Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 12:10   #4711
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ja tez tu nowa
23 tydzien, termin porodu naszej Kropki to teoretycznie 2 czerwca. Podczytywalam was wczesniej ale dopiero teraz sie ujawniam bo niestety wyniki nie byly poprawne i byly spore obawy o zdrowie malej. Na szczescie wyniki amniopunkcji wyszly jak najbardziej w poprawne i skonczylo sie tylko na strachu i rozszczepie wargi i podniebienia u malej Jasne ze zyczylibysmy sobie aby mala byla zdrowiutka i sliczna ale i tak jestesmy szczesliwi ze to TYLKO rozszczep wargi.Byla juz u nas pielegniarka i zasypala nas doslownie informacjami i dobrymi radami dotyczacymi opieki nad mala i planowanych operacji. Ogolnie pierwszy rok bedzie ciezszy niz u zdrowych dzieciakow ale drugi to juz tylko logopeda i dalej z gorki juz mamy zapowiedziane ze niedlugo zglosi sie do nas health visitor zeby nam pomoc w przygotowaniach i stad pytanie kto to taki i co na takiej wizycie robione/sprawdzane?
pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle mamusie
Gratuluję córeczki i życzę dużo sił na wszystkie trudne chwile, które Was czekają

Health visitor to pielęgniarka środowiskowa. Zwykle przychodzi dopiero po porodzie (jak skończy Cię wizytować położna), ale może w Waszym przypadku jej pomoc będzie wcześniej potrzebna.
Na takiej rutynowej wizycie (w domu) HV ogólnie sprawdza dziecko - waży, czasem mierzy, rozmawia o samopoczuciu mamy etc.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 17:09   #4712
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ja tez tu nowa
23 tydzien, termin porodu naszej Kropki to teoretycznie 2 czerwca. Podczytywalam was wczesniej ale dopiero teraz sie ujawniam bo niestety wyniki nie byly poprawne i byly spore obawy o zdrowie malej. Na szczescie wyniki amniopunkcji wyszly jak najbardziej w poprawne i skonczylo sie tylko na strachu i rozszczepie wargi i podniebienia u malej Jasne ze zyczylibysmy sobie aby mala byla zdrowiutka i sliczna ale i tak jestesmy szczesliwi ze to TYLKO rozszczep wargi.Byla juz u nas pielegniarka i zasypala nas doslownie informacjami i dobrymi radami dotyczacymi opieki nad mala i planowanych operacji. Ogolnie pierwszy rok bedzie ciezszy niz u zdrowych dzieciakow ale drugi to juz tylko logopeda i dalej z gorki juz mamy zapowiedziane ze niedlugo zglosi sie do nas health visitor zeby nam pomoc w przygotowaniach i stad pytanie kto to taki i co na takiej wizycie robione/sprawdzane?
pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle mamusie
Trzymaj sie kochana, będzie dobrze

do mnie też ma przyjść health visitor w następnym tygodniu a poród dopiero za miesiąc więc zdam raport po
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 10:56   #4713
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

dzieki dziewczyny za wsparcie

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Trzymaj sie kochana, będzie dobrze

do mnie też ma przyjść health visitor w następnym tygodniu a poród dopiero za miesiąc więc zdam raport po
o super to zdaj relacje jak bylo bo nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ze powinnam zrobic na jej przyjscie generalne porzadki a mi sie nieeee chceeee
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 16:49   #4714
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie jaka bieliznę spakować do mojej torby szpitalnej na cc? Majtki jednorazowe czy zwykle z wysokim stanem?

I czy po cc uzywalyscie pasa na brzuch? Jeśli tak to jakiego i kiedy powinno się zacząć zakładać?
Ja bym proponowała zwykle bawełniane z wysokim stanem zeby gumka nie nachodziła na blizne, czyli takie babcine beda najlepsze
A pasa nie mam i nie zamierzam kupować.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Dzieki juz ta stronę sprawdzałam. Moja znajoma robiła prywatnie taki test. Wiem ze trzeba zachować higienę itd ale jesli chodzi o samo przytulanie sie do kota to nie chce ryzykować, a raczej to nie uniknione u mnie s domu...
Ja tez mam kota
Badanie zrobiłam prywatnie w polskim laboratorium, kosztowało £45 jak dobrze pamietam. Wynik ujemny a od zawsze byłam kociarą. Podobno łatwiej sie zarazić od niedogotowanego miesa lub nieumytych warzyw niz od kota.
Jesli nigdy nie mialas tego badania to proponowałabym ci zrobic przed ciaza zeby wykluczyć ewentualne zakazenie. Ja robiłam przed w Pl.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 18:33   #4715
Dommminika88
Przyczajenie
 
Avatar Dommminika88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Redditch,UK
Wiadomości: 19
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Ja nie wiem czemu ciągle żyje twn stereotyp o toxo. Zarazić to się można od kału zrazonego kota a nie od przytulania. Bardziej bym uważała na mięso, które kupujesz w sklepie. Ja miałam badanie na toxo w czasie ciąży za darmi poprosiłam midwife.
__________________
11.12.2014 Nasz Synek jest już z nami
Dommminika88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-07, 20:57   #4716
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Dommminika88 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czemu ciągle żyje twn stereotyp o toxo. Zarazić to się można od kału zrazonego kota a nie od przytulania. Bardziej bym uważała na mięso, które kupujesz w sklepie. Ja miałam badanie na toxo w czasie ciąży za darmi poprosiłam midwife.

