Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-06, 22:40   #4741
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziękuję kochana, fajny pomysł. Wrzucę jak się coś polepszy.
A bym zapomniała w końcu znalazłam 7 ziół z Shaumy, nabyłam ale tak się dziś zastanawiałam czy na pewno to dobry wybór? No, bo mowilyscie mi, żeby nie używać narazie nic z keratyna, a szampon ma hydrolizowana keratyne.
Faktycznie ma keratynę ale wątpię, żeby narobiła jakiejś ogromnej szkody. Naturalne składniki potrzebują odrobiny czasu żeby wniknąć do wnętrza włosa dlatego polecane są szampony o prostych składach bo samo mycie to za krótki okres czasu na odżywienie. Wszelkie odżywcze szampony to średni pomysł - szampon ma po prostu myć, odżywka jest od odżywiania. Wyjątkiem są silikony bo one faktycznie szybko przylegają do powierzchni włosa, czynią ją gładszą przez co włosy się tak nie plączą podczas mycia.

Moje mycie głowy trwa nie dłużej niż pół minuty więc wątpię, żeby za ten czas mogło dojść do "przekeratynowania". Zobaczysz zresztą sama jak jest u Ciebie.

Btw słyszałaś o plunkingu? Bo to taki szybki trick podbijający skręt.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-06 o 22:44
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 23:33   #4742
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Newquay - każda ma alkohol jeśli o odżywy chodzi ale tłuszczowy. alcohol denat to nie to samo co cetearyl alcohol na przykład. alkohole tłuszczowe są bazą do praktycznie każdej odżywki, emugulują i natłuszczają jak oleje. bio odżywy też mają alkohol ten 'zły' jako konserwant w alverde przykładowo. polecam o tym poczytać ;D

ale miałam dziś loczę fajne, pokażę foty jutro
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 02:39   #4743
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

MARTAKOW, AGA, Dziwnie zdanie wyszło... xD
Na całe włosy 150.
Ale na odrost to ze 100 spokojnie.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 08:40   #4744
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Dobra, pokażę się z takim moim małym planem ;D
To było 9 maja:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1399563716

następnie chciałam coś jak pani na zdjęciu no i powiedzmy że mam ale kręci się tył przycinam by zrównała się reszta. włoski były olejowane gp z arganem, potem umyte incognito delikatnym szamponem i po tym odżywka arganowa dr organic na 5 minut. grzywkę zawinęłam i podpięłam spinką żeby się pokręciła słaba jakosć bo wieczorem aparat słabo łapie.

a mój cel to coś takiego jak na końcu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg preety-short-hairstyles-for-curly-hair.jpg (114,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08494.jpg (44,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 071210-victoria-beckham-400.jpg (42,3 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-07 o 08:43
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 10:01   #4745
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dzień dobry dziewczyny podczytuję was trochę, uczę się pigułki... Moje włosy są (chyba?) 2b. ZWsze były krótkie, teraz staram się je zapuścić więc pielęgnacja była nastawiona na porost (olejowanie, suple, maskowanie długości też z olejami) i na coraz bardziej świadome dbanie o włosy - powoli rezygnuje z slsów, czytam składy pod kątem silikonów i innych ewentualnych świństw. Chciałabym spytać, czy mogę się do was aktywnie dołączyć? Chciałabym wydobyć więcej ze swoich włosów, zapobiec puszeniu i w dalszym ciągu - zapuścić. Moim celem są włosy za łopatki/do zapięcia stanika.
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/

Edytowane przez Amicitia_
Czas edycji: 2014-09-07 o 10:10
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:04   #4746
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny dalej mam jakieś liche włosy po tym przenawilżeniu, myślicie, że mycie facelle + odżywka garnier karite ma szanse się sprawdzić? Nie do końca rozumiem co powinnam robić przy przenawilżeniu bo chyba wszystkie moje odżywki nawilżają... Powinnam iść w stronę humektantów, protein czy dać włosom z tydzień wolnego? Sama już nie wiem. Wrzuciłam zdjęcia do codziennika i są w mega słabej kondycji jak na ich możliwości, porobiły się jakieś strąki, włosy wiecznie są jakby obciążone mimo dużo mniejszej porcji odżywki niż zazwyczaj, a miejscami jest siano. Czy to na pewno przenawilżenie? Już sama nie wiem..

