Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-26, 08:16   #4801
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat alkoholu? W diecie niskowęglowodanowej dozwolone są te alkohole, których nie lubię a od niektórych to mnie na samą myśl skręca np wódka z wodą mineralną. Przeważnie piję dżin z tonikiem albo niektóre piwa np Guinnesa, powiedzmy że średnio drinka/piwo tygodniowo, ale co jakiś czas przydarza mi się dziwna reakcja tzn po pierwszym łyku ściska mnie w klatce piersiowej i robi mi się słabo - trwa to parę sekund i potem się nie powtarza. Kiedyś miałam identyczne objawy po pewnej maści rozgrzewającej bardzo popularnej w Niemczech. Maść odstawiłam. Ale nie wiem, co z alkoholem I skąd taka reakcja się bierze.
Stan przedastmatyczny
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 11:18   #4802
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Stan przedastmatyczny
Wydaje mi się, że to jakaś reakcja alergiczna, ale nie wiem, co takiego jest w piwie i ginie, co miałoby ją powodować. I dlaczego dzieje się to raz na powiedzmy 10 razy, kiedy piję alko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 12:42   #4803
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to jakaś reakcja alergiczna, ale nie wiem, co takiego jest w piwie i ginie, co miałoby ją powodować. I dlaczego dzieje się to raz na powiedzmy 10 razy, kiedy piję alko.
Alkohol działa obkurczająco na naczynia krwionośne, możliwe, że masz też jakąś nadreaktywność, nadwrażliwość oskrzelową, lepiej uważać i unikać, albo na początku małymi łyczkami pić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 14:08   #4804
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Na moich żurawinach nigdy składu nie było.Kupowałam na lokalnym bazarze na wagę,a że wtedy nie byłam dość świadoma spraw dietetycznych,to se myślałam,że no jak to żurawina może być niezdrowa?No to jadłam garściami codzień i tylko troche mnie dziwiło że zęby mnie przy tym zawsze jakoś dziwnie łupały

I też słyszałam właśnie ,że cukru jest ok. 50% ,co mnie bardzo przeraziło;/
dzisiaj z ciekawości popatrzyłam na żurawinke różnych firm i cukru jest od 46% do 50% w zależności od producenta

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat alkoholu? W diecie niskowęglowodanowej dozwolone są te alkohole, których nie lubię a od niektórych to mnie na samą myśl skręca np wódka z wodą mineralną. Przeważnie piję dżin z tonikiem albo niektóre piwa np Guinnesa, powiedzmy że średnio drinka/piwo tygodniowo, ale co jakiś czas przydarza mi się dziwna reakcja tzn po pierwszym łyku ściska mnie w klatce piersiowej i robi mi się słabo - trwa to parę sekund i potem się nie powtarza. Kiedyś miałam identyczne objawy po pewnej maści rozgrzewającej bardzo popularnej w Niemczech. Maść odstawiłam. Ale nie wiem, co z alkoholem I skąd taka reakcja się bierze.
nigdy się nie spotkałam z taką reakcją po alkoholu zwykle po piwku jest zakatarzony nos bo alko ponoć u osób nadwrażliwych wywołuje obrzęk i przekrwienie śluzówki. Po ginie to może jakas nadwrażliwość na salicylany, w piwie jedynie drożdże, jęczmień, chmiel. A skoro to nie zawsze jest to pewnie uczula tylko w wyniku reakcji krzyżowej więc akurat coś musiałaś jeść tego dnia. Ciężko mi to inaczej wytłumaczyć bo co innego jeśli to byłoby po większej ilości, większość ludzi ma tak zwany próg tolerancji na jakiś produkt.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 14:19   #4805
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dzisiaj z ciekawości popatrzyłam na żurawinke różnych firm i cukru jest od 46% do 50% w zależności od producenta
Rossmann ma żurawinę z cukrem 37% Klik
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 14:51   #4806
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rossmann ma żurawinę z cukrem 37% Klik
dzięki za info ja akurat patrzyłam w markecie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-26, 18:34   #4807
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
A skoro to nie zawsze jest to pewnie uczula tylko w wyniku reakcji krzyżowej więc akurat coś musiałaś jeść tego dnia. Ciężko mi to inaczej wytłumaczyć bo co innego jeśli to byłoby po większej ilości, większość ludzi ma tak zwany próg tolerancji na jakiś produkt.
I tu pewnie leży pies pogrzebany. Chyba zacznę prowadzić dziennik spożywczy i zapisywać co i ile jem, bo inaczej nie znajdę zależności pomiędzy konkretnym jedzeniem a objawami fizycznymi.
Dzisiaj na przykład jadłam to samo, co wczoraj czyli rano jajka sadzone, potem sałatka z warzyw + awokado + majonez, na dokładkę banan, gruszka, a na koniec dnia naleśniki z mąki ryżowej i soczewicowej z nadzieniem ze smażonej cukinii, cebuli, pomidorów suszonych i serka koziego. I zaraz po tych naleśnikach dziś zaczęły mi się sensacje żołądkowe. Wczoraj nic mi po nich nie było Czyżby chodziło o częstotliwość? A może o to, że dzisiaj wypiłam kawę z 50 ml krowiego mleka, którego już z 2 miesiące nie piłam?

