Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 17:49   #4321
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ja mówię jak najbardziej serio! Ale nie chodzi o podawanie glukozy zamiast kp tylko tak do picia.

Mówicie, że dieta kobiet kp to polski wymysł a jak wobec tego z alkoholem?
Alkohol przenika do mleka i możesz upić dziecko.

A powiedz mi po co dawać glukozę do picia? Jaki jest sensowny argument? Bo w szpitalu daje się po to by dziecko zamknęło japę i spało (tak myślą położne).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 10:40   #4322
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Czasami po karmieniu wieczornym wypiję bezalkoholowego Lecha, który i tak ma do 0,5 % alkoholu. Wiem, że następne karmienie będzie po kilku godzinach i stąd sobie czasem pozwalam.
Poza tym, co wyżej - żadnego alkoholu.
Po 0,5% to i nawet chyba od razu można karmić bo raczej po takiej ilości stężenie promili w organizmie matki to zero.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 10:43   #4323
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ja mówię jak najbardziej serio! Ale nie chodzi o podawanie glukozy zamiast kp tylko tak do picia. Oczywiście wiem, że przy kp nie daje się pić maluchowi bo mleko matki zastępuje i picie i jedzenie
Teraz karmię mm i mam problem bo mała nie chce pić czystej wody ani nawet herbatki a przy tych upałach boję się o nią, żeby się nie odwodniła No i nie chcę przyzwyczajać do słodkiego Co byście radziły?
rozwodnione soki owocowe, warzywne. Moja córka uwielbia soki pomidorowe i warzywne przecierowe Tymbark (półlitrowe kartoniki, świetnie zaspokajają pragnienie a do tego mogą zastąpić jeden posiłek, np podwieczorek lub drugie śniadanie).
możesz zrobic lekką herbatkę owocową (na pewno dostaniesz jabłkową, pyszna), domowy kompot... możliwości jest ogrom.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 10:44   #4324
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Po 0,5% to i nawet chyba od razu można karmić bo raczej po takiej ilości stężenie promili w organizmie matki to zero.
serio? bo ja już tyle czasu nie miałam piwa w ustach, ze zapomniałam jego smak
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:26   #4325
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Po 0,5% to i nawet chyba od razu można karmić bo raczej po takiej ilości stężenie promili w organizmie matki to zero.

No, ale mi się zdarza wieczorkiem po odłożeniu dzidziola do spania.
Smakuje jak zwykły lech.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:21   #4326
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
serio? bo ja już tyle czasu nie miałam piwa w ustach, ze zapomniałam jego smak
No ja też.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
No, ale mi się zdarza wieczorkiem po odłożeniu dzidziola do spania.
Smakuje jak zwykły lech.
Ja tak sie karmi racze.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:36   #4327
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Smakuje jak zwykły lech.
brzmi jak piękny sen

mój w nocy pije, róznie z tym bywa, czasem raz, ale bywa ze i 4x, także tu mam obawy o te %, ale z drugiej strony, ale tam tego jest
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 16:55   #4328
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
rozwodnione soki owocowe, warzywne. Moja córka uwielbia soki pomidorowe i warzywne przecierowe Tymbark (półlitrowe kartoniki, świetnie zaspokajają pragnienie a do tego mogą zastąpić jeden posiłek, np podwieczorek lub drugie śniadanie).
możesz zrobic lekką herbatkę owocową (na pewno dostaniesz jabłkową, pyszna), domowy kompot... możliwości jest ogrom.
A czy można zwykłe soki kupować czy jednak lepiej te typowe dla niemowląt?
Z większościa produktów tak jest, że są dla dzieci specjalne np biszkopty czy ciasteczka. Zastanawiam się czy one sie faktycznie różnią od tych zwykłych. Bo cena na pewno
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 17:32   #4329
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
brzmi jak piękny sen

mój w nocy pije, róznie z tym bywa, czasem raz, ale bywa ze i 4x, także tu mam obawy o te %, ale z drugiej strony, ale tam tego jest
Po 0,5% masz zero promili wiec mleko bezpieczne.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 17:46   #4330
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Piłam czasem Karmi też 0,5% i problemów nie było
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 18:39   #4331
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Moze w weekend uda mi sie kupic piwo w takim układzie . Te bezalkoholwe stoją w sklepach obok tych alkokolowych?

