Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-18, 07:14   #4771
Natalinka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

WItam,
Prosiłabym o radę.
Tabletkę anty Novynette przyjełam standardowo ok.18 /jak kazdego dnia/, nastepnie zwymiotowałam za godzinę. Dla pewności poczekałam, aż wymioty przejdą i po 20 wziełam nastepna tabletke z tego samego blistra, gdyz przeczytalam, ze wchlania sie do 3-4h. Nastepnego dnia rano doszło do stosunku. Po za tym to byla tabletka w I tyg.
Prosze mi powiedzieć czy należało sie zabezpieczyc/zabezpieczac w tym przypadku oraz jak mam dalej stosowac tabletki ? wziasc 20 i zrobic przerwe 7 dni ?
Prosze o odpowiedz, gdyż żyję w stresie ; )
Natalinka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 07:15   #4772
Natalinka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

WItam,
Prosiłabym o radę.
Tabletkę anty Novynette przyjełam standardowo ok.18 /jak kazdego dnia/, nastepnie zwymiotowałam za godzinę. Dla pewności poczekałam, aż wymioty przejdą i po 20 wziełam nastepna tabletke z tego samego blistra, gdyz przeczytalam, ze wchlania sie do 3-4h. Nastepnego dnia rano doszło do stosunku. Po za tym to byla tabletka w I tyg.
Prosze mi powiedzieć czy należało sie zabezpieczyc/zabezpieczac w tym przypadku oraz jak mam dalej stosowac tabletki ? wziasc 20 i zrobic przerwe 7 dni ?
Proszę o odpowiedz, gdyż żyję w stresie
Natalinka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 07:25   #4773
Natalinka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

WItam,
Prosiłabym o radę.
Tabletkę anty Novynette przyjełam standardowo ok.18 /jak kazdego dnia/, nastepnie zwymiotowałam za godzinę. Dla pewności poczekałam, aż wymioty przejdą i po 20 wziełam nastepna tabletke z tego samego blistra, gdyz przeczytalam, ze wchlania sie do 3-4h. Nastepnego dnia rano doszło do stosunku. Po za tym to byla tabletka w I tyg.
Prosze mi powiedzieć czy należało sie zabezpieczyc/zabezpieczac w tym przypadku oraz jak mam dalej stosowac tabletki ? wziasc 20 i zrobic przerwe 7 dni ?
Natalinka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 14:29   #4774
Natalinka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

WItam,
Prosiłabym o radę.
Tabletkę anty Novynette przyjełam standardowo ok.18 /jak kazdego dnia/, nastepnie zwymiotowałam za godzinę. Dla pewności poczekałam, aż wymioty przejdą i po 20 wziełam nastepna tabletke z tego samego blistra, gdyz przeczytalam, ze wchlania sie do 3-4h. Nastepnego dnia rano doszło do stosunku. Po za tym to byla tabletka w I tyg.
Prosze mi powiedzieć czy należało sie zabezpieczyc/zabezpieczac w tym przypadku oraz jak mam dalej stosowac tabletki ? wziasc 20 i zrobic przerwe 7 dni ?
PROSZE O ODPOWIEDZ
Natalinka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:28   #4775
malalodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Mam nadzieję, że ktoś pomoże bo pilna sprawa.
Zapomniałam na weekendowy wyjazd tabletek yaz i w związku z tym pominęłam 16 i 17 tabletkę, a teraz mam termin 18 i nie wiem co mam zrobić, a nie mam możliwości skontaktowania się z ginekologiem. O ciążę się nie martwię, ale nie wiem jak mam je dalej brać. Czy kontynuować różowe do końca, pominąć białe i zacząć nowe opakowanie czy inaczej? Z góry dziękuję za szybką reakcję.
malalodzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:37   #4776
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez malalodzka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ktoś pomoże bo pilna sprawa.
Zapomniałam na weekendowy wyjazd tabletek yaz i w związku z tym pominęłam 16 i 17 tabletkę, a teraz mam termin 18 i nie wiem co mam zrobić, a nie mam możliwości skontaktowania się z ginekologiem. O ciążę się nie martwię, ale nie wiem jak mam je dalej brać. Czy kontynuować różowe do końca, pominąć białe i zacząć nowe opakowanie czy inaczej? Z góry dziękuję za szybką reakcję.
Nie brać wcale tej 18 ani nie brać zaległych, potraktować te dni jako wcześniejszą przerwę. Po przerwie rozpocząć kolejne opakowanie. Zabezpieczenie nie zostanie zmniejszone (trzeci tydzień---> ulotka się kłania...)
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:39   #4777
malalodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Ulotka ulotką, czytalam, ale tam mowa o jednej pominiętej, a ja pominęłam dwie i tam już zalecali kontakt z lekarzem, dlatego wolałam dopytać. Czyli skoro białych mam cztery, to jeszcze dwóch nie biorę i nowy blister?
malalodzka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 20:42   #4778
malalodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

