Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-14, 22:23   #4561
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja marzę o maszynie do szycia (właśnie znalazłam kolejny cel zbierania pieniędzy).

Z diy ostatnio znalazłam na fb taka miękka książkę sensoryczna i spokojnie mogłabym ja uszyć sama, zwłaszcza że cena nowej powala
https://youtu.be/uAqoeJcwjeg

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-08-14 o 23:09
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-14, 22:57   #4562
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
myślę, że fajnie jest jak właśnie dzieci na miarę swoich możliwości dekorują swój pokój - zrobią coś swojego i są z tego dumne, rozwijają się manualnie, a dodatkowo w przypadku wazonika ze zdjęcia jest tu aspekt recyclingowy

kiepski byłby dziecinny pokój jak z katalogu wnętrz, który podobałby się tylko rodzicom - choć znam z wątków mamusiowych i takie podejście - jak pochować te wszystkie zabawki, żeby ich nie było widać...
Dwa wygrane pokazy mody ekologicznej czegoś zobowiązują

Tak tak ubralam dziecko w gazety, reklamówki i inne ŚMIECI ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 14:21   #4563
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
  • ze swetra uszylam maskotke dla dziecka
  • z pizamy ktorej nie lubie zrobilam czapke i komin w dwoch rozmiarach dzieciecych
  • z koralikow sznurkow itp ktore gromadzilam odcinajac z wyrzucanych ubran zrobilam ozdobe do pokoju dzieciecego
  • ze starej szafki Tz zrobil pudlo rezonansowe do glosnikow (po dokladnym rozkreceniu, wyliczeniu, przycieciu itd)
  • latarenke na swieczki Tz przerobil mi na wiszacy zyrandol
  • z 2 zepsutych dvd ktore Tz dostal skomponowal jeden dzialajacy i jeszcze zostaly mu czesci zamienne ktore uzyczyl koledze
  • z duzego kawalka styropianu zrobilam rekwizyt do urodzinowej sesji foto
  • stara beczulke kamionkowa ktora nie nadawala sie juz do kiszenia ogorkoww zuzylam na oslonke do doniczki
  • dluuugi podwojny szalik w paski ktorego nie nosilam wypchalam robiac z niego poduche wałek (niestety musialam poprawiac wszystkie szwy bo byly za delikatne)
Cytat:
Napisane przez piekielkoo Pokaż wiadomość
Jak to.nie problem to proszę o zdjęcia
Ja też kombinuje.
Wazon do pokoju dziewczynej z butelki po frugo kwiatki do wazonu to pompony
- Zamiast kupić nowy karnisz przemalowalam stary
-Lale poubierane w ubranka uszyte przeze mnie
-Suknia na bal dla starszej przerobiona ze starej sukienki siostry
-Łóżko kupione używane odnowione przez tz.
-wąż sensoryczny uczyłam w prezencie chrzesniakowi, niunia mojej kostkę kolorowa.
- Lalki na szydełku na prezenty
-Fotele dla barbie z małych doniczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Wow. Super dziewczyny!! Niektóre pomysły proste, ale inne.... szacunek .
Ja z "samosiów" to do tej pory robiłam tylko decoupage i 1 raz pomalowałam doniczkę na czerwono. W zeszłym roku zrobiłam też 2 kolorowe choinki (miałam pudełko na bombki w kształcie choinki i pomalowałam je, a potem polakierowałam. Fajna ozdoba na świeta ).

A!! I jeszcze zrobiłam kiedyś kolorową torebkę na szydełku. Chciałam zrobić A4, a w rezultacie wyszły mi dwie. Jedna duża, druga malutka. Ta duża obiektywnie rzecz biorąc średnio mi wyszła. Ale malutka bardzo mi się się podoba (choć nie jest idealna).