Na stan cery przełożenia nie widać. Zeszły tydzień minął mi pod znakiem świecenia się, teraz znowu się uspokoiło, a zdarzyło mi się zjeść czekoladę i owoce dalej futruję, nawet powidła słodzone.
Jak nic muszę wprowadzić dietę eliminacyjną i zacząć prowadzić dziennik.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 00:13   #4808
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Kurde, ostatnio zaczelam robic bubu swojej skorze, przez wlasne lenistwo. Bo mam bardzo ladna skore i troche mnie wali ze sie swiece, wiec tylko rano przemywam twarz lipowym plynem micelarnym, ogarniam brwi, robie rzesy i wychodze, lacznie na calosc 20 minut + typowe inne mycie sie. Tylko, ze moja skora pod koniec dnia, jak ja myje, to jest przesuszona i zaczerwieniona. Dawno jej w takim stanie nie widzialam. Nie uzywam retinoidow ani kwasow, ani nic i zastanawiam sie, co moge zrobic, co bedzie bardzo krotko trwalo, a jednoczesnie zabezpieczy skore przed dzialaniem niekorzystnych warunkow atmosferycznych? Jest jakis dobry, ochronny krem na naczynka?

Jednoczesnie jestem leniem i chcialabym wstawac mozliwie jak najpozniej, a z drugiej strony skora jest niezbyt ladna pod koniec dnia, bo buntuje sie przed takim traktowaniem
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 08:42   #4809
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A jeszcze odnośnie wzdęć to nie chodzi po prostu o błonnik? W sensie takim, że nie ma aż takiego znaczenia jaki produkt zjemy, tylko ile łącznie błonnika sobie dostarczymy i czy będzie to dla nas za duża ilość? Ja już zgłupiałam bo wczoraj czytałam na ten temat i wychodzi na to że zdrowe odżywianie powoduje wzdecia. Zalecany jest brązowy ryż bo zdrowszy, razowy chleb na zakwasie, razowy makaron, a tak naprawdę jak ktoś ma problem ze wzdęciami to powinien jest te produkty białe oczyszczone bo mają mniej błonnika tak? Gdzie jest w tym logika, skoro trzeba rezygnować ze zdrowych produktów które dostarcza mi więcej witamin żeby mieć normalny brzuch. Czytałam na różnych forach jak ludzie się żala że jedzą zdrowo (owocearzywa, razowy chleb i makarony, chude mięso), a mają brzuchy jak balony. Czyli wychodzi na to że lepiej jest jeść biały chleb z pasztetem na śniadanie, pomidorową z białym makaronem na obiad i frytki na kolację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I tu pewnie leży pies pogrzebany. Chyba zacznę prowadzić dziennik spożywczy i zapisywać co i ile jem, bo inaczej nie znajdę zależności pomiędzy konkretnym jedzeniem a objawami fizycznymi.
Dzisiaj na przykład jadłam to samo, co wczoraj czyli rano jajka sadzone, potem sałatka z warzyw + awokado + majonez, na dokładkę banan, gruszka, a na koniec dnia naleśniki z mąki ryżowej i soczewicowej z nadzieniem ze smażonej cukinii, cebuli, pomidorów suszonych i serka koziego. I zaraz po tych naleśnikach dziś zaczęły mi się sensacje żołądkowe. Wczoraj nic mi po nich nie było Czyżby chodziło o częstotliwość? A może o to, że dzisiaj wypiłam kawę z 50 ml krowiego mleka, którego już z 2 miesiące nie piłam?

Na stan cery przełożenia nie widać. Zeszły tydzień minął mi pod znakiem świecenia się, teraz znowu się uspokoiło, a zdarzyło mi się zjeść czekoladę i owoce dalej futruję, nawet powidła słodzone.
Jak nic muszę wprowadzić dietę eliminacyjną i zacząć prowadzić dziennik.
Ja czytałam też że reakcja na dany produkt nie musi pojawiać się od razu ale nawet po 2-3 dniach, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 10:01   #4810
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jeszcze odnośnie wzdęć to nie chodzi po prostu o błonnik? W sensie takim, że nie ma aż takiego znaczenia jaki produkt zjemy, tylko ile łącznie błonnika sobie dostarczymy i czy będzie to dla nas za duża ilość? Ja już zgłupiałam bo wczoraj czytałam na ten temat i wychodzi na to że zdrowe odżywianie powoduje wzdecia. Zalecany jest brązowy ryż bo zdrowszy, razowy chleb na zakwasie, razowy makaron, a tak naprawdę jak ktoś ma problem ze wzdęciami to powinien jest te produkty białe oczyszczone bo mają mniej błonnika tak? Gdzie jest w tym logika, skoro trzeba rezygnować ze zdrowych produktów które dostarcza mi więcej witamin żeby mieć normalny brzuch. Czytałam na różnych forach jak ludzie się żala że jedzą zdrowo (owocearzywa, razowy chleb i makarony, chude mięso), a mają brzuchy jak balony. Czyli wychodzi na to że lepiej jest jeść biały chleb z pasztetem na śniadanie, pomidorową z białym makaronem na obiad i frytki na kolację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------


