Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 15:25   #4321
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
a tak na marginesie jestem po pol roku brania izo 20 mg dziennie i mam sliczna buzke nie przesusza sie juz nic mi nie wyskakuje, no moze... jeden malusienki potworek przed okresem. Oprocz tego ze mam troche dxziurek i plamek to jest naprawde cudownie. Ostatnio nawet moja kosmetyczka mi zwrocila uwage na ten fakt takze oby do przoduuuu i wszystkim zycze tego samego
Milo sie takie posty czyta , zwlaszzca ze to juz pol roku po kuracji, super
Ja "wykanczam" ostatni listek i w przyszlym tygodniu zaczynam etap "po" i poki co staram sie myslec pozytywnie
amandine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 16:05   #4322
taliena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 205
GG do taliena
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, czy wam też tak potwornie wychodziły zaskórniki i wągry? Jestem cała w czarnych kropkach i to widać bardzo (mam bardzo rozszerzone pory). Myślicie, że można jakoś je oczyścić? Może lekkie złuszczanie szczoteczką dla niemowląt? Nie chcę niczego sobie podrażnić z oczywistych względów;/
taliena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 18:21   #4323
kwietniowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
GG do kwietniowy
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej dziewczyny. Akurat jestem facetem, pewnie nielicznym na tym kobiecym forum, ale tak jak większość z was mam problemy z cerą Od 3 tygodni, zażywam Tetrinex, obecnie moja dermatolog przpisała mi Acnenormin (biorę 40mg dziennie/70kg). Chcialem iść na kurację wcześniej, ale w wakację miałem ładną buźkę, nie chciałem rezygnować ze słońca....imprez, alkoholu, a pozatym słońce nie współgra dobrze z retinoidami.
Mój największy obecnie problem to wysuszona skóra. Obecnie używam kremu Oceanic AA Ultra nawilżanie, pomaga, ale skóra po umyciu łuszczy się i jest sucha, zwlaszcza czolo, nos, policzki. Chciałbym spróbować czegoś lepszego:
La Roche Posay Hydraphase (tylko cena.., ale...jesli warto)
Physiogel (polecano mi go w aptece żel do mycia+krem)
Zależy mi bardzo na waszych opiniach. Zaglądalem na różne fora, strony i nie wiem już kompletnie co wybrać, a chciałbym jak najszybciej załagodzić objawy pieczącej skóry. Oczka niestety, jakby nie te męczą sie strasznie (używam kropli) do tego praca 8h za biurkiem, nie przeczytam całego wątku Więc pomocy dziewczyny. Piszcie co używacie, co może pomóc i czy mój typ będzie dobry. Zapomiałem dodać, na usta pomadka nivea 10x dziennie pomaga

Edytowane przez kwietniowy
Czas edycji: 2009-11-04 o 18:23
kwietniowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 18:42   #4324
2352
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej dziewczyny,
ja juz powoli koncze kuracje, zostalo tylko okolo 20 dni do konca. i problem w tym ze gdzies od 2 tygodni poprostu powstaja mi pryszcze. na brodzie ciagle mam grudki jak przed kuracja i jeszcze wychodza jakies ropne to na nosie, to na policzkach lub oczywiscie na brodzie.
jeszcze co znalazlam niespokojacego to to ze nie mam przesuszonej buzi od 2 tygodni. wstaje z swieciaca sie twarza.
czy to normalne?
2352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 19:26   #4325
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co do mycia twarzy szczoteczką to ja też słyszałam, że się nie poleca, bo bakterie się gromadzą - a sama kiedyś taką miałam.

Byłam dzisiaj u dermatologa i decyzja została powzięta Dostałam skierowanie na badania, na które idę jutro. Z panią dermatolog widzę sie ponownie w poniedziałek, więc wtedy zacznę kurację. Ajj, trochę się boję tego wszystkiego (najbardziej wysypu !), trzymajcie kciuki żeby było dobrze..
Powiedzcie mi jeszcze czy przy retinoidach doustnych można spożywać alkohol? Wiem, że jest to nie wskazane ze względu na to, że bardzo obciążają wątrobę, ale chodzi mi o to, czy wchodzą z nim w jakieś reakcje? Bo zbliża się sylwester i nie wiem co w związku z tym