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
chyba jestem zbyt wygodna/leniwa, no i nie mam dzieci, ale nie chciałoby mi się tego robić. plus np ja bym nie postawiła w domu takiej butelki z pomponami, bo niestety, jest brzydka jak nie wiem co (wybaczcie, ale jest)
Rise, błagam Cię . Trochę taktu!! Dziewczyna chciała się pochwalić swoją pracą, a Ty tak pojechałaś. Trzeba było nic nie mówić, bo to tylko źle świadczy o Tobie.

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
A mi się te pompomy podobają :-D są tak brzydkie że aż piękne :-D poza tym trzeba brać pod uwagę że to zrobiły dzieci, z pomocą mamy ale jednak dzieci, więc nie wymagajmy umiejętności Picassa. Dla mnie to tani gadżet na chwilę który będzie stał pół roku i się znudzi. Bardziej myślę o tym że to zbiera kurz i to moim zdaniem bardzo..więc do pokoju dzieci raczej się nie nadaje. A fakt że robienie takich rzeczy zabiera czas to już całkowicie inna sprawa..ale ja też dzieci nie mam więc nie wyobrażam sobie marnowania czasu na takie cuda.
Ja jestem mało manualna i generalnie (jak nie mam weny twórczej) nie lubię prac plastycznych. Ale zrobię wszystko, żeby swoje dzieci rozwijać twórczo jak tylko się da. Dzieci uwielbiają takie rzeczy. Czym więcej dodatków i czym więcej brudu, tym lepiej. Mam nadzieję, że do tego czasu nie zrobię się zbyt wygodna.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2016-08-15 o 19:07
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 15:19   #4564
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Jedyne co robiłam sama to szalik na drutach, odmawiałam szafki z koleżanką-szlifowanie zmiana koloru i uchwytów, i wszelkiego rodzaju malowanie, podoba mi się dekupaż, ale nie mam do tego cierpliwości i chyba umiejętności- ale taką szkatułke na biżuterię bym chętnie przyjęła ciotka mojego męża potrafi takie rzeczy robić, niektóre są naprawdę piękne, brak mi tylko śmiałości poprosić ją o zrobienie czegoś dla mnie
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 15:50   #4565
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Właśnie zrobiłam sobie pazurki i przypomniało mi to, że traktuję to jak oszczędność. Normalnie hybrydy u kogoś kosztowałyby przynajmniej 50 zł ale ja mam zestaw (Mąż kupował mi go po ok. 200 zł i miał już dołączone kilka lakierów startowych) i robię sobie sama Zwykle robię je jednego dnia z koleżanką z pracy i kupujemy lakiery na spółkę więc wychodzi taniej i jest ich więcej
Normalne lakiery nie trzymają mi się i mam słabe paznokcie
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 16:07   #4566
cukierkova0
Zadomowienie
 
Avatar cukierkova0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: dom - duży pokój
Wiadomości: 1 176
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Jak dla mnie hybryda to też oszczędność. Choc ja czasem nie potrafię przystopować z kupowaniem. Choc ostatnio jest lepiej duzo
cukierkova0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 16:36   #4567
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam sobie pazurki i przypomniało mi to, że traktuję to jak oszczędność. Normalnie hybrydy u kogoś kosztowałyby przynajmniej 50 zł ale ja mam zestaw (Mąż kupował mi go po ok. 200 zł i miał już dołączone kilka lakierów startowych) i robię sobie sama Zwykle robię je jednego dnia z koleżanką z pracy i kupujemy lakiery na spółkę więc wychodzi taniej i jest ich więcej
Normalne lakiery nie trzymają mi się i mam słabe paznokcie
Cytat:
Napisane przez cukierkova0 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie hybryda to też oszczędność. Choc ja czasem nie potrafię przystopować z kupowaniem. Choc ostatnio jest lepiej duzo
To ja w tym temacie jestem najbardziej oszczędna bo nie maluję paznokci wcale (już od 4 lat) . Wyjątkiem jest tylko sezon letni kiedy maluję paznokcie u stóp. Ale to też rzadko (w tym sezonie malowałam chyba 2 razy).

