Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :) - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 09:48   #4711
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja zaczynałam nieco ponad rok temu od kosmetyków z BU (peeling, olejek myjący, serum z wit. C, tonik z bha), bałam się, że nie dam rady z odmierzaniem składników itp. Ale jednak wpadłam w mazidłowy szał, kupiłam wagę i idzie mi coraz lepiej. Chociaż produkuję tylko te mniej skomplikowane rzeczy. Nie przejmuję się jak mi się serum rozwarstwi

Oeparol jest świetny, tu recenzja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-201765

Maseczki też bardzo lubię, jak wszystko co zawiera glinki Działają delikatnie, ale wygładzają skórę, przyjemnie pachną (co imho ważne w przypadku maseczek)

Dau, bardzo fajna kolekcja
Ja zaczęłam chyba zbyt ambitnie, wyniuchałam sera z takim proszkiem z winogron, który nie chciał się rozpuścić i jeszcze jedne składnik zapadł mi w pamięć-taki ciągnący glut, który trudno było odmierzyć W takim razie skieruję się teraz na BU i kupię zestawy dla początkujących
Balsam Oeparolu muszę sobie sprawić jak wykończę to co mam
Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
Oj tak prasuje

Nie czuję jakiegoś super nawilzenia ale i dyskomfortu i wysuszenia takze. On jakby robi się taki pudrowy po nałożeniu i tak jakby matuje Moze to złe słowo ale nie umiem znaleźc lepszego
A to faktycznie ciekawy specyfik dziękuję za opinię
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
no to wklejam małą aktualizację z dzisiaj
Polowałam na ten antyperspirant w krysztale z pół roku, a teraz jestem ciekawa czy faktycznie będzie taki skuteczny Jak ktoś będzie chciał to zdam relację za jakiś czas
A jakie są właściwości takiego antyperspirantu w krysztale? chodzi o to, że jest bardziej delikatny czy bardziej "niezawodny"? ja jestem ciekawa
Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
a jakie to ma znaczenie moja kochnenka? piszac kilka postow wypowiedzi staja sie przejrzyste
A znaczenie ma bardzo duże, bo takie mamy zasady i tak wszyscy piszą więc byłoby super, gdybyś też się dostosowała
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 14:51   #4712
agataq6
Raczkowanie
 
Avatar agataq6
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 133
GG do agataq6 Send a message via Skype™ to agataq6
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Moja Rossmanowska aktualizacja <dzisiejsze zakupy>
Jeśli któras z Was chciała by przejąć farbe w swoje ręce to prosze pisać, niestety nie użyje jej, ponieważ w czwartek mam wizyte u fryzjera hehe nie wiem po co ją wzięłam......
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4080017 dobre.jpg (168,1 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4080018 dobre.jpg (184,5 KB, 124 załadowań)
agataq6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 15:45   #4713
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Agataq, jak poużywasz trochę tego pędzla z Rossmann'a, to daj znać na PW jak się sprawuje
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 15:49   #4714
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

A ja bym poprosiła o opinie o pedzlu takze dla szerszego grona
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 15:54   #4715
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
A ja bym poprosiła o opinie o pedzlu takze dla szerszego grona
Tak też może być Ale że puder nie zalicza się za bardzo do pielęgnacji, dlatego nie chciałam zaśmiecać wątku
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:15   #4716
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Chyba za małe odstępstwo nikt nam głowy nie ukreci ?? Mam nadzieję, ze nie
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 16:22   #4717
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Jeśli mogę się "wtrącić"
Jak dobrze widzę, to jest pędzel Rossmanna do pudru tak? Jeśli tak to ja polecam z czystym sumieniem, na KWC ma dobre opinie(w tym moją)
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 18:50   #4718
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Dau, czy to w słoiczku Clinique, to 15-minutowa maseczka?? możesz wkleić jej skład?? jestem ciekawa, jak ma się ona do nowej maski Avonu stymulującej
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 19:12   #4719
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość

