Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-17, 12:58   #4741
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Dzięki za odpowiedzi. Mam zamiar dalej stosować ten żel, bo kilka zębów mam zagrożonych próchnicą. Zakładam, że nie zaszkodzi to noszeniu aparatu.
Co do blanxa, to mam wrażenie, że on nie szkodzi szkliwu. Używam od jakiegoś czasu i nosząc aparat też mam zamiar używać. Chyba, że są jakieś przeciwwskazania, o których nie wiem.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 13:05   #4742
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
Mam 16 lat. Pewnie wiecie jaki to ból być wyśmiewanym z powodu zębów (choć z tego co widzę po zdjęciach,niektóre z was przed założeniem aparatu miały bardzo ładne zęby i gdybym ja takie miała nic bym z nimi nie kombinowała ). Do tej pory nic nie robiłam w kierunku leczenia mojej wady ponieważ uznałam że jeśli mam chłopaka..że ktoś mnie może pokochać mnie z takimi zębami to nie jest jeszcze tak źle aż do czasu rozstania
Niedawno poznałam kogoś fajnego na kim mi zależy ale..boje się do niego odezwać przez te zęby Wraz z zauroczeniem tym że osobnikiem dostałam takiego kopa że muszę w końcu wziąć się za te zębiska!
Wiem że leczenie będzie boleć,nawet bardzo.. Ale tyle w życiu przecierpiałam że ból związany z aparatem na 100% przecierpię. Dobra tyle moich wywodów Przeczytałam aparatowe faq,pobawiłam się z wyszukiwarką ale mam do was jeszcze kilka pytań
Tez mam 16 lat i mój problem polega na tym że nie mam dwójek od razu obok sa trójki - takie trójkąty do tej pory tyle się meczyłam z takim uzębieniem, aż w końcu już za 2 tyg. aparat. Na przodzie mleczaka bede miała wyrywanego i bede szczerbolcem Nikt już na mnie nie spojrzy Wcale prawie nie mówie bo wstydze sie swoich zębow.. śmieje sie tak żeby nie było widać zębow albo jak juz to z lewego profilu tak... a teraz jak mi wyrwią to sobie nie wyobrazam tego
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:03   #4743
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Andrew180
Ale jesteś przygotowany do czyszczenia aparatu.Osobiście tak się tym nie przejmuję bardzo.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:14   #4744
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

DZIEWCZYNY! czy któraś z Was pracuje w 'Butiku' w Warszawie (Tesco ul. Górczewska) i pracowała tydzień temu w niedzielę?
bo byłam i obsługiwała mnie dziewczyna z aparatem
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:25   #4745
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

A mi założyli wczoraj aparat na dół. Jestem w miarę zadowolona,tzn.mam oczywiście "falbankę",bo zeby mam baaaaaardzo ściśnięte na dole i wygląda to krzywo. Ale mam nadzieję,że szybko się wyprostuje. Wziełam metal i trochę załuję,ale asystentka orto powiedziała mi,że to dobry wybór,bo na dole bardziej się osad zbiera i to na szafirku widać? No u mnie przesądziły względy finansowe,także nie ma o czym gadac
Natomiast obciera mnie bardzo jeden pierścień od strony języka,mam tam taki wystający drucik,który jak jem sprawia duż bólu.Myślicie,że powinnam jechać do orto,żeby mi to przycięli? Przyklejam wosk na razie,ale mało to daje
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 16:27   #4746
peggy_sue_
Rozeznanie
 
Avatar peggy_sue_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
A mi założyli wczoraj aparat na dół. Jestem w miarę zadowolona,tzn.mam oczywiście "falbankę",bo zeby mam baaaaaardzo ściśnięte na dole i wygląda to krzywo. Ale mam nadzieję,że szybko się wyprostuje. Wziełam metal i trochę załuję,ale asystentka orto powiedziała mi,że to dobry wybór,bo na dole bardziej się osad zbiera i to na szafirku widać? No u mnie przesądziły względy finansowe,także nie ma o czym gadac
Natomiast obciera mnie bardzo jeden pierścień od strony języka,mam tam taki wystający drucik,który jak jem sprawia duż bólu.Myślicie,że powinnam jechać do orto,żeby mi to przycięli? Przyklejam wosk na razie,ale mało to daje
Przyzwyczaisz się. Ale współczuję pierwszego tygodnia. Ratuj się sacholem - mnie pomaga po każdej wizycie.
__________________
"If Placebo was a drug, they would no doubt be pure heroin - dangerous, mysterious and totally addictive."
Brian Molko


