymysł a jak wobec tego z alkoholem?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 12:39   #4318
TienShan
Zakorzenienie
 
Avatar TienShan
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 082
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Alkohol może zaburzyć laktacje. Procenty w mleku utrzymują się tak długo jak we krwi.
__________________


TienShan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 12:55   #4319
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

OK tak myślałam. Akurat w trakcie kp nie piłam alkoholu.
Wkurzalo mnie jak ktoś mi mówił : o jaka ty biedna jesteś przez to kp anie się napić, ani wyjść bo uwiązana przy dziecku- masakra takie teksty słyszeć
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:44   #4320
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Czasami po karmieniu wieczornym wypiję bezalkoholowego Lecha, który i tak ma do 0,5 % alkoholu. Wiem, że następne karmienie będzie po kilku godzinach i stąd sobie czasem pozwalam.
Poza tym, co wyżej - żadnego alkoholu.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 16:07:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.