Pierwszy raz samolotem - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-21, 17:55   #4501
seherim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Pierwszy lot samolotem i pytanie.

A wymiary bagażu rejestrowanego też muszą mieć jakieś konkretne wymiary czy tylko określoną wagę?
seherim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:35   #4502
Mateq123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hej, znalazłem lot z przesiadką we Frankfurcie/Monachium, tańszy o tysiąc złotych.
Strasznie boje sie tej przesiadki w Niemczech, bo ja niemieckiego nie znam wcale, angielski dogadam się (ale bez lotniczych pojęć).
Myslicie że warto z przesiadką czy bezpośrednio (ale DUZO drożej)?
Jak wygląda odprawa przy przesiadce?
Chyba jak sie oddaje bagaż w Warszawie to go już nie zobaczę do docelowego miejsca?
I jak wychodzę we Frankfurcie to jestem od razu jakby po odprawie czy musze sie odprawić jeszcze raz?
Jak to wygląda?
Dzięki z góry za pomoc.

Mam pytanie jeszcze jedno:
kiedy bilet jest łączony, a kiedy nie?
Czy to jest zaznaczone na bilecie?
Wtedy nie musze odbierać bagazu, tak?
Lepiej lecieć jedną linią w obie strony (z przesiadkami) to wtedy nie musze wychodzic po bagaż i nadawac go kolejny raz?
Chciałem Air Canada, a dzwonić tam po takie bzdety to się nie opłaca.

Edytowane przez Mateq123
Czas edycji: 2013-01-30 o 17:20
Mateq123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 18:18   #4503
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Nie masz się czego bać. Mój pierwszy lot był z przesiadką właśnie w Monachium, nawet nie byłam niepełnoletnia i nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale poszło bez problemów. Lotnisko jest bardzo dobrze oznaczone, tak naprawdę nie musisz nawet znać języka, idziesz po prostu za strzałkami i numerkami. Bagaż odbierasz dopiero w miejscu docelowym, nie przechodzisz też drugi raz przez odprawę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 20:58   #4504
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Pierwszy raz samolotem

poza tym w Niemczech jest i po angielsku i po niemiecku. Na monitorach wyswietla sie miejsce gdzie lecisz, numer lotu i do ktorego wyjscia musisz isc
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:31   #4505
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

muszę wrócić jakoś z Niemiec i jak patrzę na ofertę Ryanaira to mam akurat niskie ceny i po podsumowaniu wszystkich opłat, dojazdu na lotnisko itp wychodzi mi nawet taniej niż autokar tylko problem w tym że nigdy nie leciałam samolotem, ale mam nadzieję że sobie jakoś poradzę jeśli już zdecyduje sie na samolot powiedzcie mi, czy podręczny bagaż oni jakoś mierzą, mam jedną torbę którą planuję wziąć jako podręczny, która ma akurat 20/21cm szerokości, zależy jak się mierzy, usztywnienie ma równo 20cm, 47 długości i wysokość ok 30 pare - zależy czy mierzyć z dodatkową przegródką od dołu (to torba sporotowa), ale mogę nie wkładać do tej przegródki nic. jak luźno zapakuję torbę to akurat się zmieści w tej ramce (widziałam kiedyś w reportażu w Polskiej tv że są takie ramki aby przymierzyć czy podręczny nie przekarcza norm
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:51   #4506
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Mateq123 Pokaż wiadomość
Hej, znalazłem lot z przesiadką we Frankfurcie/Monachium, tańszy o tysiąc złotych.
Strasznie boje sie tej przesiadki w Niemczech, bo ja niemieckiego nie znam wcale, angielski dogadam się (ale bez lotniczych pojęć).
Myslicie że warto z przesiadką czy bezpośrednio (ale DUZO drożej)?
Jak wygląda odprawa przy przesiadce?
Chyba jak sie oddaje bagaż w Warszawie to go już nie zobaczę do docelowego miejsca?
I jak wychodzę we Frankfurcie to jestem od razu jakby po odprawie czy musze sie odprawić jeszcze raz?
Będziesz miał sprawdzany bagaż podręczny i zapewne paszport.
Jak to wygląda?
Po wyjściu samolotu szukaj ekranu z rozkładem lotów, na którym znajdziesz numer bramki i tam się od razu kieruj. Po drodze zapewne będziesz musiał pokazać paszport.
Dzięki z góry za pomoc.

