Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-15, 12:38   #4531
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Probiotyku nie kupuję na razie, majtek mam 2 szt wielorazowych i dwie jednorazowych z pakietu połogowego seni
A witamiba D to mi się po glowie kolacze Devikap ale nie wiem czy taki preparat jest.

Fajnie mieć już poród za sobą, ale faktycznie heszcze z 2 tygodnie mogłyby kwietniowe dzieciaki posiedzieć
Devikap jest na receptę. Ja dostałam receptę na niego przy wypisie ze szpitala. To coś jak Vigantol.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-03-15 o 12:42
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:39   #4532
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
A irigasin próbowałaś? Może przepłukanie zatok by coś dało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki zobaczę sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:40   #4533
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ze znajomą położną na temat planu porodu itp. i mi radzi żeby zacząć robić masaż krocza i kupić aniballa I jedno i drugie powoduje u mnie od razu myśl: bleh.
Czy to faktycznie pomaga? Korzystała któraś z Was? Poza odczuciami estetycznymi to boję się żeby sobie tym krzywdy nie zrobić...
Jestem umówiona z położną na wtorek to może jej jeszcze zapytam. Ale generalnie najlepiej by było już zacząć te dziwaczne zabiegi a zanim ten sprzęt zamówię i dojdzie to trochę minie
Poczytaj o annibalu bo jest dużo przeciw szczególnie od fizjoterapeutów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:43   #4534
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Idę smażyć naleśniki. Dzisiaj taki obiad

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:46   #4535
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ze znajomą położną na temat planu porodu itp. i mi radzi żeby zacząć robić masaż krocza i kupić aniballa I jedno i drugie powoduje u mnie od razu myśl: bleh.
Czy to faktycznie pomaga? Korzystała któraś z Was? Poza odczuciami estetycznymi to boję się żeby sobie tym krzywdy nie zrobić...
Jestem umówiona z położną na wtorek to może jej jeszcze zapytam. Ale generalnie najlepiej by było już zacząć te dziwaczne zabiegi a zanim ten sprzęt zamówię i dojdzie to trochę minie
Ja tego aniballa nie kupuje ale zastanawiam się nad tym masażem chociaż mnie to jakoś nie pociąga. Tyle, że jem ten wiesiołek i piszą, że można też nim wykonywać masaż. Może spróbuję bo serio obawiam się, że będzie u mnie problem znów z rozwarciem.

Ja ogólnie wprowadziłam wiesiołek, herbatę z liści malin i te daktyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 12:57   #4536
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ze znajomą położną na temat planu porodu itp. i mi radzi żeby zacząć robić masaż krocza i kupić aniballa I jedno i drugie powoduje u mnie od razu myśl: bleh.
Czy to faktycznie pomaga? Korzystała któraś z Was? Poza odczuciami estetycznymi to boję się żeby sobie tym krzywdy nie zrobić...
Jestem umówiona z położną na wtorek to może jej jeszcze zapytam. Ale generalnie najlepiej by było już zacząć te dziwaczne zabiegi a zanim ten sprzęt zamówię i dojdzie to trochę minie
Ja w masaż chyba zaangazuję tż, bo ja mam za długie paznokcie
Co do annibala nam na sr pokazywali, ale mówili że ostatnio jednak nie jest on już polecany, więc bardziej pokazują jako ciekawostkę jakby ktoś chciał, ale nie rekomendują. Nie zgłębiałam więcej tego tematu.

Ja mam w planie masaż krocza, liście malin i daktyle z takich rzeczy, które mają pomóc/przygotować

Listopadowa - też właśnie pomyślałam dziś o naleśnikach, chyba je zrobię !

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-03-15 o 12:58
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:36   #4537
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

A te liście malin to w aptece kupię?
A z wiesiołkiem o co chodzi? To jakieś kapsułki?
Zjadłabym racuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 13:43   #4538
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Poczytaj o annibalu bo jest dużo przeciw szczególnie od fizjoterapeutów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta informacja mi chyba wystarczy Kompletnie mi nie pasuje rozpychanie sobie krocza

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja tego aniballa nie kupuje ale zastanawiam się nad tym masażem chociaż mnie to jakoś nie pociąga. Tyle, że jem ten wiesiołek i piszą, że można też nim wykonywać masaż. Może spróbuję bo serio obawiam się, że będzie u mnie problem znów z rozwarciem.