I oby pomoglo, oby pomogło, oby pomogło.. Chyba będę to sobie powtarzać przez całą kurację, to może zadziała
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 20:05   #4326
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hey kwietniowy nie powiem, że miło, że do nas dołączasz bo lepiej by było gdybyś nie usiał tego robic Ale spytałeś o kremik i muusze Ci odpowiedzieć. Jeśli chodzi hydraphase to miałam tylko probki i owszm podobał mi się ale jako krem na dzień, w moim wypadku pod makijaż. Na noc, przy tej pogodzie polecam toleriane riche właśnie wczoraj kupiłam nową tubke, uwielbiam ten krem bo porządnie koi moją nawuszoną pogodą chapke
Tylko, że ja czasem zaczynam mieć wątpliwości c do tego nawilżania...nie wiem już czy powinno się nawilżać czy nie.
Jutro badania, zgłosze się po wynikach pozdrawiam.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 20:32   #4327
Diabolika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a czyścisz ją czymś? bo zastanawiam się czy to nie tak, jak np. z gąbkami do higieny intymnej których ni epowinno sie stosować, bo sa siedliskiem bakterii i grzybów to czy tutaj takich szczoteczek do twarzy ni epowinno sie tez czyścić lub czesto wymieniac? tzn. ja wiem, że bezpośrednia przyczyna trądziku nie są bakterie tylko zablokowanie gruczołów łojowych i stąd się tworzy stan zapalny (dlatego skuteczniejesze są aknenorminy itp od antybiotyków), ale chyba warto jednak nie prowokować bakterii? bo sama kiedys myślałam o takiej szczoteczce, bo przy okazji delikatny masaż twarzy, ukrwienie się poprawia i lekko peelinguje, ale ta kwestia czystości mnie zawsze powstrzymuje...
Dobrze ze o tym wspomnialas..szczoteczke zawsze po umyciu twarzy myje mydlem i raz na jakis czas plucze ja we wrzatku..zmieniam ja raz na rok tylko..nic mi sie do tej pory nie stalo ze skora..przypominam ze to nie jest szczoteczka do zebow tylko do twarzy..az tak groznych bakterii na niej nie ma..warto rowniez trzymac ja w otwrtej przestrzeni i nie zamkac mokrej w jakims pudelku..czasami sprzedaja ja juz w specjalnym opakowaniu do jej przetrzymywania..nie polecam tego robic.musi sie zawsze po uzyciu wysuszyc

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
Co do mycia twarzy szczoteczką to ja też słyszałam, że się nie poleca, bo bakterie się gromadzą - a sama kiedyś taką miałam.

Byłam dzisiaj u dermatologa i decyzja została powzięta Dostałam skierowanie na badania, na które idę jutro. Z panią dermatolog widzę sie ponownie w poniedziałek, więc wtedy zacznę kurację. Ajj, trochę się boję tego wszystkiego (najbardziej wysypu !), trzymajcie kciuki żeby było dobrze..
Powiedzcie mi jeszcze czy przy retinoidach doustnych można spożywać alkohol? Wiem, że jest to nie wskazane ze względu na to, że bardzo obciążają wątrobę, ale chodzi mi o to, czy wchodzą z nim w jakieś reakcje? Bo zbliża się sylwester i nie wiem co w związku z tym

I oby pomoglo, oby pomogło, oby pomogło.. Chyba będę to sobie powtarzać przez całą kurację, to może zadziała
napisalam jasno i wyraznie ze nie uzywa sie jej majac tradzik tylko po zakonczeniu kuracji!

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
ja juz powoli koncze kuracje, zostalo tylko okolo 20 dni do konca. i problem w tym ze gdzies od 2 tygodni poprostu powstaja mi pryszcze. na brodzie ciagle mam grudki jak przed kuracja i jeszcze wychodza jakies ropne to na nosie, to na policzkach lub oczywiscie na brodzie.
jeszcze co znalazlam niespokojacego to to ze nie mam przesuszonej buzi od 2 tygodni. wstaje z swieciaca sie twarza.
czy to normalne?
powinnas przedluzyc kuracje..mozliwe ze nie przyjmujesz dostatecznej dawki.jesli odstawisz to prawdopodobnie tradzik powroci.powinnas skonsultowac to z lekarzem i obliczyc dokladnie dawke..Moze tez to byc przyczyna zlej diety
__________________
Ya no tengo miedo...porque te tengo a ti cariño...
Diabolika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 07:18   #4328
2352
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

"napisalam jasno i wyraznie ze nie uzywa sie jej majac tradzik tylko po zakonczeniu kuracji!"
spokojnie, moze mniej agresywnie?
2352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 08:26   #4329
stoprocentserca
Raczkowanie
 
