Mamusie Maj -Czerwiec 2014 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 08:52   #4771
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki my jutro kończymy 5 ms. Tak czytałam ostatnie 2 strony, bo całego pewnie nie nadrobić i wideo ze większość dzieciaczków juz smakowała czegoś innego niż mleczko? My na razie tylko cycus , ale już trzeba zacząć myśleć o jedzonko pewnie kaszka jakąś na początek,,,, kurcze musze się dokształcic w tym temacie. I robicie tak ze jedno warzywo na kilka dni, czy codziennie coś nowego do posmakować? Justiwi z tego co pamiętam wy też tylko pierś, wiktorek jadł juz coś nowego? Czy do 6 karmisz?
Hejka,
My na piersi wyłącznie do pół roku a jeśli mały nie będzie wykazywał zainteresowania rozszerzaniem diety to poczekamy 2-3 tygodnie dodatkowe.

Jedynie co to za 5 dni kończy 5 miesięcy i przymierzam się do wprowadzenia glutenu ale nie zamierzam rezygnować z karmienia piersią, dopóki Wiktor sam "się nie odstawi". Dlatego wiem, że glutenu na siłę wprowadzać nie musimy, wiem że po pół roku trzeba kaszki, bo są wzbogacone w żelazo a mleko mamy już nie jest w stanie w pełni pokryć na nie zapotrzebowania
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 09:10   #4772
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justiwi dzięki za odp. Powiem Ci ze ja bym mogła cały czas karmić tak jak teraz hehe. A jak tam ząbki, nie gryzie cyca? Mój ma na dole jednego.
Idziemy na spacerek bo piękna pogoda, pozdrowionka dla wszystkich
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 10:03   #4773
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki my jutro kończymy 5 ms. Tak czytałam ostatnie 2 strony, bo całego pewnie nie nadrobić i wideo ze większość dzieciaczków juz smakowała czegoś innego niż mleczko? My na razie tylko cycus , ale już trzeba zacząć myśleć o jedzonko pewnie kaszka jakąś na początek,,,, kurcze musze się dokształcic w tym temacie. I robicie tak ze jedno warzywo na kilka dni, czy codziennie coś nowego do posmakować? Justiwi z tego co pamiętam wy też tylko pierś, wiktorek jadł juz coś nowego? Czy do 6 karmisz?
ja też tylko kp i tak do półrocza zamierzam, ostatnio na szczepieniu pediatra mówiła że można już dawać słoiczki te po 4-tym mies., ja na to "dobrze"; tż spojrzał się na mnie wymownie, więc po wyjściu z gabinetu pytam się co miał znaczyć ten wzrok, a on, że: i tak zrobisz jak będziesz chciała zna mnie chopina
teściowa ostatnio wyskoczyła z tekstem do Małego: pokupowałabym ci deserków takich dobrych, ale ty tylko cycka ssiesz...
Miki też ma ząbka na dole i nie gryzie, chyba za sprawą języka, który ząbka, podczas ssania, zasłania
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 10:24   #4774
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
I chyba wg programu Bobovity rozszerzasz,prawda? Bo oni maja taki dziwny schemat,ze na poczatek marchew,brokul i kalafior;-) ale pomalu naprawde jest lepiej dla malego brzuszka- my co 7-8 dni wprowadzamy cos nowego, tylko,ze innymi warzywami- z zalecenia pediatry. No ale kazdy ma swoj plan, z tego,co slysze;-)

Ja też z bobovity robię ten program, bo mi się sensowny wydał, tylko że tam jest tak, że codziennie inny smak (wiadomo - nowy smak=nowy słoiczek ) a ja dawałam tak przez 2-3 dni to samo
Wczoraj było pierwszy raz jabłuszko i Franek strasznie się krzywił i zjadł tylko łyżeczkę A ja jak to jabłko skosztowałam, to dla mnie było najlepsze z tych wszystkich słoiczków

