Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-27, 11:44   #4591
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to dlatego, że słuchasz, ale nie słuchasz Czyli bardziej koncentrujesz się na tym, że nagranie jest w języku angielskim, ale nie wysłuchujesz szczegółów - nie wiem czy to kwestia tego, że ich po prostu nie wyłapujesz czy chodzi o to, że nawet nie wiesz, że o to chodzi, bo np. nie rozumiesz słówek ... może "zlewa" Ci się wszystko w jedną całość. Lepiej wracać do tekstu, ale po angielsku, żeby wypisać sobie słówka, konstrukcje itd, ale nie po polsku Na dłuższą metę nic to nie da.
Może chodzi o "Słyszysz, ale nie słuchasz"
Ale ja mam tylko tekst po angielsku, nawet definicje po angielsku. Nie mam polskiego Chodziło mi o to, że jak np. na języku polskim mam jakiś tekst publicystyczny i go przeczytam, a potem mam pytanie do niego typu co powiedzial ktos tam, to i tak muszę się wrócić do tekstu, bo po prostu już tego nie pamiętam dokładnie.
I tak samo mam z angielskim. Wiem np. że tekst jest o organizacji ślubu i słyszę że dajmy John oragnizuje ślub w sierpniu i zaprosił ponad 300 osób. A jak potem mam pytanie o dokładną date i ilość osób, to musze odsłuchać jeszcze raz ten fragment, ale rozumiem go.
Moze bardziej jestem wzrokowcem?
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 11:48   #4592
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Może tu? http://www.uz-translations.net/?category=czech , tam są różne materiały do czeskiego.

To teraz ja mam pytanie do osób korzystających z Super Memo na tablecie? Zauważyliście może jakieś różnice między tą wersją a tą komputerową? Jak w obsłudze itd.? Wszystkie obserwacje mile widziane

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Może chodzi o "Słyszysz, ale nie słuchasz"
(...) Moze bardziej jestem wzrokowcem?
Tak, dokładnie o to mi chodziło, ale się spieszę, więc źle przeniosłam myśli na post
Bycie wzrokowcem nie ma tu nic do rzeczy, tak myślę, ja jestem wzrokowcem, a ze słuchaniem nigdy nie miałam problemów ... raczej bym powiedziała, że masz za małą praktykę. Trzeba więcej po prostu słuchać i ćwiczyć

Gosiu, a robisz notatki podczas słuchania? Wiadomo, że pamięć ludzka nie jest idealna, więc czasem warto sobie coś zapisać, nawet jakieś hasła czy pojedyncze słówka.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-04-27 o 11:53
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 12:09   #4593
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Chciałam się pochwalić - niemiecki przestał mi przeszkadzać, ewentualnie czasem coś zazgrzyta, ale jestem w stanie "wyłapać" w nim jakaś melodie która nie brzmi jak rozkaz wymarszu

Po drugi pomyślałam że może Was zmobilizuję, dostałam zaproszenie na rozmowę o pracę (w zawodzie) do hiszpańskiej fili która sie własnie otwiera w Polsce. Hitem jest to, że prace poprzedzałby około półroczny pobyt w Hiszpanii Wysłali do mnie info przez biuro karier studenckich (Cv wygrzebali sami w bazie), dlatego że znam dobrze angielski i w podstawowym stopniu hiszpański - tak wiec opłaca sie uczyc Troche szkoda, że musiałam to olać - lubię obecna pracę no i mogłabym nie zdaąyć na własny ślub
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 13:25   #4594
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Chciałam się pochwalić - niemiecki przestał mi przeszkadzać, ewentualnie czasem coś zazgrzyta, ale jestem w stanie "wyłapać" w nim jakaś melodie która nie brzmi jak rozkaz wymarszu

Po drugi pomyślałam że może Was zmobilizuję, dostałam zaproszenie na rozmowę o pracę (w zawodzie) do hiszpańskiej fili która sie własnie otwiera w Polsce. Hitem jest to, że prace poprzedzałby około półroczny pobyt w Hiszpanii Wysłali do mnie info przez biuro karier studenckich (Cv wygrzebali sami w bazie), dlatego że znam dobrze angielski i w podstawowym stopniu hiszpański - tak wiec opłaca sie uczyc Troche szkoda, że musiałam to olać - lubię obecna pracę no i mogłabym nie zdaąyć na własny ślub
Ślub można zawsze przełożyć pół roku w Hiszpaaaani
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 15:25   #4595
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Trzeba więcej po prostu słuchać i ćwiczyć

