MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij! - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-08, 18:08   #4351
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
My sczepimy NFZ-towskimi nie mam przekonanaia do tych skojarzonych +rotawirusy-dlaego, bo jak byłam w szpitalu to połowa dzieci była z powodu rota...podobno cholerstwo bardzo łątwo sięłapie. Pneumo i meningo odpuszczam, bo kasy niestety brak, może jak bedzie Kacper starszy do damy mu pneumo przy jakimś przypływie gotówki..W ogóle drogie te szczepionki, dla kogoś kto zarabia 1300zł wydac jednorazowo 600zł to dużo...;/
Ale te szczepionki nie mają za zadanie chronić przed złapaniem tylko chronią dzieci właśnie przed trafieniem do szpitala w przypadku zachorowania. A co do ceny to naprawdę drogo masz rację. W sumie wyjdzie prawie 2000zł.
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:10   #4352
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Na dodatek wczoraj sie naczytalam o powiklaniach wiec mi sie calkiem odechcialo szczepic... planuje te podstawowe 5w1 ale rozwazam tez te na nfz. Dziewczyny co wybieracie?
Ja tylko podstawowe na nfz. I u mnie w przychodni mówili ze jak raz się weźmie skojarzone to już do końca trzeba skojarzonymi.
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:30   #4353
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cześć dziewczyny,
ja po sąsiedzku z majówek wpadłam
Czy możecie mnie oświecić, te które juz zalatwiały becikowe, na ile osób jest liczony dochód ( te święte nieprzekraczalne 1922 zł ).
Powiedzmy pracuje ja i mąż, dziecko rodzę w maju 2013, a dochód przedstawiamy za 2011.
Czy aby sprawdzić, czy nie przekraczamy dochodu dzielę sumę moich i męża zarobków na 3 ?
__________________
16.05.2013

Edytowane przez Ag_nes
Czas edycji: 2013-05-08 o 18:31
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:32   #4354
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
a! wcisnęłam się w dzinsy rozmiar 25 ! co prawda ze streczem są trochę no i fałda góra wystaje - ale zawsze coś
Spoko

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
chciałam Was jeszcze zapytać o kąpiele w emolientach. położna cały czas każe nam kąpać w emolientach a ja się zastanawiam nad jakimiś zwykłymi emulsjami do kąpieli dla dzieci, np. z baby dream.
A u nas baby dream uczula, krostki jej wychodzą na ciele. Muszę co innego wypróbować, żeby cały czas w Oilatum nie kąpać.

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Dziewczny czy z piersi cieknie przez całą laktacje?Myslałam, ze tylko na poczatku...Ale w nocy (nie cierpie spac w biustonoszu) jak karmie syna, to z drugiej piersi normalne tryska- mimo przyklejonej wkłądki mam czasem plamy wielkości melona;p -w sensie, że owoca;")
Ja śpię w biustonoszu, takim miękkim bez fiszbin. Mi cieknie.

Cytat:
Napisane przez takinna Pokaż wiadomość
Jaś w poniedziałek skończył 2 miesiące,
Już 2? Ja nie ogarniam tego pędzącego czasu.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:49   #4355
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Co do podnoszenia główki - ja Krzysia już kładę na brzuszek, podobno od pierwszych dni trzeba próbować
I już podnosi główkę na troszkę, sam W wieku 2 tyg. I w pozycji do odbicia też jest ten kiwaczek
Dziś straszne gazy i wzdęcia Ten Espumisan w kropelkach można dawać w tym wieku? Wiem,że jest od miesiąca, ale chyba można w mniejszych dawkach, czy nie?
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 18:55   #4356
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

mowie wam Laseczki - ale mialam farciora - ledwo co sie dzwi w busie zamkly a tak deszcze Lunelo, ze oj ja dawno takiego oberwania chmury tutaj nie widzialam, na szczescie moj bus jedzie 25min do mnie ... i co u mnie lekko deszczyk kropil wiec raz dwa trzy - szybko do domku, bo juz mi sie nie chcialo tej foli przedwideszczowej zakaldac

oczywiscie Glowa mi zaraz peknie - no ale wole odglosy karuzeli niz bujanie na rekasz po 30m min powiedzialam dosyc - nooo

hehe.
wiem nie mam humora dzis, zepsul mi sie jak ino weszlam do domu
no ale to nie na glowy
eh rece i nogi mi opadaja


.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:05   #4357
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
ja po sąsiedzku z majówek wpadłam
Czy możecie mnie oświecić, te które juz zalatwiały becikowe, na ile osób jest liczony dochód ( te święte nieprzekraczalne 1922 zł ).
Powiedzmy pracuje ja i mąż, dziecko rodzę w maju 2013, a dochód przedstawiamy za 2011.
Czy aby sprawdzić, czy nie przekraczamy dochodu dzielę sumę moich i męża zarobków na 3 ?
jeszcze nie załatwiałam- ale dzielisz na 3