Ja ogólnie wprowadziłam wiesiołek, herbatę z liści malin i te daktyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to gmeranie w podwoziu nie jest zachęcające. Przecież ja nawet tamtych rejonów nie widzę od jakiegoś czasu

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja w masaż chyba zaangazuję tż, bo ja mam za długie paznokcie
Co do annibala nam na sr pokazywali, ale mówili że ostatnio jednak nie jest on już polecany, więc bardziej pokazują jako ciekawostkę jakby ktoś chciał, ale nie rekomendują. Nie zgłębiałam więcej tego tematu.

Ja mam w planie masaż krocza, liście malin i daktyle z takich rzeczy, które mają pomóc/przygotować

Listopadowa - też właśnie pomyślałam dziś o naleśnikach, chyba je zrobię !
O, dobrze wiedzieć. Jak widać co szpital to inny obyczaj Ta znajoma pracuje na Śląsku i u nich to popularne bo same położone podobno z tego korzystają.
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:49   #4539
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Listopadowa - ja biorę te z ksylometazoliną.
Ale nie namawiam. Jednak krople obkurczają naczynia krwionośne..
Mój lekarz i położna wiedza, nie widza żadnego problemu na tym etapie ciąży.. bo dziecko już jest zrobione. używam na noc i w ciągu dnia gdy mnie mocno zatka. Bardzo rzadko po przebudzeniu się - ale zdarzyło się prysnąć do jednej dziurki i po czasie do drugiej.
Może porozmawiaj ze swoją położna/lekarzem dla spokoju ducha. Ja się okropnie męczyłam z zatkanym nosem, a mam wrażenie się ze dusze gdy oddycham przez usta... ze za mało tlenu dostaje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:52   #4540
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
A te liście malin to w aptece kupię?
A z wiesiołkiem o co chodzi? To jakieś kapsułki?
Zjadłabym racuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby wiesiołek ma powodować, że szyjka staje się szybciej miękka i lepiej rozwarcie postępuje, a liście malin mają za zadanie pobudzić macicę do lepszych skurczów.

Miałam kapsułki, chyba 2 ostatnie mi zostały, a teraz mąż mi kupił olej z wiesiołka do picia bo mu w sklepie zielarskim powiedziały, że lepiej działa.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:55   #4541
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Poczytaj o annibalu bo jest dużo przeciw szczególnie od fizjoterapeutów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potwierdzam. Koleżanka fizjo też twierdzi, że zdania są mocno podzielone.

Masaż za to jak najbardziej, ale to upierdliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 13:55   #4542
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ja w masaż chyba zaangazuję tż, bo ja mam za długie paznokcie
Co do annibala nam na sr pokazywali, ale mówili że ostatnio jednak nie jest on już polecany, więc bardziej pokazują jako ciekawostkę jakby ktoś chciał, ale nie rekomendują. Nie zgłębiałam więcej tego tematu.

Ja mam w planie masaż krocza, liście malin i daktyle z takich rzeczy, które mają pomóc/przygotować

Listopadowa - też właśnie pomyślałam dziś o naleśnikach, chyba je zrobię !
Taaa zjadłam 4 i musialam chlebem poprawic bo dalej głodna byłam. Teraz powinnam to robić dla siebie jako deser

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 13:58   #4543
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Z takich ciekawych rzeczy, które mi jeszcze powiedziała (część była tu już przerabiana) to że warto się zgodzić na lewatywę. Podobno sam ruch jelit może wywołać czynność skurczową i niestety potem podczas porodu nie ma się kontroli nad tym co się z siebie wypycha
I z tym nacinaniem krocza jest czasem tak, że nacinają profilaktycznie mimo że nie ma potrzeby bo pierworódkę to trzeba naciąć.... Warto poprosić przed nacięciem o znieczulenie krocza dla komfortu psychicznego.
I warto się w szpitalu gdzie będziemy rodzić upewnić że nie trzeba wcześniej wykonać konsultacji anestezjologicznej do ewentualnego znieczulenia z/o. W szpitalu gdzie pracuje bez tej konsultacji się nie dostanie znieczulenia. Dobrze mieć możliwość znieczulenia szczególnie przy pierwszym porodzie bo może się okazać że ból będzie tak silny że psychika zablokuje postęp porodu. U niej w szpitalu znieczulenie dają od 4-6cm rozwarcia.
Poleca też picie suszu z liści malin, od 36 tc litr dziennie i branie wiesiołka w tabletkach 3x2 tabletki
__________________
interior designer
food lover