Gosiu, a robisz notatki podczas słuchania? Wiadomo, że pamięć ludzka nie jest idealna, więc czasem warto sobie coś zapisać, nawet jakieś hasła czy pojedyncze słówka.
Czyli moje hasło musi brzmieć "Ćwiczyć, ćwiczyć lub ćwiczyć ewentualnie ćwiczyć" Bo mi się całkiem mózg rozleniwi

Tu chyba wychodzi moje lenistwo, bo nie robię notatek ze słuchania(oprócz spisania z transkrypcji słówek, których nie znam)-w sumie nawet mi do głowy nie przyszło by robić notatki z tego co słyszę, bo po prostu wyszłam z założenia, że powinnam słuchać a nie pisać.

A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jedną rzecz. Ostatnio często widzę reklamę, jakiejś szkoły językowej. Brzmi ona tak: Do you speak English? Yes, I don't.
Ja nie wiem o co w niej chodzi. Czy to jakiś brytyjski suchar jest, jakaś gra słów? Albo może chodzi o to, że powinno być 'Yes, I do' czy może o to że ten kto odpowiada chce powiedzieć, że umie a tak naprawdę nie umie? Czy może tak sie używa?
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 18:19   #4596
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dość długo mnie nie było. Widzę, że wątek się trochę ożywił
U mnie ostatnio ciężko idzie z językami, cały czas mam nadmiar pracy, ale też zaczęłam kurs żeglarski i chcę opanować słownictwo z tym związane.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 19:04   #4597
kuba5566
Raczkowanie
 
Avatar kuba5566
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 446
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Mam straaszne pytanie, jaką stronę polecacie do nauki islandzkiego? Prawdopodobnie wyjadę do Islandii na Erasmusa
__________________
Wymienię
kuba5566 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 19:16   #4598
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez kuba5566 Pokaż wiadomość
Mam straaszne pytanie, jaką stronę polecacie do nauki islandzkiego? Prawdopodobnie wyjadę do Islandii na Erasmusa
Jest taka stronka któregoś uniwersytetu islandzkiego na której możesz się za darmo uczyć islandzkiego w dość przyjazny sposób. Jest na niej dość dużo ćwiczeń typu łączenie obrazka z odpowiednim słowem, wpisywanie brakujących liter, słów etc..Tylko właśnie zauważyłam że mi gdzieś wcięło link :/ szukaj po stronach uniwerków a znajdziesz powodzenia!

Maguda dzięki, zapomniałam o tej stronie!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski


Edytowane przez plastikowabiedronko
Czas edycji: 2013-04-27 o 20:56
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 00:46   #4599
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny, doradźcie mi! Od czego najlepiej zacząć naukę włoskiego? Słówka? Gramatyka?
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 09:13   #4600
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie mi! Od czego najlepiej zacząć naukę włoskiego? Słówka? Gramatyka?
Ja zawsze zaczynam od słówek, żeby móc już gramatykę jakoś wykorzystywać :d

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 11:17   #4601
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Czyli moje hasło musi brzmieć "Ćwiczyć, ćwiczyć lub ćwiczyć ewentualnie ćwiczyć" Bo mi się całkiem mózg rozleniwi

Tu chyba wychodzi moje lenistwo, bo nie robię notatek ze słuchania(oprócz spisania z transkrypcji słówek, których nie znam)-w sumie nawet mi do głowy nie przyszło by robić notatki z tego co słyszę, bo po prostu wyszłam z założenia, że powinnam słuchać a nie pisać.