studentka germanistyki z językiem angielskim
na Uniwersytecie Jagiellońskim
peggy_sue_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:02   #4747
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Post Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
dziewczyny, gdzieś przeczytałam, że przed założeniem aparatu nie można robić fluoryzacji :O bardzo mnie zdziwiła ta informacja. czy to prawda? jeśli tak, to dlaczego?
Tak prawda, moja orto powiedziała, że mam sobie pod żadnym pozorem nie robić fluo. bo później może być problem z czyszczeniem zębów po zdjęciu aparatu
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 18:21   #4748
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
hej ja jako małe dziecko miałam tego smoka i dzięki niemu szczęka mi się przestała prawidłowo rozwijać i dzięki niemu nosze hassa więc nie masz co robić sobie wyrzutów bo naprawdę nie warto a jeśli chodzi o aparat to skoro masz możliwości założenia damona to tak zrób, ja mam hassa i muszę z nim żyć do końca czerwca od lutego, powiem ci że nie da się przyzwyczaić ale da się nauczyć z nim żyć nie jest łatwo zwłaszcza wtedy gdy dziąsła puchną pod drutami hassa no i z jedzeniem nie jest fajnie
oj współczuję słyszałam od koleżanki która nosiła hassa że zdejmowanie jest najgorszym przeżyciem jeśli chodzi o aparaty.
właśnie moja orto chce mi go założyć.nie proponowała mi damona
trochę się boje że chce mnie naciągnąć na kase;/ jeszcze ten twin block no na cholere mi on?! równie dobrze na aparat stały można założyć coś (nie wiem jak to się nazywa) co by ustawiło szczenkę.. aha i przy pierwszej wizycie oznajmiła że moje leczenie będzie kosztować NAJMNIEJ 10 TYSIĘCY! no bez jaj.. chyba że policzyła to tak: hass 700zł+ 3 wizyty po 100+twin block 1200zł+ 8 wizyt po 100zł+ aparat stały góra i dół 3600zł+ 20 wizyt po 100zł ;/ ;/
popytam jeszcze w gabinetach orto czy byłaby możliwość umówienia się na bezpłatne konsultacje tak się napaliłam na tego damona że aj

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Tez mam 16 lat i mój problem polega na tym że nie mam dwójek od razu obok sa trójki - takie trójkąty do tej pory tyle się meczyłam z takim uzębieniem, aż w końcu już za 2 tyg. aparat. Na przodzie mleczaka bede miała wyrywanego i bede szczerbolcem Nikt już na mnie nie spojrzy Wcale prawie nie mówie bo wstydze sie swoich zębow.. śmieje sie tak żeby nie było widać zębow albo jak juz to z lewego profilu tak... a teraz jak mi wyrwią to sobie nie wyobrazam tego
znam ten ból też się rzadko śmieje..nawet czasem jak mówię to trzymam ręce w okolicach otworu gębowego żeby zasłonić królicze zębiska ja 5 dni temu pożegnałam się z ostatnim mleczkiem oby stałe zęby okazały się tak wytrzymałe i nie chciały wypadać tak jak mleczaki ja jeszcze sobie na aparat poczekam:< muszę wyleczyć zęby i podciąć wędzidełko wargi górnej. miał ktoś może ten zabieg?

teraz to będzie już tylko z górki ważne że będziesz miała aparat bo jak Ci założą to już raczej nie ściągniesz i nie rzucisz w kąt tak jak ja mojego twin blocka
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-17, 18:46   #4749
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Jakie świetne te usta

Mama chce mnie zapisać do "dentysty-sadysty" na przegląd, jak to wygląda w aparacie? był już tak ktoś?
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 08:43   #4750
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
Jakie świetne te usta

Mama chce mnie zapisać do "dentysty-sadysty" na przegląd, jak to wygląda w aparacie? był już tak ktoś?
Tak samo jak bez Ja byłam na początku roku, na szczęście u mnie nic nie było
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 11:03   #4751
glamorousbabe
Raczkowanie
 
Avatar glamorousbabe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Czy któraś z Was ma aparat od wewnatrz(tylniej strony zębów)? Jaki on jest? Ile kosztuje? Czy okres noszenia jest taki sam? Czy nie przeszkadza?

glamorousbabe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 11:58   #4752
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez glamorousbabe Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma aparat od wewnatrz(tylniej strony zębów)? Jaki on jest? Ile kosztuje? Czy okres noszenia jest taki sam? Czy nie przeszkadza?

nie posiadam takiego ale słyszałam że jest dużo droższy od normalnych, ciężki w utrzymaniu higieny i nie nadaje się do każdej wady