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Amicitia_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny podczytuję was trochę, uczę się pigułki... Moje włosy są (chyba?) 2b. ZWsze były krótkie, teraz staram się je zapuścić więc pielęgnacja była nastawiona na porost (olejowanie, suple, maskowanie długości też z olejami) i na coraz bardziej świadome dbanie o włosy - powoli rezygnuje z slsów, czytam składy pod kątem silikonów i innych ewentualnych świństw. Chciałabym spytać, czy mogę się do was aktywnie dołączyć? Chciałabym wydobyć więcej ze swoich włosów, zapobiec puszeniu i w dalszym ciągu - zapuścić. Moim celem są włosy za łopatki/do zapięcia stanika.
Jasne, że możesz. Na wstępie Ci powiem, że silikony to nie są aż takie świństwa jak wszyscy myślą, są nieco zdemonizowane. Potrafią ujarzmić puszenie, bez nich włosy dużo szybciej się rozdwajają bo świetnie zabezpieczają. Nie musisz z nich w 100% rezygnować, one nie robią same w sobie nic złego. Ważne tylko by zmywać je regularnie i aby nie były podstawą pielęgnacji bo one kondycjonują, a nie odżywiają.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:21   #4747
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Przy przenawilżeniu aik raczej nie, coś proteinowego wtedy potrzeba i najlepiej umyć włosy szamponem, a nie odżywką. Albo mycie, proteinowa maska, spłukać i potem na chwilę aik

Kurka mi się teraz czupryna przerzedzi bo to słabe to leci, ale nowe rosną tyle że zanim będą dłuższe to potrwa. Ale to bardzo dobrze
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 16:51   #4748
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Przy przenawilżeniu aik raczej nie, coś proteinowego wtedy potrzeba i najlepiej umyć włosy szamponem, a nie odżywką. Albo mycie, proteinowa maska, spłukać i potem na chwilę aik
Kojarzysz jakieś polskie proteinowe odżywki, które są proteinowe nie tylko z nazwy? Bo maskę proteinową mam. Jak nie to najwyżej znów kupię miód i mleko z apteczki babuni. Wykończyła mi się ostatnio i nie mam pojęcia co powinnam kupić zamiast niej, a mam ochotę na coś nowego
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:54   #4749
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Kojarzysz jakieś polskie proteinowe odżywki, które są proteinowe nie tylko z nazwy? Bo maskę proteinową mam. Jak nie to najwyżej znów kupię miód i mleko z apteczki babuni. Wykończyła mi się ostatnio i nie mam pojęcia co powinnam kupić zamiast niej, a mam ochotę na coś nowego

Kallos kreatin? Miałam tylko próbki, ale na moich włosach był fajny
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:58   #4750
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Amicitia_ Pokaż wiadomość
Kallos kreatin? Miałam tylko próbki, ale na moich włosach był fajny
Kallos keratin to chyba maska, a ja bym chciała odżywkę. Ale to ponoć dobry wybór - nie używałam, ale mam w planie. Ma ładny skład.
Ja szukam odżywkiżeby czymś zastąpić ten nieszczęsny Garnier Karite. Mam we włosowej diecie tyle emolientów, że to musiało się tak skończyć. Chciałabym raz na jakiś czas użyć odżywki proteinowej, tylko nie wiem jakiej..
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 16:59   #4751
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Ja kallosów używam jako odżywki i stąd drobna pomyłka. Hmm...
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 17:03   #4752
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Jak dla mnie to te Kallosy to tylko na odżywkę, na maskę to tak średnio.
Tylko, że moje włosy naprawdę ciężko obciążyć.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:06   #4753
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;48040095]Jak dla mnie to te Kallosy to tylko na odżywkę, na maskę to tak średnio.
Tylko, że moje włosy naprawdę ciężko obciążyć.[/QUOTE]

Ja miałam tylko Kallos Latte i jako maska działał bardzo dobrze choć myślę, że jako odżywka też by się spisał bo włosy ogólnie mam bardzo chłonne - teraz po tym przenawilżeniu to sytuacja wyjątkowa.