Ja czytałam też że reakcja na dany produkt nie musi pojawiać się od razu ale nawet po 2-3 dniach, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo dobra sława błonnika to dość stara historia z lat zdaje się 90, kiedy sądzono że jego duże ilości zapobiegną rakowi jelita grubego. Nic tego jednak nie potwierdziło, a nawet jak pisała jakiś czas temu iamsolucky być może wegetarianie są grupą bardziej podatną na tę chorobę. Błonnik może działać drażniąco na jelita przez mechaniczne drażnienie jego śluzówki.
Ja u siebie nie widzę pozytywnego wpływu błonnika z jedzenia większej ilości warzyw na łatwość wypróżnienia. Ale jestem też zaprzeczeniem tezy o tym, że papieroski przyspieszają ruch robaczkowy jelit. Nigdy nie miałam takich zaparc, jak przez 8 lat palenia. Po rzuceniu nagle to się skończyło.

Generalnie cale to zdrowe żywienie to zbiór różnych przekonań z których część się nie sprawdziła, ale zyje w świadomości społecznej i ma się dobrze. A to ze ktos nie ma diety bgatej w blonnik, to nie oznacza od razu, że jedzie na frytkach i pasztetowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 11:05   #4811
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo dobra sława błonnika to dość stara historia z lat zdaje się 90, kiedy sądzono że jego duże ilości zapobiegną rakowi jelita grubego. Nic tego jednak nie potwierdziło, a nawet jak pisała jakiś czas temu iamsolucky być może wegetarianie są grupą bardziej podatną na tę chorobę. Błonnik może działać drażniąco na jelita przez mechaniczne drażnienie jego śluzówki.
Ja u siebie nie widzę pozytywnego wpływu błonnika z jedzenia większej ilości warzyw na łatwość wypróżnienia. Ale jestem też zaprzeczeniem tezy o tym, że papieroski przyspieszają ruch robaczkowy jelit. Nigdy nie miałam takich zaparc, jak przez 8 lat palenia. Po rzuceniu nagle to się skończyło.

Generalnie cale to zdrowe żywienie to zbiór różnych przekonań z których część się nie sprawdziła, ale zyje w świadomości społecznej i ma się dobrze. A to ze ktos nie ma diety bgatej w blonnik, to nie oznacza od razu, że jedzie na frytkach i pasztetowej.
Tylko że najzdrowsze produkty, czyli takie które zawierają najwięcej witamin i minerałów, to akurat te bogate w błonnik: owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste. Żeby zredukować ilość błonnika trzeba by było je mocno ograniczyć. Jeżeli ktoś je nabiał i mięso to może na tym oprzeć dietę, ale warzywa chyba są zalecane w każdej z diet jakie do tej pory wymyślili.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 11:51   #4812
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Tylko że najzdrowsze produkty, czyli takie które zawierają najwięcej witamin i minerałów, to akurat te bogate w błonnik: owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste. Żeby zredukować ilość błonnika trzeba by było je mocno ograniczyć. Jeżeli ktoś je nabiał i mięso to może na tym oprzeć dietę, ale warzywa chyba są zalecane w każdej z diet jakie do tej pory wymyślili.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale warzywa nie są wcale najbogatszym źródłem błonnika, tylko właśnie zboża i strączki, w zależności od formy obróbki. Wiele warzyw ma taką samą zawartość błonnika jak właśnie ta biała bułka czyli 3 g w 100 g. Dla porównania mąki nieoczyszczone i pochodzące z kasz mają ponad 10 g. A eliminacja mąk, lub przynajmniej ich niektórych rodzajów jest już obecna w wielu dietach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-27, 18:29   #4813
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I tu pewnie leży pies pogrzebany. Chyba zacznę prowadzić dziennik spożywczy i zapisywać co i ile jem, bo inaczej nie znajdę zależności pomiędzy konkretnym jedzeniem a objawami fizycznymi.
Dzisiaj na przykład jadłam to samo, co wczoraj czyli rano jajka sadzone, potem sałatka z warzyw + awokado + majonez, na dokładkę banan, gruszka, a na koniec dnia naleśniki z mąki ryżowej i soczewicowej z nadzieniem ze smażonej cukinii, cebuli, pomidorów suszonych i serka koziego. I zaraz po tych naleśnikach dziś zaczęły mi się sensacje żołądkowe. Wczoraj nic mi po nich nie było Czyżby chodziło o częstotliwość? A może o to, że dzisiaj wypiłam kawę z 50 ml krowiego mleka, którego już z 2 miesiące nie piłam?