Edytowane przez NuFCia
Czas edycji: 2019-03-15 o 14:01
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:04   #4544
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Z takich ciekawych rzeczy, które mi jeszcze powiedziała (część była tu już przerabiana) to że warto się zgodzić na lewatywę. Podobno sam ruch jelit może wywołać czynność skurczową i niestety potem podczas porodu nie ma się kontroli nad tym co się z siebie wypycha
I z tym nacinaniem krocza jest czasem tak, że nacinają profilaktycznie mimo że nie ma potrzeby bo pierworódkę to trzeba naciąć.... I podobno warto poprosić przed nacięciem o znieczulenie krocza dla komfortu psychicznego.
I warto się w szpitalu gdzie będziemy rodzić że nie trzeba wcześniej wykonać konsultacji anestezjologicznej do ewentualnego znieczulenia z/o. Podobno w szpitalu gdzie pracuje bez tej konsultacji się nie dostanie znieczulenia. I warto mieć możliwość znieczulenia szczególnie przy pierwszym porodzie bo może się okazać że ból będzie tak silny że psychika zablokuje postęp porodu. U niej w szpitalu znieczulenie dają od 4-6cm rozwarcia.
Poleca też picie suszu z liści malin, od 36 tc litr dziennie i branie wiesiołka w tabletkach 3x2 tabletki
Lewatywę zrobią jak rozwarcie jest małe bo nikt nie będzie jej robił jak już jest 5-6 cm ale ogólnie ja miałam robiona i sobie chwalę.

A ile łyżeczek tego suszu z liści na litr?

Ja piję 2 kubki dziennie. 1 kubek zrobiony z dwóch łyżeczek. Tak mniej więcej wyczytalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:08   #4545
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

O to nie wiedziałam że aż takie jaja z tym vigantolem, mam nadzieję że się szybko ogarną.

Mzgz ja mam cc 17-go, święta w tym roku odwołane :P Bo dla mnie “święta” = “wyjazd do rodziny”, a z noworodziem to nie będzie mi się chciało ani tydzień później, ani dwa. Może poustawiam wcześniej w domu jakieś zające dla klimatu i wychodząc ze szpitala kupimy gdzieś sernik Będziemy we czwórkę więc i tak będzie super!

Też coś słaba jestem. Znowu!, ileż można Zaczęły mnie męczyć byle pierdoły. Jutro goście i szczerze, chociaż ich bardzo lubię, to zamiast się cieszyć, jak pomyślę o sprzątaniu znowu przed i po, szykowaniu, to mam ochotę sobie palnąć w łeb Od przyszłego tygodnia finito, nigdzie już nie jeżdżę, nikogo nie przyjmuję. Mam ochotę posiedzieć z tż i córką, ogarnąć na spokojnie wszystko o czym z noworodkiem nie będę myśleć typu jakaś zaległa papierologia i wiosenne porządki.
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:09   #4546
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Lewatywę zrobią jak rozwarcie jest małe bo nikt nie będzie jej robił jak już jest 5-6 cm ale ogólnie ja miałam robiona i sobie chwalę.

A ile łyżeczek tego suszu z liści na litr?