No ulotka ulotką, tylko tam piszą że tak w przypadku jednej, w dwóch to już kontakt z ginekologiem dlatego wolałam zapytać. Czyli rozumiem że jeżeli w yaz są cztery białe, to dziś i jutro jeszcze nie biorę a potem już nowy blister?
malalodzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:46   #4779
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez malalodzka Pokaż wiadomość
No ulotka ulotką, tylko tam piszą że tak w przypadku jednej, w dwóch to już kontakt z ginekologiem dlatego wolałam zapytać. Czyli rozumiem że jeżeli w yaz są cztery białe, to dziś i jutro jeszcze nie biorę a potem już nowy blister?
trzeba czytać ze zrozumieniem ulotkę 16 tabl to pierwsza pominięta w trzecim tygodniu więc już tu możesz zacząć przerwę... a skoro kolejna tez nie wzięta to już masz drugi dzień przerwy.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:50   #4780
malalodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Też racja, tu już faktycznie zestresowana nawet nie pomyślałam, że skoro opcją jest zaczęcie przerwy to druga zapomniana może być tą przerwą. Dopytam od razu, jeżeli nie doszło do stosunku w czasie tej przerwy ani nawet dwa dni przed, to mogę zacząć nowy nawet jeślibym przez te cztery dni przerwy nie dostała okresu? W ulotce jest że "Jeżeli wszystkie jasnoróżowe tabletki przyjmowano prawidłowo, nie wystąpiły wymioty, ani nasilona biegunka i nie przyjmowano żadnych innych leków, jest bardzo mało prawdopodobne, aby wystąpiła ciąża." no tyle że to nie jest do końca prawidłowe stosowanie a ja jestem zbyt wyczulona by nie zapytać...
malalodzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:51   #4781
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez malalodzka Pokaż wiadomość
No ulotka ulotką, tylko tam piszą że tak w przypadku jednej, w dwóch to już kontakt z ginekologiem dlatego wolałam zapytać. Czyli rozumiem że jeżeli w yaz są cztery białe, to dziś i jutro jeszcze nie biorę a potem już nowy blister?
A przez ile dni nie brałaś? Mają być 4 dni przerwy, więc oblicz sobie....
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-18, 20:52   #4782
malalodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

No też racja, rzeczywiście już zestresowana nie pomyślałam, że skoro po jednej robi się przerwe to druga zapomniana może być tą przerwą.
Muszę jeszcze dopytać co do okresu, żeby mieć pewność. Jeżeli ani w przerwie ani z 2-3 dni przed nie doszło do stosunku to nawet jeśli nie dostanę okresu mogę zacząć kolejne opakowanie? Bo w ulotce jest mowa, że "Jeżeli wszystkie jasnoróżowe tabletki przyjmowano prawidłowo, nie wystąpiły wymioty, ani nasilona biegunka i nie przyjmowano żadnych innych leków, jest bardzo mało prawdopodobne, aby wystąpiła ciąża.", no ale to mimo wszystko jest jakieś odstępstwo od prawidłowego przyjmowania i wolę dopytać dla własnego spokoju
malalodzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 20:57   #4783
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
A przez ile dni nie brałaś? Mają być 4 dni przerwy, więc oblicz sobie....
napisała ze przez 2+ dzień dzisiejszy czyli dziś jest 3ci dzień.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 20:12   #4784
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Czyli rozumiem, że co do mojego przypadku, nie powinnam się obawiać bo w ciągu 6 godzin tabletka się wchłonęła i nie potrzebuję dodatkowych zabezpieczeń?
A jeżeli skończę opakowanie dzień wcześniej, to krwawienie też dostanę dzień wcześniej i w czasie tej przerwy nie powinnam się martwić dodatkowym zabezpieczeniem?
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 20:14   #4785
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
wymioty