Okej, znalazłam już na faq po paru ślepych uliczkach listę kosmetyków z proteinami. Chyba i tak zostanie ta Joanna, nie widzę niczego innego ciekawego. Niemniej dziękuję za pomoc.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:08
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:44   #4754
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Kallos keratin to chyba maska, a ja bym chciała odżywkę. Ale to ponoć dobry wybór - nie używałam, ale mam w planie. Ma ładny skład.
Ja szukam odżywkiżeby czymś zastąpić ten nieszczęsny Garnier Karite. Mam we włosowej diecie tyle emolientów, że to musiało się tak skończyć. Chciałabym raz na jakiś czas użyć odżywki proteinowej, tylko nie wiem jakiej..
Ja wszystkich masek używam jak odżywek.
Proteinowa - Scandic bananowy. Muszę chyba też zakupić.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:53   #4755
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Proteinowa - Scandic bananowy. Muszę chyba też zakupić.
Gdzie to cudo znaleźć?

Edit:

Tak myślałam, że sklepy fryzjerskie bo zupełnie jej nie kojarzę. No cóż, może jakiś namierzę i kiedyś ją przy okazji kupię bo wygląda fajnie.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:57
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:58   #4756
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Gdzie to cudo znaleźć?
Allegro lub sklepy fryzjerskie.
Ja sobie wynalazłam na allegro z odbiorem osobistym i wtedy maska kosztuje 5,50 zł. (250 ml)
W sklepach fryzjerskich kosztuje pewnie z 10-12 zł.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 18:23   #4757
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny przypomnialyscie mi o Kalosie. Lata temu uzywalam i byłam zadowolona szczególnie z jednej maski. Musze poszukać, która to była.

Od 16. 00 siedzę sobie z olejem kokosowym na wlosach zaraz zmywam i nakładam nowo zakupiona maskę z loreala ever rich. Miałyście ja może? Co o niej sądzicie?
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 18:34   #4758
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny przypomnialyscie mi o Kalosie. Lata temu uzywalam i byłam zadowolona szczególnie z jednej maski. Musze poszukać, która to była.

Od 16. 00 siedzę sobie z olejem kokosowym na wlosach zaraz zmywam i nakładam nowo zakupiona maskę z loreala ever rich. Miałyście ja może? Co o niej sądzicie?
Uważaj, żeby znowu z keratyną nie wziąć
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 18:41   #4759
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko Kallos Latte i jako maska działał bardzo dobrze choć myślę, że jako odżywka też by się spisał bo włosy ogólnie mam bardzo chłonne - teraz po tym przenawilżeniu to sytuacja wyjątkowa.


Okej, znalazłam już na faq po paru ślepych uliczkach listę kosmetyków z proteinami. Chyba i tak zostanie ta Joanna, nie widzę niczego innego ciekawego. Niemniej dziękuję za pomoc.
popatrz na gliss kurra niebieskiego, proteinowego, całkiem fajny jest albo biowaxa niebieskiego, to to już w ogóle cudo jest
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 19:13   #4760
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Zniszczone, kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
popatrz na gliss kurra niebieskiego, proteinowego, całkiem fajny jest albo biowaxa niebieskiego, to to już w ogóle cudo jest
Przyznam, że pierwsze słyszę o tym glisskurze. Zainteresowałaś mnie, czy to ten?

http://2.bp.blogspot.com/-0-ReGsvA62...0/nowosci1.jpg

O biovaxach myślałam ale potrzebuję czegoś na szybko, a u mnie w mieście się nie uświadczy Superpharma, a w aptece to tyle te biovaxy kosztują, że bezsens...
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:11   #4761
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny moje kochane, jestem w cudnym nastroju spojrzcie na zdjecia to zobaczycie dlaczego

Dzis 4 godziny z olejem kokosowym na wlosach, umylam glowe szamponem z garniera i na jakies 20 minut nalozylam Maske z loreala.