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

byłam dziś zapytać się o bezpłatne konsultacje,no niestety na takowe nie mam co liczyć :< ale.. znalazłam gabinet w którym Pani ortodonta za konsultacje bierze 20zł to nie dużo w porównaiu z tym jak za 10 min gadanie o moich zębach płaciłam 50zł.
od Pani w recepcji dostałam skierowanie na zdjęcie rentgenowskie i na konsultacje mam przyjść z nim

miał ktoś kiedyś podcinane wędzidełko? jak wrażenia? rzeczywiście pomaga w zejściu się zębów? ile płaciliście? z góry dziękuję za odpowiedź;*
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-04-18 o 11:53
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 13:00   #4753
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
a jaki masz aparat? ja mam bezlgaturowy ceramiczny i tak sie tylko zastanawiam czy to mu nie zaszkodzi po prostu :P
ja mam zwykły metal ale moja orto miała bezligaturowy ceramiczny i stosowała blanx, była zadowolona

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
oj współczuję słyszałam od koleżanki która nosiła hassa że zdejmowanie jest najgorszym przeżyciem jeśli chodzi o aparaty.
właśnie moja orto chce mi go założyć.nie proponowała mi damona
trochę się boje że chce mnie naciągnąć na kase;/ jeszcze ten twin block no na cholere mi on?! równie dobrze na aparat stały można założyć coś (nie wiem jak to się nazywa) co by ustawiło szczenkę.. aha i przy pierwszej wizycie oznajmiła że moje leczenie będzie kosztować NAJMNIEJ 10 TYSIĘCY! no bez jaj.. chyba że policzyła to tak: hass 700zł+ 3 wizyty po 100+twin block 1200zł+ 8 wizyt po 100zł+ aparat stały góra i dół 3600zł+ 20 wizyt po 100zł ;/ ;/
popytam jeszcze w gabinetach orto czy byłaby możliwość umówienia się na bezpłatne konsultacje tak się napaliłam na tego damona że aj
mi osobiście hass się odkleił po 24 podkręceniu i orto mi go ściągała fakt straszne to uczucie bo wydawało mi się że wyrwie mi wszystkie zęby a potem dziąsła niesamowicie szybko puchną więc orto szybko oczyściła hassa z kleju cofnęła o 14 obrotów i od nowa przykleiła więc wiem jak to wygląda i co się czuje ja za wizytę konsultację płaciłam 50 zł potem znowu 50 zł ale miałam robione wszystkie odlewy i potrzebne zdjęcia, potem za 2 wizyty ustalające nic nie płaciłam, dopiero za aparat 1500 zł i hass 700zł no i za wizyty ostatnio wcale nie płaciłam a dokładnie za 4 wizyty na ostatniej zapłaciłam zaliczkę 600 zł za aparat reszta w czerwcu 900zł a za wizyty drobne czyli blokada śruby czy jakieś poprawki też nic nie płace Wydaje mi się że trafiłam (odpukać) na zarąbistą babkę Wydaje mi się że chodzi ci o maskę zewnętrzną nosi się ją w domu
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 13:16   #4754
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
trochę się boje że chce mnie naciągnąć na kase;/ jeszcze ten twin block no na cholere mi on?! równie dobrze na aparat stały można założyć coś (nie wiem jak to się nazywa) co by ustawiło szczenkę.. aha i przy pierwszej wizycie oznajmiła że moje leczenie będzie kosztować NAJMNIEJ 10 TYSIĘCY! no bez jaj.. chyba że policzyła to tak: hass 700zł+ 3 wizyty po 100+twin block 1200zł+ 8 wizyt po 100zł+ aparat stały góra i dół 3600zł+ 20 wizyt po 100zł ;/ ;/
a czy twin block ma cos wspolnego z twin forcem? bo ja zdaje sie tego drugiego bede miala tez doczepionego do mojego aparatu po 6-8 miesiącach od założenia, ma to wyciągnąć żuchwę do przodu, zakłada się na stałe.
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 16:18   #4755
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Ula05 Pokaż wiadomość
ja mam zwykły metal ale moja orto miała bezligaturowy ceramiczny i stosowała blanx, była zadowolona

