Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-02-13, 08:16   #4561
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś krem pod oczy typu roll-on z w miare dobrym składem? Oprócz tego z beeyes.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trilogy ma taki https://www.naturisimo.com/products....ilogy+Skincare
i Bulldog (kosmetyki dla facetów), ten miałam, działanie podobne do dr Organic, jedynie ten ma lepszą kulkę, bo bez łączenia i lepiej się nią prowadzi na skórze https://www.lookfantastic.com/bulldo.../10780446.html

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2018-02-13 o 08:34
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 09:09   #4562
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Trilogy ma taki https://www.naturisimo.com/products....ilogy+Skincare
i Bulldog (kosmetyki dla facetów), ten miałam, działanie podobne do dr Organic, jedynie ten ma lepszą kulkę, bo bez łączenia i lepiej się nią prowadzi na skórze https://www.lookfantastic.com/bulldo.../10780446.html
ooo, dziękuję
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 12:49   #4563
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Zachciało mi się ostatnio olejowego serum na noc. Przeglądałam produkty róznych naturalnych firm i nie znalazłam niczego, co mnie ustatysfakcjonowało, wiec postanowiłam sama coś ukręcić. Tak powstało moje serum o składzie:
Olej z opuncji figowej, olej z rózy, olej z aronii, olej z jagód acai, olej marula, witamina C, witamina A, skwalan, koenzym Q10, witamina E i olejek eteryczny pomarańczowy
Miały być jeszcze 2 olejki: z malin i truskawek, ale jakos zle przepis rozpisalam i sie juz nie zmiescily do opakowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 13:27   #4564
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Zachciało mi się ostatnio olejowego serum na noc. Przeglądałam produkty róznych naturalnych firm i nie znalazłam niczego, co mnie ustatysfakcjonowało, wiec postanowiłam sama coś ukręcić. Tak powstało moje serum o składzie:
Olej z opuncji figowej, olej z rózy, olej z aronii, olej z jagód acai, olej marula, witamina C, witamina A, skwalan, koenzym Q10, witamina E i olejek eteryczny pomarańczowy
Miały być jeszcze 2 olejki: z malin i truskawek, ale jakos zle przepis rozpisalam i sie juz nie zmiescily do opakowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skład na bogato
A nie brałaś pod uwagę serum OFiga?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 13:33   #4565
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Skład na bogato
A nie brałaś pod uwagę serum OFiga?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wpadłam gdzieś na nie, ale z tego, co pamietam, to nie podali na stronie skladu i nie moglam go nigdzie znalezc, wiec odpuscilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 15:18   #4566
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Kusum
Nadal jesteś zadowolona z parownicy Karchera?
Możesz proszę napisać na plotkowym jaki masz model i jakie są ewentualne minusy tego urządzenia
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 15:19   #4567
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Wpadłam gdzieś na nie, ale z tego, co pamietam, to nie podali na stronie skladu i nie moglam go nigdzie znalezc, wiec odpuscilam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skład ofiga:
Opuntia Ficus-Indica (Prickly Pear) Seed Oil, Pinus Sibirica Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Camelina Sativa Seed Oil, Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Rosa Canina Fruit Extract, Helianthus Annus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 16:20   #4568
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Skład ofiga:
Opuntia Ficus-Indica (Prickly Pear) Seed Oil, Pinus Sibirica Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Camelina Sativa Seed Oil, Tocopherol, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Rosa Canina Fruit Extract, Helianthus Annus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajny skład moze następnym razem się skuszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 17:17   #4569
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jaką odżywkę Sobio masz na myśli? Tą z olejem arganowym? Dobra jest?