A jakie są właściwości takiego antyperspirantu w krysztale? chodzi o to, że jest bardziej delikatny czy bardziej "niezawodny"? ja jestem ciekawa

truheart
naczytałam się że jest bardziej niezawodny podobno, a pani w sklepie powiedziala mi że ten akurat jest bardzo delikatny dla alergików.
Miałam go dziś na sobie i wszystko ok, a dziwne bo on nie ma wcale zapachu, więc zobaczymy co dalej jak bedzie cieplej.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 20:03   #4720
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

wklejam Wam większą część mojej skromnej kolekcji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 001.jpg (19,8 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 002.jpg (20,5 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 003.jpg (19,3 KB, 125 załadowań)
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 20:21   #4721
Bunia's
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 590
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Dziewczyny, wiecie może coś o balsamie lub mazidełku o zapachu klona lub kasztana z Sephory? Bo miałam kiedyś próbkę a fajny był
Bunia's jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 21:37   #4722
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
a czy te substraty sa drogie?
Nie, 10ml serum kosztuje 1-2 zł, ale trzeba się liczyć z "inwestycją" na początek - w miarki lub wagę, półprodukty kupuje się też jednak w większej ilości niż na 1 porcję serum/kremu, więc początkowo trzeba wydać trochę pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
i jakbys obiektywnie miala ocenic dzialanie tych specyfikow. uwazasz, ze warto w stosunku do tych zakupionych. czy efekty sa tak spektakularne?
Nie wiem czy spektakularne. Moja skóra ma się zdecydowanie lepiej, ale to kwestia rownież np. filtrów. Ja sobie tę pielęgnację bardzo chwalę. Poznałam już potrzeby skóry, wiem co jej lepiej służy i na tych składnikach się skupiam. No i nie ładuję na twarz więcej substancji niż muszę (konserwanty, zapachy)

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Dau, używaj opcji edycja zamiast pisać post pod postem
Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
a jakie to ma znaczenie moja kochnenka? piszac kilka postow wypowiedzi staja sie przejrzyste
A no właśnie ma to znaczenie. Po pierwsze regulamin, po drugie łatwiej byłoby mi odpowiedzieć na pytania zawarte w jednym poście a nie dwóch.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 13:14   #4723
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

strasznie jestescie zasadnicze dziewczyny

schätzchen, dziekuje za wyczerpujace informacje.

ms. torres- tak to 15 min. maseczka clinique. podaje jej sklad (halleluja, cala litania, ale sie wrobilam wczoraj w nocy wygrzebalam opakowanie, ktre wlasnie mialam wyrzucic lucky you):
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer; water; dimethicone; butylene glykol; methyl trimethicone; c12-14 pareth-12; acethyl glucosamine; amonium acryloyldimethyltaurate; yeast extract; polygonium cuspidatum root extract; castanea sativa seed extract; saccharomyces lysate extract; laminaria saccharina extract; oryza sativa bran extract; salvia sclarea extract; salicylic acid; caffeine; adenosine phosphate; arginine; creatine; di- c12-18 alkyl dimonium chloride; glicerin; ethylhexylclicerin; alumina; allyl methacrylates crosspolymer; sodium citrate; disodium edth; bht; benzoic acid; clorphenesin; phenoxyethanol; methylparaben; ext. violet 2; titanium dioxide; blue 1.
ufff...

niezamienna: przyjzalam sie uwazniej temu kremikowi weledy. w nowej wersji, czyli tej ktorej mam obecnie, nazywa sie z wyciagami roslinnymi. uprzednio nazywano go "ziolowym"
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 15:55   #4724
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
niezamienna: przyjzalam sie uwazniej temu kremikowi weledy. w nowej wersji, czyli tej ktorej mam obecnie, nazywa sie z wyciagami roslinnymi. uprzednio nazywano go "ziolowym"
Dziękuję.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 20:34   #4725
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Kolekcja się powiększyła o mleczko,krem na dzień,krem na noc z serii Komfort młodej skóry Polleny Ewy

Teraz mam już całą serię i baardzo się cieszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg komfortmlodejskory.jpg (43,2 KB, 41 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 21:46   #4726
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Talking Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
strasznie jestescie zasadnicze dziewczyny

schätzchen, dziekuje za wyczerpujace informacje.

