Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 14:57   #4321
guccigirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 38
Wyślij wiadomość przez Yahoo do guccigirl
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

bell to nie bella ;p
ja też nie kupuje niczego jak nie muszę.
moim zdaniem jest minimalna różnica między:
1) jestesmy l'oreal i w dupie mamy zwierzęta i testujemy gdzie tylko wolno nam (usa?)
2) wchodzimy na rynek chinski i niestety tam produkty sa testowane, ale jak nie trzeba to tego nie robimy.

jestem w szoku przede wszystkim ze wzgl.na farmonę! zawsze się szczycili cruelty free...

czyli uwazacie, że można postawić znak równości między takim l'oreal i bell/bielenda/eveline? (chodzi oczywiscie o testy na zwierzetach). bo jeśli tak to admin musi zmienic te firmy na czerwony kolor....
guccigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 16:58   #4322
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A gdzie zostało powiedziane, że Floslek, Eveline czy Bell mają testować? Czy to tylko takie sianie fermentu dla siania fermentu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.
Alice Walker
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:01   #4323
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Floslek chyba ze wzgledu na testowanie lekow
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:06   #4324
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

To pokaż mi, proszę jakieś leki tej firmy, bo ja widzę tylko kosmetyki i dermokosmetyki, które lekami z całą pewnością nie są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.
Alice Walker
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:12   #4325
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No wlasnie, skad nagle ta nagonka na Bell? Dla mnie obecnie najbardziej aktualna lista jest ta z Kocich Uszu, i stoi tu jak byk: http://kocieuszy.blogspot.com/2014/0...ktow-bell.html
To samo z Eveline! http://kocieuszy.blogspot.com/p/blog-page_23.html
A Bielenda jest niepewna.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:18   #4326
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dokładnie, sprawdzałam te firmy jeszcze miesiąc temu i umieszczam na blogu aktualne odpowiedzi w tej sprawie, no ale niektórzy na pewno wiedzą lepiej. Poza tym Hongkong to nie to samo co Chiny i wydaje mi się, że dużo osób to myli. Bell jest w Hongkongu, w Hongkongu nie wymaga się testowania na zwierzętach.
Polecam: http://kocieuszy.blogspot.com/2015/0...m-w-ogole.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.
Alice Walker
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:26   #4327
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja staram się i tak używac kosmetyków naturalnych i mineraknych więc w zwykłej kolorówce i pielęgnacji aż tak obeznana nie jestem, kiedyś ktoś chyba tu pisał o flos leku noale może być też, że mi sie pomyliło.

Znalazłam przed chwilą na kocich uszach o flos leku który odpowiedział na maila w maju zeszłego roku, że nie testuje. Czy to aktualne to teraz pewna nie jestem mam nadzieję że nie testuje
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 17:37   #4328
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Floslek odpowiedział w marcu tego roku, może przegapiłaś dopisek "[update 15/03/17]".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.
Alice Walker
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 17:51   #4329
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No to nawet lepiej
ja ze względu na wcześniejsze problemy skórne i obecną terapię izotretinoiną przerzuciłam się na inne kosmetyki
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 18:41   #4330
guccigirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 38
Wyślij wiadomość przez Yahoo do guccigirl
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

napisałam do tych firm i czekam na odp. Kocie Uszy też mają się tym przyjrzeć...
guccigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 18:54   #4331
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez guccigirl Pokaż wiadomość
napisałam do tych firm i czekam na odp. Kocie Uszy też mają się tym przyjrzeć...
O co tobie tak naprawde chodzi? Bo strasznie chaotycznie i z bledami piszesz, a w dodoatku tak jakbys nie czytala innych wiadomosci w tym watku
Przeciez podalam ci linki z Kocich Uszu. Ona juz pisala do tych firm, dostala odpowiedzi i zamiescila je na swoim blogu. Jej lista jest na biezaco uaktualniana
Masz tu np. odpowiedz Bell, ktora dostala 17 marca (!!!):

"Witam,
1. Firma Bell nie testuje kosmetyków na zwierzętach ani nie zleca wykonywania takich badań. W UE od 2004 jest zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach.
Firma Bell nie testuje poszczególnych składników na zwierzętach - całkowity zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach oraz wprowadzania do obrotu substancji testowanych na zwierzętach został wprowadzony 11 marca 2013 roku.