Mam pytanie jeszcze jedno:
kiedy bilet jest łączony, a kiedy nie?
Czy to jest zaznaczone na bilecie?
Wtedy nie musze odbierać bagazu, tak?
Nie musisz. Dla spokoju ducha zawsze możesz zapytać na lotnisku, z którego wylatujesz
Lepiej lecieć jedną linią w obie strony (z przesiadkami) to wtedy nie musze wychodzic po bagaż i nadawac go kolejny raz?
Zgadza się.
Chciałem Air Canada, a dzwonić tam po takie bzdety to się nie opłaca.
Jak wyżej.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 16:23   #4507
Mateq123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak w ogóle to wiecie czemu loty są w tym samym czasie w to samo miejsce ale inne linie? Bez sensu trochę, gdyby nie te literki lotów to można się pomylić.
(Lot do Toronto z Okęcia oba w tym samym czasie, jeden z LOTu drugi z Air Canada)
Mateq123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 19:36   #4508
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Mateq123 Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to wiecie czemu loty są w tym samym czasie w to samo miejsce ale inne linie? Bez sensu trochę, gdyby nie te literki lotów to można się pomylić.
(Lot do Toronto z Okęcia oba w tym samym czasie, jeden z LOTu drugi z Air Canada)
zbieg okoliczności poprostu, choć wątpię, że startują o tej samej porze

Po to sa oznaczenia, żeby się właśnie nie pomylic-logiczne. Autobusy w mieście jak podjeżdżają w tym samym czasie na przystanek też chyba rozróżniasz je po oznaczeniu/numerze Nie można się pomylić, obsługa lotniska cofnie Cię ze złej kolejki i trzeba być naprawdę wielkim gamoniem, żeby stanąć w złej kolejce
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 19:44   #4509
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Mateq123 Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to wiecie czemu loty są w tym samym czasie w to samo miejsce ale inne linie? Bez sensu trochę, gdyby nie te literki lotów to można się pomylić.
(Lot do Toronto z Okęcia oba w tym samym czasie, jeden z LOTu drugi z Air Canada)
Czasami jest tak, że 1 samolot obsługuje pasażerów 2 linii, ja tak często mam gdy lecę Lufthansą, to lecę LOTem i na odwrót Na tablicy wyświetlona jest ta sama godzina i kierunek, a w polu numeru lotu migają na zmianę 2 linie i 2 numery.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 10:24   #4510
gumisiek2231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Pierwszy lot samolotem to był dla mnie niezły stres. Przede wszystkim dlatego że mam lęk wysokości, a więc sprawa była bardzo powazna.Samolot czarterowy czyli nie najlepszej jakości ale co zrobić jak trzeba było lecieć to nie ma wyjścia.Jazda autokarem zajęłaby całą dobę, a samolot po dwóch godzinach był na miejscu. Na pewno widoki zachwycają ale przyspieszanie do trzystu na godzinę na pasie startowym to troche dziwne uczucie.Buczenie w głowie, ocięzała głowa, a z ciekawostek to po wejściu na odpowiedni pułap ściagam sobie plecak i nie mogę go wyjąc. Mam takie uczucie jakby nie ważył max 5 kg ale dziesięc razy tyle. Widać mózg za pierwszym razem całkowicie zgłupiał.Nie kazdy musi lubić latać i ja akurat do takich osób należe ale pewnie przez ten lęk wysokości.
gumisiek2231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 13:54   #4511
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Pierwszy raz samolotem

co zalicza się do płynów które do woreczka się wkłada, chodzi mi o podkład, tusz, eyeliner, pasta do zębów? czy te rzeczy są do woreczka czy nie?
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:11   #4512
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
co zalicza się do płynów które do woreczka się wkłada, chodzi mi o podkład, tusz, eyeliner, pasta do zębów? czy te rzeczy są do woreczka czy nie?
Płyny: podkład, tusz, eyeliner