Witam. Zwracam się z pytaniem bo wolę się upewnić czy dobrze myślę
Otóż zaczęłam nowy blister we wtorek. Tabletkę przyjmuję zawsze kolo godziny 21. W czwartek wzięłam ją o 20:30, jednak to 21:30 wymiotowałam. Przebudziłam się o godzinie 3 w nocy i zażyłam piątkową tabletkę. Dobrze zrobiłam prawda? Jak widać nie minęło 12h więc ochrona antykoncepcyjna jest zachowana i nie potrzebuję dodatkowych środków zabezpieczających, czy tak?
Rano koło 9 znów kilka razy wymiotowałam, ale myślę że tabletka zdążyła się już wchłonąć? Wczoraj już wzięłam o stałej porze bez rewelacji.
I jeżeli brakuje mi teraz jednej tabletki to muszę skończyć dzień wcześniej blister i cały okres będzie przesunięty o jeden dzień czy lepiej wziąć z nowego opakowania tą jedną? nic się nie stanie i ochrona będzie działać jak skończę dzień wcześniej?
pomóżcie prosze.
Pytam bo nigdzie nie dostałam konkretniej i satysfakcjonującej mnie odpowiedzi
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 20:16   #4786
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
A jeżeli skończę opakowanie dzień wcześniej, to krwawienie też dostanę dzień wcześniej i w czasie tej przerwy nie powinnam się martwić dodatkowym zabezpieczeniem?
krwawienie jest ruchome, nie musi przychodzić tego samego dnia. kończysz opakowania dzień wcześniej ale kiedy przyjdzie krwawienie tego nie wiadomo.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 10:48   #4787
kicikota
Raczkowanie
 
Avatar kicikota
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z nad morza :)
Wiadomości: 296
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witaj weinberger
Dobrze zrobiłaś biorąc dodatkową tabletkę po wymiotowaniu, nie upłynęło 12 godzin także jest ok Tabletka wchłania się do 6 godzin także nie martw się

A co do tego czy masz brać tabletkę z nowego blistra to nie musisz tego robić ,bo ja od dwóch opakowań nie brałam ostatniej tabletki bo chciałam sobie przesunąć krwawienie i wszystko jest w porządku. Musisz po prostu o jeden dzień wcześniej zacząć brać nowe opakowanie , a wtedy antykoncepcja jest zachowana

Pozdrawiam
__________________
"Całuj mój nosek, bo to jest Twój nosek."
kicikota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 15:49   #4788
MeryDzejn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Exclamation Pominięcie 2 tabletek 1 tyg

Cześć. Sprawa wygląda tak, że nie wziełam 2 tabletek Artizia w 1 tyg.
Teraz za bardzo nie wiem co zrobić bo wizytę u ginekologa mam dopiero 10 grudnia, a na ulotce jest tylko napisane co zrobić w przypadku pominięcia 1 tabletki. Dodam, że nie współżyłam w ciągu ostatnich dni. Moje pytanie brzmi tak, co mam w tej sytuacji zrobić? Mam wziąć te, które pominełam? Czyli by wyszło, że 3 jednego dnia. Czy mam darować sobie te 2 tabletki i wziąć kolejną, jakby nigdy nic się nie stało?



Proszę o pilną odpowiedź
MeryDzejn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 23:09   #4789
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pominięcie 2 tabletek 1 tyg

Wziąć pominięte i zabezpieczać się dodatkowo przez min. tydzień-dwa.
I zacząć używać wyszukiwarki
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-11-28 o 23:15
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 12:38   #4790
rogozula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam, mam pytanie- zgodnie z ulotką powinno się zażyć tabletkę antykoncepcyjną (po wcześniejszym stosowaniu) 8 dnia od zakończenia poprzedniego blistra. Jeśli zapomniałam 8 dnia wziac tabletkę i wezmę 9 dnia ze zgodnym dniem tygodnia, czy ochrona może pójsc nie tak?

