Mamy sierpniowe 2021. - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-02-22, 11:23   #4441
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ana909 podobno wazektomia jest odwracalna więc niech się tak nie boi
U nas pewnie wrócą gumki ;D teraz jest tyle możliwości, że zamiast utrudnić wręcz mogą poprawić jakość współżycia. Dla mnie to też komfortowe bo później się ją zdejmuje i już, a ja nie przepadam za tym momentem kiedy po jakimś czasie wszystko ze mnie wypływa
Ale właściwie nie wiem czy nie będziemy od razu starać się o drugie. Zobaczymy jakie będą wrażenia po porodzie i czy rodzicielstwo w ogóle się nam spodoba na tyle żeby był i drugi człowiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 11:25   #4442
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
To jakaś nowa zasada? Jeszcze z 1,5 tygodnia temu w diagnostyce robiłam w jałowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem. Dzisiaj chcialam od razu dokupic posiew i pani powiedziała że muszę mieć pojemnik z płytka.

Ale mam pecha bo mi wyszły znowu bakterie w moczu chociaż teraz z bardzo licznych są tylko liczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 11:37   #4443
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Nie wiem. Dzisiaj chcialam od razu dokupic posiew i pani powiedziała że muszę mieć pojemnik z płytka.

Ale mam pecha bo mi wyszły znowu bakterie w moczu chociaż teraz z bardzo licznych są tylko liczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też dzisiaj zanosiłam mocz na posiew, u mnie na szczęście w normalnym jałowym pojemniku można. U mnie w badaniu moczu było "bakterie dość liczne". Dziwię się, jak to się dzieje że aż tyle osób ma w ciąży właśnie te bakterie w moczu, od czego to zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 11:53   #4444
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Też dzisiaj zanosiłam mocz na posiew, u mnie na szczęście w normalnym jałowym pojemniku można. U mnie w badaniu moczu było "bakterie dość liczne". Dziwię się, jak to się dzieje że aż tyle osób ma w ciąży właśnie te bakterie w moczu, od czego to zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wcześniejszy lekarz tłumaczył że wystarczy jakieś pasmo śluzu czy coś i już pokazuje jako bakterie.
Ale sama posiew już teraz zrobię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:17   #4445
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
To właściwie nie pozostaje wam nic innego jak prezerwatywy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego raczej też nie chce. No najlepiej dla niego żebyśmy niczego nie używali.
Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana909 podobno wazektomia jest odwracalna więc niech się tak nie boi
U nas pewnie wrócą gumki ;D teraz jest tyle możliwości, że zamiast utrudnić wręcz mogą poprawić jakość współżycia. Dla mnie to też komfortowe bo później się ją zdejmuje i już, a ja nie przepadam za tym momentem kiedy po jakimś czasie wszystko ze mnie wypływa
Ale właściwie nie wiem czy nie będziemy od razu starać się o drugie. Zobaczymy jakie będą wrażenia po porodzie i czy rodzicielstwo w ogóle się nam spodoba na tyle żeby był i drugi człowiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby tylko 12 000zl tutaj raczej nie chodzi o to żeby później to odwracać. Odnoszę wrażenie, że dla niego brak płodności zabieraloby mu męskość. Typowe męskie myślenie. Ja moge tyc i ponosić wszelkie konsekwencje ciąży, mogłam kiedyś ponosić konsekwencje hormonów, a on oczywiście nie chce żadnych ze swojej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:40   #4446
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

No nie dziwię się my odkąd wyszła mi bakteria w moczu za każdym razem używamy prezerwatyw i ciężko jest się przestawić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:41   #4447
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

U nas nie planujemy żadnych zabezpieczeń po ciąży.
W naszym przypadku szansa na ciążę naturalna to cud byłby.
Ale nie ukrywam, że miło byłoby się zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 12:46   #4448
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
U mnie dziś obiad z wczoraj, pulpety w sosie pieczarkowym, jeszcze nie wiem jakie dodatki.