A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jedną rzecz. Ostatnio często widzę reklamę, jakiejś szkoły językowej. Brzmi ona tak: Do you speak English? Yes, I don't.
Ja nie wiem o co w niej chodzi. Czy to jakiś brytyjski suchar jest, jakaś gra słów? Albo może chodzi o to, że powinno być 'Yes, I do' czy może o to że ten kto odpowiada chce powiedzieć, że umie a tak naprawdę nie umie? Czy może tak sie używa?
Tak, ja myślę, że chodzi o to, że ta osoba mówi, że umie angielski, ale jej błąd świadczy o tym, że nie umie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 11:44   #4602
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Gdy chodziłam do podstawówki, czytałam bajki z tej serii: http://www.wydawnictwo.oxford.pl/kat...sic-tales.html miałam książki pt "piękna i bestia" oraz "śnieżka i 7 krasnoludków". Akurat te były oznaczone jako elementry 3, ale zostały wydane w 1995 r., więc nie wiem czy akurat taki sam podział obowiązuje Dla mnie wielkim plusem jako dziecka były piękne obrazki, miły głos lektora (nagrania na kasecie), z którym aż chciało się czytać i dowiadywać co będzie się działo. Z innej serii miałam też "tajemniczy ogród", ale jak już trochę lepiej znalazłam angielski i teraz niestety nie pamiętam serii wydawniczej.

Polecam też rozejrzenie się po najniższych poziomach w tzn. "easy readers", czyli uproszonych lekturach i prawie każde wydanictwo angielskie, z tych znanych, oferuje takie publikacje
bardzo Ci dziękuję za pomoc A które wydawnictwa są warte uwagi?

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2013-04-28 o 11:46
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 12:01   #4603
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Bajki bajkami, ale chyba mam ochotę na jakiś serial po niemiecku. Najlepiej coś z mało skomplikowanym słownictwem. Możecie coś polecić? Oglądam bez napisów i czasem nawet wyłapię jakieś słówka z Klausa
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 12:53   #4604
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cześć dziewczyny, można przyłączyć się?

Uczę się hiszpańskiego, tak jak większość, z SM i szlifuje angielski książkami

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 13:04   #4605
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, można przyłączyć się?

Uczę się hiszpańskiego, tak jak większość, z SM i szlifuje angielski książkami

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jasne Wytrwałości życzę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 13:07   #4606
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej, jak długo się już uczysz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 14:03   #4607
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 492
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Bajki bajkami, ale chyba mam ochotę na jakiś serial po niemiecku. Najlepiej coś z mało skomplikowanym słownictwem. Możecie coś polecić? Oglądam bez napisów i czasem nawet wyłapię jakieś słówka z Klausa
Właśnie też szukam ale ciężko coś ciekawego znaleźć póki co słucham radia

No i wykupiłam abonament na etutorze, więc za angielski też najwyższa pora się zabrać
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 16:19   #4608
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cześć dziewczyny, pozwolę sobie dołączyć do was Z języków szlifuję angielski i francuski a ostatnio motywowana wyjazdem zaczęłam tajski. Pozdrawiam!
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 16:28   #4609
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwolę sobie dołączyć do was Z języków szlifuję angielski i francuski a ostatnio motywowana wyjazdem zaczęłam tajski. Pozdrawiam!
Tajski *.* Jak Ci idzie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 16:35   #4610
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hm... jeden wyraz 5 możliwych tonacji 5 możliwych znaczeń jest wesoło... Aczkolwiek udaje mi się wymówić poprawnie proste zdanie. Miejmy nadzieję, że przez przypadek nie wywołam skandalu międzynarodowego.
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 16:44   #4611
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Tylko nie mówcie nic Biedronie o tajskim, bo zacznie się go uczyć i już w ogóle na wizaż nie będzie wchodzić że o wymienianiu ze mną listów nie wspomnę
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 16:45   #4612
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Odp: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Hej, jak długo się już uczysz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Naukę hiszpańskiego rozpoczęłam w połowie ostatnich wakacji i mam ukończone 44,6% Angielski, zapewne jak większość, mam od podstawówki

Marzy mi się francuski

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Hm... jeden wyraz 5 możliwych tonacji 5 możliwych znaczeń jest wesoło... Aczkolwiek udaje mi się wymówić poprawnie proste zdanie. Miejmy nadzieję, że przez przypadek nie wywołam skandalu międzynarodowego.
Jak to opanujesz to może od razu chiński? tam jest ten sam problem, jedno słowo a kilka znaczeń w zależności od tonacji
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 17:26   #4613
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Hm... jeden wyraz 5 możliwych tonacji 5 możliwych znaczeń jest wesoło... Aczkolwiek udaje mi się wymówić poprawnie proste zdanie. Miejmy nadzieję, że przez przypadek nie wywołam skandalu międzynarodowego.
Tajski! Z jakich źródeł korzystasz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Naukę hiszpańskiego rozpoczęłam w połowie ostatnich wakacji i mam ukończone 44,6% Angielski, zapewne jak większość, mam od podstawówki

