Mamy Marzec 2020 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-31, 21:29   #4801
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Fajne te Wasze SR z tego co piszecie. U nas praktycznie sama teoria, zero warsztatów, no może kilka razy oddychanie ćwiczyliśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-31, 22:03   #4802
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mnie też nie było na zajęciach i akurat było o karmieniu, a szkoda pozostają fikmiki na YT.
Nadchodzi ulubiona pora mojego maluszka na brojenie jeszcze czkawka go męczy

Poród zbliża się wielkimi krokami, czuję ekscytacje i przerażenie, całe życie będzie trzeba podporządkować małemu człowiekowi.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 11:27   #4803
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Ja miałam dziś wizytę, Młody 2400 a to 34tc. I była akurat położna z którą chce rodzić i od razu z nią zagadałam, więc mam to załatwione w sumie to wahałam się cały czas czy brać prywatną położną i stwierdziłam że jak akurat na nią trafię (bo są chyba 3 różne u mojego lekarza) w gabinecie to zagadam a jak nie to nie
Fajna babka, starsza ale ma dużo dobrych opinii i moja koleżanka też mi ją polecała. Powiedziala że po porodzie też mi pomoże z małym, pokaże co i jak i w ogóle będzie do dyspozycji.
A Wy dziewczyny bierzecie położna czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja wykupilam uslugę poloznej przed, w trakcie i po porodzie. Ale to dlatego, ze pierwszy moj porod byl przez cc (drugi sn) i jest duzo zmiennych w takim porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 15:08   #4804
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja się zastanawialam nad wykupieniem położnej, ale okazało się że w szpitalu w którym planuje rodzic nie ma takie opcji. Generalnie wszystkie położne tam mają dobre opinie więc się jakoś tym nie przejmuje. Położną środowiskowa mam fajna, dodatkowo jest doradca laktacyjnym więc przy problemach z karmieniem będzie jak znalazł

U mnie zostało 32 dni do terminu 0 zobaczymy czy młody się pospieszy czy jednak zagości trochę dłużej
Generalnie jestem jakąś spokojna o wszystko, mimo iż nigdy nie miałam do czynienia z noworotkami i niemowlakami. Wiem że dużo się zmieni, trzeba będzie się wszystkiego uczyć ale jakoś nie panikuje. Czasami najdą mnie myśli jak to będzie i czy sobie poradzimy ze wszystkim, ale stwierdzam że już tyle kobiet rodziło i tyle ludzi dawało radę że my też damy dużo zależy też od charakterku dzieciaczka ale na to wpływu nie mamy po prostu będzie albo trochę łatwiej albo trochę ciężej ciekawe jak długo ten spokój że mną zostanie
Adity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 16:22   #4805
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Zamówiłam koszule do szpitala z dolce sonno. Co za dziadowska strona, payu pokazuje tylko masterpass, który nie każdy ma i tyle z możliwości płacenia... Musiałam zrobić tradycyjny przelew Jak przyjdą, to się już oficjalnie pakuję.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 16:50   #4806
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Fajne. Szczególnie mi się ta w paski podoba. Ciekawe jak z jakością. Ale nie zarazam się, bo do mnie by już nie zdążyły dojść.

Wczoraj przyszedł mi ostatni biustonosz. Zamowilam go rozmiar większy niż pozostałe. Jakby mi strasznie cyc rozdelo to nie będzie z niego wypadal
Czekam na ten biustonosz z ali i się doczekać nie mogę, ostatnio znów jakiś zastój z przesyłkami.
U mnie w 34 tc waga 2700, jest co dźwigać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-01, 22:29   #4807
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mi też ostatnio dużo przesyłek wisi. Tzn. w zasadzie to w czwartek był pierwszy taki większy rzut tych z listopada. Po nowym roku już nic nie zamawialam.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-03, 07:58   #4808
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dzień dobry