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------



mi osobiście hass się odkleił po 24 podkręceniu i orto mi go ściągała fakt straszne to uczucie bo wydawało mi się że wyrwie mi wszystkie zęby a potem dziąsła niesamowicie szybko puchną więc orto szybko oczyściła hassa z kleju cofnęła o 14 obrotów i od nowa przykleiła więc wiem jak to wygląda i co się czuje ja za wizytę konsultację płaciłam 50 zł potem znowu 50 zł ale miałam robione wszystkie odlewy i potrzebne zdjęcia, potem za 2 wizyty ustalające nic nie płaciłam, dopiero za aparat 1500 zł i hass 700zł no i za wizyty ostatnio wcale nie płaciłam a dokładnie za 4 wizyty na ostatniej zapłaciłam zaliczkę 600 zł za aparat reszta w czerwcu 900zł a za wizyty drobne czyli blokada śruby czy jakieś poprawki też nic nie płace Wydaje mi się że trafiłam (odpukać) na zarąbistą babkę Wydaje mi się że chodzi ci o maskę zewnętrzną nosi się ją w domu
chodzi mi o twin force niektóre moje koleżanki miały zwykłe gumki recepturki tylko że takie mniejsze. zaczepiały to o te kwadraciki metalowe na aparacie

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
a czy twin block ma cos wspolnego z twin forcem? bo ja zdaje sie tego drugiego bede miala tez doczepionego do mojego aparatu po 6-8 miesiącach od założenia, ma to wyciągnąć żuchwę do przodu, zakłada się na stałe.
wspólny mają tylko cel prawidłowo ustawić żuchwę. twin block jest wyjmowany a twin force "mątuje" się na stałe
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 17:15   #4756
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

moje nowe gumeczki...
na górze: 3 metalowe łańcuszki (na całą szczękę), jeden gumowy na 2 zęby i kwadratowy drut
na dole: zwykły drut (chyba 18)


no i w dalszym ciągu wyciągi

następna wizyta za 9 tyg.

na zdj: zęby teraz i podczas leczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07047.jpg (42,3 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07049.jpg (17,4 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07050.jpg (23,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07053.jpg (12,8 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolaż.jpg (117,6 KB, 134 załadowań)
__________________
była aparatka



Edytowane przez betti_888
Czas edycji: 2011-04-18 o 18:03
betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 18:03   #4757
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
moje nowe gumeczki...
na górze: 3 metalowe łańcuszki (na całą szczękę), jeden gumowy na 2 zęby i kwadratowy drut
na dole: zwykły drut (chyba 18)


następna wizyta za 9 tyg.

na zdj: zęby teraz i podczas leczenia
WoW!widać wieeelką różnicę te gumeczki czy tam nie wiem co na zdjęciu z 14.07 to na co one są? na ustawienie żuchwy?
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 18:20   #4758
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
WoW!widać wieeelką różnicę te gumeczki czy tam nie wiem co na zdjęciu z 14.07 to na co one są? na ustawienie żuchwy?
tak, żeby ją wysunąć trochę do przodu i w bok
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 19:16   #4759
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
tak, żeby ją wysunąć trochę do przodu i w bok
masz tyłozgryz? jeśli tak to duży jest? pomagają te gumeczki?
jejku,tak patrze i patrze na Twoje ząbki i się naparzyć nie moge piękne są!
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-04-18 o 19:19
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 19:35   #4760
molokai
Raczkowanie
 
Avatar molokai
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

byłaś u orto? kiedy Ci odpadły? może jadłaś coś...?
Do orto idę jutro. No juści, że jadłam Chleb! W ogóle już przodem nie gryzę, bo się boję, że odpadnie i co? I tak odpadł..

Czy komuś tyle razy odpadł jeden zamek?!
__________________

molokai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 19:38   #4761
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
masz tyłozgryz? jeśli tak to duży jest? pomagają te gumeczki?
jejku,tak patrze i patrze na Twoje ząbki i się naparzyć nie moge piękne są!
chyba tak... między górną a dolną szczęką mam z 0,5 cm przerwy... wydaje mi się że trochę pomagają... ale zobaczymy po zakończeniu leczenia

hehe dzięki
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 19:42   #4762
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

betti- jakie ty masz już ładne ząbki
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 19:45   #4763
xkarusx
Raczkowanie
 
Avatar xkarusx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

betti_888 ale się pozmieniało! no ale w końcu już długo nosisz, więc co się dziwić. masz na prawdę piękne ząbki
stwierdziłam, że mamy trochę podobne dwójki i trójki, tylko że moje jeszcze troszke odstają od łuku. no i mi nie widać przy uśmiechaniu czwórek. I ładne te fioletowe gumki, w maju też takie chce!
jakieś zdjęcia porobie w środę i wrzucę, bo dawno Was nie straszyłam moimi krzywulcami.
__________________
aparat zwykły metalowy
góra - 15.01.2011
dół - 14.05.2011
xkarusx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 19:52   #4764
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

betti mialas wyrywane jakies zabki?
śliczne masz teraz! ah i najładniej ci w rózowych
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-04-18 o 19:53
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 20:07   #4765
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
betti- jakie ty masz już ładne ząbki
dzięki