Nie tylko od kalu. Male koty moga miec na siersci.
Jak sie odrobacza systematycznie i dba o zwierzaka to jest mniejsze ryzyko.

Poza tym zarazenie toxo moze sie nie ujawniac przez pare lat az do momentu gdy organizm bedzie oslabiony i cie zaatakuje. Jest kilka odmian ale ogolnie jajo inwazyjne moze przetrwac pare do parenascie lat, gdzie potym okresie w odpowiednich warunkach moze sie przeksztalcic w larwe inwazyjan i zatakowac slaby punkt organizmu. W wiekszosci przypadka wystarczy podac srodek na odrobaczenie ale sa przypadki w ktory to nie pomaga.

Wiem cos o tym bo ja mam toksokaroze, ktora jest od psa i w tym momecie jestem w 21 tygodniu ciazy. W chwili obecnej nie moge karmic piersia. Mam postac oczna od 19 latu (+ 5), bo licze od pierwszej aktywacji.
Mam nadzieje ze moj syn jest dobrze chroniony w lonie i puki co nie bedzie zarazony.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 12:06   #4717
mimiska456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa, zarówno w Anglii jak i na forum Mam do Was kilka pytań odnośnie ciąży w Uk. Może najpierw przybliżę Wam moją historię. Razem z chłopakiem zdecydowaliśmy się żyć w Anglii. On przebywa już tutaj od 4 lat z przerwami. Jako, że w zaszłam w ciążę, musieliśmy podjąć decyzję, gdzie chcemy dalej żyć. Obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży. Mam za sobą pierwszą wizytę z Midwife, czekam teraz na drugą. Jestem też już po pierwszym scanie. Moje pierwsze pytanie odnosi się wizyty w szpitalu. Niedawno dostałam list ze szpitala. Będę miała wizytę, która podobno może trwać ok 2 h. Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć mi na czym ma polegać ta wizyta? Czy będzie może to omówienie planu porodu? Jestem ciekawa, czy nie za wcześnie na to. Przepraszam Was za moją ignorancję, po prostu chciałabym mniej więcej wiedzieć na czym będzie to polegało
mimiska456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 12:14   #4718
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez mimiska456 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa, zarówno w Anglii jak i na forum Mam do Was kilka pytań odnośnie ciąży w Uk. Może najpierw przybliżę Wam moją historię. Razem z chłopakiem zdecydowaliśmy się żyć w Anglii. On przebywa już tutaj od 4 lat z przerwami. Jako, że w zaszłam w ciążę, musieliśmy podjąć decyzję, gdzie chcemy dalej żyć. Obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży. Mam za sobą pierwszą wizytę z Midwife, czekam teraz na drugą. Jestem też już po pierwszym scanie. Moje pierwsze pytanie odnosi się wizyty w szpitalu. Niedawno dostałam list ze szpitala. Będę miała wizytę, która podobno może trwać ok 2 h. Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć mi na czym ma polegać ta wizyta? Czy będzie może to omówienie planu porodu? Jestem ciekawa, czy nie za wcześnie na to. Przepraszam Was za moją ignorancję, po prostu chciałabym mniej więcej wiedzieć na czym będzie to polegało
Mam wrażenie, że nie jesteś w WIelkiej Brytanii od poczatku ciąży. Czy się mylę?
Nikt nie powie ci jak ma wyglądać 2h wizyta. To powinno być zawarte w liście. Bez listu nie da rady tego określić.