Dziewczyny, które już nie planują dzieci, jaki rodzaj antykoncepcji po porodzie planujecie?
Ja nie mogę hormonów, na spirale się nie zdecyduje bo i bez tego mam wiecznie problemy z infekcjami. Namawiam męża na wazektomie ale uparty jest i nie chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My żadnych. Tak jak i po pierwszym porodzie. U nas szansa na ciąże bez leków jest zerową więc spokój.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:49   #4449
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja będę musiała być na tabletkach, bo ja potrafiłam w ciągu roku zajść 4 razy w ciąże. Płodna jestem jak szalona, gorzej z utrzymaniem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:55   #4450
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas nie planujemy żadnych zabezpieczeń po ciąży.
W naszym przypadku szansa na ciążę naturalna to cud byłby.
Ale nie ukrywam, że miło byłoby się zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
My żadnych. Tak jak i po pierwszym porodzie. U nas szansa na ciąże bez leków jest zerową więc spokój.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
My dokaldnie tak samo ale bardzo chcielibyśmy (oczywiście jeśli pierwszy maluch nas nie przerośnie) od razu kolejne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 12:56   #4451
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas nie planujemy żadnych zabezpieczeń po ciąży.
W naszym przypadku szansa na ciążę naturalna to cud byłby.
Ale nie ukrywam, że miło byłoby się zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym to różnie bywa, czasem dochodzi do chwilowej równowagi hormonalnej, o ile utrudnienia są po stronie kobiety.
Cytat:
Napisane przez NotreDame Pokaż wiadomość
Ja będę musiała być na tabletkach, bo ja potrafiłam w ciągu roku zajść 4 razy w ciąże. Płodna jestem jak szalona, gorzej z utrzymaniem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też tak miałam kiedyś.
A tu jak pękło 30 lat, to okazało się, że robi się pod górę i zeszło 1,5 roku do sukcesu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 13:01   #4452
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
Z tym to różnie bywa, czasem dochodzi do chwilowej równowagi hormonalnej, o ile utrudnienia są po stronie kobiety.
Czasem tak. Ja akurat nie jestem w tym gronie szczęśliwych kobiet którym się ogarnia wszystko po porodzie. Mimo traku zabezpieczeń w ciążę zaszłam 2 lata po porodzie (bez miesiąca) i to z lekami. Teraz już się nawet nie ludze.


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 13:22   #4453
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja przed pierwszą ciążą brałam tabletki antykoncepcyjne przez długi czas. Po ślubie odstawiłam i po 5 miesiącach starań zaszłam w ciążę. Według lekarzy szybko, bo mam zespół policystycznych jajników i inne problemy hormonalne. Niestety jak wiecie w tamtej ciąży wyszly wady letalne i wadę genetyczna. Po łyżeczkowaniu zrobiłam pół roku przerwy i w obecną ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań. Nie chcę wracac do pigułek, bo średnio wpływały ja moja zdrowie (przede wszystkim na wagę i libido!) Poza tym mam mutacje PAI hetero irys której taka antykoncepcja nie jest wskazana. Chciałabym mieć więcej dzieci ziemskich, ale bardzo się boje głównie przez przebieg pierwszej ciąży. Oczywiście teraz mam nadzieję, że będzie dobrze, ale jest strach nie ukrywam. Ani z wieku ani z historii rodzinnej nie byłam w grupie ryzyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 13:49   #4454
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Co dzisiaj gotujecie?
Mój mąż zażyczył sobie zupę śródziemnomorską z rybką i krewetkami więc mu ugotowałam. Ale ja sama będę musiała szukac alternatywy bo jak wcześniej uwielbiałam ryby tak teraz ledwo zdołałam spróbować zupę czy dobrze doprawiona


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy zupe brokulowa od teściowej, zrobię racuchy i dzisiejszy obiad jest, jutro będę musiała coś pomyśleć.

