Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 19:55   #4441
Agzosaso
Raczkowanie
 
Avatar Agzosaso
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Jak często ściągacie kamień?
Co pół roku scalling + piaskowanie.
__________________

Agzosaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 20:40   #4442
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mam już górę! I wyciągi... od górnych szóstek do dolnych dwójek. Ciągnie ładnie. Mam zmieniać je codziennie rano. Jak np. pęknie jeden albo po jedzeniu jeden z nich zgubię to muszę zmienić na dwa nowe, żeby miały tę samą siłę.
No a co do zęba, który mnie boli, to na razie jest ok, ale to pewnie dlatego, że teraz czuję wszystko jeśli chodzi o mówienie, to jet ok, zaraz po wizycie poszłam do pracy i rozmawiałam z pacjentami bez problemu.

Też bym chciała brać ślub bez aparatu, dlatego u mnie to się odłoży, bo niestety w aparacie nie wyglądam zbyt korzystnie może wrzucę niebawem jakieś foto
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 08:49   #4443
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Ja też miałam scalling przy aparacie + delikatne piaskowanie. Dość długo to trwało niestety :/

Jak często ściągacie kamień?
Szczerze mówiąc to miałam ściągany kamień i piaskowanie 1 raz w aparacie po 7 miesiącach. Wcześniej nie bo twierdzili, że nie mam kamienia, a chciałam to zrobić przed założeniem aparatu. Ale ja nie pije w ogóle kawy, nie palę i używalam głównie past wybielajacych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 09:21   #4444
Maalini
Rozeznanie
 
Avatar Maalini
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Chciałabym bez, ale ortodontka powiedziała,że leczenie wymaga u mnie długiego czasu-2,5 roku. A aparat mam od marca.
Nie wiecie czasem czy jest możliwość ściaągnięcia aparatu na jakieś 3 dni?
Ja słyszłałam, że się da, ale później trzeba znów zapłacić jak za nowy aparat

U mnie jutro miesiąc do ściągnięcia złomka!
__________________
30.05.2015
Maalini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 12:27   #4445
nostalgie
Przyczajenie
 
Avatar nostalgie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Agzosaso Pokaż wiadomość
Co pół roku scalling + piaskowanie.
jeśli mogłabym zapytać, ile taka przyjemność kosztuje? w internecie ceny są podane bardzo rozbieżnie: od 50 do 400zł
nostalgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 14:10   #4446
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalini Pokaż wiadomość
Ja słyszłałam, że się da, ale później trzeba znów zapłacić jak za nowy aparat

U mnie jutro miesiąc do ściągnięcia złomka!

O nieee,przesada. Czyli do ołtarza pójdę ze złomkiem.


Gratuluję!! ile nosiłaś?
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 15:07   #4447
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
O nieee,przesada. Czyli do ołtarza pójdę ze złomkiem.


Gratuluję!! ile nosiłaś?
Też słyszałam że później płaci się jak za normalnym nowy aparat :-(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 15:18   #4448
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Chciałabym bez, ale ortodontka powiedziała,że leczenie wymaga u mnie długiego czasu-2,5 roku. A aparat mam od marca.
Nie wiecie czasem czy jest możliwość ściaągnięcia aparatu na jakieś 3 dni?
Niestety jeśli zdejmiesz aparat to prawdopodobnie będziesz musiała ponownie zapłacić tak jak pisała Maalini. Sama dowiadywałam się o taką możliwość, bo nie wiadomo było czy zdejmą mi aparat do ślubu, ale usłyszałam od swojego lekarza, że przy kolejnym założeniu trzeba zapłacić za nowy aparat - czyli tyle co na początku - zrezygnowałam. Zawsze możesz liczyć na szczęście - że zdążysz zdjąć złomek do ślubu... lub trzymać się myśli "lepiej iść do ślubu ze złomkiem niż z krzywymi zębami"
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 15:50   #4449
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maalini Pokaż wiadomość
Ja słyszłałam, że się da, ale później trzeba znów zapłacić jak za nowy aparat

U mnie jutro miesiąc do ściągnięcia złomka!
Dokładnie trzeba zapłacić jak za nowy i ustawienia od nowa, więc to się nie opłaca Sama orto mi powiedziała, że się nie opłaca, więc coś musi być na rzeczy, skoro dla niej lepiej jakbym zapłaciła 2 razy