Na stan cery przełożenia nie widać. Zeszły tydzień minął mi pod znakiem świecenia się, teraz znowu się uspokoiło, a zdarzyło mi się zjeść czekoladę i owoce dalej futruję, nawet powidła słodzone.
Jak nic muszę wprowadzić dietę eliminacyjną i zacząć prowadzić dziennik.
za duży misz masz "dowalić" mógł ten banan, gruszka, smażona cebula i mąka soczewicowa która jest ciężkostarwna

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Kurde, ostatnio zaczelam robic bubu swojej skorze, przez wlasne lenistwo. Bo mam bardzo ladna skore i troche mnie wali ze sie swiece, wiec tylko rano przemywam twarz lipowym plynem micelarnym, ogarniam brwi, robie rzesy i wychodze, lacznie na calosc 20 minut + typowe inne mycie sie. Tylko, ze moja skora pod koniec dnia, jak ja myje, to jest przesuszona i zaczerwieniona. Dawno jej w takim stanie nie widzialam. Nie uzywam retinoidow ani kwasow, ani nic i zastanawiam sie, co moge zrobic, co bedzie bardzo krotko trwalo, a jednoczesnie zabezpieczy skore przed dzialaniem niekorzystnych warunkow atmosferycznych? Jest jakis dobry, ochronny krem na naczynka?

Jednoczesnie jestem leniem i chcialabym wstawac mozliwie jak najpozniej, a z drugiej strony skora jest niezbyt ladna pod koniec dnia, bo buntuje sie przed takim traktowaniem
na poprawienie kolorytu fajne są esencje su:m37, krem barierowy Uriage tez jest fajny ale tłusty i nie wiem jak by się sprawdził po przypudrowaniu go np skrobią

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jeszcze odnośnie wzdęć to nie chodzi po prostu o błonnik? W sensie takim, że nie ma aż takiego znaczenia jaki produkt zjemy, tylko ile łącznie błonnika sobie dostarczymy i czy będzie to dla nas za duża ilość? Ja już zgłupiałam bo wczoraj czytałam na ten temat i wychodzi na to że zdrowe odżywianie powoduje wzdecia. Zalecany jest brązowy ryż bo zdrowszy, razowy chleb na zakwasie, razowy makaron, a tak naprawdę jak ktoś ma problem ze wzdęciami to powinien jest te produkty białe oczyszczone bo mają mniej błonnika tak? Gdzie jest w tym logika, skoro trzeba rezygnować ze zdrowych produktów które dostarcza mi więcej witamin żeby mieć normalny brzuch. Czytałam na różnych forach jak ludzie się żala że jedzą zdrowo (owocearzywa, razowy chleb i makarony, chude mięso), a mają brzuchy jak balony. Czyli wychodzi na to że lepiej jest jeść biały chleb z pasztetem na śniadanie, pomidorową z białym makaronem na obiad i frytki na kolację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------


Ja czytałam też że reakcja na dany produkt nie musi pojawiać się od razu ale nawet po 2-3 dniach, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nadmiar błonnika nierozpuszczalnego może powodować taką fermentacje że hej, szczególnie otrębami itp lubi się flora bakteryjna żywić. Ja jak jeszcze nie miałam diety specjalnej to po płatkach, pieczywie pełnoziarnistym(ale białym też) strączkach miałam potworne bóle i wypróżnianie z krwią. Mój gastroenterolog negatywnie o błonniku nierozpuszczalnym się wyrażał, mówił że działa jak szczotka druciana na jelita a na forum kiedyś czytałam o osobach wege że część z nich doprowadziła że do niezłego bębna(brzuszka) i podrażnienia jelit właśnie przez surowe warzywa, strączki i otręby. Należy pamiętać że część osób dobrze znosi takie żarcie ale fasoli ludzki organizm nie trawi bo brak specjalnego enzymu. Warzywa są zdrowe ale najlepiej duszone, owoce też po lekkiej obróbce są lepsze albo chociaż zmiksowaniu.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo dobra sława błonnika to dość stara historia z lat zdaje się 90, kiedy sądzono że jego duże ilości zapobiegną rakowi jelita grubego. Nic tego jednak nie potwierdziło, a nawet jak pisała jakiś czas temu iamsolucky być może wegetarianie są grupą bardziej podatną na tę chorobę. Błonnik może działać drażniąco na jelita przez mechaniczne drażnienie jego śluzówki.
Ja u siebie nie widzę pozytywnego wpływu błonnika z jedzenia większej ilości warzyw na łatwość wypróżnienia. Ale jestem też zaprzeczeniem tezy o tym, że papieroski przyspieszają ruch robaczkowy jelit. Nigdy nie miałam takich zaparc, jak przez 8 lat palenia. Po rzuceniu nagle to się skończyło.

Generalnie cale to zdrowe żywienie to zbiór różnych przekonań z których część się nie sprawdziła, ale zyje w świadomości społecznej i ma się dobrze. A to ze ktos nie ma diety bgatej w blonnik, to nie oznacza od razu, że jedzie na frytkach i pasztetowej.
tak wege chorują na nowotwory rzadziej ale jedyny na który ponoć chorują 8 razy częściej to jelita grubego. Piramida żywienia tez się zmienia kiedyś pieczywo było na samym dole teraz jest w połowie piramidy.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-28, 20:22   #4814
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Do DDD doszły sklepy: Iwos, Greenline-sklep, Ecospa, Ekodrogeria (nie Ecodrogeria). Mogę je polecić. Doszło też Annabelle
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 15:51   #4815
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, nie wiem, czy to dobry wątek, ale może mi coś doradzicie