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Co do podnoszenia główki - ja Krzysia już kładę na brzuszek, podobno od pierwszych dni trzeba próbować
I już podnosi główkę na troszkę, sam W wieku 2 tyg. I w pozycji do odbicia też jest ten kiwaczek
Dziś straszne gazy i wzdęcia Ten Espumisan w kropelkach można dawać w tym wieku? Wiem,że jest od miesiąca, ale chyba można w mniejszych dawkach, czy nie?
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 19:07   #4358
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
rączki do przodu, zgięte w łokciach. ja w sumie rączki byle jak kładłam, tylko żeby ich sobie nie przygniatał, on i tak od razu nimi ruszał i układał po swojemu. a czemu chcesz czekać aż skończy miesiąc? nam położna układała tak jak jeszcze był kikut, więc zanim skończył 2 tyg.
a to nie wiedzialam, ze mozna tak wczesnie
dzieki dziewczyny za rady

i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1830.jpg (43,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1853.jpg (48,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1845.jpg (48,9 KB, 46 załadowań)
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:08   #4359
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Nie było dzisiaj położnej, jutro przyjedzie. Ale za to przyszła paczka z bujaczkiem dla Nikosia. Już przetestowany i mlody chyba zadowolony, bo nie płakał. A nawet wlepial oczka w zabawki wiszące mu nad główką

A teraz po kąpieli smacznie śpi w łóżeczku. Pewnie szybko się obudzi, bo mało zjadł
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:27   #4360
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
mowie wam Laseczki - ale mialam farciora - ledwo co sie dzwi w busie zamkly a tak deszcze Lunelo, ze oj ja dawno takiego oberwania chmury tutaj nie widzialam, na szczescie moj bus jedzie 25min do mnie ... i co u mnie lekko deszczyk kropil wiec raz dwa trzy - szybko do domku, bo juz mi sie nie chcialo tej foli przedwideszczowej zakaldac

oczywiscie Glowa mi zaraz peknie - no ale wole odglosy karuzeli niz bujanie na rekasz po 30m min powiedzialam dosyc - nooo

hehe.
wiem nie mam humora dzis, zepsul mi sie jak ino weszlam do domu
no ale to nie na glowy
eh rece i nogi mi opadaja


.
Co Ty masz z tą pogodą tam! zmienia się jak w kalejdoskopie co chwila

Moderna - śliczności!!!
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:29   #4361
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Dziewczyny zapomniałam wam wcześniej napisać o mojej siostrzenicy
No więc odwiedziła mnie wczoraj siostra z córką starszą 5 lat i młodszą 2 lata. Starsza anioł od urodzenia, młoda diabeł.
No więc młoda zachwycona jest małym, ale ogólnie bardzo "wredne" z niej dziecko, pewnie dlatego że naśladuje moją siostrę
No więc mała chciała wejść na oparcie fotela gdzie siedziała moja siostra z małym na rękach. siostra jej zabroniła więc ta we wrzask, a właściwie pisk (nie mylić z płaczem) i drze się i drze. Mały pierwszy raz w życiu się przestraszył i to tak że cały się zrobił bordowy bo się zapomniał
Klepnęłam go szybko w plecy (był na rękach siostry) i mu troche przeszło ale płakał przeraźliwie.. a moja siostra do mnie żebym przytuliła małą to się uspokoi.. szczerze mówiąc kocham siostrzenice ale jak zrobiła krzywde mojemu dziecku to miałam ochote ją kopnąć w tyłek.. a nie przytulić. W końcu przytuliłam ją tak troche do nogi i się uspokoiła ale się czułam jak zdrajczyni. Nie pamiętam żebym zrobiła kiedyś coś tak wbrew sobie
Nagadałam siostrze troche że takim przytulaniem to napewno nic nie zdziała na dłuższą mete... akcja powtórzyła się jeszcze 3 razy z tym że mały się już nie zapominał
Myślałam że normalnie każe im wyjść taka byłam wściekła.
Na dodatek starsza(moja chrzesnica) bawiła sie pilotem do karuzeli i ta mloda jej chciała wyrwać więc siostra mówi żeby zostawiła bo starsza się bawi, ale że tamta nie popuści to kazała oddać tego pilota młodej "bo się będzie darła" ale dalej młodej nie pasiło to jeszcze kazała się starszej odsunąć od niej "bo się będzie darła" i ta bidula tak siadla smutna w kącie
Wk*rwia mnie to bo starsza jest moją prze cudowną chrześnicą, a ciągle ją ta młoda bije i gryzie na co nikt nie reaguje... nie moge na to patrzeć więc wogóle wole unikac z nimi spotkań.. ehh wygadałam się

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Ja tylko podstawowe na nfz. I u mnie w przychodni mówili ze jak raz się weźmie skojarzone to już do końca trzeba skojarzonymi.
Wiem, że trzeba cena nie jest wysoka ale czy naprawde są dobre te skojarzone

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
ja po sąsiedzku z majówek wpadłam
Czy możecie mnie oświecić, te które juz zalatwiały becikowe, na ile osób jest liczony dochód ( te święte nieprzekraczalne 1922 zł ).
Powiedzmy pracuje ja i mąż, dziecko rodzę w maju 2013, a dochód przedstawiamy za 2011.
Czy aby sprawdzić, czy nie przekraczamy dochodu dzielę sumę moich i męża zarobków na 3 ?
Mimo że z 2011 to trzeba dzielić na 3 ja już załatwiłam

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a to nie wiedzialam, ze mozna tak wczesnie
dzieki dziewczyny za rady

i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..
No prze piękny
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 19:41   #4362
Sorceresss
Wtajemniczenie
 
Avatar Sorceresss
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 937
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość

chciałam Was jeszcze zapytać o kąpiele w emolientach. położna cały czas każe nam kąpać w emolientach a ja się zastanawiam nad jakimiś zwykłymi emulsjami do kąpieli dla dzieci, np. z baby dream. emolienty na prawdę są niezbędne czy to teraz jakaś "moda"?
ja tylko 3 razy w emolium na samym początku wykąpałam jak Filip miał skórę w opłakanym stanie po urodzeniu teraz bd i jest super! ale co 2 kąpiel oliwkuję