2. Fragment odnośnie testowania składników (ze strony http://www.kosmopedia.org/o_kosmetyk...y_na_zwierzet/ )
„Natomiast jeśli chodzi o testowanie składników – praktycznie nie istnieją takie substancje, które nigdy w historii nie zostały przetestowane na zwierzętach. Oczywiście nie zawsze były to testy wykonane w celu oceny bezpieczeństwa kosmetyków – wiele substancji testuje się na zwierzętach dla spełnienia wymagań prawnych dotyczących substancji chemicznych. Substancja może być wprowadzona do obrotu tylko wtedy, gdy nie zagraża zdrowiu ludzi i środowisku.”
Składniki naszych kosmetyków nie były testowane na zwierzętach po 11.03.2009 roku.*

3. Kosmetyki firmy Bell nie są eksportowane do krajów, w których testowanie kosmetyków na zwierzętach jest wymagane.

Serdecznie pozdrawiam"
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 21:23   #4332
guccigirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 38
Wyślij wiadomość przez Yahoo do guccigirl
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Chaotycznie? W którym miejscu? Czego nie rozumiesz? Jest tu 145 stron i wybacz, ale nie czytam każdej wiadomości. Na liście macie błędy! Soraya i Dermika są na zielonej liście, a już dawno zostały sprzedane Cederroth, która nie odpowiada jasno na pytania o testy, a więc coś ukrywa. Kolejna sprawa: piszecie/ktoś napisał, że Eveline, Bielenda, Hean, Farmona, Flos-lek są już beee. Dlaczego? Tymczasem są wciąż na Waszej zielonej liście: to mnie zaniepokoiło i zaczęłam drążyć temat. Hean nie sprawdza swoich dostawców i są prawdopodobne testowane. Bielenda nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, tak jak Eris. Inglot jest prawdopodobnie w Chinach, więc testuje: nie odpowiada na niewygodne pytania. Sensique nie sprawdza dostawców. Farmona wchodzi na rynek chiński. Flos-lek nie jest w Chinach i nie ma żadnych dowodów na to. To samo z Eveline: jest na zielonej liście i nigdzie nie pisze, że wchodzą na rynek chiński. Art deco jest obecna na rynku chińskim, a jest tutaj na zielonej. Iwostin podobno należy do testującej firmy. Paloma, Tanita też została sprzedana, tak jak Joko, Virtual i Kolastyna. O to mi chodzi.

Dziękuję Ci bardzo za link do bloga "Kocie Uszy" (nie znałam go). Teraz już wiem, że należy tam zaglądać, a nie tu ;p Jeśli o to Ci chodziło

Co do błędów: nie używasz polskich znaków i jeśli się do kogoś zwracasz, to raczej powinno się pisać dużą literą.

Informacje powyższe pozyskałam w ciągu kilku godzin, więc oczywiście mogę się mylić... Tak czy siak, dowiedziałam się czego chciałam (chyba) i dziękuję za informacje dziewczyny! Do reszty firm, których polityka mnie niepokoi, po prostu będę pisać.
guccigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 21:06   #4333
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cindy, a co z firmami, które zakładają produkcję w Chinach i w ten sposób omijają przymus testowania?

Dla chcącego nic trudnego, tak, mogę używać szmaty zamiast podpasek...
Również nie są dla mnie wiarygodne. Jeśli widzę przy czymś 'made in Ch', a mogę się bez tego obejść, to wcale za tym nie płaczę .