Marzy mi się francuski

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------



Jak to opanujesz to może od razu chiński? tam jest ten sam problem, jedno słowo a kilka znaczeń w zależności od tonacji
Widzę, że nie jesteś świeża w temacie, chińskiego też się uczysz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000

Edytowane przez saane
Czas edycji: 2013-04-28 o 17:28
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 17:55   #4614
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość

Widzę, że nie jesteś świeża w temacie, chińskiego też się uczysz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ehehe, oj niee uczę się ale mój TZ tak i trochę posłuchałam
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 18:22   #4615
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

hej dawno mnie tu nie było czy mnie ktoś pamięta?

ostatnio zaniemogłam z angielskim zostawiłam "w kącie oprócz" nauki w czasie zajęć w szkole. Teraz będzie majówka, ja akurat mam dużo wolnego - nigdzie nie wyjeżdżam na długo. Postanowiłam wsiąść się w garść - dziś jestem w trakcie oglądania gotowe na wszystko 1 odc jest z lektorem bo nie ma możliwości z napisami, zamierzam nadrobić zaległości w szkole - 1 rozdział na test który będzie po 9 maja, poczytać gazety po angielsku

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

i nie chcę tak z dorywu robić tylko częściej a systematyczniej
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 18:37   #4616
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Hm... jeden wyraz 5 możliwych tonacji 5 możliwych znaczeń jest wesoło... Aczkolwiek udaje mi się wymówić poprawnie proste zdanie. Miejmy nadzieję, że przez przypadek nie wywołam skandalu międzynarodowego.
w chińskim są 4, a tu 5? Ale czad! *.*

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Tylko nie mówcie nic Biedronie o tajskim, bo zacznie się go uczyć i już w ogóle na wizaż nie będzie wchodzić że o wymienianiu ze mną listów nie wspomnę
Tralalala, jasne! Jestem jednak trochę rozsądna i nie będę zaczynać kolejnego języka (przez jakiś czas!). W końcu muszę w ang dociągnąć do C1 i norweski trochę szybciej przyswajać Mwahah, no co ty. Akurat teraz się uwinęłam i list powinnaś miećw rękach jutro lub we wtorek

Joanna, też mnie na systematyczną naukę w końcu wzięło
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski


Edytowane przez plastikowabiedronko
Czas edycji: 2013-04-28 o 18:43
plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 18:40   #4617
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja mam wielkie plany na majówkę, oczywiście językowe Zostaje w domu, Tż pracuje nawet w niedzielę, więc muszę sama się sobą zająć. Mam zamiar spędzić 80% tego czasu z niemieckim. Muszę znaleźć sobie coś ciekawego do oglądania
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 20:59   #4618
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Chiński? A czemu nie? Jakoś mnie te wschodnie języki kręcą...

Saane, co do źródeł to "Thai for beginners" plus masa stron internetowych jak choćby http://www.learnthaiwithmod.com/2013...ewbie-tourist/. Aplikacja L-Lingo Thai (jakoś najbardziej przystępna wedle mej skromnej opinii) A najlepiej intonacja mi wchodzi podczas lekcji przez skype
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 23:07   #4619
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Chiński? A czemu nie? Jakoś mnie te wschodnie języki kręcą...

Saane, co do źródeł to "Thai for beginners" plus masa stron internetowych jak choćby http://www.learnthaiwithmod.com/2013...ewbie-tourist/. Aplikacja L-Lingo Thai (jakoś najbardziej przystępna wedle mej skromnej opinii) A najlepiej intonacja mi wchodzi podczas lekcji przez skype
Dzięki, z ciekawości przejrzę sobie kiedyś Nie tylko Ciebie kręcą wschodnie języki.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 12:44   #4620
sowoneul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwolę sobie dołączyć do was Z języków szlifuję angielski i francuski a ostatnio motywowana wyjazdem zaczęłam tajski. Pozdrawiam!
O super; tajski Mogę ci powiedzieć czego używałam na 1szym roku filologii wietnamsko-tajskiej Może się przyda
Thai for Beginners
Thai in Daily Life
oraz
Thai an Essential Grammar

Znam też dużo tajskich zespołów - jeżeli chcesz coś posłuchać to daj znać
__________________
Języki:
rosyjski
chiński
bułgarski/serbski
japoński/koreański
sowoneul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.