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a to nie wiedzialam, ze mozna tak wczesnie
dzieki dziewczyny za rady

i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..
KOCHANY!!!
__________________
Filipek http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kzgx6wyof.png
Pchełka http://www.suwaczki.com/tickers/gg64zbmh53p3ubj5.png

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Terry Pratchett
Sorceresss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:43   #4363
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
w szpitalu pytalam - mowili ze jak jest wskazanie jakies zmiany skorne, nam w szpitalu polecili hippa i naprawde jest super w szpitalu kapia wlasnie w hippie lub w musteli (zalezy ktora sala a jak sa problemy to emolienty.
niby położna mówiła, że skóra wrażliwa, na buzi ma krostki (hormonalne, ma minąć), ale poza tym jest ok. dlatego się zastanawiam czemu tak wszyscy każą w emolientach kapać. nie chcę go przyzwyczajać za bardzo.

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
CHyba moda, a raczej przemysł farmaceutyczny;p My kapiemy tylko dlatego, że szwagier farmaceuta dał nam ze 4 butle emolium;p W szpitalu nam tez zalecili, bo Mały był przenoszony i miał sprana skóre, dosłownie strupy mu się aż robiły na koniczynach. Ale teraz jest ok, mam jeszcze jakis plyn do kapieli niemowlat, ale najpier zuzyje chyba te emoliumy;p A i w próbkach ze SR i z bezpiecznego malucha pokąpiemy ze 2 miesiace;p NA razie przynajmniej te wydatek z głowy;p Ale słyszałam, ze hipp i babydream najlepsze.

Dziewczny czy z piersi cieknie przez całą laktacje?Myslałam, ze tylko na poczatku...Ale w nocy (nie cierpie spac w biustonoszu) jak karmie syna, to z drugiej piersi normalne tryska- mimo przyklejonej wkłądki mam czasem plamy wielkości melona;p -w sensie, że owoca;")
mój też przenoszony i skóra wrażliwa, ale ma już ponad 6 tygodni, kończy mi się emulsja allerco i chcę coś nowego wypróbować a położna tak rzuciła hasło, że dalej emolienty nie oglądając go wcale. emolium strasznie drogie. gdyby miało pomagać i była by to jedyna emulsja która by działała na coś(?) to ok, ale jeśli nie ma potrzeby.. a nikt mi teraz nie podał żadnych argumentów, dlaczego dalej emolienty. no nic, kupiłam z baby dream coś, zobaczymy. jak się pogorszy skóra to kupię emolium..

ja próbek mam sporo z johnsona, ale tak się nasłuchałam/naczytałam, że uczula, że boję się użyć. może jak młody będzie starszy.

cieknie chyba całą laktację. ja też nie cierpię w staniku być całą dobę, a muszę tak spać. niby śpię w takim zwykłym, bez żadnych fiszbin, usztywnień, cały miękki, ale i tak mnie gniecie. jak karmię to z drugiej leci, jak dłużej nie karmię to wystarczy że się dotknę i z obu leci.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Dziś straszne gazy i wzdęcia Ten Espumisan w kropelkach można dawać w tym wieku? Wiem,że jest od miesiąca, ale chyba można w mniejszych dawkach, czy nie?
można wcześniej, chociaż ja się bałam, mimo, że Jakub miał 3,5 tyg jak zaczęły się spore problemy. ale dałam mu wtedy.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a to nie wiedzialam, ze mozna tak wczesnie
dzieki dziewczyny za rady
w sumie różnie mówią. mi jedna położna mówiła, żeby zaczekać aż odpadnie pępek, druga, że kikut nie przeszkadza, i kładliśmy. zdarzało się, że spał 2-3 godz na brzuszku jeszcze zanim odpadł kikut.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:56   #4364
Maluda2112
Raczkowanie
 
Avatar Maluda2112
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań/Wałcz
Wiadomości: 270
GG do Maluda2112
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Dziewczyny poradzcie mi coś na wzdęcia i kolke bo chcę coś zakupić zapobiegawczo ale nie wiem co.. Moj mały ma dopiero 2 tyg ale wolę coś mieć pod ręką w razie co
__________________
Iść ciągle iść w stronę słońca ....
21,04,2013 zostałam mamą

Synek Kacper
Maluda2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:02   #4365
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
niby położna mówiła, że skóra wrażliwa, na buzi ma krostki (hormonalne, ma minąć), ale poza tym jest ok. dlatego się zastanawiam czemu tak wszyscy każą w emolientach kapać. nie chcę go przyzwyczajać za bardzo.



mój też przenoszony i skóra wrażliwa, ale ma już ponad 6 tygodni, kończy mi się emulsja allerco i chcę coś nowego wypróbować a położna tak rzuciła hasło, że dalej emolienty nie oglądając go wcale. emolium strasznie drogie. gdyby miało pomagać i była by to jedyna emulsja która by działała na coś(?) to ok, ale jeśli nie ma potrzeby.. a nikt mi teraz nie podał żadnych argumentów, dlaczego dalej emolienty. no nic, kupiłam z baby dream coś, zobaczymy. jak się pogorszy skóra to kupię emolium..

ja próbek mam sporo z johnsona, ale tak się nasłuchałam/naczytałam, że uczula, że boję się użyć. może jak młody będzie starszy.

cieknie chyba całą laktację. ja też nie cierpię w staniku być całą dobę, a muszę tak spać. niby śpię w takim zwykłym, bez żadnych fiszbin, usztywnień, cały miękki, ale i tak mnie gniecie. jak karmię to z drugiej leci, jak dłużej nie karmię to wystarczy że się dotknę i z obu leci.



można wcześniej, chociaż ja się bałam, mimo, że Jakub miał 3,5 tyg jak zaczęły się spore problemy. ale dałam mu wtedy.



w sumie różnie mówią. mi jedna położna mówiła, żeby zaczekać aż odpadnie pępek, druga, że kikut nie przeszkadza, i kładliśmy. zdarzało się, że spał 2-3 godz na brzuszku jeszcze zanim odpadł kikut.
sprobuj hippa jest mega delikatny
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:09   #4366
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..
Fajniusi, jaka wesoła buźka!