Co do pasty do zębów - i tak nie może przekraczać 100 ml. Wg mnie też do woreczka. Ja miałam wszystkie kosmetyki w kosmetyczkach (pisałam wcześniej) przezroczystych. Dla spokoju.
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 15:24   #4513
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Mnie raz przeszła w bagażu pasta do zębów, o której zapomniałam, ale teoretycznie zalicza się chyba do płynów.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 20:25   #4514
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
co zalicza się do płynów które do woreczka się wkłada, chodzi mi o podkład, tusz, eyeliner, pasta do zębów? czy te rzeczy są do woreczka czy nie?
Tez mysle ze wszystko do woreczka oprocz pudru, zreszta wygodniej miec wszystkie kosmetyki w jednym miejscu.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 08:36   #4515
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Pierwszy raz samolotem

takie pytanie:
samolotem latałam już nie raz nie dwa nie trzy razy, no, trochę tego było
ale im więcej latam tym bardziej się boję.
tak czy siak - za miesiąc kolejny lot i myślę sobie czym by tu się zająć w tym samolocie żeby choć na chwilę jakoś się oderwać od myśli "że lecę" !
latałam wiele razy ale nigdy przenigdy nie wpadłam na to aby włączyć laptopa i np obejrzeć jakiś film... i się na czymś skupić po prostu.
zatem pytanie do was - chodzi mi o linię PILL LOT
czy ktoś z Was używał laptopa podczas lotu, bez żadnych problemów i uwag załogi?

no i jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby na to jak przetrwać lot to też chętnie podkradnę
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 00:07   #4516
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Bialy Kotek Pokaż wiadomość
takie pytanie:
samolotem latałam już nie raz nie dwa nie trzy razy, no, trochę tego było
ale im więcej latam tym bardziej się boję.
tak czy siak - za miesiąc kolejny lot i myślę sobie czym by tu się zająć w tym samolocie żeby choć na chwilę jakoś się oderwać od myśli "że lecę" !
latałam wiele razy ale nigdy przenigdy nie wpadłam na to aby włączyć laptopa i np obejrzeć jakiś film... i się na czymś skupić po prostu.
zatem pytanie do was - chodzi mi o linię PILL LOT
czy ktoś z Was używał laptopa podczas lotu, bez żadnych problemów i uwag załogi?

no i jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby na to jak przetrwać lot to też chętnie podkradnę
Widzę, że ludzie regularnie korzystają z netbooków, ipadów, tabletów w liniach niskokosztowych, więc jeśli regulamin tego nie zabrania to stewki nie powinny się czepiać. Ja zawsze słucham muzyki albo... śpię A w sumie w moim przypadku jedno nie wyklucza drugiego. Będę leciała też dokładnie za miesiąc (5 kwietnia) LOTem, więc jeśli nie lecisz wcześniej - mogę napisać, czy się czepiali (w co wątpię).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 06:35   #4517
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Pierwszy raz samolotem

no ja właśnie nigdy nie zwróciłam uwagi czy ktoś z tego korzysta bo siędzę jak sparaliżowana i nie rozglądam się na boki

chciałam gdzies w regulaminiei LOT-u poczytać ale nie mogłam znaleść.
lecę wcześniej niz Ty więc po prostu spytam się.
słyszałam, że przy starcie i lądowaniu tylko trzeba wyłączyć.

i co do muzyki - telefonu można używać ale bez zasięge? mam na myśli "profil samolotowy".?

