Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 17:16   #4801
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Post Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
18 mam separacje...może przeżyje haha:br zydal:
Nie masz wyjścia, musisz to jakoś przeżyć Ja sie boje separacji na dole, chyba w maju dół będę miała zakładany....
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:17   #4802
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Nie masz wyjścia, musisz to jakoś przeżyć Ja sie boje separacji na dole, chyba w maju dół będę miała zakładany....
Ja będe miała od razu 2 zakładane...puchną dziąsła na początku przy stałym??
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:20   #4803
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
Ja będe miała od razu 2 zakładane...puchną dziąsła na początku przy stałym??
mi nic nie spuchło tylko poobcierało wargi
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:26   #4804
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

no i jestem po pierwszej wizycie u dentysty... pani zakwalifikowała do leczenia na razie 3... nad 4 się waha... więcej to będzie mi mogła powiedzieć po zdjęciu kamienia ale jak dobrze pójdzie to jeszcze koniec maja, początek czerwca dołączę do grona aparatek
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:27   #4805
aQ01
Zadomowienie
 
Avatar aQ01
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Czy któraś z Was aparatki ma założonego Damona Q i mogłaby udostępnic zdjęcie? Bardzo proszę
__________________


aQ01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:39   #4806
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
mi nic nie spuchło tylko poobcierało wargi
To dobrze...dzięki
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:48   #4807
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Uwaga,teraz będę straszyć.
Chcę się Was poradzić,czy te moje nieszczęsne ,,czarne trójkąty'' jeszcze mogą się zniwelować?Może ktoś ma podobny problem do mojego.
Chcę mieć widoczne 4-ki i 5-ki podczas uśmiechu,a mam tak jak widać.
Nawet dół mam bardziej ,,wysunięty''.

Przy okazji możecie zobaczyć moje białe ligatury,po prawie 3 tygodniach.Zupełnie się z nimi nie pieszczę i praktycznie nic się nie odbarwiły.Chyba lepiej się sprawdzają nawet niż różowe i liliowe,które sinieją po pewnym czasie.
Ligatury ligaturami, "trójkąty" "trójkątami", ale....JAAAAKIE TY MASZ FANTASTYCZNIE BIAAAAAŁE ZĘBYYY!
Cudo!
Ale do tematu - mnie się efekt podoba.
A poza tym ja mam podobnie, tyle że chyba jeszcze gorzej - bo mi w miejscu tych Twoich "trójkątów" widać dziąsła a nie "czarność"!
Nie podba mi się to wogóle... No ale ja noszę dopiero (już?) 8 miesięcy!


A ja 5 maja zakładam dół. I w sumie tak sobie teraz pomyślałam, że mam ustalony termin i wogóle, zamieszania trochę było, bo w tym samym dniu będę jeszcze leczyć jednego zęba spod aparatu z góry, więc odwiedzę orto dwa razy, bo musi mi zdjąć drut a potem założyć po wyleczeniu. No ale sobie właśnie uświadomiłam, że nie umówił się ze mną na separację. I tak się zastanawiam, czy może jakims cudem nie będzie mi potrzebna? Byłoby bosko... W sumie obie szóstki na dole mam odbudowane po leczeniu, więc może da radę wcisnąć pierścienie bez konieczności noszenia gumek... Mam nadzieję

Słuchajcie, a czy któraś z Was miała/ma ligatury metalowe? Jak myślicie, czy jest jakaś różnica w działaniu aparatu? Ja praktycznie od początku mam tylko takie. A na ostatniej wizycie założył mi metalowe na 4 zęby, a na pozostałe szare gumki. I te zęby z "metalem" czuję prawie cały czas, te z gumkami praktycznie wogóle. Ciekawa jestem, jak to jest...?