No, mała pospała dziś długo, ale już słyszę jakieś guganie, czyli noc może być ciekawa...
To dobranoc
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:10   #4367
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez LiwkaO Pokaż wiadomość
Co Ty masz z tą pogodą tam! zmienia się jak w kalejdoskopie co chwila
ANO takie uroki juz tego miasta ze 360 dni w roku pada


boshe boshe jak mnie plecy bola ... predzej siadzie mi kregoslup niz mlody zacznie chodzic
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:10   #4368
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Maluda2112 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradzcie mi coś na wzdęcia i kolke bo chcę coś zakupić zapobiegawczo ale nie wiem co.. Moj mały ma dopiero 2 tyg ale wolę coś mieć pod ręką w razie co
my teraz mamy espumisan, wcześniej bobotic. ale potrzebne ci coś zapobiegawczo? to w każdej aptece dostaniesz od ręki w razie czego.

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
sprobuj hippa jest mega delikatny
dzięki. mam już kupiony z baby dream, ale gdyby uczulał to spróbuję hippa.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:16   #4369
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Popatrzcie jakie laska ma super ciuszki dla maluchów:
http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10426796
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 20:22   #4370
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
mój też mówił, że będzie się musiał wyspać, ale ja co? nie muszę? Jakub nie śpi w dzień, tzn śpi tylko na spacerze, więc ja się z nim nie położę, nie odeśpię w dzień, cały czas muszę być przytomna, nosić, lulać, itp. ja powiedziałam, że co jak zasnę ze zmęczenia z dzieckiem na rękach i mi wypadnie (coś w tym stylu). on zmęczony po paru godz z Młodym, więc kazałam mu sobie wyobrazić jak ja jestem zmęczona po całym dniu.
nie wstajemy oboje jak nie ma potrzeby bo bez sensu, jak karmię to on śpi, potem on nosi a ja śpię.



rączki do przodu, zgięte w łokciach. ja w sumie rączki byle jak kładłam, tylko żeby ich sobie nie przygniatał, on i tak od razu nimi ruszał i układał po swojemu. a czemu chcesz czekać aż skończy miesiąc? nam położna układała tak jak jeszcze był kikut, więc zanim skończył 2 tyg.



u nas espumisan przestał chyba działać bo znowu zaczęły się większe płacze niż ostatnio i nie wiem czy nie zmienić znowu, może wrócę do boboticu, ale on nie dawał chyba żadnych efektów, może inna dawka? sama nie wiem

w kwestii szczepionek nie mam pojęcia. musimy już podjąć decyzję żeby zdążyć kupić bo w przyszłym tyg szczepienie ale nie wiem dalej
Ja nawet sab dawkowalam coraz wiecej bo przestawal dzialac ale przy 10 kroplach co drugie karmienie zostalismy. Mysle ze powinnas zwiekszac powoli dawke i zobaczyc jak efekty. Teraz mi sie skonczyl sab i daje co drugie karmienie 9 kropel i co drugie karmienie boboticu ale maly dzis duzo plakal przez brzuszek jak na niego. Wogole po boboticu slychac inaczej to jego robienie


Ja na pneumo chyba zaszczepie jak uzbieramy cos po chrzcinach...
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:23   #4371
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
chciałam Was jeszcze zapytać o kąpiele w emolientach. położna cały czas każe nam kąpać w emolientach a ja się zastanawiam nad jakimiś zwykłymi emulsjami do kąpieli dla dzieci, np. z baby dream. emolienty na prawdę są niezbędne czy to teraz jakaś "moda"?
emolienty są dla skóry problemowej, najczęściej dla atopików .
dla normalnej a nawet suchej hipp wystarczy ,ja jestem zadowolona.
Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
w szpitalu pytalam - mowili ze jak jest wskazanie jakies zmiany skorne, nam w szpitalu polecili hippa i naprawde jest super w szpitalu kapia wlasnie w hippie lub w musteli (zalezy ktora sala a jak sa problemy to emolienty.

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
i za portki dla mnie nie do osiagnięcia;p
oj tam ,oj tam ..piszę ze się wciskam a górą wychodzi fałda ,no i zakładam na leząco
Cytat:
Napisane przez takinna Pokaż wiadomość
Jaś w poniedziałek skończył 2 miesiące, za tydzień szczepienie, mam ogromny dylemat co wybrać
za 2 miechy !
Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
ja po sąsiedzku z majówek wpadłam
Czy możecie mnie oświecić, te które juz zalatwiały becikowe, na ile osób jest liczony dochód ( te święte nieprzekraczalne 1922 zł ).
Powiedzmy pracuje ja i mąż, dziecko rodzę w maju 2013, a dochód przedstawiamy za 2011.
Czy aby sprawdzić, czy nie przekraczamy dochodu dzielę sumę moich i męża zarobków na 3 ?