Hm... wiesz - Twój wybór . Używaj czego chcesz .
U mnie sprawdza się linia rossmanowaska [Facelle] - szczególnie polecam ich wkładki z bawełny organicznej.
Jeśli kiedykolwiek Ross zacznie testować, wypadnie mi 3/4 rzeczy z kosmetyczki i łazienki;/

Cytat:
Napisane przez guccigirl Pokaż wiadomość
Chaotycznie? W którym miejscu? Czego nie rozumiesz? Jest tu 145 stron i wybacz, ale nie czytam każdej wiadomości. Na liście macie błędy! Soraya i Dermika są na zielonej liście, a już dawno zostały sprzedane Cederroth, która nie odpowiada jasno na pytania o testy, a więc coś ukrywa. Kolejna sprawa: piszecie/ktoś napisał, że Eveline, Bielenda, Hean, Farmona, Flos-lek są już beee. Dlaczego? Tymczasem są wciąż na Waszej zielonej liście: to mnie zaniepokoiło i zaczęłam drążyć temat. Hean nie sprawdza swoich dostawców i są prawdopodobne testowane. Bielenda nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, tak jak Eris. Inglot jest prawdopodobnie w Chinach, więc testuje: nie odpowiada na niewygodne pytania. Sensique nie sprawdza dostawców. Farmona wchodzi na rynek chiński. Flos-lek nie jest w Chinach i nie ma żadnych dowodów na to. To samo z Eveline: jest na zielonej liście i nigdzie nie pisze, że wchodzą na rynek chiński. Art deco jest obecna na rynku chińskim, a jest tutaj na zielonej. Iwostin podobno należy do testującej firmy. Paloma, Tanita też została sprzedana, tak jak Joko, Virtual i Kolastyna. O to mi chodzi.

Dziękuję Ci bardzo za link do bloga "Kocie Uszy" (nie znałam go). Teraz już wiem, że należy tam zaglądać, a nie tu ;p Jeśli o to Ci chodziło

Co do błędów: nie używasz polskich znaków i jeśli się do kogoś zwracasz, to raczej powinno się pisać dużą literą.

Informacje powyższe pozyskałam w ciągu kilku godzin, więc oczywiście mogę się mylić... Tak czy siak, dowiedziałam się czego chciałam (chyba) i dziękuję za informacje dziewczyny! Do reszty firm, których polityka mnie niepokoi, po prostu będę pisać.
Dlatego, że listopadzie minionego roku wszystkie te firmy [i o wiele więcej z zielonej listy] pojawiły się na targach, których celem miało być zaistnienie tych firm na rynku chińskim.
A firmy są nadal na zielonej liście z uwag na to, że Linusiaczek nie pojawia się zbyt często na wizażu, a moderacja pierwszych postów nie została przekazana komuś innemu.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 22:10   #4334
viivyttely
Raczkowanie
 
Avatar viivyttely
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Targi odbyły się w Hongkongu. Hongkong to nie to samo co Chiny kontynentalne, nie wymaga testowania na zwierzętach. Jeśli te firmy zechcą eksportować swoje produkty do Chin kontynentalnych, to z całą pewnością się o tym dowiemy, prędzej czy później. Polska to nie Stany, nasze firemki bardzo lubią się chwalić takimi "sukcesami" branżowym czasopismom. Zanim zaczniecie rozsiewać niesprawdzone informacje i siać panikę, radzę się doinformować, bo negowanie wielomiesięcznej pracy ludzi, którzy się tym zajmują i się na tym znają nie jest fajne.
__________________

Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.
Alice Walker
viivyttely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 05:49   #4335
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cindy, czyli generalnie nie obchodzą Cię fakty, a to co Ty uważasz? Kupowanie produktów nietestowanych ma pomóc zwierzętom, nie naszemu ego...
Jak pisała viivyttely, nie siejmy fermentu, bo "coś nam się wydaje".