W zalaczeniu zdjecia. Dolacze dla porownania zdjecie z piatkowej pielegnacji wlosow (brazowa bluza)

P.S. wlosy sa miekkie, pierwszy raz widze jak na prawde bylszcza, jest ich jakby wiecej wizualnie i w dodtyku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2157.jpg (60,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kokos.jpg (35,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg garnier.jpg (52,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loreal.jpg (40,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loreal sklad.jpg (59,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10685116_896559123704846_1250093722_n.jpg (46,5 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez Newquay
Czas edycji: 2014-09-07 o 21:31
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:13   #4762
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje kochane, jestem w cudnym nastroju spojrzcie na zdjecia to zobaczycie dlaczego

Dzis 4 godziny z olejem kokosowym na wlosach, umylam glowe szamponem z garniera i na jakies 20 minut nalozylam Maske z loreala.

W zalaczeniu zdjecia. Dolacze dla porownania zdjecie z piatkowej pielegnacji wlosow (brazowa bluza)
No widzisz, mówiłam, że będzie lepiej. Czytałaś co pisałam Ci o plunkingu?
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:37   #4763
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
No widzisz, mówiłam, że będzie lepiej. Czytałaś co pisałam Ci o plunkingu?
Tak kochana czytalam, ale nie mialam kiedy odpisac, bo maz dzis gral mecz ja oczywiscie kibicowalam potem szybko pozny obiad, tamt siamto i zlecialo.

Probowalam na bawelniana koszulke, ale szczerze mowiac to albo zle to zrobilam wtedy, albo na moje wlosy nie dziala. Moze sprobuje jeszcze raz na recznik z microfibry.

Ale wiesz jak sie ciesze tymi wlosami? Jak male dziecko z zabawki hehe
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:40   #4764
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Tak kochana czytalam, ale nie mialam kiedy odpisac, bo maz dzis gral mecz ja oczywiscie kibicowalam potem szybko pozny obiad, tamt siamto i zlecialo.

Probowalam na bawelniana koszulke, ale szczerze mowiac to albo zle to zrobilam wtedy, albo na moje wlosy nie dziala. Moze sprobuje jeszcze raz na recznik z microfibry.

Ale wiesz jak sie ciesze tymi wlosami? Jak male dziecko z zabawki hehe
Koszulką trochę ciężko by mi było, to bardziej do harmonijkowania. Do plunkingu biorę bawełnianą poszewkę i składam ją na pół tak aby utworzył się trójkąt. Na ytb jest sporo filmików, popróbuj bo mnie też na początku nie szło ale potem było coraz lepiej. To chyba najszybszy sposób na podbicie skrętu.

No domyślam się, nastaw się, że teraz będzie tylko lepiej.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:50   #4765
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Koszulką trochę ciężko by mi było, to bardziej do harmonijkowania. Do plunkingu biorę bawełnianą poszewkę i składam ją na pół tak aby utworzył się trójkąt. Na ytb jest sporo filmików, popróbuj bo mnie też na początku nie szło ale potem było coraz lepiej. To chyba najszybszy sposób na podbicie skrętu.

No domyślam się, nastaw się, że teraz będzie tylko lepiej.
Dziekuje, dziekuje musi byc lepiej ,bedzie lepiej

Ogladalam na YT filmik i na jego podstawie probowalam. Sprobuje jeszcze raz. Poszewki nie mam, ogolnie to nic takiego tu nie mam. Moze recznik z microfibry zda egzamin. W sumie mam, ale za maly, musze wiekszy kupic. Kolejny pretekst, zeby jechac na zakupy

Jutro bede miala kozieradka je je je
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:53   #4766
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje kochane, jestem w cudnym nastroju spojrzcie na zdjecia to zobaczycie dlaczego

Dzis 4 godziny z olejem kokosowym na wlosach, umylam glowe szamponem z garniera i na jakies 20 minut nalozylam Maske z loreala.

