Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-09, 13:31   #4831
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Już dawno dostałam Goldwella 7 mB ale jeszcze cierpliwie czekam z farbowaniem. Muszę dokupić utleniacz, wprawdzie mam 6% ale chyba zdecyduję się na 5
Dziewczyny czy farba z 3% trzyma się krócej od 6%??
Najpierw farbowanie a potem ścinanie?
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 18:15   #4832
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Stanowczo najpierw farbowanie, a potem ścinanie

A co do utleniacza też mam takie samo pytanie - jak się trzyma 3% w porównaniu z 6%? bo tym razem robię Majirela na 3%, a nie na 6%
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 18:36   #4833
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Stanowczo najpierw farbowanie, a potem ścinanie

A co do utleniacza też mam takie samo pytanie - jak się trzyma 3% w porównaniu z 6%? bo tym razem robię Majirela na 3%, a nie na 6%
Podobno przy 3% farba nie wnika we włos, ale go oblepia - tak samo jak szamponetka - więc kolor trzyma się krócej.
Za to 6 kolory wychodzą rudawe, za to trzyma się dłużej
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 19:06   #4834
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Wydaje mi się, że teoria, że na wodzie 3% farba oblepia włos to mit. Woda utleniona i amoniak powodują rozchylenie łuski włosa - woda rozjaśnia to co w środku. Jak jest słabsza to mniej rozjaśnia. Działanie na łuski włosa ma przede wszystkim amoniak. Moje osobiste wrażenie jest takie, że po 6% wodzie szybciej mi włosy płowieją i rudzieją. Przy 3% zmywają się też, ale mniej jest rudych refleksów.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 20:09   #4835
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez kretoszczurek Pokaż wiadomość
Już dawno dostałam Goldwella 7 mB ale jeszcze cierpliwie czekam z farbowaniem. Muszę dokupić utleniacz, wprawdzie mam 6% ale chyba zdecyduję się na 5
Dziewczyny czy farba z 3% trzyma się krócej od 6%??
Najpierw farbowanie a potem ścinanie?
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Stanowczo najpierw farbowanie, a potem ścinanie
W zasadzie też tak chciałam, ale że moje zakupy nie dotarły na czas to najpierw ścinałam i muszę przyznać, że też miało to sens: mniejsze zużycie farby i samo farbowanie wygodniejsze (jakieś 10cm kudła poszło na podłogę).

Co do % oxy to 3% może być mniej trwałe + słabsze krycie początkowe, ale w zamian mniej rudzi włosy (zarówno jeśli chodzi o efekt zaraz po nałożeniu, jak i późniejsze spieranie koloru)
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:50   #4836
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Myślę że możesz spróbować napewno krzywda Cis ię nie stanie, co njawyżej farba się zmyje szybciej
W końcu zmieniłam koncepcję i zamówienie na majirela

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A co do utleniacza też mam takie samo pytanie - jak się trzyma 3% w porównaniu z 6%? bo tym razem robię Majirela na 3%, a nie na 6%
Ja byłam bardziej zadowolona z farbowania na oksydancie 3%, kolor był ciemniejszy, chłodniejszy, nie spierał się tak paskudnie na rudo. Farba trzymała się naprawdę dobrze.
No i zawsze to mniejsze obciążenie dla włosów.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 07:52   #4837
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja tak sobie właśnie kombinuje że najpierw podetnę a potem farba. Może mi jedna tubka wystarczy wtedy. Kurczę bo na tej 3% wodzie to strasznie szybko schodzi a i tak na rudzielaca spłukuje. No ale ja cały czas walcze o pokrycie balejagu
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 11:24   #4838
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jak tak piszecie o tym, że na 3% kolor szybciej się spłukuje to zastanawiam się nad tym czy aby na pewno robić na oksydancie 3%... mam kupiony 6% i chciałam go rozcieńczać, ale teraz sama nie wiem :/
7.11 z oksy 6% dośc szybko mi sie spłukało, kurde nie mam zamiaru za dwa tygodnie znowu farbować włosy jak 6.1 z oksy 3% mi się spłucze
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 11:45   #4839
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

To rozcieńcz 6 do 4%, teoretycznie powinno się lepiej trzymać, a nie tak bardzo rudzieć.