Ogólnie wychodzę z założenia, że czym mniej tym lepiej - dla naszego zdrowia, portfela i wygody. Dlatego właśnie nie maluję paznokci, włosów (choć kolor na pewno by fajnie ożywił moją twarz), nie robię henny itp. Robię makijaż do pracy (bo tak wypada), ale w dni wolne od pracy nie maluję się wcale. Jak poznałam Tż to codziennie się malowałam, ale to on nalegał, żebym tego nie robiła (bo niszczy się cera i nie jest to zdrowe).

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

A swoją drogą teściowa mi opowiadała, że zapytała się jakiś czas temu koleżanki dlaczego nie maluje już paznokci hybrydowych. I co odpowiedziała?
"Bo teraz nawet panie w Biedronce takie mają".
DRAMAT.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-15, 17:51   #4568
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja też nie maluję paznokci, tylko teraz u nóg, do sandałów.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 18:03   #4569
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Tehra dziękuję za obronę
O takcie to już nawet nie chciałam wspominać bo szkoda skrobania

Ozdoby świąteczne tez robiłam to moje najlepsze perełki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 18:37   #4570
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To ja w tym temacie jestem najbardziej oszczędna bo nie maluję paznokci wcale (już od 4 lat) . Wyjątkiem jest tylko sezon letni kiedy maluję paznokcie u stóp. Ale to też rzadko (w tym sezonie malowałam chyba 2 razy).

Ogólnie wychodzę z założenia, że czym mniej tym lepiej - dla naszego zdrowia, portfela i wygody. Dlatego właśnie nie maluję paznokci, włosów (choć kolor na pewno by fajnie ożywił moją twarz), nie robię henny itp. Robię makijaż do pracy (bo tak wypada), ale w dni wolne od pracy nie maluję się wcale. Jak poznałam Tż to codziennie się malowałam, ale to on nalegał, żebym tego nie robiła (bo niszczy się cera i nie jest to zdrowe).

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

A swoją drogą teściowa mi opowiadała, że zapytała się jakiś czas temu koleżanki dlaczego nie maluje już paznokci hybrydowych. I co odpowiedziała?
"Bo teraz nawet panie w Biedronce takie mają".
DRAMAT.
Mam podobne podejście . Paznokcie maluję czasami odżywką bo mam okresy kiedy strasznie mi się rozdwajają.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 18:45   #4571
cukierkova0
Zadomowienie
 
Avatar cukierkova0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: dom - duży pokój
Wiadomości: 1 176
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja olejuje dużo. Hybrydę robię raz na 3 tyg, chyba, ze chce poćwiczyć, to wczesniej ściągam. Te lakiery starcza mi na wieki (prędzej sie przeterminuja)
cukierkova0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-15, 19:09   #4572
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez cukierkova0 Pokaż wiadomość
Ja olejuje dużo. Hybrydę robię raz na 3 tyg, chyba, ze chce poćwiczyć, to wczesniej ściągam. Te lakiery starcza mi na wieki (prędzej sie przeterminuja)
A co ćwiczysz, że przeszkadzają Ci paznokcie?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 19:19   #4573
cukierkova0
Zadomowienie
 
Avatar cukierkova0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: dom - duży pokój
Wiadomości: 1 176
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Znaczy poćwiczyć sama technikę malowania i wzory. O to chodziło. Zrobiłam kurs niedawno, ale trzeba ćwiczy , żeby to ładnie wychodzilo.
cukierkova0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 19:28   #4574
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

AAA..........a ja się zastanawiam jak hybryda wpływa na wykonywanie ćwiczeń fizycznych
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-15, 21:41   #4575
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