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana909 podobno wazektomia jest odwracalna więc niech się tak nie boi
U nas pewnie wrócą gumki ;D teraz jest tyle możliwości, że zamiast utrudnić wręcz mogą poprawić jakość współżycia. Dla mnie to też komfortowe bo później się ją zdejmuje i już, a ja nie przepadam za tym momentem kiedy po jakimś czasie wszystko ze mnie wypływa
Ale właściwie nie wiem czy nie będziemy od razu starać się o drugie. Zobaczymy jakie będą wrażenia po porodzie i czy rodzicielstwo w ogóle się nam spodoba na tyle żeby był i drugi człowiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pewnie wrócę do tabletek bardzo długo wcześniej brałam, jak odstawilam udało się w 4 cyklu więc musimy się zabezpieczać. Jeśli się zdecydujemy na drugie dziecko pewnie nie będziemy długo czekac, ale rok to takie minimum. Prezerwatywy odpadają oboje ich nie lubimy, a wazektomia póki co nie wchodzi w grę przynajmniej na razie


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:00   #4455
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

My jeszcze nie myśleliśmy o zabezpieczeniu po porodzie, pewnie zostaną prezerwatywy bo tabletek nie chce brać a pewnie za niedługi czas chcielibyśmy drugie dziecko (ale to się jeszcze zobaczy bo jeśli miałabym drugą ciążę przechodzić tak jak teraz to ja dziękuję ) Ogólnie przez tyle lat tak nauczyłam się obserwować swój cykl, że często się zdarzało że poniosło nas bez zabezpieczenia a wiedziałam kiedy mam płodne i ciąży nie było. Jak stwierdziliśmy że czas na dziecko to udało się od razu w pierwszym cyklu staran

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:14   #4456
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ehm... my pewnie podobnie jak po 1. ciąży zaczniemy od prezerwatyw, a że ich nie lubimy, to zaczniemy co raz częściej o nich zapominać, będę też kp, to trochę pomoże, a jak się trafi kolejna ciąża, to się trafi później po wszystkich dzieckach, to pewnie jakaś spirala, bo do hormonów nie wrócę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:23   #4457
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas nie planujemy żadnych zabezpieczeń po ciąży.
W naszym przypadku szansa na ciążę naturalna to cud byłby.
Ale nie ukrywam, że miło byłoby się zaskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja babcia zajmowała się dziećmi gdzie pierwszy chłopak jest po in vitro, po 5 latach starań. Z drugim kobieta zaszła naturalnie po roku od porodu.
Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Czasem tak. Ja akurat nie jestem w tym gronie szczęśliwych kobiet którym się ogarnia wszystko po porodzie. Mimo traku zabezpieczeń w ciążę zaszłam 2 lata po porodzie (bez miesiąca) i to z lekami. Teraz już się nawet nie ludze.


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Ja w drugą ciążę zaszlam po 3 latach bez zabezpieczeń. Tyle że poronilam.
Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Ja przed pierwszą ciążą brałam tabletki antykoncepcyjne przez długi czas. Po ślubie odstawiłam i po 5 miesiącach starań zaszłam w ciążę. Według lekarzy szybko, bo mam zespół policystycznych jajników i inne problemy hormonalne. Niestety jak wiecie w tamtej ciąży wyszly wady letalne i wadę genetyczna. Po łyżeczkowaniu zrobiłam pół roku przerwy i w obecną ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań. Nie chcę wracac do pigułek, bo średnio wpływały ja moja zdrowie (przede wszystkim na wagę i libido!) Poza tym mam mutacje PAI hetero irys której taka antykoncepcja nie jest wskazana. Chciałabym mieć więcej dzieci ziemskich, ale bardzo się boje głównie przez przebieg pierwszej ciąży. Oczywiście teraz mam nadzieję, że będzie dobrze, ale jest strach nie ukrywam. Ani z wieku ani z historii rodzinnej nie byłam w grupie ryzyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno antykoncepcję powinno się odstawić minimum rok przed ciąża. Coś mi się w szkole obilo o uszy, że ma wpływ na dziecko.
Ja akurat odstawilam 2 lata przed z powodów zdrowotnych.