Poza tym do poczytania:


http://www.nhs.uk/conditions/pregnan...-schedule.aspx
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 12:22   #4719
mimiska456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Nie chcę, żeby ktoś mi opisywał jak ma wyglądać dwugodzinna wizyta w szpitalu. Zapytałam tylko czego mogę się spodziewać na takiej pierwszej wizycie Źle to ubrałam w słowa, zaszłam w ciążę oczywiście w Polsce, dlatego podjęliśmy decyzję gdzie chcemy żyć W każdym razie dziękuję za odpowiedź :p
mimiska456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 12:25   #4720
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez mimiska456 Pokaż wiadomość
Nie chcę, żeby ktoś mi opisywał jak ma wyglądać dwugodzinna wizyta w szpitalu. Zapytałam tylko czego mogę się spodziewać na takiej pierwszej wizycie Źle to ubrałam w słowa, zaszłam w ciążę oczywiście w Polsce, dlatego podjęliśmy decyzję gdzie chcemy żyć W każdym razie dziękuję za odpowiedź :p
To też ci mówię, ze nikt ci tego nie powie nie znając treści listu.
Dwugodzinna wizyta w szpitalu nie jest w stadardzie opieki.
Zobacz ten link, który ci wrzuciłam.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 12:29   #4721
mimiska456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Dodam, że w liście naprawdę nie ma żadnych konkretów. Jest tylko napisane gdzie będzie dana wizyta. Jak długo może trwać. Informacje o tym, iż mój partner jest mile widziany, prośba o przyniesienie próbki moczu, a reszta informacji dotyczy kontaktu w razie zmiany terminu wizyty

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Właśnie przeglądam :P Dziękuję bardzo
mimiska456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 13:59   #4722
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Moze ktoras z mam ma doswiadczenie z chustami? jakiej firmy polecacie w uk? bo jestem zielona. a chcialabym miec rączki wolne
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 18:27   #4723
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez mimiska456 Pokaż wiadomość
Dodam, że w liście naprawdę nie ma żadnych konkretów. Jest tylko napisane gdzie będzie dana wizyta. Jak długo może trwać. Informacje o tym, iż mój partner jest mile widziany, prośba o przyniesienie próbki moczu, a reszta informacji dotyczy kontaktu w razie zmiany terminu wizyty

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Właśnie przeglądam Dziękuję bardzo
Moja koleżanka miała badanie na cukrzycę, dali jej do picia glukoze i musiała posiedzieć 2 godziny i pobierali krew znowu. Więc może to o to chodzi? Nie miałam tego badania więc nie wiem dokładnie jak to wygląda.
A może chodzic też o ten duży skan 20tyg jeśli jeszcze nie miałaś.
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 18:42   #4724
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Moze ktoras z mam ma doswiadczenie z chustami? jakiej firmy polecacie w uk? bo jestem zielona. a chcialabym miec rączki wolne
Ja miałam mei tai firmy niestetu nie pamiętam.


łatwo i sprawnie się mota, od maluszka do starszaka na youtube masz wiele filmów instruktażowych
https://www.youtube.com/results?search_query=mei+tai

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała badanie na cukrzycę, dali jej do picia glukoze i musiała posiedzieć 2 godziny i pobierali krew znowu. Więc może to o to chodzi? Nie miałam tego badania więc nie wiem dokładnie jak to wygląda.
A może chodzic też o ten duży skan 20tyg jeśli jeszcze nie miałaś.
Raczej nie. Z tego co kojarzę to badanie jest na czczo i nikt go nie robi bez konkretnego info.

Już bardziej prawdopodbne jest kompleksowe spotkanie, ze względu na to, że ciąza nie była od początku prowadzona w UK.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:15   #4725
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

hej, czy mozecie mi jakos zrozumiale opisac , jak wyglada tutaj wyplacanie macierzynskiego i kiedy jakie dokumenty mam zlozyc u swojego prcodawcy??

jestem w 22 tyg ciazy i w swojej pracy pracuje juz 2,5 roku..

dziekuje za info
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:20   #4726
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Dear☠[name of ☠your employer/manager]

Re: Request for maternity leave

National Insurance No:☠[add your NI number here]

I am writing to let you know that I’m pregnant and that my baby is due☠[insert your due date here]. I have enclosed my MATB1 certificate which confirms my due date.

I would like to start my maternity leave and pay on☠[insert the date you’d like to start your maternity leave].☠I understand that if I wish to change this date I have to give you a minimum of 28 days’ notice.

I understand that I qualify for 52 weeks' maternity leave, made up of 26 weeks ordinary maternity leave and a further 26 weeks additional maternity leave.

I believe I qualify for SMP. Please can you confirm this, and let me know what amount I will receive.

Please let me know if you require any information. I look forward to hearing from you to confirm these details.☠[Your employer is obliged to confirm within 28 days of this letter]

Yours faithfully

[And sign here]


I dołączyć MATB1, które dostaniesz od swojego gp. Złożyć musisz najpóźniej miesiąc przed planowanym macierzyńskim.
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:53   #4727
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Dear☠[name of ☠your employer/manager]

Re: Request for maternity leave

National Insurance No:☠[add your NI number here]

I am writing to let you know that I’m pregnant and that my baby is due☠[insert your due date here]. I have enclosed my MATB1 certificate which confirms my due date.

I would like to start my maternity leave and pay on☠[insert the date you’d like to start your maternity leave].☠I understand that if I wish to change this date I have to give you a minimum of 28 days’ notice.

