Jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze? Nauka czystości - pies sika w domu - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-02, 16:32   #421
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Pies zapomniał gdzie się załatwiać.

Witajcie. Mam psa w typie spaniela, ma rok i 2 miesiące. Ok 2 miesięcy temu przeszedł zabieg kastracji. Przed zabiegiem w trakcie dnia wychodziłam z nim mniej więcej co 5 godzin. Po operacji zwariował. Sika niemal co godzine, najczęściej w domu. Dla przykładu- wróciliśmy o 16.15 z 20 minutowego spaceru gdzie wielokrotnie się załatwiał. o 17 i tak się zesikał na przedpokoju. Tak jest codziennie. Mam wrażenie, że robi to z nudów (kiedy jest zajęty zabawą nie sika, robi to jak chodzi sobie swobodnie po domu). Sika ciągle w tym samym miejscu. Wykluczam problemy z pęcherzem, ponieważ nie załatwia się w nocy (ostatni spacer ma około 20, pierwszy 8 rano więc spokojnie wytrzymuje przez te godziny), ani ,,pod siebie". To jakaś nowa fanaberia, która ujawniła się właśnie zaraz po kastracji, dlatego powiązuje te dwie sprawy. Wiem też, że podobno na pewnym etapie psom odbija i zapominają wyuczonych reguł, a po czasie wszystko wraca do normy. Co ciekawe bywa, że jest zostawiony sam w domu na 3,4 godziny i jest sucho. Dlatego zupełnie nie wiem czym to jest spowodowane. Nie wiem czy dostosować się do jego nowego rytmu i naprawdę wychodzić co godzinę i nagradzać za sikanie na dworze jak szczeniaka czy rozłożyć maty w domu i czekać aż mu ta faza minie...jak sądzicie?
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 20:00   #422
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Pies zapomniał gdzie się załatwiać.

radzę zacząć od badania moczu- nie masz pewności, że pies jest zdrowy, dopóki nie wykluczysz podłoża chorobowego. Jeśli wykluczysz przyczyny zdrowotne, wtedy będzie trzeba poszukać przyczyn behawioralnych- czy jest to z nudów, czy jakiś utrwalony nawyk, próba zwrócenia na siebie uwagi itd.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 09:57   #423
BarbarrkaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Kłopot z pieskiem, Pomocy

Witam, chciałam się poradzić w kwesti mojego pieska, mam 5 miesięczną maltankę, od 3 miesięcy jest u nas, kłopotem jest wypróżnianie się pieska, od miesiąca zaczęłam ją uczyć załatwiać się na dworze i już pierwszego dnia zrobiła, wyprowadziłam ja zaraz z rana ( wcześniej robiła na maty, nie wyprowadzaliśmy pieska na zewnątrz z powodu zimy) , ale ona wciąż załatwi się w domu , nie rozumie, że w domu nie można i że ma robić tylko na dworze jest jej wszystko jedno gdzie się załatwi robi tu i tu.Dlatego też nie umie sygnalizować swojej potrzeby smutas.gif zawsze ją chwale jak zrobi kupe lub siku na zewnątrz , dam też nagrode , niespodzianki w domu ignoruje. Często z nią wychodzę na dwór, ale czasami nie jestem w stanie ją kontrolować choćby nawet kiedy bawi się z pozostałymi dwoma psami ( dorosłymi)
Proszę o pomoc, może jakieś wskazówki będę bardzo wdzięczna , bo już nie mam pomysłów
BarbarrkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 10:05   #424
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

I pies siedział tyle czasu w domu z powodu zimy? Szczeniaka uczy się od pierwszego dnia że ma się załatwiać na dworze, głupie jest wymaganie od 5 miesięcznego psa który nie wychodził na dwór z powodu zimy żeby teraz załatwiał sie tylko na dworze...Rozumiem że mały piesek i mogło być mu zimno, ale jest tyle ubranek na takie małe pieski, że chyba nie problem kupić i pozwolić psu być psem a nie kotem...
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 10:09   #425
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Teraz to pozostaje uzbroić się w cierpliwość i uczyć psa.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-05-08 o 10:18
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 11:18   #426
BarbarrkaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

mam nadziję , że zrozumie i nauczy się
BarbarrkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 12:01   #427
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Zrozumie. Ale możesz nam wytłumaczyć dlaczego pies tak długo nie wychodził na dwór?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 12:48   #428
BarbarrkaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Pod namową teściowej i faceta , mówili mi że pies sie nauczy ble ble ble i że teraz nie ma sensu go wyprowadzać bo za zimno, musi się zrobić ciepło, no i tak zrobiłam to mój pierwszy zwierzak
więc byłam zielona w wychowaniu, oni wychowali 3 psy wiec posłuchałam,
BarbarrkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 12:07   #429
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Cytat:
Napisane przez BarbarrkaM Pokaż wiadomość
Pod namową teściowej i faceta , mówili mi że pies sie nauczy ble ble ble i że teraz nie ma sensu go wyprowadzać bo za zimno, musi się zrobić ciepło, no i tak zrobiłam to mój pierwszy zwierzak
więc byłam zielona w wychowaniu, oni wychowali 3 psy wiec posłuchałam,
widzisz wiec ze tesciowa g* sie zna
czeka cie sporo pracy ale nie poddawaj sie
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 12:25   #430
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Serio to nie wiem jak mogłaś uwierzyć w takie bzdury. Internet jest pełen rad o uczeniu psów czystości.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:23   #431
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Ja bym użyła klatki, w której mała by zostawała podczas nieobecności - możesz jej dać coś do obgryzania, żeby miała zajęcie
(psy nie załatwiają się tam gdzie śpią czy jedzą - choć jeśli kupiłaś ją z pseudo to kto wie jakie warunki miała bo zazwyczaj u hodowcy szczeniaczki już uczą się gdzie się załatwiać, zwłaszcza jeśli ma dom z ogrodem),

kiedy nie ma kto jej pilnować, w czasie obecności w domumożna mieć ją na smyczy i gdy tylko zamierza nabrudzić to szybko wynieść na dwór i nagrodzić.
I bardzo częste spacery wskazane. A przede wszystkim cierpliwość i konsekwencja.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 13:46   #432
malwinkama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Ja mojego mimo tego że dostałam w grudniu i był bardzo chory na początku bo trafił do mnie z pseudohodowli to po wizycie u weterynarza na następny dzień, pies za 3 dni został wyprowadzany na dwór. Na chwilkę bo była zima i piesio chory ale teraz nie ma z nim problemu . Dużo pracy Cię czeka, po pies już pewnie ma zakodowane załatwianie się w domu :?
malwinkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:13   #433
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Kłopot z pieskiem, Pomocy

Skoro jest nauczona załatwiać się na mate to rozłóż ją koło drzwi wyjściowych. Kiedy widzisz że ona tam idzie w celu załatwienia się to szybko bierzesz ją na ręce i na dwór. Po kilku tygodniach, jak wejdzie jej w nawyk że idzie do drzwi to usuwasz maty.
Oczywiście po każdym posiłku i jak wstanie ze spania to od razu spacer.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-15 14:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.