Czuje że będę męża cisnąć o gumki, jak go zaczną denerwować (a 6 lat już nie używamy) to, mam nadzieję, zmieni zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:37   #4458
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja w pierwsza ciąże zaszłam po 3 latach, ale poroniłam. Kolejna ciąża to po 3,5 roku też poroniona. Kolejna, tym razem udana po 4 latach od rozpoczęcia starań. A czwarta ciąża udała się nam dopiero 2 lata po porodzie (bez miesiąca) więc no nie jest to takie łatwe dla mnie jedyny plus to że nie musimy się zabezpieczać. Bo kiedyś na początku były gumki, potem tabletki, a 3 mce przed ślubem odstawilam. W sumie nie potrzebnie je brałam (jeszcze dodam że w każdą ciąże zaszłam z pomocą leków, nie miałam nigdy "naturalnej" ciąży).


Nie cierpie gumek. Wolałabym całkiem nie uprawiać seksu niż w gumce ale to ja.
Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017

Edytowane przez Nemmireth_
Czas edycji: 2021-02-22 o 14:39
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:49   #4459
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
A ja dziś poczułam ruchy pod ręką czułam już jakiś czas ruchy, ale dziś przyłożyłam rękę do brzucha a tam kopniak szaleństwo jakieś. W poprzedniej ciąży ruchy jako ruchy poczułam w połowie, a takie pod ręką to jakiś miesiąc później.

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Mi ten moment chyba dopiero urealni ciążę

Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Wczoraj wieczorem pojawiła się siara . Jakoś tak mi się szybko zdaje.

Uno powodzenia, ja we wtorek i już czuję, że będę miała tysiąc pytań.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szaleństwo!

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że czułam bobasa wieczorem rejon odpowiedni, odczucia jak w 1. ciaży. Zobaczymy czy się powtórzy
Za to dzisiaj zrobiliśmy sobie 2h spacer po parku i placu zabaw i strasznie mnie teraz głowa boli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też już czekam!


Któraś szczepi się na krztusiec w ciąży?
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 14:51   #4460
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Bardzo bym chciała wierzyć, że mogę zajść w ciążę naturalnie. W sumie nie przeszkadzałoby mi to.
Więc tym bardziej zabezpieczać się nie planuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 14:57   #4461
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Ja w pierwsza ciąże zaszłam po 3 latach, ale poroniłam. Kolejna ciąża to po 3,5 roku też poroniona. Kolejna, tym razem udana po 4 latach od rozpoczęcia starań. A czwarta ciąża udała się nam dopiero 2 lata po porodzie (bez miesiąca) więc no nie jest to takie łatwe dla mnie jedyny plus to że nie musimy się zabezpieczać. Bo kiedyś na początku były gumki, potem tabletki, a 3 mce przed ślubem odstawilam. W sumie nie potrzebnie je brałam (jeszcze dodam że w każdą ciąże zaszłam z pomocą leków, nie miałam nigdy "naturalnej" ciąży).


Nie cierpie gumek. Wolałabym całkiem nie uprawiać seksu niż w gumce ale to ja.
Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Ja w sumie obie ciążę mam na lekach, tzn brałam najniższą dawkę clo żeby mieć owulacje. Tą poroniona miałam zupełnie naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 15:34   #4462
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja w sumie obie ciążę mam na lekach, tzn brałam najniższą dawkę clo żeby mieć owulacje. Tą poroniona miałam zupełnie naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na mnie cło nie działa