ms. torres- tak to 15 min. maseczka clinique. podaje jej sklad (halleluja, cala litania, ale sie wrobilam wczoraj w nocy wygrzebalam opakowanie, ktre wlasnie mialam wyrzucic lucky you):
dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer; water; dimethicone; butylene glykol; methyl trimethicone; c12-14 pareth-12; acethyl glucosamine; amonium acryloyldimethyltaurate; yeast extract; polygonium cuspidatum root extract; castanea sativa seed extract; saccharomyces lysate extract; laminaria saccharina extract; oryza sativa bran extract; salvia sclarea extract; salicylic acid; caffeine; adenosine phosphate; arginine; creatine; di- c12-18 alkyl dimonium chloride; glicerin; ethylhexylclicerin; alumina; allyl methacrylates crosspolymer; sodium citrate; disodium edth; bht; benzoic acid; clorphenesin; phenoxyethanol; methylparaben; ext. violet 2; titanium dioxide; blue 1.
ufff...

niezamienna: przyjzalam sie uwazniej temu kremikowi weledy. w nowej wersji, czyli tej ktorej mam obecnie, nazywa sie z wyciagami roslinnymi. uprzednio nazywano go "ziolowym"
dziekuję ślicznie maseczka ma bardzo ciekawy skład, podobny do maski avonowej(algi i ryż) ale avon działa jak peeling cukrowy(sacharoza) a clinique-kwasowy(k. salicylowy)
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:19   #4727
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

No to i ja się przypomnę - zaktualizuję

Nie jestem fanką minimalizmu kosmetycznego. Owszem, co za dużo to nie zdrowo, ale nie potrafiłabym się ograniczyć do jednego kosmetyku z danej dziedziny, bo każdy z nich ma jakieś inne działania i inny rodzaj zadania do spełnienia.

I.
Włosy.

Strasznie nie lubię mieć jednego szamponu na stanie. Włosy się przyzwyczajają i nic dobrego z tego nie wychodzi. Ja muszę mieć coś z silikonami oraz coś co potem zmyje mi te silikony. SLS mi nie straszne, chociaż czasem i z tego oczyszczam włosy.

II.
Włosy.

Niestety męczę je farbą, suszarką i prostownicą, dlatego staram się je chronić oraz stosować specyfiki poprawiające ich kondycję.

III.
Ciało.

Uwielbiam kąpiele i mam manię żeli pod prysznic. Tutaj SLS też mi nie straszne, dlatego sugeruje się głównie zapachami, konsystencją i działaniem. Regularnie też się złuszczam.

IV.
Ciało.

Nie ma tego dużo, szykują się zakupy. Jakoś nie przepadam za balsamami ostatnimi czasy. Zdecydowanie wolę masełka i oliwki.

V.
Dłonie i stopy.

Stawiam na złuszczanie i nawilżanie, bo skóra rąk to szczególna wizytówka kobiet.

VI.
Twarz.

Złuszczam, oczyszczam, nawilżam. Nie wyobrażam sobie zasnąć w makijażu czy użyć czegoś na twarz bez uprzedniej analizy składu czy przeczytania KWC.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RES03812.JPG (87,2 KB, 243 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03814.JPG (92,7 KB, 230 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03813.JPG (90,3 KB, 235 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03815.JPG (90,2 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03817.JPG (80,6 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03816.JPG (84,1 KB, 272 załadowań)
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:28   #4728
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

VII.
Higiena.
Obecnie czekam za przesyłką Etiaxilu, bo to co mam średnio na mnie już działa.

VIII.
Próbki.
To nie tylko próbki, ale też maseczki. Filtrów na razie używam z próbek, ale już wiem jaki zakupię.

IX.
Biochemia.
Dodałam też tutaj Acne derm i Effaklar K.


Generalnie wiem na co stawiam w swojej pielęgnacji. Nie liczy się dla mnie cena kosmetyku a jego skład, działanie. Niektórych kosmetyków ze względu na to nie używam i czekam, aż magicznie wyparują. Ewentualnie wklepie w ciało, które wszystko znosi

Planuję zakupy biochemiczne, bo już wszystko mi się powoli kończy. Większość moich kosmetyków to rzeczy, których zawsze będę używać, bo są świetne.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RES03818.JPG (86,8 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03819.JPG (101,9 KB, 203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RES03821.JPG (89,1 KB, 225 załadowań)
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:30   #4729
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Iza spore te zbiory

Oj ja też męczę moje włosy codzienne mycie, prostowanie i suszenie.jaki preparat byś mi poleciła???
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 12:50   #4730
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Kasia trochę się nazbierało Ale w większości to niskopółkowce. Czasem skoczę na wysokie półki, ale jakoś różnicy nie widzę i wracam do starych, wypróbowanych.