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Niestety jeśli zdejmiesz aparat to prawdopodobnie będziesz musiała ponownie zapłacić tak jak pisała Maalini. Sama dowiadywałam się o taką możliwość, bo nie wiadomo było czy zdejmą mi aparat do ślubu, ale usłyszałam od swojego lekarza, że przy kolejnym założeniu trzeba zapłacić za nowy aparat - czyli tyle co na początku - zrezygnowałam. Zawsze możesz liczyć na szczęście - że zdążysz zdjąć złomek do ślubu... lub trzymać się myśli "lepiej iść do ślubu ze złomkiem niż z krzywymi zębami"
Oo dokładnie i ja się takiej zasady trzymam Dlatego wolałam dołożyć niż płacić 2 razy za to samo i za miesiąc zakładam aparat kosmetyczny
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 17:28   #4450
Yvonne18
Raczkowanie
 
Avatar Yvonne18
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 57
GG do Yvonne18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
Ja mam aparat od listopada i zawsze zęby bolały mnie tylko do 3-5 dni po wizycie. Do czasu. Ostatnią wizytę miałam już prawie 4 tyg temu, a od paru dni lekko pobolewają mnie zęby. Też zastanawiałam się przez chwilę czy to normalne, ale wychodzi na to, że chyba tak...
A no widzisz... ciężki nasz żywot!
__________________
Keep calm and soldier on
Yvonne18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 18:05   #4451
Visalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Kilka miesięcy temu pytałam tutaj jak powinna wyglądać normalna wizyta u ortodonty, dzięki czemu udało mi się uniknąć zadrutowania u konowała, a dzisiaj założono mi łuk w dobrym, renomowanym zakładzie.

Mam założony na górę aparat Damon Clear, dół będzie zakładany za około pół roku. Ogólnie czuję się dziwnie - zamki wydają się ogromne, zęby "czuć" i daję radę jeść jedynie papki. Górna warga jakoś dziwnie nie domyka się do końca i wyglądam trochę jak nawiedzona
Visalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 18:22   #4452
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Visalia Pokaż wiadomość
Kilka miesięcy temu pytałam tutaj jak powinna wyglądać normalna wizyta u ortodonty, dzięki czemu udało mi się uniknąć zadrutowania u konowała, a dzisiaj założono mi łuk w dobrym, renomowanym zakładzie.

Mam założony na górę aparat Damon Clear, dół będzie zakładany za około pół roku. Ogólnie czuję się dziwnie - zamki wydają się ogromne, zęby "czuć" i daję radę jeść jedynie papki. Górna warga jakoś dziwnie nie domyka się do końca i wyglądam trochę jak nawiedzona

Chyba każda z nas tak miała na początku
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 22:17   #4453
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny! Czy to normalne, żeby wyciągi AŻ tak działały od początku? "Ciągnie" mnie wszystko. Nie mogę otworzyć buzi nawet po ich zdjęciu... czuje się jakbym miała "szczękościsk". No i wolę nie ruszać żuchwą na boki, bo mam wrażenie, że mi wyskoczy z zawiasów... Nawet nie mam jak umyć dokładnie tego całego sprzętuMma nadzieję, że to tylko tak na początku.

Ja się chyba nie przyzwyjczaję do aparatu (choć do hyraxu sie przyzwyczaiłam)
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:14   #4454
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy to normalne, żeby wyciągi AŻ tak działały od początku? "Ciągnie" mnie wszystko. Nie mogę otworzyć buzi nawet po ich zdjęciu... czuje się jakbym miała "szczękościsk&quo t;. No i wolę nie ruszać żuchwą na boki, bo mam wrażenie, że mi wyskoczy z zawiasów... Nawet nie mam jak umyć dokładnie tego całego sprzętuMma nadzieję, że to tylko tak na początku.

Ja się chyba nie przyzwyjczaję do aparatu (choć do hyraxu sie przyzwyczaiłam)
ja po zmianie wyciągów na mocniejsze najgorszy dyskomfort odczuwam przez pierwsze dni: okropnie ciągnie mnie wtedy cała szczęka a później to już chyba kwestia przyzwyczajenia bo nawet nie czuje że je mam
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:37   #4455
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

straszycie tymi wyciągami
Ja za pół roku mam w planach załozyć dół i wyciągi..
Już widzę jakie to fajne będzie
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 10:20   #4456
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja pewnie niedługo będę miała wyciągi (za miesiąc, jak dobrze pójdzie). Ale jeżeli chce się mieć taki uśmiech, to trzeba pocierpieć :P
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 11:01   #4457
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
straszycie tymi wyciągami
Ja za pół roku mam w planach załozyć dół i wyciągi..
Już widzę jakie to fajne będzie
Ale to nie jest takie straszne na początku wiadomo zachodzą zmiany bo to ingerencja w zęby ale wszystko to do wytrzymania





Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Ja pewnie niedługo będę miała wyciągi (za miesiąc, jak dobrze pójdzie). Ale jeżeli chce się mieć taki uśmiech, to trzeba pocierpieć :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 23:03   #4458
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziewczyny, a też tak macie, że zęby najbardziej przesuwają się w pierwszej dobie po wizycie? Ja mam mniej więcej tak, że przez pierwsze 24h przesuwają się wg mnie naprawdę ekstremalnie i przez resztę miesiąca przesuwa się tyle samo co w tej pierwszej dobie. Nie wiem czy wiecie o co chodzi. Mi od wczoraj jedna jedynka przesunęła się na oko o jakieś 3mm. Wydaje mi się to szalenie dużo.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 23:30   #4459
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Ale to nie jest takie straszne na początku wiadomo zachodzą zmiany bo to ingerencja w zęby ale wszystko to do wytrzymania
Ale ja naprawdę po zdjęciu wyciagów, kiedy chcę coś zjeść, nie mogę otworzyć buzi, żeby kęs włożyć :/ i nadal kroję WSZYSTKO nożem i widelcem, bo nie moge ugryźć, a nie mam już hyraxa. Pewnie bym mogła się znów przyzwyczaić, ale gdybym wiedziała, że tak ma być. Na dodatek tylko jedna strona tak mi dokucza... Naprawdę jakbym miała szczękościsk, a wiem o czym mówię, bo dawno dawno temu, kiedy wyżynały mi się ósemki, to właśnie taki szczękościsk mi się zrobił i wtedy dostałam Baclofen od dentystki na rozluźnienie mięśni :/

Rareza ja w ogóle na początku miałam najbardziej zauważalne zmiany. Teraz mało co się zmienia. Może te wyciągi coś zdziałaja
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 23:39   #4460
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Ale ja naprawdę po zdjęciu wyciagów, kiedy chcę coś zjeść, nie mogę otworzyć buzi, żeby kęs włożyć :/ i nadal kroję WSZYSTKO nożem i widelcem, bo nie moge ugryźć, a nie mam już hyraxa. Pewnie bym mogła się znów przyzwyczaić, ale gdybym wiedziała, że tak ma być. Na dodatek tylko jedna strona tak mi dokucza... Naprawdę jakbym miała szczękościsk, a wiem o czym mówię, bo dawno dawno temu, kiedy wyżynały mi się ósemki, to właśnie taki szczękościsk mi się zrobił i wtedy dostałam Baclofen od dentystki na rozluźnienie mięśni :/

Rareza ja w ogóle na początku miałam najbardziej zauważalne zmiany. Teraz mało co się zmienia. Może te wyciągi coś zdziałaja
szczękościsk przy wyżynaniu się ósemek to jest masakra
powiem Ci, że jak miałam bardzo mocne wyciągi, albo kombinację 3-4, to szczególnie po nocy też mnie łapał szczękościsk.
może po zmianie wyciągów na inne Ci przejdzie to
ale do aparatu na pewno się przyzwyczaisz
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 12:50   #4461
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
szczękościsk przy wyżynaniu się ósemek to jest masakra
powiem Ci, że jak miałam bardzo mocne wyciągi, albo kombinację 3-4, to szczególnie po nocy też mnie łapał szczękościsk.
może po zmianie wyciągów na inne Ci przejdzie to
ale do aparatu na pewno się przyzwyczaisz
Apropos szczęościsku i ósemek - najpierw poszłam do lekarza, bo myślałam, ze mam świnkę (nie chorowałam nigdy), a moja pani dr: "Ty chyba musisz iść do dentysty"

Dzięki dziewczyny za wsparcie!!!

A jeśli chodzi o kanałowe w aparacie - jestem właśnie po. Tzn. na razie po dewitalizacji, za tydzień wypełnienie kanału i koniec leczenia. Także jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, można leczyć zęby kanałowo z aparatem.
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 15:26   #4462
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
Ale ja naprawdę po zdjęciu wyciagów, kiedy chcę coś zjeść, nie mogę otworzyć buzi, żeby kęs włożyć :/ i nadal kroję WSZYSTKO nożem i widelcem, bo nie moge ugryźć, a nie mam już hyraxa. Pewnie bym mogła się znów przyzwyczaić, ale gdybym wiedziała, że tak ma być. Na dodatek tylko jedna strona tak mi dokucza... Naprawdę jakbym miała szczękościsk, a wiem o czym mówię, bo dawno dawno temu, kiedy wyżynały mi się ósemki, to właśnie taki szczękościsk mi się zrobił i wtedy dostałam Baclofen od dentystki na rozluźnienie mięśni :/