Moje wczorajsze zmalowanie: 6,1+5,1+blue+violet (farby pół na pół), Ce-Ce.
Nie popielate, za to ciemne, prawie czarne (na szczęście prawie, na szczęście robione na 3%, więc zlizie).

edit: zapomniałam wstawić zdjęcie

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-09-11 o 18:07
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 23:09   #4840
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny!
Po przejrzeniu prawie całego wątku mam coraz większy mętlik w głowie i dlatego pytam was o radę! Mój naturalny kolor włosów to średni brąz (bardziej w ciemny niż jasny) ale mam bardzo wyrazistą i ciemną (optycznie czarną) oprawę oczu i troszkę przyciemniałam włosy castingami i innymi szamponami (przy czym wszystkie średnie brązy, czekolady itp wychodziły u mnie niemalże czarno). Po ich zmyciu położyłam u fryzjera Koleston 6/74 który nie chwycił i dał mi tylko paskudny rudo-miedziany refleks. Moim głównym celem teraz jest ochłodzenie włosów i zniwelowanie tego refleksu i lekkie przyciemnienie ich, ideałem byłby kolor który umieszczam w załączniku, mam nadzieje że Wizażanka, właścicielka zdjęcia która umieściła je w wątku o szamponach koloryzujących nie pogniewa się że się nim posłużyłam. Teraz miotam się pomiędzy Marijelem 5,71 (niby jasny brąz ale nie dość że wygląda piekielnie ciemno to jeszcze widziałam że wam też wychodził bardzo ciemno), 5,11 a 6,1.
Błagam pomóżcie bo jeszcze trochę i te farby będą mi się śnić po nocach
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 07:08   #4841
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Jestem po farbowaniu gldwellem 7MB nie wytrzymałam i przed fryzjerem zrobiłam. Kolor fajny, niestety pasemka przebijają;(( Kurcze kiedyś jak się pozbywałam pasemek używałam farby drogeryjnej i zawsze idealnie pokrywało) Użyłam wody o większym stężeniu niż 3% ( miałam 75 ml 6% i dodałam ok 50 ml wody destylowanej).
Niestety pierwsze wrażenie jeśli chodzi o jakość włosów nie jest zbyt dobre podobne włosy miałam po marijelce. Czeka mnie trochę regeneracji. Muszę z 2 miechy odczekać. Jak na razie to dla mnie matrix jest super włosy były po niej jak po odżywce pięknie lśniące, śliskie.
Zdj jak zrobię to wstawię
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 10:55   #4842
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Po przejrzeniu prawie całego wątku mam coraz większy mętlik w głowie i dlatego pytam was o radę! Mój naturalny kolor włosów to średni brąz (bardziej w ciemny niż jasny) ale mam bardzo wyrazistą i ciemną (optycznie czarną) oprawę oczu i troszkę przyciemniałam włosy castingami i innymi szamponami (przy czym wszystkie średnie brązy, czekolady itp wychodziły u mnie niemalże czarno). Po ich zmyciu położyłam u fryzjera Koleston 6/74 który nie chwycił i dał mi tylko paskudny rudo-miedziany refleks. Moim głównym celem teraz jest ochłodzenie włosów i zniwelowanie tego refleksu i lekkie przyciemnienie ich, ideałem byłby kolor który umieszczam w załączniku, mam nadzieje że Wizażanka, właścicielka zdjęcia która umieściła je w wątku o szamponach koloryzujących nie pogniewa się że się nim posłużyłam. Teraz miotam się pomiędzy Marijelem 5,71 (niby jasny brąz ale nie dość że wygląda piekielnie ciemno to jeszcze widziałam że wam też wychodził bardzo ciemno), 5,11 a 6,1.
Błagam pomóżcie bo jeszcze trochę i te farby będą mi się śnić po nocach
Trudno cokolwiek doradzić bez zdjęcia Twoich włosów, nie wiemy nawet jak ciemne masz włosy
Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
To rozcieńcz 6 do 4%, teoretycznie powinno się lepiej trzymać, a nie tak bardzo rudzieć.