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Teraz usypiam jaska na.cycu. Czy duzo jest u nas mam ktorch dzieci same zasypiaja? Bo u naa zawsze jest cyc i.potem.odkladanie do lozeczka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Moje dziecko jest względnie bezproblemowe, ale usypianie samodzielne w łóżeczku u nas nie wchodzi w grę. Trzeba przynajmniej siedzieć obok łóżeczka a najlepiej wziąć na ręce, śpiewać i najlepiej jeszcze chodzić Dlatego zawsze z lekką zazdrością słucham opowieści o dzieciach, które po kąpieli odłożone do łóżeczka zasypia samo... Ale cóż... nie można mieć wszystkiego

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Zapalenie oskrzeli niby wyleczone ale nos dalej zatkany. A te glutki tak głęboko siedzą i są gęste ze się wyssac ich nie da :/
U nas dziś był taki glut wielki, że Franka wybudził o 1.30 w nocy i frida musiała pójść w ruch, oczywiście przy wielkim płaczu...
Dobrze, że oskrzela wyleczone, biedulek, wiem co przeżywa, bo sama mam zapalenie oskrzeli średnio 1-2 razy w roku...

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja nie wiem,ile w tym prawdy,ale podobno kasza jaglana "wyciaga" sluz z organizmu i jest super przy katarze.. Marcel juz duzo rzeczy wcina,wiec moze sprobuj zmiksowac z owocami czy cos w tym stylu..
Dobrze wiedzieć, katar mam od ponad tygodnia i poprawy nie widać, a dziś właśnie zamierzam kaszę jaglaną na obiad zrobić

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość

Bieszczady są cudowne o tej porze roku Ania była bardzo grzeczna, jakbym dosłownie dziecka nie miała
Ani całkowicie przeszło charczenie i katarek, więc jest bardzo dobrze

My też zastanawiamy się nad kupnem puzzli, bo aktualnie Ania leży na podłodze na kocu.. Wczoraj dwa razy walnęła się w głowę. Raz przekręciła się z koca na podłogę na plecy i walnęła tyłem główki, a drugi raz, w łóżeczku jak przekręciła się na brzuch i walnęła głową o szczebelki.. A już chciałam jej ochraniacze ściągać, żeby mogła się podciągać za szczebelki. Teraz się waham, bo się poobija dziecko. Chociaż z drugiej strony wczoraj jakoś przesunęła się w miejsce, gdzie ochraniacza nie ma (mam taki na pół łóżeczka a nie całość) i się tam walnęła.. Ehh.. No nie wiem..

Ogólnie zauważyłam, że coraz wyżej podnosi nóżki. Łapie się za stópki i tylko patrzeć, a w buzi wylądują.. No i oczywiście u nas też wszystko dookoła jest mega interesujące Chusteczki przy przewijaniu najbardziej Jak ją na wieczór balsamem smaruje, to zawsze musi dotknąć butelki i sprawdzić co to Zresztą wszystko by pomacała i do buzi Aaaa.. I jeszcze jak jest na brzuchu to już podnosi pupę.. Kiedy to dzieci zaczynają raczkować? Coś czuję, że będzie z tym jazda Ledwo ją utrzymam w miejscu

Jeśli chodzi o jedzonko, to my jesteśmy po marchewce, marchewce z ziemniakami, brokułach, dyni z ziemniakami i zupce krem jarzynowej Obecnie mamy otwarty słoiczek marchewki, bo nam został, więc go dziś zjadamy. My jemy pół słoiczka dziennie, drugie pół następnego dnia i nowy smak. Mam wrażenie, że zjadłaby cały na raz, bo ciągle otwiera buźkę po następną łyżeczkę. Głodomor mi się trafił

Aha, zastanawiamy się z Mężem czy nie przenieść się ze spaniem do salonu. Aktualnie śpimy w pokoju z Anią. Skoro Ania budzi się czasem tylko na włożenie smoczka, a później o 6 czy 7 rano to chyba można zaryzykować? Zwłaszcza, że do salonu z pokoju mamy dosłownie parę kroków. Trochę się boję ją zostawiać samą... A z drugiej strony może się przyzwyczai do naszej obecności i będą później hecki....

I było coś jeszcze o męskich zakupach Mój Mąż też nienawidzi zakupów. Ale jak już coś musi kupić, to mocno musi mu to podpasować. Byle czego nie kupi... A ja nie robię sobie zakupów, bo jestem załamana swoją figurą i mam cichą nadzieję, że jeszcze schudnę i wtedy poszaleję..