Avatar stoprocentserca
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
hey kwietniowy nie powiem, że miło, że do nas dołączasz bo lepiej by było gdybyś nie usiał tego robic Ale spytałeś o kremik i muusze Ci odpowiedzieć. Jeśli chodzi hydraphase to miałam tylko probki i owszm podobał mi się ale jako krem na dzień, w moim wypadku pod makijaż. Na noc, przy tej pogodzie polecam toleriane riche właśnie wczoraj kupiłam nową tubke, uwielbiam ten krem bo porządnie koi moją nawuszoną pogodą chapke
Tylko, że ja czasem zaczynam mieć wątpliwości c do tego nawilżania...nie wiem już czy powinno się nawilżać czy nie.
Jutro badania, zgłosze się po wynikach pozdrawiam.
ja mam juz trzecia kuracje i zawsze mi powtarzano ze powinnam nawlizac skore. Wiadomo ze nie kremuje sie co 5 min ale rano i wieczorem. Nie wyobrazam sobie stanu mojej skory na poczatku kuracji bez nawilzenia.... brrrr, mi teraz juz sie skora nie przesusza raczej, troche na nosku. Uzywam juz teraz normalnego nivea soft i daje rade. Ja jestem zwolenniczka minimalizmu i naturalnosci. Im mniej wymyslnych kosmetykow zabiegow itd tym lepiej
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się,
Znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdziwie się zaczęło,
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 09:39   #4330
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
ja mam juz trzecia kuracje...
Trzecią?
Wallender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 09:40   #4331
kicia2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

cześć dziewczyny,
od dawna Was podczytuje ale nugdy nie pisałam to jest mój pierwszy post tak więc przepraszam jak coś źle zrobie! Moja historia z retinoidami zaczęła się rok temu w lipcu. Po 6 latach nieudanej walki z pryszczami zdecydowałam się na acnenormin, brałam go połowy maja. Moja twarz wyglądała cudownie, oczywiście z bliznami i przebarwieniami ale bez pryszczy. Wybrałam minimalną dawke a nawet więcej bo coś ponad 147mg/kg. A teraz po 5 m-cach wszystko wraca. Zaczęło się od kilku malutkich krostek wokół ust a teraz mam już na czole, brodzie skromiach normalne pryszcze może nie takie jak wcześniej ale są i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Najpierw jest czerwona plama a potem gula i dużo podskórnych grudek. Jutro ide do dermatologa zobacze co powie mam nadzieje że to nie jest nawrót tylko chwilowe pogorszenie.Tak bardzo się boje. Pozdrawiam. Przepraszam że tak chaotycznie pisze.
kicia2008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 09:56   #4332
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja już od 2 tygodni mam podwyższone ciśnienie 150/100, dlatego myslałam, że to może przez izo bo w sumie dobrze się czuję tylko nie raz mam nagłe bóle głowy. Ale skoro zadna z Was nie miała takich objawów to pewnie ze mną jest coś nie tak.

W poniedziałek idę do dermatologa o ile znów mi wizyty nie przesunie
Tabletek izo mam do soboty więc przez 2 dni nie będę zażywała i tu pojawia się moje pytanie; jeżeli kuracja będzie przerwana na te 2 dni to na nowo pojawi się mega wysyp pryszczy?

(W tej chwili mam pryszcze ale już nie tak dużo jak jeszcze tydzień temu )
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 14:25   #4333
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez stoprocentserca Pokaż wiadomość
a tak na marginesie jestem po pol roku brania izo 20 mg dziennie i mam sliczna buzke nie przesusza sie juz nic mi nie wyskakuje, no moze... jeden malusienki potworek przed okresem. Oprocz tego ze mam troche dxziurek i plamek to jest naprawde cudownie. Ostatnio nawet moja kosmetyczka mi zwrocila uwage na ten fakt takze oby do przoduuuu i wszystkim zycze tego samego
Super, zawsze milo slyszec ze kuracja sie powiodla