Karolina, najlepsze sa domowe soki, ale jak nie masz do nich dostepu to lepiej takie dla maluszkow, mozna kupic takie nie slodzone cukrem.
Moj uwielbia pomidorowy najbardziej z sokow
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 20:33   #4332
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja kupuję sok jabłkowy w 3l kartonie - długo zachowuje świeżość i jest to prawdziwy sok a nie odtworzony z zagęszczonego soku. W każdym markecie powinnaś coś takiego dostać
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 08:58   #4333
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A czy można zwykłe soki kupować czy jednak lepiej te typowe dla niemowląt?
Z większościa produktów tak jest, że są dla dzieci specjalne np biszkopty czy ciasteczka. Zastanawiam się czy one sie faktycznie różnią od tych zwykłych. Bo cena na pewno
Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja kupuję sok jabłkowy w 3l kartonie - długo zachowuje świeżość i jest to prawdziwy sok a nie odtworzony z zagęszczonego soku. W każdym markecie powinnaś coś takiego dostać
o właśnie.
Warto przeczytać etykiety, te dla dzieci to jak dla mnie chwyt marketingowy i tyle

Ja wczoraj mojej (ale ona jest już starsza i nie kp) ugotowałam kompot z czereśni. Była zachwycona nowym sokiem
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:01   #4334
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja kupuję sok jabłkowy w 3l kartonie - długo zachowuje świeżość i jest to prawdziwy sok a nie odtworzony z zagęszczonego soku. W każdym markecie powinnaś coś takiego dostać
o widzisz, dzięki za podpowiedz, odwiedzę B
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 10:04   #4335
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Moze w weekend uda mi sie kupic piwo w takim układzie . Te bezalkoholwe stoją w sklepach obok tych alkokolowych?

Karolina, najlepsze sa domowe soki, ale jak nie masz do nich dostepu to lepiej takie dla maluszkow, mozna kupic takie nie slodzone cukrem.
Moj uwielbia pomidorowy najbardziej z sokow
Tak, obok tych z alko stoją. Smacznego.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 19:03   #4336
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