To ja mam na odwrót nigdy nikt mnie nie zobaczy bez pomalowanych paznokci, też mam zestaw do hybryd - mega wygoda. Kiedyś malowałam zwykłymi lakierami i też się dobrze trzymały. U mnie to wyglądało tak że zmywałam jeden kolor nakładałam drugi. tak samo jest z hybryda teraz tylko że zmieniam kolory raz na dwa tygodnie, trzech tygodni nie wytrzymam - zbyt duży odrost paznokcia, zresztą ledwo dwa wytrzymuje :-P
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 06:09   #4576
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
To ja mam na odwrót nigdy nikt mnie nie zobaczy bez pomalowanych paznokci, też mam zestaw do hybryd - mega wygoda. Kiedyś malowałam zwykłymi lakierami i też się dobrze trzymały. U mnie to wyglądało tak że zmywałam jeden kolor nakładałam drugi. tak samo jest z hybryda teraz tylko że zmieniam kolory raz na dwa tygodnie, trzech tygodni nie wytrzymam - zbyt duży odrost paznokcia, zresztą ledwo dwa wytrzymuje :-P
Mi też paznokcie bardzo szybko rosną i o dziwo bardzo dobrze lakiery się trzymają pomimo ciągłej roboty w domu. Nic nie odpryskuje, tylko właśnie odrost mi się robi. W związku z tym nigdy nie robiłam hybryd, bo na jakieś 10 dni to szkoda pieniędzy.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 06:47   #4577
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Odrost na hybrydach...okropna sprawa...a tak często to widzę
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 06:47   #4578
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja robię hybrydy bo końce mi się ścierają przy zwykłym i to mnie denerwuje. Ale z natury mam dość twarde paznokcie a na jakich lakiery lepiej się trzymają, minus jest taki że przy zwykłym lakierze i uderzeniu paznokciec się łamie :-( a hybryda go wzmacnia
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 07:01   #4579
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Odrost na hybrydach...okropna sprawa...a tak często to widzę
dla mnie coś okropnego, tak samo zresztą jak zwykły lakier, który "tylko trochę" poodpryskiwał i babka ma chyba nadzieję, że nikt poza nią nie zauważy - ranyyyyyy, to już lepiej mieć w ogóle niepomalowane paznokcie niż coś takiego

zawsze zaskakuje mnie ta sama sytuacja - lato i pogrzeb - to nie rodzina, ale ktoś dla mnie bardzo ważny - nie mam czarnej góry, biała bluzka będzie ok?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-16, 07:08   #4580
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
dla mnie coś okropnego, tak samo zresztą jak zwykły lakier, który "tylko trochę" poodpryskiwał i babka ma chyba nadzieję, że nikt poza nią nie zauważy - ranyyyyyy, to już lepiej mieć w ogóle niepomalowane paznokcie niż coś takiego

zawsze zaskakuje mnie ta sama sytuacja - lato i pogrzeb - to nie rodzina, ale ktoś dla mnie bardzo ważny - nie mam czarnej góry, biała bluzka będzie ok?
Możesz nie być na czarno i bluzka biała będzie ok, chyba że masz np granatową? Wypadałoby być moim zdaniem elegancko ubrana-czyli np czarne spodnie biała bluzka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 07:16   #4581
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Możesz nie być na czarno i bluzka biała będzie ok, chyba że masz np granatową? Wypadałoby być moim zdaniem elegancko ubrana-czyli np czarne spodnie biała bluzka

elegancko to oczywista oczywistość, tylko właśnie jakiejś eleganckiej czarnej góry nie posiadam, granatowa uszłaby jeszcze, dość elegancka, ale na pogrzeb nie bardzo....

właśnie tak mam zamiar się ubrać - czarne spodnie, biała bluzka

jaaaaa, z dzieckiem i bez samochodu to cała logistyka - dojechać autobusem, wywlec TŻta z pracy, wysłać na spacer z dzieciem, ja kościół + pogrzeb, odebrać dziecię, dowlec się trzema autobusami do domu
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 07:21   #4582
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
elegancko to oczywista oczywistość, tylko właśnie jakiejś eleganckiej czarnej góry nie posiadam, granatowa uszłaby jeszcze, dość elegancka, ale na pogrzeb nie bardzo....