Wybieracie się do Lidla po kombinezony? Ja niby mam po chrześniaku, ale jeszcze go nie widziałam, więc jakby nie pasował to fajnie byłoby coś mieć.... Jak sobie pomyślę o tłumach i walce to mi się odechciewa. Ostatnio jak były dresy, bluzy i bodziaki to siostrę wysłałam na polowanie I chyba tym razem też tak zrobię

Ale się rozpisałam idę zjeść śniadanie, póki Ania sobie drzemie...
Zazdroszczę Bieszczad, nigdy nie byłam, ale bardzo chętnie bym się tam wybrała
Puzzle nie są takie bardzo miękkie, ale i tak lepsze niż podłoga, my właśnie z takich samych powodów kupiliśmy te puzzle
My Franka przenieśliśmy do jego pokoju jakiś miesiąc temu i nie żałuję, ma łóżeczko zaraz przy drzwiach i naprzeciwko naszej sypialni.
Co do lidla, to ja nie poluję na kombinezonik, bo mam takiego fajnego misia, a poza tym 2 kombinezony do wózka, ale ostatnio jak poszłam po body to u nas żadnej walki nie było widać

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
ja też tylko kp i tak do półrocza zamierzam, ostatnio na szczepieniu pediatra mówiła że można już dawać słoiczki te po 4-tym mies., ja na to "dobrze"; tż spojrzał się na mnie wymownie, więc po wyjściu z gabinetu pytam się co miał znaczyć ten wzrok, a on, że: i tak zrobisz jak będziesz chciała zna mnie chopina
teściowa ostatnio wyskoczyła z tekstem do Małego: pokupowałabym ci deserków takich dobrych, ale ty tylko cycka ssiesz...
Miki też ma ząbka na dole i nie gryzie, chyba za sprawą języka, który ząbka, podczas ssania, zasłania
Hehe ja też często słucham jednym uchem jak mi coś nie pasuje, a potem i tak robię po swojemu
Moja teściowa mówi do wnuka " a babcia by ci dała pierożków..."

Teściowa spaceruje z małym, więc mam chwilkę dla siebie Pogoda się trochę zepsuła, więc już mi tak nie żal, że przez chorobę w domu siedzę...
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 10:29   #4775
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dzięki dziewczyny
Gdzieś czytalam że kolki powinny się skończyć najpóźniej w 5 miesiącu... No to czekamy. Sila rzeczy kp przez 6 miesięcy u nas wyjdzie samo. Dziś za to była kaszka glutenowa. Masakra Młody chyba nic nie zjadł z tych przepisowych 3 gram. Wszystko lądowało na sliniaku i na brodzie W końcu się wkurzyl to go nie zmuszalam do jedzenia. Jutro podejście nr 2
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 10:31   #4776
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dzien dobry.

U nas zabkowanie na calego z katarkiem i maruda. Dopiero kimnela na drzemke. Straszne to jest jak te dzieci musza sie tak meczyc.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 10:37   #4777
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
Justiwi dzięki za odp. Powiem Ci ze ja bym mogła cały czas karmić tak jak teraz hehe. A jak tam ząbki, nie gryzie cyca? Mój ma na dole jednego.
Idziemy na spacerek bo piękna pogoda, pozdrowionka dla wszystkich
U nas kłów ani widu ani słychu

A jak wychodzi Wam karmienie w nocy? Co do rozszerzania diety to poważnie myślę coraz bardziej nad BLW dziś jadę do empiku odebrać książki, kupiłam obie, o diecie i z przepisami


MyskaO raczkowanie to tak chyba koło 8 miesiąca jakoś dopiero

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

co do kombinezonu, to też mamy chyba 2-3 szt po innych dzieciach a nowe kombinezony po 50zł są też w pepco i na pewno można tam kupować "bez walki"
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 11:18   #4778
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

madziuuula
Mi obie stopy urosły do rozm. 41 Przedtem miałam kompleksy ze mam rozmiar 39 a teraz to kajak nie but. Jak może ładnie wyglądać delikatny sandałki rozm 41? Tż się śmieje ze niedługo będę męskie kupować bo trudno dostać buty w takim rozm jak mój.
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 11:56   #4779
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

inezz - no ostatnie ciuszki dla dzieciaczków były razem z ciuchami dla kobiet i na tamte się bardziej rzucili Teraz może być gorzej.. Nie wiem czy ten jeden kombinezon po chrześniaku mi wystarczy.. Chyba w zimie trzeba będzie spacerówkę wyciągnąć..