Ja piję 2 kubki dziennie. 1 kubek zrobiony z dwóch łyżeczek. Tak mniej więcej wyczytalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pytałam o to.
I jak to smakuje? Bo mi susz z liści się od razu kojarzy z jakąś zgnilizną
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:11   #4547
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Nie pytałam o to.
I jak to smakuje? Bo mi susz z liści się od razu kojarzy z jakąś zgnilizną
Smakuje jak zioła.. po prostu takie bliżej niezidentyfikowane. Ale mi smakuje bardziej niż np yerba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:12   #4548
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Z takich ciekawych rzeczy, które mi jeszcze powiedziała (część była tu już przerabiana) to że warto się zgodzić na lewatywę. Podobno sam ruch jelit może wywołać czynność skurczową i niestety potem podczas porodu nie ma się kontroli nad tym co się z siebie wypycha
I z tym nacinaniem krocza jest czasem tak, że nacinają profilaktycznie mimo że nie ma potrzeby bo pierworódkę to trzeba naciąć.... Warto poprosić przed nacięciem o znieczulenie krocza dla komfortu psychicznego.
I warto się w szpitalu gdzie będziemy rodzić upewnić że nie trzeba wcześniej wykonać konsultacji anestezjologicznej do ewentualnego znieczulenia z/o. W szpitalu gdzie pracuje bez tej konsultacji się nie dostanie znieczulenia. Dobrze mieć możliwość znieczulenia szczególnie przy pierwszym porodzie bo może się okazać że ból będzie tak silny że psychika zablokuje postęp porodu. U niej w szpitalu znieczulenie dają od 4-6cm rozwarcia.
Poleca też picie suszu z liści malin, od 36 tc litr dziennie i branie wiesiołka w tabletkach 3x2 tabletki
Położna na szkole nam mówiła, że teraz odchodzi się od tego nacinania "w razie wu" tylko jeśli zachodzi konieczność, bo szkoda dokładać kobiecie bólu.

Młoda odbija sobie porannego Focha i oklada mnie równo. Nie narzekam, niech napieprza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:15   #4549
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
O to nie wiedziałam że aż takie jaja z tym vigantolem, mam nadzieję że się szybko ogarną.

Mzgz ja mam cc 17-go, święta w tym roku odwołane :P Bo dla mnie “święta” = “wyjazd do rodziny”, a z noworodziem to nie będzie mi się chciało ani tydzień później, ani dwa. Może poustawiam wcześniej w domu jakieś zające dla klimatu i wychodząc ze szpitala kupimy gdzieś sernik Będziemy we czwórkę więc i tak będzie super!

Też coś słaba jestem. Znowu!, ileż można Zaczęły mnie męczyć byle pierdoły. Jutro goście i szczerze, chociaż ich bardzo lubię, to zamiast się cieszyć, jak pomyślę o sprzątaniu znowu przed i po, szykowaniu, to mam ochotę sobie palnąć w łeb Od przyszłego tygodnia finito, nigdzie już nie jeżdżę, nikogo nie przyjmuję. Mam ochotę posiedzieć z tż i córką, ogarnąć na spokojnie wszystko o czym z noworodkiem nie będę myśleć typu jakaś zaległa papierologia i wiosenne porządki.
Ja to mam ostatnio wrażenie że jak nie wylezę z domu to cały dzień przebaluję pod kołderką Wszystko mnie męczy. Dzisiaj przywieźli nam szafkę pod umywalkę więc trochę rzeczy z łazienki wyniosłam, wyszłam z psami, zjadłam śniadanie, przymierzyłam sobie koszule porodowe i poporodowe (Ski będę musiała gdzieś opchnąć jednak ), wstawiłam ciemne pranie, zapłaciłam rachunki za prąd do przodu żeby nam nie wyłączyli jak nie będę życia ogarniać po porodzie i chce mi się już spać...
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-15, 14:16   #4550
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Z takich ciekawych rzeczy, które mi jeszcze powiedziała (część była tu już przerabiana) to że warto się zgodzić na lewatywę. Podobno sam ruch jelit może wywołać czynność skurczową i niestety potem podczas porodu nie ma się kontroli nad tym co się z siebie wypycha
I z tym nacinaniem krocza jest czasem tak, że nacinają profilaktycznie mimo że nie ma potrzeby bo pierworódkę to trzeba naciąć.... Warto poprosić przed nacięciem o znieczulenie krocza dla komfortu psychicznego.
I warto się w szpitalu gdzie będziemy rodzić upewnić że nie trzeba wcześniej wykonać konsultacji anestezjologicznej do ewentualnego znieczulenia z/o. W szpitalu gdzie pracuje bez tej konsultacji się nie dostanie znieczulenia. Dobrze mieć możliwość znieczulenia szczególnie przy pierwszym porodzie bo może się okazać że ból będzie tak silny że psychika zablokuje postęp porodu. U niej w szpitalu znieczulenie dają od 4-6cm rozwarcia.
Poleca też picie suszu z liści malin, od 36 tc litr dziennie i branie wiesiołka w tabletkach 3x2 tabletki
Ja lewatywkę planuję, jeśli mnie samo wcześniej mocno nie przeciągnie. Nie wydaje mi się to jakieś straszne, a może większy komfort psychiczny później. Nawet tż mówił "zrób zrób żeby synek nie urodził się z kupą na twarzy" Mam na tą okoliczność zakupioną wlewkę - czasem dają, czasem nie, bo teraz lewatywa niby jest na życzenie rodzącej, więc kupiłam na wszelki wypadek bo już nie chciało mi się dopytywać czy w danym szpitalu dają wlewki czy nie.