Cytat:
Napisane przez kwietniowy Pokaż wiadomość
Mój największy obecnie problem to wysuszona skóra. Obecnie używam kremu Oceanic AA Ultra nawilżanie, pomaga, ale skóra po umyciu łuszczy się i jest sucha, zwlaszcza czolo, nos, policzki. Chciałbym spróbować czegoś lepszego:
La Roche Posay Hydraphase (tylko cena.., ale...jesli warto)
Physiogel (polecano mi go w aptece żel do mycia+krem)
Zależy mi bardzo na waszych opiniach. Zaglądalem na różne fora, strony i nie wiem już kompletnie co wybrać, a chciałbym jak najszybciej załagodzić objawy pieczącej skóry.
Physiogel - odradzam, smierdzi, ma dziwna konsystencje i nie domywa twarzy, krem tez niezbyt przyjemny w uzyciu. Lepiej kup zel do mycia ciala z rossmana babydream, albo ziaja tin tin. Jesli wolisz bez wody to wystarczy plyn miceralny np biodermy.
Ja ogolnie lubie kosmetyki avene, albo biodermy - idz do dobrze zaopatrzonej apteki i popytaj panie farmaceutki, one dobrze doradzaja(raz trafilam nawet na Pania ktora tez przechodzila kuracje aknenorminem).


Cytat:
Napisane przez Diabolika Pokaż wiadomość
Dobrze ze o tym wspomnialas..szczoteczke zawsze po umyciu twarzy myje mydlem i raz na jakis czas plucze ja we wrzatku..zmieniam ja raz na rok tylko..nic mi sie do tej pory nie stalo ze skora..przypominam ze to nie jest szczoteczka do zebow tylko do twarzy..az tak groznych bakterii na niej nie ma..warto rowniez trzymac ja w otwrtej przestrzeni i nie zamkac mokrej w jakims pudelku..czasami sprzedaja ja juz w specjalnym opakowaniu do jej przetrzymywania..nie polecam tego robic.musi sie zawsze po uzyciu wysuszyc
Ja tez zaczelam takiej szczoteczki uzywac i robie dokladnie jak Ty. Myje po uzyciu susze na powietrzu i wyparzam od czasu do czasu. Uzywam jej raz w tygodniu razem z pilingiem i dobrze oczyszcza twarz. Ponadto codziennie do zmycia make up uzywam takich owalnych gabeczek(mozna kupic w rossmanie - po wyschnieciu twardnieja) - wystarcza na 2-3 miesiace, pozniej wymieniam. Bardzo dobrze domywaja twarz, nie zostaja zadne resztki make up'u.


Cytat:
Napisane przez kicia2008 Pokaż wiadomość
Wybrałam minimalną dawke a nawet więcej bo coś ponad 147mg/kg. A teraz po 5 m-cach wszystko wraca. Zaczęło się od kilku malutkich krostek wokół ust a teraz mam już na czole, brodzie skromiach normalne pryszcze może nie takie jak wcześniej ale są i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Najpierw jest czerwona plama a potem gula i dużo podskórnych grudek. Jutro ide do dermatologa zobacze co powie mam nadzieje że to nie jest nawrót tylko chwilowe pogorszenie.Tak bardzo się boje. Pozdrawiam. Przepraszam że tak chaotycznie pisze.
To moze byc nawrot, ale nie koniecznie. Mojej kolezance, ktora nie wybrala dawki minimalnej, po wakacjach tez jakby tradzik wrocil i to w zmasowanej formie(bo na ciele, a przed kuracja tam nie miala), ale wystarczyly masci bez recepty i przeszlo po miesiacu. Moze wystarczy krotka kuracja jakims retinoidem zewnetrznym.

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
W poniedziałek idę do dermatologa o ile znów mi wizyty nie przesunie
Tabletek izo mam do soboty więc przez 2 dni nie będę zażywała i tu pojawia się moje pytanie; jeżeli kuracja będzie przerwana na te 2 dni to na nowo pojawi się mega wysyp pryszczy?

(W tej chwili mam pryszcze ale już nie tak dużo jak jeszcze tydzień temu )
Ja tez mialam taka sytuajce ale to juz bardziej pod koniec kuracji - zabraklo mi na 5 dni tabletek wiec ostatnie piec tabletek z opakowania jadlam co drugi dzien.

Nie rob od razu dwoch dni przerwy, tylko ostatnia tabletke wez w niedziele a w sobote odpusc. I powinno byc ok.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 08:53   #4334
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziękuję za wszystkie odpowiedzi
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 17:59   #4335
PanSzaraEminencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja jestem załamany...
Kurację skończyłem we wrześniu i teraz po dwóch miesiącach prysła bańka szczęścia... Wyskoczyła mi duże gule na policzku ;/ Żyć się odechciewa..