dziewczyny, z tym alkoholem naprawde sie az tak nie przejmujcie. prosty rachunek. stezenie alkoholu w mleku moze byc maksymalnie takie jak we krwi (a z tego co slyszalam to alkurat alkohol przechodzi jakos w polowie, no ale zalozmy najgorszy scenariusz, ze jest po rowno we krwi i mleku). ile promili macie po wypiciu normalnego piwa? zalezy od roznych faktorow, ale u mnie to bylo okolo 0,2 promila. to jest 0,02%. wiec po normalnym piwie jak bym karmila to ... wybaczcie, ale 0,02% nie jestem w stanie nikogo upic, nawet niemowlaka... to kazdy owoc ma z natury wiecej alkoholu. wiec ja wychodze z zalozenia, ze jak dziecko ma juz rozszerzona diete, je owoce i warzywa, to i te 0,02% alko w mleku by znioslo. ja mimo wszystko raczylam sie chetniej bezalkoholowym piwem, nawet jak moj mlody juz starszy byl, ale to dlatego, ze stwierdzilam, ze bezalkoholowe piwo moze byc rownie smaczne, a jednak czulam sie po nim lepiej i ogolnie bez alko mi lepiej sie zylo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 19:32   #4337
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Naprawdę mnie nie uraziłaś, napisałam ogólnie.
Cały swôj wywód był skierowany w stronę położnych w szpitalu. Tam mama nie ma innych obowiązków poza opieką nad dzieckiem, jeśli jest zmęczona po porodzie to pielęgniarki mają jej pomóc, a nie wyszukiwać preteksty do szerzenia starych poglądów i napychania dzieci glukozą czy mm.
Doskonale Cie rozumiem moj pierwszy i dtugi syn tez tyle jedli.Za to corka ssie 5 min raz na 2 h szooook!
Tez nie lubie okreslenia wisiec na cycku
Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
OK tak myślałam. Akurat w trakcie kp nie piłam alkoholu.
Wkurzalo mnie jak ktoś mi mówił : o jaka ty biedna jesteś przez to kp anie się napić, ani wyjść bo uwiązana przy dziecku- masakra takie teksty słyszeć
O matko tez to slysze i dziala na mnie jak plachta,przeciez gdybym chciala to moglabym sie napic i zapomniec o kp co za problem?
A na marginesie nie wyobrazam sobie siedziec na kacu z trojka dzieciakow
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dziewczyny, z tym alkoholem naprawde sie az tak nie przejmujcie. prosty rachunek. stezenie alkoholu w mleku moze byc maksymalnie takie jak we krwi (a z tego co slyszalam to alkurat alkohol przechodzi jakos w polowie, no ale zalozmy najgorszy scenariusz, ze jest po rowno we krwi i mleku). ile promili macie po wypiciu normalnego piwa? zalezy od roznych faktorow, ale u mnie to bylo okolo 0,2 promila. to jest 0,02%. wiec po normalnym piwie jak bym karmila to ... wybaczcie, ale 0,02% nie jestem w stanie nikogo upic, nawet niemowlaka... to kazdy owoc ma z natury wiecej alkoholu. wiec ja wychodze z zalozenia, ze jak dziecko ma juz rozszerzona diete, je owoce i warzywa, to i te 0,02% alko w mleku by znioslo. ja mimo wszystko raczylam sie chetniej bezalkoholowym piwem, nawet jak moj mlody juz starszy byl, ale to dlatego, ze stwierdzilam, ze bezalkoholowe piwo moze byc rownie smaczne, a jednak czulam sie po nim lepiej i ogolnie bez alko mi lepiej sie zylo
Kilka miesiecy temu w wiadomosciach podawali informacje ze niemowle zmarlo bo matka wypila dwa bronki i nakarmila dziecko.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 21:11   #4338
mamikonline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Co do alkoholu to jednak nie polecam, pamiętajcie, że dziecko nie ma takiej wątroby jak dorosły, niezneutralizuje alkoholu, będzie on trucizną, która uszkadza przede wszystkim mózg.
Ja akurat zawodowo ma duży kontakt z dzieciakami z FAS czyli alkoholowym syndromem płodowym. Naprawdę przykro patrzeć - fajne dziecko, a skrzywdzone alkoholem.
Jeśli chodzi o soki dla niemowląt to ja małemu staram się dawać wodę - starsza córka tak się nauczyła, że teraz często w sklepie woła, że chce wodę, a nie sok. Jak trochę mały podrośnie (ma dopiero 4 m-ce) to wprowadzę małe ilości soku, ale na razie może zagustuje w wodzie.
__________________
http://mamik.online-24.pl Zapraszam na mój blog - mama i psycholog
mamikonline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 21:32   #4339
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez mamikonline Pokaż wiadomość
Co do alkoholu to jednak nie polecam, pamiętajcie, że dziecko nie ma takiej wątroby jak dorosły, niezneutralizuje alkoholu, będzie on trucizną, która uszkadza przede wszystkim mózg.
Ja akurat zawodowo ma duży kontakt z dzieciakami z FAS czyli alkoholowym syndromem płodowym. Naprawdę przykro patrzeć - fajne dziecko, a skrzywdzone alkoholem.
Jeśli chodzi o soki dla niemowląt to ja małemu staram się dawać wodę - starsza córka tak się nauczyła, że teraz często w sklepie woła, że chce wodę, a nie sok. Jak trochę mały podrośnie (ma dopiero 4 m-ce) to wprowadzę małe ilości soku, ale na razie może zagustuje w wodzie.