Myślę, że czerwony krem pod oczy Vianka by Ci bardziej odpowiadał. Ja go lubię, bo myślę że w tej cenie to naprawdę fajny kosmetyk. Ostatnio mam okazję próbować tych droższych i wcale mnie nie zachwycają. Podoczny Benton działa tylko na początku, więc co chwilę go odstawiam i wracam Alkemie better than botox mam wrażenie, że w ogóle niewiele robi łącznie z nawilżeniem. Madara Time Miracle to już dla mnie największa porażka, bo nie dość że najdroższy to u mnie w ogóle się nie sprawdzał. Myślę, że jest raczej dla malowymagającej skóry.
Z takich kremów których miałam próbki i mi przypasowały to na pewno Kivvi, bo bardzo treściwy i ładnie nawilżał, napinał i odżywiał skórę. Bioselect był podobny i bym chętnie go kupiła gdyby nie to że po kilku dniach po prostu już podrażnił mi oczy.
Z podocznych wynalazków miałam też próbkę serum Whamisy. Lekkie serum dobre pod krem. Fajne, na pewno poprawiające nawilżenie skóry, ale nic więcej nie powiem bo próbka mała i wiele więcej nie zauważyłam
Już zaczynam się przekonywać, tak jak Chimay, że w przypadku większych problemów to tylko większą ingerencją można poprawić stan skóry

Z innej beczki kosmetyków to sięgnęłam po zalegające u mnie maseczki peel off z Lirene. Nie chciało mi się do tej pory babrać i to był błąd Wypróbowalam wersję z rozmarynem. Bardzo fajna maseczka, natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzania. Mam jeszcze wersję ze spiruliną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo byłam ciekawa Twojej opinji o kremie Alkemie
I mam podobne spostrzeżenia
Mam na liście jeszcze kilka podocznych preparatów do wyprobowania ale robie to tylko zeby przestac sie ludzic ze tylko medycyna estetyczna mi pomoze

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Próbkę Kivvi miałam już jakiś czas temu, ale do tej pory nie kupowałam bo ciągle coś mam do wykończenia a on kosztuje coś koło 100zl więc się nie spieszę, ale na pewno jest to pierwszy podoczny kosmetyk na mojej liście. Ale jest na tyle treściwy że nie każdemu podpasuje zwłaszcza na dzień.

Właśnie ja kiedyś miałam jeden krem pod oczy, teraz używam innego na dzień i na noc a jeszcze dokładam emulsję swanicoco pod krem każdorazowo. Jakoś super efektu nie ma


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Korca mnie kosmetyki kivvi- najbardziej pianka lopianowa ale czesto jest niedostepna.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ja czekam na przesyłkę z maseczkami. Jestem chyba uzalezniona- co drugi dzien jakas nakladam.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 20:17   #4570
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Zachciało mi się ostatnio olejowego serum na noc. Przeglądałam produkty róznych naturalnych firm i nie znalazłam niczego, co mnie ustatysfakcjonowało, wiec postanowiłam sama coś ukręcić. Tak powstało moje serum o składzie:
Olej z opuncji figowej, olej z rózy, olej z aronii, olej z jagód acai, olej marula, witamina C, witamina A, skwalan, koenzym Q10, witamina E i olejek eteryczny pomarańczowy
Miały być jeszcze 2 olejki: z malin i truskawek, ale jakos zle przepis rozpisalam i sie juz nie zmiescily do opakowania
A mogłabyś podać proporcje?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-13, 21:47   #4571
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Bardzo byłam ciekawa Twojej opinji o kremie Alkemie
I mam podobne spostrzeżenia
Mam na liście jeszcze kilka podocznych preparatów do wyprobowania ale robie to tylko zeby przestac sie ludzic ze tylko medycyna estetyczna mi pomoze

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------



Korca mnie kosmetyki kivvi- najbardziej pianka lopianowa ale czesto jest niedostepna.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ja czekam na przesyłkę z maseczkami. Jestem chyba uzalezniona- co drugi dzien jakas nakladam.
Jeszcze do tego kremu Alkemie mam takie negatywne odczucie, że w tej cenie krem powinien się lepiej rozprowadzać. Muszę go najpierw rozgrzać, żeby równomiernie rozprowadzić na skórze.