sama sobie nie wierzę, po tylu lotach dopiero się tym zainteresowałam
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 17:18   #4518
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Bialy Kotek Pokaż wiadomość
no ja właśnie nigdy nie zwróciłam uwagi czy ktoś z tego korzysta bo siędzę jak sparaliżowana i nie rozglądam się na boki

chciałam gdzies w regulaminiei LOT-u poczytać ale nie mogłam znaleść.
lecę wcześniej niz Ty więc po prostu spytam się.
słyszałam, że przy starcie i lądowaniu tylko trzeba wyłączyć.

i co do muzyki - telefonu można używać ale bez zasięge? mam na myśli "profil samolotowy".?

sama sobie nie wierzę, po tylu lotach dopiero się tym zainteresowałam

leciałam kilka dni temu, co prawda nie lotem, ale ryanair. wszystkie elektroniczne urządzenia kazali wyłączyć na czas lądowania i startu, a tak bez problemu można było korzystać z trybu samolotowego
koleś obok mnie oglądał film na laptopie, pełno ludzi słucha muzyki, robi zdjęcia.
ja zawsze czytam ksiązki
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 18:05   #4519
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Pierwszy raz samolotem

okej
zatem może laptop jest dla mnie jakimś ratunkiem
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 11:37   #4520
lei_leou
Przyczajenie
 
Avatar lei_leou
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Słuchajcie a ja tak zapytam trochę z innej beczki. Jakich butów nie trzeba ściągać przy odprawie osobistej? I w Poznaniu i w Edynburgu kazali mi już ściągać buty na koturnie, szpilki, kozaki. Przy okazji jeśli ktoś nie leciał jeszcze z Poznania-- nie polecam. W tej chwili jest remont, w strefie wolnocłowej jest tylko jeden sklep, z alkoholem i fajkami, i kawiarnia która zawsze jest przepełniona. Ostatnio jak leciałam stewardesa spadła ze schodków z samej góry skręciła nogę, przyjechała karetka i lot Ryanairem był opóźniony o 20 minut bo szukali zastępstwa ;D
lei_leou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 12:08   #4521
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Ja nie ściągałam balerin i japonek.
Wszystkie na obcasach i z długą cholewką kazali ściągać.
Baleriny kazali zdjąć jak pikałam na bramkach.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 16:01   #4522
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Hey Wiecie moze jak to jest z wozkami dla dziecka w Wizzairze i Ryanairze? Chodzi mi o to, ze z tego co rozumiem to mozna za darmo przewiezc wozek skladany lub fotelik. A jak jest gdy dziecko jest malutkie i nie ma jeszcze skladanego wózka tylko wózek gondola i gondoli niestety zlozyc calej nie mozna przeciez...?
__________________
Wystarczy tylko wierzyć, że się uda...
A uda się na pewno jak sie szczerze wierzy...
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 18:36   #4523
lei_leou
Przyczajenie
 
Avatar lei_leou
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 11
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Z tego co wiem, wózek jest nadawany w Ryanairze jako bagaż specjalny.
lei_leou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 07:36   #4524
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Pierwszy raz samolotem

jechałam wczoraj polskim busem i dowiedziałam się, że możliwa jest druga sztuka bagażu wtedy jeśli jest jeszcze miejsce. także tak jak ktoś wcześniej napisał - zależy to od tego jak bardzo oblegana jest dana trasa
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 08:37   #4525
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Cytat:
Napisane przez lei_leou Pokaż wiadomość
Słuchajcie a ja tak zapytam trochę z innej beczki. Jakich butów nie trzeba ściągać przy odprawie osobistej? I w Poznaniu i w Edynburgu kazali mi już ściągać buty na koturnie, szpilki, kozaki. Przy okazji jeśli ktoś nie leciał jeszcze z Poznania-- nie polecam. W tej chwili jest remont, w strefie wolnocłowej jest tylko jeden sklep, z alkoholem i fajkami, i kawiarnia która zawsze jest przepełniona. Ostatnio jak leciałam stewardesa spadła ze schodków z samej góry skręciła nogę, przyjechała karetka i lot Ryanairem był opóźniony o 20 minut bo szukali zastępstwa ;D
Mi wszystkie oprócz UGGow kazali zdjąć
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 11:24   #4526
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witam Mam problem

Pod koniec stycznia zarezerwowałam sobie w serwisie ESKY lot w Gdańska do Glasgow. Portem docelowym miało być Prestwick. Jednak Wizzair od 1.03. zmienił lotnisko na te znajdujące się bezpośrednio w Glasgow.