Wiesz mi trochę teraz włosy wypadają (chyba wiosenne osłabienie i antybiotyki), więc stosuję wewnętrznie Vitapil i piję herbatę z pokrzywy. Zewnętrznie to szampony ziołowe, maseczki Kallosa oraz Radical, Seboradin. Maseczki na bazie żółtka, rycyny, nafty. Jest lepiej, ale długa droga przede mną...

Na pochwałę przy suszeniu i prostowaniu zasługuje ta Kuracja odbudowująca z Avonu, chociaż chyba już włosy mi się tym przejadły, bo to czwarta butla.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 12:59   #4731
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Dziekuje za odpowiedź.
Ja od jakiegos czasu łykam kapsułki z wyciągiem ze skrzypu. I stosuje wszelkiego rodzaju odżywki i szampony do włosów przesuszonych, zniszczonych. Ale ostatnio zastanawiałam sie własnie nad domowa odżywka z zółtek i rycyny... Chyba sie skuszę
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:20   #4732
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Warto Ja mam długie włosy - daje dwa żółtka i reszta na oko - olej rycynowy, olejek pokrzywowy, miód i potem z mazideł - kwas l-mlekowy, hydrmanil, proteiny roślinne, keratyna. Generalnie różne kombinacje stosuję.

Zapach ok, ale czasem jak mi rzadka konsystencja wyjdzie i mi zacznie ściekać spod worka i ręcznika to mam ochotę ogolić się na łyso
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 14:33   #4733
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Izaluka No nie powiem, spory ten zbiór, ale bardzo fajny
Ja też ostatnio na włosy zaczęłam pić pokrzywę i zaopatrzę się też w pokrzywowy szampon, dobry ten z Barwy jest?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:06   #4734
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

niezamienna, wlasnie przeczytalam twoja recenzje dotyczaca olejku z dzikej rozy do twarzy firmy weleda. widze, ze go zachwalasz. wspomnialas tez, ze masz tlusta skore, czy rowniez z tenencja do wypryskow. zakupilabym ten olejek, ale obawiam sie, ze moja tlusta, ze sklonnoscia do wypryskow skora, nie bedzie go znosic. jak myslisz? z gory dziekuje za odpowiedz (taka ze mnie szelma hiihiihii)
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 17:47   #4735
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Isa kiedyś nie byłam przekonana do żadnych szamponów ziołowych. Teraz wyznaję zasadę, że szampon jest do skóry głowy, a odżywka na włosy. Po użyciu szamponu ziołowego na głowie mam kołtun, włosy są raczej matowe i trudno je rozczesać, ale od połowy włosów nakładam wtedy jakaś odżywkę do spłukiwania i wtedy efekt jest świetny. Ziołowo wymyta czupryna i na dodatek dobrze się rozczesuje

Ten pokrzywowy jest ok, ale chyba bardziej zbawienny dla mnie jest tataro-chmielowy. Generalnie wszelkie szampony polecam rozcieńczać jeszcze pół na pół z wodą na ręce.

Dau się tak wtrącę... Tego olejku o który pytasz nie znam akurat, ale tłusta skóra nie musi oznaczać rezygnacji z tego. Sama mam tłustą, a oliwkę Hipp mogłabym pod niebiosa wychwalać
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:05   #4736
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
niezamienna, wlasnie przeczytalam twoja recenzje dotyczaca olejku z dzikej rozy do twarzy firmy weleda. widze, ze go zachwalasz. wspomnialas tez, ze masz tlusta skore, czy rowniez z tenencja do wypryskow. zakupilabym ten olejek, ale obawiam sie, ze moja tlusta, ze sklonnoscia do wypryskow skora, nie bedzie go znosic. jak myslisz? z gory dziekuje za odpowiedz (taka ze mnie szelma hiihiihii)
Dau, ja olejek Weledy bardzo sobie chwalę mimo tłustej cery - zresztą wbrew pozorom oleje często służą "tłuścioszkom". Moja skóra bywa niestety wypryskowa, zwłaszcza w pewnych okresach miesiąca, ale ostatnio - ponad pół roku na naturze - wygląda bardzo dobrze. Nie używam tego olejku codziennie, a mniej więcej raz w tygodniu, po maseczce oczyszczającej. Czy Tobie będzie służył, nie wiem, ale nie powinnaś się bać konsystencji - jeśli chcesz, żeby była lżejsza, możesz zmieszać zawartość kapsułki na przykład z kwasem hialuronowym (do nabycia na mazidłach albo BU).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:12   #4737
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