I understand that I qualify for 52 weeks' maternity leave, made up of 26 weeks ordinary maternity leave and a further 26 weeks additional maternity leave.

I believe I qualify for SMP. Please can you confirm this, and let me know what amount I will receive.

Please let me know if you require any information. I look forward to hearing from you to confirm these details.☠[Your employer is obliged to confirm within 28 days of this letter]

Yours faithfully

[And sign here]


I dołączyć MATB1, które dostaniesz od swojego gp. Złożyć musisz najpóźniej miesiąc przed planowanym macierzyńskim.

dziekuje wlasnie musze zalatwic sobie ten formularz MATB1 bo powinnam juz go dostac a nie mam
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 19:57   #4728
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez sylwusiach Pokaż wiadomość
dziekuje wlasnie musze zalatwic sobie ten formularz MATB1 bo powinnam juz go dostac a nie mam
Przy następnej wizycie u gp wspomnij, wypisują od ręki.
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 20:02   #4729
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez xanyax Pokaż wiadomość
Przy następnej wizycie u gp wspomnij, wypisują od ręki.
tylko ze do gp nie chodze..zdrowa jestem... maz mi moze zalatwi, po prostu zadzwoni do poloznej i tyle
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 20:08   #4730
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Mi MATB1 wystawiła położna jak byłam na kontrolnej wizycie.
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 20:59   #4731
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
Mi MATB1 wystawiła położna jak byłam na kontrolnej wizycie.
no wlasnie ja bylam na kontroli 30 stycznia i nic nie dostalam/...
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 21:49   #4732
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Czesc dziewczyny,

A ja wlasnie zglupialam.
Wracam z pracy a tu list o midwife ze nie mialy spotkania ze mna od 21 listopada ( pierwszy raz spotkalam pozlozne) i chac sie ze mna umowic na wizyte.
Tylko ze ja mialam spotkanie z ginekologiem 8 stycznia ( 16 tc) i wtedy on powiedzil, ze mam przyjsc do niego na nastepna wizyte jak bede w 24 tygodniu i mam spotkanie na 5 marca.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 22:04   #4733
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez aanetaa007 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

A ja wlasnie zglupialam.
Wracam z pracy a tu list o midwife ze nie mialy spotkania ze mna od 21 listopada ( pierwszy raz spotkalam pozlozne) i chac sie ze mna umowic na wizyte.
Tylko ze ja mialam spotkanie z ginekologiem 8 stycznia ( 16 tc) i wtedy on powiedzil, ze mam przyjsc do niego na nastepna wizyte jak bede w 24 tygodniu i mam spotkanie na 5 marca.
Spotkanie z położną to co innego niż z ginem.
To są spotkania, które się wzjemnie nie wykluczają, a raczej uzupełniają.
Nawet jak się z ginem widujesz to i z położną powinnaś wg ustalonego planu.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 23:53   #4734
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

no wlasnie ja bylam na kontroli 30 stycznia i nic nie dostalam/...
Bo musisz o to zapytać i powinna wystawić od ręki.
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 05:50   #4735
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

forme MatB1 wystawia nawet bez wizyty u poloznej ale najwczesniej po 20tyg ciazy-ja zglosilam ze chce ja miec w recepcji przychodni i nastepnego dnia byla do odbioru
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 16:55   #4736
sylwusiach
Zakorzenienie
 
Avatar sylwusiach
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 8 684
Send a message via Skype™ to sylwusiach
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
no wlasnie ja bylam na kontroli 30 stycznia i nic nie dostalam/...
Bo musisz o to zapytać i powinna wystawić od ręki.
Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
forme MatB1 wystawia nawet bez wizyty u poloznej ale najwczesniej po 20tyg ciazy-ja zglosilam ze chce ja miec w recepcji przychodni i nastepnego dnia byla do odbioru
dziekuje :roza :
__________________
Lilly 20.06.2015
sylwusiach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 22:57   #4737
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Xanyax i jak tam po healt visitor?
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-15, 09:15   #4738
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
Xanyax i jak tam po healt visitor?
Musialam przelozyc na 25tego
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 17:20   #4739
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 276
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Byla health visitor dzisiaj. Posiedziala z pół godziny, pytała co robimy, czym się zajmujemy, jak się czuje itd, spisywala (po raz kolejny) medical history rodziny i takie tam standardowe. Ma wrócić jak dziecko będzie miało 10- 14 dni.
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 21:45   #4740
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część VI

Czesc dziewczyny.

Czy przy chodzeniu was bolalo w pachwinie? Jestem w 24 tc i ostatnio, pary razy w tygodniu jak szlam to mnie zlapal taki bol, ze mialam dosyc wszystkiego. Midwife powiedziala, ze to dziecko sie przekreca.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 21:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.