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

U mnie nie sprawdzają się żadne podpaski poza Bellą. Nie używam tamponów.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2015-05-01 o 06:11
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 21:38   #4336
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczęta jeśli chodzi o menstruację to polecam kubeczek menstruacyjny - dobry dla nas i dla środowiska
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 06:02   #4337
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Dziewczęta jeśli chodzi o menstruację to polecam kubeczek menstruacyjny - dobry dla nas i dla środowiska
Zostanę jednak przy podpaskach
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 11:19   #4338
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

cześć dziewczyny, jestem nowa na tym wątku. właśnie postanowiłam się bardziej zagłębić w temat cruelty free i próbuję sprawdzić wszystkie firmy, których produkty kupuję. macie może informacje na temat marki Makeup Revolution? nie znalazłam nic ani w tym wątku, ani na liście firm.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 17:02   #4339
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zostanę jednak przy podpaskach
Hahaha rozumiem Cię! Mi zabrało kilka lat zanim doszłam do wniosku, że mogłabym spróbować
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 22:53   #4340
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Hahaha rozumiem Cię! Mi zabrało kilka lat zanim doszłam do wniosku, że mogłabym spróbować
Ja próbowałam już takich rzeczy, nie podobają mi się Tak samo jak tampony. Jeśli ktoś ma obfity okres to może mu się spodoba, ale ze mnie lecą krople
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:24   #4341
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez viivyttely Pokaż wiadomość
Targi odbyły się w Hongkongu. Hongkong to nie to samo co Chiny kontynentalne, nie wymaga testowania na zwierzętach. Jeśli te firmy zechcą eksportować swoje produkty do Chin kontynentalnych, to z całą pewnością się o tym dowiemy, prędzej czy później. Polska to nie Stany, nasze firemki bardzo lubią się chwalić takimi "sukcesami" branżowym czasopismom. Zanim zaczniecie rozsiewać niesprawdzone informacje i siać panikę, radzę się doinformować, bo negowanie wielomiesięcznej pracy ludzi, którzy się tym zajmują i się na tym znają nie jest fajne.
To, że targi odbyły się w Honkongu nie oznacza wcale, że tam właśnie będzie docelowy eksport. Jak czytamy dalej w informacji na temat tego wydarzenia - cytuję - : "Celem seminarium było dostarczanie polskim przedsiębiorcom praktycznej wiedzy na temat specyfiki branży kosmetycznej w Hong Kongu i Chinach."
Jakby ktoś nie zauważył powtórzę raz jeszcze : i CHINACH.
Dla mnie przy takich sformułowaniach zapala się czerwona lampka.
Dlatego dopóki nie będzie konkretnych informacji na temat tego czy testy są czy nie, czy H. czy Ch. - powstrzymuję się od zakupu.
I myślę, że mam do tego prawo . Jak również do wyrażania swojego zdania na ten temat.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cindy, czyli generalnie nie obchodzą Cię fakty, a to co Ty uważasz? Kupowanie produktów nietestowanych ma pomóc zwierzętom, nie naszemu ego...
Jak pisała viivyttely, nie siejmy fermentu, bo "coś nam się wydaje".

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

U mnie nie sprawdzają się żadne podpaski poza Bellą. Nie używam tamponów.
Tak, jak napisałam wyżej. A skoro nie mam na chwilę obecną satysfakcjonujących mnie informacji, przerzucam się na kosmetyki, o których wiem, że są na pewno zielone.
Z kolei sugerowanie, że kupuję kosmetyki nietestowane, by podbudować swoje ego hm... nawet nie wiem co napisać . A może wiem, ale nie będę się wyrażać. Powiem tylko, że zrobiło mi się zwyczajnie przykro.