Właśnie, przecież nie chodzi tylko o upicie dziecka.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 21:42   #4340
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Kilka miesiecy temu w wiadomosciach podawali informacje ze niemowle zmarlo bo matka wypila dwa bronki i nakarmila dziecko.
bronki = browary? no prosze cie... chyba ze to byl noworodek - jak pisalam - tutaj tez nie ma co ryzykowac, ale jak dziecko ma rozszerzona diete, to tego alkoholu, ktory naturalnie wystepuje w wielu artykulach spozywczych, dostaje w minimalnych ilosciach i tak i tak.
Cytat:
Napisane przez mamikonline Pokaż wiadomość
Co do alkoholu to jednak nie polecam, pamiętajcie, że dziecko nie ma takiej wątroby jak dorosły, niezneutralizuje alkoholu, będzie on trucizną, która uszkadza przede wszystkim mózg. (...)
FAS to inny temat. plod nie dostaje mleka z 0,01% alkoholu, a bezposrednio krew z 0,1 promila alkoholu, czyli ma alkoholu tyle ile matka we krwi. czyli to tak jakby dziecko samo dostalo ten alkohol do wypicia. rozrozniajmy wiec plod od dziecka. i potem dzieci w zaleznosci od wieku: jesli u rocznego dziecka rownie mocno mamy obawiac sie alkoholu co i u noworodka, to ten roczniak nie powinien dostawac owocow, chleba... no wielu rzeczy.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 22:12   #4341
mamikonline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 24
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Jak wątroba roczniaka musi sobie poradzić z alkoholem z owoców, to po co mu jeszcze dokładać. Z jakiegoś powodu nie podaje się nawet przedszkolakom syropów na bazie alkoholu. Ja bym jednak nie ryzykowała. Nawet jeśli nic nie zaszkodzi, to jak potem dziecko będzie miało jakiekolwiek problemy z nauką czy koncentracją to matka będzie się zawsze z tyłu głowy zastanawiała czy przypadkiem ona tego nie spowodowała.
__________________
http://mamik.online-24.pl Zapraszam na mój blog - mama i psycholog
mamikonline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 11:29   #4342
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dziewczyny, z tym alkoholem naprawde sie az tak nie przejmujcie. prosty rachunek. stezenie alkoholu w mleku moze byc maksymalnie takie jak we krwi (a z tego co slyszalam to alkurat alkohol przechodzi jakos w polowie, no ale zalozmy najgorszy scenariusz, ze jest po rowno we krwi i mleku). ile promili macie po wypiciu normalnego piwa? zalezy od roznych faktorow, ale u mnie to bylo okolo 0,2 promila. to jest 0,02%. wiec po normalnym piwie jak bym karmila to ... wybaczcie, ale 0,02% nie jestem w stanie nikogo upic, nawet niemowlaka... to kazdy owoc ma z natury wiecej alkoholu. wiec ja wychodze z zalozenia, ze jak dziecko ma juz rozszerzona diete, je owoce i warzywa, to i te 0,02% alko w mleku by znioslo. ja mimo wszystko raczylam sie chetniej bezalkoholowym piwem, nawet jak moj mlody juz starszy byl, ale to dlatego, ze stwierdzilam, ze bezalkoholowe piwo moze byc rownie smaczne, a jednak czulam sie po nim lepiej i ogolnie bez alko mi lepiej sie zylo
po pierwsze stężenie alkoholu we krwi zależy od kilku czynników (jak sama piszesz)między innymi - metabolizmu, ilość tkanki tłuszczowej, itp. to że po jednym piwie będzie u kogoś 0,02% wcale nie oznacza, że u drugiej osoby tak będzie to raz. dwa, po jasną cholerę obciążać dziecku wątrobę, mózg? bo mamusia miała ochotę się napić? no nie czaję.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 11:45   #4343
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
po pierwsze stężenie alkoholu we krwi zależy od kilku czynników (jak sama piszesz)między innymi - metabolizmu, ilość tkanki tłuszczowej, itp. to że po jednym piwie będzie u kogoś 0,02% wcale nie oznacza, że u drugiej osoby tak będzie to raz. dwa, po jasną cholerę obciążać dziecku wątrobę, mózg? bo mamusia miała ochotę się napić? no nie czaję.
Nikt nikogo nie namawia do picia alkoloholu, ale do nie demonizowania tego tematu

Ja nie piłam ani w ciąży ani też w pierwszych miesiącach życia dziecka. Teraz, kiedy syn ma prawie dwa lata, pozwalam sobie na wypicie od czasu do czasu piwa czy lampki wina.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 16:33   #4344
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Nikt nikogo nie namawia do picia alkoloholu, ale do nie demonizowania tego tematu

Ja nie piłam ani w ciąży ani też w pierwszych miesiącach życia dziecka. Teraz, kiedy syn ma prawie dwa lata, pozwalam sobie na wypicie od czasu do czasu piwa czy lampki wina.

Tylko pewnie jak syn ma dwa lata to karmisz rzadziej niż miał kilka miesiecy

A dla mnie wypicie nawet piwa przy kp (kiedy kp jest tylko i wyłącznie jedynym pożywieniem dziecka) jest słabe - bo nigdy nie masz gwarancji ze dziecko ńie obudzi sie dwie minuty po tym jak mama walnęła sobie dwa piwa. I co wtedy?