Edytowane przez PanSzaraEminencja
Czas edycji: 2009-11-06 o 19:55
PanSzaraEminencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 10:17   #4336
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość
A ja jestem załamany...
Kurację skończyłem we wrześniu i teraz po dwóch miesiącach prysła bańka szczęścia... Wyskoczyła mi duże gule na policzku ;/ Żyć się odechciewa..
Hmm, ale tylko jedna gulka, wiec nie panikuj. Moze gdzies się "Zagubila" po drodze
Moze wplywem jest to iz taka beznadzejna pora roku jest i generalnie kazdemu cos wyskakuje. Ja odkad siegam pamiecia mialam problem na jesien :/
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 10:33   #4337
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
W poniedziałek idę do dermatologa o ile znów mi wizyty nie przesunie
Tabletek izo mam do soboty więc przez 2 dni nie będę zażywała i tu pojawia się moje pytanie; jeżeli kuracja będzie przerwana na te 2 dni to na nowo pojawi się mega wysyp pryszczy?

(W tej chwili mam pryszcze ale już nie tak dużo jak jeszcze tydzień temu )
Nic nie powinno się stać, mi się zdarzyło nie brać przez parę dni jak byłam chora i nie miałam żadnego wysypu

Jestem 3 miesiące po zakończeniu kuracji, myślicie że mogę już iść na mikrodermabrazję?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 10:54   #4338
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Nic nie powinno się stać, mi się zdarzyło nie brać przez parę dni jak byłam chora i nie miałam żadnego wysypu

Jestem 3 miesiące po zakończeniu kuracji, myślicie że mogę już iść na mikrodermabrazję?
Ja mialam w trakcie kuracji mikrodermabrazje i nic mi sie nie stalo wiec sadze ze 3 miesiace w zupelnosci wystarcza. Jesli nie podrazniaja cie pilingi to znaczy ze spokojnie mozesz isc na zabieg.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 12:59   #4339
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam wszystkich!
Dawno mnie tu nie było. W marcu rozpoczęłam kurację Izotekiem. Dziś połykam ostatnią tabletkę. Wybrałam ok. 140mg/kg, także nawet więcej niż minimalna dawka. W trakcie kuracji miałam przesuszone usta, bolała mnie na początku klatka piersiowa. Niestety przeszłam dość silne załamanie psychiczne. Nie miało to nic wspólnego z wyglądem mojej cery, uwierzcie. Po prostu było mi źle. Brałam przez jakiś czas antydepresanty. To byl horror. Nie potrafiłam z nikim normalnie rozmawiać, nonstop płakałam. Kuracji jednak nie przerwałam.
Efekty oczywiście są. Od jakiś 4 miesięcy nie mam żadnych zmian na skórze. Niestety blizny, jakie mi pozostały niszczą cały efekt. Pod koniec kuracji zaczęłam stosować serum na blizny i tonik AHA 10%. Skóra jest lekko podrażniona, ale nawet mi nie schodzi... Mam kilka przebarwien -nimi nie przejmuje się aż tak bardzo, gdyż wierzę, że znikną. Tym, co mnie załamuje, są blizny. Nie wiem, czy jest sposób, żeby je usunąć... Mikrodermabrazja, peelingi, laser? Jeśli coś rzeczywiście je usunie, jestem gotowa przeznaczyć na to max. 4 tysiące. Chciałabym po prostu mieć NAPRAWDĘ idealną cerę.
Co do samej kuracji mam mieszane uczucia. Jeśli efekt rzeczywiście się utrzyma- nie będę żałować. Przepłaciłam jednak to depresją, dodatkowymi bliznami i sporym ubytkiem pieniędzy. Katastrofy na twarzy nie miałam, w trakcie brania antykoncepcji nie miałam problemów z cerą. Koszmar zaczął się po jej odstawieniu. W trakcie kuracji nie przyjmowałam tabletek antykoncepcyjnych.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Proszę również osoby, które uporały się w jakims stopniu z bliznami, żeby mi pomogły Dodam, że szukam jakiejś kliniki bądź dermatologa (który zajmie się usunięciem moich śladów) z Warszawy.
Aha, mam jeszcze jedno pytanie- czy mogę już teraz zacząć zażywać suplementy diety (na wypadanie włosów), które mają w składzie również wit. A?
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 18:22   #4340
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Dawno mnie tu nie było. W marcu rozpoczęłam kurację Izotekiem. Dziś połykam ostatnią tabletkę. Wybrałam ok. 140mg/kg, także nawet więcej niż minimalna dawka.
Efekty oczywiście są. Od jakiś 4 miesięcy nie mam żadnych zmian na skórze. Niestety blizny, jakie mi pozostały niszczą cały efekt. Pod koniec kuracji zaczęłam stosować serum na blizny i tonik AHA 10%. Skóra jest lekko podrażniona, ale nawet mi nie schodzi... Mam kilka przebarwien -nimi nie przejmuje się aż tak bardzo, gdyż wierzę, że znikną. Tym, co mnie załamuje, są blizny. Nie wiem, czy jest sposób, żeby je usunąć... Mikrodermabrazja, peelingi, laser? Jeśli coś rzeczywiście je usunie, jestem gotowa przeznaczyć na to max. 4 tysiące. Chciałabym po prostu mieć NAPRAWDĘ idealną cerę.
Co do samej kuracji mam mieszane uczucia. Jeśli efekt rzeczywiście się utrzyma- nie będę żałować. Przepłaciłam jednak to depresją, dodatkowymi bliznami i sporym ubytkiem pieniędzy.
Aha, mam jeszcze jedno pytanie- czy mogę już teraz zacząć zażywać suplementy diety (na wypadanie włosów), które mają w składzie również wit. A?
Ciesze sie ze kuracja pomogla
Suplementow z witamina A jeszcze nie mozesz zazywac. Dopiero po miesiacu wedlug ulotki lek przestaje dzialac. Wiec jeszcze poczekaj. Ale sa tez suplementy na wlosy bez witaminy A(np vitapil - sama wlasnie skonczylam brac).
Co do blizn to ja sie ich juz pozbylam dzieki mikrodermabrazji(8 zabiegow w trakcie kuracji). Zamieszczalam zdjecie przed i po jesli chcesz to mozesz przeszukac watek i porownac swoje blizny do tego co mialam ja. Jesli masz podobne to mikrodermabrazja pomoze, a jesli glebsze to tym gorzej sie ich pozbyc i bedzie trzeba czegos mocniejszego np. kwasy lub laser.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 20:29   #4341
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