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..
śliczny okruszek
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam wam wcześniej napisać o mojej siostrzenicy
No więc odwiedziła mnie wczoraj siostra z córką starszą 5 lat i młodszą 2 lata. Starsza anioł od urodzenia, młoda diabeł.
No więc młoda zachwycona jest małym, ale ogólnie bardzo "wredne" z niej dziecko, pewnie dlatego że naśladuje moją siostrę
No więc mała chciała wejść na oparcie fotela gdzie siedziała moja siostra z małym na rękach. siostra jej zabroniła więc ta we wrzask, a właściwie pisk (nie mylić z płaczem) i drze się i drze. Mały pierwszy raz w życiu się przestraszył i to tak że cały się zrobił bordowy bo się zapomniał
Klepnęłam go szybko w plecy (był na rękach siostry) i mu troche przeszło ale płakał przeraźliwie.. a moja siostra do mnie żebym przytuliła małą to się uspokoi.. szczerze mówiąc kocham siostrzenice ale jak zrobiła krzywde mojemu dziecku to miałam ochote ją kopnąć w tyłek.. a nie przytulić. W końcu przytuliłam ją tak troche do nogi i się uspokoiła ale się czułam jak zdrajczyni. Nie pamiętam żebym zrobiła kiedyś coś tak wbrew sobie
Nagadałam siostrze troche że takim przytulaniem to napewno nic nie zdziała na dłuższą mete... akcja powtórzyła się jeszcze 3 razy z tym że mały się już nie zapominał
Myślałam że normalnie każe im wyjść taka byłam wściekła.
Na dodatek starsza(moja chrzesnica) bawiła sie pilotem do karuzeli i ta mloda jej chciała wyrwać więc siostra mówi żeby zostawiła bo starsza się bawi, ale że tamta nie popuści to kazała oddać tego pilota młodej "bo się będzie darła" ale dalej młodej nie pasiło to jeszcze kazała się starszej odsunąć od niej "bo się będzie darła" i ta bidula tak siadla smutna w kącie
Wk*rwia mnie to bo starsza jest moją prze cudowną chrześnicą, a ciągle ją ta młoda bije i gryzie na co nikt nie reaguje... nie moge na to patrzeć więc wogóle wole unikac z nimi spotkań.. ehh wygadałam się
przykre to ...... młodsza ma ewidentne fory
no i siostra najwyrazniej nie ogarnia dzieci .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:45   #4372
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
i fotki okruszka w bujaczku
raany jak on sie zmienia z kazdym dniem..


Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam wam wcześniej napisać o mojej siostrzenicy
No więc odwiedziła mnie wczoraj siostra z córką starszą 5 lat i młodszą 2 lata. Starsza anioł od urodzenia, młoda diabeł.
No więc młoda zachwycona jest małym, ale ogólnie bardzo "wredne" z niej dziecko, pewnie dlatego że naśladuje moją siostrę
No więc mała chciała wejść na oparcie fotela gdzie siedziała moja siostra z małym na rękach. siostra jej zabroniła więc ta we wrzask, a właściwie pisk (nie mylić z płaczem) i drze się i drze. Mały pierwszy raz w życiu się przestraszył i to tak że cały się zrobił bordowy bo się zapomniał
Klepnęłam go szybko w plecy (był na rękach siostry) i mu troche przeszło ale płakał przeraźliwie.. a moja siostra do mnie żebym przytuliła małą to się uspokoi.. szczerze mówiąc kocham siostrzenice ale jak zrobiła krzywde mojemu dziecku to miałam ochote ją kopnąć w tyłek.. a nie przytulić. W końcu przytuliłam ją tak troche do nogi i się uspokoiła ale się czułam jak zdrajczyni. Nie pamiętam żebym zrobiła kiedyś coś tak wbrew sobie
Nagadałam siostrze troche że takim przytulaniem to napewno nic nie zdziała na dłuższą mete... akcja powtórzyła się jeszcze 3 razy z tym że mały się już nie zapominał
Myślałam że normalnie każe im wyjść taka byłam wściekła.
Na dodatek starsza(moja chrzesnica) bawiła sie pilotem do karuzeli i ta mloda jej chciała wyrwać więc siostra mówi żeby zostawiła bo starsza się bawi, ale że tamta nie popuści to kazała oddać tego pilota młodej "bo się będzie darła" ale dalej młodej nie pasiło to jeszcze kazała się starszej odsunąć od niej "bo się będzie darła" i ta bidula tak siadla smutna w kącie
Wk*rwia mnie to bo starsza jest moją prze cudowną chrześnicą, a ciągle ją ta młoda bije i gryzie na co nikt nie reaguje... nie moge na to patrzeć więc wogóle wole unikac z nimi spotkań.. ehh wygadałam się


Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja próbek mam sporo z johnsona, ale tak się nasłuchałam/naczytałam, że uczula, że boję się użyć. może jak młody będzie starszy.
a ja uzywam i i jestem zadowolona.wyrzucilam tylko ten niebieski bo z cynkiem jest
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:02   #4373
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość

ja kupilam zwykla ziaje za coś 10zł, kobieta w aptece doszla do winosku ze ona sama korzystala z wieeeelu srodkow i glupia byla ze przeplacaca nad ziaje
Ziajka ma fatalny skład :/

u nas też pełno kleszczy, konie po 20szt przynoszą :/

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
Bardzo dużo spędzamy czasu na spacerach, co prawda nie tyle co Strippi bo wybija trzy godziny i jest awantura o cyca
no ja to różnie, czasami pół dnia, a czasami 3 godzin tak jak dziś (za gorąco było)

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
co do ziajki to i owszem jest tania ale nie jest dobra - ta firma ma ogólnie fatalny skład kosmetyków .