My w końcu zamówilismy wózek i fotelik w sobotę odbiór i mam nadzieję w końcu meble kupimy. Potem tylko.maz musi to złożyć, a ja zacznę pranie i w końcu muszę ogarnąć jakąś torbę.. paru rzeczy mi brakuje, ale wszystko w pudłach i że tak powiem torbę muszę kupić:brzydal
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 08:33   #4809
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

agulaaaa fotelik na naszym etapie już dobrze mieć, dobrze że masz z głowy
A ja dzisiaj miałam sen, że poszlam standardowo na wizytę, i nagle zrobili mi cc. Pytałam dlaczego przecież jeszcze mam 7 tygodni do terminu. A w szpitalu mi powiedzieli że przepraszają, myśleli że u mnie to już końcówka, i że w ogóle przy porodzie naturalnym dziecka kości mogłyby się pokruszyć. Masakra,nie wiem co to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 10:28   #4810
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 10:30   #4811
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Ja mam mieć początkiem marca cc i biorę dwie torby. Moje rzeczy osobno A maluszka osobno. Tą drugą mąż będzie trzymał w bagażniku A jak już bejbik będzie z nami to przyniesie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-03, 10:34   #4812
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
agulaaaa fotelik na naszym etapie już dobrze mieć, dobrze że masz z głowy
A ja dzisiaj miałam sen, że poszlam standardowo na wizytę, i nagle zrobili mi cc. Pytałam dlaczego przecież jeszcze mam 7 tygodni do terminu. A w szpitalu mi powiedzieli że przepraszają, myśleli że u mnie to już końcówka, i że w ogóle przy porodzie naturalnym dziecka kości mogłyby się pokruszyć. Masakra,nie wiem co to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko, co za sen

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Spakowałam się jednak w torbę, dużo wygodniejsza i więcej mogłam napchać I tak mąż ją poniesie, poza tym te wkłady/podkłady w sumie są lekkie. A juniora spakowałam w torbę do wózka, zmieścił się w sam raz.
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 10:44   #4813
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
agulaaaa fotelik na naszym etapie już dobrze mieć, dobrze że masz z głowy
A ja dzisiaj miałam sen, że poszlam standardowo na wizytę, i nagle zrobili mi cc. Pytałam dlaczego przecież jeszcze mam 7 tygodni do terminu. A w szpitalu mi powiedzieli że przepraszają, myśleli że u mnie to już końcówka, i że w ogóle przy porodzie naturalnym dziecka kości mogłyby się pokruszyć. Masakra,nie wiem co to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany, co za sen. Podświadomość jednak potrafi cuda


Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Ja dla siebie mam sztywną torbę na kółkach (położna mówiła, że tak jest wygodniej) a młody jest spakowany w plecak, który kupiłam jako torbę do wózka. Zostaje tylko fotelik i kombi na powrót ale to już mąż przywiezie ostatniego dnia.

Wczoraj zrobiliśmy sobie trochę zdjęć na pamiątkę. Będę wywoływać młodemu, bo chce mu zrobić taki pamiątkowy album z wszystkim co mi przyjdzie do głowy a jest związane z nim i ciążą.

Wlasnie się zbieram do pracy. Dziś ostatni dzień... jakoś dziwnie mi tak. Gdyby nie lekarz i mąż, którzy już naciskaja, że może pora posiedzieć na D. to bym pewnie jeszcze się nie zdecydowała. Chociaż z drugiej strony zaczyna się sezon posmarkiwania, przynajmniej się niczym nie zaraze od ludzi.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 10:48   #4814
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Albo i wczesniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 10:49   #4815
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja pewnie jedną torbę po polowie spakuje rzeczy dla mnie i Małego, ja zawsze mam problem z pakowaniem siebie na wakacje itp. Biorę dużo za dużo tutaj żebym nie nabrała sterty niepotrzebnych rzeczy
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 11:05   #4816
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

No to ja widzę że przesadziłam bo spakowałam 3 torby
Mała walizkę na porodówkę, a na po porodzie duża torbę dla mnie (te podkłady i podapski zajmują tyle miejsca że szok) i małą dla Młodego. Ale dziś odbieram torbę do wózka i zobaczę może za Waszym przykładem przepakuje rzeczy do niej
Przyszedł dziś mi też szlafrok, bo kupiłam jakiś czas temu, ale taki gruby, mięciutki z kapturem i w ogóle... Nie wiem gdzie ja miałam głowę, raz że w szpitalu gorąco na położniczym na bank, a dwa że zajmował mi pół torby i domowilam teraz taki zwykły, cienki, bawełniany.