Co do profilaktycznego nacinania pierworódki to brzmi to dla mnie jak jakiś prl.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Taaa zjadłam 4 i musialam chlebem poprawic bo dalej głodna byłam. Teraz powinnam to robić dla siebie jako deser

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie nalesniki na słodko to jest deser choć dzisiaj fakt odpuszczam chyba inny obiad, nie chce mi się robić nic więcej

Co do liści malin mi się logiczna wydaje rozkmina ile g suszu trzeba użyć w ciągu dnia, a nie czy szklanka czy litr.

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-03-15 o 14:18
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:21   #4551
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Smakuje jak zioła.. po prostu takie bliżej niezidentyfikowane. Ale mi smakuje bardziej niż np yerba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yerby nie lubię, mam wrażenie że to siano zalane wodą
Może spróbuję tych malin, ale ja ogólnie za ziołami do picia nie przepadam... Jak będą bardzo niesmaczne to może da radę z czymś to wymieszać

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Położna na szkole nam mówiła, że teraz odchodzi się od tego nacinania "w razie wu" tylko jeśli zachodzi konieczność, bo szkoda dokładać kobiecie bólu.

Młoda odbija sobie porannego Focha i oklada mnie równo. Nie narzekam, niech napieprza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój Książę też dzisiaj jakiś leniwy, ale zauważyłam od jakiegoś czasu że po prostu ma takie dni bardziej senne albo się inaczej układa w brzuchu. Jak za długo się nie odzywa to Go tyrpię żeby wstał
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:22   #4552
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Yerby nie lubię, mam wrażenie że to siano zalane wodą
Może spróbuję tych malin, ale ja ogólnie za ziołami do picia nie przepadam... Jak będą bardzo niesmaczne to może da radę z czymś to wymieszać



Mój Książę też dzisiaj jakiś leniwy, ale zauważyłam od jakiegoś czasu że po prostu ma takie dni bardziej senne albo się inaczej układa w brzuchu. Jak za długo się nie odzywa to Go tyrpię żeby wstał
Podobno najlepsze działanie jest jak się z niczym nie miesza, nie słodzi itd. Ja lubię zioła więc nie mam problemu z piciem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:30   #4553
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Yerby nie lubię, mam wrażenie że to siano zalane wodą
Może spróbuję tych malin, ale ja ogólnie za ziołami do picia nie przepadam... Jak będą bardzo niesmaczne to może da radę z czymś to wymieszać



Mój Książę też dzisiaj jakiś leniwy, ale zauważyłam od jakiegoś czasu że po prostu ma takie dni bardziej senne albo się inaczej układa w brzuchu. Jak za długo się nie odzywa to Go tyrpię żeby wstał
Mi yerba nie smakuje, jak woda w której ktoś trzymał kiepy
A liście malin są spoko, ja zioła lubię więc podchodzą mi