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość

Dziewczyny jak teraz ubierać dzieći?Nie mam pojęcia!Po tym zaaleniu płuc mam manie na tym puncie, zey nie przegrzac, ale i zeby nie zmarzł..Na dworze jest juz gorąco, ale chyba na króki rekaw jednak za wczesnie? i co z czapeczką?Niby gorąco, ale wiaterek jest-zakładac czy nie?
u nas dziś Michaś body z krótkim rękawem, spodnie dresowe ceniutkie i skarpetki. Czapeczkę miał, ale zdjęłam

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Hejo. My znowu wylądowaliśmy w szpitalu wczoraj małemu poleciała krew z kikuta i zostaliśmy na obserwacji. Ech ciągle pod górkę
Na dodatek mały wisi w domu po godzinę na cycach ii mało śpi - ja walczę o kp ale tz i teściowa namawiają mnie żeby mu raz dziennie dawać mm i tak już zrobiliśmy w wyjątkowych sytuacjach. Teściowa stwierdziła, że pewnie mam wodniste mleko zalamka, chciałam kp...
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie słuchaj rad od KP, karm i nie patrz na to co inni mówią
za wyjście

Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
Hej
Dziewczyny mam do Was pytanie czy po szczepionce mozna normalnie z maluszkiem wychodzic na dwor?
my mieliśmy zakaz wychodzenia w dniu szczepienia

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Popatrzcie jakie laska ma super ciuszki dla maluchów:
http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10426796
nooo fajne
widzę też pochłonęły Cię zakupy
ja wczoraj kupiłam dla moich dzieciaków kilka ciuchów od tej osoby

boskie ma ciuchy i ciągle coś nowego dodaje

http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=15667709

na szafie kupiłam też od 3 osób i kurtkę wypasioną 2 stroną z Aut dla Michasia
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:33   #4374
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
cos na dobry humor


Spotkały się stworzonka z zakamarków ludzkiego ciała..
Miód z uszu:
- Do mnie zagląda czasami taka watka na patyczku i próbuje mnie
wyciągnąć, wtedy chowam się głęboko w uszku i nie może mnie dostać.
Na to Próchnica:
... - Do mnie wpada 2 razy dziennie szczoteczka i próbuje mnie za każdym
razem wykurzyć, chowam się głęboko między ząbkami i nic mi nie może
zrobić...
Dołącza się Grzybica Pochwy:
- A do mnie zagląda czasami taki jeden łysol. Nie może się najpierw
zdecydować czy wejść czy nie, a na koniec zarzyguje mi całą chatkę...
Na to wyrywa się Próchnica:
- O, o!!! Tego gnoja to ja też znam!!!

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
a my się pochwalimy - Roszek ma 2 miesiące

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
W weekendy wstaje. I rano przed pracą mi czasem małą podaje do karmienia.
Szkoda, że nie ma go 10-12 godzin dziennie i wieczorem to już mało czasu zostaje, a i tak tego czasu za dużo z dzieckiem nie spędza.


A tu Różak

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
A przy pionizowaniu do odbicia robi głową takiego słodkiego "kiwaczka"
Leos też czasami tak się kiwa... Cudne to jest

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
a! wcisnęłam się w dzinsy rozmiar 25 ! co prawda ze streczem są trochę no i fałda góra wystaje - ale zawsze coś
nieźle
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam wam wcześniej napisać o mojej siostrzenicy
No więc odwiedziła mnie wczoraj siostra z córką starszą 5 lat i młodszą 2 lata. Starsza anioł od urodzenia, młoda diabeł.
No więc młoda zachwycona jest małym, ale ogólnie bardzo "wredne" z niej dziecko, pewnie dlatego że naśladuje moją siostrę
No więc mała chciała wejść na oparcie fotela gdzie siedziała moja siostra z małym na rękach. siostra jej zabroniła więc ta we wrzask, a właściwie pisk (nie mylić z płaczem) i drze się i drze. Mały pierwszy raz w życiu się przestraszył i to tak że cały się zrobił bordowy bo się zapomniał
Klepnęłam go szybko w plecy (był na rękach siostry) i mu troche przeszło ale płakał przeraźliwie.. a moja siostra do mnie żebym przytuliła małą to się uspokoi.. szczerze mówiąc kocham siostrzenice ale jak zrobiła krzywde mojemu dziecku to miałam ochote ją kopnąć w tyłek.. a nie przytulić. W końcu przytuliłam ją tak troche do nogi i się uspokoiła ale się czułam jak zdrajczyni. Nie pamiętam żebym zrobiła kiedyś coś tak wbrew sobie
Nagadałam siostrze troche że takim przytulaniem to napewno nic nie zdziała na dłuższą mete... akcja powtórzyła się jeszcze 3 razy z tym że mały się już nie zapominał
Myślałam że normalnie każe im wyjść taka byłam wściekła.
Na dodatek starsza(moja chrzesnica) bawiła sie pilotem do karuzeli i ta mloda jej chciała wyrwać więc siostra mówi żeby zostawiła bo starsza się bawi, ale że tamta nie popuści to kazała oddać tego pilota młodej "bo się będzie darła" ale dalej młodej nie pasiło to jeszcze kazała się starszej odsunąć od niej "bo się będzie darła" i ta bidula tak siadla smutna w kącie
Wk*rwia mnie to bo starsza jest moją prze cudowną chrześnicą, a ciągle ją ta młoda bije i gryzie na co nikt nie reaguje... nie moge na to patrzeć więc wogóle wole unikac z nimi spotkań.. ehh wygadałam się
o kurcze... ale bym się wściekła gdyby ktoś tak moje dziecko wystraszył