Mam 31 lat i odkąd pamiętam walczę z moją cerą. Ciągle mi coś gdzieś wyskakuje, bez względu na cykl codziennie mam jakiegoś nowego pryszcza. Przeważnie nie są to jakieś dramatyczne rzeczy, ale zdarzają się też (na szczęście już nie tak bardzo często) bardziej bolące, głębokie gule. Nie jest to trądzik jak to bywa w wieku nastu lat, sądzę, że mam po prostu bardzo zanieczyszczoną cerę i pojawiają się takie pojedyncze zmiany każdego typu. Mój problem jest taki, że nie umiem tego zostawić w spokoju, tylko jednak wyciskam. Jakoś nie wyobrażam sobie paradować przez tydzień z białym wulkanem dopóki sam się nie zagoi, już wolę strupka
Już z 1,5 roku temu przestawiłam się na kosmetyki o lepszym składzie i od jakiś 2 tygodni na podkłady mineralne. Od pewnego czasu nie mam problemu z czołem i nosem, te rejony świecą się tylko, nieprzyjaciele za to pojawiają się na policzkach poniżej kości policzkowych aż za linię szczęki, mniej na brodzie. Co jest dziwne, bo cerę mam raczej typowo mieszaną.

Moja obecna "paćkanina" na noc:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Żel ziołowy do mycia twarzy, cera tłusta i trądzikowa "mydlnica lekarska"
Ziaja Tonik BIO aloesowy do cery normalnej i mieszanej
Hascoderm (tylko na brodę i policzki)
na noc nie stosuje kremu

Rano:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Mój krem 11
od kilku dni: Miyo puder ryżowy lub Biochemia Urody Puder bambusowy z jedwabiem i jakiś podkład mineralny, na zmiany kamuflaż Catrice

I tak się zastanawiam, co ja robię źle. Poradźcie coś, kochane może ja przesuszam te policzki i stąd te pryszcze? Chciałabym dożyć momentu, kiedy nie będę miała żadnego pryszcza na twarzy...
Jak nie stosowałam kwasu, a krem Fitomed na noc to było to samo plus na czole też mi się coś pojawiało. Już nie mam pomysłu, co dalej z tym zrobić. A może poczekać na to, jak się będzie sytuacja rozwijać po stosowaniu minerałów?
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-01, 22:24   #4816
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem, czy to dobry wątek, ale może mi coś doradzicie

Mam 31 lat i odkąd pamiętam walczę z moją cerą. Ciągle mi coś gdzieś wyskakuje, bez względu na cykl codziennie mam jakiegoś nowego pryszcza. Przeważnie nie są to jakieś dramatyczne rzeczy, ale zdarzają się też (na szczęście już nie tak bardzo często) bardziej bolące, głębokie gule. Nie jest to trądzik jak to bywa w wieku nastu lat, sądzę, że mam po prostu bardzo zanieczyszczoną cerę i pojawiają się takie pojedyncze zmiany każdego typu. Mój problem jest taki, że nie umiem tego zostawić w spokoju, tylko jednak wyciskam. Jakoś nie wyobrażam sobie paradować przez tydzień z białym wulkanem dopóki sam się nie zagoi, już wolę strupka
Już z 1,5 roku temu przestawiłam się na kosmetyki o lepszym składzie i od jakiś 2 tygodni na podkłady mineralne. Od pewnego czasu nie mam problemu z czołem i nosem, te rejony świecą się tylko, nieprzyjaciele za to pojawiają się na policzkach poniżej kości policzkowych aż za linię szczęki, mniej na brodzie. Co jest dziwne, bo cerę mam raczej typowo mieszaną.

Moja obecna "paćkanina" na noc:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Żel ziołowy do mycia twarzy, cera tłusta i trądzikowa "mydlnica lekarska"
Ziaja Tonik BIO aloesowy do cery normalnej i mieszanej
Hascoderm (tylko na brodę i policzki)
na noc nie stosuje kremu

Rano:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Mój krem 11
od kilku dni: Miyo puder ryżowy lub Biochemia Urody Puder bambusowy z jedwabiem i jakiś podkład mineralny, na zmiany kamuflaż Catrice

I tak się zastanawiam, co ja robię źle. Poradźcie coś, kochane może ja przesuszam te policzki i stąd te pryszcze? Chciałabym dożyć momentu, kiedy nie będę miała żadnego pryszcza na twarzy...
Jak nie stosowałam kwasu, a krem Fitomed na noc to było to samo plus na czole też mi się coś pojawiało. Już nie mam pomysłu, co dalej z tym zrobić. A może poczekać na to, jak się będzie sytuacja rozwijać po stosowaniu minerałów?
Może masz tak, jak ja, nietolerancję kremów, nazywajmy rzeczy po imieniu. Na moje oko robisz wszystko w miarę dobrze, aczkolwiek można by dopieścić wybór kosmetyków, jeżeli chodzi o jakość, tylko ten krem Fitomedu odstaw, znajdź inny sposób nawilżania skóry i skup się na tym, żeby jej nie wysuszać, np. dobierając kosmetyki myjące, które tego nie robią. Żel Fitomedu bym wzięła poważnie pod lupę pod tym względem. Poza tym w pielęgnacji brakuje peelingu, polecam enzymatyczny z owoców tropikalnych w proszku. Godne polecenia jest serum korygujące Bielendy. A do nawilżania może na początek spróbuj serum Alterry z Granatem
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 04:16   #4817
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem, czy to dobry wątek, ale może mi coś doradzicie