I zeby nie było jak przestane jedynie kp to raczej wleje w siebie wino.duzo wina.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 16:51   #4345
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Tylko pewnie jak syn ma dwa lata to karmisz rzadziej niż miał kilka miesiecy

A dla mnie wypicie nawet piwa przy kp (kiedy kp jest tylko i wyłącznie jedynym pożywieniem dziecka) jest słabe - bo nigdy nie masz gwarancji ze dziecko ńie obudzi sie dwie minuty po tym jak mama walnęła sobie dwa piwa. I co wtedy?

I zeby nie było jak przestane jedynie kp to raczej wleje w siebie wino.duzo wina.
Ja do roku nie pozwalalam sobie na nic, nawet na piwo 0,33 l. Jak córka skończyła rok i była bardziej przewidywalna, to już tak, małe piwko raz na jakiś czas lub lampka wina. No i tyle. Przez 2 lata abstynencji i tak się odzwyczailam to i potrzeby na więcej nie bylo.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 17:46   #4346
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Tylko pewnie jak syn ma dwa lata to karmisz rzadziej niż miał kilka miesiecy





A dla mnie wypicie nawet piwa przy kp (kiedy kp jest tylko i wyłącznie jedynym pożywieniem dziecka) jest słabe - bo nigdy nie masz gwarancji ze dziecko ńie obudzi sie dwie minuty po tym jak mama walnęła sobie dwa piwa. I co wtedy?





I zeby nie było jak przestane jedynie kp to raczej wleje w siebie wino.duzo wina.


Też tak myślałam. Jak skończyłam karmienie to jedna lampa wina potrafiła mnie nieźle doprawić hehe
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 21:07   #4347
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Nikt nikogo nie namawia do picia alkoloholu, ale do nie demonizowania tego tematu

Ja nie piłam ani w ciąży ani też w pierwszych miesiącach życia dziecka. Teraz, kiedy syn ma prawie dwa lata, pozwalam sobie na wypicie od czasu do czasu piwa czy lampki wina.
No też właśnie o to chodzi - żeby nie demonizowac. Szczególnie piwa bezalkoholowego. Pewnie, że ono ma trochę alkoholu, ale kefir ma więcej - uważacie na to?! Ja absolutnie nikogo nie namawiam. Sama przecież też nie piłam, ale bezalkoholowego piwa się nie bałam. Bo nie ma czego. I jak bym miała straszną ochotę na lampkę wina, a dziecko by już było wszystkojedzące, to bym nie siała paniki. W ogóle to panikowanie przy kp to takie typowo polskie. Straszy się matki chyba po to, żeby co niektóre zniechęcić i tym samym namówić do mm
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 21:28   #4348
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
No też właśnie o to chodzi - żeby nie demonizowac. Szczególnie piwa bezalkoholowego. Pewnie, że ono ma trochę alkoholu, ale kefir ma więcej - uważacie na to?! Ja absolutnie nikogo nie namawiam. Sama przecież też nie piłam, ale bezalkoholowego piwa się nie bałam. Bo nie ma czego. I jak bym miała straszną ochotę na lampkę wina, a dziecko by już było wszystkojedzące, to bym nie siała paniki. W ogóle to panikowanie przy kp to takie typowo polskie. Straszy się matki chyba po to, żeby co niektóre zniechęcić i tym samym namówić do mm
zgodzę się z Tobą

bać się bezalkoholowego piwa - nie przyszło mi to nigdy do głowy
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 08:13   #4349
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ale to piwo nie jest bezalkoholowe tylko ma procentów mało. Np. niepijacy alkoholik kefir może sobie wypić ale bezalkoholowe piwa nie. Wyznaje zasadę że przy kp nie piję alkoholu. Tym bardziej że nie wiem kiedy dziecko będzie potrzebowalo mleka.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-16, 13:44   #4350
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Ale to piwo nie jest bezalkoholowe tylko ma procentów mało. Np. niepijacy alkoholik kefir może sobie wypić ale bezalkoholowe piwa nie. Wyznaje zasadę że przy kp nie piję alkoholu. Tym bardziej że nie wiem kiedy dziecko będzie potrzebowalo mleka.
W takim razie alkoholowe jest też jabłko, tylko ze % ma mało.
Naprawdę nie wiesz kiedy dziecko będzie potrzebowalo mleka? Jakie dziecko, w jakim wieku? Bo ja jak karmila córkę 2,5 letnia to doskonałe wiedziałam kiedy będzie potrzebowała.
Nie znoszę uogolniania i wrzucania wszystkiego do jednego wora.
Karmi się nie tylko niemowlę.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 16:07:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.