Moje wczorajsze zmalowanie: 6,1+5,1+blue+violet (farby pół na pół), Ce-Ce.
Nie popielate, za to ciemne, prawie czarne (na szczęście prawie, na szczęście robione na 3%, więc zlizie).

edit: zapomniałam wstawić zdjęcie
Prawie czarne? u mnie na kompie fotka wygląda na ciemny blond
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-09-12 o 11:19
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 11:48   #4843
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Trudno cokolwiek doradzić bez zdjęcia Twoich włosów, nie wiemy nawet jak ciemne masz włosy

Prawie czarne? u mnie na kompie fotka wygląda na ciemny blond
dokładnie u mnie tez
ja polecam farby Allwaves, zawierają amoniak ale naprawdę nie niszczą. Ja z natury mam cienkie włosy, ale nie zauważam po nich przesuszenia, końcówki nie są rozdwojone a kolor fakt - trzyma się krócej niz w przypadku farb ze sklepów ale spełnia obietnice, juz po pierwszym farbowaniu popielatym pozbyłam się rudości, kolor teraz jest naturalny, mam nadzieje ze za 2gim bądź 3cim razem uzyskam popiel
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 12:31   #4844
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
To rozcieńcz 6 do 4%, teoretycznie powinno się lepiej trzymać, a nie tak bardzo rudzieć.

Moje wczorajsze zmalowanie: 6,1+5,1+blue+violet (farby pół na pół), Ce-Ce.
Nie popielate, za to ciemne, prawie czarne (na szczęście prawie, na szczęście robione na 3%, więc zlizie).

edit: zapomniałam wstawić zdjęcie
przecież masz ciemny blond... a miejscami nawet średni
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 13:22   #4845
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zdjęcie przy oknie bez flasha. Może dlatego. Ale nie ma tragedii, wymyje się tak czy siak
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 13:53   #4846
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ok wrzucam zdjęcie swoich włosów chociaż średnio oddaje ono ich kolor, bo są bardziej rudo-miedziane no i ogólnie jakość zdjęcia dupiata. Ale powiedzmy że mniej więcej się zgadza.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 14:39   #4847
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja tu widzę fiolet
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 14:45   #4848
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Zdjęcie przy oknie bez flasha. Może dlatego. Ale nie ma tragedii, wymyje się tak czy siak
A wcześniej miałaś rozjaśniane włosy? Bo jeśli tak to po prostu jesteś w szoku po zmianie koloru.. ale gwarantuję Ci że ten kolor to koło czarnego nawet nie leżał to jest ciemny blond, a zdjęcia bez flasha wychodzą ciemniej niż z więc nie przesadzaj
Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Ok wrzucam zdjęcie swoich włosów chociaż średnio oddaje ono ich kolor, bo są bardziej rudo-miedziane no i ogólnie jakość zdjęcia dupiata. Ale powiedzmy że mniej więcej się zgadza.
hmm na moje oko to jest tak poziom 6, a zdjęcie które umieściłaś wcześniej to poziom 5, więc jeśli nie chcesz przyciemniać to bierz poziom 6 (ewentualnie 6+5), co do koloru to wydaje mi się ze jest taki czerwono-rudy, więc na pewno trzeba je popielem potraktować (czyli np.6.11), jeśli przeszkadza Ci czerwonawy połysk to dodatkowo trzeba dodać zielony (metalik np.6.11+5.71 z majirela pół na pół, bądź 2/3 poziomu 6 + 1/3 poziomu 5)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:00   #4849
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zdjęcie które umieściłam wcześniej to kolor do którego dążę więc chce trochę przyciemnić...ale boje się że 5 wyjdzie czarno. Niestety nie ma 6,11, jest tylko 6,1 więc chyba zostanie 5,11 :|
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 17:05   #4850
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Zdjęcie które umieściłam wcześniej to kolor do którego dążę więc chce trochę przyciemnić...ale boje się że 5 wyjdzie czarno. Niestety nie ma 6,11, jest tylko 6,1 więc chyba zostanie 5,11 :|
Ja bym Ci sugerowała pomieszać poziom 6 i 5, to wtedy wyjdzie trochę jaśniej, i między 6.11 a 6.1 różnica jest niewielka więc proponuję mieszankę 6.1 + 5.71 wiem że 2 farby to większy koszt ale w sumie na Twoją długość włosów raczej będziesz i tak potrzebować więcej niż 1 tubki...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:28   #4851
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A wcześniej miałaś rozjaśniane włosy?
Miałam. Rok temu