To chyba dziś spróbujemy spać w salonie bez Ani.. Jedyne co się boję, to tego, że nie usłyszę jej w porę i się wybudzi, albo, że w ogóle jej nie usłyszę....

Iemand - my jeszcze z kaszką nie ruszyliśmy. Z każdym dniem będzie lepiej Za tydzień mam wizytę i szczepienie to się wypytam..

Kasiabku - trzymajcie się... Ale to fakt.. Szkoda maluszków.

justiwi - pepco mam trochę dalej, ale może faktycznie się tam wybiorę? warto się może wybrać na spokojnie

Wróciłyśmy właśnie z zakupów i ze spacerku Przez cały spacer Ania nie spała, a usnęła prawie pod blokiem.. Teraz śpi sobie na balkonie i właśnie przesypia porę marchewki
Pogoda dziś cudowna, niesamowicie piękna ta jesień Jak dla mnie może tak zostać jak najdłużej.

Co robicie dziś na obiad?
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 12:13   #4780
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam u nas nadszedl okres marudzenia stawiam na zeby bo reszta jest wporzadku....

Ja juz dawalam marchewke pietruszke selera ziemniaka dynie brokuky kalafior I jablko banan I sama juz mu zupki robie ;-) dzisiaj jest jarzynowa ;-)

Tz jest wiec nie mam czasu za bardzo pisac ale wqs podczytuje I mam strasznje duzo roboty bo zaczynamy budowe domu I obiadki musze robic I w dodatku Maly marudny to juz wogole..

MyskaO oj mam nadzieje ze pogoda bedzie dlugo taka piekna.. a ja na obiad dzis mam mielone z ziemniakami I salatka.

Iemad wspolczuje kolek mam nadzieje ze juz Was opuszcza

Gratuluje miesiecznic I wszystkiego dobrego dla naszych Maluszkow juz niedlugo beda siedziec super
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 12:48   #4781
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość

Co robicie dziś na obiad?
Ja robię kaszę jaglaną, ale na słodko, z jabłkami i cynamonem
Zrobiłabym też gulasz, ale to moze jutro
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 12:56   #4782
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Ja juz dawalam marchewke pietruszke selera ziemniaka dynie brokuky kalafior I jablko banan I sama juz mu zupki robie ;-) dzisiaj jest jarzynowa ;-)
Dużo już dawałaś Selera i pietruszkę dawałaś jakąś swoją? Czy kupną? Są takie w ogóle? A zupki jak robisz?

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
MyskaO oj mam nadzieje ze pogoda bedzie dlugo taka piekna.. a ja na obiad dzis mam mielone z ziemniakami I salatka.
No i wykrakałam.. U nas się coś zachmurzyło i ciemno się zrobiło
Ja robię kalafiorową i chyba zrobię placki z kalafiora, bo mi zostanie..
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 13:00   #4783
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Maly od ponad tygodnia, charczał i kaszlał. Byliśmy u jednej lekarki w zeszłą środę ktora stwierdziła że jest zdrowy i szczepić go chciała. Nie zgodziłam się. Nic nie przechodziło, więc dzisiaj pojechaliśmy do jego prowadzącej lekarki. I mamy lekkie zapalenie oskrzeli :/

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 13:03   #4784
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja robię kaszę jaglaną, ale na słodko, z jabłkami i cynamonem
Zrobiłabym też gulasz, ale to moze jutro
U mnie na słodko obiad nie przejdzie... Mąż by się nie najadł

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;48521425]Maly od ponad tygodnia, charczał i kaszlał. Byliśmy u jednej lekarki w zeszłą środę ktora stwierdziła że jest zdrowy i szczepić go chciała. Nie zgodziłam się. Nic nie przechodziło, więc dzisiaj pojechaliśmy do jego prowadzącej lekarki. I mamy lekkie zapalenie oskrzeli :/

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Zdrówka życzę.....
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 13:28   #4785
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Dużo już dawałaś Selera i pietruszkę dawałaś jakąś swoją? Czy kupną? Są takie w ogóle? A zupki jak robisz?