właśnie tak mam zamiar się ubrać - czarne spodnie, biała bluzka

jaaaaa, z dzieckiem i bez samochodu to cała logistyka - dojechać autobusem, wywlec TŻta z pracy, wysłać na spacer z dzieciem, ja kościół + pogrzeb, odebrać dziecię, dowlec się trzema autobusami do domu
A może masz możliwość założyć czarne spodnie białą bluzkę i do tego czarną /granatową narzutkę albo żakiet?
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 07:23   #4583
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
A może masz możliwość założyć czarne spodnie białą bluzkę i do tego czarną /granatową narzutkę albo żakiet?
nie mam nic takiego niestety.... jedyna rzecz, którą mam jest bardzo gruba i była dobra 16 kg temu, teraz się w niej topię....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 07:26   #4584
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

No to klasyka czarne spodnie biała bluzka
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 08:28   #4585
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja na ciężkie chwile, jak się okaże że z TZ nie mamy pracy. Tak to nie oszczędzamy na nic konkretnego, bo mogę wymienić mieszkanie, ale przy takich dużych kwotach nie odmawiam sobie loda za 3 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to właśnie z małych kwot robią się duże.
Ja sobie nie odmawiam loda za 3zł, ale jak mam możliwość kupić tego samego loda w innym sklepie za 2zł to pójdę tam

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Super, można wyspać i jak ktoś ma zwierzaka to się przyda to jest "zaletą"mieszkania na blokowiskach , można od sąsiada coś dostać co jemu potrzebne nie jest ale nas może ucieszyć. Niestety czegoś takiego wśród domków nie ma, przynajmniej tu u mnie :-(
U mnie jest.
u nas są niskie płoty, za płotami kosze na śmieci. Rzeczy "do oddania" kładzie się na klapie od kosza. Przechodzień rekę sobie przez płot przełoży góra i weźmie.
Żywność wiesza się w torbach na płocie od strony ulicy.
Jakies większe rzeczy typu meble stawia się na chodniku pod płotem swoim. Jak wyglądają na prawdę super, to zostawia się karteczkę że sa do oddania (a nie na przykład czekają na transport przeprowadzkowy).
Na ubrania jest "kosz pck" ale on jest przepełniony i nieopróżniany więc jak ma się lepsze ciuchy to stawia się w otwartym kartonie pod swoim płotem albo koło tego pojemnika pck.

Raz w miesiącu jest u nas wyprzedaż garażowa organizowana przez dom kultury i tam albo sa rzeczy po zlotówce do sprzedania albo tez do oddania za darmo.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja marzę o maszynie do szycia (właśnie znalazłam kolejny cel zbierania pieniędzy).


Z diy ostatnio znalazłam na fb taka miękka książkę sensoryczna i spokojnie mogłabym ja uszyć sama, zwłaszcza że cena nowej powala
https://youtu.be/uAqoeJcwjeg
W PL maszyna przyzwoita w lidlu 300zł.
Mam znajome które szyją swoim dzieciom takie ksiazeczki.
Mi brak talentu.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 08:40   #4586
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ale to właśnie z małych kwot robią się duże.
Ja sobie nie odmawiam loda za 3zł, ale jak mam możliwość kupić tego samego loda w innym sklepie za 2zł to pójdę tam
Tak też oczywiście robię, ale to bardzo z rozsądku niż z specjalnego oszczędzania na coś wielkiego, bo ta złotówka nie wiele uzbieram
____


Fav ja mam maszynę Tesco, choć to tylko metka, bo silnik i wszystko inne jest Husqvarna i jestem nawet zadowolona. Maszynę kupiłam za 200 zł, ale to było kilka lat temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 08:41   #4587
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ale to właśnie z małych kwot robią się duże.
Ja sobie nie odmawiam loda za 3zł, ale jak mam możliwość kupić tego samego loda w innym sklepie za 2zł to pójdę tam