Mam 31 lat i odkąd pamiętam walczę z moją cerą. Ciągle mi coś gdzieś wyskakuje, bez względu na cykl codziennie mam jakiegoś nowego pryszcza. Przeważnie nie są to jakieś dramatyczne rzeczy, ale zdarzają się też (na szczęście już nie tak bardzo często) bardziej bolące, głębokie gule. Nie jest to trądzik jak to bywa w wieku nastu lat, sądzę, że mam po prostu bardzo zanieczyszczoną cerę i pojawiają się takie pojedyncze zmiany każdego typu. Mój problem jest taki, że nie umiem tego zostawić w spokoju, tylko jednak wyciskam. Jakoś nie wyobrażam sobie paradować przez tydzień z białym wulkanem dopóki sam się nie zagoi, już wolę strupka
Już z 1,5 roku temu przestawiłam się na kosmetyki o lepszym składzie i od jakiś 2 tygodni na podkłady mineralne. Od pewnego czasu nie mam problemu z czołem i nosem, te rejony świecą się tylko, nieprzyjaciele za to pojawiają się na policzkach poniżej kości policzkowych aż za linię szczęki, mniej na brodzie. Co jest dziwne, bo cerę mam raczej typowo mieszaną.

Moja obecna "paćkanina" na noc:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Żel ziołowy do mycia twarzy, cera tłusta i trądzikowa "mydlnica lekarska"
Ziaja Tonik BIO aloesowy do cery normalnej i mieszanej
Hascoderm (tylko na brodę i policzki)
na noc nie stosuje kremu

Rano:
Bielenda Nawilżający płyn micelarny do mycia i demakijażu 3w1
Fitomed Mój krem 11
od kilku dni: Miyo puder ryżowy lub Biochemia Urody Puder bambusowy z jedwabiem i jakiś podkład mineralny, na zmiany kamuflaż Catrice

I tak się zastanawiam, co ja robię źle. Poradźcie coś, kochane może ja przesuszam te policzki i stąd te pryszcze? Chciałabym dożyć momentu, kiedy nie będę miała żadnego pryszcza na twarzy...
Jak nie stosowałam kwasu, a krem Fitomed na noc to było to samo plus na czole też mi się coś pojawiało. Już nie mam pomysłu, co dalej z tym zrobić. A może poczekać na to, jak się będzie sytuacja rozwijać po stosowaniu minerałów?
Ja Ci poradzę to, co poradziłabym samej sobie sprzed kilku lat czyli ustalenie przyczyny. Przyjrzenie się problemowi z różnych stron tzn wykluczenie podłoża hormonalnego, potestowanie diet. Jeśli coś jest nie tak w tych obszarach, to możesz sobie cuda kupować, które u wszystkich działają a u Ciebie nie będą, bo kosmetykami nic albo prawie nic nie zdziałasz. Zwłaszcza że występowanie zmian w dole twarzy wskazuje na hormonalne problemy.
Nie liczyłabym na zbawczą i uzdrawiającą moc minerałów. Makijaż jak makijaż i tyle.
Chociaż odstawienie kremów przy tłustych cerach to zawsze dobra rada.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 07:00   #4818
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam podobny problem - wszystko wykluczyłam, wszystko przetestowałam, łącznie z dietą. Pozostaje szukać idealnych kosmetyków
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 09:32   #4819
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah - dziękuję Ci bardzo za rady, na pewno skorzystam. Po przemyśleniu sprawy: spróbuję wywalić krem z pielęgnacji i zamiast niego używać jakieś serum, do tego planuję zastąpić tonik hydrolatem nawilżającym (mam rumiankowy) i stosować jakiś delikatniejszy żel do mycia. Peelingów używałam, chociaż nie udawało mi ich robić systematycznie; mam oczyszczający i enzymatyczny z Sylveco. Może teraz się zmobilizuję i będę bardziej pamiętać, na razie zrezygnuję z Hascodermu na rzecz właśnie peelingów, bo kwasy i peeling to chyba trochę za dużo tego dobrego.

chimay - nie wykluczam hormonów. Teraz biorę Luteinę w drugiej części cyklu i faktycznie wtedy cera mi się trochę pogarsza. Wyczytałam, że za trądzik odpowiada testosteron, muszę przy okazji zrobić badanie. Dziękuję za nakierowanie

Zzziajana - znalazłaś już sposób na ujarzmienie swojej cery?
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 09:41   #4820
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Korah - dziękuję Ci bardzo za rady, na pewno skorzystam. Po przemyśleniu sprawy: spróbuję wywalić krem z pielęgnacji i zamiast niego używać jakieś serum, do tego planuję zastąpić tonik hydrolatem nawilżającym (mam rumiankowy) i stosować jakiś delikatniejszy żel do mycia.
Ten żel Fitomedu to była katastrofa dla mojej cery.