caluje raczki, zlocienka niestety kw. hialuronowego nie nabyje ani na mazidlach ani na bu. a to z tej przyczyny, ze nie mieszkam w polsce i niestety tez nie w kraju nalezacym do ue. z tego tez tytulu clo przerosloby wartosc przesylki.-( poszukam moze ínnego zrodla. ale jeszcze raz dziekuje za informacje. ale na ten olejek pewnie sie skusze o jak mniejuz swiezbia raczki. a.... wczoraj kupilam activ c pod oczy. "wszedzie dookola czycha pokusa gola..." tyle moge powiedziec.

izaluka- ja niestety zyje w przekonainu, umocniona wypowiedziami jednego dermakologa, ze wszystko co z tluszczem ma szkodzic mojej skorze. dlatego niestety od wielu lat stosuje kosmetyki oil- free. a cera sie starzeje, starzeje, ojojoj a, ze mam sklonnosc do wyprysow, tak tez boje sie oplakanych skutkow, dzialania niektorych kosmetykow:-(
w takim razie doradzcie cos, ale cos co prztestowalyscie na wlasnej skorze
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:35   #4738
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Dau czasem nie warto słuchać dermatologów. Czytając na Wizażu ich zalecenia (przytoczone przez Wizażanki) można się czasem za głowę złapać...

Też mam tłustą buzię (problematyczną - kiedyś trądzik, obecnie jakieś wągry, pojedyncze zaskórniaki, przebarwienia). Mimo, że buzia tłusta niezaprzeczalnie należy jej się nawilżanie.
To właśnie często przez brak nawilżania są te problemy - cera nie dostatecznie nawilżona próbuje się sama bronić produkując więcej sebum! I tu błędne koło...

Widoczne są na Twojej buzi zmarszczki? Na cerze nawilżonej tak tego nie widać. Nie bój się produktów oleistych. Warto spróbować i stwierdzić czy czyni jakieś szkody.

Ja polecam oliwkę Hipp (dostępna w Rossmanie, Auchan). Ona ma w składzie dobroczynne oleje - sezamowy i migdałowy (o ile pamięć mnie nie zawodzi, a nie chcę mi się iść do łazienki ). One mają zbawienny wpływ na cerę i na pewno nie są zapychające! Świetnie ta oliwka reguluje produkcję sebum i paradoksalnie zmniejsza przetłuszczanie buzi.

Z oleistych rzeczy mogłabym też polecić maceraty, ale nie masz dostępu do zakupów u nas.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 18:51   #4739
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Iza: fajny zbiór ja też nie jestem zwolenniczką minimalizmu

Zadowolona jesteś z peelingu do stóp Ziaji Pro?? Jak je porównasz z Avonowymi (o ile masz peelingi, bo nie widze dokładnie).


chyba wkleje aktualizację kwietniową, bo już trochę przybyło, a mam przy okazji chwilę - potem może być cięzko ze znalezieniem czasu

edycja: no i wklejam
zakup garnierów spowodowany promocją: za zakup kremu na noc i toniku (oba kosmetyki w promocyjnych cenach) krem pod oczy gratis
żółte dove też z promocji: zestaw za 14.95 dodatkowo sponsorwany przez tatę (tak samo jak i oliwka Koalstyny)
żel palmolive - 2,79 (w rossmannie w "cena na do widzenia")
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piel nowe.JPG (82,8 KB, 186 załadowań)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2008-04-11 o 19:22
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 20:43   #4740
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Iza jak spisuje się żel pod prysznic Nivei Pearl Beauty?

Hosenko* jak tam z nową serią Dove? (interesuje mnie i żel i dezodoranty) Dobrze chronią przed potem?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.