No i wykrakałam.. U nas się coś zachmurzyło i ciemno się zrobiło
Ja robię kalafiorową i chyba zrobię placki z kalafiora, bo mi zostanie..
Wszystko kupne niestety nie mam gdzie posadzic ale jak juz domek swoj bede miec to na pewno posadze ;-) seler I piertruszke nie ze sloiczka po prostu marchewke ziemniak seler pietruszke wrzucilam do wrzacej wody gotowalam do miekkosci mieso z krolika ugotowalam w osobnym garczku pozniej je pokroilam na malutkie kawalki wode z warzyw odlalam troszke zostawilam mieso dodalam do warzyw I wszystko zblenderowalam I wyszla papka Taka zupke mam na 2 dni ;-) nastepna zrobie z ziemniakiem I brokulami I na tej samej zasadzie tyle ze bez miesa.

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;48521425]Maly od ponad tygodnia, charczał i kaszlał. Byliśmy u jednej lekarki w zeszłą środę ktora stwierdziła że jest zdrowy i szczepić go chciała. Nie zgodziłam się. Nic nie przechodziło, więc dzisiaj pojechaliśmy do jego prowadzącej lekarki. I mamy lekkie zapalenie oskrzeli :/

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Zdrówka!
dla lekarki
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png









Edytowane przez Lucynka20xd
Czas edycji: 2014-10-14 o 13:21
Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 13:54   #4786
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
U mnie na słodko obiad nie przejdzie... Mąż by się nie najadł
No właśnie u mnie też nie wiem jak Tż zareaguje Ale jak coś to mam w zamrażalce pierogi
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 14:28   #4787
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

ab_cd moja zasypia sama w łóżeczku. Ale to nie jest tak ze położę ją a ona oczy zamyka i śpi.
Koniecznie ze smoczkiem, ona nim pluje, muszę podawać. No i płacze jak nie może zasnąć. I to trwa niestety.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 14:44   #4788
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Wszystko kupne niestety nie mam gdzie posadzic ale jak juz domek swoj bede miec to na pewno posadze ;-) seler I piertruszke nie ze sloiczka po prostu marchewke ziemniak seler pietruszke wrzucilam do wrzacej wody gotowalam do miekkosci mieso z krolika ugotowalam w osobnym garczku pozniej je pokroilam na malutkie kawalki wode z warzyw odlalam troszke zostawilam mieso dodalam do warzyw I wszystko zblenderowalam I wyszla papka Taka zupke mam na 2 dni ;-) nastepna zrobie z ziemniakiem I brokulami I na tej samej zasadzie tyle ze bez miesa.
To już z mięskiem Też takie "zupki" będę robiła, ale jeszcze popróbujemy smaki

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
No właśnie u mnie też nie wiem jak Tż zareaguje Ale jak coś to mam w zamrażalce pierogi
Awaryjne pierogi to jest to

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
ab_cd moja zasypia sama w łóżeczku. Ale to nie jest tak ze położę ją a ona oczy zamyka i śpi.
Koniecznie ze smoczkiem, ona nim pluje, muszę podawać. No i płacze jak nie może zasnąć. I to trwa niestety.
U nas ogólnie nie płacze, ale czasem smoczka muszę podać, bo wyjmuje sobie i gada z palcem w buzi zamiast spać
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 21:18   #4789
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
U nas kłów ani widu ani słychu

A jak wychodzi Wam karmienie w nocy? Co do rozszerzania diety to poważnie myślę coraz bardziej nad BLW dziś jadę do empiku odebrać książki, kupiłam obie, o diecie i z przepisami
też myślę o blw
mam obie książki, kucharska nie potrzebna, jest fajny blog o przepisach blw
moja niestety juz się garnie do jedzenia,a to dopiero 5 miesiąć, blw dopiero jak będzie sama siedzieć


jakby któras widziała takie ubranko ochronne dla maluszka, by nie pobrudził ubranka, będę wdzięczna, widziałam na fb na grupie blw coś takiego