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
chimay - nie wykluczam hormonów. Teraz biorę Luteinę w drugiej części cyklu i faktycznie wtedy cera mi się trochę pogarsza. Wyczytałam, że za trądzik odpowiada testosteron, muszę przy okazji zrobić badanie. Dziękuję za nakierowanie
Nie testosteron, tylko ogólnie androgeny. Ja mam np akurat testosteron w normie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 10:02   #4821
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

chimay - a możesz mi polecić jakiś łagodny żel do mycia? Jakoś nie umiem z niego zrezygnować i bazować tylko na micelach Na razie moim typem jest Cetaphil, ale może jest coś jeszcze godnego uwagi? Może jakieś mydełko po prostu? Może jakieś półprodukty naturalne? Wszędzie przewijają się te zame żele, które jednak zbyt delikatne nie są.
Zdaję sobie sprawę, że pielęgnacja może nie pomóc całkowicie i to wina hormonów, ale na pewno nie zaszkodzi stosowanie dobrych kosmetyków

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2016-12-02 o 10:07
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 10:12   #4822
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
chimay - a możesz mi polecić jakiś łagodny żel do mycia? Jakoś nie umiem z niego zrezygnować i bazować tylko na micelach Na razie moim typem jest Cetaphil, ale może jest coś jeszcze godnego uwagi? Może jakieś mydełko po prostu? Wszędzie przewijają się te zame żele, które jednak zbyt delikatne nie są.
Zdaję sobie sprawę, że pielęgnacja może nie pomóc całkowicie i to wina hormonów, ale na pewno nie zaszkodzi stosować dobrych kosmetyków
Dla mojej cery żele i mydła to najgorsze, czym mogłabym ją potraktować. Cetaphil mnie kiedyś wypryszczał. Ewentualnie emulsja Vianek może? Albo jak już żele to Sylveco, chociaż dla mnie też są za mocne.
Przychylam się do teorii o tym, że najlepsze jest mycie produktami o niskim pH, a większość żeli, a zwłaszcza mydeł ma je wyższe niż pH skóry. Więc pozostają oleje myjące, kremy myjące, liquidy, z czego na polskim rynku najprędzej dostaniesz lub zrobisz sama to pierwsze.