Też nie używam tamponów. Skoro żadne inne środki higieniczne nie wchodzą w grę, to kiepsko. Może kiedyś uda się znaleźć coś, co będzie nietestowane i odpowiednie dla Ciebie.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:37   #4342
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cindy, ale Bella NIE JEST testowana. I tak mam nie używać, bo... nawet nie wiem czemu?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:27   #4343
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cindy, ale Bella NIE JEST testowana. I tak mam nie używać, bo... nawet nie wiem czemu?
W takim razie nie wiem o co się rozchodzi .
Napisałaś na początku, że nie będziesz bojkotować ich produktów, bo kupujesz od nich różne rzeczy, uznałam więc, że testują.
Nie używam nic od nich, więc nie interesowałam się tym czy testują czy nie .
A skoro nie testują, to tym lepiej .
I wcale nie sugerowałam, że masz nie używać nic z Bell .
'Magia' słowa pisanego .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 14:19   #4344
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
W takim razie nie wiem o co się rozchodzi .
Napisałaś na początku, że nie będziesz bojkotować ich produktów, bo kupujesz od nich różne rzeczy, uznałam więc, że testują.
Nie używam nic od nich, więc nie interesowałam się tym czy testują czy nie .
A skoro nie testują, to tym lepiej .
I wcale nie sugerowałam, że masz nie używać nic z Bell .
'Magia' słowa pisanego .
Napisałam, że nawet jakby wywozili swoje produkty do Chin (a zwłaszcza jeśli założyliby tam fabrykę) to bym kupowała ich produkty, bo nie traktuję na równi eksportu z ochoczo wykonywanymi testami w krajach rodzimych. Jeśli firma zakłada produkcję w kraju eksportowym (te Chiny) to już w ogóle nie widzę problemu w kupowaniu ich produktów. Chiny mają zniesiony obowiązek testowania produktów, które są ichnie.

Codziennie żrem leki, które są testowane, także jakby doszły do tego podpaski to bym jakoś przeżyła Sensem nie jest wykluczenie wszystkiego, nie patrząc na rezultat, a wyeliminowanie ile się da. I głównie tego, co ma największy wpływ na krzywdę zwierząt.
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 10:18   #4345
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny, czy ktoś ma info o firmie Farmina? Ta firma ma markę Mediderm, który jest ponoć świetna na skóry suche, z AZZ, łuszczycą. Są jakieś info, czy pisać?

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-05-06 o 10:22
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 10:24   #4346
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny, jestem trochę laikiem w tej sprawie, ale jak sprawdzić na opakowaniu, że produkt nie był testowany na zwierzętach? Są jakieś specjalne oznaczenia czy muszę po prostu z listy wiedzieć, które firmy nie testują? A co w przypadku nowości kosmetycznych? Jak to najprościej ogarnąć?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 13:09   #4347
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem trochę laikiem w tej sprawie, ale jak sprawdzić na opakowaniu, że produkt nie był testowany na zwierzętach? Są jakieś specjalne oznaczenia czy muszę po prostu z listy wiedzieć, które firmy nie testują? A co w przypadku nowości kosmetycznych? Jak to najprościej ogarnąć?
Trzeba znac firmy - tu wszystko jest albo czarne albo biale.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 22:26   #4348
hahhym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej, powiedzcie mi, bo już trochę szukałam i nic nie mogę znaleźć, czy znacie jakiś dobry, nietestowany płyn do płukania ust? Chodzi mi o taki, który "wypala" jak Listerine Próbowałam ten z Rossmanna, ale jest bardzo delikatny, a chodzi o coś ostrego.
hahhym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 14:59   #4349
chogatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cześć!

Ostatnio postanowiłam sobie, że będę kupować jedynie kosmetyki nietestowane i najlepiej naturalne. Niestety jeśli chodzi o kosmetyki dostępne w Polsce, jest mały wybór w rozsądnej cenie, albo cena jest dla mnie wprost zabójcza (w tych naturalnych, ekologicznych).
Zastanawiałam się nad kosmetykami rosyjskich firm (Planeta Organica, Natura Sibirica, Babuszka Agafia itp.). Czy wie ktoś może czy te kosmetyki są testowane? Składy mają piękne, ale jednak wolę mieć coś co ma gorszy skład, ale nie krzywdzi zwierząt. Podobno te kosmetyki mają certyfikaty Ecocertu.

Pozdrawiam
chogatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 15:25   #4350
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Może spróbuj z kosmetykami Sylveco, Trawiaste, Alterra? Są to kosmetyki naturalne, nietestowane, w rozsądnej cenie. Albo zabawę z półproduktami?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.