wczoraj moja ginekolog powiedziala ze jezeli biore tak silny antybiotyk jak izotek to prezerwatywa to tylko 60% bepieczenstwa :/ masakra jakas ;( musze wrocic do tabl YAZ, ale powiedziala mi tez zeby brac tabsy plus uzywac gumek rety

co do moich skutków ubocznych to mam chyba chorą nerusie. robilam badania siusiów i są jak to pani okresliła ZŁE, do tego boli mnie nerka tak mocno czasami ze nie moge sie wyprostować i mocno zgiąć. nie wiem czy to od izo, ale na bank mnie nie przewiało bo cieplutko sie ubieram. a boli od jakis dwoch tyg, izo biore miesiac, ide w pon do mojej dermy...
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 20:31   #4342
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Małe sprostowanie - izo nie jest antybiotykiem
A jeśli chodzi o nerkę - gdzieś czytałam, że izo może prowadzić do zapalenia cewki moczowej. Może to właśnie to (w sensie, że choroba układu moczowego)?

Na pewno cos się wyjaśni, jak pójdziesz do lekarza. Trzymaj się!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2009-11-07 o 20:33
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 20:48   #4343
vanilia___
Raczkowanie
 
Avatar vanilia___
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Ciesze sie ze kuracja pomogla
Suplementow z witamina A jeszcze nie mozesz zazywac. Dopiero po miesiacu wedlug ulotki lek przestaje dzialac. Wiec jeszcze poczekaj. Ale sa tez suplementy na wlosy bez witaminy A(np vitapil - sama wlasnie skonczylam brac).
Co do blizn to ja sie ich juz pozbylam dzieki mikrodermabrazji(8 zabiegow w trakcie kuracji). Zamieszczalam zdjecie przed i po jesli chcesz to mozesz przeszukac watek i porownac swoje blizny do tego co mialam ja. Jesli masz podobne to mikrodermabrazja pomoze, a jesli glebsze to tym gorzej sie ich pozbyc i bedzie trzeba czegos mocniejszego np. kwasy lub laser.
Ja już kupiłam sobie Ha-Pantoten, z wypadaniem włosów borykam się już od 2-3 lat i naprawdę już mam malutko Słyszałam, że Ha-Pantoten daje b. dobre efekty. Zmartwiłaś mnie tym, że jeszcze miesiąc muszę czekać... Ech...
Czy mikrodermabrazję miałaś wykonywaną przez lekarza? Możesz mi podać więcej szczegółów? Nie znam się na tym za bardzo, więc nie wiem czy byc może są różne rodzaje mikro... Ile kosztuje jeden zabieg?
Znalazłam Twoje zdjęcia, masz idealną cerę, marzę o takiej! Na zdjęciu "przed" widać jedynie przebarwienia, żadnych dziurek. Ja niestety mam więcej blizn ubytkowych Nie mogę już na nie patrzeć...
vanilia___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 22:45   #4344
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
wczoraj moja ginekolog powiedziala ze jezeli biore tak silny antybiotyk jak izotek to prezerwatywa to tylko 60% bepieczenstwa :/ masakra jakas ;( musze wrocic do tabl YAZ, ale powiedziala mi tez zeby brac tabsy plus uzywac gumek rety
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Małe sprostowanie - izo nie jest antybiotykiem