Dziewczyny pochwalcie się jakie imiona wybraliście u nas Ignaś 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 11:37   #4817
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
No to ja widzę że przesadziłam bo spakowałam 3 torby
Mała walizkę na porodówkę, a na po porodzie duża torbę dla mnie (te podkłady i podapski zajmują tyle miejsca że szok) i małą dla Młodego. Ale dziś odbieram torbę do wózka i zobaczę może za Waszym przykładem przepakuje rzeczy do niej
Przyszedł dziś mi też szlafrok, bo kupiłam jakiś czas temu, ale taki gruby, mięciutki z kapturem i w ogóle... Nie wiem gdzie ja miałam głowę, raz że w szpitalu gorąco na położniczym na bank, a dwa że zajmował mi pół torby i domowilam teraz taki zwykły, cienki, bawełniany.

Dziewczyny pochwalcie się jakie imiona wybraliście u nas Ignaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz myślę, że ja to chyba połowy rzeczy nie zapakowałam. Zmieściłam siebie i młodego w taką trochę większą kabinówkę . Tylko pampersy tam nie weszły i po prostu wezmę w rękę .
U nas będzie Rafał

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 11:52   #4818
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mi strasznie dużo miejsca w walizce zajęły te podkłady i ręczniki. Jakby nie to to bym nas oboje w jednej torbie zmieściła.
U nas w szpitalu osobno każą spakować ciuchy i pampy na noworodkowy po cc. Więc w plecaku mam jeszcze osobno worek z tymi rzeczami. Oczywiście podpisany, żeby mężu nie musiał kombinować które to
Też się zastanawiałam jaki szlafrok, ale ostatecznie wzięłam bawełniany, cieńszy. Co prawda jest majtkowo różowy, ale co tam.

U nas będzie Artur
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 11:54   #4819
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Ja zapakowałam się w torbę, najwięcej miejsca zajął laktator.
A tak to biorę minimalną ilość rzeczy, dla dziecka żadnych ubranek ani pieluszek, u mnie szpital to zapewnia. A to co na wyjście to będzie czekało w domu. Przy starszaku taki system mi się sprawdził.
Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
No to ja widzę że przesadziłam bo spakowałam 3 torby
Mała walizkę na porodówkę, a na po porodzie duża torbę dla mnie (te podkłady i podapski zajmują tyle miejsca że szok) i małą dla Młodego. Ale dziś odbieram torbę do wózka i zobaczę może za Waszym przykładem przepakuje rzeczy do niej
Przyszedł dziś mi też szlafrok, bo kupiłam jakiś czas temu, ale taki gruby, mięciutki z kapturem i w ogóle... Nie wiem gdzie ja miałam głowę, raz że w szpitalu gorąco na położniczym na bank, a dwa że zajmował mi pół torby i domowilam teraz taki zwykły, cienki, bawełniany.

Dziewczyny pochwalcie się jakie imiona wybraliście u nas Ignaś 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jeszcze nie ma konkretnego imienia, mamy listę pięciu z dziewczynką taki problem hehe ale gdyby był chłopiec to napewno Ignacy piękne imię.

Dziewczyny które mają planowane cc, ile wcześniej macie zaplanowane? U mnie równy tydzień prze tp, ale boję się, że niedotrzymam do tego czasu i cc zrobi pierwszy lepszy dyzurujacy lekarz, a jednak zależy mi żeby cc zrobił mój lekarz prowadzący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-03, 12:12   #4820
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja pakuje sie w dwie torby, jedna na porod i pierwsze ubranko dla dziecka, a druga na po porodzie. Jak urodze to mąż tą porodową zabierze ze sobą abym nie miala za duzo rzeczy.