U mnie jest.
u nas są niskie płoty, za płotami kosze na śmieci. Rzeczy "do oddania" kładzie się na klapie od kosza. Przechodzień rekę sobie przez płot przełoży góra i weźmie.
Żywność wiesza się w torbach na płocie od strony ulicy.
Jakies większe rzeczy typu meble stawia się na chodniku pod płotem swoim. Jak wyglądają na prawdę super, to zostawia się karteczkę że sa do oddania (a nie na przykład czekają na transport przeprowadzkowy).
Na ubrania jest "kosz pck" ale on jest przepełniony i nieopróżniany więc jak ma się lepsze ciuchy to stawia się w otwartym kartonie pod swoim płotem albo koło tego pojemnika pck.

Raz w miesiącu jest u nas wyprzedaż garażowa organizowana przez dom kultury i tam albo sa rzeczy po zlotówce do sprzedania albo tez do oddania za darmo.


W PL maszyna przyzwoita w lidlu 300zł.
Mam znajome które szyją swoim dzieciom takie ksiazeczki.
Mi brak talentu.
U mnie jest dużo osiedli strzeżonych albo domów willowych, i bardzo wysokie ploty do tego większość z żywopłotem. Nie ma szansy nic dostać :-(. Te wyprzedaże to naprawdę super pomysł! Wymieniać można się u mnie tylko z zaprzyjaźnionymi sąsiadami
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 10:35   #4588
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
W PL maszyna przyzwoita w lidlu 300zł.
Mam znajome które szyją swoim dzieciom takie ksiazeczki.
Mi brak talentu.
Mi się wydaje że taka książeczka to mega łatwa sprawa, na pewno będę szyla w jakiś sposób.

Ja kiedyś jak nie miałam dostępu do maszyny to byłam w stanie ręcznie zawęzić spodnie na całej długości łącznie z operacjami przy pasku


Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Fav ja mam maszynę Tesco, choć to tylko metka, bo silnik i wszystko inne jest Husqvarna i jestem nawet zadowolona. Maszynę kupiłam za 200 zł, ale to było kilka lat temu.
Kurcze, może faktycznie kupię taka tania w Polsce i z kolejną paczka poproszę rodziców żeby mi podeslali, hmm... Muszę to przemyśleć

Dzięki za uświadomienie że to taki w gruncie rzeczy tani interes
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 12:04   #4589
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że taka książeczka to mega łatwa sprawa, na pewno będę szyla w jakiś sposób.

Ja kiedyś jak nie miałam dostępu do maszyny to byłam w stanie ręcznie zawęzić spodnie na całej długości łącznie z operacjami przy pasku




Kurcze, może faktycznie kupię taka tania w Polsce i z kolejną paczka poproszę rodziców żeby mi podeslali, hmm... Muszę to przemyśleć

Dzięki za uświadomienie że to taki w gruncie rzeczy tani interes
Dobre maszyny są co jakiś czas w Lidlu.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 12:26   #4590
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
dla mnie coś okropnego, tak samo zresztą jak zwykły lakier, który "tylko trochę" poodpryskiwał i babka ma chyba nadzieję, że nikt poza nią nie zauważy - ranyyyyyy, to już lepiej mieć w ogóle niepomalowane paznokcie niż coś takiego
?
maluje paznokcie co 2dni bo inaczej bardzo sie lamia
a lakier mi odpryskuje juz wieczorem. Hybrydy wcale nie trzymaja sie duzo lepiej. Mam dziwne paznokcie

Hmm nie szkoda mi czasu na hand made. To mnie odpreza. Mam duzo stresów i wole tworczo wykorzystac zdolnosci ktore mam niz osiwiec
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 11:03:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.