Cytat:
Napisane przez xkarusx Pokaż wiadomość
betti_888 ale się pozmieniało! no ale w końcu już długo nosisz, więc co się dziwić. masz na prawdę piękne ząbki
stwierdziłam, że mamy trochę podobne dwójki i trójki, tylko że moje jeszcze troszke odstają od łuku. no i mi nie widać przy uśmiechaniu czwórek. I ładne te fioletowe gumki, w maju też takie chce!
jakieś zdjęcia porobie w środę i wrzucę, bo dawno Was nie straszyłam moimi krzywulcami.
dzięki
moja prawa 3 jeszcze jest obrócona ale orto założyła mi dzisiaj na nią metalowy łańcuszek i mam nadzieję że niedługo się wyprostuje... chociaż może być ciężko bo orto powiedziała że to ząb oczny (czyli taki który ma dłuuuugi korzeń który dochodzi aż do nosa ) poza tym mam jeszcze przerwe między lewą 2 a 3 ale też mam tam łańcuszek i jak teraz na nią patrze to wydaje się być mniejsza niż była rano
Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
betti mialas wyrywane jakies zabki?
śliczne masz teraz! ah i najładniej ci w rózowych
dzięki

nie miałam... mam planowane tylko wyrywanie 8 ale to chyba jak większość ...
też mi się wydaje że różowe są najładniejsze ale chciałam teraz jakiejś zmiany... w sam raz na mature
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 20:19   #4766
xkarusx
Raczkowanie
 
Avatar xkarusx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 62
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

betti a w podpisie masz napisane, że masz podniesienie, co to jest?
__________________
aparat zwykły metalowy
góra - 15.01.2011
dół - 14.05.2011
xkarusx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 20:32   #4767
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez molokai Pokaż wiadomość
Czy komuś tyle razy odpadł jeden zamek?!
Tak, mnie, dwa razy z prawej górnej siódemki, pierwszy raz pięć dni po założeniu aparatu, po doklejeniu na pierwszej wizycie nawet tych pięciu dni nie wytrzymał a gryzłam lewą stroną ciągle. Teraz moja orto ma mi zacementować te siódemki z pierścieniami.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 20:52   #4768
ania1317_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
tak, żeby ją wysunąć trochę do przodu i w bok
betti piękne ząbki mam do Ciebie pytanie w sprawie tych gumek, bo wiem że mnie też one czekają, jak w ogóle w nich jeść i nie przegryzie się ich ząbkami??
__________________
Aparacik

góra 24.11.2010
dół 4.07.2011

RAZEM
15.11.2009
10.10.2010
ania1317_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 21:03   #4769
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez xkarusx Pokaż wiadomość
betti a w podpisie masz napisane, że masz podniesienie, co to jest?
to jest taka duża "plomba" na 6 i jest po to żebym nie poodgryzała sobie dolnych zamków

Cytat:
Napisane przez ania1317_18 Pokaż wiadomość
betti piękne ząbki mam do Ciebie pytanie w sprawie tych gumek, bo wiem że mnie też one czekają, jak w ogóle w nich jeść i nie przegryzie się ich ząbkami??
dzięki
do jedzenia je się zdejmuje, chociaż jak jem czasami batona w szkole (nie jem kanapek w szkole) to jem z gumkami bo nie chce mi się grzebać przy ludziach i wtedy bardzo często pękają...
nie da się ich przegryźć, mogą jedynie pęknąć jak za bardzo będziesz się śmiała
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-18, 21:25   #4770
ania1317_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 40
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

dzięki
do jedzenia je się zdejmuje, chociaż jak jem czasami batona w szkole (nie jem kanapek w szkole) to jem z gumkami bo nie chce mi się grzebać przy ludziach i wtedy bardzo często pękają...
nie da się ich przegryźć, mogą jedynie pęknąć jak za bardzo będziesz się śmiała
[/QUOTE]


Już to widzę jak ktoś mówi coś zabawnego a ja się uśmiecham i trzask moje gumki pękają Z tego wszystkiego najbardziej mnie te gumki przerażają
__________________
Aparacik

góra 24.11.2010
dół 4.07.2011

RAZEM
15.11.2009
10.10.2010
ania1317_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.