Z Kivvi do tej pory tylko się u mnie marmoladka do ciala nie sprawdziła i tonik z serii Pyrus Cydonia (no naprawdę słaby był). Żele do twarzy czy ciała naprawdę lubię. Są łagodne, mają formułę bardziej rzadkiego mleczka niż żelu, a do tego zapachy delikatne ale przyjemne. A balsam do ust uwielbiam (mam wersję pomaranczową).

Jakie maseczki zamówiłaś? I jakie stosujesz aktualnie?
Mnie zaciekawiła nowa maseczka Madara z węglem, jest w promo chyba jeszcze w Matique.
Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Bardzo byłam ciekawa Twojej opinji o kremie Alkemie
I mam podobne spostrzeżenia
Mam na liście jeszcze kilka podocznych preparatów do wyprobowania ale robie to tylko zeby przestac sie ludzic ze tylko medycyna estetyczna mi pomoze

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------



Korca mnie kosmetyki kivvi- najbardziej pianka lopianowa ale czesto jest niedostepna.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ja czekam na przesyłkę z maseczkami. Jestem chyba uzalezniona- co drugi dzien jakas nakladam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 23:02   #4572
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać proporcje?
Jasne:
Olej z opuncji 3g
Z dzikiej rózy 2.5g
Olej marula, jagód acai, aronii 2g
Witamina C 0.5g
Kompleks ze swkalanem, q10 i wit. E 0.5g
Witamina A 0.3g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 10:42   #4573
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Kusum
Nadal jesteś zadowolona z parownicy Karchera?
Możesz proszę napisać na plotkowym jaki masz model i jakie są ewentualne minusy tego urządzenia
opiszę Ci na plotkowym

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Zachciało mi się ostatnio olejowego serum na noc. Przeglądałam produkty róznych naturalnych firm i nie znalazłam niczego, co mnie ustatysfakcjonowało, wiec postanowiłam sama coś ukręcić. Tak powstało moje serum o składzie:
Olej z opuncji figowej, olej z rózy, olej z aronii, olej z jagód acai, olej marula, witamina C, witamina A, skwalan, koenzym Q10, witamina E i olejek eteryczny pomarańczowy
Miały być jeszcze 2 olejki: z malin i truskawek, ale jakos zle przepis rozpisalam i sie juz nie zmiescily do opakowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zerknij sobie na serum granat z BU. Moje ulubione olejowe.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 13:02   #4574
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zerknij sobie na serum granat z BU. Moje ulubione olejowe.
Brałam je pod uwagę, ale moje składowo mi się☠bardziej podoba
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 20:38   #4575
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Chcialabym sie na powaznie zajac skora mojej twarzy. Mam sklonnosc do wypryskow (zaskorniki + wypryski na skroniach/brodzie, ogolnie nie jest to tak ciezki przypadek, zeby sie leczyc izotekiem, po prostu kilka wypryskow naraz, ale jednak chcialabym cos zmienic). Cere okreslilabym jako mieszana.

Weszlam na sklep drogerii online i zwariowalam. Oczywiscie jako laik szukalam tylko w kosmetykach naturalnych (nie wiem, czy ktos z was kojarzy niemiecka dm - maja spory wybor kosmetykow naturalnych zarowno marki wlasnej, jak i drozszych firm), ale porazila mnie ilosc roznych opcji pielegnacji. Mamy przerozne zele i pianki do mycia, wode do przemywania, oleje, olejki, kremy, kremy takie, kremy smakie, maski, jeszcze wiecej olejkow... Co tak naprawde jest mi potrzebne? Jaki jest waszym zdaniem ''must have'' w pielegnacji twarzy?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 20:45   #4576
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Jasne:
Olej z opuncji 3g
Z dzikiej rózy 2.5g
Olej marula, jagód acai, aronii 2g
Witamina C 0.5g
Kompleks ze swkalanem, q10 i wit. E 0.5g
Witamina A 0.3g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy mam wszystko, najwyżej coś zmodyfikuję.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 21:02   #4577
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Jeszcze do tego kremu Alkemie mam takie negatywne odczucie, że w tej cenie krem powinien się lepiej rozprowadzać. Muszę go najpierw rozgrzać, żeby równomiernie rozprowadzić na skórze.