I jeszcze jedno: Andrew, jak się pojawisz następnym razem, napisz mi proszę o tym mikroimplancie, a raczej o samej akcji jego montowania... Mam to mieć w przyszłości i fakt, że ktoś będzie mi się przebijać przez dziąsło i wiercić w kości przeraża mnie na maksa. Bardziej to mnie przeraża chyba tylko dłutowanie "ósemek". Więc napisz mi, jak prostej, blond babie, jak to wygląda, czy coś się czuje i wogóle - może będę trochę mniej przerażona...
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 18:03   #4808
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Jestem po wizycie. Dol zakladam w lato, orto sama powiedziala, ze najpierw sprobujemy wyrwac tylko jednego zeba, a jak bedzie trzeba to wyrwe tez z drugiej strony Wiec jest git, nie musialam sie prosic itp, bo orto sama to zaproponowala

Aha i tak podczas rozmowy mi wyszlo, ze mi tam ligaturka podczas mycia zebow spadla i orto mowi, ze je by trzeba zmieniac po jakims czasie bo sie rozciagaja itp i sie zapytalam czy sama moglabym zmieniac. Orto powiedziala, ze teoretycznie tak ale jak mi zamek odpadnie to bedzie moja wina itp i ze jak mi spadnie ligaturka to mam sie nie przejmowac. dodam ze i tak sobie zmieniam, bo mam aparat kosmetyczny i ligaturki bardzo szybko sie przebarwiaja :p

Mam pozakladany drut na wszystkich zebach, tzn poprzeplatany w osemki. Zdjecia wkleje jak wroce do siebie, czyli w po switach
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 18:58   #4809
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Uwaga,teraz będę straszyć.
Chcę się Was poradzić,czy te moje nieszczęsne ,,czarne trójkąty'' jeszcze mogą się zniwelować?Może ktoś ma podobny problem do mojego.
Chcę mieć widoczne 4-ki i 5-ki podczas uśmiechu,a mam tak jak widać.
Nawet dół mam bardziej ,,wysunięty''.

Przy okazji możecie zobaczyć moje białe ligatury,po prawie 3 tygodniach.Zupełnie się z nimi nie pieszczę i praktycznie nic się nie odbarwiły.Chyba lepiej się sprawdzają nawet niż różowe i liliowe,które sinieją po pewnym czasie.
Przesliczne masz zeby
Marze o takich! Proste, biale! Cudo

Cytat:
Napisane przez 1magda1 Pokaż wiadomość
Ja mam do was pytanie dotyczące aparatu retencyjnego.
Mam mętlik w głowie.
Orto dała mi wybór: płytka albo drucik z tyłu zębów, a więc co wybrać?
Majac do wyboru te dwa, wybralabym drucik Co prawda jest ciezszy w utrzymaniu, ale przynajmniej nosisz go caly czas i nie bedziesz go zdejmowac.
Chociaz pytanie, czy ten zwykly bedziesz musiala nosic tylko w nocy, czy rowniez w dzien? Bo jesli tylko w nocy, to szala przechyla sie na strone zwyklego. Latwiejszy w utrzymaniu higieny, no i poza tym to tylko noc, wiec nie bedzie Ci przeszkadzal w normalnym zyciu, ani nie bedzie Ci sie 'zaplatywac' jedzenie

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
Ja będe miała od razu 2 zakładane...puchną dziąsła na początku przy stałym??
Nie puchna, ale policzki sa obtarte do granic
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 19:00   #4810
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Post Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
Ja będe miała od razu 2 zakładane...puchną dziąsła na początku przy stałym??
U mnie tylko policzki troszke mialam poobcierane( jak w lusterko patrzylam, to zauważyłam), po za tym zapomniałam , że mam aparat w buzi
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2011-04-19 o 20:57
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 20:52   #4811
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość


Nie puchna, ale policzki sa obtarte do granic
to dobrze jak mialam zakłdany ruchomy (a raczej wpychany na silę, dosłownie na siłe) to miałam całe dząsła spuchnięte, policzki obdarte i wgl...ból był okropny, przez to ze zakładanie było na siłe...chociaż próg wytrzymalości na ból mam dosyć wysoki to na początku czasami mimowolnie mi łzy prawie do oczu naplywały tamten byly już ortodonta był okropny...