Nadrobiłam
My dziś po czwartym gipsowaniu. Jeszcze trzy a potem zabieg nacinania ścięgna achillesa... Powiem Wam, że troszkę mi smutno bo wygląda jednak na to, że po tej wadzie stópki ślady jednak zostaną Duży paluszek w tej stópce jest krótszy po jej naprostowaniu... Ale to w sumie malo wazne. Bardziej smuci mnie to, że ta stópka troszkę mniejsza będzie Więc pewnie będą w przyszłosci problemy z zakupem bucików dla Leosia. No i boję się żeby jakichś kompleksów w związku z t stópką nie miał. Jak juz to leczenie się całkowicie zakończy to mam nadzieje, że jednak nie będzie to aż takie widoczne

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Mam jeszcze pytanie o szczepienia. Gdzieś tam mi sie kiedys przewinęło jak któraś z mamuś pisała o tym, że pneumokoki są bezpłatne dla dzieci z wagą urodzeniową poniżej 2,5kg. Mogę prosić o więcej info? Bo my dostaliśmy receptę z płatnością 100%... więc jesli należy nam się bezpłatnie to szkoda nie skorzystać
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:48   #4375
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
widzę też pochłonęły Cię zakupy
ja wczoraj kupiłam dla moich dzieciaków kilka ciuchów od tej osoby

boskie ma ciuchy i ciągle coś nowego dodaje

http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=15667709

na szafie kupiłam też od 3 osób i kurtkę wypasioną 2 stroną z Aut dla Michasia
ja nienawidze po sklepach chodzić i kupowac sobie bo mało co mi pasuje, ale dziaciakom to ....sama wiesz...

wzięłaś Julce to: http://allegro.pl/next-cudna-sukiene...230149818.html
Oliwka ma taką- jest najulubieńsza....

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość


My dziś po czwartym gipsowaniu. Jeszcze trzy a potem zabieg nacinania ścięgna achillesa... Powiem Wam, że troszkę mi smutno bo wygląda jednak na to, że po tej wadzie stópki ślady jednak zostaną Duży paluszek w tej stópce jest krótszy po jej naprostowaniu... Ale to w sumie malo wazne. Bardziej smuci mnie to, że ta stópka troszkę mniejsza będzie Więc pewnie będą w przyszłosci problemy z zakupem bucików dla Leosia. No i boję się żeby jakichś kompleksów w związku z t stópką nie miał. Jak juz to leczenie się całkowicie zakończy to mam nadzieje, że jednak nie będzie to aż takie widoczne

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Mam jeszcze pytanie o szczepienia. Gdzieś tam mi sie kiedys przewinęło jak któraś z mamuś pisała o tym, że pneumokoki są bezpłatne dla dzieci z wagą urodzeniową poniżej 2,5kg. Mogę prosić o więcej info? Bo my dostaliśmy receptę z płatnością 100%... więc jesli należy nam się bezpłatnie to szkoda nie skorzystać
Mokka, nie powinno byc widoczne po skończonym leczeniu

O szczepieniach Pani pisała
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 23:08   #4376
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Popatrzcie jakie laska ma super ciuszki dla maluchów:
http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10426796
nawet nie zaglądam...
wczoraj w końcu weszłam (przez deszcz ) do ciucha polecanego przez Ptaszysko (te z amerykańskimi flagami)... i jestem uboższa o 80 zł

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
My dziś po czwartym gipsowaniu.
jak on to znosi? to jest cała nóżka w gipsie?

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie o szczepienia. Gdzieś tam mi sie kiedys przewinęło jak któraś z mamuś pisała o tym, że pneumokoki są bezpłatne dla dzieci z wagą urodzeniową poniżej 2,5kg. Mogę prosić o więcej info? Bo my dostaliśmy receptę z płatnością 100%... więc jesli należy nam się bezpłatnie to szkoda nie skorzystać
ja pisałam - tydzień temu dostaliśmy bezpłatne pneumo. nie znam szczegółów. na miejscu (w centrum szczepień) pani doktor poinformowała nas o tym i Młody grzecznie spożył (łakomy po mamusi, wszystko spożywa syrop na refluks uwielbia )

A propos ubierania, to dziś Torres wystąpił w bodziaku z krótkim rękawem i bez nogawek + skarpetki.
boję się słońca więc przykryłam go pieluchą.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 06:37   #4377
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Wink Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Dzień dobry
chrzestny Kamilka przywiózł nam Sab, jesteśmy uratowani
Mówicie że już w body z krótkim rękawkiem dzieciaczki chodza.. hmm zastanowię się nad tym
Straciłam wczoraj dziewictwo niby po CC a i tak bolało, także szacun dla tych co próbują po SN

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
emolienty są dla skóry problemowej, najczęściej dla atopików .
dla normalnej a nawet suchej hipp wystarczy ,ja jestem zadowolona.

przykre to ...... młodsza ma ewidentne fory
no i siostra najwyrazniej nie ogarnia dzieci .
Ja kąpie w BD żelu jest super, później oliwka z Hippa i skóra pięknie nawilżona