Yeah ostatnia partia ciuszkow wyprasowana, wszystko mamy dopięte

Jejku jeszcze muszę mężowi powiedzieć że byłam na IP ale tak, żeby się biedny nie zestresował... nic mu na razie nie mówiłam, ale pewnie będzie zły że od razu mu nie powiedziałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:30   #4554
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
mzgz ile dni przed obliczonym terminem porodu masz cc?
Tylko 4 dni( termin porodu 23 kwietnia miałam) , wiec mialam nadzieje ze bedzie tydzień przed czyli pon , wtorek prEd świetami i ze na święta zdążę wyjsć ze szpitala , ale team lekarzy do którego ja jestem przypisana od początku ciąży ( bo wszystkie wizyty sa juz w szpitalu położniczym) robią cięcia czwartki , piątki tylko.
Wiec ja sie pytam ale co jak sie wcześniej zacznie skoro cc tak blisko terminu porodu ?!. Ale jak sie zacznie wcześniej to mam przyjechać i bedą ciąć także Ok jak dla mnie

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ze znajomą położną na temat planu porodu itp. i mi radzi żeby zacząć robić masaż krocza i kupić aniballa I jedno i drugie powoduje u mnie od razu myśl: bleh.
Czy to faktycznie pomaga? Korzystała któraś z Was? Poza odczuciami estetycznymi to boję się żeby sobie tym krzywdy nie zrobić...
Jestem umówiona z położną na wtorek to może jej jeszcze zapytam. Ale generalnie najlepiej by było już zacząć te dziwaczne zabiegi a zanim ten sprzęt zamówię i dojdzie to trochę minie
Te wszystkie masaże to dla mnie czarna magia ale ja juz o tym nie muszę myślec...

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
A te liście malin to w aptece kupię?
A z wiesiołkiem o co chodzi? To jakieś kapsułki?
Zjadłabym racuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racuchy to super pomysł

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Listopadowa - ja biorę te z ksylometazoliną.
Ale nie namawiam. Jednak krople obkurczają naczynia krwionośne..
Mój lekarz i położna wiedza, nie widza żadnego problemu na tym etapie ciąży.. bo dziecko już jest zrobione. używam na noc i w ciągu dnia gdy mnie mocno zatka. Bardzo rzadko po przebudzeniu się - ale zdarzyło się prysnąć do jednej dziurki i po czasie do drugiej.
Może porozmawiaj ze swoją położna/lekarzem dla spokoju ducha. Ja się okropnie męczyłam z zatkanym nosem, a mam wrażenie się ze dusze gdy oddycham przez usta... ze za mało tlenu dostaje



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tez mysle ze na tym etapie psiknięcie do nosa nie zaszkodzi !!
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:46   #4555
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Czytałam dziś o tych lisciach malin i jednak trochę przeciwskazań jest. Dobrze tez jest je pić zaraz po porodzie żeby się macica szybciej obkurczała.
Oprocz liści i daktyli nic nie będę robila, żadnych masaży czy czegoś tam jeszcze.
A czytalam dziś o masażu sutek, ze mozna wywołać porod i był tam komentarz laski ktora masowała sutki 4 godziny ja nie wiem czy mi by się chciało 4 minuty
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:50   #4556
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Czytałam dziś o tych lisciach malin i jednak trochę przeciwskazań jest. Dobrze tez jest je pić zaraz po porodzie żeby się macica szybciej obkurczała.
Oprocz liści i daktyli nic nie będę robila, żadnych masaży czy czegoś tam jeszcze.
A czytalam dziś o masażu sutek, ze mozna wywołać porod i był tam komentarz laski ktora masowała sutki 4 godziny ja nie wiem czy mi by się chciało 4 minuty
Tak z tymi sutkami to też pamiętam jak na porodówce mi kazali ale mi się nie chciało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:52   #4557
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Niby wiesiołek ma powodować, że szyjka staje się szybciej miękka i lepiej rozwarcie postępuje, a liście malin mają za zadanie pobudzić macicę do lepszych skurczów.