Awgusta... dziekuje za odpowiedź

Edytowane przez KaRaa xD
Czas edycji: 2011-04-19 o 20:54
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 21:01   #4812
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

madzieeek ja miałam metalowe wydaje mi się że są mocniejsze + poobcierały mi policzki do granic możliwości
na szczęście już ich nie mam
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 21:35   #4813
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez aQ01 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was aparatki ma założonego Damona Q i mogłaby udostępnic zdjęcie? Bardzo proszę

proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu2.jpg (63,1 KB, 101 załadowań)
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 21:51   #4814
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez KaRaa xD Pokaż wiadomość
to dobrze jak mialam zakłdany ruchomy (a raczej wpychany na silę, dosłownie na siłe) to miałam całe dząsła spuchnięte, policzki obdarte i wgl...ból był okropny, przez to ze zakładanie było na siłe...chociaż próg wytrzymalości na ból mam dosyć wysoki to na początku czasami mimowolnie mi łzy prawie do oczu naplywały tamten byly już ortodonta był okropny...

Awgusta... dziekuje za odpowiedź
Bo z tego co pamietam, ruchomy zahaczal troche o dziasla. Mialam go 10 lat temu, wiec nie jestem pewna, czy na pewno
Przy stalym aparacie nie powinnas udczuwac bolu dziasel. No tylko te policzki...
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 21:59   #4815
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
madzieeek ja miałam metalowe wydaje mi się że są mocniejsze + poobcierały mi policzki do granic możliwości
na szczęście już ich nie mam
Ja jak miałam na początku poobcierane policzki kilka razy zdarzyło mi się zjeść coś ostrego, wrażenia niezapomniane lol
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:01   #4816
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Ja jak miałam na początku poobcierane policzki kilka razy zdarzyło mi się zjeść coś ostrego, wrażenia niezapomniane lol
ja do tej pory mam dół poobcierany
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:07   #4817
aQ01
Zadomowienie
 
Avatar aQ01
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Malwina dziękuję śliczny ten aparacik, zdecydowałam się na niego A zęby Ci się bardzo szybko wyprostowały! 2 miesiące!
__________________


aQ01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 06:59   #4818
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość
o matko! trochę przerażający wole swoje wyciągi
nie pocieszasz no ale co mam poradzić, skoro wyciągi są w moim przypadku za słabe ;/
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 07:37   #4819
Olenka333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 111
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

I mam juz dół
Zmieniła mi łuk na górze chociaż miała tego nie robić ( na 14stkę). Ale podobno widać efekty - zmniejszyła mi się ,,dziura" między zębami ( ten mój nieszczęsny mega otwart zgryz) I dół i góra boli strasznie od wczoraj jestem na jogurtach, przecierkach itp nawet zębów normalnie umyc nie mogę, nawet dotknąć językiem zębów a tak się cieszyłam, ze nic nie boli...Musiałą wymienić mi jeden zamek na górze bo się tak ścisnął, że nie można było łuku wyjąć. Zapłaciłam za to 40 zł. Ach i zrobiła mi piaskowanie W końcu zęby bez osadu Cieakwa jestem czy będzie mi je robiła przy każdej wizycie ?
Ligaturki mam turkusowe


Także pogrążam się dalej w bólu ale skoro widać efekty
__________________
od 23.02.11 aparatka góra
od 19.04.11 aparatka dół