Pozdrawiam
rogozula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 17:43   #4791
aniaaniaaniaKWL1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 41
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hej dziewczyny

mam taka prośbę o pomoc:

biorę Marvelon już z 3 lata i pierwszy raz zdarzyło mi się w tą środę zapomnieć wziąć tabletki.( jest to 3 tydzień brania tabletek z tego opakowania). Skapnęłam się po 14 godzinach i ją wzięłam. Dziś, czyli w czwartek zażyłam normalnie kolejną z opakowania( zostały mi jeszcze 3 do końca). Wg. ulotki Marvelonu, jeśli w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek spoznioną(powyżej 12 h) tabletkę zażyło się, to trzeba nie robić przerwy po skończonym opakowaniu, tylko od razu zacząć kolejne opakowanie.
dziś jednak byłam u ginekologa i powiedział, że po skończeniu tego opakowania mam zrobić przerwę taką jak zawsze- 7 dniową. I że zabezpieczona będę dopiero gdy zacznę pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania (po tej 7 dniowej przerwie oczywiście).

więc kto ma rację- gin czy ulotka?
i czy faktycznie już pierwsze tabletki z następnego opakowania po przerwie dadzą normalne zabezpieczenie?
i czy seks z 3 dni temu był bezpieczny?

będę wdzięczna za odpowiedz
aniaaniaaniaKWL1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:12   #4792
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez aniaaniaaniaKWL1982 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

mam taka prośbę o pomoc:

biorę Marvelon już z 3 lata i pierwszy raz zdarzyło mi się w tą środę zapomnieć wziąć tabletki.( jest to 3 tydzień brania tabletek z tego opakowania). Skapnęłam się po 14 godzinach i ją wzięłam. Dziś, czyli w czwartek zażyłam normalnie kolejną z opakowania( zostały mi jeszcze 3 do końca). Wg. ulotki Marvelonu, jeśli w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek spoznioną(powyżej 12 h) tabletkę zażyło się, to trzeba nie robić przerwy po skończonym opakowaniu, tylko od razu zacząć kolejne opakowanie.
dziś jednak byłam u ginekologa i powiedział, że po skończeniu tego opakowania mam zrobić przerwę taką jak zawsze- 7 dniową. I że zabezpieczona będę dopiero gdy zacznę pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania (po tej 7 dniowej przerwie oczywiście).

więc kto ma rację- gin czy ulotka?
i czy faktycznie już pierwsze tabletki z następnego opakowania po przerwie dadzą normalne zabezpieczenie?
i czy seks z 3 dni temu był bezpieczny?

będę wdzięczna za odpowiedz
Ja zawsze w takich sytuacjach słucham się ulotki. Jeśli i Ty się do niej zastosujesz, to zabezpieczona będziesz przez cały czas. Jeśli zastosujesz się do rady ginekologa, to szczerze mówiąc, nie mam pojęcia kiedy zabezpieczenie wróci. Zastosuj się do ulotki i nie kombinuj....
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:34   #4793
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dokładnie, słuchaj się ULOTKI, a nie lekarza. Lekarz Ci dziecka nie wychowa. Źle zrobiłaś łykając tę tabletkę po 14 godzinach. Zrobiłabyś przerwę i problem z głowy - nie trzeba łączyć.

WYBACZCIE ZA TO - ALE CZY WY DO JASNEJ NĘDZY ULOTEK NIE CZYTACIE, KIEDY MACIE JAKIŚ PROBLEM?! No to kolejne pytanie, na które jest wyraźna odpowiedź w ulotce. I my tu musimy odpisywać, bo się komuś czytać ze zrozumieniem nie chce. Cholera bierze.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-11-29 o 18:36
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:45   #4794
aniaaniaaniaKWL1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 41
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Dokładnie, słuchaj się ULOTKI, a nie lekarza. Lekarz Ci dziecka nie wychowa. Źle zrobiłaś łykając tę tabletkę po 14 godzinach. Zrobiłabyś przerwę i problem z głowy - nie trzeba łączyć.