Moja rezerwacja dotyczy ciągle tego Prestwick, numer zamówienia itp. Czy powinnam rezerwować bilet od nowa? Nie będę musiała płacić za rezerwację, gdy z niej zrezygnuję?
W sensie, nie wykupię tego biletu, tylko zarezerwuję od nowa?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 18:35   #4527
A_L_E_X_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Witam.
W maju lecę do Hiszpanii. Kompletnie nie wiem jaką wsiąść ze sobą walizkę. Materiałową, usztywnianą, na kółkach, czy bez nich. Dodam, że lecę Ryanair`em, mam limit 15 kg bagażu, i 10 kg podręcznego.
Nigdy nie leciałam samolotem, więc proszę o porady
A_L_E_X_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 20:19   #4528
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Witam Mam problem

Pod koniec stycznia zarezerwowałam sobie w serwisie ESKY lot w Gdańska do Glasgow. Portem docelowym miało być Prestwick. Jednak Wizzair od 1.03. zmienił lotnisko na te znajdujące się bezpośrednio w Glasgow.

Moja rezerwacja dotyczy ciągle tego Prestwick, numer zamówienia itp. Czy powinnam rezerwować bilet od nowa? Nie będę musiała płacić za rezerwację, gdy z niej zrezygnuję?
W sensie, nie wykupię tego biletu, tylko zarezerwuję od nowa?
najlepiej zadzwoń do esky
Cytat:
Napisane przez A_L_E_X_ Pokaż wiadomość
Witam.
W maju lecę do Hiszpanii. Kompletnie nie wiem jaką wsiąść ze sobą walizkę. Materiałową, usztywnianą, na kółkach, czy bez nich. Dodam, że lecę Ryanair`em, mam limit 15 kg bagażu, i 10 kg podręcznego.
Nigdy nie leciałam samolotem, więc proszę o porady
nieważne jaka, byleby nie przekroczyło wymaganych wymiarów i wagi
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 20:21   #4529
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez A_L_E_X_ Pokaż wiadomość
Witam.
W maju lecę do Hiszpanii. Kompletnie nie wiem jaką wsiąść ze sobą walizkę. Materiałową, usztywnianą, na kółkach, czy bez nich. Dodam, że lecę Ryanair`em, mam limit 15 kg bagażu, i 10 kg podręcznego.
Nigdy nie leciałam samolotem, więc proszę o porady
Najlepiej zapoznaj się z regulaminem na ich stronie.Latałam Ryanairem i zauważyłam,że dużą rolę odgrywają wymiary torby,nie materiał,chociaż taką miekką łatwiej upchać.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 17:24   #4530
A_L_E_X_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapoznaj się z regulaminem na ich stronie.Latałam Ryanairem i zauważyłam,że dużą rolę odgrywają wymiary torby,nie materiał,chociaż taką miekką łatwiej upchać.
Głównie chodziło o to, że nie wiem jaką walizkę kupić, czy taką materiałową, czy usztywnianą
Naczytałam się o tym jak linie lotnicze strasznie traktują bagaże i o tym jak ludzie zbierali swoje rzeczy z resztek walizki ... I trochę mnie to przeraziło.

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapoznaj się z regulaminem na ich stronie.Latałam Ryanairem i zauważyłam,że dużą rolę odgrywają wymiary torby,nie materiał,chociaż taką miekką łatwiej upchać.
Bardziej chodziło o to jaką walizkę kupić. Materiałową czy usztywnianą. Bo naczytałam się różnych komentarzy, że ludzie zbierali szczątki swoich walizek z lotniska, bo tak pracownicy dbają o nasze bagaże

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2013-03-15 o 07:51
A_L_E_X_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.