A jeśli chodzi o nerkę - gdzieś czytałam, że izo może prowadzić do zapalenia cewki moczowej. Może to właśnie to (w sensie, że choroba układu moczowego)?
Dokladnie izo to nie antybiotyk(gdyby to byl antybiotyk, to wlasnie antykoncepcja hormonalna bylaby nieskuteczna) i pierwsze slysze o mniejszej skutecznosci prezerwatywy przy braniu retnoidow Co do brania tabletek to ma racje. Nawet w ulotce jest napisane ze powinno sie stosowac wiecej niz jedna metode antykoncepcji.

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Ja już kupiłam sobie Ha-Pantoten, z wypadaniem włosów borykam się już od 2-3 lat i naprawdę już mam malutko Słyszałam, że Ha-Pantoten daje b. dobre efekty. Zmartwiłaś mnie tym, że jeszcze miesiąc muszę czekać... Ech...
Czy mikrodermabrazję miałaś wykonywaną przez lekarza? Możesz mi podać więcej szczegółów? Nie znam się na tym za bardzo, więc nie wiem czy byc może są różne rodzaje mikro... Ile kosztuje jeden zabieg?
Znalazłam Twoje zdjęcia, masz idealną cerę, marzę o takiej! Na zdjęciu "przed" widać jedynie przebarwienia, żadnych dziurek. Ja niestety mam więcej blizn ubytkowych Nie mogę już na nie patrzeć...
Z suplementami z wit A jest tak ze dodajesz do kuracji dodatkowa dawke witaminy A. Czyli jesli zaczniesz brac to bedzie kontynuacja kuracji.
Mikro mialam robione w gabinecie lekarskim, cena 100pln do 150pln za zabieg(zalezy gdzie). Ale mozna tez isc do kosmetyczki, tam zazwyczaj robia dodatkowe maseczki w cenie itp. Ja mialm robiona mikrodermabrazje diamentowa - podobno jest skuteczniejsza. Zdjecia przed sa slabe(w sensie podleczona cere mialam), ale tylko takie mam, tam gdzie sa przebarwienia tez sa wglebienia. Teraz jeszcze gdzie niegdzie pozostaly mi malutkie przebarwienia, i pod swiatlo widac ze skora nie jest idealnie rowna, ale mysle ze z czasem to tez zniknie.
Co do tych blizn ubytkowych to niestety zazwyczaj trzeba czasu, oprocz roznych zabiegow. Ja tak szybko mialam efekty bo juz w trakcie kuracji blizny byly leczone.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-11-07 o 22:50
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 08:43   #4345
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,
ja juz powoli koncze kuracje, zostalo tylko okolo 20 dni do konca. i problem w tym ze gdzies od 2 tygodni poprostu powstaja mi pryszcze. na brodzie ciagle mam grudki jak przed kuracja i jeszcze wychodza jakies ropne to na nosie, to na policzkach lub oczywiscie na brodzie.
jeszcze co znalazlam niespokojacego to to ze nie mam przesuszonej buzi od 2 tygodni. wstaje z swieciaca sie twarza.
czy to normalne?
nie chcę Cię straszyć ale ja tez tak miałam i jak potem okazało się miałam nawrót
cerę mam oczywiście ładniejszą niż przed kuracją ale oczekiwałam lepszych rezultatów.... tym bardziej, że wybrałąm dawkę 180 mg/kg.
miałam mieć powtórkę kuracji ale jednak zrezygnowałąm, bo chcę się starać o dzidziusia....