Z Kivvi do tej pory tylko się u mnie marmoladka do ciala nie sprawdziła i tonik z serii Pyrus Cydonia (no naprawdę słaby był). Żele do twarzy czy ciała naprawdę lubię. Są łagodne, mają formułę bardziej rzadkiego mleczka niż żelu, a do tego zapachy delikatne ale przyjemne. A balsam do ust uwielbiam (mam wersję pomaranczową).

Jakie maseczki zamówiłaś? I jakie stosujesz aktualnie?
Mnie zaciekawiła nowa maseczka Madara z węglem, jest w promo chyba jeszcze w Matique.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aktualnie mam tylko khadi wetiwer.
Idzie do mnie sukin z węglem, fitomed k+k, dwa koktajle nacomi- nawilżający i liftingujacy, i glinka loreala. I jeszcze jakaś maska w plachcie orientana.
Mam jeszcze wielka ochote na jakas glinke z iossi lub rapan beauty. Ja lubie glinki
Ponadto dostalam serum norel retinol i witamina C.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 22:08   #4578
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8139333 6]Chcialabym sie na powaznie zajac skora mojej twarzy. Mam sklonnosc do wypryskow (zaskorniki + wypryski na skroniach/brodzie, ogolnie nie jest to tak ciezki przypadek, zeby sie leczyc izotekiem, po prostu kilka wypryskow naraz, ale jednak chcialabym cos zmienic). Cere okreslilabym jako mieszana.

Weszlam na sklep drogerii online i zwariowalam. Oczywiscie jako laik szukalam tylko w kosmetykach naturalnych (nie wiem, czy ktos z was kojarzy niemiecka dm - maja spory wybor kosmetykow naturalnych zarowno marki wlasnej, jak i drozszych firm), ale porazila mnie ilosc roznych opcji pielegnacji. Mamy przerozne zele i pianki do mycia, wode do przemywania, oleje, olejki, kremy, kremy takie, kremy smakie, maski, jeszcze wiecej olejkow... Co tak naprawde jest mi potrzebne? Jaki jest waszym zdaniem ''must have'' w pielegnacji twarzy?[/QUOTE]

Peeling enzymatyczny, żel do mycia, myjka silikonowa (taki płatek silikonowy z wypustkami), tonik, jakaś maseczka, np. z glinki, i lekki krem oraz wodniste-żelowe serum. Raczej zalecam ostrożnie dobierać produkty, nie przesadzać z ilością tłustych kosmetyków. Polecam tez emulsje, kremy i mleczka myjące, ale nietłuste, tylko takie co się dobrze spłukują ze skóry.

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Aktualnie mam tylko khadi wetiwer.
Idzie do mnie sukin z węglem, fitomed k+k, dwa koktajle nacomi- nawilżający i liftingujacy, i glinka loreala. I jeszcze jakaś maska w plachcie orientana.
Mam jeszcze wielka ochote na jakas glinke z iossi lub rapan beauty. Ja lubie glinki
Ponadto dostalam serum norel retinol i witamina C.
O, to maseczkowy maraton Cię czeka Ale te maski w płachcie z Orientany mają, a przynajmniej jeszcze rok temu miały skiepszczone składy, są inne, niż te wersje co były w słoikach, zanim pojawiły się w formie esencji, pomimo, że nazwy mają takie same. Dobrze, że to jednorazówki raczej.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-02-14 o 22:10
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-14, 22:13   #4579
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Aktualnie mam tylko khadi wetiwer.
Idzie do mnie sukin z węglem, fitomed k+k, dwa koktajle nacomi- nawilżający i liftingujacy, i glinka loreala. I jeszcze jakaś maska w plachcie orientana.
Mam jeszcze wielka ochote na jakas glinke z iossi lub rapan beauty. Ja lubie glinki
Ponadto dostalam serum norel retinol i witamina C.
Też zamówiłam khadi. Sukin też chciałam ale w sumie może poczekam na Twoją opinię