W zalaczeniu zdjecia. Dolacze dla porownania zdjecie z piatkowej pielegnacji wlosow (brazowa bluza)

P.S. wlosy sa miekkie, pierwszy raz widze jak na prawde bylszcza, jest ich jakby wiecej wizualnie i w dodtyku.

Śliczne włosy <3 kokos dałaś tylko na długość, czy skalp też naolejowałaś?
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 21:56   #4767
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziekuje, dziekuje musi byc lepiej ,bedzie lepiej

Ogladalam na YT filmik i na jego podstawie probowalam. Sprobuje jeszcze raz. Poszewki nie mam, ogolnie to nic takiego tu nie mam. Moze recznik z microfibry zda egzamin. W sumie mam, ale za maly, musze wiekszy kupic. Kolejny pretekst, zeby jechac na zakupy

Jutro bede miala kozieradka je je je
O, przypomniałaś mi, że muszę nałożyć swoją porcję. To 20 dzień stosowania, a włosy praktycznie mi nie wypadają. Ostatnio nie czesałam się 3 dni bo nie wychodziłam z domu i wypadło mi może z 15-20 włosów, normalnie to by mi całe kosmyki wyłaziły... W szoku byłam prawdę mówiąc.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 22:04   #4768
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Mam pytanie jak to ja
Otoz tak sobie grzebalam na fryzjerskich stonach i w ofercie w roznych salonach pisze:
-zabieg rekonstrukcji wlosa
-zabieg regeneracji
-zabieg odbudowy i regeneracji
Zastanawiam sie czy chodzi po prostu o zabiegi regeneracji wlosow i inne nazwy to chwyt reklamowy majacy na celu przyciagniecie klienta czy faktycznie to rozne zabiegi?
Wpisuje w cudowne google, ale wyskakuja mi rozne zabiegi, a nie informacja czy to jedno i to samo czy kompletnie rozne zabiegi.
Dziewczyny czy ktoras cos wie na ten temat?

Pytanie nr 2 czy mialysci jakies doswiadczenia z gliceryna? Czytalam, ze warto ja dodawac do szamponu i odzywek, a moze do olejowania tez? Wie ktos cos?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
O, przypomniałaś mi, że muszę nałożyć swoją porcję. To 20 dzień stosowania, a włosy praktycznie mi nie wypadają. Ostatnio nie czesałam się 3 dni bo nie wychodziłam z domu i wypadło mi może z 15-20 włosów, normalnie to by mi całe kosmyki wyłaziły... W szoku byłam prawdę mówiąc.
Kurcze to super, ciesze sie, ze Ci pomaga milo czytac juz sie nie moge doczekac,az swoja odbiore i zaczne dzialac
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 22:08   #4769
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Pytanie nr 2 czy mialysci jakies doswiadczenia z gliceryna? Czytalam, ze warto ja dodawac do szamponu i odzywek, a moze do olejowania tez? Wie ktos cos?
Gliceryna to humektant co znaczy mniej więcej tyle, że przy bardzo wysokiej i bardzo niskiej wilgotności powietrza prawdopodobnie będziesz mieć sianko na głowie. Jeżeli wilgotność jest średnia to potrafi świetnie nawilżyć włosy no ale we wszystkim obowiązuje banalna zasada - umiar. Jeżeli raz na jakiś czas dodasz gliceryny do maski myślę, że efekt może być dobry choć w większości masek z którymi miałam do czynienia gliceryna już była i to wysoko w składzie. Co do olei to uważam, że są same w sobie na tyle odżywcze, że nie potrzebują wsparcia ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-07 o 22:24
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 22:53   #4770
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Amicitia_ Pokaż wiadomość
Śliczne włosy <3 kokos dałaś tylko na długość, czy skalp też naolejowałaś?
Dziekuje nie wcieralam w skalp, ale cale wloski byly solidnie naolejowane, potem czepek plastikowy, a na to czepek bawelniany, grzalam jeszcze suszarka
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.