Ale jeszcze nie zaczelam pakowac, w weekend dopiero zgromadzilam wszystko w 1 miejscu.
Muszę koniecznie się za to zabrać.

U nas będzie Igor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:34   #4821
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Meamia


My czekamy na info o foteliku ze sklepu, bo czekają na dostawę, ma być w przyszłym tygodniu niby.
Ciągle się biję z myślami - bierzecie walizkę na kółkach czy jakąś torbę sportową do szpitala?


37t i zostało 28 dni Jeśli chodzi o mnie za 3 tygodnie mogę mieć dziecko
Biorę wielką walizkę na kółkach, ale to tylko dlatego, bo szpital sobie zastrzegł, że można mieć jedną sztukę bagażu ze sobą.
Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
agulaaaa fotelik na naszym etapie już dobrze mieć, dobrze że masz z głowy
A ja dzisiaj miałam sen, że poszlam standardowo na wizytę, i nagle zrobili mi cc. Pytałam dlaczego przecież jeszcze mam 7 tygodni do terminu. A w szpitalu mi powiedzieli że przepraszają, myśleli że u mnie to już końcówka, i że w ogóle przy porodzie naturalnym dziecka kości mogłyby się pokruszyć. Masakra,nie wiem co to było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale sen
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Mi strasznie dużo miejsca w walizce zajęły te podkłady i ręczniki. Jakby nie to to bym nas oboje w jednej torbie zmieściła.
U nas w szpitalu osobno każą spakować ciuchy i pampy na noworodkowy po cc. Więc w plecaku mam jeszcze osobno worek z tymi rzeczami. Oczywiście podpisany, żeby mężu nie musiał kombinować które to
Też się zastanawiałam jaki szlafrok, ale ostatecznie wzięłam bawełniany, cieńszy. Co prawda jest majtkowo różowy, ale co tam.

U nas będzie Artur
U mnie pół walizki zajmuje rogal do karmienia
Też mam majtkowo różowy szlafrok
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:35   #4822
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Albo i wczesniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie strasz
Co bierzecie na poród sam? Dokumenty i wyniki, woda, telefon z ładowarką, mp3. Może przekąska. Koszula do porodu. Skarpetki. Pomadka ochronna. Pierwsze ubranko dla dziecka + pieluszka, tetra.
Resztę do torby po porodzie? Gatki, podkłady itp.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:37   #4823
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja rogala nie biorę. Położna mówiła, że przez te 3 dni sobie można pomóc poduszkami a jednak po szpitalu wszystko jest do prania i ona z doświadczenia odradza rogal brac, bo w domu będzie potrzebny a chwilę mu zajmie wyschnięcie.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:39   #4824
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dwie torby brzmią sensownie, tylko się zastanawiam, co jeśli poród odbędzie się w środku nocy, czy wpuszczą męża z drugą torbą na oddział
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:42   #4825
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Nie strasz
Co bierzecie na poród sam? Dokumenty i wyniki, woda, telefon z ładowarką, mp3. Może przekąska. Koszula do porodu. Skarpetki. Pomadka ochronna. Pierwsze ubranko dla dziecka + pieluszka, tetra.
Resztę do torby po porodzie? Gatki, podkłady itp.?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No moja pierwsza urodzila sie w 38tyg
Ja nie biore przekasek bo przy 1 porodzie nie moglam jesc ani zbytnio pic bo grozila mi cesarka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja rogala nie biorę. Położna mówiła, że przez te 3 dni sobie można pomóc poduszkami a jednak po szpitalu wszystko jest do prania i ona z doświadczenia odradza rogal brac, bo w domu będzie potrzebny a chwilę mu zajmie wyschnięcie.
No a u mnie go wymagaja tez bym go nie brala,nie dosc ze zajmuje full miejsca to wlasnie pozniej trzeba znowu prac...eh
Przy 1 corce rodzilam gdzie indziej i wlasnie poduszke ukladalysmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:47   #4826
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Anusia - to faktycznie dziwnie... no cóż. Nic nie poradzisz na wymogi szpitalne...