Nie podoba mi się to "nie przesadzaj" - gdzie ja przesadzam? Wręcz napisałam, że - cytując - jest "bez tragedii"
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 17:37   #4852
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Miałam. Rok temu

Nie podoba mi się to "nie przesadzaj" - gdzie ja przesadzam? Wręcz napisałam, że - cytując - jest "bez tragedii"
Aha jak rok temu to się nie liczy w takim razie dziwnie jasno Ci wyszło ja na 6+5 a nie przesadzaj z tym "prawie-czarne"
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 22:24   #4853
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki viki1988, tylko że ja ścinam dość mocno włosy w tym tygodniu i dopiero potem będę farbować więc będę zamawiać tylko jedną (i tak będę musiała wyskrobać na nią dno skarbonki) i dlatego się waham...najchętniej bym pomieszała bo boje się że 6 wyjdzie za jasno a z dwojga złego wole zbyt ciemne niż zbyt jasne bo pewnie trochę się wypłucze..
A radziłabyś 5,11 czy 5,71 gdybym robiła solo? Swoją drogą w ogóle nie mogę znaleźć na palecie Marijela farby 6,11 istnieje taka? Czy tylko 6,1?
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 10:01   #4854
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Dzięki viki1988, tylko że ja ścinam dość mocno włosy w tym tygodniu i dopiero potem będę farbować więc będę zamawiać tylko jedną (i tak będę musiała wyskrobać na nią dno skarbonki) i dlatego się waham...najchętniej bym pomieszała bo boje się że 6 wyjdzie za jasno a z dwojga złego wole zbyt ciemne niż zbyt jasne bo pewnie trochę się wypłucze..
A radziłabyś 5,11 czy 5,71 gdybym robiła solo? Swoją drogą w ogóle nie mogę znaleźć na palecie Marijela farby 6,11 istnieje taka? Czy tylko 6,1?
czy istnieje 6,11 to nie wiem, ponieważ już od dawna nie używam Majirela i nie jestem "na bieżąco" a jedna tubka starczy na długość włosów mniej więcej taką jak w załączniku (50 ml farby + 50 ml oksy = 100 ml gotowej farby)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 11:57   #4855
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