Rareza ja w ogóle na początku miałam najbardziej zauważalne zmiany. Teraz mało co się zmienia. Może te wyciągi coś zdziałaja
to faktycznie
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 08:38   #4463
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

a ja zwrocilam uwage mojej orto na te nadal minimalnie krzywe jedynki i szpare miedzy jedynka a dwojka.. znaczy nic sie nie zmienilo w zwiazku z czym jest akcja prostowanie przodu a zdjecie aparatu przesunelo sie z wrzesnia na pazdziernik, moze listopad. dodatkowo nie podoba sie jej moja asymetria (gdzie mi akurat nie przeszkadzala) wiec mam lancuszek na gorze od jedynki do trojki i zeby bola drugi dzien, plus radosny powrot do wyciagow na noc a jedynie boje sie ze zapomne ich zakladac zwlaszcza ze przeprowadzka za pasem i nic nie moge w domu znalezc bo juz jestem czesciowo spakowana. wyciagi sa tylko preferyncyjnie bo lancuszek ciagnie szczeke do tylu wiec zeby znowu dolna szczeka nie wysunela sie za mocno. no ale przynajmiej pozbylam sie lancuszka na dole jupii
i badzmy szczerzy opis zajmuje duuuzo ale to jak dla mnie kosmetyka juz jest-doktor ogladala moje zdjecia "przed" i stwierdzila ze taka pacjentka to sie bedzie musiala w internecie pochwalic
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 10:05   #4464
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Mandzeska i Maalinkaaaa a nie możecie przed ślubem wymienić 4-6 zamków na porcelanowe/ szafirowe? U mojej orto koszt takiego zamka to 50 zł, a jak ma być Wasz komfort w tym dniu większy to może warto
Ja mam damon clear i ludzie z pracy zaczeli zauważać go po pół roku, a na zdjęciach nie widać go w ogóle


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 11:37   #4465
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Mandzeska i Maalinkaaaa a nie możecie przed ślubem wymienić 4-6 zamków na porcelanowe/ szafirowe? U mojej orto koszt takiego zamka to 50 zł, a jak ma być Wasz komfort w tym dniu większy to może warto
Ja mam damon clear i ludzie z pracy zaczeli zauważać go po pół roku, a na zdjęciach nie widać go w ogóle


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydaje mi się, że to nie ma sensu. Po co ponosić 2 razy koszta. Lepiej od razu założyć na górę kosmetyczny i z głowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 14:12   #4466
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to nie ma sensu. Po co ponosić 2 razy koszta. Lepiej od razu założyć na górę kosmetyczny i z głowy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak jak czynię to ja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 14:22   #4467
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Mandzeska i Maalinkaaaa a nie możecie przed ślubem wymienić 4-6 zamków na porcelanowe/ szafirowe? U mojej orto koszt takiego zamka to 50 zł, a jak ma być Wasz komfort w tym dniu większy to może warto
Ja mam damon clear i ludzie z pracy zaczeli zauważać go po pół roku, a na zdjęciach nie widać go w ogóle


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Nawet nie wiedziałam,że tak można pomyślę.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 16:32   #4468
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
straszycie tymi wyciągami
Ja za pół roku mam w planach załozyć dół i wyciągi..
Już widzę jakie to fajne będzie
Ja za 10 dni zakładam aparat
Hass na górę, druciki na dół + wyciągi

Czy może być coś gorszego na raz?
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 16:38   #4469
evillcat
Raczkowanie
 
Avatar evillcat
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 100
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Witam wszystkie Aparatki za kilka dni i ja dołączę do tego grona i dam się zadrutować najpierw będę miała zakładaną górę - Damon Clear, a po jakimś czasie metalowca na dół i te nieszczęsne wyciągi
Na początku nie mogłam się doczekać, na pierwszą wizytę poszłam ze zdjęciami i od razu wyciski zrobiliśmy, zdecydowana byłam na 100% a teraz jakieś wątpliwości mnie nachodzą. Cholerka tyle się wytrzymało z krzywulcami to po co się męczyć teraz, lata swoje już mam, bólu nie znoszę, jem co chwilę.. ehhh mam nadzieję, że to tylko chwilowo strach mnie obleciał i nie pożałuję decyzji o aparacie, trochę już za późno na zmianę zdania
evillcat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 21:25   #4470
gula1708
Rozeznanie
 
Avatar gula1708
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Znowu do Was wracam jestem juz po usunięciu górnych ósemek i za 2 tygodnie usuwam dolne. Aparat na górny łuk zakładam 8 sierpnia będzie to damon Clear do trójkę a reszta damon q. Po 3 tygodniach od założenia góry zakładam dół, już cały metalowy. Jeszcze 2 miesiące temu było to tak nierealne, a tu za mniej niż miesiąc będę już ze złomkiem
Chciałam jeszcze bardzo podziękować dziewczynom, które wspierały mnie przed usuwaniem ósemek. Podniosły mnie skutecznie na duchu i w rezultacie okazało się, że nie było się czego bać


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Mój haft krzyżykowy

south beach

cel I: 5 z przodu - osiągnięty
cel II: 55 kg -
cel III: 52-53 kg -
http://straznik.dieta.pl/zobacz/stra...48c82197f3.png

gula1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.