Edytowane przez Olenka333
Czas edycji: 2011-04-20 o 07:42
Olenka333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 08:53   #4820
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

dziewczyny, za 4 tyg. mam miec zdejmowany aparat po 2 latach. Bardzo sie ciesze ale nie uwazam zeby moje zeby byly super ustawione jak nalezy, widze ze jeszcze kilka zmian by byly potrzebne...czy wy tez tak mialyscie? mam powiedziec to ortodoncie czy czasem tak jest ze taka uroda zabkow i nie da sie wiecej zmienic? buzka
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 09:28   #4821
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paula1980 Pokaż wiadomość
dziewczyny, za 4 tyg. mam miec zdejmowany aparat po 2 latach. Bardzo sie ciesze ale nie uwazam zeby moje zeby byly super ustawione jak nalezy, widze ze jeszcze kilka zmian by byly potrzebne...czy wy tez tak mialyscie? mam powiedziec to ortodoncie czy czasem tak jest ze taka uroda zabkow i nie da sie wiecej zmienic? buzka
najlepiej będzie, jak zadasz to pytanie ortodoncie. My po pierwsze nie widzimy Twoich zębów, po drugie nie mamy wyksztalcenia, ktore pozwala oceniać, co się da zrobić a czego nie
Płacisz orto za wizyty to pytaj śmiało, od czegoś ona w końcu jest, nie? ;d
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 09:40   #4822
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ja rozumiem i zapytam, choc czasami jej odpowiedzi mi poprostu n ie wystarczaja i doradzam sie gdzie tylko moge, a widocznie jej tak odpowiada ze chce juz sciagac (nie ze ja bym nie chciala). tylko czlowiek tyle kasy wyrzuca i sie meczy ze juz jeden miesiac wiecej czy mniej nie robi roznicy. a mi sie zdaje ze ona czasami ma taka zlewke....poprostu sie zapytalam czy ktoras miala podobne wyrzuty w nastepnym poscie dam fotki moich zebow do analizy
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 10:25   #4823
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Uwaga,teraz będę straszyć.
Chcę się Was poradzić,czy te moje nieszczęsne ,,czarne trójkąty'' jeszcze mogą się zniwelować?Może ktoś ma podobny problem do mojego.
Chcę mieć widoczne 4-ki i 5-ki podczas uśmiechu,a mam tak jak widać.
Nawet dół mam bardziej ,,wysunięty''.

Przy okazji możecie zobaczyć moje białe ligatury,po prawie 3 tygodniach.Zupełnie się z nimi nie pieszczę i praktycznie nic się nie odbarwiły.Chyba lepiej się sprawdzają nawet niż różowe i liliowe,które sinieją po pewnym czasie.
hej ja mam hassa, przy uśmiechaniu też miałam takie czarne trójkąty no ale po 4 mieś noszenia hassa te trójkąty znikają szczęka mi się poszerzyła może zapytaj swojej orto o to niech ci doradzi z tego co widzę masz metal i już za późno na zakładanie hassa czy hyraxa ale są jeszcze inne rozszerzające aparaty np retajnery ale nie mam pojęcia czy da się to łączyć z obecnym Twoim leczeniem

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Martikka85 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dziewczyny do Was pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź..Otóż jestem przed założeniem aparatu ortodontycznego, mam mieć już robiony wycisk na najbliższej wizycie u ortodonty, ale przez przypadek natknęłam się na takie forum, w którym wiele osób po zdjeciu aparatu wypowiada się negatywnie, że są później skutki uboczne noszenia aparatu, takie jak: cofanie się dziąseł, parodontoza wywołana zewnętrznymi czynnikami, właśnie przez ten aparat, odsłanianie się szyjek zębowych, wypowiadała się nawet jedna dziewczyna, że zęby zaczeły jej się rozlatywać!!!, inni że zęby zaczeły się ruszać i że obawiają się gryźć cokolwiek twardszego żeby nie wypadły :/
Sama teraz nie wiem co robić, już się zdecydowałam na założenie (wiem, że późno, mam 25 lat, ale ważne ze jednak się przemogłam) a tu nagle dowiaduję się tylu negatywnych skutków noszenia aparatu!
Wydam mnóstwo pieniędzy na samo leczenie ortodontyczne, a co jeśli zacznę mieć później tyle problemów o których wspominają ludzie..teraz się zwyczajnie boję tego założyć, ale mam bardzo krzywe zęby i naprawdę nie wiem co robić Doradźcie coś, czy ktoś miał podobne doświadczenia, albo slyszał o takich pryzpadkach..
ja mam 26 lat i od 4 mieś aparat, mój brat ma 28 lat i 6 lat temu nosił aparat do tej pory nic mu się nie rusza i nie psuje ma ładny uśmiech, nic mu się nie przestawia jest zadowolony ale on miał tylko krzywe zęby ja np mam troszkę bardziej skomplikowane leczenie i tak naprawdę nie boje się że coś się będzie działo. Znam dużo osób które nosiły aparaty i im też nic się nie dzieje.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Nie miałam proponowanego,ale sama to proponowałam.
W/g słów lekarza nie potrzebuję takiego dodatkowego leczenia.