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 15:50   #4463
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja w pierwszą ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań, a w drugą dopiero po 3 latach od wznowienia starań, więc uważam, że nie ma reguł zwłaszcza że częste są historie, że ludzie niespodziewanie zachodzą w kolejną ciążę po in vitro. Mi się wydaje, że przy zachodzeniu w ciążę największe znaczenie ma tak naprawdę głowa, choć oczywiście może się mylę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 16:13   #4464
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Dla nas czwórka dzieci to już będzie więcej niż planowaliśmy, także finish.
Hormony nie wchodzą w grę. Zabezpieczenia mechaniczne również. Zabiegowi poddam się albo ja (oczywiście nie w tym pięknym równoprawnym kraju) albo partner. A może i oboje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 16:39   #4465
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Mi ten moment chyba dopiero urealni ciążę





Szaleństwo!







Też już czekam!





Któraś szczepi się na krztusiec w ciąży?
Ja się będę szczepić

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 16:58   #4466
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

A od czego to zależy czy się szczepi na krztusiec?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 17:14   #4467
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Na mnie cło nie działa

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Na mnie na szczęście najniższa dawka od razu zadziałała i z jednego opakowania miałam 4 cykle z owu. Co za oszczędność
Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
Dla nas czwórka dzieci to już będzie więcej niż planowaliśmy, także finish.
Hormony nie wchodzą w grę. Zabezpieczenia mechaniczne również. Zabiegowi poddam się albo ja (oczywiście nie w tym pięknym równoprawnym kraju) albo partner. A może i oboje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie w PL wazektomia jest dozwolona, a podwiazanie jajowodow nie, też mi równouprawnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 17:30   #4468
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Na mnie na szczęście najniższa dawka od razu zadziałała i z jednego opakowania miałam 4 cykle z owu. Co za oszczędność No właśnie w PL wazektomia jest dozwolona, a podwiazanie jajowodow nie, też mi równouprawnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To był sarkazm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 17:33   #4469
Konsu
Raczkowanie
 
Avatar Konsu
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 36
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Hmm

ciekawe tematy,

1 cieszę się że czytam to forum, jesteście super i pomaga mi to zebrać i uformować myśli w tym szalonym czasie jaki się zaczyna w naszym życiu

2 dzięki wam przestałem myśleć że moja żona jest hipochondryczką, znam niewiele kobiet i te które znam są dość "twarde", i myślałem że to moja Zona jest zbyt delikatna ale dzięki wam widzę że to one mają farta i nic im nie dolega albo się do tego nie przyznają, i że być kobietą to wcale nie taka prosta sprawa

3 kurczę nie zastanawiałem się poważnie co z seksem po porodzie, nie bardzo nas stać w tej chwili na to jedno a przy drugim to trzeba byłoby nieźle nakombinować żeby się utrzymać, choć pewnie fajnie mieć rodzeństwo, zawsze ze wzór podawałem jedną ze swoich ciotek która razem z mężem i 2 dzieciaków całe życie w kawalerce i jak jechaliśmy w rodzinne strony ojca ( miał 6 rodzeństwa ) to tylko u nich nocowaliśmy ( 8 osób w kawalerce ) bo atmosfera tam była super

4 za nic nie potrafimy się zdecydować na jakieś męskie imię, dla dziewczynki to od razu a tu od tygodnia się męczymy, czy Samuel to zbyt przegięte imię jak na młodego polaka ?
Konsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-22, 17:34   #4470
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
A od czego to zależy czy się szczepi na krztusiec?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Głównie od tego czy chcesz Warto zrobić miano przeciwciał i jak za niskie, to się zaszczepić, jak wystarczające, to można to olać. Poza tym rodzimy w lato, to generalnie świat jest zdrowszy przy pierwszym dziecku się nie szczepiłam, bo przez te 6 tygodni to i tak skupialiśmy się na nauce obsługi o nie jeździliśmy nigdzie z dzieckiem. Teraz, to chyba rozważę szczepienie, bo mały będzie chodził do żłobka. W 3 trymestrze podobnież najlepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-05 10:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.