mam nadzieje, że u Ciebie będzie inaczej......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 09:05   #4346
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, czy Wam też przy kuracji spóźniał się okres? :P
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:10   #4347
LordVader
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Siema stosuje accutane jakos od okolo 10 dni Na poczatku troszke mnie jakby wiecej wysypalo i teraz nie wiem czy moge spodziewac sie jeszcze czegos gorszego Wysuszylo mi wargi oraz ryjek w okolicy brody pod wargami ale nie bede sie pytac o kremy bo widze ze zdania sa podzielone Kiedy ta suchosc zniknie ? Chodze na silownie regularnie a czytalem ze moge sie spodziewac bolu stawow i miesni Mial ktos takie objawy? Zazywam obecnie suplement na podbicie poziomu testosteronu chyba to nie koliduje z dzialaniem leku? Jak to jest z witaminami Dodam ze biore je caly czas tyle ze poczas kuracji zdecydowalem sie zazywac witaminy kazda z osobna bez witA (wczesniej wszystko w jednej tabletce) Dzieki

Edytowane przez LordVader
Czas edycji: 2009-11-08 o 10:13
LordVader jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:17   #4348
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja do nawilżania używam Humektanu i jestem zadowolona - skóra jest miękka, nie widać suchych skórek, generalnie ok Na zimę poszukam czegoś innego.

I racja, odczuwam bóle stawów/mięśni/kręgosłupa. Mam zakwasy w nogach, a ostatnio nie uprawiałam żadnego sportu :P Jak rano wstaję z łóżka, to czuję, jakbym miała na klatce jakies ogromne obciążenie i po podniesieniu się muszę chwilę odpocząć, żeby ból minął... ;>
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:36   #4349
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez LordVader Pokaż wiadomość
Siema stosuje accutane jakos od okolo 10 dni Na poczatku troszke mnie jakby wiecej wysypalo i teraz nie wiem czy moge spodziewac sie jeszcze czegos gorszego Wysuszylo mi wargi oraz ryjek w okolicy brody pod wargami ale nie bede sie pytac o kremy bo widze ze zdania sa podzielone Kiedy ta suchosc zniknie ? Chodze na silownie regularnie a czytalem ze moge sie spodziewac bolu stawow i miesni Mial ktos takie objawy? Zazywam obecnie suplement na podbicie poziomu testosteronu chyba to nie koliduje z dzialaniem leku? Jak to jest z witaminami Dodam ze biore je caly czas tyle ze poczas kuracji zdecydowalem sie zazywac witaminy kazda z osobna bez witA (wczesniej wszystko w jednej tabletce) Dzieki
Teraz bede brutalna a propo podkerslonego zdania.
Czy twoj dermatolog wie ze zazywasz takie suplementy? I czy Ty wiesz ze podwyzszony poziom meskich hormonow powoduje tradzik?
Moze zamiast brac retinoidy powinienes odstawic to co bierzesz na wzrost masy? Nie przyszlo Ci do glowy ze to moze byc powodem tradziku? Inaczej cala kuracja moze skonczyc sie niepowodzeniem jesli dostaniesz nawrotu wlasnie przez to co bierzesz, albo zaczniesz brac po kuracji. Nie chce Cie urazic, ale jesli bierzesz cos wiecej niz suplementy witaminowe i odzywki bialkowe/weglowodanowe to na bank w tym mozesz upatrywac przyczyn tradziku i jesli chcesz wyleczyc tradzik to powinienies na stale zrezygnowac tego.
Poczytaj na necie i zastanow sie nad tym co napisalam.

Suchosc zniknie jekis czas po skonczeniu kuracji. O kremy popytaj w aptekach i zaznacz ze bierzesz retinoidy. Bole stawow i miesni wystepuja, kilka dziewczyn juz pisalo ze maja problemy z poruszaniem sie, ale nie u kazdego jest tak zle.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-11-08 o 10:41
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:47   #4350
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Nic nie powinno się stać, mi się zdarzyło nie brać przez parę dni jak byłam chora i nie miałam żadnego wysypu

Jestem 3 miesiące po zakończeniu kuracji, myślicie że mogę już iść na mikrodermabrazję?
Dziękuję za odpowiedz bo bardzo się bałam, że obsypie mnie tak jak przez pierwsze 3 tygodnie łykania izo.


Aktogimka mnie się spóżnił okres w tamtym miesiącu o 2 dni, i myślę, że to właśnie przez izo, bo jakiś tydzień wcześniej zaczełam go łykac. Mam Nadzieję ze w tym miesiącu będzie już wszystko ok
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.