Młodsza ma fory.. ale z nie ogarnianiem nie jest tak do końca. Bo tą starsza tresowała tak że chodziła jak w zegarku
Były np moje urodziny, wszyscy jedza słodycze ze stołu, a mała mogła tylko na to patrzeć ( bo miała pozwolenie tylko w niedziele) niby rozumiem ale bez przesady jak wszyscy jedza to wszyscy
Starsza o 20 ma być w łóżku, młodsza szaleje do 23...
Więc starszą ogarniała aż za bardzo. Teraz jak tylko młodsza zapłacze to ma wszystko co chce. A starsza jak zapłacze to ma.. kare
Nie moge czasami mi się płakać chce nad ta moją chrześnicą.. taka bidula fakt faktem że jest z niej beksa (szybko się rozkleja) ale płacze po cichu bo jej przykro a nie jak młodsza że tak brzydko powiem drze się w niebogłosy bo coś ma być po jej i już (np. że ktoś jej zabronil gryźć starszą) to zamiast starsza płakać, płacze młodsza. Światło w kuchni ma się świecić-to jej powód do wielkiej afery
Wydaje mi się że jak starsza dojrzeje to będzie uciekać do mnie bo w domu nie będzie mogła wytrzymać...

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość

Leos też czasami tak się kiwa... Cudne to jest


Nadrobiłam
My dziś po czwartym gipsowaniu. Jeszcze trzy a potem zabieg nacinania ścięgna achillesa... Powiem Wam, że troszkę mi smutno bo wygląda jednak na to, że po tej wadzie stópki ślady jednak zostaną Duży paluszek w tej stópce jest krótszy po jej naprostowaniu... Ale to w sumie malo wazne. Bardziej smuci mnie to, że ta stópka troszkę mniejsza będzie Więc pewnie będą w przyszłosci problemy z zakupem bucików dla Leosia. No i boję się żeby jakichś kompleksów w związku z t stópką nie miał. Jak juz to leczenie się całkowicie zakończy to mam nadzieje, że jednak nie będzie to aż takie widoczne[COLOR="Silver"]
Moja mama zawsze mówi "kiwasz się jak dziadek"
Biduluś z Leosia
ale mam nadzieje że jak wy nie będziecie zwracać szczegolnej uwagi na stópkę to sam też nie będzie.. najważniejsze żeby to nie bylo tabu tylko na luzie do tego podchodzić (jak będzie starszy)
Trzymam kciuki żeby wyszło jak najlepiej
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 07:14   #4378
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Luna- u mnie mój Igor czasem podnosi mega pisk, ale Kalina tylko drgnie, już przyzwyczajona. A Igor za karę musi później siedzieć chwilę w pokoju. Szkoda, że siostra tak traktuje córki, ale powiem Ci, że myślę, że łatwo wpaść w taką pułapkę przy dzieciach, że starszego traktuje się jako tego mądrzejszego, który ma ustąpić etc.

A do becikowego, to za jaki rok mamy przeliczać te dochody?
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 07:28   #4379
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
nawet nie zaglądam...
wczoraj w końcu weszłam (przez deszcz ) do ciucha polecanego przez Ptaszysko (te z amerykańskimi flagami)... i jestem uboższa o 80 zł

jak on to znosi? to jest cała nóżka w gipsie?[/COLOR]
[/COLOR]

ja pisałam - tydzień temu dostaliśmy bezpłatne pneumo. nie znam szczegółów. na miejscu (w centrum szczepień) pani doktor poinformowała nas o tym i Młody grzecznie spożył (łakomy po mamusi, wszystko spożywa syrop na refluks uwielbia )

A propos ubierania, to dziś Torres wystąpił w bodziaku z krótkim rękawem i bez nogawek + skarpetki.
boję się słońca więc przykryłam go pieluchą.
no super tam maja ciuchy, najgorsze ze obok bankomat :p to nie ma czlek zachamowan
__________________
25.02.2010
25.04.2010.
25.10.2010. zaręczyny
15.10. 2011.
21.02.2013. Natalka 31 tc. 1190 g 40 cm

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hhaev4h7a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h7pw9dmdz.png

http://s10.suwaczek.com/20111015650114.png
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 07:30   #4380
ObserwujeCie
Wtajemniczenie
 
Avatar ObserwujeCie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: To tu, to tam
Wiadomości: 2 021
Dot.: MAMUSIE MARZEC i KWIECIEŃ 2013 cz.VIII vel. Ciśnij dziołcha, ciśnij!

Bry


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
naoliwilam mu dziecko (napisałam najpier naoliwiłam mu małego-ale głupio brzmiało) i mu się slizgA przy kapaniu...;p


Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
chciałam Was jeszcze zapytać o kąpiele w emolientach. położna cały czas każe nam kąpać w emolientach a ja się zastanawiam nad jakimiś zwykłymi emulsjami do kąpieli dla dzieci, np. z baby dream. emolienty na prawdę są niezbędne czy to teraz jakaś "moda"?
My nie używamy, używam BD od pierwszego dnia i oliwkę hippa i nic się nie dzieje, chociaż kiedyś też nam usiłowali wcisnąć emolienty..

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Dziewczny czy z piersi cieknie przez całą laktacje?Myslałam, ze tylko na poczatku...Ale w nocy (nie cierpie spac w biustonoszu) jak karmie syna, to z drugiej piersi normalne tryska- mimo przyklejonej wkłądki mam czasem plamy wielkości melona;p -w sensie, że owoca;")
Mi w nocy cieknie, w dzień nie.

Mokka_83 za Leonka

Maria super Róża trzyma główkę ! Mój też tak trzyma już, ale krótko póki co...ciężko zrobić zdjęcie bo zawsze rozmyte :P
__________________
Dziedzic
ObserwujeCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.