Nowy sklep z kosmetykami z Australii www.totalnienaturalnie.pl
Mają Sukin, Antipodes, Balance Me, A'kin, Trilogy i jeszcze kilka innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 11:54   #4580
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

Nowy sklep z kosmetykami z Australii www.totalnienaturalnie.pl
Mają Sukin, Antipodes, Balance Me, A'kin, Trilogy i jeszcze kilka innych.
Za kuszenie



__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 14:51   #4581
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8139333 6]Chcialabym sie na powaznie zajac skora mojej twarzy. Mam sklonnosc do wypryskow (zaskorniki + wypryski na skroniach/brodzie, ogolnie nie jest to tak ciezki przypadek, zeby sie leczyc izotekiem, po prostu kilka wypryskow naraz, ale jednak chcialabym cos zmienic). Cere okreslilabym jako mieszana.

Weszlam na sklep drogerii online i zwariowalam. Oczywiscie jako laik szukalam tylko w kosmetykach naturalnych (nie wiem, czy ktos z was kojarzy niemiecka dm - maja spory wybor kosmetykow naturalnych zarowno marki wlasnej, jak i drozszych firm), ale porazila mnie ilosc roznych opcji pielegnacji. Mamy przerozne zele i pianki do mycia, wode do przemywania, oleje, olejki, kremy, kremy takie, kremy smakie, maski, jeszcze wiecej olejkow... Co tak naprawde jest mi potrzebne? Jaki jest waszym zdaniem ''must have'' w pielegnacji twarzy?[/QUOTE]

Wg mnie
-dwa produkty do etapu oczyszczania tzn. jeden do demakijażu (postać olejku, płynu micelarnego, mleczka, kremu myjącego - zależnie od preferencji) i jeden do mycia po demakijażu (w postaci pianki, żelu, pudru, ewentualnie mydła, ale tylko jeśli skórze nie szkodzi wysokie pH mydeł)
-tonik, toner lub w tej roli może być hydrolat albo woda termalna - tutaj trzeba ocenić czy hydrolaty nie uczulają i czy dobrze toleruje się toniki z np alkoholem lub też z substancjami myjąco-pieniącymi, które też do większości toników są dodawane, a nie każdej skórze służy pozostawianie na niej tej piany
-po toniku albo krem albo coś lżejszego typu emulsja, serum - tutaj skóry mają różne preferencje i różne potrzeby okluzji
-to samo dotyczy olejów, które nie wszystkie skóry lubią, moja np nie toleruje nawet kropli - trzeba ocenić samemu, czy i w jakiej częstotliwości używać
-peelingi - tutaj podstawowe pytanie, czy skóra woli peelingi mechaniczne czy enzymatyczne, proszkowe czy kremowe
-gadżety typu ściereczki, gąbki konjac, myjki, szczoteczki - wedle uznania

Co do DM to moim zdaniem nic tam ciekawego nie ma do twarzy. Ale jak komuś nie przeszkadza alko wszechobecne w niemieckim eko, to może coś znajdzie. O wiele lepiej od DM jest zaopatrzony Müller np we francuskie eko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 19:59   #4582
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O, to maseczkowy maraton Cię czeka Ale te maski w płachcie z Orientany mają, a przynajmniej jeszcze rok temu miały skiepszczone składy, są inne, niż te wersje co były w słoikach, zanim pojawiły się w formie esencji, pomimo, że nazwy mają takie same. Dobrze, że to jednorazówki raczej.
Ciekawe ile z tych maseczek warte bedzie wydanych pieniedzy
Maskę orientany kupiłam glownie z ciekawości co do formy- nigdy nie mialam plachtowej maski a czytalam ze wiele osob uwielbia taka formę- szczególnie azjatyckie maski w plachcie.