Mam obecnie na stanie olejek do mycia Elizabeth Arden, krem myjący Antipodes i dwa azjatyckie liquidy Orbis i Caolion, a do tego 3 różne micele Biodermy, więc powstrzymuję się od zakupów, ale jak zdenkuję trochę, to planuję kupić właśnie jakiś żel albo piankę z niskim pH i przetestować prawdziwość tej teorii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 11:07   #4823
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Kiedyś już czytałam o olejkach myjących, ale jakoś się przestraszyłam tej tłustej formuły i trochę się bałam zapchania. Jest przecież teoria, że to oleje działają negatywnie na niektóre cery. Ale chyba czas sprawdzić jak to działa i jak to będzie w moim przypadku do czasu zakupu odstawię chyba po prostu żel i będę tylko stosować micel+tonik/hydrolat.
Mam jeszcze jedno pytanie: w jakiego typu produkty celować (olejki, hydrolaty, sera)? Nawilżające, łagodzące? Zawsze stosowałam kosmetyki do cery mieszanej i problematycznej, ale teraz trochę się boję przesuszenia, bo odkąd stosuję minerały, moja skóra jest bardziej ściągnięta.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 11:53   #4824
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Na moją skórę olejki działają tragicznie, tzn. po jednym zastosowaniu jest ok, ale po dłuższym stosowaniu robią się podskórne, bolące krostki głównie na policzkach. Dlatego żadnych olejków do oczyszczania twarzy już nie stosuję. Używam emulsji Vianek- jest bardzo delikatna, raz góra dwa razy w tygodniu żel Sylveco tymiankowy. Jest mocniejszy ale nie aż tak jak rumiankowy (ma kwas salicylowy). Ja natomiast muszę coś nakładać na twarz na noc, chociażby lekkie serum, krem, żel hialuronowy. Unikam kosmetyków na olejch do twarzy(co najwyżej dalej w składzie) i jakoś idzie. Aha i zrezygnowałam całkowicie z kryjących minerałów typu Annabelle, Lucy, bo tragedię robiły na twarzy. Na DDD zamówiłam podkład SoBio i po dwóch dniach stosowania jestem na razie zadowolona. Nie zapycha póki co. PS. ostatnio teściowa dała mi namiar na podobno dobrą dermatolog. Kurczę jak już teściowa mnie wysyła do lekarza, to może jednak powinnam pójść Ale po co- żeby mi przepisał retinoidy? chyba jednak nie pójdę.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 12:44   #4825
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Kiedyś już czytałam o olejkach myjących, ale jakoś się przestraszyłam tej tłustej formuły i trochę się bałam zapchania. Jest przecież teoria, że to oleje działają negatywnie na niektóre cery. Ale chyba czas sprawdzić jak to działa i jak to będzie w moim przypadku do czasu zakupu odstawię chyba po prostu żel i będę tylko stosować micel+tonik/hydrolat.
Mam jeszcze jedno pytanie: w jakiego typu produkty celować (olejki, hydrolaty, sera)? Nawilżające, łagodzące? Zawsze stosowałam kosmetyki do cery mieszanej i problematycznej, ale teraz trochę się boję przesuszenia, bo odkąd stosuję minerały, moja skóra jest bardziej ściągnięta.
Ja olei unikam jak ognia w produktach nakładanych na dłużej. Nie przez zapychanie, bo jak przekonałam się będąc na lekach, mogę się okładać nawet olejem kokosowym i nic mi nie jest, ale zwyczajnie dlatego, że przetłuszczająca się skóra ma dość swojego tłuszczu. Wyjątek to właśnie oleje myjące oraz olej, który muszę nakładać do darsonwalizacji. Niby można bez, ale idzie opornie i jest nieprzyjemne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 14:15   #4826
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ech, idzie oszaleć z tą pielęgnacją
Wielkie dzięki dziewczyny, bardzo mi pomogłyście.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 14:47   #4827
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Korah - dziękuję Ci bardzo za rady, na pewno skorzystam. Po przemyśleniu sprawy: spróbuję wywalić krem z pielęgnacji i zamiast niego używać jakieś serum, do tego planuję zastąpić tonik hydrolatem nawilżającym (mam rumiankowy) i stosować jakiś delikatniejszy żel do mycia. Peelingów używałam, chociaż nie udawało mi ich robić systematycznie; mam oczyszczający i enzymatyczny z Sylveco. Może teraz się zmobilizuję i będę bardziej pamiętać, na razie zrezygnuję z Hascodermu na rzecz właśnie peelingów, bo kwasy i peeling to chyba trochę za dużo tego dobrego.
A ten peeling enzymatyczny Sylveco nie jest zbyt tłusty, nie obciąża skóry przypadkiem Pytam, bo interesuje mnie, ale ja nie cierpię tłustych, oblepiających kosmetyków.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten żel Fitomedu to była katastrofa dla mojej cery.
Pamiętam
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-02, 22:43   #4828
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam teraz problem z przesuszona skora O ile po nieszczesnym salicylu doszla do siebie w 2 tydz, to od dwoch tydz jest strasznie wysuszona przez ogrzewanie. Skora pije wszystkie kremy, a i tak jest sucha. Mam krem bananowy z Alvebio, sprawdzal sie swietnie jak go kupilam w pazdzierniku (chyba pierwszy moj krem ktory naprawde nawilzal), ale teraz juz nie daje rady. Wczoraj nalozylam bardzo gruba warstwe kremu i budze sie rana a skora dalej sucha... Tak jakby wlasnie brakowalo jej natluszczenia. Strefa T jeszcze daje rade, ale policzki.

Boje sie uzyc czegos ciezszego zeby nie zapchalo, a znow meczyc skore ta suchoscia tez nie fajnie. Na domiar zlego nie tylko z twarza mam problem. Cale cialo jest suche.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 11:21   #4829
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja mam teraz problem z przesuszona skora O ile po nieszczesnym salicylu doszla do siebie w 2 tydz, to od dwoch tydz jest strasznie wysuszona przez ogrzewanie. Skora pije wszystkie kremy, a i tak jest sucha. Mam krem bananowy z Alvebio, sprawdzal sie swietnie jak go kupilam w pazdzierniku (chyba pierwszy moj krem ktory naprawde nawilzal), ale teraz juz nie daje rady. Wczoraj nalozylam bardzo gruba warstwe kremu i budze sie rana a skora dalej sucha... Tak jakby wlasnie brakowalo jej natluszczenia. Strefa T jeszcze daje rade, ale policzki.

Boje sie uzyc czegos ciezszego zeby nie zapchalo, a znow meczyc skore ta suchoscia tez nie fajnie. Na domiar zlego nie tylko z twarza mam problem. Cale cialo jest suche.
Rozwiązania, które mi przychodzą do głowy:
-nawilżacz powietrza
-porządna okluzja, może nawet wazelina, u wielu osób się sprawdza. Oczywiście pod warunkiem, że nie stoi na Twojej liście zapychaczy.

Mnie się tej zimy z twarzą nic jeszcze nie dzieje, mam nadzieję, że są to efekty warstwowej pielęgnacji i odejścia od kombinowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-03, 12:16   #4830
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ten peeling enzymatyczny Sylveco nie jest zbyt tłusty, nie obciąża skóry przypadkiem Pytam, bo interesuje mnie, ale ja nie cierpię tłustych, oblepiających kosmetyków
On jest taki trochę tresciwy, ma strasznie dziwna konsystencję, ale jak dla mnie bardzo przyjemną. Po zmyciu nie zostaje jakaś specjalnie tłusta warstwa, za to skóra jest gladziutka i mięciutka. Kupiłam go, nie sprawdzając wcześniej składu :-( no nic, pouzywam go i zobaczę, czy nie będzie szkodzil. Dam znać.
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.