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Ale mamy jaja w nocy. Młody budzi się na cyca i potem w żaden z możliwych sposobów nie chce usnac. I wiecie o co chodzi? Przelewa mu się w brzuszku. Musimy go masować i dopiero jak zrobi kupkę to usnie, ale tylko na rękach No nie trafilby was szlag na te kolki i inne problemy brzuszkowe? Masakra. Dziś kończymy 5 miesięcy więc mam nadzieję, że z tej okazji wszystko się skończy. Bo mi malego szkoda.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mamy to samo w nocy
i to zaczęło się po ostatnim szczepieniu, wiec albo wina tego, albo zbieg okoliczności i na zęby, bo się wyrzynają.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 21:49   #4790
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość


jakby któras widziała takie ubranko ochronne dla maluszka, by nie pobrudził ubranka, będę wdzięczna, widziałam na fb na grupie blw coś takiego

W ikei jest takie coś, jeśli to o to chodzi
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70179754/

Mam takie 2 używane, fajnie się czyści, używam tego przy jedzeniu marchewki, chociaż dziś Franuś w trakcie jedzenia kichnął i marchewka wylądowała na nogawce

Dziewczyny, używacie pieluch dady 3?
Bo zawsze byłam z nich zadowolona, a ostatnio przeciekają.. Wczoraj w nocy 2 razy przeciekły i w dzień dziś raz.. Nie wiem czy to kwestia chłonności 3, czy Franek częściej sika, czy to przez obracanie się i to, że się więcej może rusza?
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-14, 21:57   #4791
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość


jakby któras widziała takie ubranko ochronne dla maluszka, by nie pobrudził ubranka, będę wdzięczna, widziałam na fb na grupie blw coś takiego
Widziałam takie foliowe ubranka w Pepco.
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 06:43   #4792
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

inezz - my uzywamy 3 Dady jestem bardzozadowolona mi nic nie przecieka. Moze juz wieksze musisz kupowac?
Musialas odgrzewac pierogi? ;-)

Te ubranka to dobry patent, bo u nas przy warzywkach jest wszystko brudne ;-) dlatego przy karmieniu przykrywam Anie pielucha tetrowa, ale nie za wiele to daje, bo wiertoli sie niemilosiernie ;-)

Pierwsza noc bez dziecka w pokoju za nami wstawalam o 3:36 i 4:47 podac smoczka ;-) jak Maz poszedl po 5 do pracy przenioslam sie do Malej do pokoju i spalysmy do 6:40 teraz ulegla znowu i odpoczywam ;-) mam caly zlew garow, a nie chce mi sie ruszac..
Wczoraj zakupilam Ani warzywek na pare tygodni chyba ;-) i to kazdy sloik inny smak ;-) dzis ponownie idzie brokul, bo nie zjadlysmy calego sloiczka wczesniej ;-)

Mamy dzis kontrole bioderek. Trzymajcie kciuki
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 07:32   #4793
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Myska kciuki za bioderka

My dziś do dermatologa ale ze starszym:p


Wow normalna noc najpierw 6h snu, potem 3 i 2 pewnie jednorazowa akcja więc sie chwale
A mi wstawanie o 6 nie przeszkadza, przzy późniejszych pobudkach bym sie nie wyrabiała
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 07:35   #4794
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja nie wiem,ile w tym prawdy,ale podobno kasza jaglana "wyciaga" sluz z organizmu i jest super przy katarze.. Marcel juz duzo rzeczy wcina,wiec moze sprobuj zmiksowac z owocami czy cos w tym stylu..
A można już taką kaszę dawać? dobrze że chyba mam gdzieś w szafie.