U mnie na cc musisz mieć tylko bieliznę, koszulę, kapcie i wyniki badań. Reszta przydaje się dopiero na sali poporodowej. Dla dziecka trzeba spakować komplet ciuszkow, rożek, 2 tetry, pampy i chusteczki nawilżane do jednej torby a pozostałe ciuszki, pieluszki itp też już na poporodowa.

Właśnie sobie zdałam sprawę, że u mnie jak tak liczę to zostało 3 tygodnie. Jutro rano jadę do gina to będę już konkretny termin ustalać...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 12:47   #4827
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

A może spytajcie, czy nie macie rogali do karmienia na oddziale?

Na Madalińskiego były już w 2017
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 13:07   #4828
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przepisze wam moja liste do porodu ktora mam od swojej poloznej

Dokumenty i wyniki badan
Plan porodu
2koszule ( 1do porodu, druga po prysznicu po porodzie)
Szlafrok
Kapcie i klapki gumowe
Recznik
Przybory kosm. pod prysznic
Podpaski poporodowe (mi sie przydaly przy odchodzacym czopie w trakcie bo krwawilam)
Majtki
Podklady na lozko 10szt (rzeczywiscie tyle uzylam)
2pieluszki tetrowe ktore wczesniej rodzice maja nosic pod koszulką do wytarcia nimi malucha po porodzie
Oliwka do masazu
Gumka / spinki do wlosow
Pomadka do ust
Mokre chusteczki do wycierania okolic krocza dla poloznej
Jedzenie i picie dla siebie i tż
Wygodne ubranie i buty na zmianę (klapki) dla tż
Telefon, lafowarka, sluchawki
Kubek, sztucce (bo mozna wziac sobie jedzenie, ktore podgrzeją. Robią tez herbatę)
Koc, lampki, swiece, olejki (w kwestii relaksacji co sie chce)
Ubranka dla dziecka, pampers



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 13:07   #4829
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Anusia - to faktycznie dziwnie... no cóż. Nic nie poradzisz na wymogi szpitalne...

U mnie na cc musisz mieć tylko bieliznę, koszulę, kapcie i wyniki badań. Reszta przydaje się dopiero na sali poporodowej. Dla dziecka trzeba spakować komplet ciuszkow, rożek, 2 tetry, pampy i chusteczki nawilżane do jednej torby a pozostałe ciuszki, pieluszki itp też już na poporodowa.

Właśnie sobie zdałam sprawę, że u mnie jak tak liczę to zostało 3 tygodnie. Jutro rano jadę do gina to będę już konkretny termin ustalać...
O faktycznie, kapcie do torby porodowej bo byłoby dziwnie chodzić bez.
I wezmę dwie pieluszki i rożek faktycznie.
U mnie w szpitalu ponoć jakieś poduchy są.
Zastanawia mnie jedno, jeśli dostanę skierowanie do szpitala to czy nadal jest sens brać 2 torby Chyba wezmę kabinowke i jakąś małą sportową na poród. Ewentualnie plecak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-03, 13:28   #4830
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Ja rogala nie biorę. Położna mówiła, że przez te 3 dni sobie można pomóc poduszkami a jednak po szpitalu wszystko jest do prania i ona z doświadczenia odradza rogal brac, bo w domu będzie potrzebny a chwilę mu zajmie wyschnięcie.
Mam na liście na stronie szpitala jako rzecz niezbędna pranie nie będzie problemem, w domu będzie jeszcze czekała kura babci Dany
Jedyne co biorę spoza listy szpitalnej to przekąski i laktator jeśli mi się zmieści.
A co do tych wszystkich zarazków to nie świruję, mój mąż pracuje w szpitalu i w pogotowiu, więc na codzień znosi tego trochę do domu, mimo że staramy się utrzymywać jak najwyższy poziom higieny, no ale wiadomo, nie wyeliminujemy do zera i dziecko też będzie na to narażone, nie unikniemy tego.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.