O kurcze takie krótkie? Dziewczyny tam wcześniej pisały że im Marijel starczał na włosy do łopatek więc myślałam że na moje gęste ścięte do ramion starczy...a wiesz która z profesjonalnych farb starcza na nieco dłuższe włosy? Koleston albo LuoColor? W sumie większość z nich jest w jednej cenie więc różnicy mi to nie robi.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 12:10   #4856
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
O kurcze takie krótkie? Dziewczyny tam wcześniej pisały że im Marijel starczał na włosy do łopatek więc myślałam że na moje gęste ścięte do ramion starczy...a wiesz która z profesjonalnych farb starcza na nieco dłuższe włosy? Koleston albo LuoColor? W sumie większość z nich jest w jednej cenie więc różnicy mi to nie robi.
hmm jednak się trochę (chyba) pomyliłam, bo nie pamiętam czy majirel rozrabia się w stosunku 1:1 czy 1:1,5 jak 1:1 to jest 100 ml farby, jak 1:1,5 to 125 ml z jednej tubki, to zdjęcie które wkleiłam jest tak mniej więcej na 100 ml farby przy normalnej gęstości włosów a do łopatek to jedna tubka może starczyć gdy ma się cienkie/mocno wycieniowane włosy niestety z większości farb profesjonalnych wychodzi ok.120 ml z jednej tubki, wyjątkiem jest np. farba allwaves ponieważ tubka zawiera aż 100 ml farby + do tego oksydant czyli pewnie wychodzi gdzieś z 200 ml
a generalnie pojęcie włosy "do ramion" jest dość pojemne bo np. dla mnie włosy do ramion to takie jak wkleiłam xD także trudno mi coś powiedzieć, moze wklej jakieś zdjęcie obrazujące do jakiej długości chcesz ściąć włosy?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 15:03   #4857
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
hmm jednak się trochę (chyba) pomyliłam, bo nie pamiętam czy majirel rozrabia się w stosunku 1:1 czy 1:1,5 jak 1:1 to jest 100 ml farby, jak 1:1,5 to 125 ml z jednej tubki, to zdjęcie które wkleiłam jest tak mniej więcej na 100 ml farby przy normalnej gęstości włosów a do łopatek to jedna tubka może starczyć gdy ma się cienkie/mocno wycieniowane włosy niestety z większości farb profesjonalnych wychodzi ok.120 ml z jednej tubki, wyjątkiem jest np. farba allwaves ponieważ tubka zawiera aż 100 ml farby + do tego oksydant czyli pewnie wychodzi gdzieś z 200 ml
a generalnie pojęcie włosy "do ramion" jest dość pojemne bo np. dla mnie włosy do ramion to takie jak wkleiłam xD także trudno mi coś powiedzieć, moze wklej jakieś zdjęcie obrazujące do jakiej długości chcesz ściąć włosy?
Majirela rozrabia się w proporcji 1:1,5 czyli 50ml kremu+75ml oxy
W palecie Majirela nie ma 6,11 (niestety)
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 18:11   #4858
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

VisionAM i na jaką długość włosów Ci to starcza?
Myślę o takiej długości jak w załączniku ale jak mnie fryzjerka namówi to może być inaczej :P Poza tym mam bardzo gęste włosy. Ale Castingi mi na nieco krótsze włosy niż mam teraz starczały wiec myślałam że i Marijel starczy.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 18:18   #4859
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
VisionAM i na jaką długość włosów Ci to starcza?
Myślę o takiej długości jak w załączniku ale jak mnie fryzjerka namówi to może być inaczej :P Poza tym mam bardzo gęste włosy. Ale Castingi mi na nieco krótsze włosy niż mam teraz starczały wiec myślałam że i Marijel starczy.
skoro jest tak jak VisionAM mówi to myślę że możliwe że Ci jedna tubka starczy na całość w razie czego zawsze można z 10-20 ml wody dolać jak się widzi że troszkę brakuje ale licz się z tym że poziom 5 wyjdzie prawie czarny
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 18:54   #4860
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No właśnie bardzo się tej czerni boje, zaryzykowałabym gdybym wiedziała że mi się po kilku myciach spłucze do ciemnego, głębokiego brązu ale tego nie przewidzę. Gdyby było 6,11 albo 6,71 to pewnie bym wzięła a obawiam się że 6,1 nie zniweluje mi tak bardzo jak bym chciała refleksu.
Chyba będzie 5,11 chociaż z "jasnym brązem" niewiele on ma wspólnego
Widziałam na samym początku że endofina robiła tym kolorem i wyszło bardzo fajnie i nie czarno więc może i mnie się uda. Tylko znowu 5,71 by mi lepiej refleks zniwelował.
Kto by pomyślał że wybór farby do włosów może być taki trudny
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.