WYBACZCIE ZA TO - ALE CZY WY DO JASNEJ NĘDZY ULOTEK NIE CZYTACIE, KIEDY MACIE JAKIŚ PROBLEM?! No to kolejne pytanie, na które jest wyraźna odpowiedź w ulotce. I my tu musimy odpisywać, bo się komuś czytać ze zrozumieniem nie chce. Cholera bierze.

czytam ze zrozumieniem i dlatego też zacytowalam ulotkę.
natomiast lekarka powiedziała, że mam się do ulotki nie stosować, tylko zrobić tak jak ona mówi...
aniaaniaaniaKWL1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:49   #4795
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

A ona te tabletki produkowała, że śmie podważać jej treść? Rety.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:51   #4796
aniaaniaaniaKWL1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 41
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
A ona te tabletki produkowała, że śmie podważać jej treść? Rety.

no, ale jest lekarzem ginekologiem...
aniaaniaaniaKWL1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:57   #4797
czarnyscenariusz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

witam! w zeszłym miesiącu pominęłam tabletkę 12 i 14, 16 dnia kochałam się z chłopakiem.12 tabletke wzięłam razem z 13, 14 z 15. Biorę cilest, za tydzien powinien być okres, ale troszke sie nie pokoję... czy mam powody do obaw?

Edytowane przez czarnyscenariusz
Czas edycji: 2012-11-29 o 19:03
czarnyscenariusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:01   #4798
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez aniaaniaaniaKWL1982 Pokaż wiadomość
no, ale jest lekarzem ginekologiem...
wierz lekarzom! zrozum że w Polsce lekarzy, a już zwłaszcza ginekolodzy, mówią mnóstwo rzeczy mimo że to nieprawda... pierwszy z brzegu przykład- o interakcjach się wypowiadają i zawsze mówią nie, nie ma się co amrtwić a bierzesz ulotkę i w 95% okazuje się że lekarz się pomylił... o ile pomyłką można nazwać powiedzenie czegoś czego się nei wie ulotka, zawsze ulotka!

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2012-11-29 o 19:03
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:18   #4799
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez aniaaniaaniaKWL1982 Pokaż wiadomość
no, ale jest lekarzem ginekologiem...
Mnie jeden omal nie przekręcił, gdybym się nie zainteresowała ulotką leku. Fajnie wierzyć lekarzom, co?
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:31   #4800
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez rogozula Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie- zgodnie z ulotką powinno się zażyć tabletkę antykoncepcyjną (po wcześniejszym stosowaniu) 8 dnia od zakończenia poprzedniego blistra. Jeśli zapomniałam 8 dnia wziac tabletkę i wezmę 9 dnia ze zgodnym dniem tygodnia, czy ochrona może pójsc nie tak?

Pozdrawiam
Tak, ochrona spadła.

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Dokładnie, słuchaj się ULOTKI, a nie lekarza. Lekarz Ci dziecka nie wychowa. Źle zrobiłaś łykając tę tabletkę po 14 godzinach. Zrobiłabyś przerwę i problem z głowy - nie trzeba łączyć.

WYBACZCIE ZA TO - ALE CZY WY DO JASNEJ NĘDZY ULOTEK NIE CZYTACIE, KIEDY MACIE JAKIŚ PROBLEM?! No to kolejne pytanie, na które jest wyraźna odpowiedź w ulotce. I my tu musimy odpisywać, bo się komuś czytać ze zrozumieniem nie chce. Cholera bierze.
Ale co to za problem połączyć opakowania?
Ja też zawsze łączę, jak zapomnę tabletki w 3 tygodniu.


Cytat:
no, ale jest lekarzem ginekologiem...
Badaniem nad tabletkami i opracowaniem ulotki zajmowało się wielu specjalistów z tej dziedziny, więc głupotą jest słuchać lekarza, który głosi swoje teorie nie mając ŻADNEGO dowodu na ich słuszność.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.