Problem jest też taki,że ja mojej orto teraz nie widuję na kontrolach,bo obsługują mnie asystenci.Tak naprawdę to od września jest taka sytuacja.
Ona kręci się po przychodni,ale zajmuje innymi pacjentami.
Ale tym razem już nie popuszczę,bo mnie zaczyna to wszystko martwić.
Te czarne trójkąty to nie jest jedyny problem,bo przekrzywiły mi się 6-ki i 7-ki.
Również 4-ki na górze są za 3-kami,tak jak miałam przed aparatem,wydaje mi się,że po ponad roku powinny się trochę cofnąć na boki,a one dalej w tej samej pozycji tkwią(są takie wklęsłe_łuk mam kwadratowy przez to).
Może jednak przejdę się do innego orto,ale obawiam się,że po tym co usłyszę będę mieć niezły mętlik w głowie.
wiesz trochę to dziwne że orto nie zagląda do Ciebie na wizycie. Moja orto wszystko osobiście mi robi, asystentka tylko pomaga i podaje
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 10:33   #4824
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paula1980 Pokaż wiadomość
ja rozumiem i zapytam, choc czasami jej odpowiedzi mi poprostu n ie wystarczaja i doradzam sie gdzie tylko moge, a widocznie jej tak odpowiada ze chce juz sciagac (nie ze ja bym nie chciala). tylko czlowiek tyle kasy wyrzuca i sie meczy ze juz jeden miesiac wiecej czy mniej nie robi roznicy. a mi sie zdaje ze ona czasami ma taka zlewke....poprostu sie zapytalam czy ktoras miala podobne wyrzuty w nastepnym poscie dam fotki moich zebow do analizy
rozumiem Cie,
moja też taka jest, jak się czlowiek nie zapyta, to NIC nie powie, tylko dziendobry, potem porobi z aparatem co trzeba i daje nastepny termin ;-))))
a czasem sobie pogada z asystentka, ostatnio sie dowiedzialam, ze 'fajne spodnice w kwiaty były w Solarze'
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 10:37   #4825
Ula05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 136
GG do Ula05
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Ligatury ligaturami, "trójkąty" "trójkątami", ale....JAAAAKIE TY MASZ FANTASTYCZNIE BIAAAAAŁE ZĘBYYY!
Cudo!
Ale do tematu - mnie się efekt podoba.
A poza tym ja mam podobnie, tyle że chyba jeszcze gorzej - bo mi w miejscu tych Twoich "trójkątów" widać dziąsła a nie "czarność"!
Nie podba mi się to wogóle... No ale ja noszę dopiero (już?) 8 miesięcy!