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Też zamówiłam khadi. Sukin też chciałam ale w sumie może poczekam na Twoją opinię

Nowy sklep z kosmetykami z Australii www.totalnienaturalnie.pl
Mają Sukin, Antipodes, Balance Me, A'kin, Trilogy i jeszcze kilka innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dam znac jak sukin sie sprawdzi.
O marce Antipodes czytalam niezle opinie. Kiedys nawet chcialam kupic jakis krem ale trudno mi bylo podjac decyzje. Reszty nie znam.
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 20:36   #4583
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nowy sklep z kosmetykami z Australii www.totalnienaturalnie.pl
Mają Sukin, Antipodes, Balance Me, A'kin, Trilogy i jeszcze kilka innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Ciekawe ile z tych maseczek warte bedzie wydanych pieniedzy
Maskę orientany kupiłam glownie z ciekawości co do formy- nigdy nie mialam plachtowej maski a czytalam ze wiele osob uwielbia taka formę- szczególnie azjatyckie maski w plachcie.
Ciekawa jestem, co powiesz zwlaszcza o k+k.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 08:13   #4584
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość

Dam znac jak sukin sie sprawdzi.
O marce Antipodes czytalam niezle opinie. Kiedys nawet chcialam kupic jakis krem ale trudno mi bylo podjac decyzje. Reszty nie znam.
Mam już zdanie o 5 kosmetykach Antipodes i wszystko są super, poza kremem do rąk, który nie zrobił na mnie większego wrażenia.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 13:03   #4585
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

IMG_20180124_132702_329.jpg
Dziewczyny mam ciekawostkę dla tych co lubią kosmetyki z nie dużych manufaktur, ręcznie wytwarzajacych kremy, balsamy, szampony. Nie wiem, czy ufacie takim, bo ja przyznaje że miałam obawy. Nie boję się zamawiać mydeł rekodzieliczych. Natomiast krem mocno mnie zastanawiał. Ekokrem ma produkty, które robi się na zamówienie klienta, bezpośrednio przed ich wysyłką. Ja zamówiłam Balsam do ust z Olejem Jojoba oraz Krem pod oczy z kofeina. Balsam do ust mnie oczarował, bo jest taki treściwy i jeszcze pachnie olejkiem pomarańczowym i masłem kakaowym. Normalnie czekoladka taka. Oczywiście świetnie dba o moje usta. Krem pod oczy też fajny, tylko ma jeden konserwant, więc trzeba uważać z higieną. Żałuję że nie mam do niego takiej szpatułki do kremów. Jeśli chodzi o działanie to jest ok. Nawilża, delikatnie odżywia, lubię go na noc stosować. Na dzień niestety lubi podchodzić pod oczy, migrować. Ogólnie to okolice oczu wyglądają lepiej, ale jak nie śpię to nic pomaga. Niestety nie spotkałam jeszcze kosmetyku który zastąpił by sen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2018-02-16 o 13:09
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 13:09   #4586
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Załącznik 7434596
Dziewczyny mam ciekawostkę dla tych co lubią kosmetyki z nie dużych manufaktur, ręcznie wytwarzajacych kremy, balsamy, szampony. Nie wiem, czy ufacie takim, bo ja przyznaje że miałam obawy. Nie boję się zamawiać mydeł rekodzieliczych. Natomiast krem mocno mnie zastanawiał. Ekokrem ma produkty, które robi się na zamówienie klienta, bezpośrednio przed ich wysyłką. Ja zamówiłam Balsam do ust z Olejem Jojoba oraz Krem pod oczy z kofeina. Balsam do ust mnie oczarował, bo jest taki treściwy i jeszcze pachnie olejkiem pomarańczowym i masłem kakaowym. Normalnie czekoladka taka. Oczywiście świetnie dba o moje usta. Krem pod oczy też fajny, tylko ma jeden konserwant, więc trzeba uważać z higieną. Żałuję że nie mam do niego takiej szpatulki do kremów. Jeśli chodzi o działanie to jest ok. Nawilża, delikatnie odżywia, lubię go na noc stosować. Na dzień niestety lubi podchodzić pod oczy, migrować. Ogólnie lepiej okolice oczu wyglądają lepiej, ale jak nie śpię to nic pomaga. Niestety nie spotkałam jeszcze kosmetyku który zastąpił by sen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już od dawna była mowa o Ekokrem
Miałam oba produkty i wielkie rozczarowanie. Mam za problematyczne usta i okolice pod oczami balsam wrecz wysuszal mi usta, a krem pod oczy byl za lekki nawet pod makijaż, ale z tego, co pamiętam, to niektóre osoby go polubily