Myska i jak się spało bez dziecka? Pewnie głośno było

Ja dziś na obiad zrobię leczo żeby i na jutro było bo czasu nie mam na gotowanie.
Mój tż też zakupów nie lubi ale to chyba normalne u facetów. Rzuci tylko okiem po wieszakach, nie popatrzy dobrze i już mówi że nie ma nic fajnego i wychodzimy

U nas noc dobra, o jakiejś 20.30 usnął mały po cycku to obudził się gdzieś po 23, to dałam butelkę no to usną po 23 i spał do 5.40 potem jeszcze troszke pokimaliśmy i przed 7 wstaliśmy.
O kupe sadzi...
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 07:46   #4795
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
inezz - my uzywamy 3 Dady jestem bardzozadowolona mi nic nie przecieka. Moze juz wieksze musisz kupowac?
Musialas odgrzewac pierogi? ;-)

Te ubranka to dobry patent, bo u nas przy warzywkach jest wszystko brudne ;-) dlatego przy karmieniu przykrywam Anie pielucha tetrowa, ale nie za wiele to daje, bo wiertoli sie niemilosiernie ;-)

Pierwsza noc bez dziecka w pokoju za nami wstawalam o 3:36 i 4:47 podac smoczka ;-) jak Maz poszedl po 5 do pracy przenioslam sie do Malej do pokoju i spalysmy do 6:40 teraz ulegla znowu i odpoczywam ;-) mam caly zlew garow, a nie chce mi sie ruszac..
Wczoraj zakupilam Ani warzywek na pare tygodni chyba ;-) i to kazdy sloik inny smak ;-) dzis ponownie idzie brokul, bo nie zjadlysmy calego sloiczka wczesniej ;-)

Mamy dzis kontrole bioderek. Trzymajcie kciuki
Niee, większy rozmiar to raczej nie, on do wielkoludów nie należy Dziś nic nie przeciekło No nic, zobaczymy...
Pierogi odgrzewałam
Co do przykrywania pieluchą tetrową to też dobry patent, tylko np u mnie marchewka się potem nie spiera... Dlatego ja ubieram tą płachtę a ewentualne szkody wycieram chusteczkami mokrymi
Fajnie, że Ania bez problemu przetrwała noc sama Kciuki za bioderka!

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
A można już taką kaszę dawać? dobrze że chyba mam gdzieś w szafie.

Mój tż też zakupów nie lubi ale to chyba normalne u facetów. Rzuci tylko okiem po wieszakach, nie popatrzy dobrze i już mówi że nie ma nic fajnego i wychodzimy
Hmm a jaglana jest bez glutenu?

Hehe to rzucanie okiem i mówienie, że nic fajnego nie ma też uwielbiam u facetów
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 07:54   #4796
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hejka u mnie dziś ładna pogoda, a mała kaszle i katarzy;/ w poatek byłyśmy u kekarza ale nic lepiej to idziemy znowu...
W końcu zaplanowałam chrzciny
W końcu bo mała będzie miała już pół roku, hehe. Wchodzę z nią do kancelarii a ksiądz " roczek?" a ja że chrzciny...
Kasza jaglana raczej zawiera gluten.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 08:33   #4797
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
A można już taką kaszę dawać? dobrze że chyba mam gdzieś w szafie.
Mozna,tylko trzeba zblendowac. Nie zawiera glutenu
__________________
30.04.2014

Edytowane przez beatusia10
Czas edycji: 2014-10-15 o 08:34
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 09:43   #4798
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

No faktycznie ja zarax chyna małej dodam di obiadku bo zaflegmioa jest strasznie...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 12:47   #4799
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dobry.

Madziuula to sie wyspalas w koncu

Ej na marchewke najlepsze slonce!!! Tzn na plamy z marchwii. Serio.

U mnie krolik nie smakowal. Za to kurczaka je jak sie patrzy. Olka poprobowala rosolku. Az sie trzesla jak zqbralam lyzeczke tak jej smakowalo.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-15, 13:37   #4800
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość

Mamy to samo w nocy
i to zaczęło się po ostatnim szczepieniu, wiec albo wina tego, albo zbieg okoliczności i na zęby, bo się wyrzynają.
Hmm, u nas się zaczęło dużo później więc to raczej zbieg okoliczności. Dziś np kupki nie było ale i tak nie spał od 4 do 6 ale to chyba gazy tym razem... Ale potem spalismy do 8

Za to dzien mamy super. I sporo kaszki dziś zjadł. Chyba się do niej przekonuje. Mam nadzieję że brzuszek już zdrowy i ruszymy w weekend z warzywkami.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 22:03:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.