A ja 5 maja zakładam dół. I w sumie tak sobie teraz pomyślałam, że mam ustalony termin i wogóle, zamieszania trochę było, bo w tym samym dniu będę jeszcze leczyć jednego zęba spod aparatu z góry, więc odwiedzę orto dwa razy, bo musi mi zdjąć drut a potem założyć po wyleczeniu. No ale sobie właśnie uświadomiłam, że nie umówił się ze mną na separację. I tak się zastanawiam, czy może jakims cudem nie będzie mi potrzebna? Byłoby bosko... W sumie obie szóstki na dole mam odbudowane po leczeniu, więc może da radę wcisnąć pierścienie bez konieczności noszenia gumek... Mam nadzieję

Słuchajcie, a czy któraś z Was miała/ma ligatury metalowe? Jak myślicie, czy jest jakaś różnica w działaniu aparatu? Ja praktycznie od początku mam tylko takie. A na ostatniej wizycie założył mi metalowe na 4 zęby, a na pozostałe szare gumki. I te zęby z "metalem" czuję prawie cały czas, te z gumkami praktycznie wogóle. Ciekawa jestem, jak to jest...?

I jeszcze jedno: Andrew, jak się pojawisz następnym razem, napisz mi proszę o tym mikroimplancie, a raczej o samej akcji jego montowania... Mam to mieć w przyszłości i fakt, że ktoś będzie mi się przebijać przez dziąsło i wiercić w kości przeraża mnie na maksa. Bardziej to mnie przeraża chyba tylko dłutowanie "ósemek". Więc napisz mi, jak prostej, blond babie, jak to wygląda, czy coś się czuje i wogóle - może będę trochę mniej przerażona...
hehe widzę że nie jestem sama też będę miała mikroimplanty (mikrośruby) mnie czeka zakładanie aż 6ciu i z tego co mi mówiła orto robi się to w znieczuleniu i nic nie boli. Andrew pewnie coś więcej napisze też czekam na tą wypowiedź.
Ula05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 10:52   #4826
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez viera Pokaż wiadomość
rozumiem Cie,
moja też taka jest, jak się czlowiek nie zapyta, to NIC nie powie, tylko dziendobry, potem porobi z aparatem co trzeba i daje nastepny termin ;-))))
a czasem sobie pogada z asystentka, ostatnio sie dowiedzialam, ze 'fajne spodnice w kwiaty były w Solarze'

Kochana czyli podobnie jak u mnie, ja sie wczoraj tez dowiedzialam ze jakis pelikan gdzies skads tam uciekl i sie chichraly a na koncu ze za 4 tyg. mam sciagany aparat i czasami mam takie nerwy ze wole sie przymknac i wychodze. ale teraz ja pomecze i to naprawde. pozdrawiam!
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:05   #4827
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Miałam wizytę z ustaleniem leczenia, najpierw (9. maja) zakładam górę, dopiero po jakichś 2-3 miesiącach dół. Trochę i lepiej dla mnie w sumie, nie będę musiała się podwójnie męczyć w wakacje Zdecydowałam się na ceramiczny na górę, mam nadzieję, że nie będzie go widać. Przede mną jeszcze usunięcie dwóch ząbków. Zapomniałam się zapytać o ten fluor, ale i tak będę używać, przynajmniej na dół, bo tam bardziej potrzebny
Poza tym ortodontka jeszcze ze mną rozmawia i wyjaśnia, ciekawe co będzie dalej
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:22   #4828
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

czy zeby po sciagnieciu aparatu powinny byc u gory w jednej lini? chodzi mi o gorne zeby i gorna linie. pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

I jeszcze jedno: Andrew, jak się pojawisz następnym razem, napisz mi proszę o tym mikroimplancie, a raczej o samej akcji jego montowania... Mam to mieć w przyszłości i fakt, że ktoś będzie mi się przebijać przez dziąsło i wiercić w kości przeraża mnie na maksa. Bardziej to mnie przeraża chyba tylko dłutowanie "ósemek". Więc napisz mi, jak prostej, blond babie, jak to wygląda, czy coś się czuje i wogóle - może będę trochę mniej przerażona... [/QUOTE]