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 13:14   #4587
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Ostatnio nie byłam w temacie, zaglądałam tylko na forum plotkowe.
A widzisz, a ja mam zdanie, że te kosmetyki racze są bardzo treściwe. Balsam do ust na pewno. Idealny na zimę, jest. Dobrze zabezpiecza usta przed mrozem. A krem na dzień dla mnie jest za ciężki, co dziwne, bo dla mnie tłusty z Martina Gebhardt lepiej się wchłaniał.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 13:16   #4588
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ostatnio nie byłam w temacie, zaglądałam tylko na forum plotkowe.
A widzisz, a ja mam zdanie, że te kosmetyki racze są bardzo treściwe. Balsam do ust na pewno. Idealny na zimę, jest. Dobrze zabezpiecza usta przed mrozem. A krem na dzień dla mnie jest za ciężki, co dziwne, bo dla mnie tłusty z Martina Gebhardt lepiej się wchłaniał.
To tylko kolejny dowód na to, ze kazdy jest inny ja krem MG uwielbiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 14:07   #4589
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ostatnio nie byłam w temacie, zaglądałam tylko na forum plotkowe.
A widzisz, a ja mam zdanie, że te kosmetyki racze są bardzo treściwe. Balsam do ust na pewno. Idealny na zimę, jest. Dobrze zabezpiecza usta przed mrozem. A krem na dzień dla mnie jest za ciężki, co dziwne, bo dla mnie tłusty z Martina Gebhardt lepiej się wchłaniał.
Generalnie marka jest już dobrze poznana tutaj na wątku, chyba Beeets, jako pierwsza o niej wspominała, ja już od roku męczę ich krem pod oczy, przeleżał w lodówce i chyba go już nie zużyję, pomimo, że jest jeszcze dobry. Czytałam dziś notkę na Twoim blogu, gdzie nazwałaś ten krem średniotłustym, natomiast Moooniek pisze, że dla niej był za lekki, hehe, widać, jak różne są nasze skóry, bo dla mnie to wręcz tłuścioch, ogólnie przyjemny i odżywczy, ale nic więcej ze skórą nie zrobił, za to pozapychał mi skórę wokół powiek, tzn. górne partie policzków, skronie, skórę brwi, miałam po nim pryszcze, co nie dziwi ze względu na skład. Dostałam też wtedy do zakupu kremu dwie próbki, krem do dłoni i "lekki" krem do mieszanej cery, obydwa bardzo tłuste, krem do dłoni zapowiedział się jednak dobrze, a po kremie do twarzy w ogóle nie liczyłam na lekkość, skład mówił sam za siebie, a testy tylko to potwierdziły, tłuścioch i tyle, żaden on lekki. najfajniejsze z tej firmy są te kartoniki, śliczne i urocze ale kusi mnie szampon do włosów i żel do mycia twarzy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-02-16 o 14:09
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-16, 17:33   #4590
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Fakt, krem jest bardzo wydajny, a jak jeszcze używam go tylko na noc, to na pewno nie będę w stanie go zużyć. Tak jakoś zauważyłam ostatnio, że muszę częściej zmieniać kosmetyki podoczne, ta okolica u mnie bardzo wymagająca.
Co do zapychania, to mnie np. Martina Gebhardt nigdy prawie nie zapychała, a ich kremy są naprawdę tłuste. Wydaje mi się, że szczegół tkwi w tym, jakie pochodzenie ma surowiec kosmetyczny? Jedno masło shea może zapychać,inne nie, a np. oleje kokosowe też nie są takie same, choć kupowałam ten nierafinowany to spotkałam się z tym, że każdy miał różnice minimalne w zapachu, działaniu, rozsmarowywaniu itp.

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2018-02-16 o 17:37
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-19 11:36:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.