Miałam kapsułki, chyba 2 ostatnie mi zostały, a teraz mąż mi kupił olej z wiesiołka do picia bo mu w sklepie zielarskim powiedziały, że lepiej działa.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa, dzięki za wyjaśnienie. Wyczaiłam jakiś sklep zielarski u siebie, to potem skoczę i zobaczymy co z tego wyniknie
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Taaa zjadłam 4 i musialam chlebem poprawic bo dalej głodna byłam. Teraz powinnam to robić dla siebie jako deser

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zjadłam obiad i też jestem nadal głodna A przypominam już wieprzka, więc muszę się powstrzymać
Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Ja to mam ostatnio wrażenie że jak nie wylezę z domu to cały dzień przebaluję pod kołderką Wszystko mnie męczy. Dzisiaj przywieźli nam szafkę pod umywalkę więc trochę rzeczy z łazienki wyniosłam, wyszłam z psami, zjadłam śniadanie, przymierzyłam sobie koszule porodowe i poporodowe (Ski będę musiała gdzieś opchnąć jednak ), wstawiłam ciemne pranie, zapłaciłam rachunki za prąd do przodu żeby nam nie wyłączyli jak nie będę życia ogarniać po porodzie i chce mi się już spać...
Ja dziś cały dzionek przeleżałam i 2 drzemki zaliczone

Pajka musisz jakoś delikatnie z mężem, bo faktycznie się zdenerwuje, jeszcze jest tak daleko Tak... i nie narzekamy, choć ten zespół niespokojnych nóg u dziecka w brzuchu nie jest przyjemny

Z tą lewatywą to ja chyba też będę chciała. Bardziej mi chodzi o to, żebym nie miała problemu z załatwieniem się zaraz po porodzie, bo to aż strach iść na klopa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:55   #4558
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Aaa, dzięki za wyjaśnienie. Wyczaiłam jakiś sklep zielarski u siebie, to potem skoczę i zobaczymy co z tego wyniknie Zjadłam obiad i też jestem nadal głodna A przypominam już wieprzka, więc muszę się powstrzymać Ja dziś cały dzionek przeleżałam i 2 drzemki zaliczone

Pajka musisz jakoś delikatnie z mężem, bo faktycznie się zdenerwuje, jeszcze jest tak daleko Tak... i nie narzekamy, choć ten zespół niespokojnych nóg nie jest przyjemny

Z tą lewatywą to ja chyba też będę chciała. Bardziej mi chodzi o to, żebym nie miała problemu z załatwieniem się zaraz po porodzie, bo to aż strach iść na klopa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem za lewatywa, po 1 nie chce narobić podczas parcia A po 2 właśnie boję się tej po porodzie jak ewentualnie popekam trochę ałka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:57   #4559
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Nie wiem jak teraz jest ale pamiętam, że jak się kupy nie zrobiło to nie wypuszczali do domu po porodzie ale spokojnie można było poprosić o czopka glicerynowego i rozdawali je jak cukierki

Rano na obchodzie obowiązkowe pytanie "stolec był?"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez mamaszkrabka
Czas edycji: 2019-03-15 o 14:59
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-15, 14:59   #4560
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
A ja się melduję po usg, Maja siedzi na pupie i ma wszystkich w głębokim poważaniu jak to nazwał lekarz waga szacowana na 3000gram, przepływy ok, wody w normie. Szyjka 1,5cm. W poniedziałek dostanę skierowanie na cc i już ma kontrolę nade mną przejąć szpital.
Kurcze blisko coraz bliżej

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ale masz miec cesarke tylko ze.wzgledu na to, ze jest ulozenie posladkowe? Bo ja sie zastanawiam czy jak sie nie zgodze na obrot zewnetrzny czy nie beda kazali mi urodzic dziecka ulozonego posladkowo...

Kurcze, wiecie co, czego ja sie naogladam na tej patologii to przerazenie bierzd. Dziewczyny maja pozakladane baloniki do szyjki macicy na wywolanie, bardzo cierpia a i tak nic sie nie dzieje w tym zeby porod sie zaczal. Chodza po tym korytarzu i stekaja, az sie rodzic odechciewa.

U mnie byla dzis moja gin i pytalam lekarza na obchodzie co z moimi wynikami i mowili, ze jesli chodzi o malego to wyglada to wszystko dobrze, ale mam dosc wysokie cisnienie. Boje sie czy mnie wypuszcza w poniedzialek. Chyba sie zalamie jak bede musiala tu lezec az do rozwiazania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.