Hej ja mialam mikroimplant i w sumie nie jest to wielka rzecz, ja mialam wkrecony w dziaslo dolne i na drugi dzien wyjezdzalam na wycieczke na m iesiac i nic mi sie nie dzialo w roznych warunkach) ogolnie nic nie czujesz, sa to minuty roboty, bardziej ten zastrzyk znieczulajacy boli nic same wkrecanie implantu. mi pozniej jak wyciagala nie zaczekala az zacznie dzialac znieczulenie i wyciagla bez znieczulenia wiec bylo to tylko uczucie takiego lekkiego jak by uklucia. naprawde nic takiego.
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:23   #4829
goskagb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paula1980 Pokaż wiadomość
ja rozumiem i zapytam, choc czasami jej odpowiedzi mi poprostu n ie wystarczaja i doradzam sie gdzie tylko moge, a widocznie jej tak odpowiada ze chce juz sciagac (nie ze ja bym nie chciala). tylko czlowiek tyle kasy wyrzuca i sie meczy ze juz jeden miesiac wiecej czy mniej nie robi roznicy. a mi sie zdaje ze ona czasami ma taka zlewke....poprostu sie zapytalam czy ktoras miala podobne wyrzuty w nastepnym poscie dam fotki moich zebow do analizy
Paula niestety ja mam ten sam dylemat, aparat zdejmuję tuż po świętach po ponad 3 latach i ogólnie nie podobają mi się moje zęby; orto twierdzi, że jest bardzo ładnie, ale jak porównuję je do zdjęć ludzi z tego wątku to żal mi, że tyle czasu i pieniędzy a ja nie jestem zadowolona. Ciągle mi wmawiał, że taki kształt zębów, nie da się nic zrobić, innym razem mówił, że "jeszcze zobaczymy" sugerując, że da się to zrobić. Niestety ja nie mam już więcej czasu ani kasy. A jeśli chodzi o samego lekarza to mój przeważnie gadał przez telefon, śmiał się z kolegami z foteli obok, załatwiał wiejskie jajka na święta, umawiał się na kręgle...Przed jedną z ostatnich w ogóle wizyt nie powiedział że idzie na dłuższy urlop, ale moje szczęście, przyjęła mnie moja dawna orto i powiedziałam jej że nie chcę u niego kończyć leczenia. A Ty jakie masz wątpliwości, może wrzuciłabyś fotkę
goskagb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:43   #4830
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez goskagb Pokaż wiadomość
Paula niestety ja mam ten sam dylemat, aparat zdejmuję tuż po świętach po ponad 3 latach i ogólnie nie podobają mi się moje zęby; orto twierdzi, że jest bardzo ładnie, ale jak porównuję je do zdjęć ludzi z tego wątku to żal mi, że tyle czasu i pieniędzy a ja nie jestem zadowolona. Ciągle mi wmawiał, że taki kształt zębów, nie da się nic zrobić, innym razem mówił, że "jeszcze zobaczymy" sugerując, że da się to zrobić. Niestety ja nie mam już więcej czasu ani kasy. A jeśli chodzi o samego lekarza to mój przeważnie gadał przez telefon, śmiał się z kolegami z foteli obok, załatwiał wiejskie jajka na święta, umawiał się na kręgle...Przed jedną z ostatnich w ogóle wizyt nie powiedział że idzie na dłuższy urlop, ale moje szczęście, przyjęła mnie moja dawna orto i powiedziałam jej że nie chcę u niego kończyć leczenia. A Ty jakie masz wątpliwości, może wrzuciłabyś fotkę
jak tylko bede w domu to wrzuce fotki, mam jeszcze na siekaczach gumki bo siekacze sa za wysoko i widze ze linia gorna nie jest rowna, np. dwojki sa nizej niz jedynki i musialabym ustami zakryc gorna linie zebow zeby mi sie to wszystko podobalo. ty tez wrzuc! pozdrawiam
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.